Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20851) Sirandrish válasza Daywalker (#20845) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igazából ha van növény az akiban akkor a nagy részük megmarad így is úgy is.
Pont így jártam csak Veliférákkal. Lefialt, kiszedegettem most nevelgetem őket. Vagy 40 darabot. De előre láthatólag nem is tudok velük mit kezdeni...sügéreleség khm ..

Aztán most megint lefialt a hetekben...ezeket már nem szedtem ki, de kb 20-25 darab olyan vígan elvan a társas akiban hogy borzasztó...fogalmam sincs mit fogok kezdeni velük.

Barbárság vagy nem...1-2 kivételével szerintem mennek sügér eleségnek.. Még mindig jobb mint lehúzni a WC-n ....szerintem.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20852) Daywalker válasza Shrimplandhu (#20850) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszönöm a választ. Budi semmiképp nem játszik, csak ha már nem él valami...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20853) bringasisti válasza Assimilator (#20849) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem a Berta akkor kerüljön a medencébe mikor a többit már megnövesztetted mert azért az leképzelhető hogy a Betta / kifejlett állapotban adják / megcsipkedi a fiatal halak uszonyát.

BENEFON DELTA--------N8

(#20854) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#20851) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Velifera mint sügéreleség? :( nem lenne helyük valahol?

http://shrimpland.hu/

(#20855) Sirandrish válasza Shrimplandhu (#20854) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sajnos nem. Még a helyi állatkereskedésnek is felajánlottam hogy kajáért, tengerimalac szénárt adok szívesen sok-sok darabot. Náluk 650ft/darab.
De nem kell neki mert állítólag szerződés köti mittomén mihez és így nem tudja "átvenni".
Pedig 10-15 darabot simán adtam volna neki mondjuk egy tálca fagyiért..

Elvileg egyik munkatársam is vinne belőle. Adok neki vagy 15 darabot freebe csak helyet adjon nekik, de mikor rákérdeztem hogy lesz-e ebből valami, csak hebegett habogott.

Márpedig ha a fejem tetejére állok, akkor sem tudok mit kezdeni 50 Veliférával. És 99,99% hogy 1 hónapon belül lesz még. És amint ezek is ivarérettek lennének még durvább lenne..

Viszont ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem.
Még az első szaporulatból összesen 7et mentettem ki...ebből 2 fekete-fehér tarka a másik 5 ilyen halványsárga mint a mama :)
Nah és hogy van az hogy a 2 tarka mára kb 28szor akkora mint a sárgák. Mindkettő sokkal de sokkal nagyobb mint az 5 sárga. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20856) Assimilator válasza bringasisti (#20853) üzenetére


Assimilator
őstag

Ez hasznos tanacs. Koszonom szepen. :R Holnap megyunk halbevasarlasra.
Mar nagyon izgulok. :)

(#20857) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#20855) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Szomorú történet ez így.
A kérdésedre válaszolva : gyakran előfordul "szétnövés" a diszhalak ivadékai között legyen az sügér vagy elevenszülő. Del amerikai sügérek nevelésénél van hogy külön kell szedni a legnagyobbakat mert megehetik a legkisebbeket. Nálad ez a veszély nem áll fenn de érdekes hogy az a szinvaltozat mennyivel vitálisabb. Ennek valószínűleg genetikai okai vannak.

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#20858) Sirandrish válasza Shrimplandhu (#20857) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szomorú mert gyönyörű halak (szerintem a legszebb elevenszülők) és nem is a olcsó fajta, de nem tudok mit csinálni velük. Se helyem, se energiám nincs még egy akira...főleg hogy nekik azért nem elég az 54-72es..

Fb-n majd még meghirdetem csoki árban, ha kicsit nagyobbak lesznek :K

Persze azt értem hogy egyik-másik túlnő a többin, de itt ugye a szín miatt is furcsa :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20859) bringasisti válasza Sirandrish (#20855) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem akarok túl negatív lenni, de nem szép dolog halat érték alatt elajándékozni, cserélni a bolttal. Van akinek az üzletét rontod vele. A boltosok így is kihasználják hogy van egy szenvedély aminek a mellékterméke a növendék hal. Nekik természetes hogy mi dolgozunk vele és gyakorlatilag csak fentartási költségeket tudjuk fedezni, a befektetett munka mint mondják az szórakozás ők viszont eltartják belőle a családot kutyástól macskástól. Nem szabad rájátszani. Remélem hogy nem bántottalak meg, és nem haragszol rám

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20860) Sirandrish válasza bringasisti (#20859) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyáltalán nem bántottál meg, viszont érdekelne hogy akkor véleményed szerint mit tehet az ember ilyen esetben?
A fent említett boltos néni nem hajlandó még fillérekért sem átvenni...elajándékozni havonta 40-50 darab halat valljuk be, lehetetlen..nincs a környéken annyi akvarista hogy ez hosszú távú cél legyen.
Sügéreleségnek adni őket kegyetlenség, WC-n lehúzni állatkínzás.

