Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) apple87 válasza haxiboy (#29000) üzenetére


apple87
senior tag

Ilyen 25e Ft körül nincsen esetleg valami jó ?

(#29002) Silentfrog válasza haxiboy (#28998) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Értem , így világos! ;)

(#29003) Silentfrog válasza apple87 (#29001) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Atman cf 1000, Eheim 2217, Atman cf 1200, ATMAN AT-3338S , Tetratec 1200, Jbl e 1501,
Ez kb az "erő" sorrend is. . Az első is jó lehet 27 ezer környékén van az utolsó 37 ezerért láttam.
Lenne még pár szűrő Eheim Oase stb ami jó csak az egyik se a 25 ezres kategória.

Ha esetlegvan kedved fórumozni utánaolvasni akkor lenne 18.5 ezEz.erért A számok alapján símán elég lenne 200 literre de sajnos nem sok mindenki vett még ilyet akit ismerek.

Ha van kedved nagyon kicsit barkácsolni akkor ajánlom még a sarokszűrést is, nagyon hatékony , és olcsón lehet vele akváriumot szűrni. 10 ezerből kijön az egész .

(#29004) farkas26


farkas26
tag

Ey milyen csiga lehet?

"A jövő sem a régi"

(#29005) haxiboy válasza farkas26 (#29004) üzenetére


haxiboy
veterán

Hólyagcsigának tűnik, gyorsan szaporodik, algát pusztítják viszont mint az állat. Legegyszerűbb megszabadulni tőlük hogy ha veszel Helena Csigát (Csigaevő csiga). Vagy szétnyomod őket és a halak megeszik. Bár utóbbi elég időigényes.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29006) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Hátha vkit érdekel, az aquadepo bezárja az üzletét bp-n, mindenre van 20%, hal halkaja felszerelés van még böven.
Gondolom a vège fele, ha lerabolják lesz még több is.
Sajnálom, mert itt minden olcsó volt és volt is választék.
Most marad a GA, meg az aquafauna, de ezeket se feltétlen szeretem. Más említésre méltó üzletet nem is tudok már BP-n. Mondjuk a webshop megmarad, de az nem olyan.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29007) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#29006) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez csak a személyes átvételre vonatkozik. A neter rendeléskor a teljes árat kell fizetni.

(#29008) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#29007) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

igen, a webshop marad, ott nincs

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29009) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Tudnátok nekem ajánlani akvárium hoz LED-es világítást ?
Kb 1M est

Köszönöm

(#29010) Silentfrog válasza apple87 (#29009) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Készet vagy barkácsolni akarsz? / az utóbbi sokkal olcsóbb/
Hány literes az akvárium milyen növények vannak benne / ha vannak/ Milyen a szűrés?

(#29011) Sándor -P20- válasza apple87 (#29009) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Szerintem építs magadnak.

Ez az enyém. Kb 3 éve készült.

A profilok valamikor kerti ruhaszárítóként kezdték, de egy vihar közbeszólt, majd a roncsok hozzám kerültek, ahol újabb pár év várakozás után akvárium világítás lett belőle.

Ez a Fiamé, kb két hónapja lett megépítve, amikor megdöglött a gyári tetőben a cső.

Itt a ledszalag az alu profilból összecsavarozott keretbe van beleragasztva.
Mindkettőben elméletileg cool white szalag van, az enyém mégis szinte sárga a másik mellett.
Nem mondom, hogy tökéletes megoldások, de akkor ez volt.

Az enyém egyébként átalakítás előtt áll.
Már megjött a full pectrum ledszallag. ( (4vörös + 1 kék) A profilcsövek mellé felfogatok még 1 - 1 ledszalag profilt. A régi két szélső aluprofilra szánom a full spectrum szallagot, az újakba, pedig hidegfehéret.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#29012) apple87


apple87
senior tag

Tetra 800 külső szűrőn van egy 200l akvariumom

Növénnyek meg a képek, nem nagyon szeretnek barkacsolni.

(#29013) haxiboy válasza apple87 (#29012) üzenetére


haxiboy
veterán

Az ott egy Aranyhal?????

