Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) Skillet válasza bringasisti (#22000) üzenetére


Skillet
addikt

Aha, öööö, oké
KATT

Ez most csak egyetlen példa, de van ilyen bőven.
De azért legyen itt még egy KATT
Ez kereken 3watt. Akkor most ez, hogy is van?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22002) noxon


noxon
őstag

Tudtok segíteni a következőben? Nézegetem az odyssea fénycsöveket. A mostaniban van egy fehér és egy piros vagy rózsaszín, a fehér maradna a másik helyett szeretnék egy kéket bele. Nézegetem, de a legtöbb helyen nincs oda írva, hogy milyen színű csak, hogy 10.000K az a tengeri az lenne a kék színű?. Melyik lehet a jó?

Nekem most ez van, a csöveket lehet benne cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#22003) Sirandrish válasza Skillet (#21999) üzenetére


Sirandrish
legenda

Engem csak az érdekelne hogy nektek milyen fületek van hogy nektek minden hangos? Tök komolyan kérdezem mert nálam megy a Tetra EX1200, az Atman powerhead meg a Eheim skimmer és full kuss van. Nulla hangja van összesen a 3 készüléknek. Ha az állvány mögé megyek és lehajolok akkor hallok valami nagyon nagyon pici hangot.

A nagy nyílást mondjuk abszolút meg tudom érteni, mert mondjuk egy neonhalat, guppyt, vagy kis garnélát tuti be tud szívni és akkor már tényleg inkább rossz mint hasznos, de szerencsére nálam nagyobb testű halak vannak így ez nekem nem jelent problémát.

A fogyasztás lehet szempont de tudtommal ennek nem kell egész nap járnia...bőven elég napont mondjuk 3x10percet mennie, és úgy gyakorlatilag nulla forintot fogyaszt. Mondjuk Silent barátom pár napja kiszámolta nekem és ha egész nap járatom akkor valami 149forintot fogyaszt egy hónapban? Nah azóta csak kajáltatásnál húzom ki..had menjen :D

Mindenesetre remélem az új gépezettel már ki leszel békülve :K

noxon Én is akartam cserélni a pirosat benne, de olyan durván nő az Anubiasom hogy nem merem :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22004) xxxjjjkkk válasza xxxjjjkkk (#21911) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Esetlegesen erre van valami tipp?
Egyenlőre ugyan az kb, mint alulra a golyók, és a többi szivacs.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#22005) bringasisti válasza Skillet (#22001) üzenetére


bringasisti
őstag

Nagyon fellengzősen mondod a semmit.

BENEFON DELTA--------N8

(#22006) noxon válasza Sirandrish (#22003) üzenetére


noxon
őstag

Ha neked nulla hangja van a 3 eszközödnek akkor nagyot hallsz :DD
Napközben nem tűnik hangosnak nálam sem, de tök kusban amikor csak azok mennek azért hallani ahogy búgnak. Na midnegy :) Valami pici hangjuk mindig lesz.

We live in a simulated world...

(#22007) bringasisti válasza noxon (#22006) üzenetére


bringasisti
őstag

A szomszédba telepítette az akváriumokat és ezért nem Őt zavarja

BENEFON DELTA--------N8

(#22008) Skillet válasza bringasisti (#22005) üzenetére


Skillet
addikt

Tényleg? Jaaaa, azt nem tudtam. Akkor ez a magyarázat rá.... értem. Akkor :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22009) bringasisti válasza Skillet (#22008) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tartom magam etalonnak de azért ha kicsit visszaolvasnál sok okos dolgot írtam a kérdésben. Lényeg hogy mindig írom a szűrőknél az emelőmagasság sokat számít, az határozza meg hogy a motor mekkora áramfelvételt produkál és mekkora erőt képvisel. Itt az emelőmagasság azért számít mert az egyik szűrő lehugyozza saját lábát, és a medence másik felébe sose kerül friss víz, míg az egetverő teljesítmény felvételt produkáló / nem is értem hogy lehet éves szinten + 2 W villanyszámlát kifizetni/ végig fújja az egész medencét friss vízzel.

BENEFON DELTA--------N8

(#22010) Silentfrog válasza noxon (#22002) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos a színhőmérséklet azaz a "K" szám nem jelent semmit a fénycsöveknél.

