Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20501) Daywalker válasza mézespálinka (#20499) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is hasonló cipőben jártam 2 hónapja kezdőként és sokat keresgéltem, olvastam mi legyen. Korábban Eheim belső szűrőm volt egy kisebb akksiban, ami még mindig megy és soha nem volt vele gond (megkeményedett a tapadókorong, de az idővel normális), szóval alapból Eheimet vettem volna, de azért körbe néztem.
Amit tapasztaltam: a Hydort én nem sorolnám a kevésbé ismertek közé sőt, inkább talán kevesebben használják, de jó márka, én is vettem egy külső melegítőt tőlük. A Fluval tényleg ritkább, kevésbé ismert, ott az alkatrész-ellátás a problémásabb itthon, nekem legalábbis úgy tűnt, de külföldön szeretik nagyon.
Itthon az eheim, tetra, jbl és atman megy nagyon, főleg a tetrát nyomják jó ár-értéke miatt, az Eheimet meg az alkatrészek és megbízhatóság miatt.
Amit a felújításról írsz...hát nem tudom. Egyrészt ahogy a kolléga is írta, Eheim elmegy nagyon sokáig, a user error miatt szoktak gondok lenni (eltörik a műanyag alkatrészeket stb), de az Eheimhez legalább van minden szinte azonnal.
Olyat kell venni használtan amihez nem kell hozzányúlni, nem folyik, nem csöpög, nem töröttek az alkatrészek és esetleg van hozzá szűrőanyag is. Én is ilyenre vadásztam, így találtam egy 2224-es Eheimet 20 alatt picivel, szűrőanyaggal, eltakarítva rendesen. Igaz esőztető helyett diffúzoros fej volt rajta, de mindegy, mert Eheim Lily Pipera cseréltem úgyis, azt pedig külön kell venni - az más tészta, hogy finomszűrőt venni kellett bele, mert nyilván azt nem cipeled át más aksiból. Azt mondom, nem bántam meg egyelőre. Lehetetlenül némán dolgozik és nem fogyaszt sokat. Nyilván neked egy nagyobb kell, de növényes akvarisztikában az Eheim Professionel nagyon kedvelt. De a tapasztaltabban majd leírják, ha mást gondolnak, én ezeket az infókat szűrtem le.
Szerintem nem reménytelen, hogy eheim-tetra-jbl-atman négyesből kifogsz egy jót...csak olyat keress, amihez megvan minden, mert nagyon sok a hiányos.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20502) bringasisti válasza Daywalker (#20501) üzenetére


bringasisti
őstag

A 90 es évek elején a Fluval bár nekem nem volt, de népszerű márka volt az ismerősök között

BENEFON DELTA--------N8

(#20503) Daywalker válasza bringasisti (#20502) üzenetére


Daywalker
addikt

Lehet, de kár, hogy akkor kikopott itthonról, mert környező országokban van belőlük rendesen. Most is láttam egy pár eladót, nem is rossz áron, szemeztem is anno eggyel, de ott motoszkált bennem, hogy ha mégis baja lesz, akkor nem tudok hirtelen hova nyúlni. Az Eheim ebből a szempontból jó, és szerintem a Hydor is.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20504) Osynho


Osynho
addikt

Ismét kérdés. :B Egy kis szumim elég furán néz ki/viselkedik. Kissé "girhesnek" tűnik, a többiektől gyakran elkülönül, anubias levele alatt lebeg. A farkán fehér pöttyök jelentek meg. Mi lehet ez?

(#20505) Osynho válasza Osynho (#20504) üzenetére


Osynho
addikt

Darakór? Tegyem karanténba?

(#20506) havri1 válasza Daywalker (#20501) üzenetére


havri1
félisten

Vaterán / fb csoportban vetted? Én is néztem egyet, de végül 2226 mellett döntöttem.
Amire rá kellett költeni még 18e-t....(és ugyanúgy búg)

