Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20951) Skillet válasza Silentfrog (#20947) üzenetére


Skillet
addikt

Azért felgyűlik a cucc a kavicsban, elég rendesen.

Kb 5 éve, hogy komolyabban kezdtem foglalkozni az akival. Értsd, nagyobb aki, bútor, világítás, külső szűrő, sok növény, tápozás...
Akkor vettem a külső szűrőmet, teljes töltettel, amit azóta is árulnak.
KATT
Szóval, de... adnak szűrőhöz lávakövet :)
És itt ez a gyári elrendezés, amit anno az akvarista fórumon kiveséztünk. Szivaccsal kezd.
A hobby absorbexre azt írják, hogy biológiai szűrésre való.
De legyen. Berakom alulra az absorbexet és kicserélem a lávakövet valami biológiai cuccra. Seachem matrix?
Siporax-ot már 2e ft körül is adnak, kimérve. Elvileg az 50 literes kiszerelést bontják meg. Lehet ennek hinni? Mert amúgy meg 1 liter 4500ft.
Melyik bio szűrőt vegyem inkább? 2L siporax meg mellé 1 liter matrix?

Vízteszteket csináljak?
Belső szűrő marad. Már csak a fűtőszál miatt is. Max elég lett volna belőle egy kisebb teljesítményű is. De ez van. Leszedem a diffúzort az elejéről, akkor kisebb lesz az áramlat.
Tápozás inkább naponta, mint hetente vízcserénél?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20952) Skillet válasza Skillet (#20951) üzenetére


Skillet
addikt

Az lemaradt, hogy egyáltalán van értelme ennek a diffúzor dolognak? Vagy csak csinos, mert buborékol? :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20953) turbulencia8 válasza Silentfrog (#20947) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ugyes vagy, csak hol marad a denitrifikalo agens?

(#20954) Silentfrog válasza Skillet (#20951) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát a szűrőben a szűrőanyag elrendezésen kívül minden marad a régi az akváriumodba? :U
Nehéz neked segíteni! :)
2 liter siporax nem fogja eltüntetni az ecsetalgát.

[link] majd egy éve kérdeztem az akvakertészen , de semmi érdemi választ nem kaptam a problémámra.

Leírtam, hogy esetleg miként tudod felszámolni....
A diffuzor oxigént juttat a vízbe, de ha mozog a vízfelszíned amit a szűrők keltenek akkor fölösleges,csak bubisvized lesz. :DDD

turbulencia8.: Mire gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#20955) Skillet válasza Silentfrog (#20954) üzenetére


Skillet
addikt

Az elrendezésen kívül épp csak bele akarok rakni vagy 3 liter biológiai szűrő anyagot, mivel az lett kihozva a dologból, hogy gyakorlatilag nincsen biológiai szűrésem.
Kiszedem az összes algát.
Átpucolom az aljzatot.
Váltok lily pipe-ra... ha kell. De te pl az esőztető mellett szavazol. Nem mindenki, ha visszaolvasol!
Ezen felül már többször rákérdeztem, hogy teszteljem-e a vizet és ha igen, mivel.
Kérdeztem a tápozást is (naponta, vagy vízcserénél hetente)?
Az algaevő halat már az elején is írtam, hogy fasza, csak kb 1 hétig láttuk őket, azóta sem. Biztos az alga ette meg őket. Túmáccs volt már nekik is a helyzet :)
Meg ugye, értem, hogy megeszi az algát... (már ha életben marad... a hal:) ) de attól még csak ki kellene deríteni, mi a pék f@szától algásodik az aki, nem?
De amúgy... írtál mást is, amire nem reagáltam?
Csak mert most úgy írod, hogy "csak a szűrőt rendezem át, meg nehéz nekem segíteni... " hogy, kicsit furcsállom.
Írtad, hogy ne etessek sokat. Oké, ez az elmúlt 26 évben is így volt. (Ja, itt még annyit kérdeztem, hogy az egy nap koplalás rendben van? Nyilván nem az alga, hanem a halak szempontjából).
Írtad, hogy 6 havonta pucoljam a szűrőt. Oké, eddig is így tettem.
Írtad, vegyek szűrőanyagot, ha nincs tele a külső szűrőm. Tele van, de veszek, ha kell. De aztán azt írtad, hogy az nem megoldás. ? :)
Carbot írtad, hogy mehet, de ecsetre az sem megoldás. Mindegy, veszek ha kell.
Leírtad még, hogy hogyan tudom eltávolítani az algát a cuccokról. Ez is oké. Már csináltam párszor, szóval menni fog. De visszajön!
Diffúzort leveszem, írtam is.
Ezen felül még mit is kellene csináljak? :) mire nem reagáltam úgy, ahogy kellett volna?
Ennyi év után most úgy érzem, tényleg valami teszt kellene első körben, hátha kiderül belőle, hogy mivel van a szívás. Nem? Főleg, hogy még sosem mértem semmilyen értéket.

