Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) jegenye77 válasza havri1 (#20199) üzenetére


jegenye77
addikt

Sok a világítás talán!?
De már nem tudom :(
Nálam napi 6 órát se megy és mellé ott a co2 és a lampán is emeltem, hogy ne legyen olyan közel a vízfelszínhez és mégis ott a zöld alga az üvegen.
Most nincs benne a kínai (twinstar) meg az UV se. De minél hamarabb vissza teszem mindkettőt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20202) havri1 válasza jegenye77 (#20201) üzenetére


havri1
félisten

Napi pár órát világítok csak, és az is gyenge.
Ha letakarítom, kb 1 hónap, mire újra látható. Hja, és csak pengével tudom, szivacs nulla.. Kemény, körömmel is alig alig.

havri

(#20203) jegenye77 válasza havri1 (#20202) üzenetére


jegenye77
addikt

1 hónap? Az bőven jó szerintem. Azt hittem egy hét.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20204) havri1 válasza jegenye77 (#20203) üzenetére


havri1
félisten

Van, hogy 2 hónap. Akkor ez normális?

havri

(#20205) jegenye77 válasza havri1 (#20204) üzenetére


jegenye77
addikt

Hát szerintem az nem olyan nagy probléma.Sőt!
Amúgy ha hetente a vízcsere előtt ( vagy minden második vízcserekor) az üveget lehúzod egy plasztik kártyával akkor kb egyszer se fogod látni,hogy algás lenne.
Szemből sokszor Én se látom viszont ha oldalsó üveg felől nézek a front üvegre(tehát srégen hátulról) akkor már látom a sok kis pöttyét a zöld algának.Ilyenkor egy már nem használatos bankkártyával lehúzom az egészet.Érdemes ezt vízcsere előtt csinálni!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20206) bringasisti válasza jegenye77 (#20205) üzenetére


bringasisti
őstag

Az elektronika iparban használt 0. 7 vastag üvegszálas nyák a tuti

BENEFON DELTA--------N8

(#20207) havri1 válasza Sirandrish (#20154) üzenetére


havri1
félisten

Megtaláltam a 22mm-es bútorlapos képemet:

Ennyire hajlott meg másnapra. Talán látható..80cm, 130l aksi.

havri

(#20208) Sirandrish válasza havri1 (#20207) üzenetére


Sirandrish
legenda

És ez hány helyen van alátámasztva?
Nekem úgy néz ki hogy ez csak két oldalt..

Csak mert én most úgy kértem a kivitelező sráctól hogy a fenti részen ahova a bútorlap kerülne, olyen 20 centinként keresztbe 1-1 merevítés. Akkor a két szélén kívül még vagy 4 helyen meg lenne támasztva. Azaz 120 centinél olyan 6 helyen. Az már elég kell hogy legyen szerintem. :B

Egyébként nem gyenge hogy mekkora "hasa" lett :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20209) bringasisti válasza Sirandrish (#20208) üzenetére


bringasisti
őstag

Az állvány lábát se kell a két végére rakni hosszan 3 anyag elég, és a talpa megegyezik a felső mérettel

BENEFON DELTA--------N8

(#20210) havri1 válasza Sirandrish (#20208) üzenetére


havri1
félisten

Nem az a lényeg, hanem a hossz. Itt ~70cm-re jut 130l víz + akksi + aljzat súlya.
A te szekrenyednél mekkora az alátámasztás nélküli középrész?
40cm felett szvsz már rizikós.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20211) Sirandrish válasza havri1 (#20210) üzenetére


Sirandrish
legenda

Olyan 50-60 centi lehet, de már letettem erről. Meg se próbálom. Csináltatok egy zártszelvény állványt aztán annyi. Azt erősítem meg minden felől, és olyan 26 tonnáig jó is lesz :DDD

bringasisti Én pont azon filóztam hogy tetetek rá vagy 8 lábat, mert miért ne alapon :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20212) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah kis segítség a sügér gurukhoz.
Kiválasztottunk néhány fajt amiket majd keresnénk.
Szerintetek mennyire férnek meg egymás mellett?

Labidochromis caeruleus - Yellow - Aranysügér
Aulonocara Fire Fish Red
labidochromis mbamba
Aulonocara OB
Sciaenochromis ahli - Jéghátú nyílsügér
Aulonocara stuartgranti
Protomelas taeniolatus - POMPÁS KIRÁLYSÜGÉR
Aulonocara Lwanda
pseudotropheus red top ndumbi

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20213) bringasisti válasza Sirandrish (#20211) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel nem vagyok teljesen képben hogy mekkora a medence, ha dobsz egy méretet tolok egy rajzot hogy szerintem

BENEFON DELTA--------N8

(#20214) Sirandrish válasza bringasisti (#20213) üzenetére


Sirandrish
legenda

120x50x50 lesz

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20215) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Kicsit módosítottam a listát. Próbáltam a túl nagyokat lefaragni..

