Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21701) Dj Sügi válasza havri1 (#21699) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Arról lecsúsztam sajna, de ezen már kár gondolkodni.

Nah akkor itt kezdődnek a bajok. :)) Van, aki a 100-as hosszból nem engedne a 160l esetébe és merevítő nélküli legyen, te még a 8mm vastagba is 2 merevítést tennél. Ilyet hol találok? Az a 2 hosszmerevítő az miből van?

Sok kérdésem lesz még az tuti, pedig már így is átolvastam az utóbbi 1000 Hsz-t és találtam benne egy csomó hasznos infót is, amiket kimentegettem könyvjelzőbe.

Van valami, amit feltétlenül be kell szerezni aksihoz és külföldön sokkal jobb áron van? Csak azért kérdezem, mert akkor azt minél előbb megrendeleném, a 30 napos szállítás miatt.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21702) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21701) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha ilyen növényest akarsz akkor van.
Pl. :https://sinceresell.wordpress.com/2014/11/12/chihiros-aquarium-electronic-doctor/
Ezt twinstar néven otthon is megkapod csak dupla annyiba kerül . Én Ebay en vettem és nem bántam meg.
Persze e nélkül is lehet szép akváriumot csinálni és nem akarlak költségbe verni csak ajánlott.
Ja és ez mellett is lehet olyan algád ha nem figyelsz oda, hogy.... mint nekem zöld pontalga.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21703) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21701) üzenetére


jegenye77
addikt

Aztán még ha akarsz üveg ki-befolyót azt is érdemes Kínából rendelni. Utoljára olyan 3000ft-ra jött ki ha jól emlékszem. Otthon drágábban adják azt is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21704) Skillet válasza Dj Sügi (#21701) üzenetére


Skillet
addikt

Én azért mondtam a 100-as hosszt, mert szeretem a panorámás akikat. A tömzsikért nem vagyok oda. De ez egyéni ízlés kérdése, neked kell tudni.
A merevítés pedig, talán főleg világítás függő. Az én akim nyitott, függesztett piláccsal. És szerintem egy nyitott akvárium letisztultan szép. Ha a merevítőket kell nézni (amik üvegből vannak amúgy, kérdésedre válaszolva), az eléggé nagyot ront, egy amúgy szép víz értékén.
Nem értem, miért nem akarsz méretre gyártatni? Persze, ha az adott méretekből van neked megfelelő, akkor jó, de ez is kicsit olyan, mint a bútor. Odatolhatsz a falra egy bármilyen szekrényt, vagy csináltathatsz méretre egy oda pont megfelelőt.
Az akvárium méretét ne az a pár ezres határozza meg! Annyival nem kerül többe egy 200 literes medence sem!
Egy 240 literes kb 20e ft. Az sok? 200-as 17e körül. Elenyésző összeg a végső árhoz képest.
Inkább azt kell mérlegeld (ha szűkös a keret), hogy mekkora méretű akvárium, mennyibe kerülne "végül". Hiszen több aljzat, esetleg több fény, nagyobb szűrés kellhet egy nagyobb akváriumhoz. A több technika csinosabb villanyszámlát is szül.
Nézz az akváriumnak egy jó helyett a lakásban és találd ki, mekkora férne el oda úgy, hogy mutasson is. Aztán azon agyalj, anyagilag mit tudsz bevállalni. Nekem az álmom egy 200x50x50-es medence :D
Oda kellene szűrés meg fény is bőven. Ha csak úgy mutatóban akarnám megvilágítani, 160watt t5 kellene, de akkor a növényekre még nem gondoltam, csak dekor világítást csináltam :D
Szűrésbe bele sem merek gondolni. Bútor, aljzat stb.
Szóval... :) kattogj! Lesz min ;)
De ha komolyan gondolod ezt a dolgot, nem csak fellángolás, akkor a lehetőségekhez mérten a legnagyobb akváriumot építsd meg.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21705) farkas26 válasza Dj Sügi (#21698) üzenetére


farkas26
tag

Nem tudom,vagy nem olvastam,hogy mekkora keretet szánsz az egészre?
Lehet akkor könnyebben tudunk ajánlani dolgokat.

