Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) myk74 válasza Sirandrish (#21796) üzenetére


myk74
senior tag

Idéznék a mester tollából:

A hártyát a sok minden okozhatja .
az egyik ok , idézek magamtól : " Ez tulajdonképpen egyfajta fehérje bomlástermék.
Amíg a növények anyagcseréje nem megfelelő a nem tökéletes működés "termékét " látod összegyűlve a víz felszínen.
Míg nem fotoszintetizálnak a növényeid tökéletesen egy friss telepítés vagy egy nagyobb vágás után találkozol ezzel a jelenséggel.
A növények szénhidrátot is választanak ki és lipideket.
Lipidek lásd : http://hu.wikipedia.org/wiki/Lipidek
Mivel ezek az anyagok energiában gazdagon el vannak eresztve ,nagyon hamar egy kis külön élet alakul ki a vízfelszínen a lebontó baktériumoknak a tömegével természetesen.
Ha a növények anyagcseréje rendben lesz akkor eltűnik a hártya . +
A másik az nem megfelelő oxidáció aminek oka lehet a sok CO2 adagolása és magának az oldott oxigénnel a hiánya.
Az utóbbi kettő is gyakori jelenség . Orvosolni a Co2 adagolás megfelelő beállításával -bubiszám visszavétele - és plusz , legalább , éjszakai levegőztetés beiktatásával lehetséges.

Forrás:[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#21802) havri1 válasza myk74 (#21801) üzenetére


havri1
félisten

Sügeres akvárium, 2 anubias-al :)
Mondjuk a szőlőtőke meg egyéb fa is lehet okoz ezt azt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21803) bajtokarpi válasza bringasisti (#21795) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm, neked is Shrimplandhu

battletag: bossi#2666

(#21804) bringasisti válasza bajtokarpi (#21803) üzenetére


bringasisti
őstag

Én még szűrőt se teszek bele csak levegőt.

BENEFON DELTA--------N8

(#21805) Sirandrish válasza havri1 (#21802) üzenetére


Sirandrish
legenda

A szőlő több mint egy hónapig ázott a pincében, és abban a vízben nem volt ilyesmi. Lehet hülye kérdés de a kőből nem oldodhat ki ez a valami?

Myk: Köszi az infót :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21806) havri1 válasza Sirandrish (#21805) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem fogalmam sincs :D

havri

(#21807) myk74 válasza havri1 (#21802) üzenetére


myk74
senior tag

Mikor indítottam a mostani akváriumot, nagyon kevés növény volt benne, hártya az volt rendesen. Ahogy helyre ált a biológiai egyensúly kb 1-1,5 hónap kellett hozzá, eltűnt a hártya.Nagyon sokszor adagolok mostanában is neptunos bio startot, szerintem nagy segítség friss telepítésnél.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#21808) bajtokarpi válasza bringasisti (#21804) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Tehát csak a powerhead menjen szivacs nélkül? A levegőpumpám nem működik sajnos, amit meg vennék az nem éppen az olcsó kategória. Ez a karantén akvárium nekem egy kicsit szürke folt, mert azt hinném, hogy egy jól berendezett akvárium nyugalmat ad a halnak. Míg a berendezetlen stresszforrás lehet. Apropó, akkor mit érdemes még tenni az új hal érkezésekor?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#21809) havri1 válasza myk74 (#21807) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is neptun van, én is szoktam szűrőpucolas után 1-1 adagot, szerintem is sokat számít!

havri

(#21810) Sirandrish válasza havri1 (#21797) üzenetére


Sirandrish
legenda

De mihez kevés? A víz nem fordultam, de arra rasegitettem egy atman powerheaddel

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21811) Sirandrish válasza havri1 (#21806) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah hát én vagyok még így vele :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21812) bringasisti válasza bajtokarpi (#21808) üzenetére


bringasisti
őstag

Szivacs az hasznos a szűrőn az mehet. Vékony talaj azt kész.

BENEFON DELTA--------N8

(#21813) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Tudnátok segíteni esetleg abban, hogy hol a legolcsóbb a kimért matrix trop és a sera siporax? (megbízható helyen, ahonnan már redneltetek) 2-2L elég lehet belőlük?
Köszi! :K

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21814) havri1 válasza Sirandrish (#21810) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is voltak ilyen szakaszok a kezdeti időben. Fél év kellett túlzás nélkül, mire annyira beállt az akvárium, a víz, a szűrő, a talaj meg mittudoménmi, hogy mindenféle extra dolgok nélkül tiszta lett a víz, és a felszín. Aztán előjött a felszínen ismét ez a hártya, ami mai napig jelen van, ha nem megy a levegőztető. Eleinte alkalomszerűen használtam a levegőt, most már megy non-stop. Így nincs hártya a víz felszínen.
Havromnál is jelen van, 500-as Frontosás akvárium. (szvsz ez az etetéstől van amúgy, sok szerves anyag, lassan bomlik le)

Szóval én nekem a kevés szűrés volt a baj, mert máson nem változtattam.

