Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21401) turbulencia8 válasza Daywalker (#21377) üzenetére


turbulencia8
őstag

A valisneria nem szereti a közepesen kemény vizet sem, és különösen érzékeny a hirtelen GH változásra.

(#21402) noxon válasza SSJmeszes (#21389) üzenetére


noxon
őstag

Szép zöld :) Ezek a diszkosz halak ragadozók nem? Nem eszik majd meg a kicsiket? :)

Tetőt nem fogsz rátenni? Most még nekem sincs tető, de párolog így gyorsan a víz :(

We live in a simulated world...

(#21403) Sirandrish válasza SSJmeszes (#21389) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nagyon szép. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21404) Skillet válasza Silentfrog (#21400) üzenetére


Skillet
addikt

Elhiszem, de én sosem pihentettem a vizet. Nem is tudtam volna hol pihentetni 60 liter vizet.
Neki is előbb azt kellene tudnia, van-e klór a csapvízben, mert ha nincsen, felesleges köröket fut.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21405) Silentfrog válasza Skillet (#21404) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mindenhol van klór a csapvízbe. Hol több hol kevesebb.

Én sem szoktam vízkezelőt, se pihentetést alkalmazni,100-120 liter vizet én sem tudok szellőztetni.

(#21406) mdk01 válasza turbulencia8 (#21401) üzenetére


mdk01
addikt

24nk-ba gyönyörűek voltak a valisnériáim, a vízkeménység nem öli meg, ellenben a tápozással amit egyáltalán nem bír.

(#21407) laspring válasza SSJmeszes (#21389) üzenetére


laspring
tag

Na most leesett az állam!!!
Ez fantasztikus! Gyönyörű, gratulálok! :)
Mesélsz róla egy kicsit, hogy hogyan vannak ilyen gyönyörű növényeid? Szűrés, tápozás, világítás mivel mennyit?

(#21408) Assimilator válasza Silentfrog (#21394) üzenetére


Assimilator
őstag

Hat olyan 100 font kornyeken gondoltam a maxot beloni.
Akar kicsivel folotte is, de csak indokolt esetben. :)

Skillet Koszonom a tippet. Viszont nekem a magyar boltok sajnos nem jatszanak.

(#21409) bringasisti válasza Assimilator (#21408) üzenetére


bringasisti
őstag

Múltkori összehasonlítás alapján nem volna egyszerűbb itt megvenni és postán kiküldeni?

BENEFON DELTA--------N8

(#21410) Assimilator válasza bringasisti (#21409) üzenetére


Assimilator
őstag

Az is elkepzelheto. Nincs kizarva.
De meg akkor sem tudom, hogy mit kene vennem.
Segitsetek kerlek.
Akkor ugy irom, hogy 100 fontnak megfelelo ertekig, szoval olyan 40-45e ft max.

(#21411) Silentfrog válasza Assimilator (#21410) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy link akadna, hogy honnan akarsz rendelni? Úgy könnyebb lenne, lehetne látni,, hogy mi van mennyiért.

(#21412) Assimilator válasza Silentfrog (#21411) üzenetére


Assimilator
őstag

Peldaul GreenAqua. Regebben volt munkakapcsolatom veluk, eleg normalis tarsasag.

(#21413) Silentfrog válasza Assimilator (#21412) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azt írtad, hogy a Magyar boltok nem jók neked, mert/ gondolom / Angliában vagy. Akkor a greenaqua miért jó?

(#21414) Assimilator válasza Silentfrog (#21413) üzenetére


Assimilator
őstag

bringasisti irta:

"Múltkori összehasonlítás alapján nem volna egyszerűbb itt megvenni és postán kiküldeni?"

Mire en:

"Az is elkepzelheto. Nincs kizarva. Akkor ugy irom, hogy 100 fontnak megfelelo ertekig, szoval olyan 40-45e ft max."

Szoval igy.

