Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) Jahno válasza k_petya (#52350) üzenetére


Jahno
őstag

Mert nem értelmezik a kérdést, csak jön a sablon válasz: "A Magyar Posta minden esetben 27 százalékos ÁFA-val számol. A szabályok szerint az ÁFA alapját a termék ára és a szállítási díj együttes összege adja. Ez szerepel az általános tudnivalókban"

(#52352) V/ válasza k_petya (#52350) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy hogy a szállítási költséget nem írták ki és az is benne van az Áfa alapban, de ezt leírták a cikkben is. És előfordult hogy a $-os árat €-os árfolyammal számolták át forintra.
Én az elnézés kérést hiányolom tőlük.
Szerintem az is közrejátszott hogy a problémát közvetlenül jeleztem a vezérigazgatónak és a a helyetteseinek, mert az ügyfélszolgálattól nem jutnak el hozzájuk a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#52353) bl4ze


bl4ze
veterán

Tegnapi bejelentések, jelzésem hatására szólt Telexes haverom kint van a cikk :
[link]
https://telex.hu/gazdasag/2021/07/06/magyar-posta-csomagkuldes-kulfoldi-rendeles-kuldemeny-afa-vam-tevedes-ertesites-hiba

.:. bl4ze .:.

(#52354) fairi válasza V/ (#52347) üzenetére


fairi
addikt

Csak az hogy sunyou hihetetlenül hanyag kinézetű a levelei.Valódi nyomkövetési szám meg jól el van rejtve. LP00.... vagy SYxx.... formátumba látod őket.Mi a valódi szám, átvették vagy nem, még nekem is nehéz követni.
Csomagok kivétel nélkül 10 USD alattiak voltak, de jó tudni ha előkerül egy ilyen mire számítson.

(#52355) V/ válasza fairi (#52354) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de ezeken van egy SB-es végű postai nyomkövetési azonosító is és azzal egyértelmű a Posta felé hogy honnan jön, melyik postától kapták meg.

[ Szerkesztve ]

(#52356) k_petya válasza V/ (#52352) üzenetére


k_petya
tag

számomra nem volt egyértelmű, hogy az összérték nem tartalmazza a szállítási díjat. mondjuk azt sem értem miért rendel vki 80centes terméket 5,5€ szállítással

(#52357) V/ válasza k_petya (#52356) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeket az adatokat az eladó adja meg a vámárúnyiltakozaton, nem biztos hogy az is pontos.
Lehet hogy nem volt szállítási díj fizetve a vevő által, de ingyen nem szállít egyik posta sem és azt az összeget beírták és a termék ára sem mindig igaz. De ebbe ne mélyedjünk bele jobban.

[ Szerkesztve ]

(#52358) V/ válasza bl4ze (#52353) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a reklámot. :R

(#52359) Charx


Charx
senior tag

És a posta honnan veszi ezeket a szállítási költségeket?

[ Szerkesztve ]

(#52360) lacibacsi


lacibacsi
addikt

A jövőt jósolni nyilván nem egyszerű, de vajon mi a helyzet azokkal a tételekkel, ami után az Ali felszámítja a 27% ÁFA-t (dollárban), de a fizetéskori és a vámkezelési időpont között a dollár árfolyama változik? Meg kell fizetnem az árfolyamkülönbséget és/vagy visszakapom azt (ha visszajár)?

Egyáltalán. Mennyire lehetek nyugodt, hogy az Aliexpress eleget fog tenni az IOSS-ben vállalt kötelezettségének és nem fogják rajtam itthon újra behajtani az ÁFA-t?

És mégegy: Ha az Ali-nak megfizetem az ÁFA-t, akkor a Posta felszámolhatja még a maga jutalékát (vagy bármit)?

Bocsánat ha olyat kérdeztem, amiről már volt szó, de egyértelmű választ nem találtam...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#52361) ANOka válasza bl4ze (#52353) üzenetére


ANOka
őstag

A cikk gyenge! :(

(#52362) EXIEZ válasza k_petya (#52356) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Sokszor a postába van építve a teljes ár, így ár szerint rendezve a lista elején vannak azok az eladók.
Lényegében ugyanarra az összegre jön ki kb, de mégsem mindegy nekik hogy áraznak.

