Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) Meridius11 válasza V/ (#52126) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Érdekes módon egyedül a trackitonline mutatott rendes nyomkövetést, innen derült ki hogy júni 23 óta a 1577-es (Zugló) postán ül a csomag mert értesítőt erről sem kaptam. Még a posta oldala sem mutatta (csak a kicserélőt), pedig elvileg annak az adatbázisából dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#52152) vandor01 válasza V/ (#52145) üzenetére


vandor01
őstag

2,2 milliard elkoltesebe nem fert bele az SMS/Mail mellett vagy helyett?
AP-on valo kommunikacio?

de lesz az is majd csak ujabb 1milliard eltapsolasa valamint a kulonbozo postai dijak megduplazasa utan.... csak is a mi erdekunkben a mi kenyelmunk miatt!! :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#52153) V/ válasza Jahno (#52149) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőként én vetettem fel ezt a problémát amikor áprilisban kiderült hogy a pénteki értesítők hétfőn mennek ki, mert nem csak a vámolási mókáknál van így.
Te is érted hogy mivel hétvégén nem szokott küldeni a posta értesítőt, nem dolgoznak, nem tudták ellenőrizni és mi sem tudtuk jelezni.
Én most annyit segítettem még, hogy a Posta teljes vezérkarát tájékoztattam, előtte az összes ügyfélszolgálati elérhetőségükön jeleztem a problémákat.
Kértem a hiba javítását és károsultak kárpótlását.

[ Szerkesztve ]

(#52154) Charx


Charx
senior tag

Szép, engem is megszivattak, nem kaptam értesítőt. Felhívtam őket és a redszerük szerint értesítve lettem smsben, amit nem kaptam meg, így letelt a 48 óra (hétvége is beleszámít) és fizethetem az utánvételes díjat. :(((

(#52155) Abel-0101 válasza Charx (#52154) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Rafináltak, direkt úgy fűzik a szálakat hogy többet fizessünk

(#52156) balou84


balou84
csendes tag

Valaki érintett írjon a Telexnek, ha lesz balhé akkor talán megszerelik a rendszert. Ez vállalhatatlan ami megy. Nekem egy 04.28-as LT...NL rendelésem esett be 07.02-án (érkezett Liegebe 05.04-én, de miért is ért volna ide időben..) perpill vámon parkol 0 értesítés eddig.

[ Szerkesztve ]

(#52157) Jahno válasza V/ (#52153) üzenetére


Jahno
őstag

Nos igen, ott nem 48 óra lett volna az opciós, hanem akkor már 2 munkanap. Vagy passz. Találja ki a projektvezető :C

(#52158) V/ válasza balou84 (#52156) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal várjál még egy kicsit, hogy mi lesz a következő bejegyzés.

(#52159) Jahno válasza vandor01 (#52152) üzenetére


Jahno
őstag

De azt azért érezzük ugye, hogy jön napi 100ezres mennyiségben csomag. Ha csak ezzel a 400 forinttal számolunk akkor mennyi + pénz? Mondom ezt annak ellenére, hogy ekkora méretben nyilván nehéz lenne elvárni a Postától, hogy ingyen kézbesítse, de pár napja fent írtátok, hogy ezért elvileg Kína is fizet külön, szóval Xpassz. Azt sem tudom mit nem tudok :-D

Én most nézegetem, hogy mik kerülhetnek elő a múltból és azért akad pár múmia:

(#52160) Jahno válasza Abel-0101 (#52155) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem ez nem direkt van, hanem így adta ki. Bár nem tudom mennyire szitkozódhatunk vagy mit lehet elvárni, elvégre hasonlít pár "nyugati" rendszerre.

(#52161) balou84 válasza V/ (#52158) üzenetére


balou84
csendes tag

Várok. Abban bízom h a Magyar Postánál csak annyi látszik h május 3-án felvették Liegeben, az előzmények viszont nem. A szállítási idő Kína - Liege 5 nap, Belgium - Magyarisztán 2 hónap. :/

(#52162) vandor01 válasza Jahno (#52159) üzenetére


vandor01
őstag

IOSS -ert a 399ft vagy dupla 799ft ez nem a szallitasert van
Ez a POSTA kapzsisaga miatt lett kitalalva!

