Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20401) havri1 válasza Sirandrish (#20398) üzenetére


havri1
félisten

[link]

Itt picik voltak még, de annál kötekedősebbek! Még növényeim is voltak :DDD

havri

(#20402) Sirandrish válasza havri1 (#20401) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hogy kergetőznek :DD
Amúgy a növényeiddel mi lett? Mert én mindenképp szeretnék némi zöldet.

Bár hogy őszinte legyek, rengetegszer megfordul a fejemben hogy Sügér kolónia helyett mi lenne ha Gurámikra összpontosítanék. Őket is nagyon komázom. Persze azért a Sügérek színesebbek :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20403) havri1 válasza Sirandrish (#20402) üzenetére


havri1
félisten

Kitépték mind. Volt, amit kitúrtak, volt, amit széttéptek.

havri

(#20404) Sirandrish válasza havri1 (#20403) üzenetére


Sirandrish
legenda

De a nagy "Sügérálló" növényeket is? Anubias meg az a hólyagos mittoménmi?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20405) Silentfrog válasza havri1 (#20397) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon jó lett! :C

Az Aulonocara fire fish nőstényed ennyire citromsárga? Szinte olyan színe van mint az arany sügéreknek. Valójában is ilyen színe van?

(#20406) Daywalker


Daywalker
addikt

Megvolt a light boost :DDD Bekerült 2x0,5 méter 2835-ös LED szalag, 5500K, 2100 lumen...opál burás sínben. Hát nem mondom, eléggé forró :DDD Emellett van egy 18 wattos cső még. De asszem csinálok majd egy új tetőt, amin lesz ventilátoros szellőztetés. A lilynek egyelőre nem találtam jobb helyet, de így jó az áramlás, alul is hajlong minden.

(A háttérben lévő monte carlo a műanyagban majd elültetésre kerül, csak tesztelek valamit). A Vallisneriát kicsit megviselte az ültetés, főleg hogy senki nem mondta, hogy ne ültessem be a gyökerét teljesen. Amióta kijjebb húztam, azóta nem barnul tovább, és a talajból előbukkant egy pár új hajtás is. Úgy tűnik az utólag szétültetett Monte Carlók is kezdenek magukhoz térni, csak az egyik van eléggé szar állapotban (a legnagyobb), de mintha alul az is elkezdett volna új hajtást hozni. A Christmas moha elkezdett terebélyesedni, szóval egyelőre úgy tűnik ok. A kicsi anubias kijön majd, megy be helyette a nagy.
PH 6,5...a többit még nem mértem, majd asszony jövő héten laborban. Ma este meg hétvégén úgyis vízcsere...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20407) havri1 válasza Sirandrish (#20404) üzenetére


havri1
félisten

(#20404) Sirandrish: Azok lassan elrohadtak, nem volt elég tápanyag sztem.

(#20405) Silentfrog: Pont ugyanolyan színű, mint a yellow :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#20408) Sirandrish válasza havri1 (#20407) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elvileg totál igénytelenek. Nah jól nézünk akkor ki :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20409) PHenis válasza Daywalker (#20406) üzenetére


PHenis
senior tag

Ha nem hűtöd a ledet, hamar tönkre megy. Nekem már pár hónap alatt látszódott, hogy halványabb. Mióta egy nagy alulapra ragasztottam, azóta pöpec :-)

[ Szerkesztve ]

(#20410) Daywalker válasza PHenis (#20409) üzenetére


Daywalker
addikt

Írtam, hogy sínbn van. Sőt, hűtőbordás aluprofilban, ennél többet nem tudok tenni :N

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20411) bringasisti válasza PHenis (#20409) üzenetére


bringasisti
őstag

A fehér led egyébként se tart öröké.

BENEFON DELTA--------N8

(#20412) PHenis válasza bringasisti (#20411) üzenetére


PHenis
senior tag

Örökké sajnos nem, de nekem eddig ez bírja a legjobban. A fénycsövek drágák voltak és fél év után már nem voltak az igaziak. Az enegiatakarékos "izzó" alatt nem nőttek a növények. A halogén sem tartott sokáig, meg gazdaságtalan is. Nekem a mostani ledek több mint 1 éve mennek és tök jól bírják. Ár/érték arányban mindenféleképpen verhetetlen szeintem. :K

Daywalker: csak írtad, hogy forró. Azért írtam, hogy én hogy jártam. :)