Próbáltam 10000K-s csövet ami teljesen kéket világít és van fénycső ami kissé kékes fényű de mégis 15 000K színhőmérsékletű.

Pl az SYLVANIA MARINESTAR fénycsöve a 150000K és mégsem kék.

A lényeg az, hogy a cső milyen spektrumokban világít.

Mi lenne a cél a cserével?

(#22011) Silentfrog válasza Silentfrog (#22010) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A fénycsöveknél ez a lényeg, amit fel is szoktak tüntetni,a tüskék amik kiugranak azok mutatják azt, hogy a fénycső milyen színspektrumba világít.

Itt a képen látszik , hogy a kék tüske a legtöbb, így ez tuti egy tengeri akváriumba való fénycső, kéket világít..


Ez meg egy nővényes fénycső, /grolux/ sok benne a piros a lila és a kék tüske az ábrán.

Az előbbi 15000K az utóbbi 8500K színhőmérsékletű.

(#22012) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#22004) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A régi szűrődbe nem volt semmi szűrőanyag?

Én a vennék új nagyobb szűrőt akkor úgy csinálnám , hogy az aljába raknék kerámiagyűrűt majd szivacsot , ezt adják az új szűrőhöz, majd a régi szűrőből kivenném a biológiai szűrőanyagot és azzal tömném tele a maradék helyet az új szűrőbe.

[ Szerkesztve ]

(#22013) Skillet válasza bringasisti (#22009) üzenetére


Skillet
addikt

Megkérdőjelezte bárki? De legyen, elsimerésem! Sok okos dolgot írtál ide a fórumba!
De azért lehet kérdésem? Akkor azt mondod, olyan nagy emelőmagasság kell a skim 350-nek, hogy emiatt fogyaszt 5 wattot? Azért nem ennyire fekete vagy fehér ez a dolog. A classic 150 fogyaszt ennyit, de 1.2m emelés mellett. A skim 350 mennyit emel maximum? Fél métert?
Az eheimnek van olyan pumpája, ami 16wattos, 1.8m emelést tud, 1050L/h mellett és akad, amelyik szinte ugyanezt tudja, csak 24watt fogyasztással.
Ja, hogy éves szinten sem sok a különbség mondjuk a feléhez képest? Akkor szerintem lehetne 10watt is, nem? Vagy 20, vagy bármennyi! A sima villanykörtét is nyugodtan visszahozhatnánk a kompakt fénycső, de méginkább a led helyett.
Nem mondtam, hogy nem fogom tudni kifizetni a villanyszámlát, hidd el, megoldom majd valahogy, emiatt nem kell aggódj :))
Csak szerintem ezt, amit a skim 350 tud, feleennyi fogyasztással is meg tudta volna oldani az eheim.
Meg amúgy is, kiragadtál egyetlen dolgot a véleményemből. Sok dolog lett ennél a felszínleszívónál elrontva és a fogyasztás érdekelt ezekből legkevésbé ;)
De igazán a többi mondandómnak sem volt sok értelme... tudod... csak fellengzősen mondtam a semmit :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22014) Silentfrog válasza Skillet (#22013) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos az a baj, hogy nem lehet valósan összehasonlítani két külső szűrő fogyasztását és a teljesítményét.
Régebben nem trükköztek a gyártók az adatokkal, most meg durván.

Az Atman Cf 1200 papírjára 1550liter/ óra van írva és tök új tiszta állapotba sem tud 800 liternél többet kipréselni magából.
A teljesítménynek ára van még akkor is ha fejlődik a tudomány, és ez wattokban mérhető! :D

[ Szerkesztve ]

(#22015) bringasisti válasza Skillet (#22013) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel egy szűk kerek lukon nyomja ezért kell a + W

BENEFON DELTA--------N8

(#22016) noxon válasza Silentfrog (#22011) üzenetére


noxon
őstag

Köszi a segítséget, akkor elvileg én jót néztem ki az aquadeponál van 30000k actinic ami a google szerinti képeken a tüske a kékben van, tehát kék, elméletben legalábbis.

Igazából csak annyi a célom vele, hogy kipróbáljam a mostani piros cső helyett hogy néz ki. Növényem úgysem lesz a sügeres akváriumban, aztán hátha jobban mutat kékes fényben az akvárium.

We live in a simulated world...

