Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) Skillet válasza noxon (#21900) üzenetére


Skillet
addikt

nekem EZZEL van tapasztalatom, ilyen van nekem és jó.
igen, az jó kérdés. nekem most lilly pipe van, így a felszínen is körbe megy a víz.
de ha te meg vagy vele elégedve, ne cseréled le. tegyél rá egy hálót (hogy ne legyen több baleset) és ennyi :)
én nem szívlelem ezt a skimmert. szerintem hangos, sokat is fogyaszt, buta is... amit múltkor linkeltem, találtam itthon is, AZ jobban tetszene, csak kissé sokallom.
olcsóbban nem találom sehol.
na majd lesz valami :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21902) Dj Sügi válasza havri1 (#21897) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Aha. Külső szűrő kosarába, hogyan lehet beletömködni több centi vastagon szivacsot? (Ha összepréseled, akkor már sztem nem tud olyan hatékonyan szűrni) Vagy mindegyik kosárba azt kell rakni?

Sztem ennek a szivacsnak a kis réseiben(amiből rengeteg van rajta) még jobban megtudnak telepedni a lebontó bacik, mint a kerámiagyűrűben.

Először kipróbálom a szűrő gyári töltetét(hátha jobban tudják mi kell a szűréshez, mint én), amit adnak vele, aztán meglátom teszek-e bele valami mást helyettük.

Mi alakulhat amúgy ki az aksiban, ha nem jó a szűrés? Algásodás, ez az olajos "takony" réteg, amit írtok, sok halsz*r a talajon, más esetleg?

Ahogy olvastam a hsz-eket mindenki kristálytiszta vizet akar itt(ahogy majd én is), de valakinek sikerült ezt már elérni itt a topikban? Úgy látom nincs két egyforma szűrés, mindenkinek más válik be. :K

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21903) Skillet válasza Dj Sügi (#21902) üzenetére


Skillet
addikt

a GA mindegyik akváriumában megy a felszíntisztító, pedig azok meg vannak szűrve rendesen.
szóval ha jó, ha gyenge a szűrésed, lehet a víz felszínén olajos cucc.
gyenge szűréssel romlik a vízminőség. rossz a halaknak, növényeknek. alga lehet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21904) biomassza válasza Dj Sügi (#21902) üzenetére


biomassza
csendes tag

Gyári töltet: persze, hogy jobban tudják mi a jó, de legjobban azt tudják, mi az olcsó. Nem mondom, hogy semmire sem jó, amit általában maguktól beletesznek(noname akasztós szűrőben kifejezetten kellemes meglepetésként minőségi szinterezett üveget is találtam már) - de sokkal hatékonyabb cuccokat tudsz belerakni.

(#21905) havri1 válasza Dj Sügi (#21902) üzenetére


havri1
félisten

A kerámiagyűrűnél biztosan jobb azonos mennyiségben, annak csak a külső felületén tud megtapadni bármi is, nem is minősül biológiai szürőanyagnak. Mechanikai, azt kell alulra tenni, hogy megtörje a víz útját, eloszlik jobban a felette lévő biológiai szűrőanyagon.

Tiszta víz : mindenkinek más a tiszta.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21906) jegenye77 válasza havri1 (#21905) üzenetére


jegenye77
addikt

Mikor konkrétan nem látom a vizet :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21907) havri1 válasza jegenye77 (#21906) üzenetére


havri1
félisten

Ez oké, csak néha látok olyan képet (fb) , hogy kristály tiszta, és közben olyan opalos, hogy nem látni milyen mély az akvárium :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#21908) noxon


noxon
őstag

Létezik olyan időkapcsoló vagy valamilyen megoldás rá, hogy a fény fokozatosan kapcsoljon ki be, vagyis halványodjon el vagy fényesedjen ki fokozatosan? Rossz nézni, ahogy a fényes akvárium hirtelen sötétségbe borul amikor kikapcsol vagy fordítva. Úgy tudom ez is stresszt okoz a halaknak.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21909) bringasisti válasza noxon (#21908) üzenetére


bringasisti
őstag

Létezik, de nem mindegyik világítás vezérelhető vele

BENEFON DELTA--------N8

(#21910) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Megvolt az első tánci :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21911) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Sziasztok

