Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) sasa311 válasza Kvazár (#5000) üzenetére


sasa311
veterán

Hát ez elég vérszegény szinte bármilyen növénynek. Ugyan azt tudom adni tippnke, mint lejjebb + azt, hogy turbózd fel kicsit.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5002) Kvazár válasza sasa311 (#5001) üzenetére


Kvazár
őstag

Kicsit pontosítva? Miket kéne még mellé tenni? Co-zni semmi szín alatt nem szeretnék, de jó lenne egy kis moha, meg egyéb növény a halak mellé.

Eladó cuccaim: -

(#5003) hoby36


hoby36
senior tag

Most először lerakták a petéiket a csigaevő csigáim! :DD

A logikában semmi sem véletlen!

(#5004) SzalaiG válasza hoby36 (#5003) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hol lehet ilyet kapni és mennyibe kerül?

(#5005) hoby36 válasza SzalaiG (#5004) üzenetére


hoby36
senior tag

A legtöbb boltban van szerintem.350-400ft/db.

A logikában semmi sem véletlen!

(#5006) Zsombe válasza sasa311 (#4991) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nem akarok belekontárkodni, de szerintem 6-8 ramirezi túl sok a 25 literes akváriumba. Valamint a coryk csapathalak, így 1-2 helyett inkább 6-8-at ajánlanék.

Egyébként személyes véleményem az, hogy 25 literes akvárium elég picike, ezért elég nehéz fenntartani a biológiai egyensúlyt. Szerintem vegyél bele egy hím bettát + egy csapat coryt.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#5007) SzalaiG válasza Zsombe (#5006) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hát lehet benne valami. Inkább egy 50-60L-es akváriumot csinálj!

(#5008) sasa311 válasza Zsombe (#5006) üzenetére


sasa311
veterán

Régen minden embernek azt mondtam, hogy csináljon nagyobb akváriumot, mert az jobb, szebb, könyebb. De rájöttem, hogy 100ból csak 1 foglalkozik a tanáccsal és csinál nagyobbat, 99 nem. Így inkább arra adok tanácsot mostmár, hogy ami van abból hogyan hozhatja ki a legjobbat.

6-8 rami meg simán elvan 25 literben, nem olyan nagy az úszásigényük, mint pl. egy dániónak.
Coriból valóban jobb lenne a több de minden nem fér bele a 25 literbe sajnos...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5009) Dzsolo válasza sasa311 (#5008) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Ép most ajánlod azt, hogy nyírjon ki 5-6 ramit........ ha 4-5 hónapig elélnek már az is rekord ekkora helyen, a Ramirezi nagyon kényes hal, a stresszre, ha sok a hal az akiban, ha kicsi a hely neki akkor elpusztul, amúgy meg a rami kedveli a lágy vizet..... 25 literbe max 10 halat szabadna tenni. és én 1db Ramit sem tennék bele. kis korában még eléldegél de maximum 1éves korára elpusztul, nem viseli el a hirtelen környezetváltozást sem, egyáltalán nem kezdőnek való hal.

(#5010) #24889344


#24889344
törölt tag

Ha lehetne 100 literes akváriumom lenne, vagy 80 literes. De se holnap, se egy hónap múlva, se fél év múlva nem lehet. Marad a 25 literes, ha akváriumot szeretnék. Ezzel kell dolgoznom,és kihozni belőle a lehető legjobbat lehetőségeimhez képest.

Ma megyek növényeket venni, ha sikerül munkában időben végeznem.

[ Szerkesztve ]

(#5011) Dzsolo válasza #24889344 (#5010) üzenetére


Dzsolo
senior tag

10 garnélát bele.... :DD

(#5012) SzalaiG válasza Dzsolo (#5011) üzenetére


SzalaiG
addikt

+ Pár guppy és neon hal.

(#5013) Kvazár válasza SzalaiG (#5012) üzenetére


Kvazár
őstag

És egy betta az aki ékszerének.

Apropó betta, ramival tartható együtt?

