Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21601) noxon válasza Assimilator (#21600) üzenetére


noxon
őstag

ugye :D :DD

We live in a simulated world...

(#21602) bringasisti válasza Assimilator (#21600) üzenetére


bringasisti
őstag

A halak nem reagálnak a vakura

BENEFON DELTA--------N8

(#21603) Assimilator válasza bringasisti (#21602) üzenetére


Assimilator
őstag

Te meg a humorra. :R

(#21604) Sirandrish válasza Assimilator (#21603) üzenetére


Sirandrish
legenda

És az irónia iránt is teljesen közömbös :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21605) Skillet


Skillet
addikt

Greenaqua 20% mindenre. Fekete péntek van! :DDD
Ha kell valakinek akis cucc, hajrá!
Én a skim 350-en agyalok.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21606) bringasisti


bringasisti
őstag

:F

BENEFON DELTA--------N8

(#21607) noxon válasza Skillet (#21605) üzenetére


noxon
őstag

Még így is a legtöbb termékük drágább mint máshol :DD vicces

We live in a simulated world...

(#21608) Silentfrog válasza noxon (#21607) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azért a külső szűrők tényleg jó áron vannak. Pl .:Eheim 2213 12.6 ezer. Ennyiért azért sehol sincs még a legjobb akcióban sem.

(#21609) noxon


noxon
őstag

Powerheadből melyiket érdemes venni amelyik halk? Melyik márkájú a jó szerintetek?

We live in a simulated world...

(#21610) Skillet válasza noxon (#21607) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem meg nem. Rengeteg cucc jó áron van most. Hol olcsóbb a mostani áruknál bármi is?
Mert akkor ott veszem a skim 350-et is ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21611) noxon válasza Skillet (#21610) üzenetére


noxon
őstag

Az tényleg olcsó, érdemes megvenni nekem tetszik bejön, használom is minden nap.

Dekorációs sziklákat néztem csak meg, hoztam is volna egy zacskóval, ha monjduk jobban le lett volna értékelve, az aqua depoban még így is olcsóbb.

A külső szűrőhöz azok az átlátszó csövek meg ágak jól nézhetnek ki bár így is nagyon drágák :( de egyszer majd be kell szerezni olyat, a zöld eheim olyan csúnya.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21612) noxon


noxon
őstag

Ez az EHEIM Compact 300 minipumpa 300/h mennyi lehet jó? Csak arra kéne, hogy a talaj közelében keringtesse a vizet, hogy ne üljön le semmi kosz. Vagy túl gyenge lenne ?

We live in a simulated world...

(#21613) noxon


noxon
őstag

Tegnap érdekes dolgot tapasztaltam a sügereknél. Fekete jégsügérek, elég halvány a színűk alapból, ami azt jelzi, hogy valami nem jó nekik elvileg.

Tegnap próbálgattam betettem egy belső szűrőt a sarokba szivacs nélkül közel az aljzathoz, jó kis áramlatot csinált. A feketék rögtön igazi fekete színt vettek fel, láthatóan tetszett nekik és elkezdték csipegetni a köveket sziklákat, de ha leállítom akkor abba hadják és csak úszkálnak. Érdekes :)

We live in a simulated world...

(#21614) Sirandrish válasza noxon (#21612) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem az egy befőttes üveghez is kevés :P

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21615) farkas26


farkas26
tag

[link]

Ilyet szeretnék :DD :))

"A jövő sem a régi"

(#21616) Silentfrog válasza farkas26 (#21615) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Itt a helyi halas boltban van,de olyan idétlenek! :DDD

(#21617) farkas26 válasza Silentfrog (#21616) üzenetére


farkas26
tag

Épp azért :D ,bár társasba nem nagyon ajánlják.
Mennyiért adják kb?