(#22017) noxon


noxon
őstag

Nálam a sügérek igazi túlélők :D Múltkor a skimmer nyelte be az egyiket, teljesen leamortizálódott, de másnap már vígan úszkált.
Most éjjel arra ébredek, hogy valami zaj jön az akvárium felől, nem bírtam elképzelni mi az. Eltelt negyed óra mire oda mentem megnézni.
Hát az egyik sügér ott csapkodott az akvárium tövében a bútorlapon, nem vágom hogy jutott ki, mikor alig van rés a tető miatt.
Gyorsan vissza tettem, szegény az oldalán feküdt, viszont ma reggel vígan úszkált és evett :C

We live in a simulated world...

(#22018) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#22012) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ugye az kis xilongom volt, azt ki is vágtam.
Egyébként csak megerősítés képp kérdeztem.
Maga az áramoltatása tökéletes ennek a jbl nek.
Ezt össze tudom hasonlítani.
Volt az a verzio hogy kerámiagyűrű +szivacs +kerámiagolyó +szivacs(ugye az utolsó az fix, ill van egy nagyluku szivacs előszűrése is, ahogy a képen látszik.
Igazából a saját cernec golyó + szivacs + szivacs is jó volt, csak valahol olvastam hogy jobb lenne feljebb tenni, mert ott hamar eltömődik.

Most meg megint variáltam, bár nem tudom minek
Kerámiagyűrű fél rekesz rá szivacs + ugyan ez + kerámiagolyó (persze + szivacs a fix, meg ugye az előszűrés.

Így mintha nem folytana annyit a szűrőn. Csak így 2x egy sor kerámiagyűrű van csak.
Viszont az előszűrő szivacsok felfogják a nagyobb dolgokat rendesen.

De vízcserénél lemérem, hogy töltettel, hány litert mozgat meg óránként.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#22019) Skillet válasza bringasisti (#22015) üzenetére


Skillet
addikt

:R
A mostani (ocean free surfclear) sem sokkal jobb, mint a skim 350. papíron 3w, 200l/H, 0,6m emelés. Nagyjából ugyanazt hozza.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22020) havri1 válasza noxon (#22017) üzenetére


havri1
félisten

Akkor ugrálnak, ha kergetik egymást, és menekül.
Amelyik kiugrott, jó eséllyel megint ki fog. Melyik az, és mennyi van belőle az akváriumban?

havri

(#22021) noxon válasza havri1 (#22020) üzenetére


noxon
őstag

Egy Maingano ugrott ki, kettő van belőle egyik szokta kergetni a másikat plusz az Auratus is szokta kergetni néha, de mindkettőt... nem örülök ennek, hogy ismét kiugrana alig van hely ahol ki tudna jutni fent.

We live in a simulated world...

(#22022) havri1 válasza noxon (#22021) üzenetére


havri1
félisten

Ezek csapathalak, jó lenne ha többen lennének! Jobban eloszlik az izomkodás.

havri

(#22023) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy teljesen újonnan kezdett 54l-es akváriumunk, most két hetes. Egy hétig állt berendezve növényekkel, de halak nélkül, aztán raktuk bele a halakat. Viszont valamiért zavaros a vize.
Legjobban a köd-höz tudnám hasonlíani, ha közelről nézzük akkor pici apró dolgokat lehet látni. Egyszer lecseréltem a víz 80-90%-át, de "visszajött".
Leírás szerint beletettem a vízkezelő szert, a kavicsokat alaposan átmostuk belerakás előtt. Megbízható boltból vettünk mindent bele. Vízforgató (belső, szivacsos,300l/h) napi 10-12 órát megy, a világítás is majdcsak annyit, hőmérséklet 22-23 fokon, nap nem éri.
Ötlet?

(#22024) jegenye77 válasza Salex1 (#22023) üzenetére


jegenye77
addikt

Indítás után 3 naponta 40% vízcsere két hétig megvolt?
Amúgy nem aggódnék,majd letisztul az.
10-12 óra világítás :F mennyire szereted a zöld algát? (igaz azt se tudjuk milyen világítás van felette)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22025) Skillet válasza Salex1 (#22023) üzenetére


