Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21201) Silentfrog válasza havri1 (#21196) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Növögetnek már a halaid? Lassan egy évesek lesznek már ugye? Még mindig szép pirosak az Aulonocara firefish
red coral-ok?

[ Szerkesztve ]

(#21202) havri1 válasza Silentfrog (#21201) üzenetére


havri1
félisten

Október végén vettem ha jól emlékszem az első Mainganokat, kb egyidősek a Hongikkal, Yellowokkal, Auratusokkal. úgy 15-18 hónaposokra saccolom.
A Firefishek a legfiatalabbak, ők most egy évesek pont. Kb 5-6 cmesek lehetnek.
6-10 cm között vannak, a hímek a legnagyobbak természetesen, és az alfák, ők esznek a legtöbbet.
Itt van pár kép, most csináltam, egy két vakus, a többi vaku nélküli, de nem szobába való obi van fent, nem tudok vele normális képeket lőni az akváriumban sajnos.
Talán látszik nagyjából azért a színük:

[link]

Ja, levegőztető ideiglenes, baktériumtelepeket lövök szét velük a víz tetején, már nagyon durva, zavar..

[ Szerkesztve ]

havri

(#21203) Vampire Bat válasza Silentfrog (#21198) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Akkor szerintem inkább veszek :((
Amúgy köszi a választ nektek. :R

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21204) Silentfrog válasza havri1 (#21202) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szép pirosak. :K rengeteget fognak még nőni. 12 centis koruk után már nem nőnek, csak magasodnak és szélesednek.

A vízfelszínnel van a gond? Habos, vagy csak "zsíros"?

Vampire Bat .: Ha nincs otthon száraz fád akkor jobban jársz. amit a tengerről hoztam uszadékfát az már 2 hónapja ázik, és még mindig úszik a vízen, ha nincs lekötözve valamihez.

[ Szerkesztve ]

(#21205) Osynho válasza havri1 (#21202) üzenetére


Osynho
addikt

Szép! Mindig érdekelt, hogy oldjátok meg az egyensúlyt növény nélkül / kevés növénnyel? Nem mászik el a nitrát szint?

(#21206) Sirandrish válasza Osynho (#21205) üzenetére


Sirandrish
legenda

Vízcsere power gondolom :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21207) havri1 válasza Silentfrog (#21204) üzenetére


havri1
félisten

A szokásos "olajos" záróréteg, gyakorlatilag etetés után azonnal jelen van.
Úgy vettem észre, hatással van a vízminőségre is, mert ha jelen van, nem olyan "szikrázóan2 tiszta a víz. Ha megy a bubi, 1 óra alatt szétbombázza, és másnapra vagy aznap estére (12h múlva kb) olyan gyönyörű a víz, mint még soha. Gyanítom az oldott oxigén vs baktériumok aktivitása lehet az ok.
Azt hozzáteszem, rengeteget etetek, sokszor, extrém módon terhelve van a víz.
Fagyasztott kaját eleinte átmostam, mostmár csak felolvasztom, és zutty..

(#21205) Osynho: Köszönöm! :R Nekem 4x ajánlott mennyiségű Purigen gyanta van a nagyban (ha nem csal az emlékezetem 250ml), ez elvileg a nitrátot normális szinten tartja. Most 3 hetes a víz, egyszerűen nem volt időm cserére, talán a hétvégén..A kisebbik akváriumban (130l) pedig SZAT gyanta van, az is 350 literre méretezve, az meg elvileg nullára csökkenti a nitrátot. Mérni sose mértem, ezt azért megjegyzem..

