Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20051) havri1 válasza Daywalker (#20050) üzenetére


havri1
félisten

Kiérni nem fog, de erős, masszív, kemény levele van. Hosszúra megnő. Lehet kapni 50-60cm-eseket is, igaz horror áron..

havri

(#20052) Daywalker válasza havri1 (#20051) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de most olyan kéne, ami kiér:) Amúgy az enyém szépen rá van gyökereztetve fára, lehet, hogy azt kéne csinálnom, hogy egy hosszabb fát kéne berakni, és arra gyökereztetni fél magasságban és akkor kiér.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20053) havri1 válasza Daywalker (#20052) üzenetére


havri1
félisten

Nem vagyok biztos benne, hogy nem sárgulna el a levél azon része, ami a levegőn van.

havri

(#20054) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha már szóba került az Anubias...ugye azt a sügerek sem hamizzák be?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20055) havri1 válasza Sirandrish (#20054) üzenetére


havri1
félisten

Nem, keserű a levele, és kemény, nem tépkedig. Ellenben kb az összes más növénnyel..
Gömbmoha..meg az ilyen saláta szerű. Had ne mondjam mi volt reggelre az aksibban.
Bambán néztek a halak, mintha ezt kérdeznék : EZZEL MI VOLT A TERV??
1mm darabokra szaggattak mindent :DDD
Szűrő eltmődött a gömbmoha darabkáitől..stb..

Szerk:

Régi kép, ami jobb hátul van növény..puha..édes, imádták..tépkedni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20056) Daywalker válasza havri1 (#20053) üzenetére


Daywalker
addikt

Úgy nő mint a bolond nálam. Nem minden levele nő ki a vízből egy csomó a felszínig jut, nekem az épp elég. Egy idő után (hetek) elsárgul, de akkor levágom és kész.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20057) Sirandrish válasza havri1 (#20055) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor a gömbmohát szerintem nem rakom át a mostaniból :DDD
Erősen gondolkodom hogy hogy kéne csinálni...2-3 nagyobb szikla, esetleg kisebbekből "építsek" valamit, vagy nem is tudom..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20058) havri1 válasza Sirandrish (#20057) üzenetére


havri1
félisten

Milyen halakat is szeretnél?
Mások az igények.

havri

(#20059) Vampire Bat válasza Daywalker (#20048) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Fodros vizikehely? Bacopa caroliniana,bár annak kicsik a levelei,de 60 cm-re megnő,max a növény tetejére ráül a béka ;)

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#20060) Sirandrish válasza havri1 (#20058) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elsősorban császár sügereket meg Yellow-t ..azok tetszenek nagyon :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20061) Daywalker válasza Vampire Bat (#20059) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszönöm a tippeket, ezek már jók lesznek szerintem :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20062) havri1 válasza Sirandrish (#20060) üzenetére


havri1
félisten

Van 5 yellow, azoknak majd menniük kell. Szívesen odaadom, de gyanítom nem jársz errefelé :/

havri

(#20063) Sirandrish válasza havri1 (#20062) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát sajnos nem...pedig nagyon örülnék nekik :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20064) Vampire Bat válasza Daywalker (#20061) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Nincs mit. ;)

[ Szerkesztve ]

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#20065) biomassza válasza Daywalker (#20050) üzenetére


biomassza
csendes tag

Attól függ, melyik fajta. Az A. barteri nana nem nagyon lóg ki, mert apró, de a sima barteri barteri idővel simán. Eredetileg mocsaras területeken / folyóparton él, ha jól tudom, ergo kéne bírja "odakint" is, csak én mindig levágom, mert télen tető alatt van az aksi (nem szeretem a penészt a szobában).

(#20066) havri1


havri1
félisten

100e- ért most láttam egy komplett 660l sügeres aksit eladót..(220x50x60)
Aksi, hátterezve (ha jól láttam Aquamorf), állvány, egy belső és egy jbl crystal profi 1100 külső, növénnyel, kövekkel, és 100 db afrikai sugerrel. Ledes világítás.. Ha nem panelben laknék, már úgy írtam volna, hogy most vettem egy.... :/

[ Szerkesztve ]

havri

(#20067) Silentfrog válasza havri1 (#20066) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Meglett...

[ Szerkesztve ]

(#20068) Sirandrish válasza havri1 (#20066) üzenetére


Sirandrish
legenda

Detto...mondjuk én nem panelban lakom, de helyem nem lenne..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20069) havri1


havri1
félisten

Nyilván lehetnek benne buktatók, mert rossz minőségű a kép. Pl rossz minőségű ragasztott háttér, szarul osszeragasztott aksi, vékony üveg, gagyi állvány, de egy próbát megérne szerintem.

havri

(#20070) Sirandrish válasza havri1 (#20069) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezek közül mindre választ kapsz egy személyes találkozó alatt. Nem kell(ene) zsákbamacskát venned :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20071) bringasisti válasza Sirandrish (#20070) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem Silentfrog már a vonaton ül útban a portéka felé. Majd megmondja milyen.

