Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) myk74 válasza Sirandrish (#20000) üzenetére


myk74
senior tag

Ha egyszer erre jársz és van 5 perced, feljössz és megmutatom!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20002) krisztyann válasza Sirandrish (#20000) üzenetére


krisztyann
tag

Ez a 3500 Ftos kínai.

(#20003) Daywalker válasza krisztyann (#19999) üzenetére


Daywalker
addikt

A helyzet az, hogy nem akarok, hanem van:DDD De viccet félre téve, szeretem őket, szóval nem akarok túladni rajtuk, ahogy az ancin sem (sőt abból akarok még egyet a mostani mellé). Viszont...úgy van növényem jelenleg, hogy fára gyökereztetve, illetve egy műanyag kosaras. Lehet, hogy maradok ennél, és az új aváriumba is olyat választok egyelőre, ami fára, kőre ültethető, aztán ha nem lesznek harcsák valamilyen oknál fogva, akkor lesz normál növény.

Igazából nekem olyan talaj kell, ami jól tisztul, nem ragad bele a sz..., szóval a mulm (120 literes akvárium, de sarokban van, és magas építésű, ebben eheim 2224 dolgozik majd venturival egyelőre - max később leheet flowpipe és külön levegőztető - és külső vízmelegítővel).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20004) Sirandrish válasza myk74 (#20001) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hosszú hétvégén szerintem beficcenek Nyíregyre szóval lehet hogy megejtek egy látogatást :R

krisztyann Jól látom hogy a szívó rész nincsen benne? Mármint maga az a fej ami pl a Tetra szűrőhöz jár.
Egyébként nekem tetszik ez is.. :K

Szerk: Hjaa hogy a bal oldalsó vége lenne az?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20005) havri1 válasza krisztyann (#20002) üzenetére


havri1
félisten

Ez 16/22-es?
5e alatt nem találtam :(

[ Szerkesztve ]

havri

(#20006) krisztyann válasza Daywalker (#20003) üzenetére


krisztyann
tag

Úgy akkor jó lehet, viszont az anci tuti fel fogja kavarni. Kérdés, hogy mennyire jó ha a mulm meg a talaj száll a vízben.

(#20004) Sirandrish Jár hozzá. Ez az.

(#20005) havri1 13mm-es, 12/16-os csőhöz.

(#20007) Daywalker Én bazalton meg ezen gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#20007) Daywalker válasza krisztyann (#20006) üzenetére


Daywalker
addikt

Inkább az a kérdés, mi lenne jó helyette? :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20008) Sirandrish válasza krisztyann (#20006) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ezen még elgondolkodom :)
Köszi :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20009) havri1 válasza krisztyann (#20006) üzenetére


havri1
félisten

Na ez az!
Sirandrish nem Tetra 1200-ast vett?
Az 16/22-es

havri

(#20010) Sirandrish válasza havri1 (#20009) üzenetére


Sirandrish
legenda

De azt vettem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20011) krisztyann válasza havri1 (#20009) üzenetére


krisztyann
tag

Nekem az Ex800-hoz 12/16-os cső van. Azt hittem, hogy egyforma cső jár a Tetrákhoz.

(#20012) havri1 Akkor viszont ez tényleg nem jó neki.

[ Szerkesztve ]

(#20012) havri1 válasza krisztyann (#20011) üzenetére


havri1
félisten

Nem, 1200-as már sokkal nagyobb teljesítményű.

havri

(#20013) Sirandrish válasza havri1 (#20012) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah és akkor ilyet hol találok 5K-ért? Mert amiket én nézek az mind 30+dollár :B

Ez pl jó lenne?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20014) havri1 válasza Sirandrish (#20013) üzenetére


havri1
félisten

Majd körülnézek, most mobilról vagyok.

havri

(#20015) Sirandrish válasza havri1 (#20014) üzenetére


Sirandrish
legenda

Okés, köszönöm :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20016) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#20000) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Két sztenderd méret van. A Tetra 1200-eshez a nagyobbik (16/22-es) kell. Amit kriszitann linkelt az a kisebb(12/16).

A lily az a kifolyó (mármint a szűrőből az akvárium felé folyó :) ) mint írtam áramlástanilag segít.
A beömlő nem annyira fontos technikailag (van aki meghagyja a gyárit) jobban is elrejthető, de persze az is szebb, mint a gyári műanyag.

