Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21301) Sirandrish válasza noxon (#21299) üzenetére


Sirandrish
legenda

A szívó része nem porszívó.
Mellesleg ezen átestem én is...néztem hogy ellebeg mellette a cucc. Ne foglalkozz vele...majd a 3. körben beszívja :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21302) noxon


noxon
őstag

Értem köszi a választ, akkor várok, hogy tisztuljon :)

Hát a nyomó ágat, most hagyom egyelőre a másik felében szembe vele. A szívó ág alja mennyire legyen lent? Mert a képen kb középen van a vizben.

We live in a simulated world...

(#21303) Silentfrog válasza Sirandrish (#21301) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Milyen szép is ez a hobbi! A halkakát nézed, hogy megy körbe és körbe és körbe. És egyszer csak felkapja a szűrő! De szép is ez! :P :DD

(#21304) mdk01 válasza Assimilator (#21298) üzenetére


mdk01
addikt

Hangulat változásra csinálják állítólag.
Vízminőség, stressz stb.

(#21305) Daywalker válasza Assimilator (#21298) üzenetére


Daywalker
addikt

De milyen foltokra kell gondolni?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21306) mézespálinka válasza mézespálinka (#21296) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Valaki esetleg? :))

(#21307) Sirandrish válasza Silentfrog (#21303) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az elmúlt 2 napba konkrétan csak azt néztem, de még kis finomhangolás és remélhetőleg nem lesz mit néznem és be kell érnem majd ezekkel a színes úszkáló izékkel :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21308) Assimilator válasza Daywalker (#21305) üzenetére


Assimilator
őstag

Melo utan lefotozem. Feher 1 cm-es folt.

(#21309) noxon


noxon
őstag

Az új szűrőm ( classic 2215 ) néha bugyborékoló hangot ad, mintha levegős lenne vagy mintha folyna benne a viz... de ez mitől lehet? Nem tudom honnan kerülhet bele levegő. A másik meg, hogy egy kicsit folyik, kevéske vizet látok mindig a szűrő alja körűl, de csak egy ponton. Rossz lenne a tömítő gyűrű?

We live in a simulated world...

(#21310) Daywalker válasza noxon (#21309) üzenetére


Daywalker
addikt

A folyas az gond. Olajoztad/zsiroztad a tomitest osszeszereles elott? A csobogas pedig lehet attol h levegos. Menet kozben billegtesd, es kijon a bubi. Ez uj szuro?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21311) turbulencia8 válasza mézespálinka (#21296) üzenetére


turbulencia8
őstag

En sose hasznaltam speci taptalajt, sima kavicsba szoktam rakni JBL golyogat. Mondjuk nekem beepitett vilagitasom van (hatul novenyes fenycso, elol sima), azzal meg csak az anubias felek maradnak meg tartosan, ill. lagyvizzel a valisneria is. Ezeknek a novenyeknek boven eleg a JBL agyaggolyo.

(#21312) Silentfrog válasza noxon (#21309) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha folyik akkor lehet , hogy ott is levegősödik fel, levegőt szív. Szed szét újra és ahogy írták kend be a tömítéseket vazelinnel. /gyógyszertár 150 ft egy tégely/ Nem tömted meg nagyon a szűrőt? Könnyen ráment a teteje?

(#21313) noxon válasza Silentfrog (#21312) üzenetére


noxon
őstag

Nincs tele tömve a szűrő, a tömítő gyűrű zsíros volt mielőtt üzembe helyeztem, megnéztem, de akkor megnézem újra és bekenem. Köszi a gyors választ :) Meg vizsgálgatom majd akkor ezek alapján..