(#21415) Silentfrog válasza Assimilator (#21414) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én ezt csak nem értem,de ha én akarnék költséghatékonyan szűrőt venni egy 112 literes akváriumba akkor én egy Tetra EX 800 Plus-t vennék, /24 ezer/ és vennék bele 2-2 liter biológiai szűrőanyagot,esetleg még egy 100 mg-os Seachem purigent

(#21416) Assimilator válasza Silentfrog (#21415) üzenetére


Assimilator
őstag

Megneztem most ezt a Tetrat. Nagyon jokat irnak rola. Szerintem ez lesz.
Koszonom szepen! :R
GA-n 27k. Viszont itt UK-ben is meg tudom venni 60 fontert, szoval abszolut jo.
Szuroanyagbol Siporax, Substrat pro, Matrix stb. gondolsz?

(#21417) flegga92


flegga92
senior tag

Sikerült szereznem egy Odyssea világítást a gyári feketet tető helyett, viszont most a párolgással küzdök. Üveget tudok vágatni olcsón (régen üvegesnél melóztam) de az üvegsín kérdéses, milyen legyen. Ilyen vagy inkább ez a megoldás a nyerő?

(#21418) Silentfrog válasza Assimilator (#21416) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha tudsz venni olcsón Substrat pro-t, vagy Seachem Matrix-ot, esetleg Ada bio rio-t azok mind jóféle szűrőanyagok. Ezekkel nem lőhetsz mellé! ;)

(#21419) Assimilator válasza Silentfrog (#21418) üzenetére


Assimilator
őstag

Ha azt mondanam, hogy az ar nem szamit, melyik kettot valasztanad?
Illetve a Purigent melyikhez jobb rakni?

(#21420) Silentfrog válasza Assimilator (#21419) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én akkor két liter Eheim substrat pro-t vennék és két liter Ada bio rio-t.

A purigen az nem biológiai szűrést végez, hanem kémiait, kiveszi a vízből a sárgaságot okozó anyagokat, viszont a növényeknek fontos anyagokat nem távolítja el. Így kristály tiszta vized lesz. Olyasmi mint az aktív szén ,csak ez ha telítődik akkor sem kell kidobni.
Ezt nem kötelező,csak, ha tényleg tiszta vizet szeretnél.
Ha van bármilyen fa az akváriumba ami színezi a vizet ez az anyag eltávolítja és nem lesz sárga színű a vizet.
Nagyon sokáig jó, ha bebarnul, befeketedik akkor lehet regenerálni és újra hadra fogható.

Ada bio rio

Substrat pro

A Substrat pro-nál hatékonyabb szűrőanyag a Seachem matrix, de az is elég apró és a rioval együtt már nagyon lefogná a szűrőt.

Purigen.

Amid megmaradna az legalsó kosárba a sima kerámiagyűrű, majd egy szivacs a biológiai szűrőanyagok majd a purigen legfelülre,a szűrőfej alá a kosárba.

Most nézem, hogy a Tetratec800 ba csak 4 liter szűrőanyag fér tehát csak 3 liter biológiai szűrőanyagot kell venned, nem négyet. :B

[ Szerkesztve ]

(#21421) bringasisti válasza Silentfrog (#21420) üzenetére


bringasisti
őstag

Most sajnálom igazán hogy nem csatlakoztam korábban a topikhoz, ugyanis mikor kidobtam az Eheim Substrat Pro szűrő anyagom akkor fel tudtam volna ajánlani valakinek

BENEFON DELTA--------N8

(#21422) Silentfrog válasza bringasisti (#21421) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Még eladni is el tudtad volna,elég drága anyag! :)

(#21423) bringasisti válasza Silentfrog (#21422) üzenetére


bringasisti
őstag

Említettem hogy mikor az Eheim tulajdonosa egy állófogadás keretében fényezte magát akkor mivel volt pia, kaja nem volt pofám üres kézzel eljönni. Ezért vettem egy jó nagy adagot abból az anyagból amit meglepő őszinteséggel úgy mutatott be hogy ÜVEGIPARI MELLÉKTERMÉK. ( hogy az ablakon kilássunk klórt nyomnak az üvegbe hogy a szennyeződést leválasszák)

BENEFON DELTA--------N8

(#21424) Silentfrog válasza bringasisti (#21423) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A seachem matrix meg kőzet. 2 liter 10000 pénz.