Eladó cuccaim: -

(#5014) SzalaiG válasza Kvazár (#5013) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez mely halakkal tartható együtt?
Neon? Guppy? Sziámi algaevő?

(#5015) Kvazár válasza SzalaiG (#5014) üzenetére


Kvazár
őstag

Neon, Guppy bármivel, aminek nem férnek be a száján.

Sziámi már fogós kérdés, őt is sokan szeretik csipkedni, és ő is sokat csipked. Sajna a 1-2 tenyésztő ráadásul gerinctelen, és úgy tartják őket, hogy 2 hal lássa egymást, ezzel hergelve őket, így fél év alatt akkora lesz mint egy 1 éves, csak idegileg tropa lesz, és mindenkit támadni fog. Nekem volt ilyenem is, olyanom is. Egy nyugis példány az tényleg az aki ékszere tud lenni.

Algaevőket nem hiszem, hogy túl sokan bántanák. Ők is csak azokat bántják, akik a kajájuk útjába kerül. (Legalábbis az én gibim, eléggé rendre parancsolta a bicoloromat, ha az útjában volt etetéskor. :) )

Eladó cuccaim: -

(#5016) Kvazár


Kvazár
őstag

Ez már gömb aki: [link]

A kagylókról tud valaki valamit? Mit eszik, milyen hallal tartható együtt?

Eladó cuccaim: -

(#5017) SzalaiG válasza Kvazár (#5016) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nagyon kemény. Tetszene otthonra. :)

(#5018) Zsombe válasza #24889344 (#5010) üzenetére


Zsombe
senior tag

25 literesbe én ezt ajánlanám:
- 1 hím betta
- 6 corydoras (pl. panda páncélosharcsa)
- 1 ancistrus (algaevő)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#5019) Zsombe válasza Kvazár (#5013) üzenetére


Zsombe
senior tag

Hím bettát én nem társítanám ramirezivel, mert mivel az utóbbi is szép színes és hosszú, fátyolos úszókkal rendelkezik, így a betta konkurenciát látna benne és elkezdődne a csipkelődés, melynek csúnya vége lehet.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#5020) rien válasza Zsombe (#5018) üzenetére


rien
senior tag

Az anci nem hiszen, hogy jól érezné magát 25 literben. Itt azt írják minimum 90 literes medence, de 60 alattiba én nem raknám be szegényt semmiképp.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#5021) Zsombe válasza rien (#5020) üzenetére


Zsombe
senior tag

Két 54 literes akváriumomban is van 1-1 anci és látszólag semmi bajuk, már több, mint egy éve megvannak.
Pár éve volt egy kifejezetten bettás medencém, kb. 20 literes. Abban 1 hím betta volt 1 ancival és hosszú ideig eléldegéltek.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#5022) #24889344


#24889344
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Még nem döntöttem milyen halak legyenek, 4 guppy és négy neon, vagy csak 8 neon, vagy valami más? Láttam garnélákat is, mikor a növényekért mentem-nagyon aranyosak.

Berendeztem, vettem két anubiast és még egy növényt-de a nevét nem tudom már, meg fát.
Ilyenre sikeredett.

(#5023) Zsombe válasza #24889344 (#5022) üzenetére


Zsombe
senior tag

Grat, szépen berendezted! Én még vennék bele 1 vagy 2 gömbmohát, az feldobná még egy picit az akváriumot.
Ha bettát nem szeretnél, csak kizárólag neont vagy guppyt, akkor én azt javaslom tegyél bele egy csapat neont (6-8), egy ancit és 2-3 amano garnélát.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#5024) SzalaiG válasza #24889344 (#5022) üzenetére


SzalaiG
addikt

Gömbmohát és red cherryt bele.

6neon 4guppy és egy anci én ezt tenném bele.

(#5025) Dzsolo válasza #24889344 (#5022) üzenetére


Dzsolo
senior tag

A led világitásod a halaknak megfelel de a növényeknek nem hinném. elég kevés a lumenszáma a sima ledszalagnak sajna.