"A jövő sem a régi"

(#21706) bringasisti válasza Dj Sügi (#21701) üzenetére


bringasisti
őstag

Mindent lehet csinálni, de azt meg kell gondolni hogy előfordulhat ami nálam megtörtént hogy a barátnőm gyereke a kocsijával püfölte a 150 es front üvegét!

BENEFON DELTA--------N8

(#21707) havri1 válasza Dj Sügi (#21701) üzenetére


havri1
félisten

Hülyeséget írtam, a 120x40x50 van 8-as uvegbolz, a 80x40x40 6-os. Én AquaFauna-ban rendeltem, ők ragasztották. Alapban nem volt merevítő benne, én kértem külön, így a 2 üveglap is elhuzhato rajta, mert sínként is szolgál a merevítés.

havri

(#21708) noxon válasza jegenye77 (#21703) üzenetére


noxon
őstag

Erre az üveg ki be folyóhoz tudsz linket? Vagy hogyan keressek rá? Gondolom ebay-en. Én szeretnék, greenaqua-ban vannak ilyenek, de itthon nagyon drága így az felejtős.

We live in a simulated world...

(#21709) jegenye77 válasza noxon (#21708) üzenetére


jegenye77
addikt

Így keress ra:Lily Pipe

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21710) noxon válasza jegenye77 (#21709) üzenetére


noxon
őstag

Köszönöm, találtam is tök olcsón :C Amúgy a kifolyó ág ilyen fajta tölcsér vagy milyen végződésű mennyire hatásos? Ez nem fodrozza úgy a víz felszínt mint az esőztető vagy igen?

We live in a simulated world...

(#21711) Sirandrish válasza noxon (#21710) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Lily Pipe elvileg szuper áramlatot csinál. A felszínt biztos nem fodrozza annyira mint egy 40-50 centis esőztető :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21712) havri1 válasza noxon (#21710) üzenetére


havri1
félisten

Ez lassabb kiáramlást produkál, a tölcsér jobban eloszlatja a vizet. Nem fog úgy kavarogni, mintha esőztetővel csapatnád.
Szvsz ez növényes akváriumban előnyös, ahol nem a fodrozás és a nagy áramlás a cél.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21713) jegenye77 válasza noxon (#21710) üzenetére


jegenye77
addikt

Lehet úgy állítani, hogy jobban fodrozza. Kicsit ki kell emelni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21714) noxon


noxon
őstag

Értem világos, na majd megoldom valahogy, köszi a segítséget.

We live in a simulated world...

(#21715) noxon


noxon
őstag

És ezeknek a szívó ága vajon mennyire erős? vagyis gyengébb-e mint pl az eheim gyári szívóága? Mert ahogy nézem a képeken az üveg csövön vannak kis rések belevágva, a sima gyári szívónak meg nagyobb a nyílása...

We live in a simulated world...

(#21716) Dj Sügi válasza jegenye77 (#21702) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Priviben esetleg tudsz dobni e-bayes vagy aliexpresses linket hozzájuk, hogy te kitől vetted.? Megköszönném!

Skillet: Én is a hosszabbra szavazok, de így képen megnézve engem nem zavarnának a merevítések. Viszont sehol nem találtam 100X40X40-est 8-as üvegből... :( A 40-es magasság azért is lehet jobb, mint az 50-es, mert könnyebben lejutna a fény az aljára, elég lenne kisebb világítás is bele a növényeknek.
Amúgy komolyan gondolom, mert amióta először írtam ide gyűjtöm rá a lovettát és az infót, nem akartam egyből beleugrani olyanba, ami hirtelen megtetszik.

farkas26: A keret egyelőre képlékeny, nyilván ahol lehet spórolni, ott szeretnék én is spórolni és inkább másra fordítani, de amiből meg kell venni a jobbat ott nincs mese.

bringasisti: ABC ZOO-ban, amit ajánlottál, nem találtam akváriumokat csak kicsi műanyagokat, kérésre ott is gyártanak?

