Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) hoby36 válasza V.Stryker (#6000) üzenetére


hoby36
senior tag

[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#6002) V.Stryker válasza hoby36 (#6001) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6003) V.Stryker válasza V.Stryker (#6002) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Valakinek nem kell két gurámi, az egyik tűz a másik törpe, és négy fekete neon?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6004) SzalaiG válasza V.Stryker (#6000) üzenetére


SzalaiG
addikt

A baktériumkultúra könnyebben túléli és a biológiai szűrés jobban működik.

(#6005) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Algaevő csíkot cserélek ancira.
Bővebben a linken.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6006) V.Stryker válasza SzalaiG (#6004) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, ennek megfelelően takarítottam. Nem volt koszos.

Apropó, Van itt valakinek Eheim Pickup 2008-as szűrője? Megnézné nekem,hogy ha kiveszi a szűrőt, akkor a zöld tartály alján, ahol bejön a cucc, ott a lyuk három fele van oszva, hogy mind a háromnál ki van-e lyukasztva, mert nálam csak kettő és az egyik harmad meg nincs kilyukasztva.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6007) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Szobanövényt pl.: pletyka lehet-e, érdemes-s akváriumba tartani? Élő, működő akváriumra gondolok, halakkal, növényekkel. Nyitott, tető nélküli.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6008) SzalaiG válasza V.Stryker (#6006) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem is 2008 van. Nálam sincs kilyukasztva. :)

(#6009) rien válasza Blabcsi (#6007) üzenetére


rien
senior tag

Itt lesz a válasz.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#6010) V.Stryker válasza SzalaiG (#6008) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, akkor megnyugodtam. :) :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6011) Blabcsi válasza rien (#6009) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Szép írás, köszi. Okosabb lettem.
Neki esek a guglinak.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6012) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Senki?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#6013) Dzsolo válasza V.Stryker (#6000) üzenetére


Dzsolo
senior tag

azért mert a klór megöli a hasznos baktériumokat, ezért kell a saját vizében kitakarítani. ha friss vízzel mosod ki minden mosás után úgy viselkedik mintha most tetted volna be először azaz újra el kel szaporodni a baktériumoknak, hogy rendesen tudjon dolgozni. De mivel ez csak belső szűrő teljesen mindegy mivel mosod (szerintem) az csak a lebegőanyagot szűri ki, viszont a külső szűrő biológiai szűrő és te csapvízzel mosod ki akkor max a lebegőanyagot szűri ki a vizedből pedig nem az a cél, de nálad ez nem áll fenn.

(#6014) V.Stryker válasza Dzsolo (#6013) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hasznos baktériumok? :S Nofene. Hát ha ti mondjátok, akkor abban mosom oszt kész. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6015) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Ma beraktam az első saját termesztésű spenót levelet a kis akváriumba.
Óriási siker. Fogpiszkálóval szúrtam az aljzatba és hirtelen tele lett kis garnélával. :D
Remélem a piszka megmarad!

(#6016) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

5 csigaevő csiga yeah :C
Csak szereztem én is! :U

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#6017) rien válasza Dzsolo (#6013) üzenetére


rien
senior tag

Izé...én a külsőt csapvíz alatt takarítottam :U Konkrétan a kerámiagyűrűket, meg a szivacsokat folyóvíz alatt átcsapattam (szivacsot nyomkodtam) de a lávakőhöz nem nyúltam. Nem így kellett volna?
Nem az a lényeg külső szűrő takarításnál, hogy a szűrőanyagokat ne egyszerre takarítsuk ki, tehát hogy valamelyik szűrőanyag töltet mindig érintetlenül maradjon, hogy a bacik megmaradjanak?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#6018) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Csak garnis akiban milyen sűrűn cserélitek a vizet?
Én a 30L-esben hetente a harmadát-felét.

(#6019) Dzsolo válasza SzalaiG (#6018) üzenetére


Dzsolo
senior tag

én hetente 40% cserélek és semmi gondom. :)

Rien, a klór megöl mindent.... ezért fertőtlenítik vele a csapvizet,

kiszoktam szedni két vödör vizet az egyikben kimosom a cuccokat a másikban kiöblítem, összerakás után a szűrömet akvárium vízzel engedem fel, a vizem szép tiszta állandóan.