BENEFON DELTA--------N8

(#20072) Sirandrish válasza bringasisti (#20071) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ő tényleg mostanában akar valami 700liter körüli medencét szóval nem kizárt :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20073) Silentfrog válasza bringasisti (#20071) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy egész kocsi kellene hozzá megy vagy 10 erős ember! :)

(#20074) bringasisti válasza Silentfrog (#20073) üzenetére


bringasisti
őstag

Az enyém 120 kiló üveg. Mikor hozták fel a tizedikre a második emeletem jártak mikor a gyerek elkiabálta magát; fater hozz egy üveg kólát mert beszarnak az emberek

BENEFON DELTA--------N8

(#20075) Sirandrish válasza bringasisti (#20074) üzenetére


Sirandrish
legenda

120kiló? Mekkora az? Vagy 7-800liter?
Tudnál képet mutatni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20076) bringasisti válasza Sirandrish (#20075) üzenetére


bringasisti
őstag

Ugyanaz mint amit hirdettek csak két méter hosszú. Mivel én raktam össze nem sajnáltam a merevítést.

BENEFON DELTA--------N8

(#20077) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah valaki világosítson már fel.
FB csoportban most olvastam hogy a Malawis medencét kicsit túl kell zsúfolni és inkább kevesebb bujkáló kell bele, azért hogy a gyengébb egyedek kevesebb taslit kapjanak.
Most komolyan..miért védi meg a gyenge halat ha több erős van körülötte?
Valaki magyarázza már el nekem ezt a mechanizmust. :R

bringasisti És miket tartasz?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20078) bringasisti válasza Sirandrish (#20077) üzenetére


bringasisti
őstag

Af.sügereket.

BENEFON DELTA--------N8

(#20079) Silentfrog válasza Sirandrish (#20077) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azért kell a sok hal mert a nagyobb nyüzsgésben kisebb az esély, hogy egy erős kinézzen magának egy gyengébbet és azt hajtsa halálra. Legalábbis én így vettem észtre.
Olyan mint a fesztiválon a tömegbe viszi valaki a sörödet te meg utol akarod érni, nem nem tudod, mert mindig eléd kerül valaki.

(#20080) Sirandrish válasza Silentfrog (#20079) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah végre..így más értem. És akkor 300lityóra mennyi hal kell hogy "mindig szembe kerüljön" valaki?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20081) havri1 válasza Sirandrish (#20080) üzenetére


havri1
félisten

Malawin belül sem mindegy.
A melanochromis család talán a legvadabb, erőszakosabb, őket kerüld ha békét szeretnél.

Van, amelyiknek sok bújó jó, van amelyik elvan pár kavicsal is.
Az se jó, ha túl sok hal van, az se, ha túl kevés.
Természetre érdemes egy fajtát összeválogatni, mert pl egy yellow és egy auratus más vermersekletu.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20082) ozsvar


ozsvar
tag

Low-tech akiban CO nélkül meg lehet szabadulni az ecsetalgától? (Külső szűrővel, "0" nitrát/nitrit, és nem tápozok semmit.) A kivehető növényeket takarításkor meg szoktam fürdetni 1-2 percre Carbo-s vízben, és pár nap alatt ledobják az algáikat, de mindig van újabb és újabb hely, ahol felüti fejét az ecset.. Nem feltűnő, nem kritikus, de engem zavar. Valami házi praktika, trükk nincs ellenük?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20083) Daywalker


Daywalker
addikt

No, a Manado mellett döntöttem aljzatként végül. 13 litert vettem, sok is lett (de sebaj, lehet csinálok egy kis rákos aksit is, abba jó lesz a maradék). Hogy ezt mekkora cumi kimosni :D Persze számítottam rá. Használt ruhán át szűrve csináltam (ezt a tippet olvastam valahol), egész jó lett az eredmény, de a végén jöttem rá, hogy a legjobb a műanyag szitaszűrő, azon minden homok kimosható teljesen, kristálytisztára, viszonylag gyorsan - ha van belőle nagy méretű. Szóval, ha valaki Manado aljzatot akar, és olyan kezdő n00b, mint én, akkor ezt a módszert ajánlom mosásra.
Összeraktam a külső szűrőt is, még kell pár növényt vennem szerdán, és mehet a telepítés, bejáratás, erősebb világítás beszerelése...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20084) Sirandrish válasza havri1 (#20081) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mivel pl a Yellow nagyon tetszik, így tudnál mondani néhány fajtát ami megvan velük? Mert őket mindenképp szeretném :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20085) Silentfrog válasza ozsvar (#20082) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amióta kevésbé etetek száraz tápokkal , inkább csak fagyasztottal azóta nagyon visszaszorult az ecsetalga. Más nem változott nálam. Először azt hittem, hogy a nagy vízmozgatás az oka. De nem.
A nitrit nitrát szintre úgy vettem észre teljesen érdektelen az ecsetalga.

(#20086) havri1 válasza Sirandrish (#20084) üzenetére


havri1
félisten

Labidochromisok a legnyugodtabbak szerintem :)
Nekem vannak Yellow-ok és Hongi-k. Külsőre, alakra szinte eteljesen egyformák, állítólag össze is ívhatnak, ezért ha szaporítani akarja az ember, külön kell szedni őket.
A Hongi kicsit már agresszívabb, de ahogy nőnek a Yellow hímek, már ők is kakaskodnak.