Az ajánlatokat/linkeket továbbra is várom szűrés/világítás/fűtés trióra!!! ;)

Voltam ma aksis boltban 28000Ft-ot mondott a csávó a 160l-eres aksira 8-as üvegből, de üvegtetőtővel és egyedi méretben készítik (2-3 hét). Sztem ez a netes árakhoz képest rablás az egyedi méret miatt, nekem jók a szabványok is. Tetra Szűrők is 30 és 40 között mozogtak a legkisebb külsők, azokat is láttam már olcsóbban.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21717) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21716) üzenetére


jegenye77
addikt

Ment pü!
Amúgy az opti-white akvárium szerintem sokkal szebb.Főleg növényesnél.
Persze drágább is :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21718) Skillet válasza Dj Sügi (#21716) üzenetére


Skillet
addikt

Megint csak aquadepo. Megcsinálják méretre, mindent, ahogy szeretnél... merevítéssel vagy anélkül, bármilyen vastagságú üvegből.
Beszélj velük, szerintem nem lesz az 28e ft.
Ha téged nem zavar a merevítés, akkor ennyi.

Fűtésre én EZT mondanám.
Külső szűrő nyomó ágára kell kötni.
Szűrést én talán EZZEL be merném vállalni.
Greenaqua max 100 literes akváriumig gondolja, de szerintem tudná.
Vagy EZ, GA szerint is 180 literig okés.
Világítás: talán EZ
Ha én jelenleg a 20ezer órát futott 39wattal, reflektor nélkül elvagyok 100 literen, akkor te is elleszel a duplájával, reflektorokkal a 160 literen. Ha ezt választod, úgy kell kialakítani az akvárium merevítéseit, hogy gond nélkül fel tudd rakni az akira a pilácsot.
Ja, érdemes lehet még egy felszínleszívót is beüzemelni. Pl eheim skim 350. De én inkább a külső szűrő szívó ágára kötött skimmerre esküszöm. Van itthon mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21719) jegenye77 válasza Skillet (#21718) üzenetére


jegenye77
addikt

Vagy fellógatod az aksi fölé.Jobban is jársz!Nem lesz útban és sokkal szebb is!Nekem is ez van csak a kisebb változat.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21720) Skillet válasza jegenye77 (#21719) üzenetére


Skillet
addikt

:R
Nekem ugyan nem ez van, hanem egy épített t5 rendszer, de szintén függesztve. Egyértelműen igényesebb.
De ha tényleg ilyesmi világításban gondolkodik (ami nem takar rá az aksi tetejére), akkor én biztosan merevítők nélkül oldanám meg az akit. :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21721) jegenye77 válasza Skillet (#21720) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha lehet akkor mindenképp úgy kellene :K sokkal szebb az összkép mikor nem zavar bele semmi.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21722) bringasisti válasza Dj Sügi (#21716) üzenetére


bringasisti
őstag

Az ABC-ZOO az egy külföldi cég, én kaját csak ott vettem az utóbbi időben de van műszaki cikk bőven. Akváriumot itt néhányan csináltattak, ne sajnáld a merevítést és az üveget.

BENEFON DELTA--------N8

(#21723) noxon válasza Skillet (#21718) üzenetére


noxon
őstag

Ez a hydor hűtő jó lehet, bár azt olvastam, hogy kattog ami elég kiábrándító.

Az odyssea lámpa jó és szép fénye van, de lekapcsolás után kattog egy ideig ahogy hűl, meg néha fel villan azon a végén ahol a kábel van.

