Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32001) Danecay


Danecay
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a szűrő, a töltőanyagok által túlságosan lelassított vízáramlás miatt adhat e ki olyan hangot mintha el lenne levegősödve? Tippem szerint igen de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Bár mondjuk fene tudja, mert amennyiben elkezd elkoszolódni ami ebben az értelemben ugyanoda vezet, hogy nem tud elegendő vizet átpréselni a szűrő, mégsem ad ki olyan hangot mintha levegős lenne. Csak azért érdeke, hogy az óta ilyen amióta plusz szűrőközegeket raktam a szűrőbe.

(#32002) Eugene Roe válasza shifty! (#32000) üzenetére


Eugene Roe
őstag

1-2 hónapot max a greenaqua írt, bár nekem még sose színtelenedett el :P én 2-4 heteket láttam eddig, illetve tapasztalatom szerint is 2-3 hét a tuti.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32003) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok! Tudna abban valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma az EHEIM Classic 2213 típusú külső szűrőmmel? Használtan vásároltam az akváriummal együtt és semmi baja nem volt, teljesen tapasztalatlanul első beüzemelésre tette a dolgát hangtalanul, most pedig úgy zúg recseg, mint amikor teljesen el van levegősödve, hogy már a szomszéd szobából hallani. Ez alapján a videó alapján végeztem első alkalommal is és ezt követően a beüzemelést, elsőre teljes sikerrel, később sikertelenül. Első beüzemelést követően annyi történt, hogy az általam elvégzett takarítás során kiszedtem és kitakarítottam a keringetőlapátot, de gondolom ennek nem kellene problémának lenni hiszen azért készítették eltávolíthatóra, de mégis most olyan hanggal üzemel mintha teljesen szárazon folyadék nélkül üzemeltetném. Nem ismerem a pontos működési elvét de szárazon a lapát hozzáér a fészek széléhez amiben forog ebből adódóan van zaja viszont feltételezem ezt a folyadéknak ki kellene egyenlítenie, egyenlő mértékben kitölteni a teret amiben a lapát forog így annak koncentrikusan kellene forognia a nélkül, hogy hozzáérne bármihez. Nos folyadék az van mert keringteti a vizet de már zavaróan hangos zaj mellett.

(#32004) fjudors válasza Danecay (#32003) üzenetére


fjudors
aktív tag

A rotortengely végéről nem hagytad el a gumi bakot?

(#32005) Danecay válasza fjudors (#32004) üzenetére


Danecay
őstag

Remélem nem. Az is kijár? Hol található eredetileg ez? , valamint a kis "szárnyas" rögzítő közepébe is amiknek gondolom központosítania kellene a tengelyt. Egyébként elég stabilan beleül a ha jól gondolom kerámiatengely a számára kiképzett furatba.

(#32006) fjudors válasza Danecay (#32005) üzenetére


fjudors
aktív tag

743371, a tengely két végén

[ Szerkesztve ]

(#32007) Danecay válasza fjudors (#32006) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a robbantott ábrát, amint lesz időm szétszedem és megvizsgálom. Bár abban szinte egészen biztos vagyok, hogy első szétszedés alkalmával is maga a tengely jött ki és úgy gondolom, hogy a 2 szóban forgó gumi a lapátkerék házában valamint a zárókupakban maradtak.

(#32008) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni a halaknak fagyasztott kajcsit. Fehér, Fekete lárvát, illetve Artémiát vennék.
6 Kolibri hal
10 Vörös neon
10 villásfarkú kalászhal
8 Galaxy razbóra
a jelenlegi létszám.

A Kérdésem az lenne hogy 100g kiszerelés ennyi halnak mennyi ideig lehet elég ? Illetve mennyit kell ezekből adni nekik ? Minden nap adni kell nekik ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32009) bringasisti válasza Danecay (#32001) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt kéne mindenképpen tisztázni hogy levegős vagy zörög mint a következő Hsz-ben írtad. Ha a szűrőt kicsit megmozgatod akkor fúj ki levegőt? Jön buborék a csőben felfelé?

BENEFON DELTA--------N8

(#32010) Eugene Roe válasza Directors (#32008) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ezeknek én napi egy kockát adnék, egy picurka granulátummal, esetleg egyik nap fagyasztott, másik nap granulátum, vagy egyik nap fagyasztott, másik nap fagyasztott + kicsi granulátum.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32011) pjen válasza Directors (#32008) üzenetére


pjen
félisten

Az a lényeg,hogy csak annyit adj amit rögtön megesznek.Próbálgatni kell,először csak keveset.

