Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) oszy válasza bringasisti (#34000) üzenetére


oszy
veterán

Most csináltam először.
Vagy ezzel azt akarod mondani, hogy első regenerálás után sem lesz olyan, mint új korában?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34002) Eugene Roe válasza oszy (#33999) üzenetére


Eugene Roe
őstag

100% hypóba tedd, és ne kínaiban vedd a hypot. A rendes magyar dombornyomott flakont keresd. Kínai nekem se ért semmit.

Teljesen hófeher nem lesz, de majdnem az is csak akkor, ha kétszer hypózod, de attól még teszi a dolgát, hogy nem hófehér. Nem szarabb lesz az, csak nem 100%-ra regenerálod, hanem 95%-ra.

Csökkenni csökken, de nekem 2 évesen is kielégítő a hatékonysága. Szerintem egy 4-5 évig simán elhasználható egy adag.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#34003) bringasisti válasza oszy (#34001) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen folyamatosan csökken a hatékonysága

BENEFON DELTA--------N8

(#34004) oszy válasza Eugene Roe (#34002) üzenetére


oszy
veterán

Olyan hypot használok. Köszi!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34005) djherby


djherby
tag

Sziasztok, a múltkor kipusztult az összes neonom. Már akkor is feltűnt, hogy a döglött halakat vmi fehéres áttetsző burok vette körbe. Tegnap is meghalt egy guppi így néz ki:
Mi lehet ez, mit adjak ellene? Köszi

(#34006) Eugene Roe válasza djherby (#34005) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A neonok halála után mit változtattal? (Ha semmit, az ciki)

Kezdetnek egy 50% vízcsere, és tehetsz bele egy csapott teáskanál tengeri sót.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#34007) bringasisti válasza djherby (#34005) üzenetére


bringasisti
őstag

Sera akvarista füzetek

BENEFON DELTA--------N8

(#34008) djherby


djherby
tag

Vízcsere már volt többször is, de sztem még mindig ott van az "Alien"
A Sera oldalon semmi hasonlót nem találrtam :((

[ Szerkesztve ]

(#34009) bringasisti válasza djherby (#34008) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel tenyésztettem halat ezért úgy érzem hogy a betegség nálam nem akadály, de ennyi infó esetén senki nem tud segíteni! Bár telefonon nézem a képet de azt se látom hogy mit látok!

BENEFON DELTA--------N8

(#34010) bringasisti válasza djherby (#34008) üzenetére


bringasisti
őstag

Én nem vagyok fent de úgy tudom van egy FB csoport ahol csak betegség a téma

BENEFON DELTA--------N8

(#34011) djherby válasza bringasisti (#34009) üzenetére


djherby
tag

Monitoron tök faszán látszik, ilyen apró szálacskák veszik körbe a halat.

(#34012) bringasisti válasza djherby (#34011) üzenetére


bringasisti
őstag

Megnéztem gépen, semmit nem látni. Az a gond hogy ami a halon van az nem tudni hogy már akkor kezdett penészedni mikor még élt és abba pusztult bele, vagy elpusztult és nem vetted észre és megpenészedett. 200 liter vízbe másfél deci konyhasó az még elviselhető kategória de a növények nem biztos hogy szeretik. Egészséges hal nem penészedik ott valami más gond van. Van ahol bevizsgálnak halat fillérekért, de csak elő egyedeket vizsgálnak. A szeme furcsa nekem.

BENEFON DELTA--------N8

(#34013) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok!
Van egy nano akváriumom aminek lakói várják új gazdájukat. 6db neon 6db cherry garnéla és 2db gepárd mintás páncélos harcsa.
Nagyon szépek, de már nem tudok velük foglalkozni. Akit érdekel jelezze nekem privátban.

Üdv: Csabee.

(#34014) djherby


djherby
tag

Köszi, igen furi, mert próbáltam beazonosítani, és semmi ilyet nem találtam. Nincs akkor semmi általános vírus vagy baciölő?