Az EU új rendelkezést magyarázó leírásában is azt írják, hogy a nemzeti posták bár számolhatnak fel plusz díjakat érkezésekor az IOSS küldeményekért is, de ezt nem javasolják, mert az ügyfelek számára kellemetlenségeket okoz. És az IOSS rendszer lényege az, hogy ne legyenek további rejtett költségek, hanem rendeléskor minden költséget egyben fizessen ki a vásárló.
Az ioss azt jelenti, hogy import one stop shop, azaz egy megállásos import vagy egy ablakos ügyintézés. Hogy vásárláskor egy lépésben legyen elintézve minden díjfizetés.
Ezt sikerült itthon a postának úgy implementálnia, hogy megakasztják a kézbesítést díjbekérő kiküldözgetésével és további rejtett költségek hozzáadásával.

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#52163) Mr.Pentele válasza fairi (#52148) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Beszéltem velük, és nagyon sajnálják meg bla bla bla. Megnézettem a tel számot is, beolvasta nekem a nő, és egyezett. Ezt sem értem, hogy mégis mekkora esélye van egy helyes számra küldött sms elkavarodásának? Max annyi hogy ha ki sem küldik, akkor tényleg nem is tud megjönni. Ahogy olvasom itt a többi sms-re váró ember posztjait, ezek szerint csak az e-mailes címzettek tudnak időben fizetni online. Így van ahogy mondod fairi, sajnálat az vagy tízszer elhangzott, de abból nem hiszem hogy rendezve lesz a plusz költségem. Magasabb alapár megállapításánál ez okozhat gondot, nekem annyi előnyöm lett hogy az eredeti számításomhoz képest csak 100 egynéhány Ft-al lett több az összeg az utánvételes díj miatt. Kíváncsi leszek, hogy mindenki akinek 2-án elvileg online fizetés elérhető státusz lett, azok közül van-e aki tényleg kapott kódot.

(#52164) azbest válasza V/ (#52145) üzenetére


azbest
félisten

Gondolkodtam már rajta, hogy a nevemhez beírom a telszámomat is alin, hátha úgy jól fog szerepelni a borítékon. Arra gondolva, hogy nekem az országkód nélül szokott szerepelni a küldeményeken, pedig minden jól van kitöltve az alis felületen.

És egy ideje azt hiszem már nem is működik itthon a úgy a telszám, ha nincs az elején +36 vagy 06. De csak tippelek, hogy talán ezért nem kapják meg. Ha valaki a borítékját megkapja, ő tudja majd megnézni rajta.

(#52165) EXIEZ válasza azbest (#52164) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ha a +36 változat nem működik, próbáld simán 0036.... számként.
nekem nem tudom hogy van, de sms-t korábban mindig kaptam, ha improtos papirt küldtek

(#52166) V/ válasza azbest (#52164) üzenetére


V/
Topikgazda

Legutóbb ami jött küldemény nekem 2* volt rajta a telefonszám és 1* az e-mail cím, a második e-mail címet meg a Posta kapta meg az AlIexpress logisztikától. Nevemnél a küldemény kód. No azt figyelmen kívül hagyták
Ennél többet nem lehet tenni, ha ki sem küldik az értesítőt, annak ellenére hogy duplán a rendelkezésükre áll az elérhetőség azzal nem tudok mit kezdeni.
Elfelejtették hogy hétvégén nem megy az üzenő rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#52167) Charx


Charx
senior tag

Megnézettem a szolgáltatómmal és nem küldtek sms-t, mert az sms központan sincs semmi nyoma.

(#52168) Jahno válasza Mr.Pentele (#52163) üzenetére


Jahno
őstag

"Ezt sem értem, hogy mégis mekkora esélye van egy helyes számra küldött sms elkavarodásának? "

Nem sok, de mikor saját SMSes értesítős rendszert szerettünk volna bevezetni, akkor több kolléga is akadékoskodott, hogy az SMS nem garantált és nem megbízható. Nomost nekem elég szép privát SMS forgalmam van, meg mindenféle kódok jönnek-mennek, néha akadtak csak furcsaságok. Pld. egyik telefonomról külföldről nem lehetett SMS-t küldeni, vagy egy bizonyos embernek nem ment el, vagy most pld. autópálya jogosultságot nem tudok venni de van egy gyenge tippem, hogy a telefonom csoda mesterséges intelligenciájával lesz gond.

Ott nekem sokszor a +36xxxx formátumot is átírja, vagy kiírta mellé a telefonkönyvben szereplő nevet és kitalált hozzá egy más formátumú számot.

Nagyüzemi küldéseket csinálunk, vannak ezer éves vacak dobozaink is és több 10 ezres nagyságrendben sincs probléma. Pár régebbi őskövület cuccnál akad mikor megmelegszik a végfok, vagy óránként X darabra érdemes korlátozni meg pihentetni, de reméljük a Postánál nem ilyen 20 éves vackokra bíznak 100ezer SMS-t.

