Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) Assimilator válasza Skillet (#21349) üzenetére


Assimilator
őstag

Ugy tudom, hogy a vastagabb novenyeket nem nagyon csipkedik.
Na meg a javai moha.

(#21352) Sirandrish válasza bringasisti (#21350) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez tényleg így van?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21353) Silentfrog válasza Sirandrish (#21352) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ami nálad vannak aranysügérek azok nagyon szeretnek elbújni, ha nincs hova akkor meg területet védenek, főleg szaporodáskor.

Tehát így néz ki egy sügéres medence ha sok bújkáló van a és minden halnak jut rejtekhely. ;] :DD :P

[ Szerkesztve ]

(#21354) Sirandrish válasza Silentfrog (#21353) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd aljzat helyett rakok be vagy 100darab 3-4 centi átmérőjű PVC csövet és akkor mindenki el tud majd bujkálni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21355) Silentfrog válasza Sirandrish (#21354) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Halat csak etetéskor fogsz látni! :DDD

(#21356) noxon


noxon
őstag

Én növényt nem teszek be. Nagyon macerás még annak az igényeire is figyelni, és tuti fog pár levele rohadni vagy a gyökere, és csak koszolja a vizet. Sügéreknek annyira nem fontos.

Én teszek még bele több követ, sziklát majd, mert kell több búvóhely. Most is el tudnak bújni, de tudom, hogy ez még kevés :) Az egyik már elkezdte az egyik csiga mellett/alatt ásni a homokot, öröm nézni ahogy tényked :)

Amúgy 9 db halacska jön még szombaton, addig kell több búvóhelyet kitalálnom nekik.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21357) Daywalker


Daywalker
addikt

Urak, tróger voltam és hétvégén nem cseréltem vizet...eddig folyamatosan cseréltem mindig, minden hétvégén. Lehet ez az oka annak, hogy ma reggel két guppim a túlvilágra költözött? Úgy gondolnám, hogy azért másfél+ hetet azért csak ki kéne bírnia jó szűréssel. Kezdem azt hinni, hogy valamelyik szűrőanyagom nem jó, vagy nem tudom. Semmi külsérelmi nyom vagy egyéb tünet nem látszott rajtuk. Tegnap este ettek vidáman, most meg lent feküdt kettő és ennyi. Kis Sera spirulinát kaptak tegnap először, remélem nem az okozta, bár ha igen kihajítom.
Hozzá tenném, épp ma mérettem vizet, ammónia és nitrit egyaránt 0, tehát a haltápra gyanakszom...főleg h most láttam h mindkettő lejárt, bár rendesen le voltak zárva mindig.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21358) havri1 válasza Daywalker (#21357) üzenetére


havri1
félisten

Nekem 5 hét a max, senki nem vette észre. (Amúgy is 2-3 hetente cserélek)
Mérni nem tudsz paramétereket?

havri

(#21359) bringasisti válasza Daywalker (#21357) üzenetére


bringasisti
őstag

A halkaja ha nem penészedik meg nem tud megromlani, ugyanis közönséges száraztészta. Olyan hogy O a nitrit, nitrát olyan csak a desztillált víznél van

BENEFON DELTA--------N8

(#21360) Daywalker válasza bringasisti (#21359) üzenetére


Daywalker
addikt

Nitrátot nem írtam. Ammóniát viszont igen.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21361) Sirandrish válasza Silentfrog (#21355) üzenetére


Sirandrish
legenda

De legalább mindenki élvezheti a bujkálós hobbiját :D

Daywalker Durva viszonyok lehetnek ha ennyire megéreznek 1 vízcsere mentes hetet. Szerintem más lesz ott a ludas.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21362) bringasisti válasza Daywalker (#21360) üzenetére


bringasisti
őstag

Látom rendesen belejöttél.

BENEFON DELTA--------N8

(#21363) Daywalker válasza bringasisti (#21362) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt hogy értsem? :U Lesznek pontos mérési eredmények.

Sirandrish: egy dolog változott, az pedig a halak etetése. Elkezdtem két napja szárazat adni. Eddig csak tubit kaptak, semmi baj nem volt. Most kaptak többfélét, szúnyoglárvát és sima lemezest tegnap előtt, tegnap pedig a sera féle spirulinát.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21364) havri1 válasza Daywalker (#21360) üzenetére


havri1
félisten

Amikor olvastam, még én is nitrátot és nitritet láttam a hsz-ben.
Persze lehet, csak félreolvastam.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21365) bringasisti válasza Daywalker (#21363) üzenetére


bringasisti
őstag

Segítséget kértél, én mondtam 2 támpontot erre beszóltál nekem. ?