Aulonocara Fire Fish Red
Aulonocara stuartgranti
pseudotropheus red top ndumbi
Labidochromis caeruleus - Yellow - Aranysügér
Pseudotropheus saulosi red coralt
Cynotilapia afra - red top afra

Illetve ha még tudtok 8-12centisre megnövő fajt azt osszátok meg velem.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20216) bringasisti válasza Sirandrish (#20214) üzenetére


bringasisti
őstag


Én mikor csináltam lefektettem a földre 2 szál anyagot és teljesen vízszintbe hoztam úgy hogy annyi vékony lemezt tettem a megfelelő helyre hogy a vízmérték hibátlan legyen. Ekkor a három szál 120 as anyagot ami a leg egyenesebb rátettem, és a rajzon a 4 es mérettel jelölt 50 es szál anyagot rátettem a tetejére tettem a megmaradó anyagból, ráálltam hogy ne tudjon elmozdulni, és meghegesztettem. Így biztosítva van hogy a felfekvő felület tökéletes legyen. A többi már kevésbé lényege, de azért törekedni kell a pontos munkára. Tetejére ha elkészült bútor lap, és centis polifom szivacs.

BENEFON DELTA--------N8

(#20217) bringasisti válasza bringasisti (#20216) üzenetére


bringasisti
őstag


Talán így jobb a minőség

BENEFON DELTA--------N8

(#20218) Sirandrish válasza bringasisti (#20216) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szuper...lényegében és is ilyesmit kértem, csak még vagy 2-4 (nem tudom mennyi fér) merevítéssel. Tudom hogy nem kell, de szeretem ha van benne anyag :)

Köszi a rajzot...ha elkészül a srác vele (elvileg ő is rajzol, bár nem tudom hogy így-e) akkor majd beteszem ide :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20219) bringasisti válasza Sirandrish (#20218) üzenetére


bringasisti
őstag

Az hogy a sarkokba belerak 45° merevítést az csak jó lehet. Azt át kell gondolni hogy nem előnyös a földre rakni a szűrőt mert hosszú a cső és a teljesítmény rovására megy

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20220) Daywalker


Daywalker
addikt

Aksi indításánál milyen növénytápot javasoltok, ami nincs horror áron? (greenaqua.hu felhozatalból kéne választani) És hogy adagoljam? :R (Nincs táptalajom, Manado aljzat van, és egyszerű, nem túl igényes növények)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20221) jegenye77 válasza Daywalker (#20220) üzenetére


jegenye77
addikt

Indításnál semmilyet! Egy-két hétig.
Utána a GA-s wellness csomag megfelelő. ADA már drágább jóval.
Adagolás ott van a leírásban.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20222) Daywalker válasza jegenye77 (#20221) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20223) SSJmeszes válasza jegenye77 (#20221) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Viszont, ha csak zselés növényt rak be, akkor lehet egész nyugodtan tápozni.
A kifejlett gyökérzetű növényeknél nem szokták javasolni, hogy egyből tápozz.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20224) SSJmeszes válasza Daywalker (#20220) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Egészen pontosan milyen növények vannak benne?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20225) jegenye77 válasza SSJmeszes (#20223) üzenetére


jegenye77
addikt

Zselés is még először gondolkozik, hogy egyáltalán megmaradjom e az uj környezetben minthogy a tápanyagot felvegyen.
Én ezért nem szoktam minimum egy hétig tápot adagolni mert minek?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20226) Sirandrish válasza bringasisti (#20219) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyelőre eltűnt a srác, szóval bosszús vagyok.. :W

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20227) bringasisti válasza Sirandrish (#20226) üzenetére


bringasisti
őstag

Megijedt a feladattól?

