Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) mdk01 válasza bringasisti (#27998) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt el is tudom képzelni amit mondasz.

A videón lévő hal ,viszont nem a fagyos vízből(látszólag) került a -35fokba, ergo ideje sem volt semmit termelni.
Ami még furcsa, hogy nem tudom milyen "víz" lehetett, ami nem fagyott meg -35 fokon.
Nekem ezek alapján kicsit zavaros a videó.

(#28002) mdk01 válasza xxxjjjkkk (#27999) üzenetére


mdk01
addikt

Az csak az ideg sztem.
Nem tudom nem-e ez a hal amit élve rakna a forró olajba, így az ideg mozgás még benne van.
Nem értek hozzá. :)

(#28003) mdk01 válasza Shrimplandhu (#28000) üzenetére


mdk01
addikt

Igen én is így csináltam, hogy fogtam egy kis tál vizet és bele raktam a jégkockákat majd hagytam jól áthűlni a vizet. Tényleg jó hideg volt inkább jégből állt a tál, mint vízből.

(#28004) bringasisti válasza mdk01 (#28001) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudni mi történik a videón, de én arra hajlok hogy mikor a halat földrészek között reptetik akkor nyugtató segítségével biztosítják hogy ne basszák el azt a pohárnyi vizet amibe rakják. Én itt látom a megoldást de lehet hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#28005) Exian


Exian
őstag

Más.

Miért van olyan embernek halas - állateledeles - felszereléses boltja, ha NAGY ívben tojik rá?

A minap betértem egy vidéki kisváros állatkereskedésébe. A látvány döbbenetes volt: pöcegödör állapotú akváriumok, némelyikben még úszkáltak is a halak, aztán volt a földön egy nagy lavór vagy talán kerti kis tó műanyag medence, abban aranyhalak, de abban meg főleg inkább a felszínen úszkáltak már csak a halak, döglötten!

A tulaj/eladó fickó meg ahelyett, hogy ezzel a problémával foglalkozott volna, csak a telefonján lógott abban a 20-25 percben, amíg várakoztam (ez egy üzletsoron volt, teljes nyitott front oldallal, nem is kellett bemennem, hogy lássam a dolgokat, én csak kint várakoztam). Tudom, nem itt kellene "sírnom", hanem esetleg szóvá kellett volna tennem, de a legkisebb gyerekem velem volt, nem volt idegzetem problémázni.

Mindenesetre szomorú látvány volt. Ahelyett, hogy - ahogy kellene - kedvcsináló legyen a boltban látott felhozatal (akváriumok, halak, növények), inkább elrettentő volt. Persze, nem nagyon mennek ezek az üzletek (abban a 20-25 percben EGYETLEN vásárló sem tért be a boltba, pedig egy forgalmas nagy áruház, forgalmas üzletsorán van), de akkor meg minek erőlteti? Számolja fel a francba a halakat és tartson csak kutya/macska kaját, meg felszerelést, azok nem kérnek kenyeret... szerintem ilyen formában a halas rész csak veszteséget és undort termel.

Szerencsére van ellenpélda is a közelemben, ahová meg felüdülés betérni, mert gyönyörű tiszták az akváriumok, egészségesek a halak és ott meg épp az a baj, hogy sohasem tudok egyedül lenni, mert brutális forgalmat generálnak :) Néha ott épp ez a baj, hogy nem tud az ember kibontakozni 1-1 kérdéssel, mert "hátulról nyomják", de legalább így megéri nekik foglalkozni az akvákkal és szépen tudják tartani, mert van forgalom.