(#32012) Directors


Directors
senior tag

Rendben! Köszönöm a segítséget! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32013) Danecay válasza bringasisti (#32009) üzenetére


Danecay
őstag

Valamelyest normalizálódott a helyzet, az asszony megcsinálta :) Nekem nem volt időm vele foglalkozni de az asszonypajtás szétszedte és azt mondta, hogy nem volt a helyén a tengely. Ciripeleő hangot már nem ad ami arra enged következtetni, hogy jól van pozícionálva az impeller de valamiért mégsem olyan halk mint első alkalommal. Bár számomra az első alkalmas beüzemelés volt inkább meglepő mert olvastam, hogy vannak ennél halkabb modellek is miközben szinte teljesen zajtalan volt ez is úgy hogy közben szépen pumpálta keresztül magán a vizet.

(#32014) bringasisti válasza Danecay (#32013) üzenetére


bringasisti
őstag

Tisztítás alkalmából nem szabad a motort szétszedni mert a tengelyen kialakult baktérium réteg csillapítja a rotor rezgést és ezért halkabb mikor megvetted mert így adták el. Ahol szívja a vizet ott kell benyúlni és egy tű segítségével a koszt pucolni és ahol nyomja ki , valamint a csöveket

BENEFON DELTA--------N8

(#32015) Danecay válasza bringasisti (#32014) üzenetére


Danecay
őstag

Bár nem emlékszem, hogy annyira koszos lett volna de van benne ráció, ! Köszönöm, megfogadom a tanácsot!

(#32016) Silentfrog válasza bringasisti (#32014) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ezt még így nem olvastam senkitől de teljesen egyetértek . Én sosem takarítom a rotort , pont az említett ok miatt.

(#32017) bringasisti válasza Silentfrog (#32016) üzenetére


bringasisti
őstag

Tudod én 84 óta használok Eheim szűrőt, volt idő kitapasztani :D

BENEFON DELTA--------N8

(#32018) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok! Innen ilyen szűrőtöltetet vagy bármely másikat érdemes rendelni ár/mennyiség tekintetében? Kár, hogy g-ban és nem L-ben van megadva mert így egy kicsit megfoghatatlan, tekintve, hogy pl. 100g kerámiagyűrű térfogatra biztosan más mennyiséget ad ki mint valamilyen porózus anyagból készült szűrőközeg.

(#32019) Alg válasza Danecay (#32018) üzenetére


Alg
veterán

Nem.

Ami talán érne valamit az a "glass ceramic ring" de abból meg itthon is van kimérve kb. 1000-1200Ft/l áron noname (ISTA) verzió.

Lávakőből meg párszáz Ft/kg

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32020) Danecay válasza Alg (#32019) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi! Hol lehet ilyeneket kapni jutányos áron? Vagyis inkább rendelni mert a környezetemben max. olyan bolt van ahol halat és egy pár kiegészítőt lehet venni.

(#32021) Eugene Roe válasza Alg (#32019) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mátrix Trop-ot keress, az az egyetlen, ami olcsó és közmegegyezés szerint jó is.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32022) Alg válasza Danecay (#32020) üzenetére


Alg
veterán

Aquafauna pl.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32023) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Kaptak a halak a héten fagyasztott artémiát meg cyclopsot. Hát az artémiára annyira durván nem ugrottak neki. A Vörös neonok meg a kalászhalak azért oda oda csipkedtek meg a kolibrik, de a galaxyk csak elvétve. Volt egy kettő falat ami a talajon landolt, hát látnotok kellett volna hogy az amano garnik hogy aveltak érte. Mint ha az életük múlt volna rajta. :DD Az artémiát felolvasztottam majd leszűrtem és úgy adtam be nekik. Azt hiszem egy fél, vagy háromnegyed kocka elég lesz nekik. A cyclops az már jobban ízlett a halaknak. Jött érte mindenki. Ezt is felolvasztottam, viszont ezt szerintem kár volt. Legközelebb megpróbálom fagyasztottan bedobni. Abból fél kocka bőven elég lesz. Ti hogyan adjátok a cyclops kajcsit a halaknak ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32024) pjen válasza Directors (#32023) üzenetére


pjen
félisten

Én minden fagyasztottat fagyva adok.Szunyog lárvát,tubit mindent.