[ Szerkesztve ]

havri

(#20507) Daywalker válasza havri1 (#20506) üzenetére


Daywalker
addikt

Vatera. De erre nem kellett költeni a fentieken kívül (finom és durva szűrő, lily), és néma mint a sír, nem folyik, nem törött. Egyáltalán nem hallani, hogy meg. Annyi, hogy a csövek JBL-ek, de a beömlő cső és kosár Eheim, meg a diffúzor is az hozzá. Nekem nagyobb nem jöhetett szóba mert max ez fér alá a szekrénybe (kívülre nem akaram tenni).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20508) mdk01 válasza Silentfrog (#20487) üzenetére


mdk01
addikt

Velociraptor, nagyon állat. :DDD

(#20509) q1w21


q1w21
csendes tag

[link]

CO2 Diffuser For Aquarium Plants Tank
Ma este 22órakor 28Forint lesz, van belőle 30 darab, nagyon gyorsnak kell lennetek mert pár másodperc alatt el fog fogyni.

[link]
Itt a téma a vásárlásról.

Sok sikert. :K

(#20510) havri1 válasza Daywalker (#20507) üzenetére


havri1
félisten

Tuti ugyanaz az eladó :)
Ez búg, hangosabb mint a tetra 1200.
Vetettek velem új tengely + rotor tuti az a baja.. Hát nem ;( most van tartalék

havri

(#20511) Daywalker válasza havri1 (#20510) üzenetére


Daywalker
addikt

Nagykanizsai?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20512) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A Tetra is nagyon fasza. Ugyan még ki se csomagoltam de a doboza is meggyőző :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20513) Silentfrog válasza mdk01 (#20508) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tényleg , ez fel sem tűnt! :)

(#20514) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Fb-n milyen eladós csoportot/oldalt tudtok?
Olvasgattam én is, hogy Eheim nagyon jól bírja a strapát. A baj, hogy fb, vatera, akváriumos eladós fórum-on egyaránt keresgéltem, és nincs olyan amihez már a leírás alapján ne kéne hozzányúlni :(
Ismét nekifutok a keresgélésnek, köszönöm szépen a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#20515) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Elnézést, lejárt a szerkesztési idő. Itt egy hirdetés:
http://www.jofogas.hu/zala/Eheim_es_cristalprofi_kulso_szurok_akvarium_hal_33004960.htm
"kép szerinti állapotban".
Esetleg meg tudnátok mondani, hogy ha ilyen hirdetést találok, hogyan kéne kezdenem, mit olvasni, keresni, ahoz, hogy kiderüljön, hogy milyen lakatrészek (csövek, csap stb bármi) kellenek ahhoz, hogy üzemeljen a szűrő? Ott az a kép de sajnos nekem semmit nem mond :(

(#20516) havri1 válasza Daywalker (#20511) üzenetére


havri1
félisten

Igen, Czeglédi Norbert

havri

(#20517) bringasisti válasza mézespálinka (#20515) üzenetére


bringasisti
őstag

Olyan szűrőt amihez valamit kell venni ( típustól függetlenül) ne vegyél ha hiányos felszereltség, ugyanis nagy a valószínűsége a dolognak hogy valamiért kivonta a rendszerből és a csöveket stb. felhasználta más készüléknél és maradt ami maradt. Ami zörög azt meg azért ne vegyél mert bármit veszel bele az zörögni fog.

BENEFON DELTA--------N8

(#20518) Sirandrish válasza mézespálinka (#20514) üzenetére


Sirandrish
legenda

FB-n ilyesmit szerintem ne vegyél. Maximum ha személyesen át tudod venni.
Viszont szerintem nem kell annyira az Eheimhez ragaszkodni. Nem vagyok a téma szakértője..én elhiszem hogy az a legjobb, de ha a pénztárca nem engedi meg akkor nem. Nekem sem engedte meg és rajtam kívül még több millió embernek nem engedi meg, és tudtommal (itt is mondják) a Tetra vagy az Atman is jó alternatíva lehet.