(#52169) Jahno válasza Charx (#52167) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt így meg bírják nézni :-O Aztazannyát.

(#52170) V/ válasza Charx (#52167) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem sem, csak ködösítenek. Eddig nem működött a hétvégén ez fajta értesítő, szóval ha nem kapcsolják be akkor semmi nem jön. A Posta be is mutathatná a bizonyítékát az üzenetközpontjukból hétvégén kiküldött sms-ekre. Szerintem nem lesz.

(#52171) Abel-0101 válasza Jahno (#52159) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ahogy olvastam fentebb/másik oldalon, 150eur ig 400ft a posta+az áfa, pl aliexpressen kifizeted egyből az áfát, de vannak másik kínai oldalak/cégek akiknél nem ez a rendszer van, ilyen helyzetben a vámnál kell fizetni(valszeg többet)

(#52172) laleeee válasza V/ (#52129) üzenetére


laleeee
őstag

És oltási igazolvány kell hozzá ? :)

(#52173) Jahno válasza Abel-0101 (#52171) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg itt fentebb azt olvasom, hogy már alakulnak a 800 forintosak is, mert nyilván nem fizettek időben...

(#52174) Abel-0101 válasza Jahno (#52173) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

igen, utánvét díj +400Ft (mintha belföldön rendelnél valamit +400 az utánvét díj) ha 2 napon nincs kifizetve +400... nem tudom mi ez a drasztikus dolog.. De amikor kézbesítésről van szó, utánvét összeg kiutalásáról, akkor nem ilyen szorgalmasak.
Az biztos hogy most nagy pénzek mennek el rossz kézbe. :(

(#52175) EXIEZ válasza Abel-0101 (#52174) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Gondolom azért 2 nap, mert annyi csomagot kapnak, hogy így sem haladnak vele normálisan. Szerintem adhatnának kb 4 napot erre, hogy a hibázás és hétvége kombó esetén is tudják megoldani az elcseszett / nem megkapott árat/ smst

(#52176) fairi válasza Abel-0101 (#52155) üzenetére


fairi
addikt

Nem kell túlkomplikálni. valóság kb ez: egyszerűen semmi hátrány ne éri őket ha online rendszer rosszul műkődik.
ha nem megy ki az sms, őket nem érdekli, mivel büntetés nem jár, sőt dupla annyit szedhetnek be.
Rosszul végzett munkáért dupla annyi pénzt kapsz akkor mi kényszerít arra hogy jól végezd el???

(#52177) Jahno válasza EXIEZ (#52175) üzenetére


Jahno
őstag

Igazából heti 3 cargo jön vagy miképpen állunk csak ezzel a bejövővel, egyéb forgalom is folyamatos. Ha aznap nem bírják kipörgetni, akkor az már csak halmozódni tud, 1 nap múlva beesik egy újabb tehergép. Biztos akadnak gyengébb napok, de nem hinném, hogy a repülőn akár egy borítéknyi üres helyet is hagynak :U

(#52178) EXIEZ válasza fairi (#52176) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ez olyan, hogy a trolin nem működik a lyukasztó és az ellenőr ezért büntet, pedig te jól csinálnád a dolgod. Azért ezt jó lenne korrigálni, mert most piszok módon zsebelnek, lesz premium a főniknek

(#52179) azbest


azbest
félisten

Valaki megtalálta már esetleg a futárszolgálatoknál, hogy ők milyen díjszabással dolgoznak ioss küldemények esetén?
Próbáltam dhl és dpd oldalán, de magyar részen nem lett meg. De lehet én voltam béna.

Kíváncsiságból egyébként elkezdetem gyűjtögetni, hogy más országok nemzeti postája mit számít fel, csak elég macerás kibogozni némelyiknél. Bár lehet natív nyelven könnyebb lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#52180) V/


V/
Topikgazda

Lépjünk már tovább azon hogy mi mennyi, nem itt kell azt kiértékelni Június 16 óta emésztgetjük itt, le kellene már nyelni, mert nem változik.
Hibás a posta új rendszere, hétvégén nem jöttek az értesítők és rosszul van néhány áfa kiszámolva, majd kijavítják, talán arra is lesz mód hogy aki önhibáján kívül többet fizetett megkapja kárpótlásként. Jelezze mindenki nekik a problémáját.
Ezt a topikot ők nem olvassák, lassan lépjünk tovább.
A GVH-át érdekli, mert a jogszabályi mértéknél több áfa beszedése és az ügyfelek jogtalan megkárosítás a szolgáltató hibája miatt vizsgálandó téma. Persze bejelentésre történik náluk is.