[ Szerkesztve ]

havri

(#21208) Osynho válasza havri1 (#21207) üzenetére


Osynho
addikt

Purigenen én is gondolkozok, jókat olvastam róla. 112l-hez a 100ml-es érne valamit? Van egy zöldes árnyalata a víznek, hiába jó a szűrésem és nincs túltelepítve az akvárium. Persze jó lenne előbb az algásodást legyőzni, nagy küzdelem. :D Nullára azért nem szeretném csökkenteni a nitrát szintet, a növényeknek is kellene valamennyi. :B

[ Szerkesztve ]

(#21209) havri1 válasza Osynho (#21208) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan nem tudom melyik gyanta mit von ki, de az tény, Purigen mellett gyönyöűen fejlődnek a növények is, hisz növényes akváriumokban is használják előszeretettel, viszont a SZAT mellett sárgulnak, barnulnak, azaz kivon olyasmit is, ami kell nekik. Nitrátot tudom kiszedi, de mondom, csak állítólag. Van aki növényezik SZAT mellett is, és tápozza is a vizet, nem értem igazából. Egyik üti a másikat..:)

Purigennek az ajánlott mennyisége greenaqua-n fent volt a rendelésnél, de már fejből nem emlékszem :)
100ml valahogy 200 l-re ajánlott, viszont akkor azért hamar telítődik. Nekem így fél évet kibír kb :)

Szerk: 60 ml elég 240 literre, szóval.. :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#21210) Skillet válasza Vampire Bat (#21203) üzenetére


Skillet
addikt

KATT és KATT
én ezeket néztem náluk. valamelyik nap kiugrom hozzájuk, nekem a régi fa elrohadt az akiban.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21211) Vampire Bat válasza Skillet (#21210) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Köszi,de én nem rendelek,mert személyesen akarom kiválasztani,mert olyan faformát akarok. :R

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21212) Skillet válasza Vampire Bat (#21211) üzenetére


Skillet
addikt

király, de én sem azt mondtam, hogy rendelek... :) elugrom hozzájuk. részben azért, amit te írsz, meg annyira azért nincs messze tőlem törökbálint. meg persze rég voltam már, körül szeretnék nézni, feleségemnek is megmutatnám a szép akikat. azért ott tényleg gyönyörű minden.
te nagyon messze vagy tőlük?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21213) Silentfrog válasza Sirandrish (#21206) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Vízcsere. :K

(#21214) Vampire Bat válasza Skillet (#21212) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Szlovákia nincs éppen a legközelebb :O :D

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21215) Skillet válasza Vampire Bat (#21214) üzenetére


Skillet
addikt

:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21216) noxon válasza havri1 (#21202) üzenetére


noxon
őstag

Szép sügérek :) Mivel eteted őket? Jól olvasom fagyasztott cuccal is? Én is csak bedobom, felolvad és eszik, de olyan szmötyi lesz tőle a víz. Ez normális?

We live in a simulated world...

(#21217) Osynho válasza noxon (#21216) üzenetére


Osynho
addikt

Én egy sűrű kis szűrőbe teszem a fagyott kockát, azt pedig egy csésze meleg vízbe. Pár perc alatt felolvad, kicsit megmozgatom, kitisztul a cucc, utána dobom be az akváriumba.

(#21218) laspring


laspring
tag

Használ valaki Aqua Medic SP 1500 vagy 3000-es adagolópumpát?
Easycarbo adagoláshoz vettem, a gépkönyv szerint építettem ki a csövezést és az elhelyezést.
Kérdésem, hogy mennyire normális, hogy 1 nap alatt elég rendesen leürül a csőszakasz (a szívóágon a visszacsapó szelep bent van) és utána sok-sok másodpercbe tellik amíg ismét felpumpálja az anyagot és jön a nyál a csőből :)

[ Szerkesztve ]

(#21219) havri1 válasza noxon (#21216) üzenetére


havri1
félisten

Köszi! :R
Alapvetően naponta 2-3x adok nekik Sera Forte lemezest, ez az fő táplálékuk.
Hetente 2-3 alkalommal meg 1-1 kocka fagyasztott cyclops/mysis.
A cyclopsot felolvasztom egy edénybe, majd amikor már felolvadt, leöntöm róla a vizet, és újra..2-3 alkalom után tiszta, és beöntöm nekik.
Mysis-t egy tésztaszűrőben folyó víz alatt felolvasztom, és úgy megy be.

havri

(#21220) Skillet


Skillet
addikt

Megjött a szűrőanyag is.
2L siporax és 2L matrix trop.
Alaposan átmosom és megy a szűrőbe.
Akkor legalul lehet a kerámiagyűrű (legalsó kosár tele azzal), utána következő alján szivacs, rajta mondjuk a matrix trop, legfelsőben pedig a siporax és rajta perlon. Így rendben lesz?