Amúgy igen, új szűrő. Tegnap lett beüzemelve, amúgy tetszik, a lebegő bizbaszokat eltüntette a vízből :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21314) havri1 válasza noxon (#21313) üzenetére


havri1
félisten

Az sem jó, ha vastagon zsíros a tömítés, nekem akkor is folyt :) Csak vékony réteg kell rá, hogy ne "ragadjon".

havri

(#21315) Sirandrish válasza noxon (#21313) üzenetére


Sirandrish
legenda

"a lebegő bizbaszokat eltüntette a vízből"

Jaja...nekem a mikróval volt hasonló élményem...megmelegítette a kaját...boszorkányság :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21316) Skillet


Skillet
addikt

az első jbl tesztcsík kb ezt hozták ki:
no3 kb 50-100mg/L
no2 kb 0mg/L
gh kb 21 d felett
kh 6-15 d között, nehéz kivenni a színét.
ph 7,6-8 között
cl 0
nemrég került be a 4 liternyi új szűrőanyag. gondolom annak még érnie kell.
a víz itt eléggé kemény, ez tény. az easycarbo folyamatos adagolása talán elviszi savasabb irányba a vizet.
no3 meg ugye nem csoda... mármint ha jól tudom, az okozza az algát... ha beáll a szűrő, remélem lejjebb megy.
nem tudom, egyelőre ennyi. valaki erre?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21317) Silentfrog válasza Skillet (#21316) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A nitrátot leginkább vízcserével lehet orvosolni.

Ez vízcsere előtti értékek?

(#21318) Skillet válasza Silentfrog (#21317) üzenetére


Skillet
addikt

nem. vasárnaponként van a vízcsere. szóval 2 napja volt.
mérjem meg majd vasárnap vízcsere előtt is?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21319) noxon válasza Sirandrish (#21315) üzenetére


noxon
őstag

az hát :D

Jó, de a beüzemelés után csak úgy lebegtek össze vissza, a szívó ág közelébe se akartak menni... de most már ok :)

We live in a simulated world...

(#21320) Silentfrog válasza Skillet (#21318) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Vízcsere előtt érdemes megmérni, mert az a maximum érték.

Mennyi vizet cserélsz?
Nem nagyon nitrátos a csapvizetek?
Elég sok ez az érték 2 nap után, viszont a biológiai szűrésed nem rossz, hisz nem a nitrit a magas, ami ugyebár már veszélyesebb.

(#21321) Skillet válasza Silentfrog (#21320) üzenetére


Skillet
addikt

50% minden vasárnap.
nem tudom, meg kellene mérni a csapvizet. meg is ejtem.
csapvíz:
no3 10-25 közé lőném színben.
no2 0
gh >21
kh 15
ph 7.2-7.6
cl 0-0,8

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21322) noxon


noxon
őstag

Az most ugrott be, a tömítéssel kapcsoaltban, hogy amikor kibontottam és nézegettem a szűrőt, akkor véletlen hozzá értem egy kis részéhez a tömítő gyűrűnél és zsíros lett az újjam. Lehetséges, hogy lekenődött és ott szivárog akkor? És azért is levegős...

We live in a simulated world...

(#21323) Silentfrog válasza Skillet (#21321) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nincs nagyon túltelepítve az akvárium? Nem szabadna ennyi nitrátnak lenni a medencédbe 2 nap után, a csapvízben sincs extrém szint.
Viszont nincs nitrited tehát olyan sok hal nem lehet benne. Érdekes.... :U

Szat gyantát nem használsz ugye?

Lehet, hogy az egyik liter szűrőanyag helyett inkább azt kellene venned. Az kiveszi a nitrátot a vízből,mint a tesztcsíkon látod a színeket az 50-100mg /l már a megfelelő szint fölött van. Ráadásul csak 2 nap telik el, és a vízcseréig még több lesz.

Ha tudsz mérj egyet vízcsere előtt is, de figyelj a halyes használatra a csíknak, 3 másodpercig kell a vízbe mozgatni és csak egy perc múlva kell az értékeket leolvasni. Ha nem így csinálod akkor csal a színekkel.

