Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20801) PHenis válasza bringasisti (#20776) üzenetére


PHenis
senior tag

Nekem a rotor van kikopva/szétperegve benne. Kicsit hangos is. De nem találtam csak valami szlovák webshopban...

[ Szerkesztve ]

(#20802) bringasisti válasza Daywalker (#20799) üzenetére


bringasisti
őstag

Értem, de akkor ne panaszkodjon senki hogy az algát meg elfelejti. Nyilván lesznek rendes halak, ami ott lepotyog elégedjenek meg vele.

BENEFON DELTA--------N8

(#20803) bringasisti válasza PHenis (#20801) üzenetére


bringasisti
őstag

http://webshop.sera.hu/index.php?route=common/home
Nézted? Dobj egy képet ahol látni hol hogy van elrepedve

BENEFON DELTA--------N8

(#20804) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Ez annyira jó áron van most, hogy csak na. Véletlen se vett még ilyet itt senki sem? Annyira kíváncsi lennék, hogy milyen lehet.
Most akciós, nincs 14 ezerbe se kerül...

Vízáramlás - 1200 l/h
A szűrő kapacitása - 6,6 l

(#20805) Sirandrish válasza bringasisti (#20798) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nálam az ubit a Veliféra is habzsolja :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20806) bringasisti válasza Sirandrish (#20805) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez mind rendben van, csak itt gyakran felvetődik a panasz hogy nem tisztítják az akváriumot pedig nem a szépségük miatt tartjuk.

BENEFON DELTA--------N8

(#20808) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Ha nem hullana le semmi etetéskor nekik akkor megélne algán is idős koráig is?

(#20809) Daywalker válasza Silentfrog (#20808) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, hallod...lehet abban vmi amit bringasisti mond...egész nap szopták a hátteret, fát, üveget (nem mintha lenne raja, de valamit mindig talál ugye) és a tubihoz az imént hozzá se szagolt ma, elvonult:D Tele a bendője (amúgy jó kedve van, sosem láttam ennyit úszkálni régebben, mint mostanság az új helyén)...gyorsan le is szívtam a felesleget, amit nem evett meg.

Más téma: szerintetek mennyi halat bír el az aksi? 120 liter, ezen van a két anci meg a négy csiga. Gondoltam 10 neonra és mondjuk szivárványos guppira. Utóbbiból mennyi mehet? Amúgy lehet, hogy veszek egy pár (2 db) cápamárnát is, és ha már nem kényelmes nekik akkor átrakom sógor 550 literesébe, ott még van hely:) Vagy ez vad ötlet? A harcsák valszeg maradnak a másikban, mert sajnálnám, ha széttúrnák a mostanit. Illetve van még két békám, azokat is áttenném.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20810) Sirandrish válasza bringasisti (#20806) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hja azt nem tudom. Szerencsére nekem nincs algám. Mondjuk az is igaz hogy szerintem nagyon szépek :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20811) Shrimplandhu válasza Daywalker (#20809) üzenetére


Shrimplandhu
tag

A neonhal rajhal, sokan szeretnek lenni. Pici és nem "koszol" annyira ezért 120 literbe egy bő 20 fős csapat is kényelmesen elfér. A guppi mivel elevenszülő nehezebb kontrollálni a populációját. Ha rábízod a természetre a szabályozást - azaz csak pár darab marad meg és nő fel - akkor mehet. Cápamárna szerintem hamar kinövi a 120 litert - illetve egy bizonyos méret át kell költöztetni hogy nőhessen tovább - de azt is meg kell gondolni, hogy milyen társításba kerülne utána...

http://shrimpland.hu/

(#20812) havri1 válasza Daywalker (#20809) üzenetére


havri1
félisten

Ha raszokik a halkajara az anci, a büdös életbe többet nem fog algat enni az üvegről, hidd el :D

havri

(#20813) Daywalker válasza havri1 (#20812) üzenetére


Daywalker
addikt

Hat most ugy tunik visszaszokott megis:) A regiben is nyalta a fat, szurohazat stb.

Shrimplandhu: hat, abban is van ket anci, neonok, hazmester, bekes halak, kiveve h van vitorlas is harom kb. Annyira szeretnek capat, de tudom h kicsi, a masikban is volt (50 literen egy, nem en vettem, orokoltem keszen)...valami hasonlot kene talalnom akkor :(

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20814) Silentfrog válasza Daywalker (#20813) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A fát azt mindig is rágni fogja a rost miatt. Magát a fát rágja és nem /csak/ a rajta lévő algát.