"A jövő sem a régi"

(#21618) Silentfrog válasza farkas26 (#21617) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem kérdeztem csak láttam hogy van nekik, meg néztem, hogy milyen kis idétlenek! :D

[ Szerkesztve ]

(#21619) laspring


laspring
tag

Korábban már írtam arról, hogy a nitrát szint az akváriumomban vízcsere után pár nappal is már 50mg/l feletti. (barna alga tenyészetem gyönyörű is ennek megfelelően)
Azóta kitakarítottam a szűrőt és tettem bele 250ml Purigen-t!
Szűrőtakarítás után 3 nappal csináltam 30%-os vízcserét. Vízcsere után 2 nappal nitrát szint 25mg/liter. Ez már "great success!".
5 nap után viszont már megint majdnem 50mg/l a nitrát szint.
Ez így mennyire van rendben? Ugye 7 nap után vízcsere azt vágom, de a 7. napon már megengedett az 50mg/l vagy még akkor sem? Tegyek a szűrőbe még több Purigen-t?
(400literes akvárium, Eheim 2080 12literes szűrő)

(#21620) Silentfrog válasza laspring (#21619) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Miért purigetn vettél bele? Nagyon jó anyag, kristály tiszta lesz a vized, de a nitrátot nem csökkenti számottevően, sőt ne is arra van igazán.

Ha ilyen bajod van akkor SZAT gyantát kell venned!

(#21621) bringasisti válasza laspring (#21619) üzenetére


bringasisti
őstag

Mondtad hogy nagytestű halaid vannak, ez a szűrő nem ideális megoldás a feladatra

BENEFON DELTA--------N8

(#21622) laspring válasza Silentfrog (#21620) üzenetére


laspring
tag

A Greenaqua-ban is elpanaszoltam a bajomat és ezt ajánlották.
Olvastam már a Purigen-ről és valóban nem nitrát szint csökkentése a fő előnye, de vmi olyasmit írnak róla, hogy "beszabályozza" a nitrát szintet.
Veszek SZAT gyantát is kipróbálom azt is DE!!! Miért kellenek nekem ilyen spéci nitrát csökkentő dolgok? Nem a szűrésemmel van a baj igazából?
A szűrőanyagaim: 4 liter Eheim Mech, 8 liter Seachem Matrix
Ez így rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#21623) laspring válasza bringasisti (#21621) üzenetére


laspring
tag

Miért nem ideális?
Talán a legkomolyabb, legnagyobb teljesítményű külső szűrő amit kapni lehet nem?

(#21624) Silentfrog válasza laspring (#21622) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Törökbálinton nem árulnak Szat gyantát,és drágább a Purigen. Nem akarok ezzel semmit mondani,csak leszögeztem a tényeket. Azt adták ami van,de a Purigen nem fogja lehúzni a nitrát szintedet jelentős módon.

Mekkora akvárium ez?
Milyen szűrőt használsz?
Mennyi és mekkora halak vannak benne?

(#21625) laspring válasza Silentfrog (#21624) üzenetére


laspring
tag

400 literes akvárium
Eheim Professionel 3 1200 XL (2080) szűrő
6db vöröshasú pirája + 1fő gibbiceps

[ Szerkesztve ]

(#21626) bringasisti válasza laspring (#21623) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha horgászni jársz ne vegyél Ferrari F40 -et mert mikor a partra érsz az alja elakad a fűben, hiába méregdrága a kocsi

BENEFON DELTA--------N8

(#21627) Silentfrog válasza laspring (#21625) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nincs nitrited a vízbe akkor tökéletes a biológiai szűrésed, hisz nálad a lebontott végtermék a sok az a nitrát.
Ha nincs növény a medencébe/gyanítom nincs/ akkor a nitrát szintet csak vízcserével tudod orvosolni, esetleg SZat gyantával.

Elmentél Törökbálintra, nekik is felvázoltad a problémádat és Purigent adtak a gondod orvosolására? :U

Ne vegyél többet nem kell, és hasztalan ennél több! Vegyél inkább Szat gyantát, az többet ér.
A 8 liter Seachem matrix is elég ne engedd hogy további mennyiségre rábeszéljenek!!!

