Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21751) Skillet válasza jegenye77 (#21749) üzenetére


Skillet
addikt

Nem, nem lesz szép. Mitől lenne az? Az egy dolog, hogy hosszabb az aksinál... de a fénnyel a vizet kellene megvilágítani. Na ott nem ez lesz, az akvárium két oldala is világítva lesz. Pojácán fog kinézni. Mindezt 5e ft miatt :) de letojom, az ő cucca lesz... ha neki jó, rakjon fölé még 2x ekkora pilácsot, ha az még ennél is olcsóbb.
Vagy akkor kellene rendelni egy 120-as (hossz) akit.
De mindegy. Nekem ez már így nem annyira.... :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21752) bringasisti válasza Mercutio_ (#21750) üzenetére


bringasisti
őstag

Aki az Eheim 2213- röl ezt írta az látott már akváriumot?

BENEFON DELTA--------N8

(#21753) Dj Sügi válasza Skillet (#21751) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nyugi, csak beszélgetünk, ha még szabad...? :R Csak megjegyezte, hogy jó áron van a cucc, ami igaz is.
240 lityós aksihoz meg pont méret lenne.

Szted pojácán fog kinézni, sztem meg meglátjuk. (Nem neked kell nézned amúgy sem)
Még nem rendeltem meg semmit és minden változhat, de nem sz*rom a pénzt, hogy ahol most akciós valami csak azért is a gyengébbet vagy a drágábbat vegyem meg.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21754) jegenye77 válasza Skillet (#21751) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem tudom akkor.Lehet nekem beleférne ha egy picit túl lógna :B De majd ő ezt eldönti :K

Más:
Red Moor fa az mennyi idő alatt fog lent maradni?
Úgy emlékeztem,hogy 1-2 nap és nem akar feljönni a víz tetejére.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21755) Silentfrog válasza jegenye77 (#21749) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem akkor kell a lábait hajligatni , ha a gyári munkások másnaposan mennek dolgozni és elb@xák! :)

Nekem simán felment sőt még vastagabb is az akvárium üvege mint a szabvány.

Fellógatni azt hogy lehet? Kialakítás nincs rajta,két ponton a lábakra kötve próbáltam de nem állt szépen, az áram zsinórja elhúzta.

(#21756) jegenye77 válasza Silentfrog (#21755) üzenetére


jegenye77
addikt

Én így csináltam meg: [link]
Gyárilag úgy kaptam Én is,hogy fordítva voltak hajlítgatava a lábai :(( így hosszabb lett és a 60cm aksira nem tudtam felrakni.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21757) Dj Sügi válasza jegenye77 (#21756) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ez nekem nagyon tetszik így! :B

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21758) Silentfrog válasza jegenye77 (#21756) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kivetted a fényvisszaverő részt és ott kifúrtad a lámpatestet?

(#21759) jegenye77 válasza Silentfrog (#21758) üzenetére


jegenye77
addikt

Pontosan.
De láttam olyat,hogy a végén ahol a gyári lábak mennek be 2-2 lyuk,ott voltak kis kampók behajtva és annál fogva fellógatva.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21760) Mercutio_ válasza bringasisti (#21752) üzenetére


Mercutio_
félisten

Látott, 160-asa volt sokáig, aztán áttért nano-ra.

A minikani-val kapcsolatos részre tipp? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21761) bringasisti válasza Mercutio_ (#21760) üzenetére


bringasisti
őstag

Ehez a részhez nem tudok hozzászólni nekem csak Eheim szűrőim vannak azokat ismerem.

BENEFON DELTA--------N8

(#21762) Silentfrog válasza Mercutio_ (#21760) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mennyiért vennéd?

(#21763) Mercutio_ válasza Silentfrog (#21762) üzenetére


Mercutio_
félisten

13,6k, de ha van valami jobb, vagy hasonló, de csendesebb az is érdekel, de akár jó állapotú használt is (nyilván nem új árban)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21764) mdk01 válasza jegenye77 (#21756) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáld ki ezt.
Biztos kint is lehet kapni és csinosabb lenne.
Lehet állítani magasságban is.

