Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) laleeee


laleeee
őstag

A visszaküldés díja változott amúgy Kínába elsejétől ? Mennyibe kerül most a legkisebb csomag levélként feladva ?

(#53702) V/ válasza laleeee (#53701) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt letöltve megnézhető, a második oldal
A legolcsóbb ha e-postakönyvet használsz 51 g-tól 500 g-ig 2345+1555+690 = 4590 Ft

(#53703) atala válasza cof (#53655) üzenetére


atala
addikt

Ott van a hiba, hogy ha termék árában már benne van az eladó országának az áfája, és az Ali még pluszba rá rakja a magyar áfát is.
Nem hiszem, hogy az eladók nettó áron árulnák a termékeket. Persze lehet, hogy tévedek. :)

(#53704) V/ válasza atala (#53703) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hiba, de ezt is leírtuk.
Az EU-n kívüli eladóknál az import áfa van felszámolva, míg azon eladók esetén akik EU-n belüliek, innen küldik azoknál meg a normál áfa jelenik meg.
Az áfa belső fogyasztási adó, ha valaki külföldre ad el az nettó áron teszi, hiszen nem az adott országban kerül szabad forgalomba helyezésre, hiszen ő exportál és erre nem kell áfát befizetnie az adóhivatalához. Ez a kínai áfa törvények esetén is így van.
Az hogy megváltoztatták az importálási szabályokat egyik legnagyobb érve pont az áfamentes beszerzés megszüntetése volt.
Hasonló az elv mint amikor a szerb vásárló megveszi a dolgokat mondjuk a szegedi Metroban, legkésőbb amikor elhagyja az országunkat a határon visszaigényli az áfát, persze még az üzletben el intézhető.

[ Szerkesztve ]

(#53705) Kolondrum válasza V/ (#53704) üzenetére


Kolondrum
félisten

A hiba nem hiba akkor. No de így már semmi sem éri meg. Nézem a telefonokat, a routerem. Semmi. Mintha a nagy kapu hirtelen bezárult volna. Nagyon röviden, az ottani tételek egyik napról a másikra a "nem az én pénztárcám szintjére drágultak volna". Pl a Nord 2 esetben ez miatt nem rendelem meg, vicc áron jönne. Persze más út van (oneplus oldalán át).
Nem tudom ki hogyan van vele én valami mellett elmentem. Azt hittem röviden, hogy ami Kína arra van sarc, de alin ami eu raktárból jön azon semmi varia nincs, hát mondom kicsit szűkül a kapu, de lehet vásárolni, a féltett telefon rendeléseket nem érinti
Hát ott ütött a legnagyobbat, mert nem egy hozzá való tok plusz sarca ver földhöz, hanem a telefonok mellé jött költsége. Régen, kintről jött a tel, pár hónap használat után nulla, vagy minimális bukással adtam itt el, erre most hirtelen ott tartunk, hogy többet kérnek érte mint a GSM boltba.

(#53706) veze válasza Kolondrum (#53705) üzenetére


veze
őstag

"erre most hirtelen ott tartunk, hogy többet kérnek érte mint a GSM boltba"
ez volt az egyik cél..a magyar vállalkozásoknál vásárolj, és akkor magyarorszag mégjobban teljesít :D

(#53707) Kolondrum válasza veze (#53706) üzenetére


Kolondrum
félisten

De wazz a gsm bolt is drágább mint amihez kint szoktam hozzá, sőt, mire valami oda beér, volt hogy én már itthon ráuntam. Ergo késik a termék megjelenítése is itt. Ilyen volt egy rakás tel,mi 9t, mi note 10 stb.

(#53708) atala válasza V/ (#53704) üzenetére


atala
addikt

Az áfa belső fogyasztási adó, ha valaki külföldre ad el az nettó áron teszi, hiszen nem az adott országban kerül szabad forgalomba helyezésre, hiszen ő exportál és erre nem kell áfát befizetnie az adóhivatalához.