Világításra mit mondanátok? 1 cső T5 39w, HO, 6500k. Esetleg reflektort rakjak fölé?
Csőcseréről kinek mi a véleménye? 5 éves cső. Van aki szerint amíg ki nem ég, mehet, és van aki szerint 9-12 havonta cserélni kellene.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21221) Silentfrog válasza Skillet (#21220) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A trop legyen felül a siporax alul. De így ok ahogy írtad! :K

Ha naponta 8 órát világítasz akkor a csőcsere se lenne hátrány. Eltolódik a színspektrum és algásodáshoz vezet.

[ Szerkesztve ]

(#21222) Skillet válasza Silentfrog (#21221) üzenetére


Skillet
addikt

Napi 10 óra a világításom. Délelőtt 10-től este 8-ig.
Új cső? Hát jó, meglátom :) csak nehezen emésztem meg. A régi cső kuka, pedig még működik :)
Reflektort érdemes lehet? Elméleti 120 liter (gyakorlatban 100körül), sacc 40w. Nem akarok keveset, de sokat sem világítani. co2 meg nem lesz, szóval a másik csövet nem kapcsolnám be. Akkor 100literre menne 80watt.
Rendben, akkor fölülre rakom a matrixot.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21223) noxon válasza havri1 (#21219) üzenetére


noxon
őstag

Osynho, havri1 köszi a választ, így jobban hangzik már ahogy Ti mondjátok :)

Még egy kérdésem lenne ( egyelőre ). Afrikai sügéres akváriumba most kell növény vagy sem? Én nem akarok bele tenni, csak sziklákat köveket, de akkor meg magas lesz a nitrát szint? vagy egyébb hátrány a növénytelenségnek?

We live in a simulated world...

(#21224) Silentfrog válasza Skillet (#21222) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem muszáj akvarisztikai cső a síma hagyományos 6500k-s fénycső is jó. Ez meg nem drága!

(#21225) havri1 válasza noxon (#21223) üzenetére


havri1
félisten

Lehet bele rakni, de csak kemény levelűeket, mert kicsipkedik, széttépik.
Heti (30%)/kétheti (50%) vízcserével szinten tudod tartani a nitrátot simán.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21226) havri1 válasza Silentfrog (#21195) üzenetére


havri1
félisten

(#21227) bringasisti válasza noxon (#21223) üzenetére


bringasisti
őstag

A növények nem befolyásolják a nitrát szintet egy jól karbantartott akváriumban, kivéve ha bambuszt termesztel mert az tíz perc alatt 5 métert nő

BENEFON DELTA--------N8

(#21228) Skillet válasza Silentfrog (#21224) üzenetére


Skillet
addikt

Én 1800ft-ért látom, szerintem ez sem olcsó. De nem is feltétlenül erre gondoltam, hanem, hogy pazarlás. Eldobni valamit, ami még működik, az környezetszennyező is.
De sehol sem találtam arról semmi biztosat, hogy el kell dobni a csöveket évente.
Van, ahol az akvarisztikai csöveket erőltetetik, van ahol ezt pénzkidobásnak tartják.
Éves csőcsere szintén.
Jó volna valami tuti fix információ, hogy éves szinten mennyit veszít az erejéből, mennyit változik a spektruma, stb. De eléggé esélytelen. :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21229) Silentfrog válasza Skillet (#21228) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A fényerőből nem veszít olyan sokat, valahol olvastam erről, amivel bevonják a csövet belülről az az anyag "kopik" és ezzel megváltozik a fény spektruma. Állítólag! :DDD

(#21230) bringasisti válasza Skillet (#21228) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden csőre rá van írva hogy 7 vagy 10 ezer óra az előtét fügvényében

BENEFON DELTA--------N8

(#21231) Skillet válasza bringasisti (#21230) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem a mostani csövek 20e óra környékén járnak :)
A 7-10e óra mire vonatkozik?