(#21765) Silentfrog válasza Mercutio_ (#21763) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg Atman

Bár én ilyet még sosem láttam működés közben de Eheim a márka és még Substrat pro-t is adnak hozzá ás most csak 11.6 ezer az ára.

EHEIM AquaCompact 60 külső szűrő szűrőtöltettel

(#21766) Sirandrish válasza jegenye77 (#21756) üzenetére


Sirandrish
legenda

Úristen de gyönyörű zöld. Le a kalappal

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21767) farkas26 válasza jegenye77 (#21754) üzenetére


farkas26
tag

Nekem 2hét kellet neki,hogy lent maradjon.

"A jövő sem a régi"

(#21768) farkas26 válasza Dj Sügi (#21728) üzenetére


farkas26
tag

Nekem jbl 901e van de az tényleg kevés lenne én azt max 112literig ajánlanám. Atman AT-3338 szerintem az jó.nekem fő szempont a szűrő választásnál a fogyasztás az alkatrész ellátás,megbízhatóság,meg a gari
Lesz co2 rendszered,vagy azt későbre tervezel?
Mert akkor én ezt a világítást ajánlanám.

[link]

"A jövő sem a régi"

(#21769) noxon válasza jegenye77 (#21756) üzenetére


noxon
őstag

A lámpa lábait kézzel meg lehet hajlítani simán? Nem törik el? Vagy van valami előkészület?
Én is szívesen kicsit feljebb tenném, de nem belógatással hanem a lábak hajlításával csak eddig nem mertem kipróbálni nehogy eltörjön a lába :)

We live in a simulated world...

(#21770) jegenye77 válasza noxon (#21769) üzenetére


jegenye77
addikt

Két fogóval hajlítottam meg. De egyszer. Szóval bemértem pontosan és utána. Gondolom sok oda vissza hajlítgatást nem bírná.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21771) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

A lámpa lába nálam is hasonlóan járt (odyssea quad). Hiába írták 90cm-től, túl hosszú volt amíg meg nem hajlítottam. Azóta jó :) (fogó vagy kéz+satu).

Szeretnék kérdezni is: elkezdtem tervezgetni a layoutot és (azon kívül hogy rájöttem, hogy hiába terveztem el papíron, gondolatban valamit, még grafikát (digitális) is kaptam hozzá, amikor elkezdtem csinálni semmi sem úgy áll, semmi sem úgy látszódik stb... :D) most jöttem csak rá, hogy :
szépen leszórtam a táptalajt, óvatosan hogy az akvárium falához ne érjen hozzá (csak a sima talaj), de arra nem figyeltem, hogy a 2 nagyobb dombomnál nem követtem a domb "emelkedését" a táptalajjal, így a táptalaj és a sima talaj teteje között (ahova a növények kerülnének) van vagy 15cm is :/. Ezt most nagyon elcsesztem, és vegyek tápgolyót pluszba vagy valamit, vagy borul az egész layout és kezdhetem előről?

(#21772) Dell XPS válasza jegenye77 (#21754) üzenetére


Dell XPS
veterán

"Red Moor fa az mennyi idő alatt fog lent maradni?"

kb. 10-15 nap. Nekem is meglepetést okozott...

Üdv, Dell XPS

(#21773) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Miért lehet netes rendelésnel megjegyzést megadni? ?
Meg rendeltem a Skimmert. .megjegyzésbe oda írtam hogy csak 14:00 előtt tudom atvenni mert utána nincs otthon senki meló miatt. Erre kapom a mailt meg az smst hogy előre láthatólag 14:30 -17:30 között hozzák a csomagot. ...és ez már kb a sokadik eset a sokadik boltal. ... :W

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21774) Skillet válasza Sirandrish (#21773) üzenetére


