Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) Silentfrog válasza noxon (#27000) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Most még valóban kissé üres, de majd "megtömöd" ! :P

(#27002) noxon válasza Silentfrog (#27001) üzenetére


noxon
őstag

Na igen, de nem egyszerű megtölteni :)
Pl az egyik tök nagy kő, de a videón olyan kicsinek tűnik. Nem akarok több tíz kilós sziklákat bele tenni.
Így viszont a halak se nagyon töltik ki a felső teret.
Hólyagos vizikelyhet akarok még bele tenni.

We live in a simulated world...

(#27003) gabor576 válasza Dealer95 (#26955) üzenetére


gabor576
csendes újonc

Fel is adtam a projektet, mivel közben eszembe jutott, hogy hétvégén is áramtalanítva van. Szóval ez bebukott. Így viszont az itthoni kis akváriumom variálom át. Épp követ, görgeteget keresek. Mivel nekem ez a cég van helyben, és meg tudom nézni a cuccokat, innen vennék valamit dekornak. Esetleg valami tapasztalat, hogy mi az, ami jól mutat? Vöröses-barnás stíluson dolgozom, gránitzúzalék aljzatom van, Manado-val keverve. Növények elsősorban nem gyökeresek lennének, a kö/kavics - fa - növény vonalon indulnék el, lehetőleg semmi mesterséges.

(#27004) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok,

Szeretném normálisan megcsinálni a 96 literes aksimat. A világítás van soron, ledszalaggal szeretném megoldani, 40-50 lm/liter a cél. Tudtok ajánlani hozzá valamilyen tuti vételt? Az sem baj, ha Kínából jön, csak rendben legyen. Alu profilon lenne, így passzív hűtés megoldott. A tetővel együtt csinálnám, az elgondolás az, hogy üveglap mögött lenne, így elkerülhetem, hogy víz érje és mégsem kell vízállót ledet vennem.

(#27005) twi452 válasza tzimash (#27004) üzenetére


twi452
senior tag

Tesóm egy hónapja csinálta a sajátját 8520-as merev ledszalagból. Elég komoly fénye van. A megadott 3200 lumen per métert nem tudom h eléri vagy sem.. Gondolom nem de elég meggyőző a fénye. Persze megkérik az árát mert 3k körül van métere.

Ő vett hozzá sima átlátszó búrás egyszerű alu profilt és azokba ragasztotta fel úgy ment együtt a tetőbe.

[ Szerkesztve ]

(#27006) Sirandrish


Sirandrish
legenda

2 Sügeremet is a padlón találtam kiszáradva.. :W
Az a jó hogy ráadásul azon az oldalt ahol....nem is értem--ki se férnek a csövek között :O

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27007) Silentfrog válasza Sirandrish (#27006) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Melyik ugrott ki?

(#27008) Sirandrish válasza Silentfrog (#27007) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egy albinó Firefish, meg egy nőstény császár :O

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27009) Silentfrog válasza Sirandrish (#27008) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egyszer ugrott ki nálam is az egyik felnőtt császár. Filmeztünk és egy nagy durranás. Megnéztem, hogy mi történt vagy másfél métert eset a köre. Visszaraktam egy fél óráig komásan úszkált de nem lett semmi baja.

Azóta üveg van fölöttük még nyáron is. Akkor szoktak kiugrani mikor kergetik egymást vagy valamelyik alólról megcsípi és megijed.

Mekkorák voltak?

[ Szerkesztve ]

(#27010) Sirandrish válasza Silentfrog (#27009) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nálam nem ez az első eset...volt már mikor még kisebbek voltak hogy száradt császárt találtam.
A múltkor szintén kiugrott egy, de azt hallottam és egyből vissza tudtam rakni, semmi baja sem lett.
De ezeknél aludtam...már ki voltak száradva.
Üveg van felettük...a szűrő két csöve között ugorhattak ki, mivel máshol nincs hely..
6 centi körül voltak

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27011) Silentfrog válasza Sirandrish (#27010) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pedig ott nincs nagy hely.