BENEFON DELTA--------N8

(#21366) Daywalker válasza havri1 (#21364) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Délibáb lehetett, mert azt biztos nem írtam. Mindenesetre kösz a segítséget, ha megvan a mérési eredmény, akkor leírom (csapvizet is beméri az asszony) Apropó, ha valakit érdekel ez a laborszolgáltatás, akkor szóljon privátban :D (ez itt nem a reklám helye :)) )

bringasisti: őő, ne haragudj, de ki szólt be és hol? :F Te mit vettél beszólásnak?
Mindenesetre szerintem félreértettük egymást, elnézésedet kérem, ha megbántottalak, semmi ilyen célom nem volt, hiszen én kértem segítséget...nyilván nem szólok be senkinek aki segít (de aki nem annak sem). Písz. :R

Megjöttek az eredmények a másfél hetes vízről. Semmi extra.
NH4: 0 (csapvízben 0,02)
NO2: 0,02 (csapvízben: 0,02)
NO3: 17,1 (csapvízben 9,4)
PH: 7,69 (csapvíz 7,57)
lúgosság: 3,6 (csapvíz 4)
Keménység: most nem mértünk, múltkor 16 volt, a csapvízé most 15.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21367) bringasisti válasza Daywalker (#21366) üzenetére


bringasisti
őstag

A Viz minősége minimális mértékben hat a halakra, kivétel az alacsony PH ami az Af.sügerket kinyírja. Sokszor említettem hogy a Balcsiba meg lehet nézni hogy a nádasban habzik a viz ( tartalmaz egy kis fehérjét) az ivadék halak mégis egészségesen felnőnek. Nálad valszeg egy kis betegség végigfutott az állományon és a gyengék feladták.

BENEFON DELTA--------N8

(#21368) Daywalker válasza bringasisti (#21367) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszönöm, én is valami ilyesmire gyanakszom (mivel a tápozást kilőtted) :R Kár, hogy nem volt semmilyen jele, amiből lehetne tanulni, hogy a későbbiekben megelőzhető legyen a hasonló :(
mod: holnap lesznek biológia eredmények is, abból talán valami kiderül...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21369) bringasisti válasza Daywalker (#21368) üzenetére


bringasisti
őstag

Amikor helyzet van, és sajnos idő kérdése és előfordul akkor arra kell gondolni hogy a Budapesten a Dunába oda dobáltak a pecások a zsinórt ahol a szennyvíz tisztítás nélkül folyt a folyóba, ugyanis ott volt a legtöbb hal. Nyilván nekünk törekedni kell a tükör vízhez, de néhány nap ingadozás nincs hatással egy olyan rendszerre amit motoros szűrő forgat.

BENEFON DELTA--------N8

(#21370) noxon


noxon
őstag

Az akváriumi víz keménységét hogyan lehet növelni? Mondjuk nem mértem még meg, de ugye a sügéreknek kemény víz kell. Van benne egyelőre két jura mészkő, de nem tudom ezek mennyire keményítik a vizet vagy érnek-e valamit ilyen téren.

We live in a simulated world...

(#21371) havri1 válasza noxon (#21370) üzenetére


havri1
félisten

Hol laksz?
Pest megyei víz tökéletes nekik pl.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21372) Shrimplandhu válasza noxon (#21370) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Magyarországon szerintem nem sok helyen van olyan lágy csapvíz ami ne lenne alkalmas a sügereidnek :)

http://shrimpland.hu/

(#21373) bringasisti válasza Shrimplandhu (#21372) üzenetére


bringasisti
őstag

Mátra, de van több is

BENEFON DELTA--------N8

(#21374) Silentfrog válasza Daywalker (#21366) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Valaki megmérte neked az akvárium vizedet? Ezek nem kb értéknek tűnnek! :)

(#21375) Daywalker válasza Silentfrog (#21374) üzenetére


Daywalker
addikt

Feleségem ivóvízlaborban dolgozik :)) (mellette egy laborral odébb pedig a szennyvíz :D)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21376) Silentfrog válasza Daywalker (#21375) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Teljesen jó értékek, nem is kell ennél sűrűbben vizet cserélned! De szeretnék én is 17mg /l nitrátot másfél hét után, úgy hogy a csapvíz sem mentes tőle.