Akkor ezek szerint eddig nettó áron vettünk termékeket pl Franciaoszágból?
Nem a francia raktárat értem, hanem pl egy Francia eladót az Ebay-en.
Ezek után akkor be kellett volna fizetni itthon az áfát, de ezt magánszemélyként nem lehet.
Vagy ez most változott Július 1-el?

(#53709) ugri77 válasza veze (#53706) üzenetére


ugri77
tag

Egy apró eszrevétel a nAGY eU talalta ki
Egész eU ban ez van.

(#53710) djsunstealer válasza ugri77 (#53709) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Ahogy V/ Mester javasolta, bővítettem én is az e-mailcímmel a "shipping address" sort. ÉnPostám fiókom is van, ügyfélkapus hitelesítéssel. Remélem innentől kezdve ennyi elég lesz. :)
(Bocsánat, nem neked ment, új hozzászólás akart lenni, bocsi. :) )

[ Szerkesztve ]

(#53711) V/ válasza atala (#53708) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne keverd már az import és a belső piaci dolgokat. kereskedő és vásárkó reláció B2C, nem magánszemélyek egymásközti vásárlása.
Az eBay is szedi az áfát.
Az AliExpress áfás vásárlásról volt szó, nem egészen az EU-n belül.
Az AliExpress-es EU-s eladó eddig sunnyoghatott, bár B2B esetén nem az AliExpress foglalkozik áfával, nincs felszámolva
De amit írtam az EU-s kereskedőknek az áfás áron kellett volna adni és az ugye nem importálás.

[ Szerkesztve ]

(#53712) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha kapom a mailt, de nem fizetem ki a csomagot, mert rohadtul nem éri meg, akkor ennyi volt kuka remélem, nem számláznak ki nekem utólag valami szarságot. :DDD

(#53713) V/ válasza hemaka (#53712) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kel fizetni semmit, hanem elméletben küldik vissza az eladónak és a NAV felé külön lekönyvelik a "veszteség listán".
Gondolom még arra gondolsz amit július 1 előtt vettél? Amit azután annál azért nem igazán csodálkozunk rá hogy díja van, mert eleve számoltunk vele.

[ Szerkesztve ]

(#53714) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Még valami nem kerek, mutatom képen: [kép]
Az egy dolog, hogy az eu raktárból nem szállít ide, feltűnő módon egyre többen. Oké jöjjön Kínából, ott a tax. Akkor itt ugye én már semmit sem fizetek?

(#53715) V/ válasza Kolondrum (#53714) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Posta szállítja akkor van ez a díj amit itt majd még fizetsz:

De még mindig $-ban fizesd, mert így többe fog kerülni és ha PayPal-al szeretnél fizetni. Annál viszont mielőtt kifizetnéd ellenőrizd a fizetési oldalon hogy ne a PayPal, hanem a kártyakibocsájtó legyen a deviza váltó, ha aPayPal váltás látszik akkor át kell állítani.
Lásd Összefoglaló 4. pont

[ Szerkesztve ]

(#53716) mályva


mályva
aktív tag

Az szerintetek Normális hogy 07.07. Én fizettem online afat posta által kiszabottat és azóta nem kaptam meg a küldeményt ? Most ezek amit itt kell afat fizetni ennyire belassultak volna? Másnak is ez van? 07.12 országos logisztikai központ ez az utolsó bejegyzés azóta semmi.

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53717) V/ válasza mályva (#53716) üzenetére


V/
Topikgazda

Már 16-ig meg kellett volna kapnod. Érdeklődj az ügyfélszolgálatnál, de a 07.12 országos logisztikai központ előtt ott a vámolási bejegyzések és ez időben mikori bejegyzés? Meg van a számlád és a vámolási igazolás a Posta oldaláról?
És ha a Posta oldalán nézted ezt, egy másik nyomkövetési oldalon is az a vége?
Ennek a kézbesítő postán kell lenni ha nem veszett el.

