Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) bl4ze válasza Jahno (#53148) üzenetére


bl4ze
veterán

Én most visszahívást várok. Van a 0703-i BE pakkom. Tegnap a vámosok semmit nem mondtak rá, visszahívás sem volt végül. DE ma az ügyfélszolgálat már azt mondta, hogy az 1-es postán nálunk van a pakk, de nem tudták mi a sorsa, kiadható-e mert a postahivatal KÉTSZER nem tudta lekérni a vámtól az adatokat, hogy kell-e bármit fizetni.
Telefonszámomat tökéletesen látta a hölgy : SMS nem jött, hogy fizessek - ebből Ő is úgy gondolta, hogy sarcmentes lesz. Azt mondta ír a helyi 1-es postának és visszahív ha esetleg átvehető a mai napon ??? Eddig még nem hívott..... :F

.:. bl4ze .:.

(#53152) azbest válasza mályva (#53150) üzenetére


azbest
félisten

nekem hamarosan belép az országba két ilyen, utána el tudom mesélni

(#53153) Jahno válasza azbest (#53152) üzenetére


Jahno
őstag

NLekért fizetek.

(#53154) mályva válasza azbest (#53152) üzenetére


mályva
aktív tag

Várom köszi!
Hát legrosszabb esetben akkor felül kell vizsgáltatni és visszaadják ennyi gondolom.
Legjobb eset meg a 400 ft online és ennyi.

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53155) RBJ válasza V/ (#53144) üzenetére


RBJ
addikt

Na miattad kétszer forgattam fel a kukát. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53156) ferenck


ferenck
senior tag

Most rendelnék egy terméket, amit ingyenes szállítással adnak, de nyilvánvalóan bele van kalkulálva az árába a szállítási költség. Olvastam, hogy ilyen esetben a posta önkényesen felszámít valami szállítási díjat és azt megáfáztatja. Hogy van ez most pontosan? Mert nem szeretnék ilyenbe belefutni.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#53157) bl4ze válasza bl4ze (#53151) üzenetére


bl4ze
veterán

Most hívott vissza a posta: mai napon a főpostán, holnap ahová tartozunk (lokál) postán átvehető az UHxxxxxxxBE pakk, amely 0703-án érkezett be. Nincsen rajta semmi áfa avagy vámteher, ingyen átvehető. (májusi vásárlás - postával együtt 10 USD értékű)
Valamiért átengedték, nem tekintettél vámeljárás alá vonandó küldeménynek.
Hiszem ha holnap átvettem, jelzem majd ! :) :R

.:. bl4ze .:.

(#53158) azbest válasza Jahno (#53153) üzenetére


azbest
félisten

Nem mindegy, hogy mikori küldemény. Áfatartalmú-e.

(#53159) V/ válasza mályva (#53150) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit nem jelent áfa szempontjából.
Milyen szállítási módra kaptad ezt a számot?

(#53160) V/ válasza bl4ze (#53157) üzenetére


V/
Topikgazda

Komolyan, ezerszer le kell írni hogy Belgiumból kaptad és mindegy hogy hol lett kifizetve? Nincs min csodálkozni, ez a jó, ha a tényleg EU-ban feladott küldemény esetén, -ami nem tranzit küldemény- nincs vámeljárás, nem úgy mint a tranzitos holland postások esetén.

(#53161) V/ válasza RBJ (#53155) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a munkát :R Német posta igencsak még EU-s ország, így aztán nincs vámolás, a DE elég lett volna.

(#53162) V/ válasza ferenck (#53156) üzenetére


V/
Topikgazda

Már erre a vásárlás az van hogy amikor kifizeted akkor az áfa a megfelelő értékkel rendezve van, hivatalosan itthon csak a posta 399 Ft-os kezelési díja van.
Az a szállítási költséges dolog a július 1 előtt vásárolt, de elseje után érkezőknél fordult elő, ha a logisztikai adatok tartalmaztak ilyet.