Sajnos egyiket sem tudjuk házilag előállítani, beszerezni így ha ilyet akarunk akkor meg kell venni. ;)

(#21425) bringasisti válasza Silentfrog (#21424) üzenetére


bringasisti
őstag

Ebben teljesen egyet értünk, csak mindig motoszkál a kis agyamban hogy a csomagolás sok terméknél nagyobb érték mint a portéka

BENEFON DELTA--------N8

(#21426) laspring


laspring
tag

50%-os vízcsere után 24 órával 50mg/l felett van a nitrát szintem az akváriumban (JBL Easy Test tesztcsíkkal mérve)
400 literes akvárium, kevés fény, kevés növény, nagytestű halak 6db, Eheim Professionel 3 XL 2080 szűrő
Több növény lenne a megoldás?

(#21427) bringasisti válasza Silentfrog (#21424) üzenetére


bringasisti
őstag

Gondolj bele egy időben a zeolit volt a nagy csoda. 10 kg 900 Ft. Mibe kerül ha valamelyik halas cég tolja?

BENEFON DELTA--------N8

(#21428) bringasisti válasza laspring (#21426) üzenetére


bringasisti
őstag

Nagytestű halaknál a növény nem sokat csinál ugyanis ami kaját bedobsz annyi növény nem nő párhuzamosan.

BENEFON DELTA--------N8

(#21429) Silentfrog válasza laspring (#21426) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nitrit nincs,csak nitrát ? Miért cserélsz 400 literbe 50%-ot? A csapvízben nincs sok nitrát?

(#21430) laspring válasza Silentfrog (#21429) üzenetére


laspring
tag

Nitrit talán nincs (nehéz eldönteni a tesztcsíkon)
Miért cserélek 50%-ot? Nem tudom, ennyit szoktam. De emiatt pont még meglepőbb 1 nap elteltével ez a magas nitrát szint nem?
Most megmértem a csapvizet, kb 25 mg/l lehet. Az sok?

Szerintem veszek rendes tesztet nitritre és nitrátra. Milyet javasoltok? Sera?

[ Szerkesztve ]

(#21431) Assimilator válasza Silentfrog (#21420) üzenetére


Assimilator
őstag

Hu de kiraly. Koszonom szepen a reszletes leirast! :R

Purigen jo lesz, mert van vasfam es nehany nap alatt 110 liter tea lett. :) Egyebkent nem zavar, de azert a tiszta es atlatszo viz megiscsak szebb.
Azert is kerdeztem a Purigen hovarakast, mert 4 literen mar tul volt a 3 dolog. :)
De akkor valahol vennem kell kimerosbe szuroanyagot.
Talan meg tudom oldani.
UK-ben nem egy leanyalom az akvariumbiznisz.
Gyakorlatilag hetek ota hetvegi program a nezzuk meg ezt a kereskedest is....
Van kb. 3-4 hatalmas multi. Ami kb. csak gyerekeknek valo cuccokkal foglalkozik. Vagy a sajat termeket arulja.
Meg van a sufnituningos, ahol meg a halat is alig latod az akvariumban. S mindenfele ketes eredetu dolgok vannak a halak mellett.

(#21432) Silentfrog válasza laspring (#21430) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Elég soknak tűnik a 25 mg/liter a csapvízben, pár hozzászólással ezelótt az egyik halas fórumtárs laborban mérette meg neki 9 volt.

Megpróbálhatnád a heti 30%-os vízcserét, teljesen fölösleges az 50.

Ha valóban ennyire magas a nitrát a csapvízbe akkor Szat gyanta használatával tudod orvosolni a magas szintet.