(#28006) havri1 válasza Exian (#28005) üzenetére


havri1
félisten

Bevétel, semmi más. Így is kitermeli azt, amivel fent tudja tartani az üzletet. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

havri

(#28007) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

na voltam ma az aquadepoba:

[link]
ez mar nincs, de a fel literes 2800
a 2,5 literes 7500ft, ami szerintem bestbuy kategoria
adagolasa 1pumpa~1ml/50l
5literes easycarbo meg 20 ezer

nem tudom, hogy a honlapjukon miert nincs fenn még, webshop létére

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28008) Spongyabob76


Spongyabob76
csendes tag

Sziasztok,
Hozzáértők segítségét kérem.
Akváriumot szeretnék vásárolni és eddig a szettekben gondolkodtam mert az egyszerűbbnek tűnt. Viszont olvastam, hogy sok esetben a szettekben árult világítás, szűrő nem elégséges.
Laikus vagyok, nem értek a dologhoz ezért kérem a tanácsotokat. Méretben 54 literesben gondolkodtam.
Érdemesebb külön megvenni az akváriumot és hozzá a felszerelést? A szettekben az tetszik, hogy azokban van beépített világítás tetővel, amihez ragaszkodnék a kinézet miatt.
Kezdőnek milyen halakat növényeket ajánlotok? Én neonhalakra gondoltam, azok tetszenek. :)
Bocsi ha hülyeségeket írok, de tényleg még most kezdek utánaolvasni a dolgoknak. :)
Üdv:Spongya

(#28009) mdk01 válasza Spongyabob76 (#28008) üzenetére


mdk01
addikt

Szettet érdemes megvenni az akvárium és a tető miatt. A világítás is jó benne, ha nem akarsz komoly fényigényes növényeket. A szűrés az amit alul szoktak méretezni, de ezt így túlzás kijelenteni.
Sokban függ, hogy milyen halakat, növényeket akarsz tartani, abból is, hogy mennyit.
Én azt mondom, olvass utána meliyk szettet érdemes megvenni, ki mit ajánl(én nem tudok ebbe segíteni) és vedd meg nyugodtan.
Ha ez megvan és felsőszűrő tartályos amibe lehet tenni szűrőanyagot(én ezt ajánlanám mindenképpen) akkor rakjál bele minőségi szűrőanyagot a gyári helyett, ezzel tudod növelni a hatékonyságát.
A neonokkal kapcs. majd lehet kapod az oltást másoktól, mert hosszú nagy akvárium(100+ liter) kell nekik, mert csapatban élnek, de sztem, ha megtalálod az egyensúlyt a növényekkel és odafigyelsz rájuk akkor sztem jobb helyük lesz mint egy nagy akváriumban gondatlan gazdával.
Ha veszel 15-20db neon és mellé 2-3 db kisebb növényt ami nem fényigényes mondjuk anubiast, mert az alacsony is és marad a neonok felül hely, akkor nagy bajt nem csinálhatsz.
Ezzel a szűrőt sem terheled túl, pláne ha betartod a heti 50% vízcserét.
Kezdésnek ezt ajánlanám ez nem nagy beruházás, és kitapasztalod milyen ez a hobbi, meg olvasol közben és rájössz mennyit akarsz kihozni belőle.:)

(#28010) Spongyabob76 válasza mdk01 (#28009) üzenetére


Spongyabob76
csendes tag

Köszi a tanácsokat.
Ezt néztem ki szettben: http://diszallatkert.com/akvarisztika/akvarium/akvarium-szettek/diversa-startup-60-set-ap-ives-fekete-termek-ismerteto.html
Természetesen ha azt mondjátok, hogy a neonhalnak ez kicsi akkor keresek más halfajtát. :) Nem szeretnék állatkínzó lenni. Például a garnélák is tetszenek....
Most utánaolvasok, milyen hal lenne a legcélszerűbb ekkora helyre. Csak annyi az infó, hogy elveszettnek érzem magam.

(#28011) pjen válasza Spongyabob76 (#28010) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem is ilyen van,csak a 112-es.Jól néz ki,egy hátránnyal,az íves üvegről nehezebb lekaparni az algát.

