Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21851) noxon válasza Silentfrog (#21846) üzenetére


noxon
őstag

Ma már sokkal jobban van. Eszik, úszik, kergetőzik :C

We live in a simulated world...

(#21852) noxon válasza Skillet (#21850) üzenetére


noxon
őstag

És ezek a külső szűrő szívójára illesztett skimmerek nem tudják beszívni? Nekem marad a skimmer 350, mert nem tudom ki venné meg és nem akarok még többet költeni, de teszek rá valami hálót.

Én sose gondoltam, hogy bele kerül bármelyik halam, a víz alatti nyílás kicsi hozzá, még most se értem, hogy került a víz felszíne fölé a hal, hogy beessen a lyukba. A szívó ereje közepesre van állítva, annyira nem erős, hogy a vízből kiszívja a halat, főleg, hogy annyira már nem kicsik...

Az biztos, hogy amíg nincs rajta valami barkács háló addig naponta csak pár percre kapcsolom be amikor otthon vagyok.

We live in a simulated world...

(#21853) bringasisti válasza Skillet (#21850) üzenetére


bringasisti
őstag

Igazából ez a kérdés megfelelő vízmozgás esetén fel se merül, nem értem mi szükség van rá?

BENEFON DELTA--------N8

(#21854) Shrimplandhu válasza xxxjjjkkk (#21847) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Egy nagyobb (külső) szűrő mindenképp kellene majd bele. Addig is ne telepítsd túl, ne vegyél új halakat.

http://shrimpland.hu/

(#21855) Skillet válasza bringasisti (#21853) üzenetére


Skillet
addikt

Mire? Felszínleszívóra? Vízfelszín mozgásra gondolsz? De, felmerül.
Az áramlat a vízen max arrébb tolja a réteget és egyre csak gyűlik.
Nálad nincs szükség rá, ezek szerint és kívánom, hogy maradjon is így, attól még másnak szüksége lehet rá, hidd el! ;)

(#21852) noxon
Nem az a lényeg, hogy hova van kötve a skimmer, hanem a kialakítása. Sokkal több, de kisebb nyílás van az enyémen (ista). Sok éve használom, sok apró hal is volt, mégsem szívta ba őket.
Az eheim szerintem eléggé mellélőtt a 350-nel.
Tegyél rá hálót, nekem az bevált.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21856) Silentfrog válasza Skillet (#21855) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam ha nagyon csobogóra van állítva a külső szűrő nyomó ága ezt a réteget képes habosra "felverni" ami az akvárium sarkaiban felszaporodik. Az sem szép látvány

(#21857) xxxjjjkkk válasza Shrimplandhu (#21854) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Köszi, sajnos ezzel tisztában vagyok.
Használtan szeretnék egy eheimet, ha összejön.

Ez egy kinai xilong szűrő benne, de egyébként maga a teljesítménye megfelelő, csak sűrűn kell tisztítani.(remélem nem tévedek)
A vizmelegítő, viszont meglepően jó.
Az anubias meg a többi életre kelt ma, mondjuk tápozom, növényes cső+ manado talaj, remélem mást nem igényel.

Most tettem bele sera nitrivecet, állítólag az jó bele, megszünteti az opálosodást, egyenlőre fehér még.

Jelenlegi halállomány:
2pancélos
2 anci
6 molly
10 neonhal

Szerintem még egy pár halat elbír azért ez a szűrő, vagy tévedek? Ez egy xilong xl-f080.
Januárnál előbb nem nagyon tudok venni másikat(hacsak nincs nagyon olcsó), fokozatos telepítés mellett persze szerintem az elmegy kategória, egyébként sokkal rosszabbra számítottam, meglepően jól tisztít.
Pár szifó neonhal pancelos ancira gondoltam meg egy bettára(ami igencsak kérdéses)
Nem szeretnék haltartályt csinálni, azért lett, az 54es cserélve, hogy legyen életterük, úgyhogy maradnék a kisebb méretűeknél.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21858) bringasisti válasza Skillet (#21855) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem fogalmaztam pontosan; nekem az elmúlt 30 év alatt mióta motoros szűrőt használok a 11 akváriumban nem merült fel az igény rá. Nyilván mindenki másképp csinálja