(#21433) laspring válasza Silentfrog (#21432) üzenetére


laspring
tag

Miért lenne jobb a 30%-os vízcsere mint az 50%-os?
Itt azt írják, hogy gyors növekedésű növényekkel csökkenthető még a nitrát szint. Ezzel egyet értesz? De itt is írják a gyantás megoldást.

(#21434) havri1 válasza Assimilator (#21431) üzenetére


havri1
félisten

Nincs itthon ismerős, rokon? EU-n belül nincs vám, csak a postaköltség..itthon bevásárol, és kiküldi.

havri

(#21435) Silentfrog válasza laspring (#21433) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azért nem jó a nagy mértékű, vízcsere mert megbomlik az akváriumod biológiai egyensúlya. A hirtelen megváltozott vízértékek kedveznek az algák elszaporodásának, és ha nem használsz vízelőkészítőt akkor a csapvízben lévő klór agyonüti a szűrőanyagodban megtelepedő baktériumokat.

(#21436) laspring válasza Silentfrog (#21435) üzenetére


laspring
tag

Plusz növényekről mit gondolsz, lehet-e haszna NO3 csökkentésben?

(#21437) Silentfrog válasza laspring (#21436) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Persze, a növények vesznek fel nitrátod, de hogy mennyit azt én sajnos nem tudom, vannak itt növényes akváriumos fórumtársak, hátha ők tudják rá a választ a kérdésedre.Nekem sügéreim vannak,nekem nincs sok növényem...

(#21438) Assimilator válasza havri1 (#21434) üzenetére


Assimilator
őstag

Szulok vannak.
Most a szuro kapcsan szerencsem van, ugyanannyiba kerul.
A szuroanyagok is ugyanannyiba kerulnek. Csak azt kell megtalalnom, hogy hol van kimeros anyag.
Mas egyebet nem tudok postaztatni.
Mint pl. a halak, fa, akvarium, novenyek.
Az akvarium volt ami meglehetosen draga volt.
De azert azt sem szivesen adnam postara.

Egy 110 literes akvarium, szekrennyel, atlagos vilagitassal, atlag alatti belso szurovel kerult kb. olyan 80-100e forintba. S akkor nem is a "markas" Fluval stb. szettet vettem.
Az, hogy most a halak nemi X aktakba illo ritkulast kovetoen ennyire jol erzik magukat azt a lelkesedesunknek es annak koszonhetem, hogy csak figyelek es sokat tanulok itt a topicban. :)
Rettenetes a szuro.

(#21439) noxon válasza Assimilator (#21438) üzenetére


noxon
őstag

80-100e forintba....? :Y Dúúrva, jól átvertek vagy drága helyen vetted, ez nagyon drága!

Amúgy én elkezdtem hálóval kikapni a hal kakát :D Ha a szűrőre várok akkor ellepik az akváriumot. Ott kering össze vissza. Tudom, hogy nem egy porszívó a szívó ág, de az durva amikor 1-2 cm-el mellette úszik el a szmötyi és nem szívja be, érdekes áramlatokat produkál.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21440) Sirandrish válasza noxon (#21439) üzenetére


Sirandrish
legenda

Erre annyit mondok hogy nem rég raktam össze egy 300as akit. Beüzemeltem..szuper minden. Beleraktam 4 darab ancit meg 3 Botiát és reggelre 1 helyen konkrétan állt a sz*r. Rettentő dühös lettem, mert szerintem sokat költöttem és mégsem jó. Próbáltam játszani az áramlással, így pakoltam..úgy pakoltam..semmi.
Muszáj voltam venni egy powerheadet ami csak annyit csinál hogy rásegít az áramlásra. Azóta bekerült majdnem 20 sügér is mégis makulátlan az aljzatom.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy ha neked hálóval kell kikapdosnod a halkakit, akkor ott gond van.
Vagy az áramlásod gyenge (mint nekem), vagy a tereptárgyak gátolják vagy valami van.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21441) noxon válasza Sirandrish (#21440) üzenetére


noxon
őstag

Biztos gyenge amúgy... vagy csak nincs türelmem megvárni amíg egyszer csak elkapja a szívó ág :)

Ez a powerheadet mit csinál? Segít jobb áramoltatást csinálni? Te hogy helyezted el az akváriumban, hogy ennyit segített?