BENEFON DELTA--------N8

(#20228) Sirandrish válasza bringasisti (#20227) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem hogy nem mert egyelőre nincs B tervem :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20229) bringasisti válasza Sirandrish (#20228) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy meghegeszteni gyorsan lehet, megcsinálni viszont idő igényes

BENEFON DELTA--------N8

(#20230) Sirandrish válasza bringasisti (#20229) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát szörnyen el leszek keseredve ha nem jelentkezik. 3 vagy 4 lakatos is lerázott már...lenne egy srác aki megcsinálja, de ő most nősül és nem ér rá csak szeptember végén vagy október elején.
De én addig nem akarok itt ülni a cuccokon. Jövőhéten valszeg az aljzatot is berendelem, és a halaim is meglesznek már. Mármint a hely ahonnan veszem őket..nagyon korrektek és segítőkészek voltak...nem mellesleg az akváriumomat is ők csinálják ...vagyis csinálnák ha lenne állványom. Sajnos egy 40 kilós potenciálisan darabokra törő tárgyat nem igen tudok, és nem is akarok tárolni.

Gondolkodtam hogy rendelek(halat) FB-s csoportból attól az Orosi sráctól, de így már felejtős. :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20231) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!
Szumi szaporításban kérnék segítséget! Meglepődve tapasztaltam, hogy kis példányok úszkálnak az akváriumban. Kettőt fedeztem fel, de azóta nem találkoztam velük, gondolom nem tudtak elbújni. :((( Viszont egy másik nőstény is pocakosnak tűnt, valamint a hím elég agresszívan kergette (úgy olvastam, ez az ikrázás előtt szokása). Most a párt elkülönítettem egy 17l-es akváriumba. Kis kavicsot tettem be, valamint egy csokor hínárt és egy kis moha labdát. Ez így megfelelő nekik? Van egy aquael 1-es szűrőm ezt esetleg betehetem, de alap esetben a vizet is kifújná ekkora akvából. Fűtés nincs, de úgyis inkább hűteni kell manapság. Itt van pár kép a helyzetről. Szerintetek is az ikrák miatt pocakos a hölgy, vagy csak telezabálta magát (hajlamos rá :D ).

(#20232) myk74


myk74
senior tag

Friss videó,egy kis fazon igazítás után:
[link]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20233) Sirandrish válasza myk74 (#20232) üzenetére


Sirandrish
legenda

1. Nagyon szép
2. Cukik a kis Plattik
3. Mi ez a borzalom("zene") a videó alatt?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20234) jegenye77 válasza Sirandrish (#20233) üzenetére


jegenye77
addikt

+1 csak a sorrend más:
3.
1.
2.
:P

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20235) myk74 válasza Sirandrish (#20233) üzenetére


myk74
senior tag

Köszi srácok! Zenét én választottam :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20236) Sirandrish válasza myk74 (#20235) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gratulálok! ;]

jegenye77 Van benne valami :C

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20237) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

2-3-4 hetente kipurcan egy-egy felnőtt guppim. Ennyi a szavatosságuk, ne keressek hibát, vagy jelent valamit? Születtek kicsinyek is (ó de még mennyi :) ), de közülük sosem pusztul el egy sem.
Teszek be videót, hátha jelent valamit: http://youtu.be/9UUkOrjr00M
Őt például 6 hete vettem 3 társával, mert nagyon tetszett. Tegnap a földön haldoklott, ma a víz tetején, a farkát nem használja. :(
Az akvárium sok hónapja üzemel, külső szűrővel, bubiztatóval, növényekkel, táp nélkül, low tech, néhány zebradánióval (közülük még 1 sem döglött még meg!), páncélosokkal (ők is júl vannak), RC-kel és almacsigákkal. Senkinek semmi baja, csak a felnőtt guppik adják meg magukat időnként..

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20238) Silentfrog válasza ozsvar (#20237) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azért a guppik nem egy hosszú életű halak. Úgy tudom, hogy 1-3 év adatik nekik.

/ vizet cserélsz rendszeresen? /

[ Szerkesztve ]

(#20239) Sirandrish válasza Silentfrog (#20238) üzenetére


Sirandrish
legenda

A lámpádra (me olyan van nekem is) szerinted rámenne 1 méter ledszalag? Van egy nagyon keskeny része az "üveg" mellett, oda talán férne. Azon gondolkodtam hogy raknék még a 2 6500K-s mellé egy méterecske kéket, vagy lilát..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20240) ozsvar válasza Silentfrog (#20238) üzenetére


ozsvar
tag

:K

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20241) Silentfrog válasza Sirandrish (#20239) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem egyedül te gondoltál csak erre! :DDD Az a gond, hogy ha ráragasztod a szalagot a lámpatestre az elhúzhatő plexi mellé akkor a lámpa és az akvárium teteje között lesz kb 5-7 centi. A ledszalag 120 fokban szórja a fényt így a szemedbe fog világítani a ledszalag fénye.

Nálam mindig volt kék ledszalag a 6500K-s fénycsövek mellett, mert sárgának éreztem a fényét.
Persze ezek nem drága csövek csak a standard Odyssea 6500K-s csövei.