Kérdem én..mit tehetnék akkor?

És most ez nem az a "nah most mond meg okosgyerek" féle duma, hanem tényleg nagyon érdekel, mert sajnálom őket! :B :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20861) bringasisti válasza Sirandrish (#20860) üzenetére


bringasisti
őstag

Igazából jó választ adni nem lehet. Sok rossz közül kell választani, sajnos a halazásnak vannak kényszer megoldásai. Ilyenek hogy terület védő halaknál mindig van hogy valamelyiket rendszeresen seggbe rúgják, vagy a szaporulat, aminél még az is bejön hogy már 2 centes korában derül ki hogy csík hibás. Van mikor nehéz szívvel kell döntést hozni. Tehát a kérdésre a válasz; sügért kell tartani az elevenszülők közt.

BENEFON DELTA--------N8

(#20862) Sirandrish válasza bringasisti (#20861) üzenetére


Sirandrish
legenda

És az nem nyammogja el a mamit is porontyostól? :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20863) bringasisti válasza Sirandrish (#20862) üzenetére


bringasisti
őstag

Neolamprologus caudopunctatus

BENEFON DELTA--------N8

(#20864) Sirandrish válasza bringasisti (#20863) üzenetére


Sirandrish
legenda

:C
És ez mivel jobb mintha átrakom én magam a sügéres akiba?:)
Igazából az ötlet remek (amit felvázoltál), csak én azért nem csinálnám ezt mert várom hogy hátha valami különleges szín is lenne már köztük nem csak a fekete-fehér-sárga kombó :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20865) Daywalker


Daywalker
addikt

No, tettem be tíz neont, majd jövő hét végén guppit is rakok. Szép fokozatosan terhelem.
Tiszta hülyék ezek a neonok :DDD Páran beúsztak a háttér mögött lévő szűrőtérbe, pedig elég kis lyukú az a háló, ami védi...de ki is tudnak jönni, ahogy nézem, nem aggódom, de mindenképp megoldást kell erre találnom (szűrőbe nem tudnak bejutni, rajta van a kosár a szívórészen).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20866) Sirandrish válasza Daywalker (#20865) üzenetére


Sirandrish
legenda

Valami új kép jöhetne ha már gerinces élővilág is van :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20867) Daywalker válasza Sirandrish (#20866) üzenetére


Daywalker
addikt

Oké, majd ha előbújtak a kis rohadékok :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20868) Sirandrish válasza Daywalker (#20867) üzenetére


Sirandrish
legenda

:C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20869) mézespálinka válasza mézespálinka (#20840) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Beszéltem a bolttal, azt mondták, csak meg kell fordítani a tartót (persze próbáltam úgy is), de úgy sem jó. Legalább 94cm-nek kellene lennie az akváriumnak. Sajnos marad a házi megoldás :(

(#20870) Garold


Garold
senior tag

A mágneses algakaparók között van érdemi különbség?
A jelenlegi 4-500 Ft-osom olyan mintha csak simogatná az algát az üvegen.
Megéri drágábbat venni? Erősebb lenne?

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#20871) bringasisti válasza Garold (#20870) üzenetére


bringasisti
őstag

A legjobb ha 0. 7 -es üvegszálas nyák segítségével oldod meg a kérdést. Ha van ismerős aki elektronika iparban dolgozik tud szerezni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20872) Garold válasza bringasisti (#20871) üzenetére


Garold
senior tag

Van pengés algakaparóm, ismerősöm nincs aki elektronikai iparban dolgozik.
Maradnék a mágneses megoldásnál, hogy minél kevesebbet nyúlkáljak a vízben.
A mágneses megoldás azért is jó mert leköti a lányomat is így a takarítás. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#20873) havri1 válasza Garold (#20872) üzenetére


havri1
félisten

Csak vigyázz, az aljzatról ne szedjen fel homokot vagy kavicsot, borzasztóan karcol.