[ Szerkesztve ]

(#20815) Daywalker válasza Silentfrog (#20814) üzenetére


Daywalker
addikt

Oke, de a novenyen, uvegen, hatteren is tolja szorgalmasan :) nem csak a fan.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20816) Daywalker


Daywalker
addikt

Múltkor volt a fagyasztott kajákról szó. Melyeket érdemes megvenni, ami jó minőségű és a kisebb csapathalak is meg tudnak enni? :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20817) bringasisti válasza Daywalker (#20816) üzenetére


bringasisti
őstag

Ami tengeri mert, biztonságos

BENEFON DELTA--------N8

(#20818) Silentfrog válasza Daywalker (#20816) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A cyclops-ot tuti meg tudják enni a kisebb halak is,de ha nagyon aprónak találod akkor még jó lehet az artemia is. Azt a neonhal méretű sügérek simán meg tudják már enni.

(#20819) Daywalker válasza Silentfrog (#20818) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20820) Daywalker


Daywalker
addikt

Neeeeeee, az asszony most hivott h a nagy anci elpusztult :((((( na de a viz jo volt, pont tegnap mertuk, mi lehet?! :( lefotozza ha lat rajta vmit :( k.va eletbe!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20821) tzimash


tzimash
őstag

Üdv.

Hamarosan költözünk, a kérdésem, hogyan lehetne átköltöztetni az akváriumot (96l) a másik kecóba, ami 40km-re van. Gondolom az aljzat, növények, dekoráció kiszedése nélkül nem úszom meg...
Szűrőbaciknak is annyi lesz. A víz kb felét szeretném átvinni, hogy ne kelljen nulláról indulnia a biológiai körforgásnak. Van egy 60l-es műanyag ládám, amit eddig csak "halazáshoz" dolgokhoz használtam, viszont nem zárható... fedelet talán tudnék venni hozzá. Ti hogyan oldanátok meg?
A költözés előtt egy-két nappal át szeretném vinni az akit, nehogy a nagy pakolásban baja essen.
Aljzatot azért szerettem volna bennehagyni, mert kétféle (kvarchomok, és fekete márvány zúzalék) és nem akarom, hogy még jobban összekeveredjen.
Ráadásul a 3. emeletről kell majd levinni.

(#20822) bringasisti válasza tzimash (#20821) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy napig nem eteted a halakat, leszívod a vizet talaj marad. A halat beteszed a ládába, szűrőt belerakod, nejlonnal lefeded. Akváriumot átviszed a halakért visszamész egy sittes zsákba teszed őket berakod a ládába hogy nehogy szétszakadjon, és szűrővel átviszed az új helyre. A sittes zsák két csücskét el lehet kötni hogy a hal ne tudjon félelmében oda szorulni és megfulladni

BENEFON DELTA--------N8

(#20823) tzimash válasza bringasisti (#20822) üzenetére


tzimash
őstag

És a növények? semmi extra, pár tő fodros levelű és egy anubias meg két gömbmoha. Az anubiast, meg a két gömbmohát betehetem a halak közé? a fodrossal mi legyen? szűrő is mehet a halak közé a sittes zsákba?

Szerzek egy zsákot (cégtől tudok kihozni ilyen újrahasznosított nejlonzsákot, de elég furi szaga van, oldóthat abból ki valami?) megcsomózom a sarkait, kibélelem vele a ládát, teszek bele kb 20l vizet, leviszem és beteszem a kocsi csomagtartójába, a többi vizet, a szűrőt és a halakat leviszem vödörbe és beleöntöm a zsákkal bélelt ládába, majd bekötöm. Ezután valahogy levisszük az akit az aljzattal és betesszük a hátsó ülésre. Ez így működhet? Halak bírni fogják? Mennyi időm van max az egészre?

(#20824) bringasisti válasza tzimash (#20823) üzenetére


bringasisti
őstag

Mindegyiknek külön zsák az a tuti. Ha a szűrőt szállításkor a halak közé teszed agyonnyomja a halakat. Én sokszor költöztem, mindig este mikor nincs forgalom. A halaknak nincs nagy oxigén igénye gondolj bele ha valaki vesz halat és 1 liter vízben viszi haza a tömegközlekedésen. Bőven 2-3 óra.

BENEFON DELTA--------N8

(#20825) tzimash válasza bringasisti (#20824) üzenetére


tzimash
őstag

OK, külön zsák lesz. Köszi a tanácsot! :K
A növényekkel szerinted mit csináljak?