[ Szerkesztve ]

(#52181) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Olyankor mi a helyzet ha a Belgiumi raktárból rendelnék, akkor mért számol Áfa-t?

(#52182) V/ válasza tamas1985 (#52181) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem az import áfa, hanem a másik amit az EU-s belüli vásárlásnál a kereskedőnek kell beszedni, ez is július 1-től érvényes. Az AliExpress így kezeli:


Az amit kérdezel az alsó sor és a fizetési felületen nincs megkülönböztetés hogy import vagy normál áfa, csak áfa, VAT van kiírva.
Ahol a fizetésnél nincs VAT annál majd utólag rendezi veled a szállító a beszedését, elméletben, a gyakorlati megvalósítást nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#52183) tamas1985 válasza V/ (#52182) üzenetére


tamas1985
aktív tag

remek, köszönöm a segítséget

(#52184) tamas1985 válasza V/ (#52182) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Bár azt nem értem, hogy akkor nem Belga Áfa-t kéne számolni?

(#52185) V/ válasza tamas1985 (#52184) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Belgiumban laksz akkor igen. A vevő országa szerinti áfát kell beszedni a kereskedőnek. Van lehetőség arra hogyha az ide irányuló forgalma nem éri el az évi 10000 €-ot akkor a saját országának áfáját kérje, de akkor ezt kell az adóhatóságánál megadni.
Viszont ha eléri az értékhatárt akkor utólag kell korrigálni, könyvelgetni és ezt hogy lesz-e annyi bevétel vagy nem, nem lehet előre látni, ezért legtöbben élnek azzal a lehetőséggel hogy a vevő országának áfája van felszámolva alapból és nem figyelgeti az értékhatárt.

[ Szerkesztve ]

(#52186) RVR400 válasza RVR400 (#52110) üzenetére


RVR400
veterán

Nos, mivel ez a cucc még nem lett kézbesítve, így írtam a postának, hogy vajon ez most hol lehet. A választ csatolom:

"Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

Az "UA-UZ + 9 számjegy + 2 betűs országkód" ugyan ISO szabványnak megfelelő azonosító, azonban kizárólag a küldemény tartalmának megkülönböztetésére szolgál.
A fentiek miatt javasoljuk, a küldemény esetleges megérkezéséről a címzett a helyi postán tud érdeklődni, ha nagyobb méretű csomag esetén nem kapott értesítőt a küldemény átvételéről, vagy ha kisebb levélküldemény érkezett és időközben a postaládába nem kézbesítették azt.

Az általános eljárás az, hogy a küldeményen szereplő cím alapján a kézbesítő/letéti postára továbbítják, az értesítőjével ott tud érdeklődni annak beérkezését követő 15 munkanapon belül. Ezt követően a nem kézbesített / letétből át nem vett küldemények visszaküldésre kerülnek a külföldi feladó részére. Az esetlegesen címhibás vagy címhiányos küldeményeket a beérkezést követően azonnal vissza kell küldeni a feladónak.

Sajnos amennyiben a külföldi feladó az U-s azonosító számú ún. közönséges nemzetközi levélküldeményt választja ki feladáskor a csomagjának a feladására, akkor arról csak akkor keletkezik további belföldi részletes nyomkövetési adat, ha az vámeljárás alá is kerül, és erről az ügyfelet kiértesítik, és a vámkezelési dokumentumokat beküldi a vámkezeléshez. Azonban az Ön küldeményére vonatkozóan nem látunk ilyen vámkezelési bejegyzést az elektronikus rendszereinkben.

Amennyiben a feladáskor a küldemény nem kapott a belföldi nyomkövetésre alkalmas regisztrált nemzetközi postai azonosítót, úgy a Magyar Posta nyilvántartásba vétel nélkül kezeli és az életútjáról sem rendelkezik információval. Kérjük, szükség esetén szíveskedjen reklamációjával a külföldi feladót megkeresni.

Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítettünk Önnek."