Nem szűnt meg az opálosság, úgyhogy vettem egy külső szűrőt.
Végignéztem, hát én az eheim ár/érték arányát nem tartom jónak, kövezzetek meg miatta.
Viszonylag olcsón hozzájutottam egy jbl cristalprofi e901 hez.
Szerencsére a GA-s ajánlás ellenére, azonnal rendberakta a 200litert is.
Úgyhogy szép tiszta a víz.
Miután erre sem akartam most költeni, még vettem bele egy adag kinai kerámiacsövet is ideiglenesen, ilyet.
Mondjuk enélkül is szép tiszta volt, dehát na.

Jelenlegi állapotában ilyen:
Ez az eredeti felállás
F1 F4 F5 maradt
F2 kerámia cső lett
alső F3 maradt szivacs
felső F3 lett a hozzá adott biológiai töltet

Szerintetek ez így megfelelő? Vagy mit változtatnátok rajta, vennétek bele?
Utána olvasok, de nagyon sok az ellentmondásos anyag sajnos, meg kicsit még sok is az infó.

Szépen beállítottam, ahogy elő van írva, forog a víz.
Magával a szűrővel meg vagyok elégedve, ahogy nézem a 900as hibái valóban javítva lettek.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21912) havri1 válasza Sirandrish (#21910) üzenetére


havri1
félisten

Sok ilyen lesz még, ez verekedés:)
Majd ha ivarérettek lesznek, akkor vadabb lesz.

havri

(#21913) noxon válasza Sirandrish (#21910) üzenetére


noxon
őstag

Kis édesek :D

Nekem a két maingano sügér csinált múltkor ilyet meg egymással szemben tolták egymást vagy mi :) azóta az egyik mindig elzavarja a másikat :(

We live in a simulated world...

(#21914) noxon válasza bringasisti (#21909) üzenetére


noxon
őstag

Aha és a neoncsövek nem? Legalábbis ezt olvastam azoknál macera sajna :( meg gondolom drága lenne össze hozni egy ilyet? engem zavar, hogy ekkora hirtelen eltérés van a fény és sötétség között.

We live in a simulated world...

(#21915) Sirandrish válasza havri1 (#21912) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jaja..civakodnak. De aranyosak....még :D

noxon Nekem meg a 3ból az egyik alig akar nőni...gondolom a többiek elnyomják vagy valami.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21916) bringasisti válasza noxon (#21914) üzenetére


bringasisti
őstag

Az induktív fojtó /trafós/ az nem jó az elektronikus fojtóst azt kezeli. Nézd meg a fényerő szabályzókat a kuglin van egy rakás

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21917) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Az elég kemény.

(#21918) Sirandrish válasza #90933760 (#21917) üzenetére


Sirandrish
legenda

FB-n már láttam, de ettől még nagyon kemény :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21919) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Takarítás közben, kicsit átrendezve!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21920) Silentfrog válasza Sirandrish (#21919) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

De nagyot nőttek a halak! :)

(#21921) Sirandrish válasza Silentfrog (#21920) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tömöm őket kukoricával :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21922) noxon válasza Sirandrish (#21919) üzenetére


noxon
őstag

Nem kevés a kő meg a búvóhely? :)

Amúgy valami ilyet kéne kialakítani, ha törekedni akarnánk egy biotóp afrikai sügeres akváriumhoz: [link]

We live in a simulated world...