Most ezzel szemezek regenerálható mint a SZAT

(#6020) rien válasza Dzsolo (#6019) üzenetére


rien
senior tag

Aha, na majd legközelebb...
A tartályt amúgy én is akvárium vízzel engedtem fel.
A vizem nekem is tiszta. Illetve nem tudom megmagyarázni :U a belső után csillogóbb vagy nem is tudom, hogy mondjam, hogy milyen...más :D messziről sokkal szebb de azért közelről (üvegfronttól fél méteren belül) nézve igencsak vannak benne úszkáló bizbaszok amik előtte a belső mellett azért nem voltak (bár azt tudom ezek kevésbé zavarják a halakat, de engem azért egy kicsit zavarnak).
Ez az elégtelen szűrés vagy az az igazság, hogy egy külső sose lesz belső és egy belső sose lesz külső szűrő?
Neked/Nektek is van ilyen lebegő cuccotok?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#6021) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Red Cherry-k vajon megélnének egy kerti tóban? :U

(#6022) hoby36 válasza SzalaiG (#6021) üzenetére


hoby36
senior tag

Meg.Akitől régen vettem,neki a nem elég színesek nyáron egy hordóban voltak az udvaron.Még szaporodtak is rendesen.

A logikában semmi sem véletlen!

(#6023) hoby36 válasza rien (#6020) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem csak,ha olyannal etetek amiben van kis dzsuva. :B Pl fagyasztott magyar szúnyoglárva.Amúgy nem.Azóta amióta a külső szűrő egyik kosarába perlonvatta is van.Előtte amíg szivacsok voltak csak,addig előfordult.

A logikában semmi sem véletlen!

(#6024) rien válasza hoby36 (#6023) üzenetére


rien
senior tag

Na akkor a hiba nagy valószínűséggel nálam van, mert nálam nem csak kajáztatás után van ez a gond hanem mindig :U Messziről nézve szép, sőt nagyon szép a víz, de egy alaposabb mustrán nem menne át :(

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#6025) hoby36 válasza rien (#6024) üzenetére


hoby36
senior tag

Tegyél bele perlonvattát is.Nekem bevált.

A logikában semmi sem véletlen!

(#6026) rien válasza hoby36 (#6025) üzenetére


rien
senior tag

nekem is van bent perlon sajnos nem az lesz a gond... a perlon az utolsó/legfinomabb szűrőrétegem (kerámia gyűrű>durva szivacs>lávakő>perlon a sorrend)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#6027) hoby36 válasza rien (#6026) üzenetére


hoby36
senior tag

Úgy jónak kellene lenni pedig.

A logikában semmi sem véletlen!

(#6028) Dzsolo válasza SzalaiG (#6021) üzenetére


Dzsolo
senior tag

igen, de csak nyáron. Bár a halak feleszik őket úgyis :DDD

(#6029) SzalaiG válasza Dzsolo (#6028) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nincsenek benne halak. Vajon áttelelnek vagy megfagynak?

(#6030) hoby36 válasza SzalaiG (#6029) üzenetére


hoby36
senior tag

Télen végük.

A logikában semmi sem véletlen!

(#6031) SzalaiG válasza hoby36 (#6030) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor nem mennek a színtelenek - barnák sehova.

(#6032) hoby36 válasza SzalaiG (#6031) üzenetére


hoby36
senior tag

:)

A logikában semmi sem véletlen!

