Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) peestike


peestike
senior tag

viszont van egy ilyenem: LT885796244NL
itt az van, hogy:
Origin Hollandia
Destination Magyarország
lehet, hogy ezért jött végig ilyen szépen? mondjuk, most Miskolcon beragadt, azt hittem ez is meglesz ma. remélem csak az autóra nem fért fel, nem pedig az eu-s csomagokkal történő kínlódás van.
ez lenne az első, július 1 utáni tesztrendelésem, de így is csak másodiknak futhat be. :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53852) V/ válasza peestike (#53851) üzenetére


V/
Topikgazda

Erről majd a miskolci posta küld holnap átvételi értesítőt, ők adnak neki egy saját azonostót és azért nem látod még mert még nem csinálták, majd olyat látsz hogy The item is available at the pickup point

(#53853) peestike válasza V/ (#53852) üzenetére


peestike
senior tag

köszönöm szépen az infot, remélem valóban nem lesz fennakadás.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53854) feket663


feket663
tag

Rendeltem egy csomagot Július 7-én az ebay-ről. Kínai volt a cucc, az áfát megfizettem a vásárláskor, erre tegnap kihozta a postás, németországi feladóval, mindenféle külön sarc nélkül. Ha így lenne minden csomagnál, én örülnék neki...

(#53855) V/ válasza feket663 (#53854) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg a német posta küldi addig így lesz, mert EU-s vásárlásra, és szállításra nem végeznek az import esetén szükséges Automatikus postai vámkezelést

(#53856) ferenck válasza V/ (#53855) üzenetére


ferenck
senior tag

Akkor vigyázni kell rendelésnél, hogy ne China Post Registered Air Mail legyen, hanem Aliexpress Saver/Standard Shipping és akkor kimarad a Posta az ügyletből. Nekem most jött egy LT---NL amit az ExpressOne hozott ki és egy ugyancsak LT---NL amit a posta, mindenféle díj nélkül.

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#53857) V/ válasza ferenck (#53856) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, ha lehet akkor eleve kerülni a postát, de vigyázni kell mert vannak olyan LT---NL-esek amelyeknél Kína az indulási ország az elektronikus adatokban és az vámolás alá fog esni.
Szerintem is valójában semmiért elkérni a 399/799 Ft-ot egy kicsit durva.

[ Szerkesztve ]

(#53858) atala


atala
addikt

Ha Az Aliexpress-ről vásárolok Kínából futáros szállítással (pl DHL) ott változtak a vámkezelés költségei? Ha jól tudom elég magas volt.

(#53859) V/ válasza atala (#53858) üzenetére


V/
Topikgazda

Még ennyit tudok, lényegében nem őket nem érintette:
DHL Express vámkezelési díja: Küldeményenként 5990 HUF (nettó) minimum, vagy a közterhek 2.5%-a
FedEx vámkezelési díja: a közteher 2,5%.-a minimum 5000 Ft+Áfa.

(#53860) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Ha EU raktárból rendelek, akkor is hozzácsapnak minden sz.r fizetnivalót?
Azt néztem, hogy fizetés előtt az árhoz hozzárakja a TAXot is.
Akkor más fizetnivaló nem lesz már?

(#53861) V/ válasza bombibmw (#53860) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben nem, ha tényleg onnan küldik.

(#53862) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
Vajon ezt hol kéne megkérdeznem? UH....BE
A helyi posta azt mondta, hogy várjunk még, mert torlódás van.

(#53863) Gica


Gica
csendes tag

Érdeklődnék, ha júl.1-től az ali minden vásárlásra ráteszi az áfát (azaz kiveszi a posta kezéből azt, amit eredetileg ő akart csinálni, és erre a munkára harangozták be a "jelképes" kezelési költséget) akkor tulajdonképpen a posta mit csinál, azonkívül, hogy még egyszer feszámolja az áfát - amit jó esetben visszaigényelünk - és fizettet 399 vagy 799ft-ot? A semmi munkára.

(#53864) V/ válasza Gica (#53863) üzenetére


V/
Topikgazda

Csökkentett adattartalmú vám-árunyilatkozattal lefolytatott vámkezelés magánszemélyek részére, IOSS áfafizetési mód alkalmazásával (az áfafizetés vásárláskor történik).

Ezekhez is be kell nyújtani egy vám-árúnyilatkozatot, azt csinálják meg helyetted automatikusan. Mondjuk ez megemlítve az Összefoglaló 7. pontnál is.

