Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) Sándor -P20- válasza bringasisti (#20597) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

THX... :R
Ezt a céget nem találtam...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#20602) bringasisti válasza Sándor -P20- (#20601) üzenetére


bringasisti
őstag

Rendszeres vevő vagyok korrekt megbízható az ajánlott cég

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20603) Silentfrog válasza bringasisti (#20597) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Küldtél már vissza valamit nekik garanciába? Én is még csak vásároltam tőlük,de kíváncsi lennék, hogy miként állanak a garancia fogalmához.

[ Szerkesztve ]

(#20604) bringasisti válasza Silentfrog (#20603) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem küldtem mert csak kaját, szivacsot vettem de azt megnéztem hogy a kaja nem elfekvő készlet a gyártási dátum alapján. Volt hogy érdeklődtem olyan termék után ami épp lefogyott mikor megérkezett jelezték.

BENEFON DELTA--------N8

(#20605) Daywalker


Daywalker
addikt

Éjjel kiszökött az egyik békám és kiszáradva találta meg (tehát már nem élt) imént a macska az egyik szobában :O Most menthetetlenül szomorú vagyok...pedig csak két kis lyuk volt, ahol a kábelek kijöhetnek a fedél alól :(

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20606) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Az akváriumom algatenyészet lett. Nagyon hírtelen elszaporodott 2-hét alatt pedig nem változtattam semmit az akváriumba. Heti 40% vízcsere megvan és naponta easy carbot adagolok de ez sem szorította vissza az algát.Mit kellene csinálnom hogy ez az algásodás megszünjön?

(#20607) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Milyen a szűrésed és a világításod?

(#20608) Misi1980 válasza Silentfrog (#20607) üzenetére


Misi1980
senior tag

Sylvania aqua classic T8 30w 5000k-s fénycső és 2méter SMD 5630 6500k 18 w/m ledszallag.150 literes az akvárium.A vizet egy Resun sp-1800 szivattyú 1000l/h pörgeti a szűrő krumplis zsák és kerámia gyürű.

(#20609) mdk01 válasza Misi1980 (#20606) üzenetére


mdk01
addikt

Staghorn, vagy barna alga?
Mikor lett indítva az aksi?

(#20610) Misi1980 válasza mdk01 (#20609) üzenetére


Misi1980
senior tag

Én nem tudom milyen alga.2-hónapja szedtem szét teljessen pont az alga miatt.Kitakarítottam, új világítást kapott és még mindíg algásodik.Napi 10-órát megy a világítás.

(#20611) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Nekem a képről úgy tűnik, mind ha csak a növények lennének algásak, de nem is igazán algásak , hanem inkább hiánybetegségesek.

(#20612) havri1


havri1
félisten

Gyerekek, hypo-val való regenerálás után alaposan mossátok ki a purigent, én sikeresen lenulláztam a biológiám :D

havri

(#20613) Silentfrog válasza havri1 (#20612) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem úsztattad meg vízelőkészítős vízben? Miből gondolod, hogy kinulláztad?

(#20614) havri1 válasza Silentfrog (#20613) üzenetére


havri1
félisten

2x hypoztam, majd addig mostan folyó vízben, ameddig nem lett "steril" szaga. Jött az aszkorbinsavas fürdő, majd egy fél tubus neptun antiklór (200l-hez elég 1 tubus, nem tudom mennyi klórt képes megkötni), még egy alapos öblítés, és ment vissza. 24h múlva opálos a víz, mint az állat. (sok hal, sok kaja, sok szar - - - > erősen le van terhelve). Folyamatos UV sterilizálóval tiszta. Kikapcsolom, 1h múlva opálos. Sokat szívtam ezzel régen is, de miután beállt, nem bírtam megborítani a vizet.