(#32025) bringasisti válasza Directors (#32023) üzenetére


bringasisti
őstag

Artemia színezi a halat a legjobban

BENEFON DELTA--------N8

(#32026) Eugene Roe válasza Directors (#32023) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én fehér szúnyogon kívül mindent olvasztok 1dl akvárium vízben. Ha felolvadt a kocka, csipesszel összekavarom, aztán vagy beöntöm egyben, vagy fecskendővel adagolom.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32027) Directors


Directors
senior tag

Köszi az infót mindenkitől.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32028) Danecay


Danecay
őstag

Üdv!

Némi jótanácsra lenne szükségem. Kezdő vagyok a témában és meglévő akváriumunkba vásároltam némi növényzetet is, a lenti képeken látható bekarikázva. Egyik talán Tropica Anubias, ebből 2 tő, másik talán Tropica Microsorum, 3 tő de nem biztos. Nos a lényeg az lenne, hogy az üzletben javasoltak hozzá tápoldatot valamint Folyékony CO2-t amit az elmondottak alapján adagolok is a vízbe, tápoldatot hetente 1x, CO2-t napi 1 alkalommal, 50 cseppet mert 100L-hez ennyi az előírt mennyiség, továbbá azt is mondták, hogy amennyiben van esőztető azt fordítsam a víz alá, hogy ne juttasson be oxigént a vízbe. Megfogadtam ezeket a tanácsokat viszont azt tapasztaltam, hogy a halak zöme feljön a víz felszínére és pipázik. Ez gondolom nem jó jel és arra gondolván, hogy oxigénhiányuk van a belső szűrő esőztetőjét mégiscsak úgy fordítottam, hogy légbuborékokat juttasson a vízbe. A belső szűrő mellett külső szűrőt is használok csak ez megmaradt az előző szettből. Miután a belső szűrő esőztetőét az említett állásba forgattam, normalizálódni látszott a helyzet, a halak nem ragaszkodtak oly mértékben a víz felszínéhez. Nos mi lehet a gond? A jelek szerint lehet kevés a halak számára az oxigén amit a CO2 oldat és a megszüntetett vagy mérsékelt oxigén vízbejuttatás együttesen okoz. Amennyiben ez így van akkor az esőztető által bejuttatott oxigén kedvez a halak számára, a növények számára viszont nem. Lehet kevés a növényzet a megfelelő mennyiségű oxigén előállításához? Mit tegyek? Csökkentsem a CO2 napi adagot, vagy hagyjam esőztető funkción az esőztetőt?


[ Szerkesztve ]

(#32029) bringasisti válasza Danecay (#32028) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem lépésről lépésre kell haladni. Az ott műanyag növény? A CO az most nem kell, a halakat figyeld és ha ott minden rendben akkor lehet a zöldséget dédelgetni. Egyszerre csak egy dolgon változtass. A vízfelszín fodrozodjon rendesen

BENEFON DELTA--------N8

(#32030) Alg válasza Danecay (#32028) üzenetére


Alg
veterán

Pár dolgot tegyünk tisztába, lehet a boltos se volt képben:

- folyékony "CO2" - ennek valójában nem sok köze van a szén-dioxidhoz, a növényeknek ad egy másodlagos szénforrást amit fel tudnak használni, de pár óra alatt UV hatására elbomlik. (a Seachem verzió - excel - állítólag kicsit tovább bírja). Az alga ellen tud még picit segíteni mert csírátlanító hatása van (kórházakban használják fertőtlenítésre).

- Esőztető: ebben hülyeséget mondott a boltos, akkor szokták mondani hogy ne zargasd a vizet, ha CO2 gázt oldasz be, hogy ne "hajtsa ki" a gázt a vízből.

Esetedben viszont, főleg ha sok a hal és kevés a növény, akkor nem árt a vízfelszín mozgatása, annak a pár alacsony igényű növénynek nem kell a co2. Tápoldatot is elfelejtheted, felesleges, csak az algát növeszted vele, ezeknek elég amit a halak kiszarnak meg a kajából ami megmarad.