(#53163) RBJ válasza V/ (#53161) üzenetére


RBJ
addikt

De alatta ott röhög a tamagocsi írás.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53164) V/ válasza RBJ (#53163) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az nézik, hanem azt hogy az elektronikus kísérő információ a küldeményhez honnan való indulást ír, az pedig Németország volt.
Ezért van az hogy néhány hollandot (NL) azt nem onnan indulónak veszik, mert a logisztikai adat China. Pl amelyeket nekem küldtek mind Hollandia volt, másoknak meg bizony vámolás alá esett és egy darabig nem igazán volt tiszta hogy mi a különbözőség oka, véletlen ellenőrzésre saccoltam.

(#53165) demmer123


demmer123
őstag

Aliexpress oldal már tartalmazza a terméknél már az áfa árat? Vagy még nem? Olvastam régebben hogy a termék ára már fogja tartalmazni és itthon csak a postai kezelési díjat kell majd csak megfizetni

(#53166) cof válasza demmer123 (#53165) üzenetére


cof
veterán

Fizetési oldalon hozzáadódik igen, legutolsó (ahol meg kell adni kártya/PayPal adatokat).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53167) mályva válasza V/ (#53159) üzenetére


mályva
aktív tag

Most ezt hogy érted?
Free shipping volt
kb 145 euro értékben van a termék nekem. tehát 150 alatt
és fizettem rá az áfát

LT...NL.. kb ennyi

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53168) V/ válasza mályva (#53167) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami szállítási mód van, de nem az hogy ingyenes, ezt szerettem volna tudni hogy melyikhez lett az NL-es szám.
Pl:
Free Shipping AliExpress Standard Shipping, én erre kaptam egy nagyon hosszú azonosítót
Free Shipping Special Line-YW
Free Shipping China Post Registered Air Mail
Free Shipping AliExpress Saver Shipping

(#53169) mályva válasza V/ (#53168) üzenetére


mályva
aktív tag

Most látom hogy két azonositót adott meg hozzá a kinai..ezek szerint két dobozba tette, ebből nem lesz gond? Hát azt hol látom?
Amúgy ez van írva
The seller is using AliExpress standard shipping. The tracking information will be displayed here within 5-7 days after seller has sent out the package. You can also go to AliExpress Standard Shipping check the tracking information.

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53170) vakt


vakt
csendes tag

Akkor írok most a "délutánosoknak" is, vagy akit érdekel. :)

Szóval engem az Online hozzáférési kód zavar most a legjobban. Ugyanis az online dokumentumok elkészültének nem kellene, hogy előfeltétele legyen a feladáskor megadott email/sms. Azt rá lehetne írni az értesítőre, akkor már miért nem elég csak a küldeményazonosító? Adatvédelemből? Hiszen minden adat már rajta van az értesítőn. De akkor mit véd az a kód, ezek után milyen szenzitív adatot? Megszabtak itt is erős ügyfélhitelesítést? (Pl. bankoknál a kétfaktoros ügyfélhitelesítés PSD2 alapján)

És miért csak két napig lehet online rendezni?

És miért 27% az egységes ÁFA, ami vámtarifaszámtól függően 5-10-20% lehet. Ha már a jövedéki terméket vámolják is, tehát vámtarifaszámot meg tudnak állapítani nómenklatúra alapján, akkor alkalmazhatnák a hozzátartozó ÁFA kulcsokat, mint ahogy teszik ezt most a szintén EU tag Németországban is. Ez a pénz hova megy? NAV és Posta 50-50?

És miért kell minimum 399 Ft-ot fizetni, ott is ahol minden rendezve volt? Ez egy gépi feldolgozás, a rendszerfejlesztések költségét (és a hasznot is) abból kellene állni, amely küldeményeknél plusz munka is van vele. ....

Látható mindenkit más aspektus érdekel, akinek van erről kedve beszélgetni, írjon kérem itt vagy priviben!