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#20017) Sirandrish válasza Shrimplandhu (#20016) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor valszeg be kell majd szereznem egy ilyet is :K
Csak ugye minden hónapban csak egy kicsit szabad költeni mert az asszony figyeli a pénztárca apadását :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20018) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Egyébként ha már így szóba került.
Ki hogy rendezi el a beömlő és szívó részeket külső szűrő esetén?
Silent verzióját tudom, de én egyelőre nem tervezek egyéb "rendszert" a víz forgatásra, szóval a kérdésem hogy jó-e illetve elég-e simán a szemben lévő falra rakni a 2 részt a kellő vízmozgáshoz és szűréshez?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20019) havri1 válasza Sirandrish (#20018) üzenetére


havri1
félisten

Egy oldalon legyen, felül nyom, alul szív, így megforog a víz a medencében.

havri

(#20020) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#20018) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Na ez is szép szakmai kérdés!
Ahány ház annyi szokás. Függ a szűrők számától, erejétől, tereptárgyak elhelyezkedésétől, növényektől, befolyóktól-kifolyóktól. Vannak ajánlások áramlástechnikai rajzok, tervek. Vannak akik próbálgatják a különböző módokat. és vannak akik csak úgy berakják ahogy jólesik és kész :)

http://shrimpland.hu/

(#20021) havri1 válasza Sirandrish (#20013) üzenetére


havri1
félisten

26$ -ért?
Necces, hogy még áfa köteles is, bár 6k felett van, de nem sokkal, jó eséllyel nem lehet gond a vámon.
Én nem adnék ennyit 2 pipáért, de te tudod.
Inkább vegyél még 3l siporaxot.. :DDD

havri

(#20022) jegenye77 válasza havri1 (#20021) üzenetére


jegenye77
addikt

Pont ezt akartam írni.
Ha nincs annyi pénz rá egyenlőre akkor inkább szűrőanyagot vennék az üveg lily pipe árából is.
A tetra 1200-esbe meg megy rendesen anyag.Azt kellene megtömni rendesen minőségi szűrőanyaggal és utána semmi gondod nincs vele.Ha "beáll" akkor több hónapig rá se kell nézni.
Az üveg cuccokra meg mikor lesz rá keret :K szerintem

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20023) krisztyann


krisztyann
tag

Ha már szóba jött a szűrőanyag. Nekem az Ex 800-ban az alsó kosárban kerámiagyűrű+szivacs, felette 1l Siporax, felette 1l Matrix Trop, felette fél kosár Siporax mini, perlon, Purigen van. Érdemes az alsó kosárba is Siporaxot vagy Matrix-ot tenni vagy elég ez így? 105l

(#20024) Silentfrog válasza krisztyann (#20023) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Így jó ahogy van, ezt csak elrontani tudnád! :DDD

(#20025) Sirandrish válasza havri1 (#20019) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ez a másik kérdésem..
Ha csak picig mozog a vízfelszín az tényleg elég? Mármint oxigén ügyileg? Csak mert bubit sehol se látok :N
Egyébként már annyi Siporaxot vetetsz velem hogy már a vasárnapi ebédbe is jut belőle :DDD

ShrimplandhuNah igen, csak uhye szeretném + "erőforrás" nélkül megoldani. Tehát pl a Silent féle első falról visszapattanó forgás kivitelezhetetlen.

jegenye77 Azt azért tegyük hozzá hogy 4 litert már veszek..szóval erre plussz veteti még velem agyba főbe :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20026) jegenye77 válasza krisztyann (#20023) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem jó!
Mechanikai szűrés mellett van minimális biológiai szűrése is.És mivel ennyi kosaras a szűrőd és a többiben minden benne van ami kell ezért ezt kár volna bántani.
Én a szivacsot kivettem mert feleslegesnek tartom és kicsi is a szűrőm ezért csak a helyet foglalta.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20027) havri1 válasza Sirandrish (#20025) üzenetére


havri1
félisten

Majdnem 2l anyag fér egy kosárba, és van belőle 4, csak jelzem.. :DDD
Amúgy 4l Sipo már elég jó szerintem, nyilván az elején még kis halaid lesznek, azoknak meg még akár elég is lehet.
Idővel, többet esznek, többet kuláznak, több baci fog kelleni.
Nekem most, hogy közel 30 példány van a 240L-be, már kevés volt, így be kellett üzemelnem újra az UV-t. Onnan veszem észre, hogy a heti 30-40% vízcsere mellett ismét elkezdett opálosodni a víz.
Ezt a múltkor még több Siporax beüzemelésével - majd beéérésével - tudtam orvosolni.
UV csak tünetileg segít.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20028) krisztyann válasza Silentfrog (#20024) üzenetére


krisztyann
tag

(#20024) Silentfrog Akkor jöhet az üveg be és kifolyó. :D

(#20026) jegenye77 Azért hagytam rajta a szivacsot mert csak fél kosárnyi járt a szűrőhöz. Így van tele a kosár.

