Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21451) noxon válasza Silentfrog (#21450) üzenetére


noxon
őstag

Köszi, így már világos :) Középen a szívó ág, ez ennyire beválik? Amúgy szép tiszta :C

Akkor majd kísérletezgetek én is otthon.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21452) Silentfrog válasza noxon (#21451) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az nem szívó ág, azzal eresztettem le a vizet! Vízcsere közben csináltam a képet! ;)

(#21453) noxon válasza Silentfrog (#21452) üzenetére


noxon
őstag

Jaah... Akkor a bal sarokban egy belső szűrő? Külső nincs? Vagy csak nem látom.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21454) Silentfrog válasza noxon (#21453) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Két külső szűrő van a bal és a jobb sarokban hátul. Mindkettőnek egymás mellett vannak a szívó és a nyomó ágaik, ott akol a vizet nyomja.

(#21455) Osynho


Osynho
addikt

noxon: :DDD ;]

Silentfrog: a külső szűrőt nem szoktad leállítani vízcsere idejére?

(#21456) Silentfrog válasza Osynho (#21455) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem szoktam kikapcsolni mert slaggal nyomom vissza a vizet az akváriumba és nem mindig sikerül beállítani a cserevíz hőfokát így meg keveredik az akváriumvíz

(#21457) mdk01 válasza laspring (#21433) üzenetére


mdk01
addikt

Nem kell 50%-ot cserélni, egy ekkora aksinál valóban elégnek kell lenni a 30%-nak. Ha nem elég, mert annyira elmásznak az értékek rövid idő alatt, akkor az alapokon kell változtatni. Nem annyira jó a vízcserével kompenzálni, mert akkor hirtelen változnak nagyon az értékek ami előhozza az algát, illetve a halakat is megviseli és jönnek a betegségek, meg az elhullások.
A lényeg, hogy minél egyenletesebb egyensúlyt kell létrehozni ebben a kevés víztömegben.
A gyors növésű növények segítenek felvenni a tápanyagot nagyban, mert gyors növéshez, sok tápanyag kell.
Viszont agyon telepíteni sem szabad az aksit, mert attól is eltudnak menni az értékek.
Egy egészséges mennyisége kell mindenből egyik véglet sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#21458) bringasisti válasza Osynho (#21455) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha valaki ügyes akkor a vízcsere alatt működtetett szűrővel a klórt ki tudja hessegetni, és így lehet akkora víz cserét csinálni ami sok oldalon ördögtől való.

BENEFON DELTA--------N8

(#21459) Daywalker válasza noxon (#21449) üzenetére


Daywalker
addikt

Nincs időm vele tökölni, JBL vízelőkészítő megy bele...addig áll amíg leszívom a vizet (5 perc kb) utána megy is vissza az új (az kicsit több, kb. 10 perc). Addig lelövöm a szűrőt és elzárom a csapokat, így a vizet sem engedi el.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21460) laspring válasza Silentfrog (#21432) üzenetére


laspring
tag

Esetleg van olyan vízelőkészítő szer ami csökkentené a csapvizem egyébként is magas nitrát tartalmát? Sera Aquatan?

(#21461) Sirandrish válasza noxon (#21453) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mutass már egy külső szűrőt amit látni lehet az akváriumban :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21462) bringasisti válasza Sirandrish (#21461) üzenetére


bringasisti
őstag


Például egy ilyen megoldás

BENEFON DELTA--------N8

(#21463) Sirandrish válasza bringasisti (#21462) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem ez sem látszik az akváriumban :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21464) noxon válasza Sirandrish (#21461) üzenetére


noxon
őstag

A képén a csöveket nem látom, két külső szűrő akkor 4 csőnek kéne kijönnie, de én egyett se látok :D biztos jól elrejtette :) Meg a szívó ágakat se találom a képen, az is jól el van akkor rejtve, meg lehet vak is vagyok :D

We live in a simulated world...

(#21465) Sirandrish válasza noxon (#21464) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hja a csöveket...beépítette az üvegbe :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21466) bringasisti válasza Sirandrish (#21463) üzenetére


bringasisti
őstag

Belülről van tolva, csak a szűrés van kint.