[ Szerkesztve ]

(#53865) V/ válasza stomi61 (#53862) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol, ez nem könyvelt küldemény és itt nem lesz további információt mert ha nem fér bele a postaládádba akkor majd adnak neki egy másik számot és arról értesítenek, esetleg itt láthatsz olyat hogy a helyi posta környékén van.

(#53866) peestike válasza ferenck (#53856) üzenetére


peestike
senior tag

Alin ötből három rendelésre kértem direkt a kínai postát, kettőnél még fizettem is. (én hülye) ehhez képest lett egy holland, egy express one, meg egy UH... BE.
Bár úgy néz ki eddig, hogy annyira nem volt rossz bolt. :)
Szóval szerintem így is lutri, hogy milyen posta lesz.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53867) Gica


Gica
csendes tag

A fizetéssel van gondom. pontosabban a váltással. Elolvastam az összefoglaló 4. pontját. De nálam a fizetéskor nincs ilyen ablak, ahol a or choose card issue rate-re tudnék kattintani. Nálam ez az ablak jön fel:

Ha bemegyek a Payment methods-ba a change-val:

Itt a két doboz között tudok választani, de ennyi. Semmi dollár, vagy forint beállítás.
Máshol kellene beállítani a váltást?

(#53868) V/ válasza Gica (#53867) üzenetére


V/
Topikgazda

Tovább kell lépned a fizetésre, a váltás a PayPal-on belül van, nem AliExpress.

[ Szerkesztve ]

(#53869) Vikusz77 válasza Vikusz77 (#53776) üzenetére


Vikusz77
tag

Úgy néz ki, hogy az Aliexpress-nél sikerült megérteniük a helyzetet, miután a szájukba rágtam és printszkrínekkel illusztráltam.
A termék árát visszakapom, a postaköltséget viszont bukom a döntésük szerint (ami sajnos elég magas volt).
Így kb. 12 e Ft lett a veszteségem, de legalább nem negyven.

[ Szerkesztve ]

(#53870) laskr99


laskr99
addikt

Most jött meg a levél a hozzáférési kóddal..

Elvileg mivel online fizetés ezert csak a banki bizonylat+számla az amit csatolni kéne.

(#53871) V/ válasza laskr99 (#53870) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de azt is csatold hogy EU-raktár és EU-s szállítás, mert nincs joguk bármit is kérni. Törvénysértő az eljárásuk. Aktív költségvetési csalás amiben így részt veszel, aminek te vagy a károsultja.
De kár hogy vártál már ma lerendezték volna ha tegnap elküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#53872) Ádyka


Ádyka
őstag

Ez a Július 10. ei rendelésem most érkezett. Telón hívott a postás, h csomagom jött. Semmit nem kellett fizetnem. Sem 2x áfa, sem vámkezelési költség a posta részéről. :C

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#53873) V/ válasza Ádyka (#53872) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan kérdem. Nem EU-s raktárból és mondjuk német csomag azonosítóval lett szállítva? Hogy a fenébe vonatkozna rá a vámolásos téma?
Majd amikor Kínából kínai postai szállítással jön akkor kell fizetned.

[ Szerkesztve ]

(#53874) V/


V/
Topikgazda

Ez változott:
Megszűnik az Európai Unióban az unión kívülről érkező 22 euró alatti áruk áfamentessége július 1-jén, 150 eurós értékig azonban a termékek behozatala továbbra is vámmentes marad.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) MTI-nek küldött tájékoztatása szerint a vámhatárokon átnyúló online kereskedelem szabályozása jelentős bevételkiesést eredményezett és súlyos hatással volt az Európai Unió és a tagállamok költségvetésére, az unión kívüli kereskedőket pedig jogosulatlan előnyhöz juttatta. Az új szabályozás kiegyenlítettebbé teszi a versenyt az uniós és a nem uniós vállalkozások között.

Július 1-jétől az Európai Unión kívülről érkező minden termék után általános forgalmi adót kell fizetni, függetlenül annak értékétől. A 150 euró alatti áruk továbbra is vámmentesek maradnak, az alkoholtartalmú termékeket, a parfümöket és a kölnivizeket, továbbá a dohányt és a dohánytermékeket kivéve.
Az Európai Unióba érkező árutartalmú küldeményekre minden esetben vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani.

A Magyar Posta automatikus vámeljárással készül a jogszabályi változásra.