[ Szerkesztve ]

(#53718) mályva válasza V/ (#53717) üzenetére


mályva
aktív tag

LT804200446NL a kód, szerinted hol van?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53719) mályva válasza V/ (#53717) üzenetére


mályva
aktív tag

igen megvan minden.

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53720) V/ válasza mályva (#53718) üzenetére


V/
Topikgazda

A kézbesítő postádon már átvehető 12 Júl 2021 08:25-től. A helyi posta küldött is egy értesítőt, de ők abban egy másik, belső azonosítóra hivatkoznak.
Ezért nem látod a Magyar Posta oldalán, ezért sem javasoljuk elsődlegesnek erről az oldalról nézni az adatokat.
Holnap már küldik vissza.

Egyébként ez azt jelenti hogy ekkor átadták a helyi Postának, 2021.07.12. 04:09 A küldemény feldolgozása folyamatban Országos Logisztikai Központ
Az előtte lévő bejegyzés az az OLK szállítása

Én még ma bemennék a Postára és megpróbálnám előkerestetni, jó lenne ha az e-mail vagy az sms meglenne, de talán a 07.12-es küldemények közt így is megtalálják.

[ Szerkesztve ]

(#53721) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Sziasztok!
Aliexpress-ről standard shipping! 1.75$ a szállítás, viszont az eladó adott letölthető nyilatkozatot, hogy az Áfát kifizettem. Cainiao vagy 20 számjegy, az express one szállítja itthon. Minden gond nélkül kb 2-3 hét alatt megérkezik! Nincs gond a vámkezeléssel, (nem a posta intézi!!!) :C
Úgy érzem bátran lehet rendelni.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#53722) mályva válasza V/ (#53720) üzenetére


mályva
aktív tag

Nem kaptam semmilyen értesítést, kifizettem és ennyi. Most ezentúl ez így lesz? Eddig legalább jött központi értesítést..vagy sms bármi. Semmit nem kaptam! Hol kell ezt nézni?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53723) cof válasza csocsoszán (#53721) üzenetére


cof
veterán

Csak az a baj, hogy nem mindegyik Ali standard shipping szállítás lesz ilyen posta kikerülő. Valamelyik LT...NL számot kap, teljesen véletlenszerű, meg gondolom méret, súly függő is ez a téma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53724) Jahno válasza csocsoszán (#53721) üzenetére


Jahno
őstag

Bátran lehet, de fentebb írtam, hogy engem az ExpressOne elég rendesen beszívatott. Nem nézegetem naponta, hogy melyik csomagom hol tart és semmi értesítés, egyből ment is visszafelé.

(#53725) V/ válasza mályva (#53722) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre nincs központi értesítés, a helyi posta küldi, mivel ezeket már áprilistól nem kézbesítik címen. Mint írtam 12-én készült el, az nap vagy másnap reggel megy az elektronikus (sms vagy e-mail, arra ami rajta van a küldeményen), ha nincs elérhetőség akkor meg 14-én viszik a papíros értesítőt.
Itt a nyomkövetés

(#53726) V/ válasza cof (#53723) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom, de mostanában (július 1 után) nem láttam AliExpress Standard Shipping szállításhoz LT...NL számút. Az eladó választott módnál sűrűbben van.

[ Szerkesztve ]

(#53727) mályva


mályva
aktív tag

Ha nem kaptam se SMS t se e-mailt akkor ilyenkor mivan? Eddig nem volt probléma mindig kaptam! Most hogy afat kellett fizetni az ÁFA utan nem ertesitettek se e-mailben se telefonon. Most innentol kezdve magamtól kell ellenőrizzem? 17tracken

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53728) V/ válasza mályva (#53727) üzenetére


V/
Topikgazda

Az áfa fizetés az egy értesítés, a helyi postán átvételi lehetőség egy másik értesítés, két különböző dolog és nem azonos helyen készülnek el.
De én azt javasolnám hogy inkább menj be érte a postára, mert itt beszélgethetünk róla, de lefog járni a tárolási idő és küldik vissza a feladónak. Még akkor is ha te kifizettél érte valamit.
Ha biztosra akarsz menni akkor te ellenőrzöd és figyeled, aminél van rá módod. Ahol nincs ott meg a jószerencsére hagyatkozol.