(#21229) Silentfrog
Azt hiszem kitapasztalom. Ha a növények nem fognak megindulni, akkor veszek egy csövet és megnézem azzal is.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21232) bringasisti válasza Skillet (#21231) üzenetére


bringasisti
őstag

A cső élettartamát az üzemóra és az indítások száma valamint hogy induktív vagy elektronikus fojtó hajtja.

BENEFON DELTA--------N8

(#21233) q1w21 válasza laspring (#21218) üzenetére


q1w21
csendes tag

Ha a megfelelő mennyiségű adag eljut oda ahova kell akkor nincs semmi probléma. Ezt méréssel meg tudod állapítani egy pohár vagy mérőedény segítségével.
Lehet, hogy az illesztéseknél levegő szivárog a csőbe amikor vákum keletkezik benne. A visszacsapószelep nem mindig jó minőségű és nem gátolja meg teljesen a visszafolyást csak lassítja azt. Ha a pumpa feltudja szívni a folyadékot akkor jó, de ha folyadék helyett levegőt szív mert a cső illesztéseinél túl sok levegő jut a rendszerbe és a pumpa emiatt képtelen a folyadékot az akváriumba juttatni akkor már baj van.

(#21234) Skillet válasza bringasisti (#21232) üzenetére


Skillet
addikt

jaja, de engem az érdekelne, hogy kell-e évente cserélni a t5 csöveket a növények miatt, akkor is, ha azok még nem égtek ki? nálam min 5 éve mennek a csövek, köszönik, jól vannak. de sokak szerint változik a fénymennyiség és a spektrum, emiatt kukázni kell őket :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21235) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah lassan egy hét távlatából kicsit véleményezném a Tetra Ex1200 Plus szűrőt.

Először is rettentő halk, amin én igencsak meglepődtem. Konkrétan csak onnan tudom hogy üzemel hogy látom ahogy mozog a víz teteje :D
Másodszor, a 300as akit kb 2 nap alatt letisztította, ami szintén egy kellemes pont volt számomra. Nagyon kíváncsi leszek hogy elbír majd e akkor vele amikor 25-30 sügér fog úszkálni benne, vagy rá kell majd támogatni egy belső szűrővel.
Kis negatívum amit az első napokban tapasztaltam , hogy sípolt az esőztető. Kicsit idegesített a dolog, és persze utána is jártam. Kiderült hogy nem én voltam az egyetlen aki ezt tapasztalta és a megoldás nem kicsit meglepő volt. Kicsit meg kellett fúrni késsel/ollóval a lyukakat rajta mert pont olyan átmérőjű volt hogy valamiért sípoló hangot adott ki. Szerencsére kb 2 perc alatt orvosolni lehetett a hibát és azóta egy sípot sem hallottam :D

Összességében egyelőre tökéletesen elégedett vagyok vele. És ezúton is köszönöm Silentnek az ajánlást. Nem bántam meg hogy ezt választottam :N :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21236) q1w21 válasza Skillet (#21234) üzenetére


q1w21
csendes tag

Ha a növényeid szépek és egészségesek akkor jó az úgy ahogy van. A gyártóknak és kereskedőknek jó ha gyakran cserélgeted a fénycsöveket, de a felhasználóknak anyagilag nem. Ha van egy olyan érzésed, hogy a növényeid szebbek, élénkebb színűek, dúsabbak is lehetnének vagy ha megálltak a fejlődésben vagy ha magasra nyúlnak a fény felé mert kevés nekik a fény akkor első problémamegoldási próbálkozás a régi fénycsövek kicserélése lehet újabbakra. Ha mindig a legjobbakat akarod a növényeidnek akkor félévente cserélni kellene a fénycsöveket, de ezt anyagilag is bírni kell. Én azt mondom, ha nincs nagy baj akkor jó az úgy ahogy van. Alkalmazkodnak a növények amennyire bírnak.