(#53171) V/ válasza mályva (#53169) üzenetére


V/
Topikgazda

No ezért nem értettem a holland azonosítót, neked is ugyanarra a szállítási módra ez lett adva, nekem meg más.

(#53172) bl4ze válasza V/ (#53160) üzenetére


bl4ze
veterán

Most komolyan ?
Miről beszélsz ? Sztrókod van?
Ez tranzit küldemény: CN a feladás. Nem BE. Ez vámos csomag lett volna.

.:. bl4ze .:.

(#53173) Jahno válasza vakt (#53170) üzenetére


Jahno
őstag

"Ez a pénz hova megy? "

ÁFA>NAV
Egyéb postai lófaszok>Posta

(#53174) azbest válasza bl4ze (#53172) üzenetére


azbest
félisten

Az NL-eseknél az IOSS módon vett küldeménynél a korábbiakhoz képest a holland posta követőjében megjelenik két új pont:
- Pre-declaration of the item has been received by customs (ez úgy hangzik, mint az ioss adatok megkapása)
- Item has been cleared by customs (ez a korábbi clear by customhoz képest plusz egy sor, kettő is van)

Ezt próbálom kiszedni a holland ügyfélszolgálatból, hogy tényleg azt jelenti, aminek kinéz. Ha a BE a bpost valamelyik saját keresőjében lekérhető esetleg, akkor talán te is találsz hasonló bejegyzést. Majd hamarosan nekem is jön ioss-es be is.
A Bpost sima követője nem biztos, hogy látja [link] , de van talán másik fajta is [link]

(#53175) bl4ze válasza azbest (#53174) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam a saját BE rendszerben ez látszik, és az adataim+súly :

.:. bl4ze .:.

(#53176) V/ válasza vakt (#53170) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát sok mindent nem egészen úgy van ahogy írod.
Április 1-től az import áfa egységesen, minden termékre 27%. Áfa törvény 2020 novemberi változás.
2021 július 1-től a vevő országa szerinti áfa számolandó az e-kereskedelemben az EU-n belül vásárlások esetén. Szintén tavaly lett elfogadva.

A Posta díjait ők határozták meg, lényegében kevesebb mint amit fizettünk, mert a 22 € felett egységesen 3500 Ft volt. De hogy mi mennyi és miért arra nem fognak neked válaszolni. Az hogy többet kérnek azért hogy ne csináljanak semmit, mint azért ahol csinálnak valamit azt rajtuk kívül senki sem érti.
De az automatikus postai vámeljárás esetén mindkét esetben kötelező vám-árúnyilatkozatot benyújtani (Vámtörvény július 1-től írja elő), ennek van díjazása a Postánál, az IOSS esetén csak a jogosultság ellenőrzése történik, míg a másiknál áfa is lesz megállapítva.

Németország adóhivatala nem biztosítja az IOSS-t mert nem készültek fel rá, ott egyébként importra 2 áfa kategória van az áfatörvényük szerint, ők nem magyarok.

A kód még mindig ahhoz kell hogy a számládhoz, az értesítődhöz és az online fizetés eléréshez csak neked legyen jogosultságod, tekints egy jelszónak a belépéshez egy informatikai rendszerbe ahol a küldemény nyomkövetési száma az azonosító.

Annyit szeretnék még megemlíteni hogy június elejétől is, és intenzíven 06.16-óta erről szól a topik amit te felvetettél (kivéve kód) többszörösen kitárgyalva.
2140 hozzászólás 75%-a erről szól.
Emlékeztetni szeretnélek arra is hogy ez az AliExpress topik, nem a postázós a Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
Itt ebben a topikban a Magyar Posta tevékenysége nem elsődleges téma. Írogatunk róla, de legyen már minimális.

[ Szerkesztve ]

(#53177) aspe


aspe
csendes tag

Na szóval ejszakás után atolvasva. Azt sikerült megfejteni, hogy uh…be csomagoknal nem latszik a country of origin. Igy Belgium az induló ország nem fizetünk. Az NL vsomagoknal látszik a CoO ugy mint china. Ezert fizetünk szolgáltatási díjat.
Jól értem? Mert nekem kb ez jött át.

