Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20101) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

BlackOut után egy nappal, a Kék algák elleni harcban...

Telós képek:

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20102) myk74 válasza SSJmeszes (#20101) üzenetére


myk74
senior tag

Atya ég!Nagyon ott van!!!!!! :)
Emelem kalapom!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20103) Silentfrog válasza SSJmeszes (#20101) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon szép! :C

(#20104) biomassza


biomassza
csendes tag

Nem voltam itthon 3 napot, az fogadott, hogy az egekig magasztalt Eheim szűrőm épp nem csinál semmit, ki tudja mióta... Rotor és tengelytörött- még jó, hogy volt tartalék szűrőm, még ha csak Tetratec is. Hozzáteszem, az Eheim lehet kb egy éves. Eddig mindenki életben, csak fonalalga burjánzás, remélem, ennyivel megúszom.

[ Szerkesztve ]

(#20105) Silentfrog válasza biomassza (#20104) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én ezért szeretem ha két szűrő van az akváriumba. Ha az egyik kidől akkor a másik még elviszi az akváriumot egy darabig.

Garanciás még a szűrő?

(#20106) bringasisti válasza biomassza (#20104) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem vagyok a márka prókátora de nekem van itthon 2-3 szűrőm a Eheim- től de ilyen gondot még nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20107) biomassza válasza Silentfrog (#20105) üzenetére


biomassza
csendes tag

Egyelőre még nem találtam meg a papírját. Nincs kizárva, hogy igen. Ezzel együtt szerencse, hogy nem pusztult el senki - a gari nem támaszt fel :( (Na nem mintha hihetetlen ritkaságok lennének benne, csak kötődöm hozzájuk.) És mivel ez a legkisebb akváriumom, olyan 50 liter körüli, a dupla szűrés kissé nehezebben kivitelezhető. De lehet, hogy az lesz, ha legközelebb nem leszek itthon.

(#20108) bringasisti válasza biomassza (#20107) üzenetére


bringasisti
őstag

A szűrőt rakd össze a tengely nélkül mert nagy valószínűséggel ÚGY is fog működni!

BENEFON DELTA--------N8

(#20109) turbulencia8 válasza biomassza (#20104) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalam kb. 6-7 eve mukodik napi 24 oraban egy Eheim, es akkor is hasznaltan vettem. Maig halk, osszesen egyszer volt rotorcsere.

(#20110) SSJmeszes válasza Silentfrog (#20103) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

&myk74
Köszi srácok.;-)

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20111) bringasisti válasza SSJmeszes (#20110) üzenetére


bringasisti
őstag

Én is csatlakozom csak lemaradtam a szűrő miatt

BENEFON DELTA--------N8

(#20112) bringasisti válasza turbulencia8 (#20109) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezek nagyon megbízható szűrők, és ami a lényeg hogy az emelőmagasságuk ami a lényeg mindenik ver.

BENEFON DELTA--------N8

(#20113) SSJmeszes válasza bringasisti (#20111) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Neked is köszi. :K

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20114) jegenye77 válasza SSJmeszes (#20101) üzenetére


jegenye77
addikt

Grat! Nagyon szép!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20115) biomassza válasza bringasisti (#20108) üzenetére


biomassza
csendes tag

A rotor is kettétört. Különvált a mágnes és a lapátok.

(#20116) havri1 válasza biomassza (#20115) üzenetére


havri1
félisten

Erre viszont tuti nem lesz garis csere.. Fisch.hu fórumán pont írták egyszer. Mozgó alkatrész törésre nem terjed ki a garancia.

havri

(#20117) bringasisti válasza biomassza (#20115) üzenetére


bringasisti
őstag

Az előfordul néhány esetben hogy a rotor lapáttal ellentétes oldalán a műanyag kikopik a tengelytől, mivel Ők se szentek és a kerámia tengely és a mágneses tér nem egytengelyü tutira akkor én a műanyagot szoktam javítani. Itt látni kéne hogy meg lehet e csinálni, de eszterga mindenképp szükséges.