We live in a simulated world...

(#21724) jegenye77 válasza noxon (#21723) üzenetére


jegenye77
addikt

Hydor nekem a szekrényben van így alig észrevehető mikor ki és belapcsol és kattan egyet.
A lámpa villogásra meg tök egyszerű megoldás van. Fordítani kell a dugvillán és már nem is villog.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21725) farkas26 válasza Dj Sügi (#21716) üzenetére


farkas26
tag

Én már ekkora akiba 2db külső szűrőben gondolkodnék.
Márkában jbl,tetra,eheimet ajánlom.
A világítás meg a fűtő amit ajánlanak a többiek az tökéletes.
Én is merevítés nélkül gondolkodnék ha nyitott lesz az aki,de bringasistinak is igaza van abban,hogy úgy sokkal biztosságosabb.

"A jövő sem a régi"

(#21726) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha minden jól megy akkor holnap ide kéne érnie az Eheim Skim 350nek. ..nagyon kíváncsi leszek :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21727) noxon válasza Sirandrish (#21726) üzenetére


noxon
őstag

Pár perc alatt szép tisztává varázsolja a víz felszínt. Mondjuk én reggeltől estig a legkisebb fokozaton működtetem különben hamar elkezd nálam koszolódni a felszín. Annyi zavar kicsit benne, hogy sokszor nyomatja a kis levegő bubikat amiket meg az áramlat széthord a vízben ami gondolom csak engem zavar a halakat nem :D

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21728) Dj Sügi válasza farkas26 (#21725) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Szűrők közül ezeket néztem ki: EX 800
PRO 1200
PRO 1800
E901
Atman 4 év garival:
3337
3338

Egyik sem jó?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21729) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21728) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem:
EX800,Pro1200,E901,3337, nagyon kevés és kicsi.
A másik kettőnél is olyan adatokat írnak,hogy az biztos nem annyi valóságban.Pl.: emelési magasságot oda se írják (nem véletlen)
Illetve a Tetra és a JBL is jó csak nem 160 literhez!
Fentebb említett Eheim alá ne add!És azokban benne van a jófajta szűrőanyag.
Még a Tetra EX1200 ajánlott csak ott meg számolni kell azzal,hogy pár liter szűrőanyagot még venni kell bele.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21730) claire78 válasza noxon (#21727) üzenetére


claire78
senior tag

Nekem 4 óránként megy 5 percre. Bőven elég, kristálytiszta a felszín. :)

(#21731) Dj Sügi válasza jegenye77 (#21729) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Pedig már a többi technikai alkotóelemet kiválasztottam, azok alapján, amit ajánlottatok, csak a szűrés nem tetszik.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21732) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21731) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem nincs értelme megvenni a "gagyit" Csak szenvedni fogsz vele.
Sőt!Még a drágábbal is oda kell nagyon figyelni!
Én is eddig szenvedtem a kis tetra 400-asommal.Most 600 vagy 800-ast veszek.
Volt egy EX1200-em kipróbálni de az már túlzás volt 45 literhez :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21733) Sirandrish válasza claire78 (#21730) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is hasonló időt szeretném járatni. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21734) Dj Sügi válasza jegenye77 (#21732) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Kicsit ilyen érzésem van, ezzel a szűréssel kapcsolatban, de nem akarok megbántani senkit.[link]

Biztos jobb lenne a nagyobb teljesítményű szűrő, de sztem az "emberi" árú és minőségű szűrők között is található megfelelő, ehhez a nem túl nagy méretű aksihoz.? Ha meg megszívom vele, akkor így jártam, amúgy keresek Eheim-et használtan hátha találok olcsóbban. :R

Más: Növényekben és talajban tudsz segíteni pm-ben?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21735) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21734) üzenetére


jegenye77
addikt

Növényt majd Te választasz :P
Neked melyik tetszik!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21736) Silentfrog válasza Dj Sügi (#21728) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Tetratex 800 120-150 literre ajánlanám maximum.