Idő, türelem, és nagyon fontos, a megfigyelés. Ha valamit változtatsz, pár napig megfigyelni, hogyan reagál az akvárium rá.

(#21813) Dj Sügi: Én annyi helyen vásároltam már, hogy már nem tudom mit honnan..matrix trop-ot pl google kereső, és a legolcsóbb helyen. Siporaxot szintén, illetve egyszer FB csoportból, de olcsóbb volt webshopból, és még ajándékot is kaptam..Neptun BIOSTART és SERA toll :)

Szerk.: Tropicalfish-től rendeltem a Siporaxot utoljára, ahonnan kaptam az ajándékot is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21815) havri1 válasza havri1 (#21814) üzenetére


havri1
félisten

Siporax 2000ft/l

MatrixTrop 1990ft/l Bár én azt hiszem 1790ft/l vettem máshonnan.

havri

(#21816) Sirandrish válasza havri1 (#21814) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha járatom a Skimmert akkor nincs egyáltalán hártya (amit te is írsz), de engem zavarnak a bubik amiket beporlaszt ugyebár. Most egy követ kiveszek és belerakom valamibe és megnézem estére azon is lesz--e hártya...nekem szilárd meggyőződésem hogy a kőből szivárog valami..
Este kiderül

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21817) Silentfrog válasza havri1 (#21815) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Itt egy picit olcsóbb, lehet, hogy innen vetted. [link]

(#21818) havri1 válasza Sirandrish (#21816) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom mi ez a skimmer, de nekem nem olyan bubik vannak, simán "ciklon" és kis porlasztókő, nagy bubik érted :)

(#21817) Silentfrog: Igen, innen rendeltem!

[ Szerkesztve ]

havri

(#21819) jegenye77 válasza Sirandrish (#21816) üzenetére


jegenye77
addikt

Én kipróbáltam sima csapvízzel. 2 nap múlva azon is volt vékony hártya pedig semmi nem volt benne.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21820) noxon


noxon
őstag

Nekem most ilyen az akvárium

Nem tudom mi az a kutya ugatás effekt közben :DD

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21821) havri1 válasza noxon (#21820) üzenetére


havri1
félisten

Jajj ezek a jobb oldali görgeteg kövek de nagyon tetszenek!!!!!
Valamelyik Malawis búvárosban láttam "élőben", na azóta szeretnék ilyet.
Hol vetted?
Nálam jó a videó 1080p -ben, csak ki kell választani, alapból 480p:)

havri

(#21822) noxon válasza havri1 (#21821) üzenetére


noxon
őstag

A duna partján "vettem" :D

Haza hoztam a köveket lesikáltam, le sósavaztam, áztattam ecetes vízben, kifőztem majd újra az egészet mégegyszer aztán betettem :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21823) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Tűszelep be-kimenetére csak be kell dugni a co2 csövet? Ha tekergete a be vagy kimenetet nem látok változást, hogy szorítaná vagy ilyesmi. Elég csak bedugni?

(#21824) Sirandrish válasza havri1 (#21818) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen, tudom..láttam valamelyik videódban..vagy képeken? No mindegy, tudom :D
Egyébként helyzetjelentés: A kő amire gyanakodtam reggel óta ázott egy 20as akiban, és a vízfelszín makulátlan...tehát ez kilőve.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21825) Skillet válasza noxon (#21820) üzenetére


Skillet
addikt

A skimmered így az áramlatod ellen dolgozik, nem?
Szerintem jó ott hátul, de a jobb oldali üvegre raknám, hogy balra tolja a vizet, a külső szűrő szívóága felé.
Remélem nem haragszol a tippért, lehet csacskaságokat beszélek, a többiek majd kijavítanak :)
Most látom, az áramoltatód (powerhead) is abba az irányba kergeti a vizet. Miért? :)
Lehet, hogy neked bal oldalon esőztetőd van? Akkor nem szoktam semmit. ;)

Ja, és az akid nagyon szép! Öröm nézni a halakat, virgoncak :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21826) Skillet válasza Skillet (#21825) üzenetére


Skillet
addikt

Szoktam=szóltam :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21827) noxon válasza Skillet (#21825) üzenetére


noxon
őstag

Minden tanácsot szívesen fogadok :)

Az áramlatok kialakításában még nem vagyok jó. A skimmer dologban igazad van azt majd átteszem.