(#52363) V/ válasza Charx (#52359) üzenetére


V/
Topikgazda

#52357 feljebb :F

[ Szerkesztve ]

(#52364) V/ válasza lacibacsi (#52360) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg lett már tárgyalva ez is.
Eleget tesz, de téged nem érint a mikéntje.
Az árfolyamváltozás sem érdekes ezeknél ahol az Áfát-t a VAT-ot kifizetted.
Egyébként meg a vámolás napján érvényes adott hónapra vonatkozó árfolyammal számolnak áfát ahol nem fizeted ki előre.
A küldeménynél jelezve van, és érvényes IOSS azonosítójuk akkor te a számládal is tudod igazolni, de 150 € alatt ez is automatikus.
Az Összefoglalóban ott a posta díjjegyzéke a tételek tartalma egyértelműen leírva.
7. Az AliExpressen megvásárolt termékek vámkezelési szabályai

[ Szerkesztve ]

(#52365) Jahno válasza V/ (#52364) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúúú, Telexes cikk alatt is megy az értetlenkedés, hogy mi az ÁFA, VÁM, milyen adó és akkor még postai díj. Tök jó, hogy évek óta ijeszteget vele asajtó, csak az árfekvést nem ismertük de ezek szerint tényleg mindenről százával kell nyomni a híreket, hogy ország tizedéhez eljusson. Én meg itt morogtam, mert főleg utolsó héten rákeményítettek, de ugyanaz a semmi volt mindegyik írásban, hogy valami majd lesz.

(#52366) Beni2360


Beni2360
félisten

A portfolio.hu oldalán most jelent meg egy cikk az első napok hibáiról.
A legjobb ebből: Az első napokban a Magyar Postához 10 ezres nagyságrendben érkeztek az unión kívülről küldemények a korábbi pár százzal szemben. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#52367) agroman


agroman
senior tag

a telexes cikk egy kalap kaki...
minimum elvartam volna, hogy mutassa a posta a peldakat, amikor tobbe kerul a postazas mint a termek. van kb. 1 hete a postanak, amikor be fog dolni a hazugsaggyaruk, mert megkapjak azok is a csomagjukat akiknel ezek a tularazasok vannak es ott a cn22-es urlapon nem szerepelnek ezek a szallitasi dijak...

egyebkent szerintem egy fuggetlen testulet elott siman szetbirsagolnak azt a ceget akinel a penzugyi bizonylaton olyan osszegekkel szamolnak amik nem szerepelnek azon. az "osszertek" sornakha mast nem irnak ki mar szrrepelnie kellene a szallitasi dijnak is.

[ Szerkesztve ]

------

(#52368) V/ válasza ANOka (#52361) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az lényeg, hanem az hogy készült legalább egy és nem tudják a problémát elsunnyogni, tudod hogy több ezer embert károsítottak meg mert nem kapták meg időben a fizetési értesítőt?
De semmi gond ezzel a cikkel. Nincs benne hazugság, a tények vannak leírva.

(#52369) Jahno válasza Beni2360 (#52366) üzenetére


Jahno
őstag

Én is éppen ezt szúrtam ki.

Gondolom a korábbi pár 100 a külön papírmunkás elvámolásra vonatkozhat. De akkor ezen mi a meglepő, úgy mégis?

(#52370) V/ válasza Beni2360 (#52366) üzenetére


V/
Topikgazda

A Telex-es megkeresésre adtak ki közleményt és az terjed. Lásd feljebb a Telex cikkének linkjét.

(#52371) Jahno válasza V/ (#52370) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont a portfóliós elég rendesen leírja a miértet és a lépéseket, amit eddig szerintem a postának nem sikerült megugrani. Legalább érthető, hogy a küldeményről értesítenek és mit jelent a drágább utánvét meg hasonlók.

(#52372) ANOka válasza V/ (#52368) üzenetére


ANOka
őstag

Valóban a tények vannak benne, igaz abból elég kevés...

Szerk.: pl. az árfolyam váltási gikszer hiányzik a cikkből. (USD-t EUR/HUF árfolyamon számolnak.)

[ Szerkesztve ]

(#52373) Beni2360 válasza V/ (#52370) üzenetére


Beni2360
félisten

Már túl voltam rajta.
De itt azért már pontosították a sokak által félre értett "-" jel jelentését. Tehát a papír munka és a pénz beszerzés oroszlán része a postáé a csomag ellenőrzés meg a NAV-é.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#52374) ANOka válasza Jahno (#52371) üzenetére


ANOka
őstag

"A közreműködést fizeti meg a fogyasztó."

Mi van akkor, ha én nem kérem a közreműködésüket?
Mivel állami monopólium, így megkerülni sem tudom őket?!

Én a szállítást - hivatalosan - 1x már kifizettem pl. a kínai postának, velük egyezkedjenek, ha keveslik a tőlük kapott zsét!

Ez csak költői kérdés a részemről: kis hazánkban minden lehet(séges)!