A két AquaZonic AquaPRO szűrőről semmi tapasztalat sincs a FB összes csoportjába kérdeztem egy két embernek van csak, de mivel úgy vettem észre, hogy csak randomra vették így én nem ajánlanám!
Alkatrész ellátás kétséges.

Az Atman 3337 és 3338 között olyan pici árba a különbség , hogy mindenképp a nagyobbat venném,elég nagy szűrőkosár 4 év gari, olcsó alkatrészek, A legtöbb alkatrész kompatibilis az Atman cf 1200-al.
A nyomó ágon lehet visszavenni a vízforgatást, ha sok lenne a flow.

250 literig magában elég, 120 centis akváriumhosszra.

Esetleg egy Eheim 2215-öt ajánlanék, most 18 ezerét van , ami még talán jobb is mint a Tetratec 800.

Olcsóbb, is egy bibi van ezért az árért a Fishc.hu nem ad csapot hozzá.

Tehát kompromisszummal olcsón egy Eheim 2215 vagy picit drágábban a Atman 3338 160 literes akváriumhoz.

[ Szerkesztve ]

(#21737) Skillet válasza Silentfrog (#21736) üzenetére


Skillet
addikt

2215? az valami 600liter/órát tud. jó lenne neki?
én maradnék valami 1000-1200L/órás szűrőnél, minél nagyobb töltettel. ha nekem a 120 literben nem forognak a halak, nála sem fognak. arról nem is beszélve, hogy nekem mellette megy a belső szűrő is, ami 500L/óra és a skim is, ami 300L/óra körül van :)
szerintem eheim, de ugye az ára... a jbl-ről és a tetráról nem tudok mondani semmit, mert nincsen tapasztalatom. nekem atman 3338-as van. azzal elvagyok, de a kosarak illeszkedése kissé kaki. kicsit bohóckodni kell vele, mire jó lesz. félévente mondjuk ez nem nagy kaland. de más rosszat nem tudok mondani rá. kell bele még 4 liter valami okosabb szűrőanyag és ennyi. most jó áron is van.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21738) jegenye77 válasza Silentfrog (#21736) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem az Eheim 2215 kicsi lesz a 160 literhez.Van ahol mx 120 literig ajánlják.
Dj Sügi De akvakertészen használtban 15-ért láttam.Ha használtat keresel.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21739) Silentfrog válasza Skillet (#21737) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát neked 120 literre kellene valami szűrő? Nem 160 literre? Ha 100 centinél nem hosszabb akkor Szerintem nem rossz választás az Eheim 2215.

Ma szabadnapos voltam gondoltam kitakarítom a Tetratec 1200 szűrőmet, mert már 4 hónap ja volt utoljára.

Sügéres akvárium, 300 liter 30 darab 8-13 centis sügérrel.

Gondoltam lemérem előtte a vízforgatást, hogy mennyi is az annyi. A nyomó ágra rákötöttem egy csövet az akvárium tetejére feldobtam egy vödröt, stopper elő és go.

600l/h a lekoszolódott szűrő vízforgatása. Van még egy kisebb külső szűrőm ami ugyanúgy koszos az valósan 270 vizet mozgat.

Lemértem,és hagytam a francba az egészet,hisz mulm semmi, alga semmi és a víz paraméterek tökéletesek.
Tehát jó a két szűrő összesen valósan 870 liter vizet fogat, 300 literre.

Ok a sügérek állandóan felverik az aljzaton megmarad mulmot, ez segítség , hisz lebegésbe van a piszokamit előbb utóbb felkap valamelyik külső szűrő.

Ez az ajánlás szerintem tökéletes, sőt ha egy áramoltató, vagy egy belső szűrő rásegít akkor símán alá lehet menni a green aqua ajánlása alá is.
Green aqua szűrőválasztási tájékoztatójának

[ Szerkesztve ]

(#21740) Silentfrog válasza jegenye77 (#21738) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy low tech akváriumba szerintem elég, ha egy belső is van mellé.