Most csináltam újra vízcserét 50%,és kapott neptun bacikultúrát.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20615) Silentfrog válasza havri1 (#20614) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem ha teljesen lenullázod a biológiai szúrésed az nem fogod látni szemmel, főleg nem opálosságnak fogod látni.
Most oda voltunk nyaralni így elmaradt a heti 40%-os vízcsere. /ki is akartam próbálni, hogy mi történik a vízminőséggel, ha nem cserélek csak két hetente. /

Semmi sem változott csak a nitrátom lett magasabb 25mg/l helyett lett 50.
Viszont a víz sosem volt ilyen tiszta. /szemre, 120 centit átnézve /

Két hét után vízcsere, és nálam is opálos a víz.

Gyanítom, hogy a megváltozott vízparaméterek miatt van amit nem mutatnak ki az akváriumra kifejlesztett tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#20616) havri1 válasza Silentfrog (#20615) üzenetére


havri1
félisten

Na de én nem csináltam semmit, csak a szokásos 2 heti vízcsere, és a purigent regeneráltam.
Szerintem az opalos víz gyenge szűrésre utal.
Nem képesek lebontani a szerves anyagokat, és bedurran az egész. Nincs mérőm, így paraméterek passz.

Nekem vízcserekor nem szokott opalos lenni a víz, inkább ellenkezőleg. Kristály tiszta.

Persze mindezt csak a helyi tapasztalatok alapján írom, nulla tudással mögötte :D

[ Szerkesztve ]

havri

(#20617) Silentfrog válasza havri1 (#20616) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egyszer behoztam egy kis darakort az egyik hallal.
Parakill kezelés után elméletileg semmi biológiai szűrésem nem lehetett, hisz a vegyszer elintézi a nitrifikáló bacikat.
Tehát napokig csak mechanikai szűrésem volt.
Akkor sem tapasztaltam opálosságot.

(#20618) Misi1980 válasza Silentfrog (#20611) üzenetére


Misi1980
senior tag

A háttér is tele van ilyen barnás és zöld algával.Milyen hiánybetegségre gondolsz? Nálam is beindult az easy carbo hatása a leveleken, tele vannak apró buborékokkal.

(#20619) Silentfrog válasza Misi1980 (#20618) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez olyasmi alga ami itt ott barna itt ott zöld, megtelepszik az akvárium üvegén is és olyan mind ha egy összefüggő vékony "piszok" lepel lenne? Szivaccsal könnyen letakarítható és a takarítás után minden zavarossá válik,de egy két óra múlva teljesen letisztul a víz?

(#20620) Daywalker válasza Silentfrog (#20619) üzenetére


Daywalker
addikt

Miért ez miféle? Igaz nekem csak 3,5 hetes az aksim, ilyenkor szokott a barna előjönni, főleg, hogy átálltam heti vízcserére, de úgy tűnik visszaszorulóban van...üvegen egyáltalán nincs már (két-három folt volt), csak a háttéren egy kevés. Gondolom ha beáll a szűrő jó lesz.

Az Easy Carboról mi a vélemény? Azt olvastam a GA oldalán, hogy a Vallisneria Tiger nem szereti, ezért nem is mertem venni...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20621) Misi1980 válasza Silentfrog (#20619) üzenetére


Misi1980
senior tag

A növenyek leveleiről nagyon nehéz leszedni. Az üvegről és a háttérről viszonylag könnyen lejön. Igen foltokban zöld és barna. Ha letisztítom zavaros lesz a víz de ha elindítom a szivattyút letisztul.

[ Szerkesztve ]

(#20622) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Van egy nevelde akváriumom ami elég jól van szűrve, és a fény is megfelelő. Pont ilyen alga van nálam is.
Egyértelműen túletetés miatt van nálam.

(#20623) krisztyann válasza Daywalker (#20620) üzenetére


krisztyann
tag

Szerintem ha távol és hígítva adagolod be nem lesz baja tőle. A mohát is megégeti de nekem még sose volt problémám. Hígítva fecskendővel nyomom be a flowba. Algára szerintem úgy a legjobb ha leállított szűrő mellett közvetlenül rányomod, de nem hat mindegyikre.

(#20624) Misi1980 válasza Silentfrog (#20622) üzenetére


Misi1980
senior tag

Akkor csökkentem a kaját. Lehet hogy váltok más márkára most panzi lemezes kaját kapnak.Köszi a segítséget!