(#27012) Sirandrish válasza Silentfrog (#27011) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ezt mondom..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27013) kankalin


kankalin
csendes tag

Sziasztok, takarítás közben (a kádban) lepattant az aksi széle alul, szivárogni nem szivárog (112L). De még tele nem volt. Kérdés, hogy ezt kell javítani, vagy maradhat így, illetve ha kell Budapesten ismertek szakit aki elvállalná?
Egy helyen azt mondták, hogy ragasztóval tudnák csak javítani, (szélét bekeni ahol lepattant) de az nem kevés?

A segítséget előre is köszönöm!

(#27014) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ista agyagos aljzat-golyokak mennyire kell hogy kemenyek legyenek ha mar aznak egy ideje? 2 ujjal siman szetmorzsolhato? Erdemes lehet sutoben kisutni? (Hasznaltan jutottam hozza)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#27015) twi452 válasza HornedReaper (#27014) üzenetére


twi452
senior tag

Ezek az agyagos talajok ilyenek ezért is szoktak "eliszaposodni" idővel főleg ha sokat matat az ember benne, még az ada amazonia is szétmegy idővel de azért ez években mérhető és akkor sincs igazán gond mert általában ha nem szedik szét az egész berendezést akkor csak rátöltenek frisset és minden mehet tovább :)

Úgyhogy ezeket szét lehet nyomni, kisütni nem tudom nem hallottam még ilyenről így házilag :D
Olyat már csináltak, hogy szétszedés után nagyon óvatosan átszitálni és így meg lehet belőle menteni egy részét és utána napon kiszárítva el lehet tenni későbbre.

(#27016) Silentfrog válasza kankalin (#27013) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg egy kép lenne a törésről?

(#27017) tzimash válasza twi452 (#27005) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi az ötletet, ez a típus eddig nem került képbe, utánajárok.

Más.
Új külső szűrő beiktatásakor van valamilyen extra dolog, amit el kell végezni?
Vagy csak összerakom és hajrá?
Egyelőre hagyom menni a belsőt is mellette. Bacik elszaporodását mivel lehetne gyorsítani?
Ha a belső szűrő szivacsát kifacsarom a külső alsó tálcájába az mennyire jó ötlet?
Tetra EX 800 plus a szűrő egyébként.
A gyári töltet sorrendje rendben van benne?
Perlon
Szivacs
Bio ball - ezt cseréltem sera siporaxra
Kerámia gyűrű
Ha esetleg vennék purigent bele, az felülre megy majd, ill. mekkora adag kell belőle?

(#27018) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah faja. Nemsokára lesz egy délelőtt amikor 5 órán keresztül nem lesz áram. Jól sejtem hogy az haza vágja a bacikat?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27019) Silentfrog válasza Sirandrish (#27018) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Alighanem így van. Nálunk is volt két hete és én is csak az egyiket tudtam üzemeltetni akkuról meg autós inverterről.

(#27020) noxon válasza Sirandrish (#27018) üzenetére


noxon
őstag

Semmi baja sem lesz (mármint a bacik lehet kihalnak). Én múltkor reggel etetés után elfelejtettem vissza kapcsolni a rendaszert, egyik szűrő se ment. 9 óra kimaradás volt!! Semmi bajuk nem lett azóta is vígan úsznak :) Azelőtt meg valamikor 3-4 órát állt az egész áram szünet nélkül, akkor se volt semmi extra tőle.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#27021) twi452


twi452
senior tag

Én is hagytam már kikapcsolva este etetés után aztán másnap reggel tűnt csak fel a dolog..
Biztos lehalt a bacik nagy része de nem lett belőle különösebben semmi gond. Mondjuk az agyagos aktív talaj lehet jó szolgálatot tesz ilyen esetben is.
Tegnap meg világítást cseréltem és nem az időkapcsolóba dugtam az újat.. Úgyhogy ment egy laza 16-17 órás világítás összesen..zajlik az élet nálunk is :D

(#27022) kankalin válasza Silentfrog (#27016) üzenetére


kankalin
csendes tag

Ok, köszi!