(#20826) bringasisti válasza tzimash (#20825) üzenetére


bringasisti
őstag

Kihúzod és egy óra múlva bedugod, persze közben a zacskóban van viz

BENEFON DELTA--------N8

(#20827) PHenis válasza bringasisti (#20803) üzenetére


PHenis
senior tag

Nincs elrepedve, hanem ki van kopva. Mikor utoljára szétszedtem tisztítani, akkor láttam, hogy valami nincs rendben. Már nem emlékszem pontosan, de asszem a tengelyen a mágnes egyik oldalán van egy fehér műanyag kalap és az csúszkál. Meg olyat csinál, hogy áramszünet után nem indul el. A tisztítás után összeraktam, és ment is. De rájöttem, hogy a vetzetéket hátul kellene elvezetni és kihúztam. Mikor visszadugtam már nem indult el. Akkor valahogy addig kapcsolgattam az elosztót meg pumpáltam a pumpájával, hogy egyszer csak elindult. Azóta nem merek hozzányulni. Egyszer volt áramszünet azóta és nem indult el. Akkoris fél órámba telt míg sikerült elindítani. Elég hangos is.
Ha legközelebb csinálja a fesztivált, akkor csinálok képeket is :K Amúgy Serafil 900-ról van szó.

tzimash: Mikor én költöztettem a 100literest, akkor leszívam a vizet műanyag hordóba. Annyit hagytam az akváriumban, hogy a halakat ellepje, olyan 10 centit. Aztán minden kihúz, ládába beledom, láda meg be a csomagtartóba. Az akváriumot pedig egy haverral lecipeltük az emeletről, be a hátsó ülésre, elaraszoltam a másik házig, ott pedig "visszaépítettem" mindent. Kb másfél óra volt és mindenki túlélte.

[ Szerkesztve ]

(#20828) Rivaul válasza PHenis (#20827) üzenetére


Rivaul
addikt

Mennyivel egyszerubb teknosokkel. 80x40 akv-bol joszagok az anyosra vodorbe. Kovek masik vodorbe. Cuccok zacsiba. Akv csomiba es igy vissza. A tininindzsak jol elvannak szarazon is, nem kell rajtuk aggodalmaskodni. Volt viziszonyos sargafulum is. Azt volt a legkonyebb utaztatni :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20829) bringasisti válasza Rivaul (#20828) üzenetére


bringasisti
őstag

Halakat se kell tulgondolni. Én kétszer költöztem úgy hogy megvolt már az összes medence. A kétméterest kiürítettem megvártam a teherautót levitték a másodikról átvitték az új helyre a tizedikre! A halakat utánuk vittem addig egy műanyag hordóban lazultak. Nem volt veszteség.

BENEFON DELTA--------N8

(#20830) bringasisti válasza PHenis (#20827) üzenetére


bringasisti
őstag

99 % hogy javítható.

BENEFON DELTA--------N8

(#20831) farkas26 válasza Silentfrog (#20804) üzenetére


farkas26
tag

Melyik oldalon kerül ennyibe?

"A jövő sem a régi"

(#20832) Silentfrog válasza farkas26 (#20831) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

(#20833) farkas26 válasza tzimash (#20821) üzenetére


farkas26
tag

Én 1éve 72literest költöztettem.
Persze pár halat nem tudtam kifogni,mert beásták magukat a talajba,így 10cm-es vizel kellet levinni a 4.ről.
Én a szűrőt míg az aksit cipeltük egy vödörben járattam,és utána azt vízzel teli szállítottam,hogy minél több baci maradjon.
A halas boltból kértem halszállító zacsit én abban vittem a halakat kivéve 1-2tőt :D
A többit meg már leírták az előttem lévő hozászólok.

"A jövő sem a régi"

(#20834) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. A 180l akksihoz, ami 90 cm hosszú megvettem az odyssea 4x39W világítást, ami 90-100cm-es akksikhoz való. Viszont az enyémre túl nagy :S
Elképzelhető, hogy nem megfelelő(hamis vagy ilyesmi) terméket kaptam? Lemértem több centivel is és 90cm az akkváriumom, viszont az odyssea legkisebb, felrakáshoz szükséges hossza 94cm :S
(amúgy is beszélnem kell a bolttal (GA) mert számlát sem kaptam :/ nem a számla mivolta miatt szeretnék rákérdezni, de így nem tudom hogy tudnám érvényesíteni a garanciát, ha a jövőben szükségem lesz rá (garipapír sincs))
Járt már valaki így? Van ötletetek, hogyan tudnám még is használni a világítást?

(#20835) Silentfrog válasza mézespálinka (#20834) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Több helyről olvastam, hogy az Odyssea lámpák lábait hajlítgatni szokták mert a ráírt "tól" akváriumra nem megy rá. Nekem pont jó, nálam ilyen gond nem volt.