(#20625) Silentfrog válasza Misi1980 (#20624) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Annyi kaját adj nekik naponta egyszer, amit max egy perc alatt felesznek. Szokott kaja maradni sokáig az aljzaton?

Szerintem a gyenge szűrés után a túletetés a legnagyobb probléma az akváriumba. De ez csak az én véleményem! :)

Ha van lehetőséged rá akkor hanyagold a Pazni termékeit. Elég gyenge beltartalmú termékek. Ha olyan helyen laksz ahol nem lehet elérni jobb minőségű eleséget akkor rendelhetsz az Emag-ról is. Ingyen kiviszik. / Tetra, JBL, sokkal jobb minőségű tápokat készít mint a Panzi/

[ Szerkesztve ]

(#20626) Misi1980 válasza Silentfrog (#20625) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nem szokott sok kaja maradni.Kevesebb kaját adok nekik és veszek másik fajtát.A szivattyúm elég nagy?Régebben egy 1400l/h-s volt az akváriumba de az tönkrement.

(#20627) mdk01 válasza Misi1980 (#20610) üzenetére


mdk01
addikt

Talán bekellene azonosítani milyen algád van, aztán megfejteni a problémát.

(#20628) Silentfrog válasza Misi1980 (#20626) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha úgy érzed, hogy nem adsz nekik sokat akkor nem kell kevesebbet adni, viszont a minőségi száraz eleség biztos nem hátrány.
Tudnál egy közelebbi képet csinálni magáról az algáról?

(#20629) Misi1980 válasza Silentfrog (#20628) üzenetére


Misi1980
senior tag

Csináltam képeket remélem hogy ezek alapján be tudjátok azanosítani az algát.

(#20630) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Ez nem az az algafajta amiről beszéltem, ilyennel még nem találkoztam. :B

(#20631) Garold válasza Misi1980 (#20629) üzenetére


Garold
senior tag

Nekem is ilyesmi van, az akvafórumon co2 hiányt mondtak. Azóta nyomom bele, az új levelek már szebben néznek ki.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#20632) Misi1980 válasza Garold (#20631) üzenetére


Misi1980
senior tag

Adagolom kb 1 hónapja az easy carbot és mégis algásodik.

(#20633) mdk01 válasza Misi1980 (#20632) üzenetére


mdk01
addikt

Neten nézz körbe és azonosítsd be, nézz utána mi okozza, gondolkodj el rajta, mit hogyan csinálsz és vond le konzekvenciát.
Leginkább te magad tudsz segíteni magadon, erre a hobbira meg aztán különösen igaz.

(#20634) aldebaran válasza Misi1980 (#20629) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem volt ilyen. Gondolom, kemények a levelek.

Nem vagyok botanikus, meg ilyesmi, de én ezeket csinálnám a helyedben, illetve csináltam:

Nos, ezek menthetetlenek. leszedni szárastól az összeset. Adagolni a vízbe micro -t, illetve macro-t. Ezek löttyök, kellenek a növényeknek, illetve a CO2. Azt a carbo izét kukázd, vagy öntsd bele a vízbe, tökmind1, nem oszt, nem szoroz. Vegyél CO2 rendszert, vagy csinálj DIY. Utána szép növényeid lesznek.

Jah, és szabadulj meg a háttértől. Ha nem tudsz, akkor ciki... :U

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#20635) aldebaran válasza aldebaran (#20634) üzenetére


aldebaran
őstag

Bocsi, lejárt a szerk idő, mire kikerestem a képeket:

Ilyen volt:

Ilyen lett:

De ez már egy régi történet...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#20636) Misi1980 válasza aldebaran (#20634) üzenetére