[ Szerkesztve ]

(#53729) Jahno válasza V/ (#53726) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem van pár ilyen LT-NLes, ha ez bármiben is előre visz a statisztikák gyártásában, akkor itt van hasraütve, amiről azt mondja, hogy standard: LT889539250NL , LT890190418NL , LT887195171NL

(#53730) ispi


ispi
tag

Megjött az első csomagom, amit már a szép, új világban rendeltem júl.2-án. A postás bedobta a ládába, se fizetés, se értesítés, se semmi. A csomag LP... trackingszámmal indult, aztán a Parcelsapp mutatta menet közben, hogy kapott egy csak számból álló, 13 számjegyű számot is, amivel pedig megérkezett, az UL...LU. Ezt már a Parcelsapp sem látta előre, csak utólag megadva neki tudja, hogy mi-merre. A posta (szigorúan kisbetűvel) appja az első két számot még most sem látja, csak a harmadikat, a kicserélőbe már azzal érkezett. Az útközbeni, lelkes címke átragasztgatás előnye. Ahogy a képeken is látható, a csomag tősgyökeres luxemburginak hazudja magát, a nyomkövető szerint is Luxemburg az induló állomás, de a legújabb címke alól átlátszik egy Deutsche Post-os címke is, mindezek ellenére valójában viszont a távoli csájnából jött, Cainiao Super Economy for Special Goods szállítással. Pofonegyszerű az egész...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#53731) stomi61


stomi61
tag

Na megjött egy LT...NL, kikerülve a vámeljárást.
Ugyan nem hozták házhoz, csak egy értesítőt kaptam.
Annak ellenére, hogy rajta virított az R betű, aláírni sem kellett.
Ki érti ezt?
Mondjuk az NLPost még jún. 28-án vette át, lehet, hogy ez a magyarázata.

(#53732) V/ válasza Jahno (#53729) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi akkor most már láttam többet. :)) Remélhetőleg szerencséd lesz és az elektronikus adatok közt nem Kína lesz a származási ország.

(#53733) V/ válasza ispi (#53730) üzenetére


V/
Topikgazda

A luxemburgi postai nyomkövetési szám igazibb, a másik a logisztika azonosítója, nincs ebben semmi hazugság.

(#53734) V/ válasza stomi61 (#53731) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez év április 1-től ezekre is alkalmazzák a 2019-es szabályukat hogy prime levélnek minősítik és ha 24 mm vastagabb akkor postán vehető át.

(#53735) cof válasza ispi (#53730) üzenetére


cof
veterán

Látom itt is elcseszett a telefonszám. Az a baj, hogy ahány eladó, annyiféle címkével találkoztam én már, csak sajnos rajtunk csattan az ostor...

(#53729) Jahno Köszi, nekem is sok ilyen volt, ezért is lutri.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53736) V/ válasza cof (#53735) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó az mert ami a telefon szám lenne annak az eleje a +36 és számhiányok, az hogy a mobilszám előtt miért nincs a +36 az érdekes, mert "szó szerint" ez lett átvéve a címkére

de ennél ugye ennek nincs most jelentősége mert a helyi postások megtalálták.
Inkább az IOSS megkülönböztetés az új elem, mert azt azért tudtuk eddig is és a postások is írták, hogy a vámolási móka az automatikus, itt a bizonyíték hogy az NPKK-ban nem olvasgatják a címkéket.

[ Szerkesztve ]

(#53737) cof válasza V/ (#53736) üzenetére


cof
veterán

Gondolod, hogy az automatájuk tudja értelmezni a telefonszámot ebben a formában? Hát én nem hinném... Ott egy logó is, meg /36+ a végén. Az volt a bajuk eddig is, hogy nincs az elején a +36 nem?

