Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) Sirandrish válasza noxon (#26000) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lusta disznó:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26002) twi452 válasza noxon (#26000) üzenetére


twi452
senior tag

ez tény :)
másik megoldás ha szépet szeretnél akkor elfelejted az esőztetőt és nézel szép és drága üveg lily-ket és kifolyókat vagy nézel olcsóbb kínaiakat amikből szintén egész szépeket lehet találni :)

Persze ezekkel óvatosan kell bánni mert nem figyelsz, kocc és törhet.. főleg takarításnál vannak ilyen balesetek :)

Viszont tényleg szépek a vízben, amíg tiszták :D

Tegnap etetéskor az egyik galaxy beúszott a poppy gömbjébe és "leült" az aljára mert nem tudta, hogy most mi van.. aztán egy fél perc múlva azért megtalálta az utat a gömbből kifelé :) A másik meg alulról megfejelte amikor ment volna fel a felszínen úszó kajáért. Úgyhogy tényleg szinte láthatatlan tud lenni :)

(#26003) noxon válasza twi452 (#26002) üzenetére


noxon
őstag

Igen azok jól néznének ki, csak gondolom kb a 60 cm magas medence feléig érne le a szívó ága... Ami megint gond lehet

We live in a simulated world...

(#26004) noxon


noxon
őstag

Szerintetek 8db 5-7 cm firefish 5000ért sok, vagy valós ár?

We live in a simulated world...

(#26005) havri1 válasza noxon (#26004) üzenetére


havri1
félisten

Jó ár.
Üzletben sokkal drágább.
Csak nézd meg a szülőket! Nagyon sok a rossz, gyenge vérvonal sajnos.

[ Szerkesztve ]

havri

(#26006) noxon válasza havri1 (#26005) üzenetére


noxon
őstag

Mutatott képet, szép piros hím meg narancs nöstény. A kicsik is narancs sárgák, akkor nem lesznek pirosak?

We live in a simulated world...

(#26007) Silentfrog válasza noxon (#26004) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha szépek,akkor nem adja sokért őket. A sárgàból nem igazán lesz piros...

(#26008) atos19881101


atos19881101
senior tag

Sziasztok,

Valószínű megvan az oka, miért algásodok. Ma cseréltem a külső szűrőmben (Eheim 2213 + bio töltet) aktívszenes szűrőt, és az egész szűrő tele volt barna trutyival. Kb 2 hónapja takarítottam. Normális, hogy ennyire megtelik?
Illetve most vettem tudomásul, hogy a szűrőben idővel cserélni kell az aktívszenes szűrőt, illetve a fehér finom szűrőpárnát. Az aktívszenes dobozán van feltüntetve. Maga a szűrő dobozán illetve használati útmutatójában sem láttam semmi ilyet. :W

Valaki le tudja írni, miként kell karban tartani ezeket a szűrőket? Azt hittem pár havonta elég, ha akvárium vízben kiöblítem magát a töltetet ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#26009) Dealer95 válasza atos19881101 (#26008) üzenetére


Dealer95
őstag

Szia!

Külső szűrőnél az előszűrőt (általában szivacs, ezen folyik át először a víz) jó havonta teljesen kitakarítani.
JBL, Eheim: ezeknél ez van legfelül.
Tetra: ha jól tudom ezeknél pedig sajnos legalul.

Az aktív szenet fajtától függően pár hétig (max 1 hónapig) szabad bent hagyni, utána cserélni kell.
A perlon vattát is max 1-2 havonta, amíg el nem tömődik, jó ha cseréled.

Nálunk a diszkoszosba 2 hetente kell cserélni az előszűrőt annyira eltömődik és utána kb. alik folyik a víz, 0 a flow.

(#26010) atos19881101 válasza Dealer95 (#26009) üzenetére


atos19881101
senior tag

A szivacsot csak folyó víz alatt takarítod? Nekem sajna majdnem legalul van a durvább szivacs. Ahhoz hogy azt ki tudjam szedni, szét kell bombázzam az egészet. Ilyenkor a szűrőbacikkal mi lesz? Nem pusztulnak el?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#26011) Dealer95


Dealer95
őstag

Egyébként valaki nem tudja honnan tudnék venni olcsón zúzott (vagy akár nagy darabokban is, max összetöröm) lávakövet?
Kardinális garnéláknak kellene.
Valami 150-250Ft/kg körül gondoltam.

(Egyébként valakinek nem kell Yellowfire garni, 13db?)

#26010 atos19881101 : Fél óra alatt ha megcsinálod a műveletet, nem lesz gond.
Nálunk volt 6 órás áramszünet is és utána sem volt semmi probléma, NO3, NO4 szint sem emelkedett stb.