(#21923) Vampire Bat


Vampire Bat
aktív tag

Sziasztok!
Ez az akvárium szerintetek fenntartható algamentesen?
Nincs még benne ennyi hal(és ha azt mondjátok,akkor nem is lesz)
Na akkor az akvárium:
63 liter
Eheim pickup 160 + Aquael fan mini
T5 25 W fénycső
Napi 10 óra világítás
8 zebradánió
8 ékfoltos razbóra
6 vörös karcsú díszmárna
Sok dísznövény,köztük egypár gyorsan növő (bacopa caroliniana,cryptocoryne,hólyagos vizikehely,microsorum,anubias)
Heti 1,max 2 vízcsere
Az akváriumban nincs még hal,ezért kérdezem,hogy fenntartható e alga sok nélkül

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21924) Sirandrish válasza noxon (#21922) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd lövök képet "nyugalmi" helyzetben is. Az Anubias alatt pocolnak mindannyian :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21925) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Növények postai úton való küldése/csomagolása hogyan zajlik ? :F

Üdv, Dell XPS

(#21926) bringasisti válasza Dell XPS (#21925) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem ilyenkor csak jégvirágot szabad küldeni

BENEFON DELTA--------N8

(#21927) noxon


noxon
őstag

Skimmer témában. Most nem megy a skimmer és még mindig szép tiszta a víz felszín. Csak annyit változtattam, hogy a fényforrás lábait úgy hajlítgattam, hogy feljebb távolabb van az akváriumtól most a világítás. Nem tudom mi köze van hozzá, lehet vonzza a port a lámpa és, ha feljebb van nem hullik bele annyi por kosz ( pedig üveg tető van rajta ).

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21928) Silentfrog válasza bringasisti (#21926) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bő egy hónapja küldtem jó pár halat postán az egyik itten fórumozó kollégának.

Nikecell-el kibélelt dobozba a tiszta oxigénnel túlnyomásra nyomott zacskót bubis fóliával betekerve küldtem el.
Mínusz két fok volt éjszaka 4 nappal. Elsőbbségi csomagként utaztak.
250 km-re vitték és most látom, a képeken, hogy szépen megnőttek.

A növények is túlélik szerintem de fontos a csomagolás és a csomag feladás módja.

Alap esetbe teljesen egyetértek veled, egy sima dobozban 2-3 nap alatt kipurcannak a növények is az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#21929) bringasisti válasza Silentfrog (#21928) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljesen igazad van, a kérdés hogy megéri e a költséget egy olyan csomagolás amiről írtál.

BENEFON DELTA--------N8

(#21930) Dell XPS válasza bringasisti (#21926) üzenetére


Dell XPS
veterán

+ Silentfrog

Köszönöm! :R Leírtak alapján nem fogok kockáztatni, főleg ismeretlennel kapcsolatosan.

Üdv, Dell XPS

(#21931) Silentfrog válasza Dell XPS (#21930) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha biztosra akarsz menni akkor személyesen veszed meg. Hideg van és ha sima postai levélként adja fel az eladó akkor 2 nap mire odaér hozzád de néha 3.

(#21932) Sirandrish válasza Silentfrog (#21928) üzenetére


Sirandrish
legenda

És nagyon szépek is :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21933) jegenye77 válasza Silentfrog (#21928) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem úgy küldték januárban a növényeket,hogy a hungarocell dobozban még egy meleg kő is volt ami még langyos volt mikor kibontottam.Így semmi bajuk nem lett.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21934) Silentfrog válasza Vampire Bat (#21923) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha ezek a halak összeférnek egymással akkor én úgy gondolom, hogy elfér ennyi 64 literbe.

A halak nem okoznak algásodást! :DD

(#21935) Silentfrog válasza jegenye77 (#21933) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én féltem beletenni bármit ami tartja a hőmérsékletet, mert féltem, hogy eleinte nagyon felmelegíti a vizet, aztán meg lehűl, így nagyobb a hőingadozás.
Viszont ez növényeknél biztos jó módszer! :K

Mind megvan azóta is?

[ Szerkesztve ]

(#21936) #90933760 válasza Silentfrog (#21931) üzenetére


#90933760
törölt tag

MPL üzleti csomagban kell kérni 1 napos időgaranciával, másnapra odaér.

(#21937) Dell XPS válasza Vampire Bat (#21923) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szűrés gyenge lesz hozzá, fény is nagyon határeset ( min. 0.5L/W), inkább kevésnek mondanám. Bár nem tudom mennyi talaj van az aksiban, ill. milyen magas, jelenleg hogyan működik, de 20db hal jelenléte, etetése azonnal borítja a vízminőséget, változtat a tápozáson is.