BENEFON DELTA--------N8

(#21859) Shrimplandhu válasza xxxjjjkkk (#21857) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Biztos jó erős, csak a szűrőfelülete a nullához közelít. Nem ismerem, de ha lehet powerheadként használni akkor 2-3x nagyobb szivaccsal még jóval hatékonyabb, cserébe csúfítja az akváriumot. Így hogy kevés a halállomány remélhetőleg elviszi szépen.
A használt Eheim külső szűrő jó ötlet, arra figyelj hogy lehetőle hibátlan legyen, mert a pótalkatrészek aranyárban vannak.

http://shrimpland.hu/

(#21860) Sirandrish válasza bringasisti (#21858) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ettől függetlenül rengeteg embernek jelent legalább félmegoldást ez a skimmer. Csak ezen a forumon van legalább 3 ember aki használja...és még egy aki másképp szabadul meg ugyanattól a rétegtől.
FB-s csoportokban is rengetegen írták hogy nem tudnak vele mit kezdeni, és ott is sokan használják.
Szóval annyira azért nem elvetélt találmány ez...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21861) havri1 válasza Sirandrish (#21860) üzenetére


havri1
félisten

A pontos okát nem tudjuk, miért van jelen a jelenség. Ez a baj szvsz. Ha egyáltalán baj, hogy ez jelen van..mert azt se tudjuk :)

Lehet a fagyasztott kaja, van aki kimossa, van aki nem, van aki más fajtát vesz, lehet kevesebbet ad, lehet mások a halak, gyorsabban megeszik, hőfok, vízminőség, levegőztet e vagy sem, stb.
Több összetevő okozza, mint amennyi nem.

havri

(#21862) Sirandrish válasza havri1 (#21861) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah hát pont ezaz.
Van aki ugyanezzel etet, neki még sincs. Van aki teljesen mással de mégis van. Van akinek gyenge a szűrése, van akinek "túl" nagy, és így tovább és így tovább.

Az lehet hogy konkrétan nem baj, de akkor is csúnya..véleményem szerint.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21863) noxon válasza Sirandrish (#21862) üzenetére


noxon
őstag

Csúnya és megtapadnak benne a bubik, lehet csökken a vízmozgás által megkötött oxigén mennyisége is. Mondjuk így meg attől a szürke csúnya eszköztől csúnyább az akvárium összképe :D szóval tökmindegy, jó lenne üveg skimmeres szívő ág, de olyat még nem találtam az itteni boltokban.

We live in a simulated world...

(#21864) Sirandrish válasza noxon (#21863) üzenetére


Sirandrish
legenda

Engem nem zavar..van egy fa keresztbe az üvegnél..lényegében ázni raktam be de ott maradt és ugyan nem takarja ki de valahogy a szemem inkább arra fokuszál. :)
Ha meg annyira zavarna akkor raknék elé valamit hogy ne lássam :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21865) xxxjjjkkk válasza Shrimplandhu (#21859) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igen sajnos látom hogy egy 6ezres használt szűrőhöz 15 ezer lenne még az alkatrész.. Bár lehet házibarkácsban megoldható.
Abban még tudnátok segíteni, hogy a greenaquás szűrő ajánlás mennyire hihető?
ez itt ni
Kicsit tulzásnak érzem.
Bár ezt ők is kifejtik kb.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21866) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#21865) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos kb jó, ha nem kifejezetten növényes az akváriumod akkor 20- 30% vízmennyiséget hozzá lehet adni.

Viszont az ajánlás arra nem tért ki, mivel szerintük evidens , hogy csak minőségi szűrőanyagokkal tömik meg a szűrőket.