Skillet
addikt

Vízforgató? Úgy érted, belső szűrő? És 10-12 órát megy? Mármint nem megy folyamatosan? Miért nem?
Szűrőnek folyamatos üzem, világításnak meg időkapcsolóval 10 óra/nap. De nem tudjuk milyen világításod is van. Milyen növények vannak, stb. Szűrő milyen?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22026) bringasisti válasza Salex1 (#22023) üzenetére


bringasisti
őstag

Mint előttem írtak szűrő folyamatosan menjen, kétnaponta 1* etess míg nem rendeződik a helyzet, mik azok amik lebegnek? Mozognak nagyító alatt?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22027) bringasisti válasza Salex1 (#22023) üzenetére


bringasisti
őstag

http://www.hobbihalfarm.com/ujdonsagok2/infuzoria/

BENEFON DELTA--------N8

(#22028) Salex1 válasza bringasisti (#22027) üzenetére


Salex1
senior tag

Van benne mozgó "porszem" is, de kb. 10-20% a többi csak sodródik. Viszont most az erős oldal megvilágítással láttam meg egy furcsa dolgot, mégpedig, hogy az apró "kosz"-on kívűl valami még apróbb, valami is jelen van, ezt le sem tudtam fotózni, mintha olajos lenne a víz (de nem a teteje, hanem mintha két fajta folyadék keveredne. Vagy mintha spórák kavarognának...sajnos nem tudom jobban leírni)
A 40%-os többszöri vízcsere nem volt, még nem is hallottam ilyenről.
Az akvárium, vízforgató, melegítés egy szett volt.
A növényekre is lerakódott valami.


(#22029) bringasisti válasza Salex1 (#22028) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos így kép alapján okosat én nem tudok mondani, amit ajánlottam oldalt az nem segít akkor így fénykép alapján nehéz. Az viszont később gondot fogy okozni hogy a talaj nagyszemű és a kula a kövek közé szorul, és nem tudja a szűrő beszívni. Feles víz cserét lehet csinálni nem ördögtől való, míg nem alakul ki a biológiai egyensúly addig vagy pihentesd a csere vizet egy tiszta edénybe vagy használj vizkezelőt.

BENEFON DELTA--------N8

(#22030) bringasisti válasza Salex1 (#22028) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha az infuzoria nem azonosítható be akkor azért nincs nagy baj. Az nem jó hogy zavaros a víz de egy most induló akváriumnál nem tragédia

BENEFON DELTA--------N8

(#22031) Skillet válasza Salex1 (#22028) üzenetére


Skillet
addikt

növények aranyosak, de tápozni kell őket, különben le fognak feküdni. ahogy már írták is előttem, nem ártan apróbb szemű kavics, és szerintem jóval vastagabb rétegben.
világítás, szintén a növények érdekében legalább 25 watt kompakt/t5 legyen és 6500 kelvines.
ahogy írtuk, szűrő menjen folyamatosan, bár kevés lesz, külső szűrő kellene. képen nem jól látszik, de szerintem a szűrő nincs is jól elhelyezve. teljes hosszában át kellene kavarnia a vizet. de most hátulról előre tolja, az egyik sarokban. ez így gyenge lesz. tedd az oldalsó üvegre. de ha valamit akarsz ezzel az egésszel kezdeni, akkor elgondolkodnék egy külső szűrőn.
ezek az előre összerakott aki csomagok sajnos nem a legjobb ötletek.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22032) Assimilator válasza Skillet (#22031) üzenetére


Assimilator
őstag

Ugyanilyen novenyeim vannak. Soha nem tapoztam oket. S hetente kell oket metszeni illetve ritkitani. Nagyon gyorsan nonek es "szaporodnak" es gyonyoru zoldek, nem fekszenek.

(#22033) Sirandrish válasza Skillet (#22031) üzenetére


Sirandrish
legenda

Amennyi növényt felismertem a képről azoknak nem hogy táp nem kell, de fény is víz is csak alig :D
Úgy nőnek mint az atom, ezek a szálas akármik :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22034) Skillet válasza Sirandrish (#22033) üzenetére


Skillet
addikt

akkor nálam nem működött valami. táp nélkül elvegetáltak, de nyírni aztán nem kellett őket.
jobb oldalon gondolom bacopa. az nekem elkezdett algásodni, satnyulni.
középen cabomba? az is vegetált, alacsony volt. kis semmilyen.
bal, elodea densa lehet? na az teljesen eltűnt. kimúlt :)
de a vallisneria is hiánytünetes volt.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22035) mdk01 válasza Skillet (#22034) üzenetére


mdk01
addikt

Lehet a nitrátod volt kevés.
Engem is megszívatott most, mert a sera teszter szerint 50ppm volt és nem mertem adagolni. Aztán mondom, hát csak kipróbálom már hogy adok bele csak nitrátot, mert korábbról is volt már egy ilyen szívatás és láss csodát megindultak a növények.
A középső növény pedig Sessillflora, nagyon szereti a fényt akkor igazán szép különben elkanyarodik a fény felé és nyúlik csak alul meg elbarnulnak a levelek és eldobálja....mint a képen.