(#28012) xxxjjjkkk válasza Spongyabob76 (#28008) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

En kezdesnek, sajat tapasztalatbol nem ajanlanek 54literest, egy 100körüli sokkal stabilabb.
ha olcson kapsz egy 54es (20ezer) abba gyakorlatilag ami jo, a tető, meg a fűtés ami hasznalhato
vilagitas cseret talan meguszol egy 10esből, ha magadnak csinálod persze, ha bővíthető akkor +5k,egy szuro is egy 10es mondjuk, egy aquael belső.
100liter fele vannak egesz jo szettek mar, külső szűrővel
54literessel regebben tele volt a jofogas is, szinte ujakkal, érthetó, ebbe a méretbe csak az ár számít, normális szett, nincs is
Amit megnéznék vetelkor:
- ha valami kicsi szűrő van, adat nincs is hozzá, az kuka, ne is számold bele az árba, úgy se lesz jó, az esetek többségében valami legkissebb legolcsobb vackot tesznek oda
- a világítás bővíthető-e, illetve én már a led fele hajlok, kezdek hajlani, de az még ingoványos talaj, ez a legfontosabb, vagy a tető is kuka, és az nem olcso, aquadepon is, 20-25 fele vannak, altalaban 0,2W/literre jön ki a gyári világítás, ha növényt akarsz tartani, 0,5 az ideális, de még egy anubias is igényli a 0,3at. T5 vagy T8 a fénycső, a t5, jóval ujabb technologia

most nezegetem, aquadepon vannak ertelmes szettek, 112literre, de vilagitasban az se jeleskedik
erdemes meg megnezni a greenaqua, abczoo oldalat is, hirtelen mas nem jut eszembe, merre laksz? az se mindegy

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28013) xxxjjjkkk válasza Spongyabob76 (#28010) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

el van a neonhal 50literbe simán, minimum 6ot kell venni, mivel rajhal
ezzel a szűrővel sokkal több halat ne is nagyon akarj, valami anci meg valami guppi féle divatos kezdőknél, az még beleférhet
a neonok önmagában dög unalmas halak
a világítás meg max anubiasnak elmegy, de minden más kidöglik, tapasztalat sajnos, nekem is rámsóztak mindent

ja meg ami fontos, megveszed beüzemeled, jaratod, es nem veszel bele aznap halakat, mert be kell alljon a viz, minimum egy hetet varni kell, es fokozatosan telepíteni, valami 2-3hetet szoktak mondani, az első ammonia bummra

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28014) Dealer95 válasza Spongyabob76 (#28010) üzenetére


Dealer95
őstag

54 liter garnéláknak bőven jó, kb 300 darab elfér majd benne, addig nem kell aggódanod :DDD

-szivacsszűrő
-légpumpát rákötni
-a low tech gyári világítás tökéletesen megetszi nekik és a low tech növényeknek
-díszítésnek 1-2 fa, kövek
-növények: mohák, anubiasok, hydrocotyle tripartita, hemianthus micranthemoides
-aljzatnak valami semlegeset: homok, bazalt stb.
-heti 10-20% vízcsere (állot vízzel, vízelőkészítővel)
-ha télen esetleg beesne 20 fok alá a víz hőmérsékelte akkor egy 30-50W-os termosztátos fűtőt bele azt belőni 22 fokra

Szerintem más nem is kell.

Indítás:
-2-3 hétig legalább járatod növényekkel, stb
-ekkor gyakoribb vízcserék
-amint beindult a "biológiai szűrésed", mehetnek a garnik

(u.i.: garnélákat akár 30x30x30-as kockában is tarthatsz, de az alatt ne)

[ Szerkesztve ]

(#28015) Spongyabob76 válasza xxxjjjkkk (#28012) üzenetére


Spongyabob76
csendes tag

Köszi a segítséget.
Budapesti vagyok. Sajnos nagyobb akváriumnak nincs elég helyem.
Megnézem az általad javasolt odalakat.