Felesleges egy zsákbamacska miatt (használt cucc) esetlegesen az egész projectet a kukába dobni, mert mégsem olyan mint mondták, és a többi.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20519) Daywalker válasza havri1 (#20516) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, nekem normálisnak tűnt. Téged ezzel átvert vagy úgy ugrottál bele, hogy tudtad, vagy miként történt?

mézespálinka: egyértelműen látszik minden a képen, hogy mi van meg vagy mi nincs. Ha nem tudod, akkor irány a gyártók oldala, ott látod mi van benne. Az Eheimnél pl. még robbantott ábra is van. Általában ha venni kell hozzá mindenfélét, meg szűrőanyagot is, akkor akár többe is kijöhet, mint egy új, vagy ha kicsit olcsóbban, akkor rizikóztatsz, hogy mikor szarik be gari nélkül.
Múltkor fb-n láttam egy Eheim 2226-ot talán amihez minden megvolt, csak a csatlakozó műanyag volt eltörve, de annyival olcsóbban adta a srác, az nem volt olyan rossz vétel. Apropó FB: akvaristák, magyar akvaristák közössége, akvarista halak tápok adok-veszek...ezekbe nézz be.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20520) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Közben egy két használt terméket hirdetőnek írtam, de sajnos
-vagy elvitték a terméket
-vagy nem akart/tudott válaszolni a "pontosan mi hiányzik hozzá" kérdésre (ott a kép) így sehogy sem jutottam előrébb.
Kicsit fel is idegeltem magam. Lehet, hogy hagyom a használt vásárlást és megnézek valamit újonan.
Ezeket nézegetem, újonan, árral. Melyik lehet a "best" buy ár/értéket nézve?

-Tetra Ex 1200 2014, szűrőanyagokkal 38.000 HUF
-JBL e901, szűrőanyagokkal 30.000 HUF
-Eheim Experience 350 39.000 HUF
-Eheim Classic 500(2217) 35.000 HUF
-Eheim Prof3 250(2071) szűrőanyagokkal 38.000 HUF (ezt növényeshez csak 160l-ig írja, nekem 180l lesz)
-Hydor Prime 30 szűrőanyagokkal 23.000 HUf
-Hydor professional 350 32.000HUF
-Fluval 6 306 szűrőanyagokkal 29.000 HUF

Valamint még egy kérdésem lenne ezen kívül: Nem tudom minek higgyek.
A neten, magyar, külföldi oldalon egy adott szűrőhöz megírják a gyári ajánlást, majd hogy ők mekkora akksihoz ajánlják és mekkora növényes akksihoz. Ezek az értékek a greenaqua.hu-n viszont merőben mások. A gyári 350-450l-es szűrőket ők csak 100l-es akksikhoz ajánlják :/ Mi az igazság? Egyik? Másik? Kettő között? (nem a gyári 350l-es és ga-s 100l-es hanem -csak-példakánt: gyári 350l, netes 180l, ga-s 100l)

(#20521) Osynho válasza mézespálinka (#20520) üzenetére


Osynho
addikt

Osztrák ismerősöd nincs? Esetleg posta? Willhabenen ez a kategória 40-50 euro között mozog.

(#20522) bringasisti válasza mézespálinka (#20520) üzenetére


bringasisti
őstag

A növény esnél az esztétika a mérvadó, ezért szigorúbb az érték, viszont a halasnál a nitrit nitrát határérték a mérvadó ezért kicsit lazább

BENEFON DELTA--------N8

(#20523) Daywalker válasza mézespálinka (#20520) üzenetére


Daywalker
addikt

A tetrát nagyon nyomják most, annyiért talán nem is rossz választás, ha van rá pénz azt venném. Én ennyit nem akartam rá áldozni. A gyári adatok azért nem mondanak semmit, mert a szivattyú által szállított literek bár igazak (lehetnek), de a szűrőanyag stb úgyis lassítja az óránkénti vízhozamot - nem is kicsit. Hogy mekkora akváriumhoz való, az megint jó kérdés mi alapján számolt érték. A Greenaqua talán tapasztalati úton számol, de szerintem kissé túloznak ők is, csak a gyáritól ellentétse irányba. Én mindkettőt (GA és gyári értékek) figyelembe véve döntöttem egy középútnak megfelelően.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20524) mézespálinka válasza Osynho (#20521) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Köszönöm ismét a válaszokat mindenkinek!

Esetleg konkrét linket tudsz adni? Vagy boltnevet?

szerk.: Már leesett

[ Szerkesztve ]

(#20525) Osynho válasza mézespálinka (#20524) üzenetére


Osynho
addikt

Willhaben.at. Nem bolt, magánhirdetők, használtan mennek ennyiért, természetesen. :) Én egy JBL 901-et vettem 45 euroért, eddig jó.