BENEFON DELTA--------N8

(#21467) Sirandrish válasza bringasisti (#21466) üzenetére


Sirandrish
legenda

Még szerencse mert nem túl esztétikus ez a "hordó" :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21468) Silentfrog válasza noxon (#21464) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem vagy vak, el van rejtve a csövek. Ott ahol jön a víz két oldalról ott vannak a szívó és nyomó csövek egymás mellett. A jobb és bal oldalon egy egy pár.

(#21469) bringasisti válasza Sirandrish (#21467) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet hogy nem esztétikus, de mivel nem a szoba közepén van kit érdekel, viszont a szűrés itt kezdődik nem a mágikus színes üveg micsodáknál.

BENEFON DELTA--------N8

(#21470) Sirandrish válasza bringasisti (#21469) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sokszor nem értelek. Megemlítem hogy a külső szűrők nem látszanak az akiban (ezért külső), majd mutatsz egy képet ami szintén NEM látszik az akiban, majd lebaszol mert megemlítem hogy csúnya, aminek egyébként semmi de semmi köze az alap felvetéshez, miszerint a külső szűrő nem látszik az akiban.

A mágikus színes üveg micsodákat meg amúgy mire érted?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21471) bringasisti válasza Sirandrish (#21470) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem basztalak le, és azért nem értesz mert más az akvarisztikával kapcsolatos alap felfogásunk.

BENEFON DELTA--------N8

(#21472) Sirandrish válasza bringasisti (#21471) üzenetére


Sirandrish
legenda

Min változtat a felfogásod azon a tényen hogy egy külső szűrő nem látszik az akváriumban? Komolyan nem értem! :F

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21473) bringasisti válasza Sirandrish (#21472) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért mert ez egy olyan külső szűrő ami belső szűrő is, tehát látszik.

BENEFON DELTA--------N8

(#21474) Sirandrish válasza bringasisti (#21473) üzenetére


Sirandrish
legenda

Idézlek:
"Belülről van tolva, csak a szűrés van kint."

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21475) bringasisti válasza Sirandrish (#21474) üzenetére


bringasisti
őstag

Én úgy gondolom hogy kicsit félre siklott a történet, kár a szavakon lovagolni! Inkább azon kéne elgondolkodni hogy kicsit fentebb egy fórum társ írta hogy 100 ezres szűrővel szűr egy lavór vizet mégis a nitrifikáció nem az igazi. Sokszor pótcselekvésbe csúszik a topik

BENEFON DELTA--------N8

(#21476) Sirandrish válasza bringasisti (#21475) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem a topik nem csak a szakmázásról kell hogy szóljon...sőt!
Ha tudnék neki segíteni, már megtettem volna, aki meg majd betéved és tud segíteni az akkor is tud ha mi másról beszélünk. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21477) Silentfrog válasza bringasisti (#21475) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

"100 ezres szűrővel szűr egy lavór vizet szűr" Ez nagyon jó, a beszélgetés tartalmától függetlenül! :C :DD

(#21478) bringasisti válasza Silentfrog (#21477) üzenetére


bringasisti
őstag

Miért tán nem igaz? Én a kétméterest kisebb költséggel szűröm!

BENEFON DELTA--------N8

(#21479) Silentfrog válasza bringasisti (#21478) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Lehet szűrni okosan kis költségvetéssel, lehet drágán, de rossz módszerrel, lehet készített szűrővel,te tehát sokféleképpen. Viszont és meg vagyok győződve arról, hogy a minőségi szűrőanyagok az legyen kőzet, vagy szinterezett üveg az mind hasznos találmány.

Ahogy emeltem a mennyiségét a szűrőmben úgy csökkent az alga, pedig minden azonos volt az elmúlt egy év alatt, sőt a halak is sokat nőttek.

Lekopogom / kopp-kopp :) / mára többnyire csak zöld pontalgám van, és az egyéb átkok "eltűntek".

(#21480) noxon válasza Silentfrog (#21479) üzenetére


noxon
őstag

Én tegnap vettem észre, hogy az akvárium üvegen kezd megjelenni nagyon kis foltokban valami alga féle külső vagy belső szűrő ide vagy oda... mindenképp megjelenik :( monjduk ezt még hamar lekaparom, akkor fogok elkeseredni, ha a köveken is megjelenik :(

We live in a simulated world...