(#6033) Marvica


Marvica
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.Kb két hónapja van akváriumunk,és mostanában,pár napja vettem észre,hogy az aksiban főleg a szűrő körül ilyen nagyon apró,fél mm-es kb.gömbölyű valamik vannak ,amik fel és le úszkálnak,agyoncsapva kemény ,pattanósak.A színük talán szürkés-fekete.Fogalmam sincs mik ezek,nem látok rajtuk semmi kitüremkedést,olyan gömb formájúak.valami élősködők az valószínű.Egyre többen vannak....ilyenkor mit lehet tenni? Vízcserét rendszeresen végzek,és csak 12 hal van az 50 literes aksiban,tehát nem sokan vannak.Szárított szúnyoglárvával esetleg bekerülhetett ilyesmi?
A Guppik is pusztulnak,olyanok,mint a kiöregedett lazacok,púposodnak,és a farkuk lefelé áll,mintha béna lenne.kettő már oda van,még három él...A szifóknak semmi bajuk:)
Szóval,nem tudom,csináljak egy aksi-nagytakarítást,aljzatforrázással együtt?
Köszönöm a választ!
Még valami:újszülött halakat nevelgetek két hónapja egy vödörben.Már aktuális lenne a visszahelyezésük,de ahogy beleteszem az aksiba-főleg a szifók-azonnal támadják,csípik őket,alig tudopm kimenekíteni a kicsiket,annyira vehemensen támadnak a nagyok :( Hogyan tudnám a két csapatot összeszoktatni?
Köszi!

(#6034) rien válasza Marvica (#6033) üzenetére


rien
senior tag

Talán kis csigák? Növényekkel nagyon könnyen belehet hozni őket az akiba, ha nem mosod át alaposan a leveleket, habár a csiguszok úszni tudomásom szerint nem tudnak :D esteleg azért nagyítóval egyet megnézhetsz közelebbről :)

A 12 hal az szerintem nem kevés 50 literben :N ettől följebb létszámba szerintem ne nagyon menj.

Nagytakarítást nem kell inkább egy kis türelem, hogy beálljon rendesen az akvárium.
Rendszeres vízcsere, ne etess túl, a szűrő szivacsát ne fullra mosd ki.
Guppi: azt szokták mondani igénytelen, kezdőknek való hal. Az Akvárium magazinban olvastam, hogy ez tévedés, épp ellenkezőleg: ha berakjuk őket egy friss vagy gyatrán karbantartott, rossz vízminőségű akváriumba, akkor sajnos már el is kezdhetünk aggódni. Simán lehet, hogy nincs nagy gond nálad csupán korai guppizni. Nálam is ők voltak a leggyengébb láncszemek meg több fórumtárs is panaszkodott már guppi hullásra főleg nyáron.

Kishal: majd ha megnőnek akkorára, hogy már nem kajának nézik őket, akkor mehetnek át :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#6035) jegenye77


jegenye77
addikt

A fonalalgát mivel lehet a leghatékonyabban kiíratni?
Nagyon elterjedt az akváriumomban,és nem győzöm szedegetni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6036) #25954560 válasza jegenye77 (#6035) üzenetére


#25954560
törölt tag

tanulj meg horgolni es akkor mindig lesz franko pulcsid, salad.

egyebkent a sziami algaevo szereti, tovabba megfelelo vilagitas es kis co2 (pl easy carbo) segithet.

[ Szerkesztve ]

(#6037) Dzsolo válasza Marvica (#6033) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Szia,

valószínűleg vízibolhák lesznek, (vagy hasonló élőlények) ne etesd a halaidat 2 napig és felfalják őket, a pontylazacok imádják. Szárított haleleség szerintem nem sok mindenre jó, inkább fagyasztott vagy élő eleségnek lenne értelme a táp mellett. Az a baj, hogy a halak megszokott helyére próbálsz új jövevényeket betenni amik ráadásul még igen picik és ezért falják fel őket. Próbáld meg átrendezni kicsit az akváriumot és úgy betenni, ha nem jársz sikerrel akkor célszerű venni egy kis 10-15L akváriumot és abban felnevelni az ivadékokat.