(#20526) Sirandrish válasza mézespálinka (#20520) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én ugyan ilyen árban nézelődtem és nekem 100ból 95en (kis túlzással de kb) a Tetrat ajánlották...én meg is vettem :K

Kérdeztem itt is, különböző forumokon és legalább 2 vagy 3 FB-s csoportban is. Szóval ha keményebb Eheimre nincs pénzed, én is a Tetrára voksolok. Annyi hogy én egyelőre nem saját tapasztalat miatt hanem mert nekem is azt ajánlották. :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20527) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah megérkezett a Ham-Ham második fele is :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20528) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Még egy két kérdsést engedjetek meg:

-Eheimből növényes 180l-hez mi a belépő szint a ti véleményetek/tapasztalataitok alapján?
-Tetrába tehető biológiai szűrőanyag?
-Ferplast szűrőkről hallottatok már? (Ferplast Marex BluExtrem)

[ Szerkesztve ]

(#20529) bringasisti válasza mézespálinka (#20528) üzenetére


bringasisti
őstag

Ekkora medencébe az Eheim Classic 2215 megy nálam sok a hal és tiszta a viz. Az egyel nagyobb az már horribilis költség egy ilyen medencéhez.

BENEFON DELTA--------N8

(#20530) mézespálinka válasza Sirandrish (#20526) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Keményebb eheim alatt mit értesz? Egy 2217 már inkább, mint a tetra 1200?

[@bringasisti]: A 2217-re gondolsz, mint egyel nagyobbra?

(#20531) bringasisti válasza mézespálinka (#20530) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen

BENEFON DELTA--------N8

(#20532) Daywalker válasza mézespálinka (#20530) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem ne rohanj. Mindig vannak jó vételek használtan is, csak ki kell várni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20533) havri1 válasza Daywalker (#20519) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom szándékos volt e, vagy csak ő is benyelte/tudatlan.
Lényegében nem volt odaírva, hogy hangtalan, csak hogy nem csöpög, nem folyik, működőképes. Ez iogaz is. Na de a benne lévő siporax már nem, sima szar kerámiagyűrű volt..Fejtömítés nem ereszt még, de tele van hajszálrepedéssel (vettem már újat, de még nem cseréltem ki), és a búgáűs engem idegesített.
FB csoportban többen (közöttük Lantos Viktor is) egyből mondta, ez az egyik leghalkabb típus (EHEIM PROF2), ígfy tuti rotor+ tengely csere. Megrendeltem, csere, és ugyanaz..
Most szivaccsal körbebugyoláltam, így tűrhető, csak éppen annyiba van, mintha újonnan megvettem volna...
Többet nem veszek használtan, csak ha ki is tudom próbálni, ez fix.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20534) Sirandrish válasza mézespálinka (#20530) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nézd meg mit tud a Tetra. Én elhiszem hogy az eheim a legjobb de ugyan annyi pénzért sokkal nagyobb teljesítményt kapsz. Lehet picit hangosabb lesz de szarabb nem. Nézhető úgy mint az autóknál. A BMW a király de egy jobb Ford sem okoz csalódást.

Aztán persze a döntést úgy is te hozod meg :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20535) Daywalker válasza Sirandrish (#20534) üzenetére


Daywalker
addikt

Hehe, úgy marketingeled, hogy még ki sem próbáltad :DDD A teljesítmény nem minden, ha vki BMW-t akar és megteheti, akkor azt vesz:D :R

havri1: érdekes, akkor lehet, hogy szerencsém volt. Bár nekem ez volt odaírva: "Külföldről használtan hozva.Teljesen kitisztítva,lemosva.Tesztelve.Garantáltan nem ereszt.Rendesen végzi a dolgát.Halk működés!"