(#34015) bringasisti válasza djherby (#34014) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy a legtöbb bakteriális fertőzés parazita fertőzés következménye. Ha az ki van írva ( 15 ezer Ft ) akkor ha baj van akkor csinálnak találomra próbát; neomicin klorocid, vagy nifurpirinol stb. Ha nem jön be akkor be szoktuk vizsgáltatni a halat és ott kitenyesztik és rezesztencia teszt alapján küldenek egy email-t hogy fokozottan érzékeny, érzékeny, rezisztens hatóanyagok felsorolása.

BENEFON DELTA--------N8

(#34016) Darksool válasza djherby (#34014) üzenetére


Darksool
kezdő

Vannak ilyen általános fertőtlenítőszerek amikre gondolsz, de mivel láthatóan annyit se foglalkozol az akváriummal, hogy eddig az se derült ki elötte vagy utána lett ilyen a hal, nem ajánlom őket. Gondolom másik akvárium nincs ahova el lehetne különíteni a beteg halakat, ebbe meg ha elkezdesz találomra beleborogatni mindent több kár okozol mint hasznot. Hogy többet ne forduljon elő ilyen fertőzés, szerintem foglalkozz többet a megelőzéssel ( megbízható helyről legyen a kaja,növény,hal, tiszta kézzel nyúlkálunk az akváriumba, dekorokat fertőtleníteni behelyezés elött, stb...).

(#34017) Alg


Alg
veterán

Elmentem ma fáért :DDD
A héten bontom az aksit és átépítem, meglátjuk mi lesz belőle.

40 centis kockába bő fél méteres uszadékfákat hoztam :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34018) Alg


Alg
veterán

Valaki egy kis Microsorumot? :DDD (nem az enyém)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34019) Silentfrog válasza Alg (#34017) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én a tengerpartól hoztam egy nagyon szép hosszú keményfát ami lyukas volt, a belseje már nem volt meg. 2 évig volt az esővizes hordó aljába, de ennyi idő után se maradt lent önszántából a víz alatt. Grill-fa lett belőle. :)

(#34020) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok,

Az alábbi linken látható fajta szűrőm van. Vagyis ennek egy kisebb változata. A felső szűrőkazettában az perlonvatta lenne, vagy milyen néven keressem? Nyilván lehetne egyben is cserélni a szűrőkazettát, de már megkókányoltam, hogy ki lehessen venni a "vattát" és kinyomkodni belőle a mocskot. Utána nyilván jobb, de nem ártana cserélni a vattát.

A másik kérdésem az lenne, hogy amúgy logikus egyáltalán ez a gyári elrendezés? Felülről megy bele a víz aztán vatta->aktív szén->durvább szivacs -> "kőgolyók" és aztán megy a pumpához. Én saját gondolkodás alapján feülre tenném a durva szivacsot. Vagy jó ez így ahogy van?

https://www.aquanet.hu/aquatlantis_biobox_2_belso_szuro

Köszi :)

(#34021) bringasisti válasza Tv (#34020) üzenetére


bringasisti
őstag

Vatta ( perlon vatta méteráru ) fiatal koromban a nők használták tampon helyett. Víz útja a durva aztán a finomabb szűrő közeg és 30 as szivacsos keresztül megy vissza a víz a medencébe A paraméterek amit megadnak viccek

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#34022) Tv válasza bringasisti (#34021) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a választ :)

Akkor legyen úgy, hogy:
durva szivacs->vatta->aktív szén-> kőgolyók?

(#34023) bringasisti válasza Tv (#34022) üzenetére


bringasisti
őstag

NEEEEEEEM! Vatta nincs! Szivacs 30 as és a kifolyó előtt van a szivacs nem a szívó oldalon.