A hangsúly ezen van: Európai Unión kívülről érkező.
Ami EU-n belüli beszerzés, EU-n belüli feladás a postai szolgáltatónak az nem változott azon kívül hogy kereskedőnek az áfát fizetnünk kell, de nincs vámeljárás móka.
Senki se várjon fizetnivaló értesítést.
Most nem értem itt a hibás adatfeldolgozását a postásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#53875) stomi61 válasza V/ (#53865) üzenetére


stomi61
tag

Köszönöm szépen!
:R

(#53877) laskr99 válasza V/ (#53871) üzenetére


laskr99
addikt

Ma jött a kód. Amúgy hogy csatoljam küldő országot? :DDD

(#53878) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok.
24.-én jött értesítés VÁM-ról, hogy beérkezett a csomagom és online fizethető.
Ki is fizettem vagy 5. alkalomra (mert ugye a fizetős oldal nem nagyon akart betölteni)
Nos azóta is a VÁM-on dekkol a csomagom.
Van infója valakinek, hogy mennyit ülnek még rajta fizetés után?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#53879) laleeee válasza V/ (#53702) üzenetére


laleeee
őstag

Mi az az e-postaköny, valami alkalmazás ? mit tud ez ,hol lehet letölteni ?

(#53880) V/ válasza laskr99 (#53877) üzenetére


V/
Topikgazda

Csináltam egy képet a nyomkövetésről.

(#53881) V/ válasza Shkiz0 (#53878) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a postától? Egyébként semennyit nem ülnek rajta, amikor látsz olyat hogy az online fizetés elérhető és vámkezelés vége a következő járattal megy ki az OLK-ba és szállítják a kézbesítő postára, nem ott tárolják. Te meg majd fizeted 48 órán belül vagy az átvételkor.
Szóval ha megadod a nyomkövetési számot akkor esetleg adhatok tippet.

[ Szerkesztve ]

(#53882) V/ válasza laleeee (#53879) üzenetére


V/
Topikgazda

Regisztrálj a Posta oldalán az Én Postámra akkor lesz elérhető.

(#53883) atyca válasza ferenck (#53856) üzenetére


atyca
senior tag

Sajnos az Aliexpress Saver/Standard Shipping sem biztosíték a Posta elkerülésére.
Ennek kezelése v.sz. rajtuk keresztül történik. :W
Itt pl. nyugodt voltam...
De nyugtassatok meg, ha nem így lesz

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#53884) V/ válasza atyca (#53883) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, de nem tudhatod hogy amit megkapnak információt az kinai vagy hollandiai indulás lesz, persze mindkét esetben ők kezelik, csak épp eltérő az eljárási mód.

(#53885) JoeCockBill válasza Shkiz0 (#53878) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

azt nem tudom, de nálam ugyanez, csak 23-a óta.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#53886) Shkiz0 válasza V/ (#53881) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#53887) V/ válasza Shkiz0 (#53886) üzenetére


V/
Topikgazda

Elég lett volna a száma. Ez ott lehet a kézbesítő postán és ha nem fér a postaládába bele akkor egy saját számos értesítőt fogsz kapni az átvételről. Ha belefér akkor meg ott kézbesítik.
Nem fogsz látni további bejegyzéseket mert ez nem könyvelt küldemény, ez szokott lenni az első és utolsó bejegyzés A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben valójában.

(#53888) laleeee válasza V/ (#53882) üzenetére


laleeee
őstag

Regisztráltam ,de nem látok semmit ami megkönnyítené a csomagfeladást, címiratkitöltő vagy bármi 🤔

(#53889) laskr99 válasza V/ (#53880) üzenetére


laskr99
addikt

Okes köszi. Azt az egyszerű vámárúnyilatkozatot nem küldöm be, felesleges. De ha meglépik akkor van mire fel mennem navhoz utána :))

(#53890) V/ válasza laleeee (#53888) üzenetére


V/
Topikgazda

Bal oldalt, Levél és csomag – minden, ami küldemény
Jobb oldalt ePostakönyv
Levelei feladásához használja ePostakönyv alkalmazásunkat!

(#53891) Gica válasza V/ (#53868) üzenetére


Gica
csendes tag

Köszönöm, sikerült ez a rész. Viszont a Paypal számlán a név, címnél nincs ott a tel. számom, pedig az alin a shipping address-nél ott van. (A paypal jelezte, hogy a Alibaba.... -tól kapta a címet.) Okozni fog ez problémát, vagy a Paypal számlának nincs köze a szállításhoz?
Esetleg máshol is kell címet megadni a alin belül, nem csak a shipping adress-nél?