(#5026) SzalaiG válasza Dzsolo (#5025) üzenetére


SzalaiG
addikt

De ez lesz a fejlődés iránya világítás és megjelenítők terén is.

Én is szeretnék ilyet, de még drága.

(#5027) Dzsolo válasza SzalaiG (#5026) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Jól írod lesz :D már kezdenek megjelenni a nagyobb lumenű ledek, Csak kérdezem te voltál már 3-4 órát egy leddel világitott helységben? 10ből 4 ember rosszsul lesz..... vagy inkább rossz érzés fogja el.

(#5028) SzalaiG válasza Dzsolo (#5027) üzenetére


SzalaiG
addikt

Még nem voltam, de kipróbálnám. Remélem jó irányba haladnak a fejlesztések és nem lesz vakvágány! Nekem tetszik.

(#5029) #24889344 válasza Dzsolo (#5025) üzenetére


#24889344
törölt tag

Neont világításra nem fogok ide szerelni, nincs tető. Ledeset könnyen meg tudtam oldani, ha valakit érdekel lefényképezem. Most 400 lumen a fényerő ( ha nem hazudnak a weboldalon ahol meg van adva a ledszalag fényereje), amit könnyen 600 Lumen-re tudok növelni. Ha nagyon akarnám lehetne akár 1200 lumenig is növelni, ami olyan 15 Watt körüli fogyasztást eredményezne. Bár ugye a spektruma nem tudom mennyire felel meg a növényeknek.

(#5030) Dzsolo válasza #24889344 (#5029) üzenetére


Dzsolo
senior tag

figyeld a halaid majd hogy nem stresszelnek e tőle, ha ne makkor jó :)(

(#5031) Kvazár válasza Dzsolo (#5030) üzenetére


Kvazár
őstag

Azt miből látod? :B

Eladó cuccaim: -

(#5032) Kvazár


Kvazár
őstag

Aljzatnak ti mit ajánlotok? Növényt is tartanék.
Van 2 kiszemeltem:
-hófehér kvarchomok, gondolom ez nem igazán jó :F
- JBL Manado
Szerintetek?
Kellene még hozzá valami?

Eladó cuccaim: -

(#5033) Zsombe válasza Kvazár (#5032) üzenetére


Zsombe
senior tag

Attól is függ az aljzat, hogy milyen halakat szeretnél. Hófehér kvarchomokot személy szerint azért nem ajánlanám, mert az túlságosan "vakítana".

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#5034) rien válasza Zsombe (#5021) üzenetére


rien
senior tag

Szerintem tőlem ember nem utálja jobban az ancikat, két kb. 4 éves példányom van, többször írtam már a topikban, hogy nagyon várom, hogy ne legyenek már... de ilyet azért nem tennék velük.
Volt 25 literes medencém, hát nem tudom :U én nem tenném bele őket, 10 cm felett vannak hosszra bőven. Amikor kergetőznek én úgy látom a br. 112 liter is kevés nekik. Nem drága hal végül is lehet cserélgetni ha kimúlik, de nem hinném, hogy a tényleges élettartamát ami akár több mint 10 év megélné egy negyed akkora medencében mint ami neki ideális :U meg azt sem hinném, hogy jól érezné magát benne.

----------------------------------------------

Tegnap kimúlt az utolsó, indítás óta (2007.05) meglévő nőstény fekete mollym. Kb. négy éves volt.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#5035) Kvazár válasza Zsombe (#5033) üzenetére


Kvazár
őstag

Én is attól tartok, meg ugye az a növénynek nem hiszem, hogy a legjobb. :F

Ezzel a lépumpával van tapasztalata valakinek: Sera Air 275?
A régim érdekes dolgokat művel, ezért gondoltam, hogy lecserélem. Azt csinálja, egy ideig rendesen nyomja a buborékokat, aztán semmit, majd megint rendesen nyomja. Közben nem érek érek hozzá, és nem változtatok rajta semmit.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5036) SzalaiG válasza Zsombe (#5033) üzenetére


SzalaiG
addikt

Meg nagyon látszik rajta a kosz.