[ Szerkesztve ]

(#26012) atos19881101 válasza Dealer95 (#26011) üzenetére


atos19881101
senior tag

De ugye szárazon lesz a cucc. Az sem gond? Akkor majd stopperrel mérem az időt. ;]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#26013) havri1 válasza atos19881101 (#26010) üzenetére


havri1
félisten

Kosaras? Ha igen, a biológiai szűrőanyagot ne piszkald, max akváriumi vízben (vodorben) lotykold meg. Szivacsot mosd ki, vissza, és kész.

havri

(#26014) Tarill válasza atos19881101 (#26008) üzenetére


Tarill
őstag

Szia! ha növényezni akarsz akkor az aktívszenet felejtsd el, kiköt bizonyos tápanyagokat is! vedd is ki a szűrődből. sima szivacsot tegyél a helyére vagy bármit

(#26015) Silentfrog válasza Dealer95 (#26011) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Merre laksz? Csongrád megyében rengeteg helyen tudok. Kertépítő boltokban mindig van lávakő , de árulják egyes barkácsáruházakban is.

(#26016) atos19881101 válasza havri1 (#26013) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen kosaras. Idáig csak meg szoktam lötykölni ahogy írod. Szivacsot rendeltem bele újat. Azt cserélem. De sajna az alsó durva szivacsot nem tudom kiszedni könnyedén.

tarill
Hát ha ezt előbb tudom. :DDD
Most az elsödleges célom, hogy az algától megszabaduljak. Ahhoz jó a szén.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#26017) bringasisti válasza atos19881101 (#26010) üzenetére


bringasisti
őstag

A szivacs nem szereti a csapvizet. A medencéből leszívott vízzel kell tisztítani

BENEFON DELTA--------N8

(#26018) noxon


noxon
őstag

Úgy néz ki elhoznék egy-egy csapat Lethrinops lethrinus és Pseudotropheus demasoni halakat.
Tudtok ezekről valamit? Ellesznek a többi mellett 576 literben?

We live in a simulated world...

(#26019) Sirandrish válasza noxon (#26018) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Demasoni tudtommal egy őrült. Bár neked Auratusaid is vannak amik szintén azok :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26020) Tarill válasza atos19881101 (#26016) üzenetére


Tarill
őstag

nem jó hozzá a szén, lehet pont attól van algád mert az aktívszén kivesz olyan dolgokat a vízből amik miatt jön az alga...

(#26021) bringasisti válasza Tarill (#26020) üzenetére


bringasisti
őstag

:F Esetleg ha kifejtenéd

BENEFON DELTA--------N8

(#26022) noxon válasza Sirandrish (#26019) üzenetére


noxon
őstag

Én is azt olvastam, hogy nagyon agresszívek, de akitől veszem ( nagyon régóta foglalkozik velük ) azt mondta 250 liter felett nála sosem azok, csak kis akiban. Amúgy szépek.
Csak egy auratusom van, még a kezdeti időkből :) mainganokkal köcsög volt, de azok már nincsenek.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#26023) Sirandrish válasza noxon (#26022) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát akkor hajrá. Nekem is volt 3...mondjuk én nem vártam meg a végét..
Az Auratusokkal és a Mainganokkal együtt menesztettem őket :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26024) noxon válasza Sirandrish (#26023) üzenetére


noxon
őstag

De az a 3 balhézott? 576 literben nehogy már ne férjenek el :D na meg csapatban lesznek 6 db talán úgy jobb...

Max, ha nem jön be oda adom neked ajándékba :D

We live in a simulated world...

(#26025) Sirandrish válasza noxon (#26024) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem vártam meg hogy elkezdik-e. Az agresszív fajoktól megszabadultam.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26026) Silentfrog válasza noxon (#26022) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem volt 200 literbe Pseudotropheus demasoni, egy kisebb csapat. A hímek nagyon agresszívek, kötekedősek voltak, 240 literbe szerintem csak akkor nem azok ha nagy csapatva vannak.

Én eladtam őket mielőtt még nagyobb akváriumom lett volna.

(#26027) noxon válasza Silentfrog (#26026) üzenetére


noxon
őstag

Hmm... Hát akkor nem tudom, max megválok tőlük, de hátha nekem szerencsém lesz velük. Megnézzük nagy akiban milyenek.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#26028) Silentfrog válasza noxon (#26027) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Próbálkozz legalább 5-7 darabos csapatban, hátha oszlik az agresszió.

(#26029) bringasisti válasza noxon (#26022) üzenetére


bringasisti
őstag

Hiába 2 méter a 2 méter odamegy és megkeresi

BENEFON DELTA--------N8

(#26030) noxon válasza Silentfrog (#26028) üzenetére


noxon
őstag

6 db lenne, de lehet firefish corall red lesz, csak még elég narancsok úgy nem tetszik, de azt mondja kipirosodnak még

We live in a simulated world...