Az áramoltatót azért tettem oda le, hogy az aljzaton ne álljon meg a kosz, mert eddig így történt, hanem így áramoltatja az akvárium bal oldala felé és elvileg a szívó ág felé terelődik. Szoktam is látni, hogy néha így elkapja a koszt és nem is marad meg annyi az aljzaton.
Próbáltam azt is, hogy rögtön az esőztető alá teszem ami bal oldalon van felül, hogy rásegítsen, de láttam az aljzaton lemerül a hal kaka és ott marad...

De persze, ha tudsz jobb helyet az áramoltatónak akkor várom az ötleteket :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21828) Skillet válasza noxon (#21827) üzenetére


Skillet
addikt

ha esőztetőd van bal felül az aki egész mélységében, akkor hibátlan, csak ezt a videón nem láttam.
de ha így van, akkor szerintem tökéletes így az áramlásod... elvben persze :) a többit meg te látod :)
csak én azt hittem lily pipe-od van az aki frontjánál bal felül és jobbra nyomja a vizet.
amúgy ja. az áramlás nem egyszerű dolog. el lehet vele lenni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21829) noxon válasza Skillet (#21828) üzenetére


noxon
őstag

Sajna gyenge az esőztetővel az áramlás, ezért próbálgatom még a vízforgatóval is jobbá tenni az áramlatot. Mindig figyelem mi merre kering, próbálom eltalálni a legjobb áramlást :)

We live in a simulated world...

(#21830) havri1 válasza noxon (#21829) üzenetére


havri1
félisten

Én is variáltam a köveken, a felét kivettem, mert a sok kő miatt egyrészt paráztam, hogy ledől, mert aláássák, és kiveri valamelyik üveget, másrészt a mulmot nem bírta kiszívni alóla, mögüle.
Most sokkal kevesebb kő van bent, nagyobb úszástér a halaknak. Igaz van sok melanochromisom, amik igénylik a sok bújót, de most egy ideig így lesz.. Sokat számít az áramlás.
Vicc amúgy, amikor pakolásztam a köveket, túrtam az akváriumot, a Mainganók a kezeim alatt forogtak, és ikráztak. Nem is zavartatták magukat.. :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#21831) noxon válasza havri1 (#21830) üzenetére


noxon
őstag

Hát a görgeteg kövekkel több bújó helyet lehet kialakítani mint az ilyen mészkövekkel. Ahogy nekem van most ott mind a 13 hal el tud bújni, ha beparáznak valamin :D De már félek előre, ha bealgásodnak a kövek és tisztítani kell, nem tudom mégegyszer ilyen szépen össze rakni :(

We live in a simulated world...

(#21832) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Érdekes dolog ez a búvóhely kérdés. Nekem nincs sok belőle, viszont észrevettem hogy sokszor nem is egymás elől bújnak el, csak úgy. Nem egyszer előfordult már hogy az összes Sügér az Anubia és az alatta lévő szőlő "árnyékában" pocol, míg az akvárium 90%a gyakorlatilag üresen áll :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21833) havri1 válasza Sirandrish (#21832) üzenetére


havri1
félisten

Tropheuusoknál pl ha sok búvóhely van, félnek. Pár kő, és rendben van minden.
Majd 1-2 hét után beszámolok, nálam hogy reagálják le a halak :)

havri

(#21834) Sirandrish válasza havri1 (#21833) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én most akarom majd újra rakni a sziklákat mert konkrétan már el lettek ásva :D
Ugyan oda kerülnek vissza csak az aljzat FÖLÉ :D

Várom a beszámolót :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21835) noxon


noxon
őstag

A mágneses algakaparó melyik felét kell kívülre és melyiket belülre tenni? Egyik fele puha a másik meg mint a tépőzár :D az nem karcol?

We live in a simulated world...

(#21836) Silentfrog válasza noxon (#21835) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Puha kívül a dörzsi belül. ;)

(#21837) Sirandrish válasza noxon (#21835) üzenetére


Sirandrish
legenda

Arra figyelj hogy nehogy összeszedjen 1-2 szem homokot alulról mert akkor bele tud karcolni az üvegbe.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21838) noxon válasza Sirandrish (#21837) üzenetére


noxon
őstag

Ok tudom arra figyelek nagyon, viszont ez a műanyag szálas izé felület se valami szimpatikus nekem az üvegre nézve... tudom csak műanyag, de nehogy az is karcoljon.