[ Szerkesztve ]

(#21628) laspring válasza Silentfrog (#21627) üzenetére


laspring
tag

Értem.
Hát kevés növényem van, viszont azokat szeretném ha szépek lennének :)
Tehát vagy növényesítek, vagy szat gyantát teszek a szűrőbe.
Lehet kipróbálok egy olyat, hogy veszek egy eggyel kisebb szat gyantát mint ami az ajánlás 400 literre, meg párhuzamosan telepítek még növényt.
Purigen-t dobjam is ki?

(#21629) Silentfrog válasza laspring (#21628) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nehogy kidobd a purigent, remek anyag! Szépen eltünteti a sárgaságot okozó anyagokat a vízből!

(#21630) noxon válasza laspring (#21625) üzenetére


noxon
őstag

Pirája? És hogyan takarítod vagy igazítasz meg benne valamit? Nem szedik szét a kezed? :Y

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21631) laspring válasza noxon (#21630) üzenetére


laspring
tag

Áhhh, fosos egy népség ez, gyáva nyuszik, ha meglátják hogy a vízben matatok akkor fejvesztve úsznak az akvárium túlvégébe, de úgy hogy koppannak az üvegen :D
Mindemellett azért óvatos vagyok és azért meg is várom hogy eltakarodjanak, nehogy másnak gondoljanak

(#21632) mdk01 válasza laspring (#21628) üzenetére


mdk01
addikt

Azon kívül hogy 50ppm a nitrát szinted, milyen problémát tapasztalsz?

(#21633) Silentfrog válasza mdk01 (#21632) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Algásodást írta

(#21634) laspring válasza mdk01 (#21632) üzenetére


laspring
tag

Igen a barna alga tenyészetem már jelentős sajnos és a növényeim is pusztulóban pedig gondosan igényteleneket válogattam (vizipáfrány és annubias barteri).
Világításon is upgradeltem (mostmár 0,54W/liter), ha jól tudom az erősebb fény sem a barna alga barátja

(#21635) myk74


myk74
senior tag

Nyírásérett :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#21636) havri1 válasza Silentfrog (#21620) üzenetére


havri1
félisten

Bár én még sosem mértem az akváriumokban nitrátot, de nekem is hasonló gondom van a 130l -esben. Borzasztóan algásodik. Kristálytiszta a víz, de mégis barna zöld és kék alga is van.
2 bazi nagy SZAT gyanta a szűrőben. Azóta indult el ez a nagy algásodás, amióta tisztítottam a külsőt. Nem áll helyre. Sztem nagyon ugrálnak az értékek a nitrát tekintetében, és emiatt a probléma. Vízcsere mint a nagyban 1-3 heti, amikor odajutok. 30-50%.

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#21637) laspring válasza havri1 (#21636) üzenetére


laspring
tag

Nitrátot érdemes lenne megmérni igen.
A SZAT gyantát nem lenne időszerű regenerálni?

(#21638) havri1 válasza laspring (#21637) üzenetére


havri1
félisten

De, biztosan, de benne van a külsőben, nem szeretném megbontani :/
Szeptembre 10 -én volt regenerálva utoljára (akkor volt teljes szűrőtisztítás)
Kb 400 literre való adag van benne (SZAT), de úgy vettem észre az előző takarításnál is, hogy hiába sok van benne, cvsak bizonyos részein halad át a víz, mert ott fekete/barna, a zsák szélein pl tök fehér volt. Gyanítom ott nincs áramlás..

havri

(#21639) Daywalker válasza havri1 (#21638) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem meg ecset gondjaim kezdenek lenni :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21640) noxon


noxon
őstag

A lassan egy hónapja üzemelő külső szűrő csöveiben megjelentek barna foltok. Gondolom ez normális, nem kell vele foglalkozni?