havri

(#20874) Garold válasza havri1 (#20873) üzenetére


Garold
senior tag

Ezt tudom, de köszönöm a figyelmeztetést! :R

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#20875) samu2062


samu2062
aktív tag

Sziasztok.Egy ideje tartok 8 db Kifejlett guppit egy 45 literes akiban.Nagyon tetszenek a betták.Eddig két kisállat kereskedésben kérdeztem,hogy berakhatok e egyet közéjük.Az egyik helyen azt mondták igen,a másikon nemleges választ kaptam.Kérnék tőletek egy biztos választ.Olvastam vissza,de nem sok mindent írtatok erről.Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20876) flegga92


flegga92
senior tag

Kubai kék rákot tartott valaki már közületek?
2-3 db ot szeretnék tartani, 112l 80 x 45 alapterületű akváriumban. Búvóhelynek megfelelne félbevágott kókuszhéj? Aljzatnak mi felelne meg? Jelenleg bazalt és kvarchomok van fele arányban.

(#20877) Daywalker


Daywalker
addikt

Na, itt van pár fotó, írnék pár szót is a tapasztalatokról, hátha valaki olyan kezdő mint én...
1. Egyelőre a neonok eléggé elvesznek a nagy térben, tehát kell még hal a 120 literre.
2. A csigák nagyon jó ötletnek bizonyultak, úgy kitakarítottak az ancival, mint az álom, alga 0. Ancinak kell egy pár, mert ugye szegény nagy feladta a küzdelmet 5 év után. Ez utóbbi teljesen érthetetlen számomra, mivel azóta egy hal sem pusztult el, a vízminőség is jó. Egyedül arra tudok gondolni, hogy szegény már nem volt 100-as vagy megviselte a váltás - pedig hőfok, víz nagyjából minden ugyanaz volt. Még a búvóhelyét is átraktam (azért van bent a nagy fehér csigaház, ha valaki megjegyezné, hogy nem illik bele, és még nem vettem ki).
3: Sajnos a Monte Carlo nekem annyira nem jött be. Növöget ki a talajból, de a hosszúak nem bírták. Szerintem user error, nem jól ültettem. Legközelebb másfajta gyepet csinálok.
4: A vallisneria is user error volt ültetésnél. Sajnos nem húztam ki a talajból megrohasztottam a gyökerét, ezért a hosszú szálai elbarnultak és ledobálta szép lassan, így most koránt sem olyan látványos, mint volt újonnan. Új hajtás egy csomó van, ezek idővel majd megnőnek, nem aggódom. Sajnos ma vízcserénél megzavartam a talajt, kicsit kicsúsztak, de megpróbáltam visszatenni, úgy tűnik sikerrel.
5: A legjobb a moha, nő mint a fene, a lávaköre kötött anubiasokkal együtt. Utóbbit nem zavarja a sok fény, sőt iszonyú gyorsan nő. Csak Tropica folyékony tápot kapnak csökkentett adagban (10 helyett heti 3 pumpálás).
6: A manado nem rossz, lehet porszívózni is, csak könnyen kicsúsznak belőle a kisebb gyökerű növények.
7: Kicsit erősebb vízforgatás kell, de ezt majd megoldom egy második szűrővel, ami majd esőztet. Az eheim lily bevált..nem a legszebb, de bőven elég oxigént old be, valóban nem kell külön levegőztető.
8: Még kell pár hosszabb növény!!! Már van is tervem.

Na, sok beszédnek sok az alja, képek:







"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20878) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

200 literes akksiba szeretnék venni pár neont, rákokat, stb halacskákat még. van esetleg tenyésztő akit Budapest környékén tudnátok ajánlani?

(#20879) myk74 válasza Garold (#20870) üzenetére


myk74
senior tag

Átjössz, adok egy nagydarab sera mágnesest amiben van hőmérő is, nekem nagy. Neked jó lesz :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20880) bringasisti válasza AndrewTdi (#20878) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem a neont nem tenyésztik, a rákhoz nem értek

BENEFON DELTA--------N8

(#20881) havri1 válasza AndrewTdi (#20878) üzenetére


havri1
félisten

Eladó halaim Vörös neon 150 ft Kék neon 100 ft Király lazac 100 ft db Vöröskarcsú díszmárna 100 ft Ékfoltos razbora 100 ft db a halakat Váctól Újpest városkapuig a 3-as metróig ingyen szállítom tel 06307683089