Skillet
addikt

Két külön sztori. A boltnak írod a megjegyzést, nem a futár cégnek. Velük külön kell beszélj ezügyben.
Boltnak max azt írhatod meg kb, hogy rakjanak dísz masnit a csomagodra :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21775) bringasisti válasza Sirandrish (#21773) üzenetére


bringasisti
őstag

A bolt és a szállítmányozó két külön dolog. A furgont úgy pakolják meg hogy az utoljára kézbesített csomag megy fel elsőnek, az első kézbesítés utoljára, így nem kell átmászni a dobozokon. Rendeld a munkahelyedre és hazafele bedobod a csomagtartóba.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21776) jegenye77 válasza Dell XPS (#21772) üzenetére


jegenye77
addikt

Pedig volt már és úgy emlékeztem, hogy 2-3 nap és lent marad.
Akkor maradnak a kövek rajta egy ideig még.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21777) jegenye77 válasza mézespálinka (#21771) üzenetére


jegenye77
addikt

Na igen. Úgy kellett volna, hogy alá egy kis sima talaj.
Vagy már raktad össze a végleges verziót?
Szerintem ültesd el a növényeket és majd ha látod rajtuk, hogy nem olyan szépek azon a részen akkor még utána is tudsz táp - golyót lenyomni.
Amúgy tervezéshez minek raktad bele a növényi táplajt?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21778) mézespálinka válasza jegenye77 (#21777) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Sajnos úgy terveztem, hogy layout OK, utána beüzemelem a többi dolgot (szűrő , co2 stb) aztán amint tudom indítom az akksit - tehát nem terveztem megbolygatni már). (Tehát amikor írtam, hogy "terveztem" azt úgy értettem, hogy próbálgattam, majd amikor tetszett, rendesen kialakítottam a layoutot - rosszul fogalmaztam).

(#21779) Sirandrish válasza Skillet (#21774) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezzel én tökéletesen tisztában vagyok. A kérdésem hogy akkor mi értelme?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21780) havri1 válasza Dj Sügi (#21757) üzenetére


havri1
félisten

Eheim 2224
Szürőanyaggal. Csőadapterrel ki és befolyóaggal esőztetővel tapadókorongokkal két dupla csappal!
Ára: 18000Ft

Facebook

[ Szerkesztve ]

havri

(#21781) havri1 válasza havri1 (#21780) üzenetére


havri1
félisten

Itt egy másik is:

Az előző:

[ Szerkesztve ]

havri

(#21782) noxon


noxon
őstag

Az algát milyen módszerrel lehet leszedni a kövekről? Sima víz+kefe nem az igazi.

We live in a simulated world...

(#21783) havri1 válasza noxon (#21782) üzenetére


havri1
félisten

Forró víz! Én forraltam, és öntöttem, egész délelőtt :DDD
AMi nagyon algás volt, annak adtam hypót is. Kefe nem is kellett..Cska alapos áztatás.

havri

(#21784) Silentfrog válasza havri1 (#21783) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én is így csináltam kivettem egy követ az akváriumból és forrásba lévő vízzel lelocsoltam lassan. Mikor kihűl akkor mehet vissza az akváriumba. Két óra múlva az alga kifehéredik és pár nap múlva eltűnik. Szerintem az ancik legelik le,a főtt algát! :DD

(#21785) farkas26 válasza havri1 (#21781) üzenetére


farkas26
tag

Ez pontosan melyiken van, akvarisztika adok-veszek?

"A jövő sem a régi"

(#21786) havri1 válasza farkas26 (#21785) üzenetére


havri1
félisten

Az egyik ott, a másik a sima akvaristákban.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21787) farkas26 válasza havri1 (#21786) üzenetére


farkas26
tag

Thx :R
Hátha sikerül egyett üzletelni és a másikat vissza küldenem még gariban javításra.