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29014) xxxjjjkkk válasza haxiboy (#29013) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

egy fokkal mèg mindig jobb, mint egy nanoba rakni

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29015) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

eheim 2213 ban a 03044seria szam, valami elég régi darab lehet, nem?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29016) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#29015) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az biztos hogy nagyon régóta gyártják azt a típust.

(#29017) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#29016) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

közben megtaláltam, első 2 szám a gyártási év

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29018) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#29017) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát akkor nagyon régi a szűrő. Venni akartál?

(#29019) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#29018) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

igen, ha van jó vétel, kis 30literes nanot akarok szűrni vele(kövezzetek meg, de kell a nagy szűrő, ha nem akarok kinlódni, nagyon sok problémát meg tud oldani a nagy szűrőközeg, lefojtani meg le lehet)
de 17,5 a GA ban az új, tehát innentől kezdve a 10-15 közötti gari nélküli hiányos nem jön szóba
még, ha egy 5-6 éves lenne 10 ért, minden tartozékkal, tényleg szép állapotban, jó helyről azt mondom jó, de ha kell új szivacs 1500+cső 1500+kifolyó 2-3 ezer stb ott vagyok, hogy + 5 ezer, és nem éri meg, + ott a rotor kerámiatengely stb
a dupla csap, meg nem érdekel, mert évente 1x kéne szétszedni, a hydor prof 600 at szedem szét 4-5 havonta 200literbe, akkor is csak a purigen miatt
de ki lehet fogni, szomszéd 4 ezerért vett egy kis atmant, az is jó volna

azt számolgattam, hogy ha csak maga a szűrő 5ezer, használható rotorral, forgórésszel, az éri meg, mert durván 5 ezret rá kell még költeni, de annyirért meg nem fogja senki eladni, mert én sem adnám el
vagy ha lenne egy még garis reális áron, azzal is kiegyeznék

ez épp 9 ért volt fenn, de egy 15 éves szűrő az megint nem jó, hiába mennek 25 évet, nem ismered az előéletét, lehet állt 5 évet, a torka véres tömítések szarok, egy órát ment víz nélkül stb
Ha pl Bringasisti arulná a 15 éves szűrőjét, tőle meg merném venni

szóval, ha lesz valami nagyonnagyon alkalmi vétel, akkor veszek, ha nem, akkor inkább nem kockáztatok, és veszek egy újat

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29020) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#29019) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem 02044 és 08525 van még eredeti rotorral, de ha ilyent akarsz venni nyilván meg kell nézni szétszedve hogy a kerámia tengely mennyire koptatta ki a forgórész furatát. Kimenő cső csonk nem szivárog?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#29021) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#29019) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]

BENEFON DELTA--------N8

(#29022) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#29021) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

a centrum nem magyar áfás, gyanus, hogy a 2èv gari sem él, de azaz, 16ért van garis is

de ez a bosszantó, bezzeg, ha èn rakok ki valamit használtan, teljes tartozékkal fél áron, akkor rögtön alkudoznak

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29023) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#29022) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Nem tudom miért az első link nem mindig jó oldalt nyit meg. 17 és félért már rendes garis

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#29024) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#29023) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ezaz, akkor miért 10-15 re becsülik használtan, hiányosan :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29025) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#29024) üzenetére


bringasisti
őstag

Mert van egy örök mondás: ahol lócitrom van ott veréb is van. Más kérdés hogy mamár a kugli mindenkinek a "barátja". Én az 50 litereshez 2211- est használok szerintem tökéletes.

BENEFON DELTA--------N8

(#29026) Silentfrog válasza bringasisti (#29025) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha látezne még újonnan Fluval 203 akkor én meg azt használnám 80 literig minden akváriumomba. Az is de jó kis szűrők. Szertem vagy az Eheim vagy a Fluval koppintotta egymásról. A lényeg hogy mindkét szűrő egyszerű erős és tartós.

(#29027) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#29025) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

a 2211 15 ezer, de csak 1 liter a szuroanyag
inkább több legyen, mint kevesebb

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29028) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!

Van egy 54 literes akváriumom, amit szettben vettünk szűrő, fűtő, világítás (ilyen).
Szeretnék kérni egy kis segítséget, hogy milyen szűrőt ajánlanátok ami árban nem az eget veri, de mégis elfogadható minőségű.
Továbbá nem tudom, hogy a LED világítás elegendő-e ehhez vagy azt is cserélni kellene nagyobbra?
Programozva van a világítás reggel 8:00-12:00-ig, majd 15:00-20:00-ig világít.
Van benne 1 algaevő harcsa, 1 csigaevő hal, 2 szifó, 6 kék neon, meg vagy 3-4 guppi.