We live in a simulated world...

(#21641) Sirandrish válasza Daywalker (#21639) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem meg "por" gondjaim vannak még mindig :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21642) bringasisti válasza noxon (#21640) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor pucolod a szűrőt azt is meg kell tisztítani mert csökkenti a teljesítményt

BENEFON DELTA--------N8

(#21643) Silentfrog válasza noxon (#21640) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Biofilm réteg, baktériumokból van, nem okoz problémát , és ahogy mondták előttem is a szűrő takarításkor ki kell takarítani mert visszafogja a szűrő teljesítményét.

(#21644) havri1 válasza noxon (#21640) üzenetére


havri1
félisten

Igen, van aki szerint ez baktérium telepek sokasága, és van aki szerint barna alga. Nekem pár hónap alatt nagyon megfogta az áramlás a 12/16 csövön. A nagyon nincs áramlásban különbség..

havri

(#21645) noxon


noxon
őstag

Értem köszi, akkor majd pucolom azt bármi is a barna trutyi :R

Az akvárium vizének meg kezd egyre jobban akvárium víz szaga lenni az a jellegzetes szag. Nem büdös meg szúrós. Néha már megcsapja az orrom ahogy elhaladok a szobában ahol van.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21646) havri1 válasza laspring (#21637) üzenetére


havri1
félisten

Csináltam egy regenerálást. Nem volt olyan vészes a gyanta. Köveket is lemostam, talajt átpirszívóztam, és átállok a heti 30% vizcserere.
Lehet a sok halszar okozza, mert amióta folyamatosan vannak a kicsik, nem tudok talajporszívozni normálisan. Most is csak úgy tudtam, hogy kishalakkal együtt..

havri

(#21647) mdk01 válasza laspring (#21634) üzenetére


mdk01
addikt

Nem követem mélyen az írásokat...hogyan is néz ki az aksid? Mikor indult, mit adagolsz stb.?
Nem kell annyira félni attól a nitráttól.

Illetve ajánlom mindenkinek, hogy figyeljétek mi történik az akváriumban napról napra, ne pedig azt csináljátok amit mások írnak, hogy ezt úgy kell és kész. Meg kell érteni mi miért történik, ne olyan szögletesen csináljátok, mert akkor megunjátok.

[ Szerkesztve ]

(#21648) laspring válasza mdk01 (#21647) üzenetére


laspring
tag

Aksim 400 literes. 6fő vöröshasú pirája és egy gibbiceps lakja. Növényeim néhány tő Annubias barteri meg egy vizipáfrány. Korábban volt egy hatalmas fodros vizikehely benne, de az szép lassan kipusztult. Növények pusztulnak és a barna alga mindent ellep.
Több mint 2 éve indult az akvárium, akkor egy Eheim Classic 600-as szűrővel, meg vmi 70W-nyi T5-ös fénnyel. De a szűrőben volt SZAT gyanta. Ekkor a 80-90centis fodros vizikehely brutál szépen nőtt, pedig nem is nagyon tápoztam, de gondolom az új aljzat meg kövek elég sok tápanyagot tartalmaztak még.
Aztán cseréltem szűrőt, egy Eheim Professionel 3 1200 XL (2080)-ra. 4 liter Eheim Mech és 8 liter Seachem Matrix szűrőanyagot pakoltam bele, de a SZAT gyantát már elhagytam, mert mit tudtam én hogy mire is jó az..
Tápozgattam hébe-hóba heti egyszer, öntöttem bele carbo-t mikor nem felejtettem el, vizet 50%-ban cserélgettem 2-3 hetente.... a gyönyörű fodros vizikehely szép lassan mintha rothadni kezdett volna, foszlott elfelé minden levele. Barna alga meg csak nőtt!
Nemrég lett elegem ebből és elkezdtem foglalkozni jobban az aksival, utána olvasni és fejlesztgetni:
- Odysea 4x54W lámpát kapott Sylvania 865+Grolux csövekkel, napi 9 órában
- Easycarbo adagolás adagolópumpával napi ~10ml világítás bekapcsolásakor
- Profito adagolás heti 2x (ez még kézi)
- Elkezdtem vízparamétereket mérni, nitrit nincs, nitrát 50mg/l fölé is tud menni
- Szűrőt kitakarítottam, raktam bele 250ml Purigen-t
További tervek:
- pár gyorsan növő növény telepítésével megpróbálni lehúzni a nitrátot
- ha ez kevés lenne akkor egy nem túl nagy szat gyanta már készenlétbe van helyezve, bármikor be tudom rakni a szűrőbe