Nem tudom mennyire látszik a képen!

(#27023) bringasisti válasza kankalin (#27022) üzenetére


bringasisti
őstag

Belül fúgázd ki F.BS segítségével.

BENEFON DELTA--------N8

(#27024) tzimash válasza tzimash (#27017) üzenetére


tzimash
őstag

valaki a szűrős témára?

(#27025) noxon válasza tzimash (#27024) üzenetére


noxon
őstag

Csak össze rakod aztán hajrá :)
Nem kell sokat agyalni ezen, ha eddig a belsővel elvolt az aki akkor már meg tudod várni míg a külsőben elszaporodnak szerintem.

Purigent a többiek tudják...
Szűrőanyag sorrendre sok kép leírás van, de amúgy ok úgy.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#27026) tzimash válasza noxon (#27025) üzenetére


tzimash
őstag

Oké, köszi. Akkor nem kerítek nagy feneket neki :)

(#27027) Silentfrog válasza tzimash (#27026) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Így van ahogy noxon írja. Összerakod a belső szűrővel együtt használod 3 hétig, 3 hét után kiveszed a belsőt és ennyi.

A Purigen nagyon jó anyag de az kémiai szűrőanyag arra való hogy a vizet színtelenné tegye. / mellesleg nekem van eladó :DDD /

[ Szerkesztve ]

(#27028) kankalin válasza bringasisti (#27023) üzenetére


kankalin
csendes tag

Ok, köszi,
ez van feketében is, és elég csak mondjuk, hogy alkohollal meg tisztítom és 5-5 cm-re bekenem belül?

[ Szerkesztve ]

(#27029) Sirandrish válasza Silentfrog (#27027) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az enyém azóta is azik :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27030) bringasisti válasza kankalin (#27028) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen

BENEFON DELTA--------N8

(#27031) kankalin válasza bringasisti (#27030) üzenetére


kankalin
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#27032) tzimash válasza Silentfrog (#27027) üzenetére


tzimash
őstag

Még 3 hétig csúfoskodjon a belső?? :((
ha nem leszek elégedett a vízzel pár hét után visszatérünk a purigenre, bár szerintem ég és föld lesz a különbség.

Az az ötlet mennyire működik a való életben, hogy elmegyek egy régi bazalt bányába/lelőhelyre (pl Badacsony környéke) és gyűjtök köveket? Sikálás és főzés után használható?

(#27033) Sirandrish válasza tzimash (#27032) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azért csodát nem kell várni tőle.
Nekem is van és én sem estem hanyatt tőle.
Használni használ, de kezeld helyén a dolgokat.. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27034) noxon


noxon
őstag

[link]

Talán így több látszik :) Persze a homok nem fehér :) Na meg mobillal nem lehet jobb videót csinálni.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#27035) Silentfrog válasza tzimash (#27032) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A belső szűrődben megtelepedett nitrifikáló bacik jelenleg szépen bontják az ammóniát amiből nitrit majd tovább bontva nitrát lesz, tehát jól működik a szűrésed.
Most beleteszed a külsőt ami olyan tiszta hogy a sörös hordóba rakva sörcsapnak is lehetne használni.
Ha belenyomkodod a külső szűrőaljába a belső szivacsát akkor adtál egy kezdő löketet hogy a szűrőben el tudjanak szaporodni a bacik, de ezzel biológiai szűrésed akkor is csak hetek múlva lesz.

Ezek tények. :)

Ha kiveszed a belső szűrőt akkor megszűnik a biológiai szűrésed ,hisz a külső majd csak hetek múlva lesz toppon.
Mi történhet ilyenkor?

Etetsz tovább. A halak ürüléke bár bekerül a külső szűrőbe de nincs ami lebontsa így mérgező ammónia kerül az akváriuma.
Ha nagyon felszaporodik akkor a halak elúsznak az örök vadászmezők felé.