(#21481) bringasisti válasza Silentfrog (#21479) üzenetére


bringasisti
őstag

Az általad felsorolt prémium szűrőanyagok kétségtelenül hatékonyak, csak nem olyan mértékben mint ahogy az írva vagyon, ezért van amit már sokszor írtam hogy akik a halak forgalmazásából élnek azok mindig árulják, de sose használják!

BENEFON DELTA--------N8

(#21482) Sirandrish válasza bringasisti (#21481) üzenetére


Sirandrish
legenda

És szerinted a siporax meg mátrixnal kell drágább? Direkt nem jobbat írtam

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21483) bringasisti válasza Sirandrish (#21482) üzenetére


bringasisti
őstag

Én a szívacsra esküszöm

BENEFON DELTA--------N8

(#21484) Sirandrish válasza bringasisti (#21483) üzenetére


Sirandrish
legenda

Komolyan?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21485) bringasisti válasza Sirandrish (#21484) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen csak egy vékony mezei kerámia cső, de az is csak a nagy külsőkbe a kicsibe az sem

BENEFON DELTA--------N8

(#21486) Sirandrish válasza bringasisti (#21485) üzenetére


Sirandrish
legenda

És azt úgy milyen gyakran kell takarítani?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21487) bringasisti válasza Sirandrish (#21486) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen ez egy sarkalatos kérdés havonta, de ha nagyon sok a hal a kicsiket 2 hetente, de azt is kell nézni hogy minimum 50-60 hal egy medence

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21488) Sirandrish válasza bringasisti (#21487) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az nem rossz. 50 hal amúgy mekkora medencében van?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21489) bringasisti válasza Sirandrish (#21488) üzenetére


bringasisti
őstag

Van 100 /130 / 150 literes ami a bölcsi meg az ovi

BENEFON DELTA--------N8

(#21490) Sirandrish válasza bringasisti (#21489) üzenetére


Sirandrish
legenda

És hány centis korig vannak ennyien?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21491) noxon


noxon
őstag

Na elkezdett algásodni a kövek... Barna foltosak kezdtek lenni. Alga elleni lötyi vagy mit lehet rá venni?

We live in a simulated world...

(#21492) bringasisti válasza Sirandrish (#21490) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát amíg el nem mennek

BENEFON DELTA--------N8

(#21493) havri1 válasza noxon (#21491) üzenetére


havri1
félisten

Miért akarja mindenki kiírtani az algát?
Az élővilágban is jelen van, én pont azért kűzdök, hogy bealgásodjon a kő, szvsz sokkal szebb. 1 év alatt még nem sikerült bealgásodnia, most kezd csak..

havri

(#21494) Silentfrog válasza havri1 (#21493) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Már egy éve megvan az akváriumod? :Y Láttam aFB-on a lányoknak nagyon tetszik! Vagy csak beállított kép volt a vízcserekor készült kép? :P ;]

(#21495) havri1 válasza Silentfrog (#21494) üzenetére


havri1
félisten

Ó, imádják a teendőket, főleg hálóval kergetni őket..amit persze sose engedek:)
Igen, október 12 az indítás napja :)

havri

(#21496) Silentfrog válasza havri1 (#21495) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bemulmosodott már a siporax? :P Ezen aggódtál egy időben sokáig. :)

(#21497) noxon válasza havri1 (#21493) üzenetére


noxon
őstag

Hát ezek a barna foltok nem tudom hogyan és mikor lennének szépek :) Mondjuk egy szép zöld algás kő ami olyasmi lehet mintha mohás lenne, az szép lehet. De nem hiszem, hogy ezekből olyan lenne.

Meg mindenhol az algát problémaként írják le, kiírtandó dolognak. Az élővilágban mindenhol van, de az más.

We live in a simulated world...

(#21498) Silentfrog válasza noxon (#21497) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A sügéres medencébe nagyon sokan szeretik az algás köveket.

Sajnos nekem még nem sikerült szép algát "növesztenem" :)

(#21499) flegga92


flegga92
senior tag

Vettem használtam egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 világítást viszont az a gondom vele, hogy lekapcsolás után fel fel villan. Időzítőbe van bedugva. A régi fekete gyári műanyagtetős T8-as nem csinált ilyet.

(#21500) Silentfrog válasza flegga92 (#21499) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Meg kell fordítani a csöveket. Állítólag az használ! Bár nem értem a logikáját,de több helyen olvastam ezt. Próbáld meg, hátha

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.