(#26032) Emperor_ válasza noxon (#26018) üzenetére


Emperor_
addikt

A demasonit gondold át!
Nálam kb 15 db van bruttó 238 literben. Ütik, vágják egymást.
Akkor ajánlom őket ha rengeteg búvóhely van és sokan vannak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#26033) noxon válasza Emperor_ (#26032) üzenetére


noxon
őstag

Értem, najó hát akkor sztornó, ha mindenkinek ez a véleménye.

We live in a simulated world...

(#26034) noxon


noxon
őstag

Eltűnt egy kis yellowom, növendék hal, döglötten se találom sehol, megették volna? Csak nem, ahhoz már nagy. :F

We live in a simulated world...

(#26035) havri1


havri1
félisten

Kitakarítottam a tetra 1200 - ast cirka 11 hónap után. Hát nem mondom, hogy sikerült összerakni. Orrán száján ömlik a víz.

havri

(#26036) Silentfrog válasza havri1 (#26035) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Biztos hogy jól összementek a kosarak?

(#26037) jegenye77 válasza havri1 (#26035) üzenetére


jegenye77
addikt

Egyszer szedtem szét az 1200-ast mikor pár hétig az volt nekem is és utána mindig szivárgott belőle a víz.
Vagy 3x próbáltam összerakni mire elállt.
Nem tudom mi lehetett a baj.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26038) havri1


havri1
félisten

Harmadjára jó lett, hát nem egyszerű ez a szűrő :)

Az a baj, nem tudom mi volt a baj. Leszedtem a fejet, kiöntöttem a vizet belőle, és lassan ranyomtam.

[ Szerkesztve ]

havri

(#26040) Sirandrish válasza jegenye77 (#26037) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én eddig egyszer szedtem szét de hibátlanul össze tudtam rakni szerencsére:B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26041) noxon


noxon
őstag

Mivel etessem még a sügereimet? :) Most a választék nálam, cyclops, krill, artemia, malawi mix. Szárazban meg JBL Malawi Novo, meg aquatic nature excel color.

We live in a simulated world...

(#26042) Silentfrog válasza noxon (#26041) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pont ezekkel! :) Adhatsz még nekik Sera discust, sant vagy Tetra pro colort vagy Tropical supervit-et vagy még ezer féle szárazat. De amit leírtál az tökéletes nekik.

(#26043) Tarill


Tarill
őstag

Jbl tápok jók? Pl color?

(#26044) Silentfrog válasza Tarill (#26043) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem igazán hallom, hogy sokan vennének, gyanítom oka van.

(#26045) Sirandrish válasza Tarill (#26043) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem rengetegen ajánlották a JBL Novo Malawi-t a 38% Spirulina miatt többek között.
Nálam forr a víz ha azzal etetek...imádják.
Előtte a Sera Flora volt amit a spirulina tartalma miatt vettem, de közel sem volt ilyen hatásos.
Nálam amellett a Sügerek mészárolták az Anubiast...a Novo Malawi óta hozzá sem nyúlnak :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26046) Silentfrog válasza Sirandrish (#26045) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az Aquatic tápokat sztárolják sok helyen. Egyszer lehet kipróbálom, bár nem tudom, hogy miben nyilvánul meg a prémium minősége.

Most 3 féle lemezest rendeltünk Sera san-t Tropical vegetable-t és Tropical Supervit-et. 1600ft/ liter és 200 grammosak.

[ Szerkesztve ]

(#26047) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#26046) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Aquatic: Mihez képest a panzihoz képest szine szaga, a tetrához képest passz, kb hasonló, talán szebb szinű, nagyobb, de ez meg color, meg mit számít a szin... Passz. A halak imádják.
Adtak granulátum mintát, az is bejött nekik, de az még van tetra is.Valószínű aquaticot veszek utána.
Az, hogy a kaja külalakra szép, még szerintem nem feltétlen jelent minőséget, kóstolni meg nem kostoltam :)

Egyetlen ami kétesélyes az a anci kaja, tényleg a jó minőségű 4 óra múlva sem feloldódó tabletta. Anciknak. De egyszerűen a tetra tabimin után csak azért eszik mert van, a tabiminért, a plecominért és a prodacos páncéloskajáért meg verekednek. Mindig mást kapnak, de az aquaticos nap, nem a kedvencük.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#26048) MrTwister válasza xxxjjjkkk (#26047) üzenetére


MrTwister
őstag

"Egyetlen ami kétesélyes az a anci kaja, tényleg a jó minőségű 4 óra múlva sem feloldódó tabletta." az melyik, mi a neve? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26049) noxon


noxon
őstag

Kaptam 6 lethrinops fajta sügért, most olvastam utánuk, hogy homoksügér félék. Nem épp a meglévő halaimhoz illenek :(
Másnak nincs tapasztalata ezekről a halakról?

We live in a simulated world...

(#26050) bringasisti válasza MrTwister (#26048) üzenetére


bringasisti
őstag

Az anacit nem kell etetni keressen magának kaját, pucolja az üveget. Aztért házmester hal hogy pucolja a medencét

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.