BENEFON DELTA--------N8

(#34024) fjudors válasza Tv (#34022) üzenetére


fjudors
aktív tag

a perlon azért szokott az első lenni, mert azt hetente kidobva könnyebb karbantartani a szűrőt.egyfajta mechanikai előszűrő, a többi pedig egyfajta biológiai lenne, már amennyire megvalósítható egy külső szűrőben a biológiai szűrés.a perlon miatt nem tömődnek el/vagy ritkában.csak úgyse nem jó az átfolyási sebesség.
nincs egyben működő mechanikai és bíológiai biológiai szűrés gyáriban.
még a kerámia/golyó/gyártói csodák is lehetnek elöl, egyfajta ülepítőnek.a bacik bármin megtelepednek. az anyagok között a hasznos felületük különbözik, és ugye, hogy milyen hamar tömődnek el.a sima szivacs (tm20-30) is megfelelő szűrésre(matten) ha jól van méretezve.mivel a külső szűrők kicsik, emiatt a gyártók próbálnak kifejleszteni porózusabb felületű anyagokat (siporax), de a sebesség attól nem lessz jó biológiai szűréshez. azért cserélnek sokan hetente vizet.

[ Szerkesztve ]

(#34025) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Sziasztok!

A hatalmas alga bumm lefékezésére 3 napos sötétítő kúrát alkalmaztam. Mindkét oto és a 2-2 garnéla sikeresen túlélte,jól is érezték magukat a kúra utáni napokban is. Aztán oto csapat bővítése céljából vettem még 2 példányt ( csak ennyi volt az akvarisztikában), de ezek sajnos 1 napon belül elpusztultak. Semmi külső sérülés, elszíneződés,puffadás nem volt rajtuk. Eleinte azt gondoltam,hogy a hirtelen vízminőségbeli változás (javulás) ártott nekik,mert az akvarisztikában csapvízben voltak tartva (Sopronban kegyetlenül kemény a víz).. De sajnos a régi lakók egyike is furán kezdett viselkedni.. ez lehet valami vírus,amit egymásnak adnak át? Lehetséges,h a 2 új példánnyal behurcoltam valamit? :( A kúra vegén azonnal kitakarítottam az algák nagyobb részét és 50%-os vízcserét is csináltam. A vízparaméterek jók (ammoniát nem tudok merni,de a nitrit nitrát jó). Vagy még az az ötletem van,hogy a kúra utáni elhaló alga maradványok toxikus hatásúak a halakra..?? Eszegetnek (cuppognak) egyfolytában, ez gondolom azt jelenti, h kerül a bendőbe elég kaja.. vagy mindenképpen kellene + tápot adnom akkor is,ha van még bővel alga a köveken,üvegen,leveleken..?

Mit tegyek,hogy tutira megelőzzem a további elhullást?
Köszi a választ!

(#34026) bringasisti válasza hyundaikia (#34025) üzenetére


bringasisti
őstag

Én minden hónapban 1* elmondom hogy egy helyről és egyszerre veszünk halat rákot és nem naponta máshonnan! És karantén ami gyógyszeres kezelést is jelent !

BENEFON DELTA--------N8

(#34027) Darksool válasza bringasisti (#34026) üzenetére


Darksool
kezdő

...hát de látod, hogy kevés a havi egy. Senki nem olvas vissza ...

[ Szerkesztve ]

(#34028) oszy válasza Darksool (#34027) üzenetére


oszy
veterán

Csinálni kell egy összefoglalót és oda beírni. :) Hátha azt elolvassák. :U

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34029) bringasisti válasza Darksool (#34027) üzenetére


bringasisti
őstag

Ott az a gond hogy állandóan változtatva van az összes paraméter heti szinten és így aki olvassa hogy mi a probléma azt se tudja mi a legutolsó víz paraméter. Másik hogy ha kemény a víz akkor míg nem vagyok rutinos akvarista addig néhány faj kivételével nyugodtan tudok tartani szinte bármit és ha már látok a pályán akkor kezdek variálni

BENEFON DELTA--------N8

(#34030) Silentfrog válasza oszy (#34028) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos nekem erre most nincs időm , de szívesen átadom bárkinek a lehetőséget aki erőt, időt érez magában.