We live in a simulated world...

(#21442) Silentfrog válasza noxon (#21441) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tegnap volt vízcsere és mivel mást is érdekelt a téma így csináltam egy képet , a szűrők nyomó ágáról.
Ilyen beállításban nem marad meg sehol semmi mulm,forog a víz az akváriumban.

(#21443) Daywalker válasza Silentfrog (#21442) üzenetére


Daywalker
addikt

És ebben mennyit segít a jet-szerű fej? (Ami ugye egy eheim venturis cucc eredetileg csak nincs rajta a plusz cső meg a csap).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21444) Assimilator válasza noxon (#21439) üzenetére


Assimilator
őstag

50 volt volt az akvarium szett. Meg 30 a butor. Nem vertek at. Errefele a butoroknak horror ara van. Ikea olcso diszkontnak szamit. S, mint kiderult az akvariumnak is megkerik az arat. De a valamikori uj akvariumot egeszen biztosan maskepp hozom ossze. :)

(#21445) jegenye77 válasza Assimilator (#21438) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha a halakat nem is de minden mást lehet postázni. Ebay-en meg vannak nagyon jó árba cuccok mindegy,hogy hol vagy.
Amúgy itt (Németország) van olyan bolt ahol garnikat is postázzák.Igaz úgy már tényleg drága.Viszont minden mást simán tudsz rendelni olcsón vagy legalább is attól jóval olcsóbban mint amit írtál.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21446) Silentfrog válasza Daywalker (#21443) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A jobb oldalon lévő diffúzorra gondolsz? Azt ezért szoktam használni ,hogy erősebb legyen a víznyomás és a vízfelszín teteje felé fordítva jobban mozogjon a vízfelszín A csövet levettem róla így nem kap levegőt, és így nem porlaszt be levegőt.

Amit kapnak eleséget az elég apró szemcseméretű, és mire összeszedik addigra idő telik el, és reggelre mindig hártyás a vízfelszín a fehérjétől. Ezzel a módszerrel nem alakul ki.

(#21447) Sirandrish válasza noxon (#21441) üzenetére


Sirandrish
legenda

Eredetileg szivaccsal megtamogatva egy belső szűrőnek felel meg de én szivacs nélkül használom csak az ereje miatt. Jobb oldalra raktam így amikor az esozteto áramlása vissza fordul a jobb oldaláról az akinak akkor azt megerositi

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21448) noxon válasza Sirandrish (#21447) üzenetére


noxon
őstag

Világos, köszi. Végülis van egy belső szűrőm, ha azt szivacs nélkül beteszem én is így akkor az is rásegít az áramlásra.

Silentfrog Még egy kép segítene előről amivel be látni az akvárium belsejébe :) Így nem sokat látni és én nem ismerem annyira ezeket a cuccokat, hogy el tudjam képzelni mi hogyan csinálja a dolgát.

Amúgy nekünk abban a szobában van az akvárium ahol alszunk és a víz csobogása zavarna engem eléggé, ha hasonlóan alakítanám ki mint ahogy a Te képeden van.

Ja meg azt írtad szűrők... nekem csak egy külső szűrőm van, nincs más ami rá segít, de a szekrényben van egy belső szűrő :) De eddig nem gondoltam, hogy kéne az is.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21449) noxon


noxon
őstag

Víz cserénél Ti meddig szoktátok állni hagyni a csapvizet? És tesztek vagy nem bele vízelőkészítőt?
Én most nem akarok bele tenni, és 1 napja áll a víz.

We live in a simulated world...

(#21450) Silentfrog válasza noxon (#21448) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez le van most engedve, vízcsere volt .
Teljesen fel van töltve az akvárium így mindét ág víz alatt van, így akkor nem is tudtam volna megmutatni a víz irányát.
Talán itt jobban látszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.