BENEFON DELTA--------N8

(#20118) bringasisti válasza biomassza (#20115) üzenetére


bringasisti
őstag

A lapát műanyag tartója be van eresztve a mágnesbe. Meg kell ragasztani, nincs ott gond

BENEFON DELTA--------N8

(#20119) biomassza válasza havri1 (#20116) üzenetére


biomassza
csendes tag

Mindegy, amúgy sem híresek a Trópusban a garancia iránti rugalmasságról. De hagytam már ott "némi" pénzt (nem lenne egészséges összeszámolni :D ), nem ez a rotor fogja kiütni a biztosítékot. Csak megingott a bizalmam a cuccban. Mert a tetra inkontinens (ez a cserecucc is állt fél évet, aztán tessék - nem jól tömít), de vödröm van, és most szűrésem is. Féltem a halaimat. Én az a marha típus vagyok, aki megveszi a 200 forintos halnak a kétezres gyógyszert, ha van esély :D Bánt, hogy posvány lett a lakásuk.

(#20120) SSJmeszes válasza jegenye77 (#20114) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Köszi neked is.:))

Ezt a videót most találtam.. :O

Vagyis csatornát..

De amit összehord a srác.. valami borzasztó.. Állítólag nem magyar a srác.. de akkor miért erőlteti? Én se beszélek jól németül, de nem is nyilvánítom ki..:DD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20121) Sirandrish válasza SSJmeszes (#20101) üzenetére


Sirandrish
legenda

Úristen. :Y ..Ez már döfi. Le a kalappal!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20122)



addikt

Lehet butaságot kérdezek, de nekem nem egyértelmű, hogy miért olyan fontos egy külső szűrőnél az emelőmagasság?

Laikusként azt gondolnám ez teljesen irreleváns.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#20123) bringasisti válasza (#20122) üzenetére


bringasisti
őstag

Az emelőmagasság azt fejezi ki a mi esetünkben nem direkt módon hogy mikor a cső kiszőrösödik a szűrő anyag eltömődik akkor folyik a Viz vagy csak csordogál mert nincs nyomás a rendszerben

BENEFON DELTA--------N8

(#20124) Silentfrog válasza bringasisti (#20123) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát erősebb a motor? Ennek meg az az előnye, hogy ha koszolódik a szűrő akkor nagyobb vízmennyiséget képes megmozgatni mint az amelyiknek kisebb az emelőmagassága?

Az emelőmagassággal nem trükköznek a gyártók? Mert ugyebár a fogyasztás és leginkább a vízforgatással igencsak nagyokat kamuznak.

(#20125) bringasisti válasza Silentfrog (#20124) üzenetére


bringasisti
őstag

Nagyon nem tudnak variálni a gyártók, mert ha két egyforma liter / óra teljesítményű szűrő szívó nyílását megnézzük amelyiknek nagy az áteresztő nyilasa és kicsi a motor fogyasztása az nem képes nagy nyomást és nagy vízhozamot produkálni ha a rendszerben örvénylik a viz a szőrős cső, a csatlakozások, az eldugult szűrő anyag miatt. Nyilván nincs ingyen vacsora, ezért az a szűrő amelyiknek kicsi a szívó nyilasa /terhelésnél nem örvénylik vissza a viz a tengely mellett/ ahoz hogy ugyanazt a l/ó teljesítményt adja kell a magasabb W felvétel. Viszont ez a készülék nem fog a saját lábára hugyozni mert kicsit elkoszolódott. Egyszer dobtam egy képet milyen nagy a két szívónyílás közt a különbség. És ami a lényeg hogy az emelőmagasságot centivel bárki pontosan tudja mérni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20126) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah leadtam a rendelést a szűrőanyagra...Tropicalfish..és nekem is a Matrixot ajánlották, szóval végül is 3 liter Matrix és 2 Lityó Siporax lett :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20127) havri1 válasza Sirandrish (#20126) üzenetére


havri1
félisten

Kék Frontozába meg a siporaxot ajánlják, tudod, ahonnan a pénzt kapjuk..oda nem khm :D

[ Szerkesztve ]

havri

(#20128) Sirandrish válasza havri1 (#20127) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egy árban van a két cucc..sőt..a Siporax 10forintal drágább..
:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20129) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah most teljesen elkeseredtem..eddig meg voltam róla győződve hogy az asztalom elbírná az akit, de az FB-s csoportokba elég sok nemleges választ kaptam :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20130) havri1 válasza Sirandrish (#20128) üzenetére


havri1
félisten

Dobozos verzió 3-4x annyi sajnos..