(#21324) Skillet válasza noxon (#21322) üzenetére


Skillet
addikt

próbáld meglesni, honnan jön a víz.
aztán szedd szét és rakd össze újra.
én nem hiszem, hogy ennyire mérvadó lenne ez a szír kérdés. persze nem akarok a többiek szavával szembeszállni, de kb 5 éve megvan az atman szűrőm és sosem zsíroztam a gumit. nem büszkeségből írom, nem felvágni akarok vele, de ez van. ja, és nem folyik :)

(#21323) Silentfrog

bízom benne, hogy ha beáll a szűrés, még változhat.
nincs szat, de
most egyelőre elég volt a vásárlásból :) nem csak a pénz miatt, hanem mert... csak :) hacsak nem muszáj, semmi mást nem akarok venni egy darabig az akihoz.
most amúgy is sok dolog változott. tápozás, szűrés terén is. pár hónapig próbálom figyelgetni, aztán majd kiderül. de egyértelműen vissza kellene szorítani a nitrátot. az alga amúgy is bajos nálam, jó eséllyel ettől van.
mérek majd egyet közvetlenül vízcsere előtt. igen, odafigyeltem a tesztre. ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21325) noxon válasza Skillet (#21324) üzenetére


noxon
őstag

Az enyém is egy kis résznél folyhat, mert csak kis résznél van viz a földön. Gondolom ahol hozzá értem és lekenődött. Alapból nem folyik sehol, tehát nálam is jó a tömítés, csak annál a kis résznél lehet gond.

We live in a simulated world...

(#21326) Sirandrish válasza noxon (#21319) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mondtam neked tegnap is hogy ez nem egy porszívó.
Idő kell mire beszipkázza a cuccot. A lényeg hogy az anyag járjon arra is..akkor idővel elkapja a kis rohadékokat :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21327) mdk01 válasza Skillet (#21324) üzenetére


mdk01
addikt

Azért szokták az indulás után sűrűn cserélni a vizet, hogy minél állandóbbak legyenek az értékek, ne ugráljon nagyon, mert az is algásodást okoz.
A lényeg tehát, hogy inkább 2 naponta ~25% mint hetente 50%.

(#21328) Skillet válasza mdk01 (#21327) üzenetére


Skillet
addikt

Megpróbálom. És sacc mennyi idő után áll be? Pár hét, hónap?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21329) Daywalker válasza noxon (#21325) üzenetére


Daywalker
addikt

Ennyire könnyen nem jön le. Ahogy mondták, egy vékony rétegnek kell lenni, az pedig akkor is rajta marad, ha hozzá érsz akár ronggyal. Szedd szét, rakd össze, jó lesz az.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21330) mdk01 válasza Skillet (#21328) üzenetére


mdk01
addikt

Inkább hónap, nagyjából 3 kell neki, de folyamatosan ingáznak az értékek ezt kell minél inkább minimalizálni, de ugyanakkor az egészséges határokon belül tartani mindent.
Nagyon nehéz feladat ilyen kis víztömegnél.
Ezért mondják, hogy a nano aksik profiknak való, egy kezdőnek legalább 60literrel kell kezdeni.

(#21331) Skillet válasza mdk01 (#21330) üzenetére


Skillet
addikt

Utána, ha beállt, szűrő takarítás után már hamar visszaáll a rend, ha az akvárium vízben van kipucolva a szűrőanyag?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21332) mdk01 válasza Skillet (#21331) üzenetére


mdk01
addikt

Nagy valószínűséggel igen, de óvatosan kell vele bánni, vagy/és nem szabad megterhelni a vizet.

(#21333) noxon


noxon
őstag

A halak hogy bírják a szűrő által keltett áramlást? Most már benne vannak az akváriumban és ahogy látom, ha megállnak akkor kicsit elhajlik az uszonyuk az áramlásban, nincs nyugodt álló víz rész. Nem tudom ez mennyire zavaró nekik.

We live in a simulated world...

(#21334) noxon


noxon
őstag

Nos egyelőre ilyen az akvárium, 3 hallal, a többi hétvégén jön :)

[link]

We live in a simulated world...

(#21335) Skillet válasza noxon (#21334) üzenetére


Skillet
addikt

Nem látom a linket, mert nincs hozzáférésem...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21336) noxon válasza Skillet (#21335) üzenetére


noxon
őstag

Akkor majd felteszem ide képként.