[ Szerkesztve ]

(#20029) Sirandrish válasza havri1 (#20027) üzenetére


Sirandrish
legenda

És akkor szivacs mint olyan az nem is kell? Vagy mondjuk az egyikbe maradhat a maradék 6 litert meg töltsem ki ilyen anyaggal?
240literbe 30 sügér? Elég az a hely nekik? Csak kérdem..nekem fogalmam sincs..biztos jobban értesz hozzá :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20030) Silentfrog válasza Sirandrish (#20029) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Neked a sügérekhez kell a szivacs. Lehet, hogy kezdetbe nem annyira de amikor lesz 20darab 10-15 centis sügéred akkor azok már termelnek, potyogtatnak szépen. Egyébként ha megnézed a Tetrába olyan szivacs van ami csak fél kosarat foglal el. Tehát a négyből csak egy fél igazán nem sok.

Nálam 2 szivacs van bent, és még így is annyira koszos a szűrőanyag a felsőbb kosarakban , hogy az elmondhatatlan, nem is látszik, hogy mi van benne csak egy sárpaca! :)

[ Szerkesztve ]

(#20031) havri1 válasza Sirandrish (#20029) üzenetére


havri1
félisten

Nekem minden szűrőben alul 1 réteg gyári szivacs van, ez megfogja a mulmot meg a nagyobb szennyeződést, védi a biológiai szűrőanyagot, így esetleges takarításkor (fél év minimum!!) elég csak átlötykölni kicsit, szivacsot meg kimosni, és megmarad jó része a baciknak.

Túlzsúfolt, el szeretnék passzolni pár halat. Most mé csak 8-10cm-esek, így so-so, nincs sok vita, eloszlik az erőviszony. Amikor kevés a hím, az az egy nagyon erősnek érzi magát - fajtól függetlenül - , így meg az alfa hím is nyugodtabb, mert tudja, szétverik, ha nagyon arcoskodik.

Szeretném később a fajonkénti 3 halat beállítani. Mindegyikből egy szép hímet, és 2 szép nőstényt.
6 faj, 18 hal. Az kb jó sztem.

(#20030) Silentfrog: Én azért tettem feljebb a szűrőcsonkokat, hogy az aljáról a nagyobb szirszart ha lehet, ne kapja fel. Inkább összeszedem vízcserekor.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20032) Sirandrish válasza Silentfrog (#20030) üzenetére


Sirandrish
legenda

Annál jobb így havri kevesebb Siporaxot vetet velem :D
Az a lényeg hogy fél rekesz szivacs..tehát majd 9 liter egyéb anyag fér bele. Lehet én is inkább vagy másfél szivacsot használok majd és azt a fent maradó 7 lierecskét meg majd begyűjtöm :)

havri1 Pont azért kérdeztem mert én a 300asba is max 20-22 halat terveztem....persze ez még a jövő zenéje :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20033) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Szerintetek milyen táplálkozású az anci / közönséges algaevő harcsa/

Algaevő, mindenevő, vagy dögevő? Egy fórumba kikészítettek ezzel. :DDD

Sok hal ugyebár megeszik mindet, de az elpusztult tetemeket nem, az anci meg megeszi. Én ezért dögevőnek gondoltam.

Más azt mondta, hogy hülyeség.

Én azzal érveltem, hogy a zebrasávos sügér is mindenevő, de az nem eszik dögöt....