Kezdenek vissza algásodni a köveim :(

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21839) havri1 válasza noxon (#21838) üzenetére


havri1
félisten

Én is paráztam, ma már penge, dörzsi és műanyag kártya oldalával szoktam kaparni a pontalgát, egyik se karcolta még meg.

havri

(#21840) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Nem bolti cuccokat, hogyan szoktatok fertőtleníteni? pl: követ, szőlőtőkét
Alapos mosás, áztatás és aztán ecetes víz?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21841) noxon válasza Dj Sügi (#21840) üzenetére


noxon
őstag

Én a kövekre még rácsöpögtetek sósavat, az szépen lemar minden oda nem illő szennyeződést, leszed mindent ami bele tudna oldódni idővel a vízbe. Szokott is pezsegni az elején. Ecetes víz ezt nem tudja elhárítani szóval szerintem ajánlott.
Aztán én még ki szoktam főzni lábasban, egy kis hőkezelés biztos ami biztos :)

We live in a simulated world...

(#21842) bringasisti válasza Dj Sügi (#21840) üzenetére


bringasisti
őstag

Sütő a lényeg a meleget szeretik

BENEFON DELTA--------N8

(#21843) noxon


noxon
őstag

Na megtörtént az első baj :O Az egyik sügér nem tudom hogy, de bejutott a skimmer fenti nyílásába ami a víz felszínén van ugye, erre jöttem haza, kiszedtem szegényt de durván megviselte, sebes lett meg dülöngél, de azért úszik...

Ilyenkor mit lehet tenni, hogy jobban legyen? Külön tenni, van valami gyógyszer vagy bármi ami segíthet felépülni?

We live in a simulated world...

(#21844) havri1 válasza noxon (#21843) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj a sügereknél, ha "feladják", annyi.
Pl egy verekedés után a vesztes, ha nagyon kikap, képes belehalni, és nem a sérülések miatt.
A többi kikezdheti, de ha meg különteszed, lehet az is még jobban megviseli..
Só nem árthat, mert fertőtlenít, de én hagynám bent, ha a többiek nem bántják.

[ Szerkesztve ]

havri

(#21845) noxon válasza havri1 (#21844) üzenetére


noxon
őstag

Ez nem akarja feladni, mert úszkál már amennyire bír szegény. A többi nem bántja szerencsére. Ok a sót kipróbálom.

We live in a simulated world...

(#21846) Silentfrog válasza noxon (#21845) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nem verte nagyon össze, csak megtépázott és enni is fog akkor nem lesz szerintem baja.

(#21847) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Sziasztok

Most találtam rá erre a topicra.

Az 54literes most lett nagyobbítva a napokban egy kétszázasra.
Erre itt.
A szűrőt majd le akarom cserélni. De arra most nincs keret, ezt adták hozzá.
Egyenlőre pár molli, neonhal páncélos meg algaevő van benne.
A víz kicsit fehérkés még, várom hogy beálljon.
Kicsit az egyik anubia vagy mi( a nagy levelű zöld) el kezdett sárgulni.
De még előtte visszaolvasok mielőtt hülyeségeket kérdezek. :)

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21848) mdk01 válasza havri1 (#21839) üzenetére


mdk01
addikt

Ha nem vagy tele növénnyel vegyél kálium-foszfátot és adagold finoman akkor nem jön elő a pontalga.

[ Szerkesztve ]

(#21849) Dj Sügi válasza bringasisti (#21842) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Mennyi időre kell sütőbe tenni?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21850) Skillet válasza noxon (#21843) üzenetére


Skillet
addikt

Őszintén szólva, én már akkor furán néztem erre a szkimmerre (eheim skim 350), amikor még csak neten találkoztam vele.
Külföldi oldalon 'death trap' jelző is van rá.
Több képet is találtam arról, hogy sokan megmókolják, hogy ne tudjanak bejutni a halak, garnélák.
Az egyik elterjedtebb megoldás EZ. Én is ezt alkalmaztam.
A másik pedig EZ.
De utánajárva elég sok megoldás, házi barkács született már hozzá. Enyhén szólva is nevetségesnek érzem az eheim skimmerét.
Nekem a külső szűrő szívó ágára volt kötve egy ILYEN skimmer.
Sosem jutott eszembe, hogy beszívhat egy halat. A 350-nél ez volt az első gondolatom.
Végül mégis vettem egyet. Fekete péntek, meg amúgy is fel akartam szabadítani a külső szűrőmet a skimmertől. Nem volt jó ötlet. 100x jobb volt a régi. Még meg is van, rámókoltam egy akasztós szűrőre :)
Szerintem ideiglenesen be is teszem majd a 350 helyett. Az is kb 300l/órát tud, csak éppen fele annyi fogyasztással, nagyjából 2.5watt-tal.
A skim 350-et pedig eladom.

Szerintem EZ a szkimmer sokkal érettebb, átgondoltabb.
Talán egy ilyet majd beszerzek, bár nem tűnik olcsónak.
Nálam a 350 nem vált be. Nem ájultam el tőle.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.