Amúgy kurva érdekes, hogy mindenféle hozzáadott érték nelkul legonbolnak 400 forintot. Mert ügye sikerült úgy kikalkulalni mindent a posta nem kerülhatő meg.
konkrétan semmit nem tesznek. Ugyanúgy ahogy eddig erkezett az árú ugyanúgy érkezik most is.
Az elektronikus adatokból dolgoznak, kiküldik az értesítőt 48 orat pihen az npkk-ban és tovabb megy. Nem kell valogatni, nem kell csinalni semmit. Aki befizeti kap egy elektronikus “bélyeget”. Majd a helyi postánal latják hogy kell-e fizetni vagy sem. Ha kell akkor 400 heyett 800 húznak be.
Ha az evammal probalkozna valaki akkor egy masik dijat szabnak ki. Pedig a rendelő ember fogja kivételre tenni az értesitőt, hogy nem kell fizetni x szolgáltatást. Hanem y szolgaltatást. Ezt a kuldemenyt sem kell valogatni ott vana többi közt a 48 órat pihenők közt. Aztán siman tovabb jön a többivel. Majd ismét a helyi postán behuzza Piroska a kódot kell fizetni nem kell fizetni. És ennyi. Nincs hozzá adott érték, ugyan így ment eddig is, csak pénzt szednek érte.

Simán at vagyunk baszva és nincs választásunk.
Ez nekem megér egy GVH és NMHH levelet. Úgy is rég írtam hasonlót. Névvel címmel ellátva ki kell vizsgálniuk.

(#53178) V/ válasza bl4ze (#53172) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan, ez ugyanúgy mint a többiek hasonló BE-es csomagja nem vámolós, mert a logisztikai adatoknál ami a magyar postához kerül csak belgiumi indítás van, nibcs kínai téma, no lapozzunk.

(#53179) mályva


mályva
aktív tag

Elképzelhető amúgy hogy aki alin kifizeti az áfát, még ezt a nyamvadt 400 ft ot se kelljen megfizetni?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#53180) V/


V/
Topikgazda

Kultúra emberek, kultúra!
Köszönettel venném, ha kulturált hozzászólásokat lehetne olvasni!
A jóérzést zavaró, vulgáris szavakat legyetek szíves hanyagolni. ÁSZF III. Moderáció. 10.1 pont.
Értem én, hogy ez a megszokott beszéd stílus, de muszáj ezt használni itt is? Azt nem tudom megváltoztatni akinek ez a természetes, de a többieknek miért kell ezt olvasni?
Gondolom ez nem olyan nagy kérés, csak egy nyilvános fórumon mutatjuk be magunkat a hozzászólásainkkal.
Ne kelljen már

megkülönböztetés a topiknak.

[ Szerkesztve ]

(#53181) V/ válasza mályva (#53179) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, hiszen mint sokadszorra írom, a Vámtörvény alapján be kell nyújtani egy vám-árúnyilatkozatot és annak ennyi náluk a díja.

[ Szerkesztve ]

(#53183) vakt válasza V/ (#53176) üzenetére


vakt
csendes tag

"Az hogy többet kérnek azért hogy ne csináljanak semmit, mint azért ahol csinálnak valamit azt rajtuk kívül senki sem érti." ezen kínomban jót nevettem. :)

Ezt a kódos témát egyelőre jegelem.

Köszönöm kimerítő válaszod!

(#53184) V/ válasza vakt (#53183) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eVám témájában ment megfelelő helyre bejelentés hogy annál mire kérnek 799 Ft közreműködési díjat, nem kell vámolniuk, amikor a tényleges munkával járó automatikus vámolás meg 399 Ft.