(#28016) Spongyabob76 válasza Dealer95 (#28014) üzenetére


Spongyabob76
csendes tag

A légpumpát rákötni mit jelent? Bocsi, de szőke nő vagyok. :)
Akkor szerinted garnéláknak az általam linkelt szett is megfelelhet?
Igen, tudom, hogy várni kell 2-3 hetet a telepítéssel. Nem sietem el.

(#28017) Dealer95 válasza Spongyabob76 (#28016) üzenetére


Dealer95
őstag

Egy ilyenre rádugsz gumicsővel egy légpumpát és kész a "szűrésed".

Ilyenek vannak:
[link]
[link]

Nekem egy 30-as kockában van, kristálytiszta a víz és a garnik is szaporodnak.

[ Szerkesztve ]

(#28018) xxxjjjkkk válasza Spongyabob76 (#28015) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

akkor aquadepot ajanlanam első körben
greenaquanal eleg hightech cuccok vannak kinn, mashol meg nem tudok normalis bolti keszletrol, esetleg aquafauna, de az kb ugyan az mint a depo, nagyaruhazakat max akcio miatt erdmes, egyebkent kerülendő, rohadt drágák, valahol a XVI kerbe van még kinn valami nagyobb állítólag

fizikailag nem fer el a nagyobb akvarium? csak mert meretben nem sokkal nagyobb, erdemes lemerni, de ha nem, nem, illetve, ha mar temanal vagyunk, 50literre 75kilot illik szamolni teherbirasra

garnelazast passzolom, az nem mindenkinek jön be, 54be is lehet tartani szepen halakat, csak nem 54 neont, vagy 6aranyhalat, oda, az oda valókat kell, 5-15db ot, fajtától függően nyilván

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28019) twi452 válasza Dealer95 (#28017) üzenetére


twi452
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy ezek nem éppen hangtalanok. Szóval például hálószóbába erősen nem ajánlott a szivacsszűrő :)
Mondjuk engem a nappaliban is idegesítene az állandó kluttyogás, csobogás pedig jó lett volna egy kis kiegészítésként a garnisba de lemondtam róla és maradt a jbl mattenfilter belsője.

(#28020) Spongyabob76 válasza Dealer95 (#28017) üzenetére


Spongyabob76
csendes tag

Kezdem érteni mire gondolsz.
Régről maradt egy ilyenem, gondolom ez nem használható.
http://centrumzoo.hu/spd/unas_714586/Aquael-Fan-Mini-Plus-akvariumi-belsoszuro-30-60l

(#28021) Dealer95 válasza twi452 (#28019) üzenetére


Dealer95
őstag

Jajj, jut eszembe, ha hangtalan cucc kell:
50 literig ez okés, csak a gyári "szűrőanyagot" ki kell egészíteni szivaccsal vagy valami jobbal.

Akasztós szűrő: [link]

Én nekem 2db 40 literesben is ezek vannak.
Hangtalanok és jó a felépítésük.

Kis Matrix Tropot is tettem bele meg TM30-as szivacsot, a gyári rekeszekbe és kész :)
De ez már csak az én hülyeségem, full szivaccsal is tökéletes lenne

[ Szerkesztve ]

(#28022) Spongyabob76 válasza Dealer95 (#28021) üzenetére


Spongyabob76
csendes tag

Hangtalanság nem lényeg, mert egy térelválasztó pult szerűségre tenném. Ott senkit nem zavarna. :)

(#28023) Spongyabob76


Spongyabob76
csendes tag

Ez megérheti az árát?
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1091336424325806&id=200114116781379

(#28024) delta1017 válasza Spongyabob76 (#28023) üzenetére


delta1017
aktív tag

Megérheti kezdésnek nem rossz!