Esetleg az is előfordulhat , hogy az algák kezdenek el szaporodni, ha nincs megfelelő szűrés.

Ezért érdemes az a csúnya belsőt még benne hagyni egy kicsit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27036) noxon válasza tzimash (#27032) üzenetére


noxon
őstag

http://www.akvarista.hu/akvarista-cikkek/lexikon/3535-kovek-asvanyok-edesvizi-akvariumban

Olvasgasd itt, biztos benne van a bazalt is. Ez egy jó oldal szerintem, csak sajna a képek nem jönnek be.

We live in a simulated world...

(#27037) Silentfrog válasza tzimash (#27032) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bazalt simán tehetsz bele, csak ne legyen éle sehol a kőnek. Lemosod ,leöntöd forró vízzel és mehet is az akváriumba.

[ Szerkesztve ]

(#27038) Emperor_ válasza tzimash (#27017) üzenetére


Emperor_
addikt

Töltet sorrend a befolyás felől:
a)
Szivacs
Kerámia gyűrű
sera siporax
/Purigen/
Perlon

Feltételezvén, hogy kerámia gyűrűnek biológiai töltet szerep van szánva és alkalmas is erre.

b)
Kerámia gyűrű
Szivacs
sera siporax
/Purigen/
Perlon

Feltételezvén, hogy kerámia gyűrűnek mechanikai, ülepítő töltet szerep van szánva.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27039) tzimash válasza Silentfrog (#27035) üzenetére


tzimash
őstag

Ok, akkor hó végéig marad a belső. Fél 6 óta megy a külső, de még ilyen tiszta sosem volt a víz szerintem, max vízcsere után, miután eltűnt a homály. Kicsit nagyobb az áramlás érthető okokból, a halak is aktívabbak lettek, főleg a neonok. Persze ha akarnak, akkor találnak nyugis részeket.

Hétvégén akkor kirándulunk egyet a Balaton-felvidéken, már csak az asszonyt kell rádumálni, hogy ez neki is mennyire jó lesz :D

Emperor_:

Akkor fejből írtam a sorrendet, szóval a befolyás irányából:
1. Tetrás kerámiagyűrűk, felette még ugyanabban a kosárban egy réteg szivacs
2. Sera Siporax
3. Szivacs
4. Szivacs, aktív szén, perlon

[ Szerkesztve ]

(#27040) Emperor_ válasza tzimash (#27039) üzenetére


Emperor_
addikt

Az az alapelv, hogy biológiai szűrőanyagra (Sera Siporax) már mechanikailag szűrt víz kerüljön.
Nem tudom, hogy 3. és 4. szivacsnak milyen a lyuk mérete. A nagyobb lyuk mérettel rendelkezőt kéne legelőre rakni.

Javaslom, hogy gondold át a sorrendet és variáld át!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27041) Silentfrog válasza Emperor_ (#27040) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Tetrának a szivacsai azonosak, legalábbis ránézésre az összes ugyanolyan sűrű.

(#27042) twi452 válasza tzimash (#27039) üzenetére


twi452
senior tag

Nálam nincs túlbonyolítva, a gyári eheim csomag van még mindig.
alsó kosárban lent a "biomech" kerámiagyűrű rajta egy durvább méretű szivacs aztán a felső kosárban "substratPro" bio golyók ezen perlon és ennyi.
Ezekkel jött amikor megvettem 5 és fél éve azóta így megy folyamatosan csak nyilván a perlont szoktam cserélgetni :)

(#27043) Exian


Exian
őstag

Nem kell valakinek Pécsen vagy környékén EasyLife Carbo? Vennék kimérve, de csak 1 L-t adnak minimum. De nekem elég lenne most hirtelen 0.5 L.

Szóval ha valaki felezné velem, jelezze.

2500 Ft lenne a fél liter.

[ Szerkesztve ]

(#27044) Emperor_ válasza Silentfrog (#27041) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi!