Szekrény : ne kísérletezz, én vegigjartam a hadak útját. Ezeket nem ekkora súlyos tervezték.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20131) Sirandrish válasza havri1 (#20130) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kértem árajánlatot attól akitől az akváriumot venném...ő csinál állványt is hozzá..
Kíváncsi vagyok mit mond.

Mondjuk poén, de amiket látok és kifejezetten akváriumhoz csinálják, abból nem nézek ki annyit mint abból amit linkeltem FB-re..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20132) havri1 válasza Sirandrish (#20131) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, pont közepén nincs alátámasztva. Ott nagyon nagy súly nehezedik, és megrogyik. Üveg meg törik..
Nekem 70cm kellett volna kibírni, kb 100kg. 6cm munkalap, plusz a 2cm körüli bútorlap, és nem bírta. 3cm-t lógott a közepe.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20133) Sirandrish válasza havri1 (#20132) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha megnézed a képet, a mostani 100lityis aki kb 95%a full középre terhel...ennél nagyobb terhelést a 300as alatt sem kapna, mert a több rész két oldalra terhelődne. De mindegy..túl fosos vagyok a teszthez, az asszony meg nem támogatta a full betömjük itongal tervemet (:DDD) így marad a készítés.

Remélem az elbírja amit direkt ahhoz csinálnak..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20134) Silentfrog válasza Sirandrish (#20129) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

ytong tégla. a legolcsóbb megoldás.
Csinálsz belőle 4 oszlopot ráraksz egy vastag bútorlapot oszt csókolom. Ha nem tetszik a tégla látványa búror lapból beborítod.

Szerintem magában se csúnya burkolat nélkül.

(#20135) Sirandrish válasza Silentfrog (#20134) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem látod mit írtam? Az asszony leszavazott :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20136) Silentfrog válasza Sirandrish (#20135) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem olvastam lejjebb! :)

(#20137) Sirandrish válasza Silentfrog (#20136) üzenetére


Sirandrish
legenda

És arra mi a válasz hogy a direkt az akihoz gyártott szekrény elbirja -e? Az nem hajlik meg 400 kiló alatt? Lényegében ha jól tudom az is butorlap.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20138) havri1 válasza Sirandrish (#20137) üzenetére


havri1
félisten

Csak van megfelelő alátámasztás hozzá.

havri

(#20139) Sirandrish válasza havri1 (#20138) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem is. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20140) havri1 válasza Sirandrish (#20139) üzenetére


havri1
félisten

Nézd meg netes képeken, pl diversa (legolcsóbb kb).
120-150cm hosszú szekrénynek hogy van elosztva.

havri

(#20141) bringasisti válasza Sirandrish (#20137) üzenetére


bringasisti
őstag

A direkt erre a célra készített bútorlap állvány az kibírja a 400 kilós terhelést, egészen az első földrengésig.

BENEFON DELTA--------N8

(#20142) Sirandrish válasza havri1 (#20140) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nem tudom milyen bútor lesz mert az csinálja aki az akit.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20143) Sirandrish válasza bringasisti (#20141) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerencsére erre fele ritkán nem reng

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20144) bringasisti válasza Sirandrish (#20143) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor Berhidán volt a nagy rengés a Balaton északi partján voltam. Még sose keltem ki az ágyból olyan fürgén mint akkor

BENEFON DELTA--------N8

(#20145) Sirandrish válasza bringasisti (#20144) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt elhiszem. Szerencsére én meg nem tapasztaltam hasonlót sem

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20146) Daywalker


Daywalker
addikt

Többen emlegettek itt facebook csoportot...milyen név alatt kell keresni? Nem találtam semmit...:(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20147) Sirandrish válasza Daywalker (#20146) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pedig van vagy ezer. Akvaristák, Magyar Akvaristák, Sügér tartok etcetce

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20148) turbulencia8 válasza Daywalker (#20146) üzenetére


turbulencia8
őstag

Te amugy mivel eteted a bekakat?

(#20149) Daywalker válasza Sirandrish (#20147) üzenetére


Daywalker
addikt

Vagy úgy! Köszi!

turbulencia8: nekem imádják a tubifexet, megvesznek érte, így azt kapnak. Nagy ritkán pedig bolhát.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20150) Sirandrish válasza Daywalker (#20149) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megvannak? Mert ezeken kívül is van még külön garnélás meg minden :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.