(#28025) dugynok válasza Spongyabob76 (#28020) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

Leírom saját tapasztalataimat. Nekem egy 54 literes aksim van gyári tetővel, gyári világítással, neonokkal egy ancival és kubotai-kal (zöld razbóra) és csiga evő csigák. Nézzél egyel nagyobb szűrőt, az kevés lesz, a szivacs fojtja nagyon, főleg, ha koszolódik. Én levettem alulról a szivacs takaróműanyagot, mert (ha megnézed) csak a szivacs teteje szűr, ha rajta van... Ha van helyed, inkább külső szűrőt használj, jobb szűrésed lesz. Világításnak ilyen csövet használok, nekem ilyen való a tetőbe. Növényből egy anubias-om van és jávai moha. Mohát én nem ajánlok, nagyon tud terjedni :(

[ Szerkesztve ]

(#28026) havri1


havri1
félisten

Kipróbáltam ma az új csőtisztítómat.
EHEIM 2225 esetében látványos a javulás, Tetra 1200 semmit se változott. Csalóka a videó, mert a Tetra 16/22 oda vissza, az EHEIM meg 12/16 és 16/22 vegyesen. De szvsz még így is kb dupla akkorát nyom :DDD

videó

Useful Double Head Fish Tank Flexional U Tube Pipes Cleaning Brush Cleaner FW

Nagyon bitang a csőtisztító. Erős, elég hosszú, és 2 méret a 2 végen.

havri

(#28027) xxxjjjkkk válasza havri1 (#28026) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

igen, a jbl e901el en is ezen kinlodtam, a 12/16 keveske volt neki, egy het alatt latvanyosan telement
a hydornak valami 22/27 van az sose fog telemenni, egy eve tervezem, hogy kitakarítom :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28028) mdk01 válasza Spongyabob76 (#28023) üzenetére


mdk01
addikt

15-20k-ért már újat kapsz , ez eléggé leharcoltnak tűnik, de ha adományozni akarsz akkor ok.

(#28029) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

lemaradtam, az atmannal volt rancfelvarras, 30k ert nagyon jónak néz ki, bár a hydor prof 600at nem cserélném el rá, de ha most kéne venni elgondolkodnék rajta az biztos,

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28030) havri1


havri1
félisten

Helló!

Kis tengeri élővilág, érdekességek :) :

Képek

havri

(#28031) havri1 válasza havri1 (#28030) üzenetére


havri1
félisten

Itt egy Videó is a kis pörgés forgásról. Nem tudom 2 hím e vagy pár, nem ismerem ezeket a halakat.

havri

(#28032) Silentfrog válasza havri1 (#28031) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Saját videó? Ha igen, merre készült ?

[ Szerkesztve ]

(#28033) havri1 válasza Silentfrog (#28032) üzenetére


havri1
félisten

Anyámék vannak kint, most küldték.
Lesz még több is, ha valakit érdekel egyáltalán, megosztom :)

havri

(#28034) Silentfrog válasza havri1 (#28033) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Engem érdekel, nagyon szeretem a tengeri videókat. Merre vannak?

(#28035) havri1 válasza Silentfrog (#28034) üzenetére


havri1
félisten

Maldív-szigetek, Doha

havri

(#28036) Silentfrog válasza havri1 (#28035) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Oda vágyom mióta az eszem tudom! :) Jó pihenést nekik! :)

(#28037) Skillet válasza havri1 (#28026) üzenetére


Skillet
addikt

Ha nem is nagyon, de azért körülményes szokott lenni a csőtisztítás, szóval köszönöm a linket!
Azt hiszem ebből berendelek egyet.