Akvakertész passz. Sosem jártam ott :)

(#20941) havri1

Utánaolvasok ennek az uv-nak.
Te hogyan látod a helyzetet? Érdemes lehet új szűrőanyagokat beszerezni?
Vízteszt? Stb?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20956) Misi1980 válasza Skillet (#20955) üzenetére


Misi1980
senior tag

Próbáld meg az Easy life algaexitet.Én is sokat szenvedtem az algával és ez teljessen megszüntette.A halaimat eddig nem bántotta ez a cucc kb1 hónapja adagolom.

(#20957) Daywalker válasza Skillet (#20955) üzenetére


Daywalker
addikt

Lehet koplaltatni, én is szoktam 1 napot. De a másik akváriumomban a harcsák csak kétnaponta kapnak pl. A lényeg, hogy ne etesd túl.
A halaid eltűntek...márpedig nem tűnik el semmi, max elhullik és megeszik, vagy nem veszed észre, hogy elhullott. Ha pedig elhullik rendszeresen, felmerül a gyanú, hogy márpedig ott baj van a vízzel. Ha nincs - megfelelő - biológiai szűrésed, akkor az lehet az oka. Erre mondtam, hogy vízteszt (ammónia, nitrát), mert anélkül tapogatózol a sötétben. Ha mégis rendben van a víz, akkor máshol kell keresni a hibát. Ha ennyire beleragad a kavicsba a szar, akkor porszívózd, mert ott is bomlik minden, sőt akár egy aljzatcserét is megfontolnék kisebb szeműre, mert ilyen erős szűrés mellett én sem értem hogy marad lent bármi, de a kisebb szeműről (kvarchomok pl, de még a manadoról is felkapja ahogy láttam) könnyebben felkapja az áramlás. Ja igen, és az áramlás, mindenképp állítsd át úgy, hogy jó legyen - ha nem kapja fel a mulmot ilyen erős szűrésnél, akkor az áramlás is lehet, hogy rosszul van beállítva. Én a Lilyre szavazok, mégpedig felfelé irányítva, hogy fodrozzon, a diffuzort kidobnám (én is ezt tettem az itteni javaslatokra, és azóta is tökéletesen elég a lily).
És hát igen, a belső szűrő sem biztos, hogy segít. Én inkább vettem volna a helyedbe egy külső fűtőt, a belső szűrős megoldást pedig leállítottam volna egy ideig, hátha javul a helyzet a megfelelő kezelések után.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20958) havri1 válasza Skillet (#20955) üzenetére


havri1
félisten

Én maxoltam a szűrőanyagot (értsd: összes szűrőbe, ami csak fért).
Eddigi tapasztalataim szerint az alga vízminőség és világítás probléma.
Heti 30% vagy 2 heti 50% vízcsere, jó biológiai szűrés, és normális fény mellett nem kéne burjánzó algának lennie. Ecsetalgám nem volt, de úgy olvastam én is, hogy a nagy áramlást szereti.
Fény : csövek mikor voltak cserélve? 1 év után okozhat az is algát.

Több helyen olvastam, hogy akkor indul meg az alga, ha felborul a biológia, hirtelen változik a nitrát - nitrit - ammónia mennyiség (utóbbi 2 nagy baj, jellemzően szűrő takarítás után lehet). Erre lehet jó a szat gyanta, ami (állítólag) nullára csökkenti a nitrátot is. Nekem van purigen és szat is.

UV - t én imádom, nekem sokat segített.

Továbbá ajánlanék egy 4-5 napos blacout-ot.

Siporax : 2e körül megy. A hamisat fel lehet ismerni, inkább kerámiagyűrűre hasonlít. A siporax az siporax, szemre látni. Én 3 helyről vettem már így kimérve, mind okés.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20959) Silentfrog válasza Skillet (#20955) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jogos, elnézést, leginkább a belső szűrőre gondoltam mint fölösleges dologra.