(#52187) stomi61 válasza RVR400 (#52186) üzenetére


stomi61
tag

Azért azt fel nem fogom, hogy szinte az összes nemzetközi nyomkövetőben látszanak ezek a küldemények, kivéve a magyarban.
Így ha beérkezik a helyi postára, esélyed nincs időben lépni, mert ezek a cuccok kapnak egy belső postai azonosítót, ami titok.
Természetesen értesítőt nem kapsz.
Nemrég volt egy ilyenem, a nemzetközi track szerint a helyi postán dekkolt, 548104_0628_9_001 ezen a számon. Az eredeti szám nem is volt megtalálható a posta rendszerében.
Tulajdonképpen a postán a naccsága a nevem, címem alapján találta meg.
Hogy mi a retekért nem lehet végigvinni az eredeti nyomkövető szám alapján, arra nincs logikus magyarázat.
Káosz a köbön

[ Szerkesztve ]

(#52188) Inhouse válasza Mr.Pentele (#52163) üzenetére


Inhouse
őstag

Lehet, hogy nem szövegfelismerő pötyögi a számot, hanem egy pörgős dolgozó olvassa és írja be valahova...remek, máris egy újabb hibalehetőség. Az SMS lehet, hogy elment, de nem arra a számra, amire kellett volna. Tényleg jó lenne egy ellenőrizhető valami erre is...
Hogy ez az egész így mehet büntetlenül, az tényleg nagyon durva. :(((

Üdv Inhouse

(#52189) V/ válasza Inhouse (#52188) üzenetére


V/
Topikgazda

Többekkel beszéltem, leegyeztették és pontosak voltak az adatok ahova küldték szerintük, tévedés nem valószínű.

(#52190) bl4ze


bl4ze
veterán

Újabb hibás ÁFA számítást posztoltak, jogosan háborog a címzett :
Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „Feladó ország Feladó Kína Ûandu panduo xg Küldemény összértéke 910 Ft Online fizetési lehetőségek határideje 2021.07.06 21:38 Kapcsolódó díjtételek: Vám ÁFA 0Ft Ft 380 Ft Postai szolgáltatási díj 399 Ft Online fizetendő összeg (Fizetendő összeg, 1 179 HUF) 779 Ft küldemény átvételekor kíván fizetni:”
27% áfa helyett 41,7% WTF :F :Y

.:. bl4ze .:.

(#52191) storm4 válasza V/ (#52189) üzenetére


storm4
aktív tag

Én is most beszéltem velük, leegyeztettünk mindent és egyezett, de az sms nem érkezett meg a hétvégén, amit szerintük kiküldtek...
Illetve az 1098Ft-nak sem 395Ft az ÁFA-ja, de ezzel már nem is foglalkozok... :U

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#52192) V/ válasza bl4ze (#52190) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyértelmű hogy hibás rendszer, elhisszük, de volt akinél jó volt az érték és sokan jelezték feléjük a problémát.
Csak azt nem értem hogy a médiának miért nem lépi át az ingerküszöbét, ez valahogy fontosabb mint ez A szegedi belvárosban rohangáló emut tartóztatott le a rendőrség

[ Szerkesztve ]

(#52193) Charx


Charx
senior tag

Remek, a nem létező sms miatt fizethetem az utánvételes felárat, de lehet hogy még az áfára is rátesznek egy lapáttal? Most így csak akkor szembesülök vele, ha mehet érte a postára.

(#52194) V/ válasza storm4 (#52191) üzenetére


V/
Topikgazda

A tied az még jó, csak 36%. Ez hiba a még belefér a tényleges árhoz viszonyítva, de ahány ember annyiféle % ami lehetetlen hiba.

(#52195) Ance


Ance
őstag

Bocs, mostanában nem követtem a dolgot és a keresőben sem találtam.

Mi van akkor, ha átvették a kicserélőben, majd a következő:

2021.07.04. 16:28 NPKK Vám Vámkezelés vége

Azóta semmi.

(?)

(#52196) V/ válasza Charx (#52193) üzenetére


V/
Topikgazda

Megtudhatod mert a nyomkövetésiszám alapján meg mondják a hozzátartozó kódot ha felhívod őket és az oldalon megnézheted és le is tölthetsz valami papírt. Lehet hogy nálad jól van számolva.

(#52197) fairi válasza bl4ze (#52190) üzenetére


fairi
addikt

Ez még tűrhető hiba láttam nagyon durvát is az Fb. 900 Ft-on 2200 Áfa. [kép]

(#52198) V/ válasza Ance (#52195) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy mi a nyomkövetési szám. Ezelőtt van olyan hogy az online fizetés elérhető?

(#52199) szat1


szat1
csendes tag

vicc az egészben hogy ma kaptam meg juni2. rendelt csomagot ,kezembe nyomták se áfa se kezelési :DD

(#52200) fairi válasza Ance (#52195) üzenetére


fairi
addikt

3 nap múlva majd kézbesítik 800 Ft kezelési költség meg kitudja mekkora Áfa!(akár 200% is lehet) Én se kaptam sms-t, igy nem válaszoltam, persze továbbitották utánvétre. nyomkövetésben már 799Ft kezelési költség szerepel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.