Megnéztem a Tetra gyári videoját itt. Nem értem miért teszik felülre a szivacsokat, ugyanis ebben a felállásban hamar el fognak piszkolódni a bio szűrő anyagok. Baktérium film helyett, mechanikai szennyeződések kerülnek rá.
Az viszont kiderült, hogy a gyári kerámiának ülepítő, mechanika előszűrő szerepet szánnak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27045) Silentfrog válasza Emperor_ (#27044) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Gyanítom hogy azért rakja felülre a videoban mert ők azt feltételezik, hogy a gyári szűrőanyagokkal fogod használni. / téves feltételezés/ Ha nincs benne olyan szűrőanyag amit védeni kell a mulmosodástól akkor akár felülre is rakhatná az összes szivacsot.

Bár ennek ellentmond az, hogy alulra raknak egy szivacsot.
Ha a gyári szűrőanyagokat használnám akkor én úgy raknál hogy kerámiagyűrű biolabda és a szivacsok.

(#27046) Emperor_ válasza Silentfrog (#27045) üzenetére


Emperor_
addikt

Gondolkodtam picit a felső szivacsokon.
(A gyári bio golyókat nagyon sokan cserélték, azt olvastam az akvakertészen.)
A szivacs univerzális szűrőanyag, egyszerre végez mechanikai és bio szűrést. Hamburger mattenfilterben is használatos, ami ugye igen jó bio szűrő.
A Tetra szerintem bio anyagnak szánja a szivacsot. Abban tévednek szerintem, hogy nem jó helyre ajánlják.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27047) twi452


twi452
senior tag

A mulmot főleg a vízáramtól szétcsapottat a perlon fogja meg egyedül szerintem.
Nálam 2224-es eheim van és lent van egy rész ami ilyen ülepítő szerepet tölt be de én ott még csak növénydarabokat illetve red cherry garnélát találtam koszt nem igazán.

A szűrőanyag mulmosodását szerintem túlmisztifikáljátok :)
Amikor szétszedi az ember a szűrőt akkor kosárral együtt meríteni párszor akváriumvízben és ez pont eléggé lemossa amit le kell.
Persze ez csak magánvélemeny :)

(#27048) Silentfrog válasza twi452 (#27047) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem mondanád ezt ha látnád a fél éves használat után Tetra 1200 szivacsait. Sügéres akvárium perlont nem használok, mert egy hónap múlva eltömne a perlon és megállna a vízmozgatás

Emperor Így van mechanikai és biológiai szűrést végez a szivacs. :K

[ Szerkesztve ]

(#27049) twi452


twi452
senior tag

Nálam most ez az új project :)
Tegnap délután/este sikerült elindítani. A friss poros amazonia rendesen összegenyázta az egész üveget de annyira nem izgat most úgyis csak bacinevelés folyik majd, meg persze bedobáltam mindenféle növényből 1-1 szálat, hogy megnézzem mi fogja bírni a kiképzést a jövőben.

Ph 6.4, kh 0-1 gh 4, nem túl sok fény, minimális vagy semmi tápozás és remélhetőleg majd egyszer egy halom taiwan bee ilyen-olyan kis lakó :)

Úgyhogy most minimum egy hónapig növényteszt + moha nevelés de már így is alig várom mi lesz belőle :)
Kövek nyilván kikerülnek csak még kb 1 hét kell, hogy lent maradjon a két fadarab. Van egy ilyen köríves darabom annak a tetejét bemoházom az alja meg olyan mint egy kis alagút. Leveleket, kérget, égertobozt nem pakolok még bele, az ráér még illetve vadászok még "Cholla wood"-ot ami kaktuszváz és baromi jópofa cucc.

A növényekkel meg úgy vagyok, hogy amiken látom, hogy egészségesek maradnak és nyilván lassan de nőnek azokból pakolok még. Időm az van mire az amazonia abbahagyja az ammóniaöntést a vízbe :D

[kép]

(#27050) farkas26


farkas26
tag

Kezd alakulni. :)

Az Easy Carbot lecseréltem erre [link] szerintem sokkal jobb 2hét tapasztalat alapján.

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.