Ami viszont érdekes, hogy az alsó kosárban volt a substrat, felette a kerámiagyűrű és a kékszivacs (így is volt az ő általa készített leírásban), holott fordítva kellett volna...és azt írta, hogy légtelenítéshez vmi gombot kell nyomni. Na ilyen ezen olyan nincs:D Szóval így utólag érdekes egy kicsit, de amúgy beszéltem vele telefonon, mailben, korrektnek tűnt.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20536) Sirandrish válasza Daywalker (#20535) üzenetére


Sirandrish
legenda

Eszembe sem jutott marketingelni csak néhány hete ugyan ezen mentem át én is. És nyilván ha megtehetne hogy BMWt vesz akkor nem linkelt volna öt Opelt :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20537) Daywalker válasza Sirandrish (#20536) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Csak vicceltem ;) De én inkább úgy látom, hogy nem tudja mit akar, és ezeket találta. De én is a tetrát javasoltam, bár az Eheimtől el vagyok ájulva:D ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20538) Osynho válasza Sirandrish (#20536) üzenetére


Osynho
addikt

A bmw, az bmw. :D És lehet opel áron is kapni, max több vele a szopás. Ezt nyögöm mostanában, de minden egyes megtett méter ünnep, minden kanyar gokartozás. :B Szerencsére én nem szívtam meg a használt szűrővel.

(#20539) bringasisti válasza Osynho (#20538) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy használt szűrő esetén is meg lehet ránézésre állapítani hogy mi az amit kap az ember.

BENEFON DELTA--------N8

(#20540) Sirandrish válasza Daywalker (#20537) üzenetére


Sirandrish
legenda

Amúgy meg pénzt kapok a Tetratol ha tolom a szekerüket :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20541) Sirandrish válasza Osynho (#20538) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah jó a BMW az BMW de nekem elég egy fos R8as Audi is :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20542) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Köszi a segítséget!

Igazából most a 2217 Eheim és a Tetra 1200 között vacilálok.
Nézek azért használtat is, hátha. Igazából attól félek, hogy elszaladnak a költségek. Akksi szekrénnyel elvileg már úton van. A terv, hogy lassabban akár hetek, hónapok alatt rakom össze. Akksi, szekrény, szűrő, világítás, co2 :/ nem kevés dolog és próbálok mindent jó ár/érték arányban kihozni, pláne kezdésnek, pláne, hogy még rendes akváriumom nem volt és nem tudom, hogy mennyire fog tetszeni a dolog. (így elméletben nagyon, olvasgatok, nézelődök álmodozom, de a gyakorlat ki tudja :D )

[OFF:]Sirandrish: R8-at hajtasz? :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#20543) Osynho válasza Sirandrish (#20541) üzenetére


Osynho
addikt

Az autó hátul kapar. :P ;]

mézespálinka: Szerintem kezdésnek nem feltétlenül kell ennyire beleugorni, de majd a tapasztaltabbak megmondják. Pl co2 nélkül is lehet szép társas akváriumot létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#20544) Sirandrish válasza mézespálinka (#20542) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem lenne időm fórumozni a sok tengerparton henyéléstől ha azt hajtanék :D
Szóval sajnos nem :P

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20545) Sirandrish válasza Osynho (#20543) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kedvenc márkám a BMW, de ettől függetlenül nem utasitanek vissza egy Audit sem :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20546) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Ha még úgy is fent vagytok, sazvaznátok? :)
Eheim 2217 (ez ugye classic széria, nem prof 2 v prof 3) vagy Tetra 1200 legyen az elsődleges?(mármint elsődleges cél)( (növényes, 180l)

[ Szerkesztve ]

(#20547) Sirandrish válasza mézespálinka (#20546) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tetra

Ez 200Ft nekem :P

Amúgy épp a melobol nyomulok haza felé

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20548) mézespálinka válasza Sirandrish (#20547) üzenetére


mézespálinka
senior tag

És tetrából a 2014-es vagy 2015-ös? Olvastam mindenféle mézes-mázos szöveget az újról, viszont azt írták, hiába lett erősebb a motor, más pontokon (emelés, pumpa) gyengébb lehet az újabb.

(#20549) Silentfrog válasza mézespálinka (#20548) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha a Tetra mellett döntesz akkor semmikép ne a régit vedd. Kivéve ha a régi 10 ezerrel olcsóbb. Egy darabig 32k körül volt nemrég még ez a szűrő ha ennyiért tudnál még venni akkor biztos nem vennék Eheim 2217-et 50 ezerért.

(#20550) mézespálinka válasza Silentfrog (#20549) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Így árulják most a neten őket:
Tetra: 2014-es 38k, 15-ös 40k(mindkettő minden alkatrész + szűrőanyagokkal).
Az eheim 2217 35k (szűrő szivacs, perlon vatta, csövek)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.