(#21649) mdk01 válasza laspring (#21648) üzenetére


mdk01
addikt

Nagyjából rendben vagy én csak a SZAT gyantát nem tudom hova rakni, mert nem ismerem, de sztem felesleges csak egy elterjedt új dolog. Nem kérdőjelezem meg, hogy jó vagy rossz,de én nem érzem szükségességét mert működnie kellene nélküle is az akváriumnak. Minél több ilyen dolgot teszünk az akváriumba sztem annál nehezebb kitalálni mi is történik benne, csak megy a találgatás.
Nem lehet tudni milyen értékekbe kavar még bele, lehet nem is csak a nitrátot veszi ki és ki tudja mit enged ki magából.
Én is nézegettem 3 éve akkor még nem olvastam fórumon sem róla, csak magam akadtam rá a neten, most meg azt látom mindenki ezt ajánlgatja.
Ez az én véleményem a döntés meg egyéni.

Szóval az biztos, hogy növény kell még bele, de nem tudom a pirája megeszi-e, vagy sem. Az anubias kevés mert lassan nő, és fény sem kellene neki. A fodros vizikehely jó ötlet volt azt tegyél még bele, én rengeteget vittem át a kereskedésbe, nem egy kényes növény. Behajlik az anubias fölé és árnyékolja kicsit.
A vízcserét heti 30%-ba csinálnám, meg kell nézni lehet az is elég. Lehetőleg minél kevésbé kellene megbolygatni az értékeket hetente, minimálisra kell csökkenteni az értékek ingadozását, de ugyanakkor törekedni kell az arányos értékekre. Kipróbálhatod azt is, hogy csökkented a profitot 1/3-dal 1,5hónapig és nézd meg mi történik. Direkt nem írok millimétereket, mert ahány aksi annyi féle. Csökkentsd le és figyeld mi történik, ha semmi akkor esetleg még csökkents, vagy maradj azon a szinten. Ki kell kísérletezni mi jó a te akváriumodnak, mert nincs két egyforma.
A vas értéket szokták mérni a mikro tápoknál, de én ebben sem hiszek, mert egyszer kipróbáltam, hogy annyi mikro-t adagoltam, hogy kijöjjön az ideális érték, amikor is az érték jó volt a teszter szerint, viszont a növények meg elkezdtek tönkremenni, mert az a mikro mennyiség már nem volt arányban a makroval, vagy a fényemmel, vagy a széndioxiddal. Ahogy vissza vettem meg szép lett minden.
Egy szó mint száz mindenkinek saját magának kell kitapasztalni mi jó az ő növényeinek. Arról nem is beszélve, hogy ahány növény annyi igény. Nem hiába, hogy egy egyszerű növényes akváriumban max.5-10 féle növény van, azok amiknek hasonlók az igényeik.

Ui.: Most olvasom, hogy purigent is raktál bele.
Na azt sem tudom micsoda, csak elolvasom, de nincs tapasztalatom. A véleményem pedig kb, ugyanaz mint a SZAT-ról.

(#21650) Daywalker válasza mdk01 (#21649) üzenetére


Daywalker
addikt

Esetleg nincs még a fodrosból egy jó nagy adag, amitől megválnál? :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.