(#20242) Sirandrish válasza Silentfrog (#20241) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah igen arra én is rájöttem hogy azzal max az üveg falát tudnám megvilágítani.:D Én a másik "élére" gondoltam. Ami lefelé irányul csak az sokkal keskenyebb..kb a ledszalag fele férne rá. Kérdés hogy annyi elbírná-e a szalag súlyát?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20243) Silentfrog válasza Sirandrish (#20242) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen oda gondoltam én is, az aljára arra a fél centis részre. :DDD Ha lefele raknád akkor is vakítana,mert a ledek nem kizárólag az akváriumba irányába hanem 120 fokba szórnák a fényt.

És le is esne,rá kellene ragasztani pluszba valamivel.

(#20244) Sirandrish válasza Silentfrog (#20243) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jah jó..már hirtelen azt hittem csak én filózok ilyen alternatív megoldásokon :D Akkor az felejtés..marad a kettévágott műanyag tálca :DDD
Vagy van jobb ötleted?
Amúgy a kékből is van valami speckós vagy ez az RGB kapcsolós ledszalag tökéletes a célra?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20245) Silentfrog válasza Sirandrish (#20244) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

"marad a kettévágott műanyag tálca"--- Ezt kifejtenéd bővebben? :P

Az RGB nem igazán akvárium fölé való, mert sokkal kisebb a fényereje mint a "hagyományos" egyszínű társainak.

Sima mezei 5050/50 kék ledszalag / 14.4watt/m /. Egy méternél nem kell több mert akkor már nagyon kék lesz.
Két 6500k-s fénycső mellé egy méter kék szalag tökéletes színhatást ad.

Ezt spec. tudom, mert amiket vettél eddig az szinte pont ugyan ilyen volt nálam is! ;)

/ most nézd meg a szűrő árát amit vettél :P /

(#20246) Sirandrish válasza Silentfrog (#20245) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kettévágok egy műanyag tálcát, és ráragasztom a ledszalagot. Mivel 3 oldalról még mindig takarva lesz így tuti nem világít majd a szemembe :DDD

Tudsz linkelni ilyen szalagot? A /50 mit is jelent?

A szűrőn meg nyertem 6K-t...és még így is bőven olcsóbb mint máshol :K

Szerk: Mondjuk a világításon meg buktam 3at..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20247) Silentfrog válasza Sirandrish (#20246) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Félreírtam. :B 5050/60. Tehát 60 ledes szalag.

A világításon miért buktál? Amit a Fb-on hirdetnek / amihez hozzászóltál / az T8-as ,és szerintem nem is akvárium lámpa. A T8-as csöveknek sokkal rosszabb a fényhasznosításuk mint a T5-ös társaiknak!
Nem 14 ezerért vetted az Odyssea-t?

(#20248) Sirandrish válasza Silentfrog (#20247) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nem..17K-ért vettem mert mire megrendeltem addigra felment az ára :B

És hol lehet venni ilyen 5050/60ast?

Ez milyen?

Szerk: Ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20249) Silentfrog válasza Sirandrish (#20248) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Onnan én nem rendelnék, mert ha ja jobban körbenézel akkor láthatod, hogy össze vissza vannak írva a specifikációk.
De igen az lesz az! :K

A virágláda elég "maszek " megoldás, keress rá a gipszkarton profilokra. az fém vezeti a hőt. Egy centinél ne legyen nagyobb magassága mert akkor lefogja a fényedet. az ki is néz valahogy. És itt érkeztünk el az én ledes világításomhoz! :DD

/ledszalagok sora 10 centis gipszkartonprofilon ezüst színre festve, a víztől alulról plexivel védve. /

Szerk.: Össze-vissza az azt jeleni, hogy a 5050/60 -as 14.4 wattos ledszalaghoz 450 lumen van írva és a hivatalos specifikáció 700-800 lumen/m. Tehát ki tudja, hogy mit adnak, ha semmi sem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#20250) Sirandrish válasza Silentfrog (#20249) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már ki is találtam a leg lowtechebb cuccot amivel meg tudom oldani..
Most figyelj..KÁBELCSATORNA!!!

Kb 200 forint, és csak az akváriumba engedi menni a fényt..tökéletes :)

Amúgy honnan rendeljek akkor? Csak mert itt kb 1400 forintból meglenne minden ami kell.
Szalag - 650ft
Csatlakozó - 250ft
Adapter - 520ft

Egyébként a kültéri miért világosabb kék mint a beltéri?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.