- Mi a hallótávolság?
- Az akvárium és az istálló távolsága... :D

(#5037) #24889344


#24889344
törölt tag

Megemeltem a fényerőt mégegy led csíkkal. Így már 36 darab 5050 SMD led világít. most már melegszik a tartó, olyan 35 - 40 fokos lehet. Túl közel vannak a szalagok egymáshoz, szétrakom háromfelé, így egyenletesebb lesz a világítás is.

(#5038) #24889344


#24889344
törölt tag

A fa megszinezte a vizet, kicsit barnásra pedig kifőztem mielőtt belekerült az akváriumba. Hagyjam, vagy legyen egy részleges vízcsere?

Kész a 2.0 -ás világítás. Fél év alatt már ki kéne derülnie, hogy megfelel-e.

[ Szerkesztve ]

(#5039) SzalaiG válasza #24889344 (#5038) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kérlek tegyél fel képeket, h hogyan oldottad meg!

(#5040) Peat;)


Peat;)
veterán

Látom divatba jött a garnéla, ezeket az aranyhal, illetve háton úszó harcsa megkajálná? Gondolom igen, de azért megkérdeztem hátha... :)

Más, nekem külső szűrő van ami biztosan megfelel az akvárium méretének. A két csővezeték egy szívó kosárban és vízvisszanyomó rúdban végződik(kb 1 méter, két részből áll, a rudak oldalán vannak a lyukak egy sorban). Na most ezeket ki szerint hogy érdemes elhelyezni? Mert a kosár kb középszinten van, míg a hosszú cső ami áramoltatja a vizet az fent. Annak két része van, így az egyiket a felszínre irányítom a másikat meg lefele/félig üveg felé, hogy alul is legyen áramlat. Kavicsos a talaj és az a problémám hogy elég sok "végtermék" megmarad, pár hetente aljzattisztítóval elég alaposan végig kell menni.

Harmadik kérdés :), két fénycsöves tetőm van, de mindkét fénycső ugyanolyan és a növények nem szeretik igazán. Van valami olyan cső, ami kifejezetten jót tesz az átlagos növényeknek, de algát nem gyarapítja? (amivel egyébként is küzdök, szerintem a víz kémiája lehet már csak rossz, de nem érdekel, pár hetente végig kell mennem üvegen)

(#5041) #24889344 válasza SzalaiG (#5039) üzenetére


#24889344
törölt tag

Első verzió még műanyaglista volt, szorosan egymás melett a ledcsíkok egy listán.
A mostani már alumínium lista, a parkettázók használják küszöbnek (van 3 és 5 centi szélességű ha jól tudom. Nekem a három centis van). Az öntapadós változat felel meg jobban, mert annak a belseje sima. A ragasztót viszont nehéz róla maradéktalanul leszedni.
Egymás mellett vannak a listák, de szét lehet jobban is rakni - akkor hosszabb kábelekel kell összekötni a ledcsíkokat. Vagy lehet több lista is és miden másodikban van csak led. Bármikor bővíthető, csak az akvárium szélessége szab határt. A ledcsík öntapadós, van sűrűbb ledes változata is, ami nagyobb fényerejű és többet is fogyaszt.

Akkor jöjjenek a képek:
bekapcsolva
kikapcsolva
3
4 - a listába reszeltem mélyedést, ez hivatott a helyén tartani, különben könnyen az akváriumba csúszhatna
alulnézet
bekapcsolva - de nem sok mindent látni így
dióda

Mint az utolsó képen látni 12 Volt egyenáramra működik. A forrasztási pontoknál a ledcsík alá szigetelő anyagot raktam, nehogy zárlat legyen az alumínium lista miatt, mivel mindkét oldalról lehet forrasztani.
Egy 40 centis darab 200 mA áramot vesz fel, ami 12 V mellett 2,4 Watt. Ha jól adták meg a fényerőt a weboldalon, akkor kb.200 Lument biztosít ekkora darab. Színhőmérsékletet nem tudtak mondani, csak hogy természetes fehér fényű, neutrális. Ha egy 8 wattos neoncső mellé teszem, sokkal fehérebb a fénye mint a neoné.