A vízcserét 2 hetente az alábbiak szerint csinálom: 10 liter pihentetett (mindig vízcsere után feltöltöm a vödröt, majd antiklórt adagolok bele és pihen a következő cseréig) vizet csövön engedek bele, előtte ugyanennyit leszívatok az akváriumból, majd a leszivatott vízben kimosom a szűrőt/szivacsot.

Ha van ehhez hozzáfűzni valótok kérlek tegyétek meg, minden tanácsot szivesen fogadok!
Köszönöm!

Levi

(#29029) xxxjjjkkk válasza Levi123 (#29028) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szia

Nem is rossz ez a szett, a szűrő még elég is lehet ha odafigyelsz, de pont 2hsz el feljebb beszéltünk a külső szűrőkről.
Vagy egy nagyobb belső is szóba jöhet, az olcsóbb, eheim hydor aquael pl.
El kéne dönteni, mit akarsz csinálni, és tartani, ahhoz mérten kell a szűrést világítást megvenni. Ha növényezni akarsz, vagy telepakolni tereptárgyakkal (kövek, dinók, búvárok, koponyák) akkor nagyobb áramlás kell.

Alapvetően a szűrés a legfontosabb, mert ha az rossz akkor minden rossz lesz, azon nem érdemes spórolni.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29030) bringasisti


bringasisti
őstag

Szerintem még egy márkás szűrő is csak a felét éri mint a bolti ár. Persze mindig mindenki megpróbálja. Ezért szokták kérdezni hogy mennyit engedsz a feléből és hány havi részletletagadásra?

BENEFON DELTA--------N8

(#29031) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#29030) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

hu arra olyan sértődés tud lenni

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29032) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#29031) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ér annyit amennyit mert én például vettem egy szűrőt a Bécsi út másik végén úgy hogy sok tételt vásároltunk, csomó engedményt kaptunk és számla nélkül volt a vadi új szűrő. Ez volt az egyetlen amit számla nélkül vettem az összes közül. 1 év után leégett a motor, az összes közül egyedül ez adta meg magát. Nem volt garancia, buktam a lét

BENEFON DELTA--------N8

(#29033) haxiboy válasza xxxjjjkkk (#29006) üzenetére


haxiboy
veterán

Tűzhal esetleg? Biztosan vannak pesten is. Itt Székesfehérváron nagyon minőségi szolgáltatást nyújtanak. Az eladók is értik a dolgukat, nem beszélnek rá a hülyeségre SŐT!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29034) Levi123 válasza xxxjjjkkk (#29029) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszönöm a választ.

Levi

(#29035) MrChris


MrChris
nagyúr

A kislányom teknőcöt szeretne tartani, az lenne a kérdésem hogyan induljunk el? Szeretnénk ha kicsi maradna. Egyet, vagy többet ajánlott tartani, gondolom fajta függő. Mekkora akváriumot érdemes beszerezni? Mik szükségesek hozzá? Mennyire büdös? :D

(#29036) Daywalker válasza MrChris (#29035) üzenetére


Daywalker
addikt

Mármint mi maradna kicsi? A lányod vagy a teknős? :)) Mert egyiket sem könnyű befolyásolni :D Max szenvedteted a teknőst kis helyen, de nem érdemes, az is csak egy élőlény. Nekem és a nővéremnek nagyon régen volt, vagy 20-24 évvel ezelőtt még gyerekként, de el lett ajándékozva inkább. Takarítani kell rendszeresen...és akkor nem büdös, főleg ha van tető felette, úgyis kell neki világítás, fény, vízmelegítő. Ja és nem igazán akvárium kell hozzá, hanem terrárium(ami nem folyik), nagyobb alapterületű és inkább laposabb. És valami amire ki tud mászni. Egyébként érdemes átgondolni ezt a dolgot, mert sokáig él egy teknős, a hirtelen fellángolást kerülni kell, mert azért kell gondozni...plusz nem az a simogatós állat, ha kirakod akkor meg el tud szökni, szekrény mögé stb, aztán a büdös életben meg nem találod rossz esetben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29037) MrChris válasza Daywalker (#29036) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze a teknős. Nekem halam volt vagy 30 éve, azzal kb tudom mi volt a teendő. Most meg van lány meg hogy állat kell a házhoz, halat szerettem volna ő meg tengerimalacot, végül teknőc lett belőle. Abban is biztos vagyok, hogy előbb-utóbb nekem kell majd gondoznom tökmindegy milyen állat.
A terráriumnak kissé halott a topikja ezért írtam ide. Meg ha víz van benne nekem már mindegy lesz hogy 20 vagy 80 cm :DDD Hely elvileg van, de ésszerű keretek között, nem minimálban szeretném szenvedtetni.