"A jövő sem a régi"

(#21788) mdk01 válasza Sirandrish (#21779) üzenetére


mdk01
addikt

Van értelme annak amit írtál, nekem rajta szokott lenni a megjegyzés szöveg a doboz cetlijén. Viszont ehhez az kell, hogy gondolom a cég aki feladja ezt az infót megadja a futár cég felé is. Ahogy te a csomagot megrendeled a bolt is megrendeli a futárszolgáltatást...csak lehet a te megjegyzésed nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#21789) bringasisti válasza mdk01 (#21788) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor telerakják a kocsit elkezdik kézbesíteni, hogy utána amit vinni kell legyen hová pakolni, tehát délelőtt kihordanak, délután begyűjtenek. És most jön a lényeg; ha a környéken valaki felad egy rakás dobozt aminek hely kell akkor délután viszik ki a megrendelt cumit hogy csak egy sarkot kelljen menni a következő fuvarhoz. Én is rendszeressen rendelek a munkahelyemre, mindig délelőtt hozzák, de ha tőlünk is megy áru akkor délután egy fuvarra intézik el

BENEFON DELTA--------N8

(#21790) Sirandrish válasza mdk01 (#21788) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem a futarceg által küldött mailben is szerepel hogy 14:00-íg, aztán utána meg hogy 14:30 tol jön majd valamikor :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21791) Skillet válasza Sirandrish (#21790) üzenetére


Skillet
addikt

Na erről beszéltem múltkor is :) ezért szeretem a pickpack pontos átvételt ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21792) bringasisti válasza Skillet (#21791) üzenetére


bringasisti
őstag

Az se rossz de csak bejáratott helyről megy mert előre kell csengetni

BENEFON DELTA--------N8

(#21793) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 40 literes karantén akvárium, amit 3 napja üzemeltem be. 400l/h powerhead szivaccsal. Belekerült 3 db mangrowe, ami régebben már volt használva. természetesen forróvízben át lett öblítve az akváriumba helyezése előtt. A problémám, hogy opálos a víz, gyanítom, hogy a fák okozzák. A kérdésem, ez okozhat az érkező halacskáknak problémát? Vagy alapból egy 50%-os vízcsere?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#21794) havri1 válasza bringasisti (#21792) üzenetére


havri1
félisten

Utánvét is van.

havri

(#21795) bringasisti válasza bajtokarpi (#21793) üzenetére


bringasisti
őstag

Karantén akváriumba nem javasolt a dekor, pont azért ha valami fertőzés jelentkezik jobban le tudd reagálni. / nem tudod mennyi gyógyszer megy a fába és mennyi a halakba/
Harvi1; ezt a részét nem ismerem mert mindig a melóba rendelem és ott is utánvét

BENEFON DELTA--------N8

(#21796) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Örömmel jelentem hogy a Skimmer minden forintot megért. 1-2 perc alatt gyönyörű tisztává varázsolja a vízfelszínt. Ami viszont kicsit aggasztó hogy Skimmerezés után fél-egy órával már ismét látható mennyiség gyűlik össze a felszínen ebből a valamiből. Persze a Skimmer leszedi pillanatok alatt, de valami nem kóser ha ilyen rövid idő alatt ekkora mennyiség szabadul fel valahonnan ebből a dzsuvából..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21797) havri1 válasza Sirandrish (#21796) üzenetére


havri1
félisten

Mindig az okot kell megkeresni :)

Szerintem kevés a 300l aksiba a tetra 1200, nekem a 240l-be van mellette még egy eheim 2225 is, így mondom azt, kb meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21798) Silentfrog válasza havri1 (#21797) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Van még neki egy Atman 203 -as powerhead 2000 L/ óra.

(#21799) Shrimplandhu válasza bajtokarpi (#21793) üzenetére


Shrimplandhu
tag

ha friss vízzel töltötted fel akkor három naposan lehet opálos még. A dekor tényleg nem túl jo ötlet

http://shrimpland.hu/

(#21800) bringasisti válasza Shrimplandhu (#21799) üzenetére


bringasisti
őstag

Az ilyen medencét a meglevő vizével szokták feltölteni hogy a hasznos bacik meglegyenek

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.