Az én akváriumomba két külső szűrő van ami nagyon szépen forgatja a vizet. Nagyon sokáig volt ecsetalgám, pedig 7 liter siporax és másfél liter Eheim substrat pro van összesen a két szűrőbe.
Nekem egyetlen egy dolog hozott alga csökkenést a vízmozgatás csökkenése és az etetés ritkítása, és hogy inkább fagyasztottat kapnak.
Mivel írtad hogy nem etetsz túl így én a nagy vízmozgatásra gondolok mint probléma oka.

A lávakő nem olyan rossz szűrőanyag főleg ha van belőle vagy 5 liter a szűrődbe, az már elég jó biológiai szűrést végez.

Nyugodtan adagolhatsz Easy life Carbo-t napi szinten a növények szeretik és az algát is pusztítja.

Én JBL tesztcsíkkal szoktam nézni a vízértékeket 130ft/db . A heti vízcsere előtt érdemes megmérni, de a nitrited,nitrátod tuti nem lesz sok, de érdekesség képen persze megmérheted milyen a vized.

Kipróbálhatod a lilly pipe-ot is de szerintem az esőztető jobban elossza a vízáramlást.

Ha cserélni akarod a szűrőanyagot akkor kimért sera siporaxot , Matrix troppot, Vagy Eheim substrat pro val nem nyúlhatsz mellé.
Ha veszel akkror ha tudod ne csak egyfélét, hanem két félét vegyél. Pl.:siporax- matrix tropot külön szűrőkosárba.

[ Szerkesztve ]

(#20960) Silentfrog válasza Silentfrog (#20959) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Így néz ki a siporax közelről. Abból a boltból biztos eredetit kapsz amit linkeltél., kimérik és úgy tudják olcsóbban adni, 290 gramm egy liter. Porózus,könnyű gyűrű formáju szinterezett üveg az anyaga. Nagyon jól szívja a vizet!

(#20961) bringasisti válasza Skillet (#20955) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem a megoldás a problémára ha a vízcserét úgy oldod meg hogy hetente lecserélödjön legalább a fele, de ha lehet akkor több. Nézd meg néhány HSZ -el korábban betett képen látni hogy van aki egy szivacs segítségével fen tud tartani egy halaktól hemzsegő akváriumban normális biológiai egyensúlyt.

BENEFON DELTA--------N8

(#20962) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Skillet: 2-3 liter siporaxot érdemes venni. 2eft per liter az tényleg jó ár, nagysagrendekkel jobb szűrő anyag a lávakőnél.
A sziámi algaevő is jó ötlet, párszáz forint és tényleg megeszi az ecsetalgát. Nálam egy negatívuma volt : a mohát is megette...

http://shrimpland.hu/

(#20963) Skillet válasza Misi1980 (#20956) üzenetére


Skillet
addikt

nem is tudom. vegyszert még hanyagolnám egyelőre. meg ugye, ha ki is írtja, visszajöhet, ha az oka nincsen tisztázva... gondolom. de a tippet köszönöm. lementem a szer nevét. :)

(#20957) Daywalker

persze. azt, hogy eltűntek, nyilván úgy értettem, hogy megkotlottak szegények. és nem, nem jellemző az elhullás. ha az lenne, nyilván azzal is foglalkoznék. egyik ancim szerintem 5 éve megvan. pár cory szintén.
de az évek során persze lassanként elfogynak. betegség szerencsére 1000 éve nem volt.
szóval az esetet én külön kezelném. egyedi. jöttek, megette őket az alga és ennyi :)
amúgy passz. nem tudom, mi nem tetszett nekik. minden esetre a vízteszteket megcsinálom.
remélem holnap a terraplázán be tudok vásárolni pár dolgot.
az aljzat
Aquatic Nature Dekoline Quartz THAILAND
2-3mm-es.
ennél kisebbre? de tény, hogy egy év alatt azért lesz már benne piszok.
diffúzor a múlté.
lilyt kipróbálom.
igen. azt hiszem előbb kellett volna kérdeznem erről az egészről, és utána bevásárolni. sebaj, max leállítom egy időre a belsőt. mást nem tudok tenni. vadiúj, 2 év garis. legfeljebb meghirdetem, csak elviszi valaki.
külső fűtő? az milyen?
én a dobozzal (belső szűrő háza) nem vagyok kibékülve, de kivenni nem tudom. csak ott van. de mire használjam, ha nem a szűrőnek? a helyet foglalja :S