Egyelőre még nem szokták meg az új akváriumot :( a fényt felkapcsoltam és rögtön elbújtak, meg úszkálnak jobbra balra az üvegfal mentén.

We live in a simulated world...

(#21337) Skillet


Skillet
addikt

sózni szokta valaki az édesvízi akiját? van értelme bizonyos mennyiségben?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21338) Skillet válasza Skillet (#21337) üzenetére


Skillet
addikt

Még valami. A makro tápozás miatt is lehet magas a nitrát szintem. KNO3-at is adagolok. Akkor abból kellene visszavenni. Majd mérek valamit vízcsere előtt, de jövő hétre lehet leteszem a kálium nitrátot, aztán megnézem akkor mi jön ki. Egy biztos, az alga gyér tápozás mellett is megvolt, igaz, akkor teszteket még nem csináltam, így a vízparamétereket nem tudtam.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21339) bringasisti válasza Skillet (#21337) üzenetére


bringasisti
őstag

Af.sügérek esetében igen

BENEFON DELTA--------N8

(#21340) noxon válasza bringasisti (#21339) üzenetére


noxon
őstag

És milyen sóval érdemes? Jódozott vagy a nélküli sima konyhasóval?

We live in a simulated world...

(#21341) Silentfrog válasza noxon (#21340) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha keveset raksz a vízbe,akkor jobb a jódozott.

Én vízcserekor mindig rakok egy csapott evőkanál jódozott sót a 300 literes medencébe. A csapvíznek nagyon kicsi a jód tartalma és ezt hivatott pótolni az a kevés mennyiség.

De ez nem kötelező , elvannak só nélkül is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#21342) noxon válasza Silentfrog (#21341) üzenetére


noxon
őstag

300 literes ? Az igen :C :Y Az hányszor hány cm-es akvárium?

Amúgy az mennyire normális, hogy a sügérek az új akváriumban fel alá úsznak folyamatosan, egyik végéből a másikba... A kajából csak az egyik evett. Ha nem nyugszanak meg akkor gondolom valami baj lehet. Tegnap tettem be őket, de még reggel is ilyenek voltak.

We live in a simulated world...

(#21343) Silentfrog válasza noxon (#21342) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A yellow sügerek nálam is csinálták jobbra balra fel le . Etz egész nap. Hülyét kaptam tőlük. Fèl èv mulva egyszer csak abbahagyták.

(#21344) Sirandrish válasza noxon (#21342) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miért? Neked hány literbe vannak Sügérek?
Amúgy 120x50x50es az aki...ha jól tudom :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21345) noxon válasza Sirandrish (#21344) üzenetére


noxon
őstag

160 L, nem a legjobb kép, de ez van most :) Még csak szegény 3 db árválkodik, de szombaton jönnek még. Meg akarok még tenni bele több búvóhelyet.

We live in a simulated world...

(#21346) Sirandrish válasza noxon (#21345) üzenetére


Sirandrish
legenda

És mennyi és milyen halakat akarsz a 160 literbe?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21347) mdk01 válasza Skillet (#21338) üzenetére


mdk01
addikt

KNO3-ot eddig nem mondtad...vagy az én figyelmemet kerülte el. :U
Ha két naponta cserélsz nagy vizet(pihentetett vízzel legalább) és tök pontosan visszatápozol akkor nem gond, mert így lehet a legkönnyebben fenntartani az állandóságot.

[ Szerkesztve ]

(#21348) mdk01 válasza noxon (#21345) üzenetére


mdk01
addikt

Tegyél bele növényt rengeteget dob, meg sokkal jobban fogják ők is érezni magukat.
Képzed el magadat egy 10x10m-es üvegkockában ahol nem bírsz elbújni semmi elől...én qrva xarul érezném magam. :)

(#21349) Skillet válasza mdk01 (#21348) üzenetére


Skillet
addikt

Sügérek milyen növényt nem falnak fel? :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21350) bringasisti válasza mdk01 (#21348) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen, de az is igaz hogyha nincs búvóhely akkor nincs min veszekedni

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.