Misi1980
senior tag

Hétvégén kitakarítom rendessen az akváriumot. Veszek valami algagátló löttyöt és adagolom. Valaki esetleg tud ajánlani valamilyet? Co2 rendszert most nem vennék gondolom drága egy ilyen.Ciki a hátteres akvárium? Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#20637) Daywalker válasza Misi1980 (#20636) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem ha nem tudod kivenni, arra írta, hogy ciki. Nekem is hátteres van, és én sem tudom kivenni. Szóval már lélekben felkészülök a szívásra. Bár elég sok embernek van hátteres aksija és nincs gondja.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20638) krisztyann válasza aldebaran (#20634) üzenetére


krisztyann
tag

Már ne is haragudj, de ez egy nagy hülyeség amit írsz. Még a micro el is megy, az tényleg kellhet, de a macro egy low-tech halas akváriumba fölösleges, attól megint csak az alga fog jönni. "Azt a carbo izét" meg csak ne öntse bele a vízbe, mivel annak halpusztulás lesz a vége. Egy ilyen akváriumba teljesen felesleges a CO2, anélkül is lehet szép növényeket tartani. Attól, hogy neked nem sikerült, ez még így van.

Misi1980 Sztem ne takarítsd teljesen az akvát mert akkor elveszíted a hasznos bacikat. Fogkefével próbáld meg leszedni az algát, szívd le, és csinálj egy 50%-os vízcserét. Hány lumen összesen a világítás? Milyen mély az akva? Én úgy tudom, hogy lednél a lumen számít, nem a watt Lehet egyszerűen nem ér le az aljára elég fény (és/vagy nem elég a biológiai szűrés), ettől szenvednek a növények, és megjelenik az alga. A carbo elsősorban a növényeknek készült, nem algagátlásra. Algaevőkkel hogy állsz?

[ Szerkesztve ]

(#20639) Misi1980 válasza krisztyann (#20638) üzenetére


Misi1980
senior tag

6900 lumen van összessen. Az akváriumban 40cm mély víz van.Tudom hogy nem algaásodásra van a carbo de olyan sok helyen olvastam hogy visszaszorította az algát hogy én is vettem+még a növényeknek is jó. Ha csak félig engedem le az akvát akkor nagyon koszos lesz a maradék víz az nem baj?

(#20640) krisztyann válasza Misi1980 (#20639) üzenetére


krisztyann
tag

Fogkefézés közben egy csővel szívjad a vizet úgy, hogy amit lekaparsz azt rögtön beszívja. Rá is lehet ragasztani a fogkefére a csövet. Milyen magasan van a világítás? A 40 centit még át kell világítania, ahogy olvasgattam. Napfény mennyire éri az akit? Tudod a növényeid nevét? Mennyi carbot adagolsz? Én a világítást is csökkenteném kicsit. Ezzel hátha sikerül beazonosítani, hogy milyen alga. A növényen amúgy nekem is inkább hiánytünetnek tűnik. Keresgetve ezt találtam: "Foszfor
A protoplazma és a sejtmag nélkülözhetetlen alkotója. Az energiaátvivő rendszerekben (ADP, ATP) játszik fontos szerepet. Részt vesz a legfontosabb életfolyamatok lebonyolításában, a fehérjék és zsírok szintézisében, a sejtek osztódásában és növekedésében. A nitrogénnel ellentétben a generatív szervek (virág, termés) kialakulását és a gyökérképződést segíti. Optimális szintje 0,5-3 ppm.
Hiány: a növekedés lelassul, megáll, a növény vegetál. A levél színe esetenként nem változik, máskor fakóvá, mattá vagy sötétzölddé válik. Régebbi levélen antociános (vöröses, lilás) foltok (pl. Echinodorusok), emellett fekete foltok, feketedés (pl. Microsorumok), továbbá mállás, kocsonyásodás (pl. Cryptocoryne, Vallisneria, száras/szálas fajoknál), korai levélhullás és felkopaszodás (pl. vízipáfrányok, száras/szálas fajok). Elvékonyodó, kemény, rideg szár; mérsékelt bokrosodás; satnya, elégtelen gyökérzet. Az újonnan ültetett növény lassan, vagy egyáltalán nem gyökeresedik (felúszik a víz tetejére). A virágzás ritkás, késik; gyenge termékenyülés, terméskötés és magképződés.
Nitrogénhiánynál említett körülmények között jelentkezhet. Előidézheti még a kemény víz (25 nk felett) vagy a szervetlen (nem kelatizált) vastartalom.
Többlet: relatív kalcium-, magnézium-, cink-, és vashiány, következésképpen ezek tünetei. NO3 és PO4 arányának eltolódása a normálistól (10-20 : 1), ami kiválthat algásodást.
Megjelenés: trifoszfát/ortofoszfát (PO43-), hidrogén-foszfát (HPO42-), dihidrogén-foszfát (H2PO4-), pirofoszfát (P2O74-) ion formákban.
Természetes forrás: csapvíz, bomlástermékek.
Pótlás: KH2PO4, NaH2PO4, Ca(H2PO4)2, H3PO4, folyékony és szilárd összetett tápok."