(#20958) havri1

csövek még nem voltak cserélve az elmúlt 5 évben.
849mm-esből mit ajánlotok?
UV-nak utánajárok. de ahhoz kellene egy külön szűrő, ami csak párszáz liter/ órás?
blackout? ecsetalgának úgy tudom, mint halottnak a csók. nem?
siporax szerintem lesz az összes lávakő helyett. meg némi átrendezés a szűrőben. ártani nem árthat.

(#20959) Silentfrog

lehet befigyel most jó pár cucc. :) sipo, carbo, tesztcsíkok, stb.
nitrit, nitrát, ammónia... mindegyiknek külön tesztcsíkja van?
bevásárolok belőlük párat, aztán majd kérdezek még, hogy mikor és mely napszakban a legérdemesebb mérni.
nekem bejön az esőztető... de látod, mindenki más és más véleményen van :)
igen, azt hiszem 2 féle szűrőanyagot veszek.
az egyik siporax... a másikat még meglátom. a matrix (Seachem) nagyon istenítve van.
van is ára.
akkor jó a kimért siporax, oké.

(#20961) bringasisti

látod, van aki kevesebbet mond vízcserére, van, aki sűrűbben tenné. sokak akár heti 2x is cserélnek 50%-ot. szerintük az a jó. háááát, nagy passz :)
egyik forma, aki nemrég járt nálam, akváriumokat takarított évekig. azt mondja, a legtöbb helyen sima szivacsszűrő van, és hibátlan minden. a halak és a növények is jól elvannak, alga semmi... :)
szuper. jó hír :D

(#20962) Shrimplandhu

igen, siporax az lesz benne. szerintem a legfelső tálca azzal lesz tele. gondolom az valamivel több, mint 2 liter. még sosem mértem. vagy már elfelejtettem, régen volt :)
algagyilkoló hal: megpróbáljuk megint, hátha most nem vesznek el. nálam moha nincsen.
szerintem 2 darabbal megpróbálkozunk megint.

köszönöm mindenkinek. maradok itt köztetek.ha lesz kis időm, linkelek pár képet, milyen volt az aki korábban.
a tiéteket is meg lehetne lesni valahol? vagy esetleg beraknátok ide képet? vagy ha korábbi hsz-ekben volt kép, azok linkje is jöhet. kíváncsi lennék, ki mekkora és milyen akváriummal büszkélkedik :)
köszönöm.
:R
jaaa, holnap innen valaki lurdyba?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20964) Daywalker válasza Skillet (#20963) üzenetére


Daywalker
addikt

Az ilyen elhullások bosszantóak, amikor nem tudni az okát. Nekem is beadta a kulcsot az 5 éves anci, semmi előjele nem volt, frissen bejáratott aksiban, tökéletes vízminőséggel. :(((
Külső fűtő: Hydor ETH sorozatot nézd meg. Nekem bevált eddig. Vaterán épp tegnap este láttam vmi 9000-ért használtan a 200 wattosat, ami amúgy újonnan 15-16 körül mozog. A csőméretre figyelni kell vásárlásnál, mert fel kell fűzni a külső szűrő nyomó (!!!) ágára.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20965) bringasisti válasza Skillet (#20963) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden problémát több oldalról lehet becserkészni, de az említett kép azért sokat mond; szivacs + tudás. Azon kell elgondolkodni hogy a szennyvíz telepek is úgy működnek hogy a mechanikus szart kiemelik, és utána pofozzák az oldott trutyit. A mi esetünkben ami kikerül a medencéből azzal nem nekünk kell foglalkozni! Ezért tejelünk a csatornázásért. Sokszor leírtam hogy még olyant nem láttam hogy használták volna azok akik árusítják ezeket a drága anyagokat.

BENEFON DELTA--------N8

(#20966) Silentfrog válasza Skillet (#20963) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A JBL tsztcsíkján rajta van minden! Klór, ph, kh,gh, nitrit nitrát, nem atom pontos, de kb jót mutat
.
Esetleg ha szűkös a keret akkor a Seachem matrix helyet vehetsz Matrix troppot is. Az is remek szűrőanyag, csak fele az ára. Ma meg tényleg jót akarsz akkor a legjobbak között ott van az Ada bio rio-ja. Kb egy ára van mint a Seachem matrixnak.