Esetleg Mbamba, de ilyenem még nem volt, viszont ahonnan hoztam a halakat, volt egy szép tenyészpár.

Császárok közül nekem a Firefish és a Hansbaenschi tetszik, de ez egyéni ízlés természetesen. (Ezek netes képek, Hongi saját)

Én véleményem szerint velük nem lehet nagyon mellényúlni.
Nekem vegyesen vannak, etetésük is más kissé, így oda kell figyelni. Viszont nem kényesek annyira a kajára, túletetésre, bélgyulladásra.

Itt vannak elég szépen rangsorolva a mbuna-k:

Malawi-tavi "mbuna" sügérek

[ Szerkesztve ]

havri

(#20087) Sirandrish válasza havri1 (#20086) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hu köszönöm! :R

ÉS ez a bizonyos Pseudotropheus "család"? Néztem őket és ők is nagyon tetszenek. Mondjuk a Yellow meg a császár a favorit :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20088) havri1 válasza Sirandrish (#20087) üzenetére


havri1
félisten

Nekem nem volt egyik sem, viszont terveztem beszerezni egy-két szép példányt Saulosi-ból, tetszik, hogy a hím és a nőstény teljesen más színű.
Talán Silentfrog-nak voltak ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20089) Silentfrog válasza havri1 (#20088) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Így van, kb egy hónapja vitték el a Pseudotropheus elongatus-okat. Egy kisebb csapat volt.
A császárokkal és az aranysügérekel kijönnek ha nagyobbak náluk. A hímek a tőlük kisebb halakkal kötözködnek.

[ Szerkesztve ]

(#20090) Sirandrish válasza havri1 (#20088) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem egyszerű ez a ki kivel hajlandó megmaradni, vagy épp kit próbál széttépni dolog :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20091) bringasisti válasza Sirandrish (#20090) üzenetére


bringasisti
őstag

Tulajdonképp ez az ami a lényeg hogy valamit neked is hozzá kell adni a pénzen kívül. Ez a szép benne!

BENEFON DELTA--------N8

(#20092) Sirandrish válasza bringasisti (#20091) üzenetére


Sirandrish
legenda

Persze...ezzel nincs is baj. Csak ugye a hely véges, és annyi féle fajta van hogy az se tudom merre kapkodjam a fejem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20093) havri1 válasza Sirandrish (#20092) üzenetére


havri1
félisten

[link]

Csemegézz..:)

Szerk: Ez is gyönyörű..Kicsit más kategória

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#20094) Sirandrish válasza havri1 (#20093) üzenetére


Sirandrish
legenda

Láttam a vidit..mondjuk nekem kicsit zsúfoltnak tűnik..bár ugye ma megtudtam hogy ezeknél az a jó :)

A másik is csodaszép... :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20095) havri1 válasza Sirandrish (#20094) üzenetére


havri1
félisten

Adja magát majd, meglátod. Nekem most megint béke van, holott semmit nem csökkent a létszám.
Nincs 2 egyforma akvárium..

havri

(#20096) Sirandrish válasza havri1 (#20095) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd kiderül..remélem nem fog forrni a víz :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20097) havri1 válasza Sirandrish (#20096) üzenetére


havri1
félisten

Gondolom kis halakat vszel, ha igen, ott jó sok hónap lesz, mire ivarérettek lesznek..
Eleve kishalaknál kizárt, hogy úgy kapod, ahogy kéred, nemek aránya..
Kevés fajnál lehet fél éves korban eldönteni melyik a F-N.
Szóval simán lehet, kifogsz egy 6-os csapatból 5F 1N arányt, akkor lesz eksön :DDD
Én a Mainganokkal jártam így. Most ~1 évesek kb, és jelenlegi felállás szerint 7F 1N, ami persze még változhat.
A 10 centis nőstény Auratusom most döntött úgy, fiú lesz.

Szóval ne aggódj, nem eszik olyan forrón a kását.
Kisebb verekedések mindig lesznek. Viszont ha nem múlik, esetleg rendszeresen meg is látszanak a vesztesen a harcok nyomai, akkor cserélgetni kell. (FB pl nagyon jó erre )
Alfa hím mindig lesz. Ha kidől, átveszi másik (béta) a szerepét..

[ Szerkesztve ]

havri

(#20098) bringasisti válasza havri1 (#20097) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden idős auratus nőstény "fiú lesz"

BENEFON DELTA--------N8

(#20099) villamos


villamos
őstag

Végre megtaláltam azt az akváriumot, ami nekem való! :))
[link]
Letöltöm, feldobom a tévémre, és addig bámulom, ameddig csak akarom. :C

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#20100) Sirandrish válasza havri1 (#20097) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah még a végén maradok a Veliféráknál :DDD
Mondjuk azok is tudnak kicsit harcolni, de azért nem olyan vészes :)

Vagy veszek 8 darab diszkoszt és kész :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.