(#21867) bringasisti válasza Sirandrish (#21860) üzenetére


bringasisti
őstag

Elmentem a dokihoz hogy fáj mindenem. Fel akart fájdalom csillapítót írni. Mondtam hogy nekem az is elég ha az okot szünteti meg. Minden akváriumban keletkezik egy kis réteg amire még a por is rászáll, de ha a szűrő nem kezeli akkor vagy a folyamatos termelés mennyisége a gond, vagy hogy a szűrőn átszalad és visszakerül a víz felszínére ismét, vagyis körbe körbe jár. Volt néhány fórumtárs akik "menő" tenyésztőtől vettek halat és itt csodálkozva mesélték hogy a faszi az anyósa levetett csipke függönyével szűri a vizet, és mégis tiszta. Lehet hogy ha legközelebb jársz a mamánál és letéped az ablak elöl akkor megoldódik a problémád

BENEFON DELTA--------N8

(#21868) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#21865) üzenetére


bringasisti
őstag

A Te kérdésedre is ez a megoldás

BENEFON DELTA--------N8

(#21869) Sirandrish válasza bringasisti (#21867) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mindenki tudja hogy az okot KÉNE megszüntetni, csak senki sem tudja az okot. Ez a gond. Én elhiszem hogy neked nincs ezzel problémád és esküszöm még örülök is neki, de ha érdemben nem tudsz hozzászólni a témához akkor ne is szólj hozzá. Legalábbis ne ilyen lekezelően.
Tudom..te 30éve nyomod az ipart és halad még sose halt meg, a vized még sosem volt zavaros és nem mellesleg szűrőanyagnak is csak szivacsot használsz mert ki ha te nem, de sajna nekünk halandóknak a legnagyobb igyekezetünk ellenére is vannak gondjaink.

Igen, tudom..vehettem volna ugyanilyen teljesítményű Eheim szűrőt(dupla áron) mert abban csak 20 évenként kell tömítést cserélni de nem tettem mert nem tellett rá. (mondjuk más megtette és ugyanez a gondja, de ebbe már tényleg ne menjünk bele.) Ettől még bármilyen hihetetlen, szeretném a halaimnak a megfelelő légkört megteremteni..ha nem baj...

Hja és természetesen takarításnál az összes Siporaxot meg Matrixot kukázom és csak szivacsot és csipke függönyt fogok használni...

No offense és maximális tisztelet!

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21870) bringasisti válasza Sirandrish (#21869) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem vagyok lekezelő, viszont kicsit sértődős a hangod. Pontosan leírtam hogy mi a gond, csak nem olvastad mit akarok mondani. Voltak komoly gondjaim sose állítottam az ellenkezőjét, aki sok vízben akvarizál idő kérdése és beleszalad egy két pofonba. Én csak azt akartam leírni hogy az itt elterjedt szűrés ami félévente igényel szűrő takarítást nem tartalmaz egy nyálkás réteget amin fenakad ami neked gondot okoz, viszont mint korábban egy beszélgetésünk alkalmából szintén "lekezelőleg" írtam hogy van külső szűrő amit 2 hetente kell takaritani

BENEFON DELTA--------N8

(#21871) mdk01 válasza Sirandrish (#21869) üzenetére


mdk01
addikt

Én sem küzdök ilyen problémával szerencsére, de nincs is tele mindenféle kütyüvel/szűrő alkalmatossággal az aksim.
Nem akarok senkit megbántani, de manapság az a trendi, hogy teleszórják sokan mindenféle "jó" dologgal a szűrőt is.
Nem írom le szándékosan, mert nem akarok ezen lovagolni csak önmagam idézem, hogy minél több ilyen dolog van a szűrőbe, meg adagolva az akváriumba annál bonyolultabb lesz az egész rendszer és nehezebb kitalálni, ha beüt a probléma vajon mi lehet az oka.