(#29038) 3YEW válasza MrChris (#29037) üzenetére


3YEW
tag

Ha teknősről keresel információt akkor két dolgot tudok ajánlani. Teknosforum.com mint fórum halott, de nagyjából minden infót beszerezhetsz. Illetve a fb n el tovább, a teknőstartók közössége csoportban. Itt össze is vannak szedve a legfontosabb információk. Nekünk pézsma teknos van, (mellette halak is) ez viszonylag a kis teknősök közé tartozik, minthogy már írtak semmiképp sem simogatós állat/ egyik teknos sem ld. hordozott betegségek / , de szeretjük és persze a gondozása nálunk is rám maradt. Egy viziteknossel nincs nagyobb gond mint egy bármilyen egyéb halas akvariummal. Szívesen segítek, de szerintem nem szorosan ide tartozik.
Ja és nem igénylik a társaságot, valamint felnőtt korukra 150+ literes akvárium a minimum még a kisbbeknek is. Stb. Stb. Ja és nálunk nem büdös...

T

(#29039) MrChris válasza 3YEW (#29038) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi! Olvasgatom. Az jó lenne ha nem lenne nagy szaga :DDD Jó nagy kell ezeknek, 400L.

(#29040) Salex1


Salex1
senior tag

Elgondolkodtam, hogy átalakítom az akváriumot olyanra, ahol a víz csak kb 2/3-ig ér, és felette növények vannak. Tudtok ehhez tanácsot adni? Mire érdemes figyelni és hasonlók. Milyen növények jöhetnek szóba?
Jelenleg az egész tetőn LED szalag van, ezt is lecserélném, mert nagyon szétszóródna a fény, ha így marad, erre valami ötlet (DIY LED-es megoldásra gondolok)?

(#29041) tzimash


tzimash
őstag

Ecsetalgás anubiast kezelhetek Carbós vízzel?
1:10 arány (carbo ill. víz) jó lesz, ha ebben az oldatban áztatom 10 percig, azt túléli a növény?

(#29042) Peat;)


Peat;)
veterán

Sziasztok, 200 literes akváriumhoz, kevés igénytelen növény, hal sem olyan sok, milyen külső szűrőt ajánlotok? Aqua-pro3/atman valami volt 8 évig, de szivárog valahol, 8 lityi víz a földön fogadott reggel. Legutóbbi tisztítás óta többször szétszedtem, összeraktam de sajnos valami valahol eleresztett. A gumigyűrűk is frissek pedig.

Tetratec 1200 plus - amazonon ijesztő képeket láttam hogy pár év után szétreped a műanyag, de ez a legolcsóbb kb

Eheimek professionelek nem tudom megérik-e a felárat.
JBL cristalprofi E1502 vagy atman sorozat gondolom hasonló minőség, legalább már ezeken is van légetelenítő pumpa azt hiszem ami egy áldás lenne nekem.
Van ez az új Oase biomaster sorozat, nekem túl új...félek bevállalni.

Kb ez a kínálat ha jól láttam. Az kéne ami a legbiztonságosabb, legjobban össze van rakva, igénytelen és nem lehet rosszul összerakni... Tisztítani szerintem mindegyik jó nekem, a régivel se volt sok gondom, némi alga jött, de akkor tisztítottam az üveget, cserébe nagyon kevés idő ment el a karbantartásra, szűrőanyag is talán még a gyári... :)

(#29043) adam3 válasza Peat;) (#29042) üzenetére


adam3
aktív tag

Oase biomaster Eheim minőség szerintem. Itthon is szűr egy, semmi probléma nincs vele, ahogy sok más használónak sem az akvakertész fórumon. Szerintem ajánlott márka. Ennyi idő alatt (2 év talán?) már ki kellett volna hogy jöjjön minden hibája, de nincs vele gond.