Nálam most ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#20967) havri1 válasza Silentfrog (#20966) üzenetére


havri1
félisten

Jó a fekete háttér + talaj! Tapéta? Hol vetted?

havri

(#20968) Daywalker


Daywalker
addikt

Új lakóim vannak :)) Jött 5 szivárványos guppi, majd csinálok képet.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20969) Silentfrog válasza havri1 (#20967) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ablak előtt van az akvárium, máshol nincs hely. Fekete sötétítő függöny, van az akvárium mögött. :P

(#20972) myk74 válasza Silentfrog (#20966) üzenetére


myk74
senior tag

Nagyon pöpec. Szépek a halaid is, jó ránézni. Video nincs?
:)

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20973) Silentfrog válasza myk74 (#20972) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A képek is kölcsön géppel, vagyis telefonokkal készültek! Sajnos egy átlag fényképezővel nem lehet normális képet készíteni az akváriumról. Nekem meg csak kompakt gépem van. Nagyon szeretnék egy olyan fényképezőt amivel lehet jó minőségi képeket és videot is készíteni.

Ilyet nem tud sajnos nem tud lőni az én Canon kompaktom. :(((

[ Szerkesztve ]

(#20974) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha minden igaz akkor jövőhéten megjön az aki is végre így beüzemelem majd a szűrőt.

Kérdésem az lenne (mostanában volt róla szó) hogy milyen sorrendbe pakoljam be majd a szűrőanyagokat? Mondjuk lentről felfelé haladva.
Ami rendelkezésemre áll az a Tetra EX1200 plus gyári cuccai, a 3 liter Matrix trop és a 2 liter Siporax.

Köszi előre is :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20975) farkas26


farkas26
tag

Érdeklődnék,hogy van e valakinek kölcsön belső vagy külső szűrője. Sajna nincs pénzem tartalék szűrőt venni.
Mert az enyém csak szivárog :((( ,és még garanciálisan vissza tudom küldeni csak addig is kéne valami a helyére. Természetesen a postát én állnám,és ahogy vissza jönne az enyém már küldeném is vissza.
Megbízhatóságomat lehet látni a hardver részen.

"A jövő sem a régi"

(#20976) bringasisti válasza farkas26 (#20975) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha nem sikerül szűrőt szerezni a halak 2-3 hetet kibírnak minden kaja nélkül. Akkor csak egy kis levegő porlasztás kell, ami jelentősen olcsóbb lehetőség

BENEFON DELTA--------N8

(#20977) Silentfrog válasza Sirandrish (#20974) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Alól benne hagyod a kerámia gyűrűt,felette szivacsokat rakd, majd siporax és a végén a Matrix trop. Adtak a szűrődhöz perlon vattát is az is mehet még a szűrőbe a legfelső kosárba a legtetejére.
Az aktív szenet és a biolabdát rakd el az nem kell. ;)

(#20978) Sirandrish válasza Silentfrog (#20977) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Siporaxot és a Matrixot nem érdemes összekeverni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20979) havri1 válasza farkas26 (#20975) üzenetére


havri1
félisten

Mekkora akvárimba kellene?

havri

(#20980) Silentfrog válasza Sirandrish (#20978) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem könnyebb kimosni ha külön van. De össze lehet keverni ha akarod.

(#20981) farkas26 válasza havri1 (#20979) üzenetére


farkas26
tag

72 l-ről lenne szó.

"A jövő sem a régi"

(#20982) Sirandrish válasza Silentfrog (#20980) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem is az hogy akarom, de mikor vettem azt mondták hogy a Matrix az nagyon "sűrű", ezért nem árt ha mellé teszem a Siporaxot hogy tovább maradjon meg a nyomás. Nem tudom hogy van-e ebbe valami.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20983) laspring


laspring
tag

Sziasztok!
Csak gondoltam visszajelzek.
A vöröshasú pirájám beteg szeme meggyógyult, Neptun Parakill nevű gyógyszer segítségével! :)

(#20984) Silentfrog válasza laspring (#20983) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez jó hír! :) Arra figyelj, hogy a Parakill kinyír minden baktériumot is az akváriumba így biológiai szűrésed nincs, így a heti vízcsererére mindenképp figyelj! ;)

(#20985) laspring


laspring
tag

Növénytáp adagolására használ vki adagolópumpát?
Ha igen milyet és milyen megelégedéssel? :)

Köszi

(#20986) laspring válasza Silentfrog (#20984) üzenetére


laspring
tag

Igen az írva volt a flakonra, hogy 3 nap után részleges vízcsere, azt meg is csináltam.
Esetleg egy kis Nitrivec szűrőbaki indítót löttyintsek a vízbe akkor?