Ha beüt egy probléma akkor nem az ok van megszüntetve, hanem keresve rá egy megoldás és így begyűrűzik az egész akvárium míg a végén azt sem lehet tudni mi minek az okán történik és egyáltalán mi zajlik az aksiba.
Én szeretem az egyszerű megoldásokat, mert azokat egyszerűen és olcsón lehet kezelni.

(#21872) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#21866) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ilyen most/200L, szerintem ez a nem kifejezetten növényes kategória, persze ez még nőni fog(remélem).
A nagyon növényes nem is tetszik annyira.
Nem akarok hülyeségeken spórolni, csak az ár/érték arányban legjobbat használni.
Jó áron volt a szett, használtan nem találtam megfelelőt(persze azóta többet is), úgy is vettem meg, hogy jövő hónapba kell külső szűrő.
Nyilván (sajnos) a szűrőanyagon sem tudok spórolni, csak kicsit eltúlzottnak tűnik a gyári ajánlásokhoz képest a GA-s.
Dehát ez van :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21873) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#21872) üzenetére


bringasisti
őstag

Az említett két adat azért különbözik mert ha sűrű a növényzet a Viz nem áramlik oly mértékben és a kula nem kerül a szűrőbe és a bozótos tövibe penészedi, ezt kompenzálják a nagyobb kapacitás segitségével

BENEFON DELTA--------N8

(#21874) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#21872) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát ehhez szeretnél egy külső szűrőt? Mekkora ez az akvárium?

(#21875) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#21874) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

200 liter.

Csak azt a részét furcsállom, hogy a 600literesre is ráírják a 250es ajánlást. Ami attól független, hogy értenék hozzá, kicsit aránytalannak tűnik.
Ha jó bót a GA, ha nem, akkor is kereskedő, azért kérdeztem rá :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21876) Sirandrish válasza bringasisti (#21870) üzenetére


Sirandrish
legenda

Van szivacs is és vatta is a szűrőben. Nyilván nem azokkal van tele, de van benne.
De akkor most azt mondod hogy több szivacs megfogná ezt a sok bizbaszt ami amúgy a felszínen gyűlik össze?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21877) bringasisti válasza Sirandrish (#21876) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem az a véleményem hogy két oknál fogva lehet gondod; elsősorban a szűrőbe a szivacsot olyan sűrűre kéne kicserélni és azért a vastagság is lényeg ami annyi idő alatt tömődik el aminek a takarítási gyakorisága még elviselhető. Nálam 2 hét a kis szűrő, 1 hónap a nagy. Mivel szekrényed van el tudsz dugni egy olyan megoldást is amit szoktam lefolyó idomból képet betenni. Meg kell nézni hogy a kaja nem képez kérdéses filmréteget? A hal szar az nem csinál ilyen gondot.

BENEFON DELTA--------N8

(#21878) jegenye77 válasza bringasisti (#21877) üzenetére


jegenye77
addikt

Vagy még azt szokták mondani, hogy a növények szenvednek és azok bocsátanak ki valamit amitől lesz ez a filmréteg. Persze ez se teljesen igaz mivel itt sok sügeres aksi van ahol nincs is vagy alig van növény.
A másik meg, hogy most megint kipróbáltam :két liter vizet engedtem egy edénybe és beraktam a szekrénybe, hogy a por se lepje annyira. 2 nap és ugyan olyan filmréteg van a tetején. Szóval a sima csapvíz egy üres edénybe is ugyan azt produkálja.
Az biztos, hogy a következő szűrőm jóval nagyobb teljesítményű lesz és egy tálcát telerakok szivaccsal vagy ami felfogja majd ezt a "szennyeződést".
Inkább nagyobb legyen a szűrő mint megint szenvedjek ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21879) noxon


noxon
őstag

Én speciel tudom miért koszos a víz felszínem 1 perc múlva, ha leállítom a skimmert. Szar panelban lakunk ahol rengeteg a por, a szekrények az akvárium üveg teteje is tiszta por már másnap, ha letakarítom. Szóval nekem a víz felszíne inkább porosodni kezd, ha nem megy ilyen skimmer és azt a réteget a külső szűrő sehogy nem szedi le. És ezzel a porral nem lehet mit tenni, ott kavarog a levegőben és belep mindent, bekerül a víz felszínre is hiába van letakarva üvegtetővel... Olajos filmréteget annyira nem veszek észre ilyenkor szerencsére.