(#53185) Beni2360 válasza V/ (#53176) üzenetére


Beni2360
félisten

"Emlékeztetni szeretnélek arra is hogy ez az AliExpress topik, nem a postázós a....." jó is volna csak egy oldalra koncentrálni ezeket a "gondokat" - hsz-ket. Egy topik bőven elég volna erre.
Most látom ott nincs is topikgazda. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53186) VGYke válasza V/ (#53111) üzenetére


VGYke
addikt

Ami LP számmal kezdődik, az könyvelt küldemény? Pl.: LP00451722342473. Mert ebből a számból lett UA szám.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#53187) V/ válasza VGYke (#53186) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lesz könyvelt, csak a posta is tudja kezelni értesítési szempontból.

(#53188) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
2 csomagomnál 08 Júl A bejövő küldemény átvétele azóta semmi hír róla UH--BE
5 csomagom kint van még nagyon nehezen akarnak megérkezni
indulás--és utolsó dátum
22 Máj--20 Jún Linehaul Arrival
02 Jún--10 Jún Linehaul Arrival
04 Jún--12 Júl Linehaul Arrival
05 Jún--11 Jún Hand over to airline
05 Jún--12 Júl Linehaul Arrival mind UH--BE ezek között több Saver Shipping volt hogy még időben beérjen
véletlen lehet az hogy 8 különböző eladótól UH--BE követót kaptam ? lehet e hogy ezeket még fizetés nélkül megúszom ?

(#53189) ferenck válasza lacoka55 (#53188) üzenetére


ferenck
senior tag

Nekem 3 UH-BE csomagom áll Jún.10 óta ugyanott. Igen, az eddigi visszajelzések alapján ezek még átjönnek mint rég.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#53190) YJke


YJke
tag

Sziasztok!

Ez alapján [link] kellett volna már kapnom bármilyen értesítést hogy online fizessem ki a vámolást? Vagy már megtörtént és küldik is ki utánvéttel?

(#53191) V/ válasza YJke (#53190) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert nem a posta szállítja.
És ez jó hír mert látom az enyémet is náluk. Kifizettük az áfát, így ezzel nem kell már foglalkoznunk, majd a futár értesít. Említettem hogy változtattak a szállításon, csak erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#53192) YJke válasza V/ (#53191) üzenetére


YJke
tag

Ezt nem is láttam :R Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#53193) V/ válasza YJke (#53192) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan.

(#53194) ferenck válasza V/ (#53191) üzenetére


ferenck
senior tag

Milyen szállítási módot kell választani, hogy ők hozzák, ne a posta?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#53195) V/ válasza ferenck (#53194) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ma írtam, mert próbáltam én is ezt kideríteni.
Free Shipping AliExpress Standard Shipping, én erre kaptam egy nagyon hosszú azonosítót

[ Szerkesztve ]

(#53196) aspe válasza V/ (#53195) üzenetére


aspe
csendes tag

En általában ezt választom és sokféle számot kapok.
a postán kivül más még nem hozta soha (sajnos).
Bár itt nem látszik de is free shipping.

(#53197) V/ válasza aspe (#53196) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól is függ hogy az eladó kit választ logisztikának. Amióta nagyon lassúak lettek holland átjárósak nem fogadom szívesen, bár az utolsó három az relatíve gyorsan jött és nem volt utalás Kínára logisztikánál, így normál holland küldeményként kaptam meg,

(#53198) Makifeju


Makifeju
tag

LT... NL számú csomagom (júniusi rendelés) már lassan 10 napja ugyanabban a státuszban leledzik a hollandoknál:
Pre-declaration of the item has been received by customs
Tapasztalat valakinek manapság? :)

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#53199) V/ válasza Makifeju (#53198) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjad hogy elindítsák ide, 8-10 nap is lehet előfordulhat, hogy holnap csak megindul már.

(#53200) aspe válasza V/ (#53197) üzenetére


aspe
csendes tag

Szóval bármi lehet, jó lenne erre némi befolyással lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.