(#22036) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

sziasztok

Történt egy olyan, hogy a mollim beszorult az akváriumba, az üveg és a háttér közé.
Hogy hogy sikerült neki azt nem tudom. Mindegy, egy éjszakát túl élt.
Olvastam, hogy a legjobb a biológiailag beállt akvárium vizébe hagyni.
Esetenként fertőtlenítik, külön a halat metilén kékkel, vagy sóval.
Esetleg ezzel van valami tapasztalatotok?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#22037) bringasisti válasza Assimilator (#22032) üzenetére


bringasisti
őstag

Gondolom a "halakra bíztad" a tápozást.

BENEFON DELTA--------N8

(#22038) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#22036) üzenetére


bringasisti
őstag

Miért kéne fertőtleníteni? Ha elbaszod a kezed te se rohansz orvoshoz

BENEFON DELTA--------N8

(#22039) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#22036) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát túlélte? :P Ha igen akkor fölösleges kivenni az is egy stressz neki. A metilénkéket ne használd, viszont ha az élővilág bírja akkor egy kis sót tehetsz a vízbe.

100 literre egy evőkanál só nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

(#22040) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#22038) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Két úszója roncsolódott, és 10x5 mm es seb van az oldalán. Miután a hal 5 centi úszóval, ez elég nagy szerintem.
Tegnap még a víz felszínen uszkált, féloldalasan, majdnem agyon is csaptam, hogy ne szenvedjen.
Megelőzés képp gondoltam. Mégis csak egy hal.
Eddig kibírta ne most dögöljön már meg.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#22041) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#22040) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha nem kezd el fehér szőrős réteg keletkezni a seben akkor nincs teendő a csapott evőkanál esetleg, ha szőrösödik akkor kis gyógyszert

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22042) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#22039) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Köszi, ezt kipróbálom.
Egyenlőre külön van. A nagy akiban elkülönítve.
De ma már élénk. Igazából ki is jönne, csak a többi kikezdi.
Etetésnél kiengedem úgyis.
Megnézem, hogy ma mit szólnak hozzá.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#22043) Skillet válasza mdk01 (#22035) üzenetére


Skillet
addikt

nitrát volt, sok a hal. :)
micro tápanyagok adagolása, meg a fény tuning után indultak meg a növénykék. addig semmi.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22044) Assimilator válasza bringasisti (#22037) üzenetére


Assimilator
őstag

Mondhatjuk. Bar azert a tetra, guppi, platy trio nem egy tragyatermo sugeralazo csapat. :)

(#22045) bringasisti válasza Assimilator (#22044) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen de gondolj bele sok helyen régen irodákban a pletyka futó növényt üveg vízben növesztették úgy hogy csak csapvizet kaptak. Ha éhez jön még egy kis halkaki az már a növényeknek olyan mint nekünk a pezsgő + kaviár

BENEFON DELTA--------N8

(#22046) Assimilator válasza bringasisti (#22045) üzenetére


Assimilator
őstag

Jo hasonlat es igaz is. :D

(#22047) Salex1


Salex1
senior tag

Hagyományos LED "izzót" takhatok az akváriumhoz? Jó nekik az a fény, vagy speciális hullámhosszt igényelnek?

(#22048) bringasisti válasza Salex1 (#22047) üzenetére


bringasisti
őstag

Hogy valahogy kinézzen 6500 K vagy feletti

BENEFON DELTA--------N8

(#22049) havri1


havri1
félisten

Kicsit variáltam a csöveket, végül így értem el a legjobb áramlást. Egy darab szar sincs a talajon.

[link]

havri

(#22050) Silentfrog válasza havri1 (#22049) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ennyivel jobban nyomja a vizet az Eheim ,mint a Tetra? Vagy a Tetra piszkos már,esetleg ennyit számít a vékonyabb cső?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.