(#20987) Silentfrog válasza laspring (#20986) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen, az nem árt! :K

(#20988) Skillet


Skillet
addikt

a tegnapi lurdys terraplaza eléggé gyenge volt. mármint akvarista szemmel. a TERRA része szerintem jó volt, ezernyi kis gyík, kígyó, skorpió, pók, teknős, béka, sün, ... meg mindenféle kis lény volt, de akvárium nagyon kevés. és akváriumokhoz felszerelés is szinte nulla. igaz, már eléggé régen voltam, de akkor több bolt is képviseltette magát, pl a greenaqua is. akkor vásároltam is tőlük.
na mindegy. lényeg, hogy erre így nem megyek többet.
a másik lényeg meg, hogy máshonnan kell összevadásszam a cuccokat.
itt a savoyaparkban van egy kisállat bolt. rákérdezek pár cuccra (ha van is bármi, akkor méregdrágán), aztán a camponában szintén körülnézek, de az a gyanúm, hogy ebből netes rendelések lesznek.
szólok majd, hogy mire jutottam.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20989) Silentfrog válasza Skillet (#20988) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor nem érte meg a terraplazaba az 1500 forintos belépőt? Azt írták délelőtt kellett menni mert akkor kevesebben voltak és voltak még jó portékák.

(#20990) mézespálinka válasza Silentfrog (#20989) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Én még mindig nem indítottam el az akváriumot. Egyelőre még mindig olvasgatok, tervezgetek. Már a talajok vásárlása, növények, layout tervezése jönne , alig várom hogy indítsam. Így nagyon vártam a terraplaza-t, mivel a fb.-os eseménynél írták, hogy lesznek akváriumok, növényesek is. Az armadillo gyíkok meg egyenesen szerelem, így gondoltam azt is láthatom.
Vidékről mentem fel és részben csalódottan jöttem haza.
Délelőtt nem, hogy kevesebben voltak, hanem egyenesen elképesztően sokan. (délutánra gondoltál? mert akkor kevesebben voltak. viszont a kiállítók is már 2 órakor elkezdtek elpakolni... volt, ahol már vásárolni sem lehetett kb 30-40% már pakolt...amik meg voltak sok mindent addigra elvittek).
Igazából a fb-os esemény, kérdések-válaszok alapján én azt hittem, nem csak "piac" lesz, hanem "kiállítás" is, ahol informálódni is lehet. Az eladók amúgy rendesek voltak, de akkora volt a tömeg, hogy max. egy gyors vásárlás fért bele a standoknál... (igaz voltak szerencsések, akik pár szót váltani is tudtak). Ennek amúgy - a kezelhetetlen tömegnek- szerves részét képezték - és most tuti, hogy sokan utálkozni v anyázni fognak, de igen is probléma volt - a kisgyerekek/kisgyerekes családok. Ezeknek a 90%-a nem azért ment, hogy informálódjon, vásároljon, segítséget kérjen és vásároljon, hanem mert kb ide olcsóbb a belépő (gyereknek meg ingyenes) mint az állatkertbe, és itt is sok állatot láthatnak a gyerekek. A viselkedésük meg... szó szerint nyomták be a gyerekeket a sorban álló emberek közé, akikre az eladóknak (kívülről nézve legalább is) még figyelni is kellett, hogy ne össze-vissza nyúlkáljanak, ne verjenek le dobozokat-élőlényeket stb... így még kevesebb figyelmet kaphattak a vásárlók. A babakocsikban amiket szintén full agresszívan toltak át a lábadon meg orra estél.... miközben fejbe vertek egy óriási hátizsákkal amit nem volt hajlandó levenni az anyuka...Emellett pedig ilyen mondatokat lehetett hallani, hogy "Gyere Petike meghívlak egy kígyóra, válasszál. El lesz az ebben a dobozban is", amiket azt hiszem kommentálni sem kell :(
Számomra csalódás volt. Kezdőknek, érdeklődőknek, bizonytalanoknak csak nézelődni lehetett ( a fent említett körülmények között) informálódni nem, ha tudtad hogy mit szeretnél akkor viszont nagyon érdekes állatok közül választhattál, nagy választékban, ami tényleg lenyűgöző volt - számomra.. Az árakról én nem tudok nyilatkozni, nem tudom fejből a kínálatokat, fb alapján drágábbak voltak mint ha ugyan abban a boltban vennéd, mint akinek a standjánál nézted.