Viszont elkezdtem blogot írni halas témában, lassan halad de ha valakit érdekel nézzen rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#34031) oszy válasza Silentfrog (#34030) üzenetére


oszy
veterán

Szívesen beszállnék, de én nem tudom hogyan működik és nem is értek az akvarisztikához. :B
Elolvastam. Eddig tetszik a hangvétele is. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34032) bringasisti válasza oszy (#34031) üzenetére


bringasisti
őstag

Konkrét esetet nézve nem is kell az akvarisztikához érteni! Kell venni egy karcos, leharcolt 50 literes medencét szűrővel együtt ami csörög zörög de teszi a dolgát 5 ezer forintért! És van egy kiindulási pont. Különben egy szenvedés az egész

BENEFON DELTA--------N8

(#34033) oszy válasza bringasisti (#34032) üzenetére


oszy
veterán

Van már 3 akváriumom. :) Az összefoglaló írására értettem. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34034) Silentfrog válasza bringasisti (#34032) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem is van olyan akváriumom amit csigasügérek laknak és kb 6000ft volt csakk pakk.
Az akvárium repedt volt ingyen kaptam , befoltoztam, kapott saját készítésű hátteret, hogy ne látszódjon a folt . Bulgár tengeri kacslóhéjjas aljzatot, és egy 3000 forintos külső szűrőt. Ok a lámpa 3X ennyi volt de az csak ideiglenesen kapta meg. :) ~60 liter. A legnagyobb tétel a szűrőbe lévő nitrátszelekív gyanta volt.
Heti vízcserén kívül nem sok gondozást igényel. (semmit)
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#34035) oszy válasza Silentfrog (#34034) üzenetére


oszy
veterán

De jó, hogy neked is vannak csigasügérek. Nekem 128-asban laknak.
Este lefotózom normálisan, takarítás előtt. :) Ma esedékes. Itt csak a fényképezőgépet próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34036) Silentfrog válasza oszy (#34035) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha tudnád már háromszor adtam el már őket . :)
Úgy volt felszámolom, már tényleg sok volt az akvárium a lakásba és mehírdettem vigyék el a csiguszsügiket.
El is jöttek értük kiszedtük az összes csigaházat, amiben lebújtak, és elvitték őket.
Pár óra múlva 5-10 nagyon pici előúszott valahonnan. szinte csak szemeg voltak. Kezdődött előről az egész, víz visszapótol, majd gondoltam elkezdem etetni őket és ha nagyobbak lesznek oda adom valakinek. Eltelt egy jó idő megnőttek megint meghírdettem, vigyék őket. Elvitték szintén csigaházastól vagy 20 darabot.
Most megint maradt 3-4. Sosem lesz vége. :)
Legközelebb akváriumot is adom melléjük, vigyék egybe. :P

(#34037) bringasisti válasza Silentfrog (#34034) üzenetére


bringasisti
őstag

A talaj az hasznos hogy a víz stabil maradjon. De én amire gondoltam az egy üres medence mert ha kell a halakat kezelni akkor a talaj növény csak gondot okoz. És itt nem szabad gyanta, szén, zeolit szűrő anyagot használni se UV-C lámpát.

BENEFON DELTA--------N8

(#34038) oszy válasza oszy (#34035) üzenetére


oszy
veterán

A képméret túl nagy volt. Lekicsinyítettem, de kifutottam a szerkesztési időből. :B
Nekem jöhetnek. Szeretem őket! Úgyhogy tarts észben! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34039) Silentfrog válasza oszy (#34038) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

De jó kép ez is! :C Úgyis fognak szaporodni hogy nem tudsz mit kezdeni annyi lesz.

bringasisti.: Félreértettelek. :B

(#34040) Eugene Roe válasza hyundaikia (#34025) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Sokat segítene, ha legalább 1-2 hetet képes lennél várni valamire... :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#34041) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
54l-es akváriumomban üzemel egy biopower 160-as szűrő. Folyton játszok vele, hogy melyik irányba "fújjon", mekkora erővel és mennyi levegőt adagoljak mellé.