(#6038) Marvica


Marvica
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!
A szárított szúnyoglárva,főleg ez a gyártmány nagyon nem jött be,szemetes,és azt vettem észre,az aljzatkavics között leülepedve ilyen barnás színűvé tette.Persze ebben túletetés is van:( Hiába,ezt is tanulni kell :K
A guppik azután kezdtek pusztulni,amikor az aljzatot jól megpiszkáltam,mondván,jól kitisztítom,rengeteg üledék jött le a cserevízzel.Alighanem nem kellett volna ezt tenni...
A kicsi halak-van már amelyik 2 cm-es-egyenlőre maradnak a vödörben,ha lesz egy kis időm,gondolkodtam,készítek egy hálós-lerekesztett sarkot nekik,aztán majd ha megszokják egymást,összeeresztem a szifókkal.
Talán őszre majd veszünk egy nagyobb akváriumot,addig ezen a kicsin próbálok tapasztalatokat gyűjteni :)
Meg olvaslak Benneteket szorgalmasan,tényleg érdekes ez a fórum,sokat lehet Tőletek tanulni!

(#6039) #24889344


#24889344
törölt tag

Nekem is vannak pici gömbölyű élőlények (kb. fél miliméteresek), amik úszkálnak. Nem tudom megmondani a fajtájukat vagy nevüket. Az aljzatban élnek és a fenék fölött úszkálnak néha. Míg a guppy-k megvoltak, láttam itt ott hogy bekapnak egyet és rögtön ki is köpik, ha sikerül majd készítek képet is.

(#6040) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hoztam élőkaját. Óriási élmény ahogy kajálnak. Csak ajánlani tudom. :K

(#6041) hoby36


hoby36
senior tag

Használ valaki ilyet,vagy hasonlót?[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#6042) SzalaiG válasza hoby36 (#6041) üzenetére


SzalaiG
addikt

Még nem, de úgy tűnik fogok. Nagyon tetszik. Kipróbálnám.

(#6043) hoby36 válasza SzalaiG (#6042) üzenetére


hoby36
senior tag

Én rendeltem ma egyet.Külső mellé tuti lesz szerintem.A külsőbe csak mechanikai szűrés lesz.Ez meg biológiait végzi.Egyre több a hal az egyik akkiba és kezd kevés lenni az eheim.

A logikában semmi sem véletlen!

(#6044) SzalaiG válasza hoby36 (#6043) üzenetére


SzalaiG
addikt

Majd írd meg a tapasztalatokat!

(#6045) hoby36 válasza SzalaiG (#6044) üzenetére


hoby36
senior tag

Persze.Remélem hétfőn vagy kedden megérkezik.

A logikában semmi sem véletlen!

(#6046) myk74 válasza hoby36 (#6041) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem volt !10percig!Egy 54 literes akiba próbáltam betuszkolni egy at-200-at .Szétverte az akimat ,hatalmas áramlás volt,lefolytva meg nem ért semmit,eladtam havernak, egy 100literesbe rakta be és ott jó!Kis akiba nem ajánlom,oda inkább matten!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#6047) hoby36 válasza myk74 (#6046) üzenetére


hoby36
senior tag

125 és 160l van.A 125-be lesz ez.
Van egy jbl külső a 160l-esbe abba meg márt kezd a szivacs elöregedni.Abba is kell valamit raknom.Perlonvattám van,meg másik szivacs,de kerámiagyűrűt kell vennem.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#6048) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Megyek majd horgászi, és vettem bojlit, meg popup-os vackokat. Szerintetek ki lehetne próbálni a xifós akváriumomban? Természetesen nem szerelékkel, hanem csak simán bedobva, hogy megnézni lebeg-e, mennyi idő kell neki míg elolvad meg, hogy a halak mennyire szeretik ízre.

Szerintetek mennyire rossz ötlet? :B :DDD

Eladó cuccaim: -

(#6049) myk74 válasza Kvazár (#6048) üzenetére


myk74
senior tag

:W Ne kínozd szegény halakat,nem tudod mi van benne,tartósítószer stb.Próbáld ki egy nagy befőttes üvegbe,én azt csínáltam anno!Elég kis élettér egy akvárium elég könnyen felbomlik az egyensúly!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#6050) Kvazár válasza myk74 (#6049) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen, én is erre a végső következtetése jutottam.
Azért megnéztem volna, hogy ízlik-e nekik, vagy inkább elkerülik. (Majd élesben a tavon megtudom, hogy a célközönség mennyire lesz befogadó.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.