Más: ma viszem vissza az atman 3338-as csere rotorját. Még mindig hangoskodik.
Szétkaptam és szerintem darálja a tengelyt. Nekem szemre úgy tűnik.
Ha megpróbálom kihúzni, majd visszatolni a tengelyt a rotorba, akkor nem megy simán. Egy ponton elakad... ami szerintem egyáltalán nem normális.
Szóval a szívás folytatódik.
A kérdés még mindig áll, milyen szűrőt ajánlanátok helyette?
Ha végre rendesen fog működni, talán meghirdetem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28038) Emperor_ válasza Skillet (#28037) üzenetére


Emperor_
addikt

Eheim 2217, duplacsappal.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28039) xxxjjjkkk válasza Skillet (#28037) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ha darálna, az látszódna is valahol
az előző jól szét ment, biztos nem maradt ott valami, vagy csinált valamit a "perselyben" amiben ül?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28040) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

a kis 100milis zsakos purigen regeneralasaval csak en kinlodok?
hiaba rakom bele a hipos vizbe, csak az a resze tisztul amit kozvetlen er a viz, kb 50x at kéne mozgatni
erősen csersavas a vizem, 200liter, akarok venni még 250ml-t, de ha ennyire maceras tisztitani, akkor inkabb hagyom a francba, remélem a nem zsakost egyszerűbb

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28041) jegenye77 válasza xxxjjjkkk (#28040) üzenetére


jegenye77
addikt

3 napig szoktam áztatni és naponta 3x4 szer mozgatom benne.
Nem lesz nálam se olyan fehér mint új korában.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28042) xxxjjjkkk válasza jegenye77 (#28041) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nalam is ilyen kb, csak ezt senki sem irta még szerintem
a sajat zsakos is ilyen*? gondolom, ha kiszorom akkor nagyobb felületen éri

*ugy ertem amit én rakok zsákba

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28043) jegenye77 válasza xxxjjjkkk (#28042) üzenetére


jegenye77
addikt

És ha ezt a gyári zsákot felnyitnád, kiszórnád és úgy regenerálnád?!
Utána vissza és bevarrni.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28044) xxxjjjkkk válasza jegenye77 (#28043) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ezért kérdezem, hogy van-e értelme. :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28045) jegenye77 válasza xxxjjjkkk (#28044) üzenetére


jegenye77
addikt

Kipróbálod és megtudjuk :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28046) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
3 hónapja van egy 54 literes akváriumunk, 2 szifóval, 4 guppival, 10 kékneon hallal, meg egy algaevő harcsa.
Belső szűrő és fix 25 °C-os 50W-os fűtőpatron van.
A nőstény szifó hátúszója fehér színűvé vált, +kis világos folt is lett alatta. A halat külön tettem a többitől.
Ez lehet, hogy uszony rothadás? Milyen gyógyszer kell neki ill. jó hogy külön választottam a többitől?
Köszönöm a tanácsokat!

Levi

(#28047) xxxjjjkkk válasza jegenye77 (#28045) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

valószínű a zsák a gond, akinek saját zsákja van, az hamar regenerálja, elvileg

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28048) xxxjjjkkk válasza Levi123 (#28046) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Az, hogy jo-e hogy különtetted az attol függ milyen betegség, alapvetően nem.
Így kép nélkül passzoljuk.
[link]
a linken a különböző betegsegkategoriak füleken érdemes megnézni, illetve rákeresni google be, ha meg van a tipp, ott több más szögű, beállítású kép van
a sera gyógyszerek elég jók, és országszerte kaphatóak is, jórészt

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28049) farkas26 válasza xxxjjjkkk (#28048) üzenetére


farkas26
tag

Bár sajnos a gyógyszer többe kerül,mint az az egy halacska. :(

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#28050) xxxjjjkkk válasza farkas26 (#28049) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Naja, en is az elso darakorra, talan omnipurt kaptam, megszuntette a darakort, de 5hal meghalt igy is, utolag sozassal jobban jartam volna, de beetettek, hogy ez jobb.
Tul kepp az volt az egyetlen betegseg ami halpusztulassal jart. Volt meg egy, arra vettem aqua mediket[link] valami csillos szar volt, de el is tűnt aztán kijött mégegyszer, de utána többet nem.
Azt mondjak, hogy a viz tisztasaga a kulcs kerdes az akvariumban, köztük, a betegségek kialakulasanak is ez a fő oka.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.