Szóval skimmer nálam mindig kelleni fog sajna, bármennyire is szép tiszta az akvárium a szűréstől. Gondolom másnál is ez van. Ha lennék olyan szerencsés, hogy olyan házban laknék ahol nem keletkezik annyi por, akkor lehet nekem se kéne skimmer.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21880) Sirandrish válasza bringasisti (#21877) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát három és fél kosárba szűrő anyag van...karácsonyi szunetemben már így is úgy is szét akartam szedni a szűrőt és akkor lehet hogy egy kosárba rakok plusz szivacsot. Még purigent is akarok addigra rendelni. Az hova kell rakni? Alulra vagy felülre?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21881) bringasisti válasza jegenye77 (#21878) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen szerintem is az a célszerű hogy a meglévő keretet inkább úgy beosztani hogy a méregdrága töltőanyag kárára inkább egy nagyobb szűrőt venni. A csapvíz se teljesen tiszta, a kaja is tartalmaz zsírokat, a hal is termel nyálkás váladékot főleg ha sérült esetleg beteg /aki pecázott az tudja hogy mikor kihúznak egy halat van a amelyik merő takony mert félelmében így védekezik/ és ezt egy lazább szűrő közeg nem tudja megfogni, egyszerűen átszalad a víz a szűrőtartályon

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21882) Silentfrog válasza Sirandrish (#21880) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Legfelülre ahol már a szűrt vized van. Nálam 250 ml van a víz a tiszta de ez az olajos réteg elő elő elő jön nálam is.

(#21883) jegenye77 válasza bringasisti (#21881) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor úgy csinálom, hogy a meglevő szűrőanyagot beleteszem a nagyobb szűrőbe és ami lesz + egy üres kosár abba meg mit tegyek ami jól szűrné a vizet?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21884) bringasisti válasza jegenye77 (#21883) üzenetére


bringasisti
őstag

Este dobok egy képet hogy én milyen sűrű szivacsot használok mert a számozásuk nem mindig egyértelmű. De mint mondtam nem csak a szivacs tömörsége az hogy milyen hosszú utat tesz meg a víz benne az is lényeges, vagyis a szivacs vastagság

BENEFON DELTA--------N8

(#21885) jegenye77 válasza bringasisti (#21884) üzenetére


jegenye77
addikt

Ok. Várom.
Mindenképp akartam egy nagyobb szűrőt de akkor nem + specko szűrőanyagot teszek bele hanem szivacsot. Úgy is nagyobb teljesítményű lesz, szóval ha lefogja kicsit az se baj.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21886) biomassza


biomassza
csendes tag

Sziasztok!

Ancicsövet házilag pvc-nél nagyobb kihívást jelentő anyagból gyártottatok már? Ilyenekre gondolok, hogy pala, bambusz, fa, esetleg rugalmas csemperagasztó stb - ami nem olyan csúf, és jobban tapad, mint a pvc...

Anyagbeszerzési, illetve kivitelezési ötletekre vadásznék :)

(#21887) farkas26 válasza jegenye77 (#21878) üzenetére


farkas26
tag

Nem tudom de a perlon vattának ezt a szennyeződést nem kéne megfognia?