[ Szerkesztve ]

(#20034) havri1 válasza Sirandrish (#20032) üzenetére


havri1
félisten

Összesen kb 8 literrel számolj, nem megy bele 2l a kosarakba, legalábbis nekem nem sikerült, eltartották egymást, és ömlött a víz összeszereléskor :O
1.8l kb / kosár, az összesen kevesebb mint 8l (4x1.8l) :)
Tehát 6-7l kb elég egy EX1200-be, ha alsó kosárba 1 vagy 2 szivacsot is teszel.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20035) Sirandrish válasza havri1 (#20034) üzenetére


Sirandrish
legenda

Más nem is kell bele csak szivacs, siporax meg a matirx?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20036) havri1 válasza Sirandrish (#20035) üzenetére


havri1
félisten

Egy adag Sera Nitrivec :)

Persze ha nincs annyi szűrőanyag, akkor az összetétel változhat.
A kerámiayűrű jó még alulra, az is sokat megfog, és megtöri a vizet, eloszlik jobba na többi kosár felé.
Mondjuk biológiailag nullával egyenlő.
A gyári műanyag labda vagy mi szart sem ér, azt ki se bontsd.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20037) Sirandrish válasza havri1 (#20036) üzenetére


Sirandrish
legenda

De az nem szűrőanyag..vagy rosszat találtam guglin? :B

Egyébként a tropicalfish-nél tényleg 1600ft a postaköltség? :Y

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20038) havri1 válasza Sirandrish (#20037) üzenetére


havri1
félisten

Igen, de itt volt mégis a legjobb áron.
2000 körül megy FB-on is, de az ugye necces, előre utalás stb..
Meg ugyanennyire jött ki magánembertől is (már úgy is rendeltem).
Úgy voltam vele, ez csak hivatalos üzlet.
GLS hozta, nem posta.

havri

(#20039) Sirandrish válasza havri1 (#20038) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kár hogy nem olyan helyeken ilyen olcsó ahol 10K felett ingyenes a PK...akkor jó lenne :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20040) havri1 válasza Sirandrish (#20037) üzenetére


havri1
félisten

A Nitrivec?
Az egy nagyon jó biológiai indító. Bacik milliárdjait tartalmazza. elenyomod a vízbe, szűrőbe stb, és sokkal hamarabb elindul a bacik szaporodása a szűrőközegben.

havri

(#20041) Sirandrish válasza havri1 (#20040) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah majd meglátom hogy lesz itten a sok minden :D
Bár ez még úgy is vagy 2 hónap múlva..jövő hónapban jön az aki meg a világítás remélhetőleg..nem kapkodok. Addigra már talán mindent tudni is fogok nagyjából amit kell mire halak lesznek :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20042) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A Matrix Trop mennyire fontos illetve mennyire jó?
Tehát pl 5/2 Siporax/Matrix jobb mint 7 Siporax?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20043) krisztyann válasza Sirandrish (#20042) üzenetére


krisztyann
tag

Nekem a Tropicalfishben a Matrixot ajánlották Siporax helyett. Hogy jobb-e azt nem tudom.
Én a Matrix Tropról beszélek. :D

[ Szerkesztve ]

(#20044) Sirandrish válasza krisztyann (#20043) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ez most nem hiányzott :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20045) Daywalker válasza krisztyann (#20043) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem eheim mech es matrix trop van. Nagyon kivancsi leszek mit tud...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20046) havri1 válasza Daywalker (#20045) üzenetére


havri1
félisten

Ez egy örök kérdés, én úgy sejtem, egyikkel sem nyúl mellé az ember.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20047) turbulencia8 válasza havri1 (#20040) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Nitrivec hatasa nem tartos. Ideiglenesen ugyan gyorsabban fog csokenni az ammonia es a nitrit koncentracioja, de hetente kell adagolni, amig par honap alatt beall a biologiai bonto tartos bacikoloniaja (ahhoz is kell persze nemi ammonia).

(#20048) Daywalker


Daywalker
addikt

Mit tudtok javasolni abban az ügyben, hogy...vannak karmosbékáim a mostani akváriumban, de az új sokkal magasabb lesz, és kellene valami növény, ami jó magasra megnő és ki tudnak rá ülni? Vagy úszó növény? Tudom, elvileg nem szükséges nekik, de van köztük olyan, ami előszeretettel üldögél a növények levelén amelyek a vízfelszínre felérnek, de maga a levél felszíne félig vízben van (tehát mintha egy kádban ülne:D).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20049) biomassza válasza Daywalker (#20048) üzenetére


biomassza
csendes tag

Anubias?

(#20050) Daywalker válasza biomassza (#20049) üzenetére


Daywalker
addikt

Abból van nekem, azokon szoktak ejtőzni a mostaniban, de a másik aksiból nem fog kiérni a vízből később sem szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.