Ami bal hátul van az biztos nem microsorium

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32031) Danecay válasza bringasisti (#32029) üzenetére


Danecay
őstag

"Az ott műanyag növény?" A Tropica Rotala-ra hajazó? Igen az és még van egy másik is ezen kívül. Gond? Van mű is és igazi is. Na jó de meddig ne foglalkozzak a növényzettel, lévén az is a halak jólétét szolgálná? Gondolom az sem jó ha a növények nem jut megfelelő mennyiségű CO2-höz. Nyilván persze a halak állapota a mérvadó. És mi van akkor ha fele annyi CO2-t adagolok, vagy/és megy mellette az esőztető?

(#32032) bringasisti válasza Alg (#32030) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos ott az esőztető annyira megfogja a szűrést hogy nincs rendes víz a medencében. Ki kell dobni hogy a bejövő víz rendesen dolgozzon.

BENEFON DELTA--------N8

(#32033) bringasisti válasza Danecay (#32031) üzenetére


bringasisti
őstag

Nincs bajom a műanyag növénnyel, csak azt akartam felmérni mennyi ami biológiai tevékenységet végez. Direktben jöjjön a víz a medencébe, és a halak gondoskodnak a tápról és a CO- róla egyaránt

BENEFON DELTA--------N8

(#32034) pjen válasza Danecay (#32031) üzenetére


pjen
félisten

Elvannak a növények foglalkozás nélkül is főleg az igénytelenek,Nagyrészét úgyis megeszik a halak.Ha van elég fény,elég hal a nöfények is fejlődni fognak,CO nélkül is.Némelyik jobban is mint szeretnéd.

(#32035) Danecay válasza Alg (#32030) üzenetére


Danecay
őstag

"Ami bal hátul van az biztos nem microsorium" Aminek hosszú zöld levele van az mind ugyanaz az akváriumban, ha microsorium akkor az, a netes találatok alapján én Tropica Microsorum-ként azonosítottam de számomra nehéz különbséget tenni. Ha jó értem akkor felesleges a CO2 és a tápoldat is? Ettől függetlenül mehet az esőztető?

(#32036) Danecay válasza pjen (#32034) üzenetére


Danecay
őstag

Azt is mondták, hogy 6 óránál többet ne nagyon mennyen a világítás mert hogy algásodáshoz vezet és a halak számára sem jó. Erről mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#32037) Alg válasza Danecay (#32035) üzenetére


Alg
veterán

Felesleges a carbo és a tápoldat.

Világítás meg somindentől függ, főleg attól milyen erős ami felette van. Ha elég gyenge akkor szinte bármennyit mehet.

Nehéz helyzet mert ránézésre ez az akvárium sosem lesz sajnos egyensúlyban, azaz mindegy mennyit világítasz, algásodni fog. A kérdés csak az hogy milyen színű lesz az alga... Bár talán a külső szűrő segítségével megoldható, végülis a sügeresek is megoldják valahogy (azokhoz nem értek).

A halaknak kb. mindegy hogy napi 6 vagy 12 órát megy a világítás.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32038) Alg válasza Danecay (#32035) üzenetére


Alg
veterán

Crispatula-ra tippelek

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32039) pjen válasza Danecay (#32036) üzenetére


pjen
félisten

Én egy 112 literes medencét két 18 W os fénycsővel világítom napi 11 órát,viszont természetes napfényt nem kap.Nálam ha sok volt a fény zöld,ha kevés barna algás lett mindíg.Viszont ha elég sok növény van az algának nem jut kaja.Esőztetni se muszáj,elég ha fodrozódik a víz.Az arány a lényeg,nem túl sok hal,kevés kaja,csak amit rögtön megesznek,növények rendszeres ritkítása és türelem.

(#32040) Danecay válasza Alg (#32037) üzenetére


Danecay
őstag

Egy 6500K-s fénycső van az akvárium felett, egyelőre még reflektív felület nélkül de dolgozom rajta. "A halaknak kb. mindegy hogy napi 6 vagy 12 órát megy a világítás." Teljesen laikusként erről azt gondolnám, hogy több ezer év alatt mégiscsak kialakult valamilyenfajta biológiai egyensúly a halaknál is a napszakokat illettően ezért nem biztos, hogy mindegy, hogy 24/24 órán keresztül kapnak fényt vagy 24/pl.12-ben.

(#32041) Danecay válasza pjen (#32039) üzenetére


Danecay
őstag

Azért esőztetek mert a halaknak látszólag légszomjuk van. Miután esőztetésre állítom a szűrőt látszólag normalizálódik a dolog. Nálam egy 21W-os 6500K-s fénycső látja el a világítás szerepét kb. 2 napja, remélem elégséges és megfelelő lesz!