"A jövő sem a régi"

(#21888) bringasisti válasza jegenye77 (#21885) üzenetére


bringasisti
őstag

TH20 a hivatalos szemcse nagyság, ezt használom a külső szűrőbe. Nekem a legkisebb szűrőben 17 cm a szivacs vastagsága, vagyis nem rohan át a víz rajta. Van több belső szűrőm ott a TH 30 ast használom.
Farkas26; a perlon mikor a szűrőbe kerül azonnal kiszűri a szmötyit és azonnal eldugul. Ezért kell a szivacs mert az nem csinál semmit míg be nem nyálkásodik de utána nem dugul el hamar. Ha 5 centinél vékonyabb a szivacs mindenképp a TH 30 a nyerő

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21889) jegenye77 válasza bringasisti (#21888) üzenetére


jegenye77
addikt

Egy tálcára raknék ilyet.Tehát kb 5 cm lenne.
Hol tudom ezt beszerezni?
farkas26 Én is azt hittem :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21890) Shrimplandhu válasza jegenye77 (#21889) üzenetére


Shrimplandhu
tag

TM 30 néven keresd 50x50x5cm-es táblában szokták árulni.

http://shrimpland.hu/

(#21891) bringasisti válasza jegenye77 (#21889) üzenetére


bringasisti
őstag

Mást is rendelve az ABC ZOO 17 ezer felett ingyen hozza, de gondolom nálatok a halas boltok szintén tolják.

BENEFON DELTA--------N8

(#21892) jegenye77


jegenye77
addikt

OkKöszönöm. :R
Mindenképp teszek az új szűrőbe.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21893) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Most kiderült, hogy a drága vagy nagyon drága szűrőanyagok nem érnek semmit, elég egy szivacs szűréshez mindenre? :DDD

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21894) farkas26 válasza bringasisti (#21888) üzenetére


farkas26
tag

Tehát hasonló szerepet tölt be mint a perlon csak,hatékonyabb és tovább bírja.

"A jövő sem a régi"

(#21895) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21893) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem akkor mindkettő kell bele. A szűrőanyagon elvileg sokkal több hasznos baktérium van mint a szivacson. És amikor a szűrőt tisztítod és a szivacsot még ha óvatosan is és aksi vízben kimosod akkor a baktériumok nagyrésze el is veszik. A szűrőanyagot meg ugye nem is kell kimosni.
Elvileg :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21896) bringasisti


bringasisti
őstag

Szerintem nincs " legjobb " megoldás. Mindegyiknek van előnye hátránya. Az én elvem hogy a szerves anyag terhelést elsősorban ki kell emelni a rendszerből, és ami oldott állapotban a vízben marad azt le kell cserélni, és csak nálam ezután jön a biológiai teszetosza. Ez nem tengeri akvárium ahol nem lehet kifizetni a vizcserét

BENEFON DELTA--------N8

(#21897) havri1 válasza Dj Sügi (#21893) üzenetére


havri1
félisten

Az egyik legjobb szűrőanyag a szivacs, ha sok van belőle. Nagyon sok.

havri

(#21898) bringasisti válasza havri1 (#21897) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért írtam hogy a legkisebb szűrőben is 17 centi vastag réteg van

BENEFON DELTA--------N8

(#21899) Skillet válasza noxon (#21879) üzenetére


Skillet
addikt

meg én úgy vettem észre, hogy ha leállítom a szkimmert, elfossa magát, vissza megy a takony a felszínre belőle :)
szóval nagyon király cucc. továbbra is tartom, hogy a külső szűrőre illesztett, sokkal jobb.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21900) noxon válasza Skillet (#21899) üzenetére


noxon
őstag

nekem semmi nem megy vissza belőle, szép tiszta marad utána is amíg el nem kezd koszolódni megint a felszín.

Amúgy tudsz akkor ajánlani minősgéi megfizethető ilyen szívó csőre illeszthető szkimmer+szívó ág rész kombót? :) Aztán majd gondolkozok rajta én is.
Viszont ugye a szívó ág felett a bal oldali üvegen van az esőztető. Az löki a víz felszínt szépen el onnét, akkor, ha ott lenne a szkimmer nem tudom hogyan tudná az akvárium másik végéből leszívni a koszt a felszínről.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.