[ Szerkesztve ]

(#20641) q1w21 válasza Misi1980 (#20629) üzenetére


q1w21
csendes tag

Talán barna alga? Itt azt írják, hogy két jellegzetes típusa van. Az egyik vörösesbarna nyálkát képez a tereptárgyakon, a másik vékony, gyenge szálakból áll. A képeiden úgy látom nem a szálas fajta hanem talán a vörösesbarna nyálka. ?

(#20642) Misi1980 válasza krisztyann (#20640) üzenetére


Misi1980
senior tag

Megpróbálom elszivatni a vizet ugy ahogy írtad.A vízfelszintől kb. 15cm-re van a világitás,éscegy üveglap van a kettő között.Napfény inkább csak télen éri az akit amikor alacsonyabban vsn a nap.Amúgy egy szoba végében van a lehető legtávolabb az ablaktól.A növényeim nevét azt nem tudom.3ml carbot adagolok naponta 150liter vízhez.
q1w21:Szerintem barna agal lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20643) Misi1980


Misi1980
senior tag

Ma kipucoltam az aksit. Ilyen volt:

Ilyen lett:

Rendeltem az emagról easy life alga exitet és easy life profitot.A carbot továbbra is adagolom majd.Vettem ma a halasboltban a panzi kaja helyett serrasat.Remélem megszabadulok az algásodástól.

[ Szerkesztve ]

(#20644) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ti, tapasztalaitok alapján, 180l-es növényes akkváriumhoz 2x vagy 4x fénycsöves világítást ajánlanátok? (a neten több helyen olvastam 2x39 de 4x39 ajánlott világítást is).
Amennyiben a 4x-es az ajánlott, akkor egybeépített a jobb, vagy 2x2-ben?

(#20645) krisztyann válasza Misi1980 (#20643) üzenetére


krisztyann
tag

A fénycsöved mennyi idős?

(#20644) mézespálinka Szerintem attól függ, hogy low vagy high tech aksit szeretnél. Ha lesz CO2 akkor 4*39 ha nem akkor elég lehet a 2*39 is. Én azt venném amiben egyben van a 4 cső.

[ Szerkesztve ]

(#20646) mézespálinka válasza krisztyann (#20645) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Köszi az infót!

Van esetleg valamilyen ajánlott márka a világítást tekintve, ami jó ár/érték arányú?

(#20647) Silentfrog válasza mézespálinka (#20646) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Odyssea akvárium lámpái elég jók, és az olcsók közé tartoznak.
Van 2-4 fénycsöves megoldásaik, a compakt fénycsővel üzemelő viszont kerüld / nincs hozzá cserecső /

[ Szerkesztve ]

(#20648) krisztyann válasza mézespálinka (#20646) üzenetére


krisztyann
tag

Szerintem is az Odyssea ami ár/érték arányban jó. Ha véletlenül nem 6500k-s csövek vannak benne akkor azokat érdemes cserélni.

(#20649) Misi1980 válasza krisztyann (#20645) üzenetére


Misi1980
senior tag

2-hónapos a fénycsövem és ha jól tudom 6000k-s.

(#20650) krisztyann válasza Misi1980 (#20649) üzenetére


krisztyann
tag

Csak azért kérdeztem mert úgy tudom a barna alga a nem megfelelő fény miatt is előjöhet, és hogy nem e régi a cső a lámpában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.