(#52375) atala válasza V/ (#52368) üzenetére


atala
addikt

Lassan már nem számít, hogy mit hogyan számolnak, mert az áfát rá teszi az Aliexpress. Elméletben itthon már csak a "postai szolgáltatás" díját kell megfizetnünk.
De azért lehetett volna a posta is pontosabb. Azt kellett volna oda írniuk, hogy "A termék ára a szállítással együtt." Akkor abból már látszódott volna, hogy annak 27%-a valóban az az összeg.

(#52376) Jahno válasza ANOka (#52374) üzenetére


Jahno
őstag

"velük egyezkedjenek, ha keveslik a tőlük kapott zsét!"

May not ship to Hungary.

(#52377) redfox222


redfox222
csendes tag

Most kérdeztem meg a posta üfsz-on 3 db LT....NL számot ami tegnap este 8kor érkezett be a kicserélőbe és azóta nem mozdul.
Valamint nem jött róla sms/email sem.
Az mondta az üi., hogy reggel mind tovább lett küldve kézbesítésre vámkezelés nélkül.
Bár ez még 6 órával utána sem látszik a nyomövetőben.
Kiváncsi leszek rá, hogy sarc nélkül átjön-e!?

(#52378) V/ válasza atala (#52375) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze kifizetjük a július 1 utáni vásárlásoknál, de ezek még nem azok a vásárlások, július 1 előttiek és azoknál lényeges ez.

(#52379) V/ válasza redfox222 (#52377) üzenetére


V/
Topikgazda

Hollandia még EU-n belüli ország mi a fenének kerülne ebbe a rendszerbe bele?
Nem kellene kierőszakolni hogy egy teljes eredet lista alapján menjen a dolog. Neked ezeket Hollandiából küldték, miért nem felel meg ez tényállás neked?
Megérkezik 1-7 napig is ott lehet, miért kell türelmetlenkedni?

[ Szerkesztve ]

(#52380) RVR400 válasza atala (#52375) üzenetére


RVR400
veterán

Vajon a postaköltség összegét honnan veszik? Alapvetően a kínai kevesebbet ír értéknek, már itt akad némi probléma....

(#52381) Jahno válasza redfox222 (#52377) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk azon még nem nagyon ugrálnék ha valami 6 órán keresztül csak úgy van és kész. Nem akarsz egy kicsit sokat? Beérkezett 8kor, aztán majd valami lesz, addig meg milyen SMS jönne? Ha odaér a sorban, akkor reméljük jön. De ez a következő fejezet :-D

(#52382) fairi válasza RVR400 (#52380) üzenetére


fairi
addikt

Ezt nem tudja senki. Ésszel fel se tudom fogni, hogy lehet úgy igazolást számlátm koadni, amiben nem szerepel az Áfa alapja.

(#52383) V/ válasza RVR400 (#52380) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg 100-szor kell leírni hogy azon a nyamvadt küldeményen van egy CN22 vámárúnyilatkozat, az tartalmazza a termék megnevezését, az árát és ha van szállítási költség akkor azt is, ezek az adatok elegendőek az automatikus postai vámolás elvégzésére.
Ami oda van írva azzal dolgozzák fel.
Ha ők elfogadják az ott szereplő értékeket, akkor te azt miért bírálnád felül? Gondolom ez érhető volt.

[ Szerkesztve ]

(#52384) V/ válasza fairi (#52382) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdik átírni.

(#52385) vandor01 válasza V/ (#52383) üzenetére


vandor01
őstag

Talan azert biralna felul a vevo???
pl mert nem annyit fizetett erte?
amirol banki pp etc tipusu bizonylata van!
nos akkor kinek van igaza? 6600ft-ert a vevonek
mert az erosebb kutya csinalhatja azt amit a vevo nem.... .)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#52386) #04441088 válasza vandor01 (#52385) üzenetére


#04441088
törölt tag

A válasz arra ment, hogy a kínai kevesebbet ír mindenhova. Most ki lenne olyan hülye, hogy jelzi, hogy figyelj én nem 550 Ft-ot akarok fizetni, hanem 150-et?

(#52387) V/ válasza vandor01 (#52385) üzenetére


V/
Topikgazda

Látom nem figyeltél. Neked nem az a tapasztalatod hogy az ott szereplő értékek kisebbek mint amit kifizettél?
Persze te reklamálhatsz hogy többet fizettél, és kérjenek tőled több áfát.
De én nem fogok reklamálni, tökéletesen jó az amit ők olvastak. De ez csak az én hülyeségem.
Miért kell ezt magyaráznom?

[ Szerkesztve ]

(#52388) bl4ze válasza redfox222 (#52377) üzenetére


bl4ze
veterán

Na ez érdekes, az én UHxxxxxxBE 3 napja meg sem mozdul... lehet hamarosan postán átvehető lesz? De jó lenne :)

03 Jul 2021 19:27 Receive item at office of exchange : Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

.:. bl4ze .:.