(#32042) -juc- válasza Danecay (#32035) üzenetére


-juc-
aktív tag

A Microsorum nem ilyen.
Szerintem hólyagos vízikehely, vagy amiket ott linkelnek a leírásában. Te tudod, mit dugtál a talajba.
Ha ez kipusztul, akkor a lötyikkel és drága lámpával sem mentetted volna meg.

Mivel kevés a növényed, az O2-t az esőztetővel kevered be a levegőből, ezért nagyon fontos, hogy mozogjon a felszín.

(#32043) pjen válasza Danecay (#32041) üzenetére


pjen
félisten

Pipáltak a halak,vagy csak a víz felső részén voltak mert fáztak.Sokkal több lövény kell és nem mű.

(#32044) Alg válasza Danecay (#32040) üzenetére


Alg
veterán

Nyilván valamennyi sötét időszak kell, ezért írtam 6vagy 12 órát és nem 6 vagy 24-et ;)

Amúgy sem természetből befogott halak ezek hanem több nemzedék óta tenyésztettek, szerintem szabad vízben, napfényen szédülnének :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32045) Danecay válasza pjen (#32043) üzenetére


Danecay
őstag

Fázni biztosan nem fáztak hiszen a képek alapján is jól látható módon üzemel vízmelegítő és, hogy a hőmérő kevéssel 30 fok alatt (27 fok) mér. Ilyenkor azért felmerül az emberben a kérdés, hogy a segíteni szándékozó kommentelők valóban segíteni szeretnének vagy csak kommentelni, már bocs!

(#32046) -juc- válasza Danecay (#32045) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ha nincs túl hűvös a lakásban és/vagy nem kifejezetten melegigényes halaid vannak (pl. sziámi harcoshal), akkor a 22-25 fokos víz elég szokott lenni. Egyrészt a növények általában nem tolerálják a túl meleg vizet, másrészt meleg vízbe kevesebb O2 oldódik be (és még fontosabb a felszín mozgatása).

Ha nem bízol abban, hogy segíteni szeretnénk a topikban, akkor hallgass nyugodtan a kereskedőre. Neki biztos nem az az érdeke, hogy pár hetente eladjon neked egy akváriumnyi halat a megdöglöttek helyett... :U (szarkazmus vége).

(#32047) bringasisti válasza Danecay (#32036) üzenetére


bringasisti
őstag

Hol van a földön olyan élőhely ahol 6 órát süt a nap. Amit a boltba mondanak annak mindig az ellenkezőjét csináld. ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#32048) Eugene Roe válasza bringasisti (#32047) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Gondolom növényes reflektorra gondoltak :P ott van ilyesmi "szabály", de ott már igazi pilács van!

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32049) bringasisti válasza Eugene Roe (#32048) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor sokat voltam itt írtam egy igaz történetet: Pozsonyi úti halasnál tátottam a számat mikor jött egy 20 év körüli csaj hogy vett néhány halat és a fele megdöglött! A boltos rögtön mondta mi a teendő! Eladott egy fertőtlenítőt ami minden betegséget meggyógyít , adott egy indító bacit ami már egy éve hermetikusan le van zárva de még dúl az élet a csomagolásban, és eladott 5 halat ( amiből állítása szerint 2 forgat mert olyant kért a nő ) hogy a stresszt oldja a medencében mert akkor nem lesznek ismét betegek a halak!!!! Itt szerintem az a gond hogy a szűrő nagyon visszafogott az esőztető miatt amit ki kell dobni mert bár ott csobogó a víz de a medence más részén nincs csak pangó posvány és azért nem úsznak oda a halak. A 6 óra az azt jelenti hogy kevesebb a fény mint télen a mérsékelt égöv alatti vizeken, miközben ezek az akváriumi növények mind olyan helyről származnak ahol télen nyáron nyár van

BENEFON DELTA--------N8

(#32050) pjen válasza Danecay (#32045) üzenetére


pjen
félisten

Bocs valóban,telóról voltam.Most külön rákerestem a képekre,látom a hőmérőt,eddig felsem tünt.Mint írták is,vagy mozgatni kell a vizet,ha ilyen meleg,vagy tenni bele egy nagyon csendes levegőztetőt.Sok kis buborék egy horzsa kőből nagyon szép tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.