A számlára mindenképp kérdezz rá mert bár nem szoktak elromlani ezek a lámpák a gari időn, de biztos ami biztos.

Sosem hallottam olyanról, hogy ezt a világítást hamisítanák.

(#20836) mézespálinka válasza Silentfrog (#20835) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Értem. Akkor a bolt válasza után megpróbálom én is a hajlítást , addig nem nyúlnék bele "ennyire" a szerkezetbe :/ Esetleg ahol olvastad ott nem volt valamilyen kép hogy hogyan lehet hajlítani úgy, hogy biztonságosan felfeküdjön?

[ Szerkesztve ]

(#20837) Silentfrog válasza mézespálinka (#20836) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos azt sehol sem írták, csak , hogy nem jó a méret és, hogy meg kell hajlítani. Mivel ki tudod venni az egész lábat a lámpából lehet hogy kivéve kellene befogni valamibe/ satuba/ és így megpróbálni kissé össze nyomni.

Így

vagy így

Vannak a lábai most?

[ Szerkesztve ]

(#20838) mézespálinka válasza Silentfrog (#20837) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Az also kepen lathato modon.

(#20839) jegenye77


jegenye77
addikt

Én is úgy kaptam ahogy az alsó képen van. Nekem is nagy volt úgy.
Két fogóval hajlítottam rajta, hogy jó legyen. Amúgy is emelni akartam rajta így csak egy hajlítást kellett minden lábon csinálni.
Most meg már fellógattam. Így szebb és tisztításnál se zavar.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20840) mézespálinka válasza jegenye77 (#20839) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Köszi az infókat!

(#20841) Assimilator


Assimilator
őstag

Ismet en. (elso akvariummal)
Szoval ugy nez ki, hogy most mar a viz es az novenyek rendben vannak.
Nagyon szep tiszta az akvarium, vizminoseg rendben. Johetnek a halak.
Hat a kezdeti terv a tuleles es konnyu tartas jegyeben keszult, amiben Guppik, Neonok, Black molly lenne elso korben. Illetve az alga es aljzat karbantartas gyanant Anci es Hazmester lenne meg.
Eleg sok akvariumban lattam ezeket a halakat egyutt, szoval remelem nalam is mukodni fog.
Olyan kerdesem lenne, hogy egy 110 literes akvariumban ezekbol a halakbol milyen darabszamot javasolnatok?
Illetve mennyire hasonlo az etkezesuk?
Mert nem szeretnek 60 fele eledelt tartani.

(#20842) bringasisti válasza Assimilator (#20841) üzenetére


bringasisti
őstag

Az eleven szülök majd benépesítik a neonon kívül nem kell darabszám. Egy lemezes és egy fagyasztott elég a csapatnak

BENEFON DELTA--------N8

(#20843) Daywalker válasza bringasisti (#20842) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is úgy gondoltam, hogy 10 neon, 2 anci (egyet most pótolnom kell :( )...és emellé hány szivárvány guppi mehet? (120 liter)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20844) Sirandrish válasza Daywalker (#20843) üzenetére


Sirandrish
legenda

1-2 hím meg 2-3 nőstény..1 hónap múlva meg majd lapátolod a kishalakat. :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20845) Daywalker válasza Sirandrish (#20844) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, volt régebben...nem tudom ezen a téren lapátoljak-e bármit vagy hagyjam őket, mer igazából mit csinálok velük, ha kiszedem?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20846) Assimilator válasza bringasisti (#20842) üzenetére


Assimilator
őstag

Koszonom szepen. :R
Meg most jutott eszembe a Sziami harcoshal. Az mennyire fer meg veluk?

(#20847) bringasisti válasza Daywalker (#20843) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem mehet

BENEFON DELTA--------N8

(#20848) bringasisti válasza Assimilator (#20846) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem nem volt Bettám de szerintem más halakra nem igen veszélyes

BENEFON DELTA--------N8

(#20849) Assimilator válasza bringasisti (#20848) üzenetére


Assimilator
őstag

Koszi ezt is. :R Utolso kerdesem pedig az lenne, hogy egyszerre megvehetem az osszes halat?
Vagy fajtankent mas napokon?
Kicsit hulye kerdes, de na. :)

(#20850) Shrimplandhu válasza Daywalker (#20845) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Felelősen kell gondolkodni. Ha nem lesz helyük a kicsiknek nem kell kivenni a közelellős nőstényt! Elég annyi ami megmarad a nagy akváriumban. Elsőre kicsit szívtelen hozzáállásnak tűnik ez, de nem az. Sokkal rosszabb a wc-be lehúzás na az igazi állatkínzás.

http://shrimpland.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.