(#5042) Kvazár válasza #24889344 (#5041) üzenetére


Kvazár
őstag

A ledhez, árat és boltot tudnál mondani? :B
Még egy: egy 13 W-os neon, hány lumenes?

Eladó cuccaim: -

(#5043) SzalaiG válasza #24889344 (#5041) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm. :)

Tetszetős nagyon.

(#5044) Kvazár válasza Kvazár (#5035) üzenetére


Kvazár
őstag

Sera Air 275??? Valaki? :F
Mennyire hangos?
Az az elektronikus állítási lehetőség az milyen?

Eladó cuccaim: -

(#5045) hoby36 válasza Kvazár (#5044) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem az 550-es van.Az sem hangos,úgyhogy szerintem a 275 sem.Nagyon jól lehet szabályozni a teljesítményét.

A logikában semmi sem véletlen!

(#5046) Kvazár válasza hoby36 (#5045) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. :R

Ledes világítás az jó növényeknek, vagy azoknak csak a spéci csövek a jók?

Eladó cuccaim: -

(#5047) #24889344 válasza Kvazár (#5042) üzenetére


#24889344
törölt tag

Nem tudom hány lumenes egy 13W-os neon, tipus és gyártó szerint a google segítségével megtalálható.
Ahol én vettem ott 16,6 € / m a ledszalag. Ez van nekem a legközelebb.

P. itt szétnézhetnél, vagy itt.
Vagy SymbianOs-nál érdeklődhetnél, lehet hogy jó áron tud neked adni ledszalagot.

Olvasgattam én is az oldalon. Ezek szerint a ledvilágításom 500 lumen körüli. Azt nem tudom a növényeknek mennyire felel meg, majd kiderül.

Még a szigetelést kell megoldanom, mert nem találom így elég biztonságosnak. Esetleg majd veszek vízálló változatot, azzal könnyebb dolgom lesz. Egyelőre tesztelés van, milyen hatással bír a növényekre.

[ Szerkesztve ]

(#5048) Kvazár válasza #24889344 (#5047) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx.

Eladó cuccaim: -

(#5049) Dzsolo válasza Peat;) (#5040) üzenetére


Dzsolo
senior tag

ha jól bogoztam ki a dolgokat akkor:

Szívóoldal:
a szívókosár minél közelebb legyen a talajhoz, mert akkor ott nagyobb szívóerő lesz és simán szívja a mulm egy részét, na meg a növénydarabokat, és a vizet is, (nálam a talajba is belevan nyomva kb 1-1,5cm mélyen)

Nyomóoldal:
ha jól értelmezem te az esőztetőt használod, ezt lehet kétféleképpen is használni, víz felett vagy víz alatt, én az utóbbit használom, mert a hálóban pihen az akvárium, és így hangtalan marad, mindig törekedni kell a tökéletes vízkörforgás megteremtésére, ebben segítségedre lehet vízkezelő vagy előkészítő mert színezve van, legalábbis amit én használok sötétkék. Nálam az esőztető a szűrő felé nyomja a vizet, a víz alatt kb. 10cm mélyről a vizfelszin irányába, (45fokban kb.) így megfelelő körforgás jön létre és a szívókosár nem a frissen benyomott vizet szívja újra be. hátránya a nagyobb párosodás mivel a vízfelszint erősen mozgatja. de állíthatod ma talaj irányába is az esőztetőt, de nálam nem hozta a kívánt vizáramlást. A növényeknek 6500K csövet tegyél, ha jó a biológiai szűrésed akkor az alga is etünik, de ha túl sokat világítasz akkor előjön ismét, a 3-4 hetente való algakaparózás az meg igen jónak mondható.

aminek befér a száján mind megeszi a garnélát, ha másért nem kíváncsiságból :DD

(#5050) Dzsolo válasza #24889344 (#5041) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Jávai mohát dobhatnál abba az akiba :D jó lenne tudni megmarad e benne vagy nem. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.