Tegnap kinyomkodtam a szivacsokat és most sarokból sarokba fúj és úgy látom az történik, amire számítottam, hogy a sarokból két irányba áramlik a víz és halad vissza a szűrő felé. Szerencsés megoldás ez így? A másik kérdés, hogy maximális átfolyás a megfelelő, nem adok bele túl sok levegőt?

(#34042) bringasisti válasza _stick_ (#34041) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez így teljesen rendben van. Az hogy mennyi levegő kell a medencébe ( minél több annál jobb ) azt majd a halak mondják megy nyáron mikor 32 ˙a víz hőmérséklet, de biztos hogy rendben lesz

BENEFON DELTA--------N8

(#34043) Eugene Roe válasza _stick_ (#34041) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Annyi, én a vízfelszínnel párhuzamosan állítanám be a vízsugarat. Ott a víz lemegy, majd a medence aljával párhuzamosan visszamegy a szűrőhöz. Így kettévágod az egészet, szerintem nem ideális.

A levegő meg nem kell, hogyha az esőztetőt használod, kipróbálnám helyedben :D

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#34044) Danecay válasza bringasisti (#34042) üzenetére


Danecay
őstag

A halak szempontjából jó a levegő, de a növények szempontjából is? Azok inkább CO2-t lélegeznének mint oxigént. Nekem anno azt tanácsolták, hogy amennyiben növényes akváriumom van, az esőztetőt rakjam a vízfelszín alá, vagy úgy, hogy csak fodrozza a vizet ne pedig a vízfelszín felől "lőjem" a vízsugarakat a vízbe mert az úgy túl sok oxigén kerül a vízbe amit a buborékok jól demonstrálnak is. Ugyan a fenti esetben a víz alatt van a szűrő, de a lényeg az, hogy nyomja rá a növényekre az oxigént. Nem okoskodni akarok, csak gondoltam akkor tisztázzuk ezt a kérdést.

(#34045) Danecay


Danecay
őstag

Vízcserére vonatkozó kérdésem lenne. Egy 70l-es akváriumom van, ~60l-es vízoszloppal. Ezt hetente szoktam cserélni kb. 50%-ban. Az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint szükséges e az 50% vízcsere, vagy elég lenne esetleg 1/3 is, vagy amennyiben maradok az 50%-nál, akkor nem lenne e elég kéthetente vizet cserélni?
Szűrés: JBL CristalProfi e901, JBL MicroMec golyókkal, 2kg Matrix Trop-al, szivaccsal és perlonvattával.

(#34046) Eugene Roe válasza Danecay (#34045) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Képet töltsd fel az akváról, hogy látszódjon a világítás/víz/hal/növény arány.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#34047) Silentfrog válasza Danecay (#34045) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Általánosságban. Ha használsz vízelőkészítőt akkor cserélhetsz 50%-ot is hetente, de elég a 30%-is,de akkor is célszerű a vízelőkészítő. A kétheti 50-et nem javaslom 70 liternél.

(#34048) _stick_


_stick_
őstag

OK. Köszönöm a válaszokat!
:R

(#34049) bringasisti válasza Silentfrog (#34047) üzenetére


bringasisti
őstag

Vízelőkészítő az nátrium tioszulfát? Mert más semmit nem ér

BENEFON DELTA--------N8

(#34050) Alg válasza Danecay (#34044) üzenetére


Alg
veterán

Ha már tisztázzuk a kérdést akkor csináljuk pontosan, mert féligazságokból butaságot fognak összerakni az emberek:

Növényeknek co2 kell, igen, de az oxigéntől nem lesz semmi bajuk.
Növényes akváriumban azért nem ajánlják az erős levegőztetést, csobogást, mert "kihajtja" a vízből a CO2-t, de ez csakis akkor érdekes, ha külön co2 beoldással dolgozol. Ha nincs CO2 adagolás, akkor ilyen szempontból lényegtelen hogy mozgatod a vizet.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.