[ Szerkesztve ]

(#21377) Daywalker válasza Silentfrog (#21376) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, no igen...vannak problémák azért, méghozzá a növényekkel, és még nem tudom mi tévő legyek. Egyszerűen a Vallisneria Tiger kirohadt, hiába volt jól beültetve. Van még egy pár gyökér, de arról sem felfele nőnek a szálak, hanem a szélrózsa minden irányába, és idővel megbarnul a gyökere, onnan pedig nincs visszaút. Nem értem mi baja van. Valahol azt olvastam, hogy bizonyos PH-ra és keménységre így reagál (képek is voltak).
A monte carlo szép lassan eltűnik, az sem bírta. Igaz, az azért nem annyira low tech, mint állították, szóval azzal picit átvertek a GA-ban.
A moha és az anubias rendesen nő, utóbbi meglepően gyorsan hoz új leveleket és terjeszkedik. Szóval most kellene valami low tech előtéri, és valami hosszúra növő háttérnövény is, mert kevés a gaz :D És szerintem veszek TF Planter tápot is, mert ez a Tropica felemás eredményt adott.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21378) noxon válasza havri1 (#21371) üzenetére


noxon
őstag

Budapesten... na akkor ok, akkor ezzel nem kell foglalkozni :) Kemény vizben lubickolhatnak.

We live in a simulated world...

(#21379) Silentfrog válasza Daywalker (#21377) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kevés fényigényű háttérnövény a hólyagos vízikehely. Hátulra szerintem tök jó. Bár a növényekhez nem igazán értek

(#21380) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah mivel már került be néhány lakó, csináltam egy új képet az akiról!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21381) Daywalker válasza Sirandrish (#21380) üzenetére


Daywalker
addikt

Hú, de gyors voltál....én 6 hetet vártam a betelepítéssel. Szép az a fehér talaj! :C

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21382) Sirandrish válasza Daywalker (#21381) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tudom hogy te sokat vártál, én nem tudtam :)
Ez a fehér talaj az a "fahéjas tejbegríz" :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21383) Daywalker válasza Sirandrish (#21382) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát ne tudd meg, én is alig bírtam ki.
Innen nem látszik vésznek az aljzat, gondolom a kép csal picit, de annyi baj legyen. Reméljük a halak is szeretik a fahéjat :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21384) Sirandrish válasza Daywalker (#21383) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyáltalán nem vészes...nem olyan barna mint amilyennek a lavórban látszott.
Sőt..szép világos. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21385) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!
Akinek van Bettája és sok tapasztalata kérem írjon már egy PM-et nekem!
Előre is thx.!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#21386) laspring


laspring
tag

Van pár tő Anubias Barteri nana növénykém (törpe vizilándzsa?)
Kicsi elhanyagoltam a növényeimet az utóbbi időben így sajnos ezek is jól le vannak pusztulva, bealgásodva. Most újra carbo-zok és tápozok, én bízom bennük hogy összeszedik magukat, mert régebben nagyon szépen elbúrjánoztak :)
Kérdés: nekem fákra vannak kötözve és a gyökereik nagyon nagyra nőttek, lógnak lefelé min 10cm hosszan! Ezeket ha kicsit visszább vágnám az segítene rajtuk, vagy csak ártanék vele?

[ Szerkesztve ]

(#21387) Assimilator


Assimilator
őstag

110 literes vizi vilagomhoz Eheim 2213 vagy inkabb 2215-os lenne jobb?
A leheto legjobbat szeretnem nekik, de azert nem szeretnem a halakat kicsapatni az akvariumbol.

(#21388) Silentfrog válasza Assimilator (#21387) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az optimális az Eheim 2215 lenne, esetleg, ha sok a vízmozgatás kezdetben. akkor a nyomó ágon tudsz zárni. Szerintem a kisebbik is elég lenne, de a a 2215-nél nagyobb a mozgástered, több szűrőanyag fér bele,nagyobb a vízforgatása. Ritkábban is kell takarítani.
Persze normális szűrőanyagot azt kell bele venni, bármelyiket mellett is döntesz.

Nekem egy 2213-hoz hasonló szűrő van a nevelde akváriumomba ami 20 literes. Meg lehet oldani, hogy ne forogjanak a halak, és csak fél évente kell takarítani.