Fb, halak tápok adok veszek, október 3

[/L]

(L:/dl/upc/2015-10/11/112977_lh8pdnvsd9sg8baj_12087202_536193093205554_342117094842662922_o.jpg)(/L)

(L:/dl/upc/2015-10/11/112977_flgevfragzvfqpg3_12045755_536193206538876_3141562963937759227_o.jpg)(/L)

Jól szétcsúszott a link, lusta vagyok rendberakni, bocs. :P

[ Szerkesztve ]

havri

(#20882) Sirandrish válasza havri1 (#20881) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehet a fénycsőre gondolt ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20883) bringasisti válasza Sirandrish (#20882) üzenetére


bringasisti
őstag

Én a nagykerekben csak importot láttam még, nem gondoltam hogy érdemes itthon csinálni

BENEFON DELTA--------N8

(#20884) AndrewTdi válasza havri1 (#20881) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Tökéletes, köszönöm

(#20885) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Halkan jegyzem meg (mert nem rég téma volt) hogy az egyik Veliférám ismét anya lett :K
Mondanom sem kell...egyre jobban várom a sügéreket :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20886) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Aquafauna helyről mi a véleményetek? esetleg édesvízi élőhal beszerző helyet mit ajánlanátok ahol van választék? (nem sügér)

(#20887) havri1 válasza AndrewTdi (#20886) üzenetére


havri1
félisten

Mind2 akváriumomat ők ragasztották, nagyon megbízható hely. Élőlényeket nem tudom, de elismert üzlet. Most költöztek amúgy.

FB-n Várnagy Gábort keresd, ő az egyik tulaj.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20888) Silentfrog válasza Sirandrish (#20885) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Találtam egy tenyésztőt akinek rengeteg sügérei vannak Cegléden. Egy két hallal nem foglakozik de mivel neked egy sincs így lehet, hogy meg tudnál vele egyezni, egy 10-15 halas vásárlással. Ő viszi a halakat pl a sügérfanba.
Ha esetleg érdekel, mert elérhető távolságba van akkor megírom Pü-be az elérhetőségét. ;)

(#20889) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.

Nagyobb teknősök mellé kéne valami külső szűrő a jócskán gazdaságos kategóriából (olcsó). 140 literre, 3db 10 centis és egy 30 centis jószág mellé. Valakinek valami ajánlás?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20890) Sirandrish válasza Silentfrog (#20888) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majdnem 200km :O
De jöhet az elérhetősége :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20892) Silentfrog válasza Sirandrish (#20890) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Neked minden 200km? :)

(#20893) Sirandrish válasza Silentfrog (#20892) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez csak 189. :P Mit csináljak? Minden az ország közepén van én meg szinte teljesen keleten vagyok.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20894) laspring


laspring
tag

Sziasztok!

Segítsetek, az egyik halam szeme beteg. Nem ő az első, 2 és fél év alatt már láttam ilyet 2-3 másiknál és akkor a végkimenetel az volt, hogy az a szemük tropára ment. Tudok vmit tenni?
Vöröshasú piráják.

kép1
kép2
kép3

(#20895) SSJmeszes válasza laspring (#20894) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Szia.
Bocs, én nem tudok a témához hozzászólni. De, azta..meglepődtem. Nem hittem volna, hogy vannak még akik tartanak piráját. Nekünk is volt nagyon régen..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20896) havri1 válasza laspring (#20894) üzenetére


havri1
félisten

Gyönyörűek ezek a halak!
Nem verekedtek? Olyan, mintha kapott volna..

havri

(#20897) laspring válasza havri1 (#20896) üzenetére


laspring
tag

Szinte biztos vagyok benne, hogy nem mechanikai sérülés. Nem is annak tűnik sztem
Ha szemből nézem a halat akkor úgy tűnik mintha vmi lenne a szemén (olyan fotót nem sikerült csinálni pedig próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#20898) farkas26 válasza laspring (#20894) üzenetére


farkas26
tag

[link]

Nézted már?

"A jövő sem a régi"

(#20899) bringasisti válasza laspring (#20897) üzenetére


bringasisti
őstag

Első lépés teljes parazita irtás, és ha nem régen ilyen a hal szeme meggyógyul. Ha két nap után kezded kezelni akkor meggyógyul de kint marad. Utána egy Nifurpirinol.

BENEFON DELTA--------N8

(#20900) bringasisti válasza laspring (#20897) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.