[ Szerkesztve ]

(#20991) bringasisti válasza Skillet (#20988) üzenetére


bringasisti
őstag

" a camponában szintén körülnézek" én még nem láttam ott egészséges halat

BENEFON DELTA--------N8

(#20992) Daywalker válasza mézespálinka (#20990) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért van baj rendesen, a többség ott is csak eladni akar, de arra már magasról tesz, hogy szerencsétlen állat milyen körülmények közé kerül. Szigorítani kellene ezen a téren, mert nagyon sok az idióta, akinek a kezébe egy vasgolyót nem adnék, mert az is elrontja, hát még állatot. Dobozban b+...őt kéne dobozba zárni :W Ezek úgy fel tudnak idegesíteni...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20993) mézespálinka válasza Daywalker (#20992) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Én is átértékeltem pl. egyes (kutya) tenyésztők hozzáállását, mikor lecsekkolják a leendő gazdit (aki vásárolni akar) és ha nem úgy ítélik, meg, nem adják oda, hiába fizeti ki...régen nem értettem(egyet ezzel), azóta, pláne szombat után....

(#20994) krisztyann válasza laspring (#20985) üzenetére


krisztyann
tag

Ami nekem volt a táphoz kidobtam. :DDD Én fecskendővel adagolom.

(#20995) flegga92


flegga92
senior tag

Áthelyeztem a külső szűröm mert bontom szét az akváriumot és sikeresen eltörtem a szívóágnál a csapot... Nem éreztem hogy túlhúztam volna szimplán letörtek a fogak. Tetratec Ex 700 a szűrő. Jelenleg egy 10 literes akváriumba lenne. Működik, nem szivárog, nem levegősödik. Bele tudnék rakni egy Eheim 2012-őt de sok helyet foglalna, plusz nem akarom lenullázni a bacikat. Illetve nem gond, hogy az akvárium alacsonyabban van mint a szűrő? Mindkettő a földön van.
Legközelebb 100 km-re találtam ilyen készletet 4500 pénzért, de nem tudom mikor járok arra. Esetleg valakinek elfekvőben lenne ilyen csapja?

(#20996) Silentfrog válasza mézespálinka (#20990) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

És ráadásul még fizetni is kell belépőt ha jól tudom 1500 pénzt. Annyira nem vágytam oda, gondoltam, hogy tömeg lesz. :)

(#20997) Silentfrog válasza flegga92 (#20995) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

[link]

Nem az enyém, csak láttam régebben. ;)

(#20998) bringasisti válasza flegga92 (#20995) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem ismerem ezt a szűrőt, de az Eheim hasonló alkatrészét a képen látható PVC ragasztó garantált minőségben megragasztja. Ha úgy tört el próbáld meg míg nincs másik.

BENEFON DELTA--------N8

(#20999) flegga92 válasza Silentfrog (#20997) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm a linket! Gyors le is boltoltuk, remélem minél hamarabb meglesz. Ez volt az első ahol rákerestem, de a Tetra szóra nem dobta ki... Miért nem az OLX maradt...

(#20998) bringasisti : Nem hiszem hogy sikerülne megragasztani, ugyanis az apró pici fogak mind letörtek. Most megpróbáltam kihúzni elég nagy erővel kell, így szerintem nem lesz gond. Ha ereszt akkor úgyis hallom hogy levegős a rendszer.

(#21000) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Az Aqua depo-n nagyon jó áron vannak az Atman külső szűrők.
4 év garival adják őket.

Ha esetleg valaki szűrőt akarna venni... ;)

.: Örülök, hogy sikerült! Szerintem te a tetratec szóra kerestél ez meg csak tetra névvel volt. Valóban elég k@ka a keresőjük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.