(#52389) V/ válasza bl4ze (#52388) üzenetére


V/
Topikgazda

Lepörög néhány vámolásos konténer aztán ezek is sorra kerülnek

(#52390) PitLee válasza bl4ze (#52353) üzenetére


PitLee
őstag

Kösz a segítséget.
Ó a Posta is . . . ., hogy a digitális világban belehaltak volna ha pársorral részletesebb az a "cetli"
XXXXXXXXXXXXXXX azonosítójú küldemény részletei
Feladó ország                               Kína
Feladó                                   panduo xg
Küldemény értéke                         2608 HUF
Küldemény szállítási díja                1366 HUF
----------------------------------------------------------------------------
Küldemény összértéke                     3974 HUF

Kapcsolódó díjtételek:
Vám                                            0 HUF
ÁFA  (küldemény összértékéből számolva)       1073 HUF
Postai szolgáltatási díj             399 HUF
----------------------------------------------------------------------------
Online fizetendő összeg                           1472 HUF
Online fizetési lehetőség határideje:           2021.07.06 16:18
(Fizetendő összeg, amennyiben a küldemény átvételekor kíván fizetni 1872 HUF)

[ Szerkesztve ]

(#52391) RBJ válasza atala (#52375) üzenetére


RBJ
addikt

Milyen postai szolgáltatás? :Y Na erről lemaradtam. Azt hittem az alin keresztül befizetett áfa val le van tudva a dolog. Ezek szerint ténylegesen megszűnt a levélként kezelés dolog.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#52392) Losicica


Losicica
csendes tag

olvastam énis a telexes cikket, meg talán értem is mi micsoda az Áfa-vámmal..

de ahol a 293ft-oson 600 ft ÁFA van, ott azt továbbra se értem.
mennyire reális az, hogy egy 293ft-os cuccra kínából valaki 1929FT szállítási díjat fizessen (a kettő összege 2222ft, ennek lenne 27%-a a 600ft).

(#52393) V/ válasza PitLee (#52390) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk szeretnénk látni a forintosítás alapját is, mert az igazi vámhatározatok bizony azt is tartalmazzák és akkor kiszűrhető a téves azonosítás.
Ez már a javított verziójuk?

(#52394) fairi válasza V/ (#52383) üzenetére


fairi
addikt

"Ami oda van írva azzal dolgozzák fel."
csak van egy érzésem nem ez alapján történt, hanem van egy rejtélyes kisérő okmány. csomag tipustól függően automatikus hozzácsapnak egy díjat és megy az áfa.
Nézd meg pár rélgebbi Cn22, ritkán szerepelt rajta szállírás költségként. (ami ma vámolnak azok közt májusi is van, vagyis régi rendszerű) Lehet valami doksi az egységképzőhöz csomagolva, amiből kiolvasság és rácsapják?

(#52395) V/ válasza RBJ (#52391) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló díjtáblázat?

(#52396) PitLee válasza V/ (#52393) üzenetére


PitLee
őstag

"Ez már a javított verziójuk?"
Nem.
A Telex cikkben is szereplő küldemény részletezőből csináltam, hogy akkor így jönnek ki a számok.
+ még akkor amit te is írsz, hogy a forintosítás alapját is oda írhatnák, akkor nem érhetné szó a ház elejét.

(#52397) Nwis86 válasza bl4ze (#52388) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Nekem ma jött meg ilyen UHxxxBE csomagom, a nyomkövetés szerint még mindig a kicserélőben áll 06.29 óta, és semmit nem kellett ráfizetni :) Öcsémnek is ma jött meg 1 csomag amit már hetek óta vár, arra se kellett fizetni semmit, és ezekkel ki is futott minden várt csomagom, az utóbbi hónapba már direkt nem is rendeltem semmit, most várok legalább 1 hónapot hogy rendeződjenek kicsit a dolgok, követem a fészbukos csoportokat és itt is a postokat, hát katasztrófa ami most van...

(#52398) V/ válasza Losicica (#52392) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi volt beírva, de lehet hogy szokatlan volt a tizedespont a tizedesvessző helyett és hibás lett a másolás.

(#52399) RVR400 válasza V/ (#52383) üzenetére


RVR400
veterán

Utólag akkor ezt mondjuk valaki azért kifotózhatná, hogy valóban rá van-e írva tripla postaköltség, mint amennyi a termék ára..

(#52400) Jahno válasza V/ (#52395) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig már 1 hete terjed a világban. És most is írtam valamelyik nagyszájú alá, aki mondta, hogy Alinál minden ÁFÁt megfizetett, mit kellene még? Hát mondjuk ezt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.