Természetesen normális biológiai szűrőanyagot azt mindenképp kell bele venni.

(#21741) jegenye77 válasza Silentfrog (#21740) üzenetére


jegenye77
addikt

160 literes növényest akar.Arra is elég?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21742) Dj Sügi válasza Silentfrog (#21736) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Én is így gondoltam, hogy ez jó lenne és elég jó áron mérik+ az akváriumomat is tőlük rendelném meg a pilácsot is. 160l Növényes aksihoz is elég? Hol van legolcsóbban és milyen töltet kell bele?

Pilács, ki mit szól hozzá, elég lesz? Mellé még kell LED szalag?

Vegyes vélemények

KÖSZI! :R

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21743) Skillet válasza Silentfrog (#21739) üzenetére


Skillet
addikt

nekem? nekem nem kell szűrő, de azért köszönöm :R

(#21742) Dj Sügi

én kidobtam belőle a lávakövet és helyette lett 2 liter siporax és 2 liter matrix trop. mindkettő kimérős volt, valami 2e ft körül / liter.
természetesen a választott világítás nem jó!! sokkal hosszabb, mint 100cm :)

a 2075 pro3 jó szerintem. de ha nem akarod érte kifizetni azt az árat, akkor atman 3338 + 8 ezerért szűrőanyag. akkor is jól jársz.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21744) Dj Sügi válasza Skillet (#21743) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Az nem tétel, gondolom házi barkáccsal meglehet azt oldani 100cm-re. És ez is elég jó áron van, ahogy túrtam a netet, és erősebb, mint amit linkeltél. ;) :) Vagy ez már túlzás?

Szerk: A csövek természetesen túllógnának, de a lábát meglehetne okosban igazítani, most minek fizessek jóval többet a kisebbért, ha a nagyobb olcsóbb....? Ha meg akit cserélek majd lehet ahhoz is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21745) Skillet válasza Dj Sügi (#21744) üzenetére


Skillet
addikt

:D :D levágsz a csövekből vagy mi? :D :D na neee. neked 39 wattos csövek kellenének. az van 90cm körül.
abból egy dual vagy ilyesmivel ellennél. amiről korábban szó is volt. talán GA és EZ volt.

(#21744) Dj Sügi
najóóóóó :U
nekem ez már innen kókány kissé. én kiszálltam ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21746) Dj Sügi válasza Skillet (#21745) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Okés. :DDD Sztem simán meglehet ezt igényesen is csinálni úgy, hogy ne legyen kókány. ;)
Inkább arra mondj valamit, hogy led szalag kell mellé?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21747) Silentfrog válasza Skillet (#21743) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem néztem, hogy kinek ment csak válaszoltam! :B

(#21748) Silentfrog válasza Dj Sügi (#21742) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A lámpa amit linkeltél az 120 centis akváriumra való, kisebbre nem tudod rárakni. A sablon mérete egy 160 literesnek 100X40X40

(#21749) jegenye77 válasza Silentfrog (#21748) üzenetére


jegenye77
addikt

Illetve a lábait simán lehet hajlítani szépen igényesen.Elég sokan úgy csinálják azzal a típussal.
Vagy ha fentről lelógatja az aksi fölé akkor is jó és szép lesz.
Amúgy elég jó áron adják azt a lámpát :K

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21750) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Üdv szakik!

Egy ~25lityós nanobrick-hez elég lenne az aquael minikani 120 külső szűrő?

Amit még olvastam, hogy az Eheim 2213-nak könnyen letörik a csapja, macerás tisztítani, régi konstrukció, és a maiaknál zajosabb is, ennél jobb - vagy semmivel nem rosszabb, de olcsóbb - vétel lenne a minikani?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.