(#53892) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!

Újabb kérdésem adódott.
Van egy Aliexpress rendelésem (harminc dolláros tétel), amivel kapcsolatban kaptam múlt héten egy levelet a postától, hogy küldjem be a vámkezeléshez szükséges adatokat (mert nem áll rendelkezésükre elegendő információ).
Ezt megtettem.

Aztán most jut eszembe, hogy lehet, hogy az ÁFA-n felül így majd még 4 ezer Ft-ot kéne fizetnem pluszban, mivel ez így már nem egy automatikus vámolás lett?
Vagy ez hülyeség?

(#53893) V/ válasza Gica (#53891) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-al fizettél, a szállításhoz nincs közük, ott az AliExpress cím jön szóba.

(#53894) V/ válasza Vikusz77 (#53892) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, 150 €-ig működik ez a csökkentet adattartalmú kezelés.
Ha megnézed a Posta táblázatát a 7. pontnál teljesen egyértelmű.
Megbízásos postai vámkezelés
Teljes adattartalmú vám-árunyilatkozattal történő vámkezelés (pl. céges vámkezelések, 150 euró érték feletti küldemények vámkezelése esetén).

Az igazolás beküldésével még nem lesz teljes vámkezelés belőle.

(#53895) vandor01


vandor01
őstag

Az elso rendelesem a julius sarc terror utan.....
erdekes dolog tortent.... ilyet meg elotte sose tapasztaltam!

a ket rendeles kulonbozo shoppol kulonbozo tipusu termek!
1. elektromos cuccok kapcsolok, csatik....
2, kulonbozo csavarok alu anyak...

a cegek feladtak kaptam mindenhol egyedi TN-t
UH524349718BE
UH524308090BE

ugynezki a kuldo cegtol fuggetlenul a csomagszallito ceg felismerte hogy azonos helyre megy es fajan ossze is csomagolta a ket kulonbozo rendelest... nem kell mar a 22 ejrora figyelni! szoval lehet igy a postaval "sporolni"
kaptam 1 kozos TN-t : LD223507683BE
mindket helyen fizettem a postaert 1,95+1,37 ejrot!

persze a tevedes es a hiba lehetosege is fenttartva a kuldonek! :DD :DD
es a vegen kulon-kulon jonnek a dragasagok :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53896) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Drága húgomnak rendeltem 12 napja egy UV lámpát, Standard shippinggel. Meg is kaptam az LT...NL-es nyomkövetést.
Kérdés: ma már a postásnál van a csomag, nem volt egyetlen NPKK-s bejegyzés sem. Parcelsapp szerint Hollandia-Mo. az útvonal. Elképzelhető hogy nem jell fizetnem?

(#53897) Jahno válasza skyrush7 (#53896) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy nem szóltak és 800 lesz, vagy nem kell. Esetleg köztes fura verziók.

(#53898) laskr99


laskr99
addikt

Megjött a levelük, megvan közben mi zavarhatott be...

Az hogy a cainao egy helyen írja hogy china, CZPRAGA. Ami érdekes :U

Ha befizetem majd megreklamálom a 8. pontban leírt módon az elég?

(#53899) V/ válasza laskr99 (#53898) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd, annál az első bejegyzés számít és ott nincs Kína sehol.
11-én ez két bejegyzés amit indulásnak kell tekinteni:
Picking the operating point CZECH POST, PRAHA 120, Csehország
Packing the operating point CZECH POST, PRAHA 120, Csehország

Írtam a véleményem, megsértettek több törvényt, túllépték az felhatalmazásukat, magát a vámolást kell kifogásolni.
A 8. pont nem erre vonatkozik, de a jogtalanul követelt és jogtalanul felszámolt áfát azt talán kérheted

[ Szerkesztve ]

(#53900) Nodi19


Nodi19
újonc

Sziasztok!
A minap kaptam értesítőt a postától, hogy csomagom érkezett, fizessem be az áfát és a kezelési költséget. Az áfát már aliexpressen befizettem, ezért mégegyszer nyilván nem fogom. Írtam a postának panaszlevelet, ahol annyival leráztak, hogy ők a Nav döntését nem tudják megmásítani. Ilyen esetben mit tudnék tenni? Továbbá lenne még egy olyan kérdésem, hogy eu raktárból való rendelésnél miért számol fel áfát a rendszer? Több terméket is megnéztem különböző raktátakból, de mindenhol felszámolta az áfát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.