[ Szerkesztve ]

(#21389) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Kb egy órája csináltam, gondoltam megmutatom nektek.

!!Videó!!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21390) Silentfrog válasza SSJmeszes (#21389) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon szép! :C

Mennyi fokon kell tartanod a víz hőmérsékletét?

(#21391) noxon


noxon
őstag

Azt hiszem valami baj van az akvárium vizével :( pár hetes csak eheim classic szűrővel megy. Eddig minden jó volt. Mára beopálosodott kicsit szürkés szinnel a víz, a viz tetején pedig buborékok vannak és az akvárium széle a viznél kicsit habos :(

Mi lehet ez?

We live in a simulated world...

(#21392) Assimilator válasza Silentfrog (#21388) üzenetére


Assimilator
őstag

Oszinten szolva mar elvesztem. Most lattam a Pro3 250-et. Ha minden igaz abban minden van.
Azt is 120-hoz ajanljak, persze GreenAquanal 64 literhez.
Ez a sok szeria miben kulonbozik?
Azt tudom, hogy van amelyikben van futes.

Futes az nekem nem igazan kell. A lenyeg, hogy megbizhato legyen es az sem art ha halk.
(Jelenleg 2 anci, 2 guppi, 2 platty, 6 neon van. Nagyon mast nem tervezek. Csak a meglevok szaporulata jelenthet bovulest.)

Segits kerlek! :R

(#21393) Silentfrog válasza noxon (#21391) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az fehérje , nem adtál nekik sokat enni? Ha sok kaját kapnak nálam egyszerre, és nagyon mozog a vízfelszín akkor az akvárium szélén hab keletkezik.
Szed le a habot, és csinálj vízcserét!

(#21394) Silentfrog válasza Assimilator (#21392) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mennyit szánnál rá, szűrőanyaggal együtt?

Pont egy napja emelték fel az Eheim 2215-öt dupla csappal 22.8 ezerről.

[ Szerkesztve ]

(#21395) Skillet válasza Assimilator (#21392) üzenetére


Skillet
addikt

KATT

talán ezt venném. ha ma rendelsz, kuponkóddal -10% le is jön belőle. valami internetes vásárlások napja van :)

tegnap voltunk feleségemmel törökbálinton a green aqua-nál. szuper volt :) én már rég voltam, sokat fejlődtek, az emeleten is berendeztek rengeteg akváriumot.
vettünk egy szép fát az akvába :)


asszonykának is nagyon tetszettek amúgy az ottani kaváriumok. leragadt eléggé :D
anno halakat nem árultak, már az is van. aki csak teheti, látogassa meg őket, ha nem vesz semmit, akkor is. korrekt hely.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21396) noxon válasza Silentfrog (#21393) üzenetére


noxon
őstag

Nem szoktam sok kaját adni nekik egyszerre, mindig csak annyit amennyit épp meg esznek. Növény alapú lemezes kaját kaptak csak.
De a víz se olyan szép tiszta, olyan opálos... tegnap öntöttem fel vizzel, pótolva a párolgást. Az egy napig állt a lavorban egy kis vízelőkészítővel. Lehet attól lett ilyen?

We live in a simulated world...

(#21397) mdk01 válasza laspring (#21386) üzenetére


mdk01
addikt

Ártanál vele mert besokkol a növény és nem úgy veszi fel a tápanyagot mint addig.

(#21398) Skillet válasza noxon (#21396) üzenetére


Skillet
addikt

Ott csúszott félre valami. Nem tudom más mit mond majd, de legközelebb csapvízzel cserélj vizet és a párolgást is azzal pótold. Ha annyira használhatatlan a csapvized, majd idővel kiderül. Most viszont az egész vizet cseréld le.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21399) SSJmeszes válasza Silentfrog (#21390) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Köszi! ;)
Én igyekszem 27-8°C fok közt tartani. Csak a fűtő nem tökéletes, és állítgatnom kell, de alakulóban van már a csere, mert Wattban is kevés ehhez az akvához. Kell az a 300W os.. Mert ez a 200W os szinte állandóan megy.:-/

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21400) Silentfrog válasza Skillet (#21398) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azért szokták pihentetni a vizet, hogy a klór kiszellőzön belőle, a vízelőkészítő meg megköti a klórt és az olyan nehézfémeket amik esetleg a csapvízben vannak.
Ettől nem szabadna beopálosodni a víznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.