Az most mindegy, hogy én jól adtam meg az Alin a címnél, hiába mutatod ezt a képet. Legalább 5-10 féle módon nyomtatják a címkéket, nekem erre nincs befolyásom. Csak a szívás az enyém, hogy 400 helyett 800-at fizetek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53738) Jahno válasza cof (#53737) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyit azért nem ártana, főleg ha sajtóban a hírek arról áradoznak, hogy mesterséges intelligencia egy szelfin meg tudja különböztetni a sajtos pizzát a vegántól...

(#53739) cof válasza Jahno (#53738) üzenetére


cof
veterán

Gondolom az nem magyar fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53740) mályva válasza V/ (#53728) üzenetére


mályva
aktív tag

Bementem és igen ott volt, de ez felháborító hogy megvan adva a mobilom és az email is, és nem szólnak. Szerinted ezt hogy lehet elkerülni?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53741) mályva válasza V/ (#53736) üzenetére


mályva
aktív tag

+36 al kell alin megadni a telefonszámot?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53742) ispi válasza V/ (#53733) üzenetére


ispi
tag

A hazugságot arra értettem, hogy kínából indult LP... számmal, mostanra viszont Luxemburg lett az indulási ország, egy UL...LU számmal. Nekem így jó, jobban jártam, de azért mégis csak érdekes és akkor a német postás cimkéről, ami a luxemburgi alatt van nem is beszélve, azon ki tudja, milyen harmadik, negyedik, vagy ki tudja hanyadik nyomkövető van. És akkor most kövessem a csomagjaim...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#53743) ispi válasza cof (#53735) üzenetére


ispi
tag

Igen, az a trükkös számformátum nekem is feltűnt. Kíváncsi lennék, hogy az IOSS keretén belül, az Ali részéről küldött elektronikus igazoláson is így szerepel-e...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#53744) Jahno válasza cof (#53739) üzenetére


Jahno
őstag

Jobban belegondolva de, mert itt pld. jártam a fejlesztésnél, adhoc kiragadok egy tanulmányt, hogy milyen érdekességeket csináltak:

[link]

Annó nyomultak netes képfelismeréssel, mobilos bigyókkal, meg bigdata, meg minden, de ahogy látom ez a vonal fizetőképesebb :C

Csomó hasonló OEMben dolgoznak magyarok, önvezető autós srácokkal néha kocsmában szoktunk dumálni, hogy milyen telemetriák esnek ki a kocsikból, amit a szoftver lát meg satöbbi.

(#53745) csocsoszán válasza Jahno (#53724) üzenetére


csocsoszán
őstag

Beszéltem velük, ha a email címed rajta van, a kiszállítás napján küldenek egy email t a futár telefonszámával.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#53746) csocsoszán válasza stomi61 (#53731) üzenetére


csocsoszán
őstag

Beszéltem a postás ismerősömmel csak a rózsaszín matricás R regisztráltat kell aláíratniuk!
Na ezt beszéld meg a Kínaival! Rózsaszínű matrica! :Y

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#53747) Jahno válasza csocsoszán (#53745) üzenetére


Jahno
őstag

Én is írtam Nekik érdeklődő levelet, ezt nem említették, de sem mail sem telefon, aztán mire észbekaptam már ment is vissza a csomag.

(#53748) V/ válasza mályva (#53741) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, hiszen eleve feladja magyar fióknál.

(#53749) V/ válasza ispi (#53742) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem de az LP...... az a logisztikai cég azonosítója, nem normál nyomkövetési szám, mert a konkrét szállítótól lesz neki másik. Persze ez jobb amikor így EU-n belülről indítva érkezik ide.

(#53750) V/ válasza csocsoszán (#53746) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt azért nem kell aláíratni, mert nem könyvelt, teljesen mindegy milyen matricát tesznek rá.
Az Lx..NL mint prime levél nem könyvelt nem kell aláíratni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.