(#21237) bringasisti válasza Skillet (#21234) üzenetére


bringasisti
őstag

A gyártó úgy kalkulál hogy egy ciklusban legalább 2 órát ég, ami nálunk bőven megvan. Én se cserélem 10000 után, de ha egy friss csövet a nagyon régi mellé teszünk látni hogy a fény színe és ereje nem az igazi. Arany középutat kell választani, főleg ha valaki 6500 K cső helyett ami 700 pénz a 4 ezres akvárium csövet használja

BENEFON DELTA--------N8

(#21238) Skillet válasza q1w21 (#21236) üzenetére


Skillet
addikt

egyelőre kicsit sok a kavar, mert már évek óta nem úgy tápoztam, ahogy kellett volna. szóval most mindent visszahozok a régi dolgokból, plusz vettem pár új cumót is. ma rakom be a 4 liter szűrőanyagot, van vízteszt is stb.
ja, meg tele vagyok ecset és fonál algával, aminek a kiirtásával foglalatoskodom... aztán közben csak kiderül, hogy a növények mit szólnak mindehhez. ha nagyon nem jönne a várt hatás, akkor jön még egy új cső is.
reflektort érdemes lehet a cső fölé rakni? anno két csővel világítottam, de egy ideje már csak egy van bekötve.
gondoltam, picit azért lehetne rakni még a fényhez egy reflektorral.

(#21237) bringasisti

KATT egy valamire való 6500k cső inkább 1800ft.
700-ért mit lehet kapni?
bár gondolom méret függő. de t5 HO 39 wattról beszélgetünk...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21239) bringasisti válasza Skillet (#21238) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet kapni " golyozottaluminium" lemezt az az igazi reflektornak. A 700 csak találomra mondtam én Philips Aqua Relle csövet használok 10 000 K már nem gyártják, de találtam egy boltot és megvettem a teljes készletet. Míg élek nem lesz gondom

BENEFON DELTA--------N8

(#21240) bringasisti válasza bringasisti (#21239) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#21241) Silentfrog válasza bringasisti (#21240) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azért a kétsávos fénycső már nem az igazi egy mai akvárium fölé...

(#21242) bringasisti válasza Silentfrog (#21241) üzenetére


bringasisti
őstag

Félre értettél. Két végletet írtam mindeni a saját belátása szerint dönt hogy egy konyhai fénycsövet használ vagy az 5 000 Ft értékűt. Nem emlékszem pontosan de olyan bő 600 ért vettem 6500 K csövet a konyhába, de kifogástalan. Nyilván aki a 10 000 K cső után vágyik annak kotorászni kell a zsebében. Mint írtam én mást használok

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21243) bringasisti válasza bringasisti (#21242) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#21244) noxon


noxon
őstag

Megvan az eheim 2215 :) ilyen csövet külön lehet kapni? A hosszúsága pont jó az egyik ághoz, mert messzebb akarom tenni a szobában

We live in a simulated world...

(#21245) Daywalker válasza noxon (#21244) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha van Fressnapf XXL a közeledben akkor akár ott is, de Greenaqua, fisch stb, rakás helyen tudsz rendelni. Utóbbiak jóval olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21246) Silentfrog válasza noxon (#21244) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Végül is mennyi volt, és mit adtak hozzá?

(#21247) bringasisti válasza noxon (#21244) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha a másik szobába teszed a szűrőt a hosszú cső amit bármelyik gazdabolt árul elveszi a teljesítményt

BENEFON DELTA--------N8

(#21248) noxon válasza Silentfrog (#21246) üzenetére


noxon
őstag

Az a 22 ezer valamennyi volt az ára, viszont csalódottan látom, hogy csak a fekete szén, fehér gyapot és 6db kék szivacs van hozzá. Ez igy kevés nem? Sehol a mech kerámiacsöcsecskék vagy a ehim substart pro

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21249) jegenye77 válasza bringasisti (#21247) üzenetére


jegenye77
addikt

:DD
Lehet kicsit nyers-ek a hozzászólásaid de Én mindig jót nevetek rajtuk :DD
Amúgy meg hasznosak is egyben ;)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21250) noxon válasza noxon (#21248) üzenetére


noxon
őstag

az eheim substart helyett mit érdemes még bele tenni ami olcsóbb?

We live in a simulated world...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.