(#29044) Silentfrog válasza Peat;) (#29042) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tetra 1200-am is van használtam vettem 4 éve. Mindenütt folyt belőle a víz, kicseréltem a tömítéseket azóta tökéletes.
Vastag, minőségi műanyagból van, szerintem eltörni se lehetne, nem is értem hogy tudták eltőrni bármelyik részét.
Hamarabb fog ereszteni mint eltörni. Sok fórumon vagyok műagyag repedést sehol sem hallottam.
Itt 37 ezer az ára.
Én bátran ajánlom.

32 ezer könyékén van 4 év garival Atman cf 1200 is azt is tudom ajánlani. A régiek biztos jók de már van az Atmannak is új típusa arról nem tudok véleményt alkotni. 200 literre ezt a típus is tökéletes.

A feltöltő pumpát el kell felejteni nem szabad használni mert csak egy hibaforrás, és a tömítéseket kezelni kell szétszedés után és évekig nem lesz bajod a szűrőkkel.

E 1502 én nem vennék az ára miatt ugyanannyiért van E 1901 is még itt ott, nálam egy 600 literest szűr az amlített Tetra 1200-al. 3 éve vettem 3 alkalommal volt takarítva, nagyon erős szűrő takarítás előtt még mindíg 600 liter / óra vizet mozgatott egy év elteltével.
A fogyasztása 20 watt, a feltüntetett 35-vagy 36 helyett, ezt máshonnan is megerősítették, nem csak nálam ennyi.

A JBL 1901 itt 55 ezer, olcsóbb mint máshol az új JBL 1502.

[ Szerkesztve ]

(#29045) xxxjjjkkk válasza Peat;) (#29042) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nekem is 200 van hasonló kategória, hydor prof 600 szűri 2 éve. 42 fele van, jóféle műanyagok csendes, túl is van méretezve, szerintem egy 300literest is simán elvinne. Sok szűrőanyag stb. jó vastag cső. Mióta a szűrőanyagokat átvariáltam kicsit, fél évente takarítom, akkor is a purigen miatt, igaz amiatt sűrűbben kéne, de mindig elhúzom.

De ha akkor lett volna, akkor valószínűleg az atmant veszem [link], de csak az ára miatt. Hasonló kategória lehet én csak boltba láttam üzemelni, úgy néz ki, mint a jbl, hangja nem sok, az adatai jók.

De szerintem ne dobd ki az atmanod, nem lehet annak olyan nagy gondja.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29046) Peat;)


Peat;)
veterán

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

Silentfrog, a tetrában nehéz a tömítéscsere? Alkatrész utánpótlást nézem hogy az se rossz, egyre szimpatikusabb

(#29047) Silentfrog válasza Peat;) (#29046) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem nehéz a csere, ráadásul ha van mintád beszerezhetsz mindent egy hidraulika tömítésekkel foglakozó boltba. Ha jól emlékszek összesen 8 darab tömítés van a szűrőben 800 ft volt az összes. A legmacerásabb a feltöltőgombon lévő tömítés. De azt is szét lehet kapni csak ott sokat kell szerelni. Én kicseréltem és azóta sem nyomtam le egyszer se. Sokan beragasztják a műangyag házat. Én szimplán nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#29048) tzimash válasza tzimash (#29041) üzenetére


tzimash
őstag

Erre valaki? :U

(#29049) xxxjjjkkk válasza tzimash (#29048) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A töményet biztos nem bírja.
Szvsz próbáld ki egy levélen először, ne halgass senkire.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29050) Daywalker válasza tzimash (#29041) üzenetére


Daywalker
addikt

Én 1:10 hipós vízzel szedtem le anno. Semmi baja nem lett, azóta is köszöni jól van. Ne pazarold rá a drága carbót...
Simán beletettem és ledörzsöltem finoman. Esetleg mosogatószivacs (nem durva oldalával) is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.