Titok: pl. sok növény, ami gyorsan és egészségesen fejlődik, megoldja, illetve megoldhatja az alga problémát, ehhez viszont biztosan "erősítened" kell technikailag.

Üdv, Dell XPS

(#21938) Vampire Bat válasza Dell XPS (#21937) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Így néz ki most.
Hal nincs benne most annyi,6 zebradánió,5 ékfoltos razbóra, 2 vörös karcsú díszmárna.
Ez az átalakítás után 1 héttel készült,azóta már nőttek a növények is,de nem látok szerencsére algát,csak egy kicsit az üvegen,de azt leszedem minden vízcserekor.

[ Szerkesztve ]

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21939) Dell XPS válasza Silentfrog (#21931) üzenetére


Dell XPS
veterán

10-15 tő Vallisneria gigantea -ról lenne szó (~6000Ft), amit elvileg Nyíregyházáról küldenének vagy ott adnák fel postán. Csomagolásról sem tudok semmit, és el is felejtettem, hogy tél van... :B inkább kihagynám szerintem. :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#21940) Dell XPS válasza Vampire Bat (#21938) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ránézésre tökéletesen üzemel az akváriumod, nagyon szépek a növények is. Ha így fejlődnek biztosan nem lesz problémád és a maradék is el fog tűnni az üvegről. Lehet, hogy tévedtem és elviszi a szűrő...(?)

Halak együtt tartását beszéld meg a kollégával szerintem. :)

Alga elleni küzdelem állandó odafigyelést igényel és nagyon sok tapasztalatot kíván még akkor is, ha a technika rendelkezésre áll.

Üdv, Dell XPS

(#21941) flegga92


flegga92
senior tag

Békéscsabán nem lenne valakinek kölcsön egy fűtője holnapig? Sajnos az enyém mára megadta magát. Tegnap délután még jó volt. Ma arra értem haza, hogy 5 halnak kampec, rákok még megvannak. 17 fok volt a lakásban mire hazaértem.

(#21942) Sirandrish válasza Silentfrog (#21935) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen mind.
5 nagyon szép sárga míg 2 marad szürkés csíkos :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21943) Vampire Bat válasza Dell XPS (#21940) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Oké,köszi :R

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21944) bringasisti válasza flegga92 (#21941) üzenetére


bringasisti
őstag

Lógasd be egy villanykörte üveg részét a vízbe, és utána kapcsold be és ne nyúlj a vízbe!!

BENEFON DELTA--------N8

(#21945) flegga92 válasza bringasisti (#21944) üzenetére


flegga92
senior tag

Fúú hát ez elég merész. Ha nem sikerül szerezni akkor megoldom így.

(#21946) Vampire Bat válasza Vampire Bat (#21943) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Ja azt elfelejtettem,hogy akkor még mehet bele az a 2 zebradánió,3 razbóra,meg a 4 márna,vagy ne kockáztassak?

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21947) bringasisti válasza flegga92 (#21945) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem merész ugyanis nekem többször előfordult hogy a kompakt fénycső beleesett a vízbe. Néztem ahogy világit majd ki se kapcsoltam és úgy tettem vissza a helyére

BENEFON DELTA--------N8

(#21948) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Gyönyörűségekről 2db friss videó.

[link]
[link]

szerk.: Csak nálam fakítja ki a YT a videót?

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21949) Sirandrish válasza SSJmeszes (#21948) üzenetére


Sirandrish
legenda

MI az a kajcsi amit kapnak?
Amúgy nagyon szépek :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21950) SSJmeszes válasza Sirandrish (#21949) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Artemia:)) Régen jobban rajongtak érte. Bár annyira nem is voltak már éhesek..:)
Persze normálisan nem tudtam őket megmutatni míg ment a felvétel.. mikor abba hagytam nem sokkal utána már normálisan mutatkoztak..:D hát persze miért ne.:D

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.