(#20413) Daywalker válasza PHenis (#20412) üzenetére


Daywalker
addikt

Értelek...csak nem tom mi a megoldás. Ma levettem az opál burát, de nem jobb szerintem. Ez 2835-ös LED, ami baromi erős és fogyaszt is (24W/m), azért ilyen meleg. A megoldás szerintem az új tető lesz, ventilátorokkal.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20414) PHenis válasza Daywalker (#20413) üzenetére


PHenis
senior tag

Én is pont olyan ledet használok. Baromi melegedős fajta, mert felfűti több mint kézmelegre a 70*40-es alulapot. Meleg vagy hidegfehéret vettél? És hogy vált be?

(#20415) Daywalker válasza PHenis (#20414) üzenetére


Daywalker
addikt

Hideget, bár szerintem ez picivel hidegebb, mint ami rá van írva [link]. Ez meg a profil: [link]
De van mellette egy Osram cső (talán 840-es?), azzal együtt egész jó színe van. Na meg ott az opció, hogy valami növényes csövet toljak bele, ha kell.
Hogy hogy vált be, az jó kérdés, egy napja van bent :) Halak pedig még nincsenek az akváriumban, szombaton lesz két hetes, hogy feltöltöttem, szóval még pár hetet várok. Viszont most már elég erős a fény, mivel ez ugyan 120 literes medence, de 60 mély, így az aljára is jut fény bőven. Illetve agyalok rajta, hogy két külön időzítővel kapcsolom a két lámpát és akkor lehet fokozatosan tolni. Mindenesetre a melegedés kicsit aggaszt. Ha lesz új tető, akkor annak vmi fémlapos bevonat lesz a tetején, arra át tudja majd adni.
De lehet túl van lihegve, mert a lényeg, hogy a szalag valaminek át tudja adni a hőt, ez pedig megtörténik. Elvileg 80 fokon ugyanannyi az üzemideje, mint hűvösebben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20416) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha egyszer valaha meglesznek a halaim, éhen halni nem fognak :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20417) Daywalker válasza Sirandrish (#20416) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért nagyon ne vásárolj be előre...az enyémek le se tojják a fagyasztottat, vagy csak éppen csipegetnek belőle egy keveset. Csak az élőt szeretik igazán.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20418) Sirandrish válasza Daywalker (#20417) üzenetére


Sirandrish
legenda

A jelenlegi állományom (Mollyk és Veliférák) úgy tolják befele a fagyit mint az atom...szóval rám rohadni nem fog :D
Mellesleg örülök hogy vörös szúnyogon kívül kaptam egyáltalán valamit. Nem hogy még élőt... :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20419) Daywalker válasza Sirandrish (#20418) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor szerencséd van. Én majd kipróbálok pár újat, hátha most már megjött a kedvük :D Egyébként meg itt is mindent vadászni kell ami élő...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20420) bringasisti válasza Sirandrish (#20416) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerencsés választás

BENEFON DELTA--------N8

(#20421) Sirandrish válasza Daywalker (#20419) üzenetére


Sirandrish
legenda

Eddig itt csak vörös szunyi volt. Aztán körülbelül egy hete rákérdeztem ezekre, és azt mondta hogy majd hoz. Gondoltam nah addig álljak fél lábon. Erre az asszonyka elment a tengerimalacnak szénáért és ezekkel tért vissza (a szénán felül) :D

bringasisti Ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20422) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ezeket a fagyi kajákat hogy érdemes odaadni? gy még fagyott állapotban vagy kiengedve? A vörös szunyogot egy pohár vízbe szoktam rakni és megvárom míg kiolvad aztán beborítom. De azon ugye látom hogy kis giliszták..de ez az artemia az mi akar lenni? Mert kb olyan volt mintha csak szennyezni akarnám a vizet vele :DDD Bár sürögtek forogtak körülötte, mégis olyan furcsa volt.

A krill az marad a sügiknek..a Veliférák annyira nem kultiválták. A Mysist holnap próbálom ki :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20423) Daywalker


Daywalker
addikt

No, szokásos vízcsere, heti táp és easy start adag megvolt ma is...de jó lenne már halak lennének benne :B De hát a türelem...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20424) bringasisti válasza Sirandrish (#20421) üzenetére


bringasisti
őstag

Úgy értem hogy nem mindegyik fagyi az igazi, ez jó választás volt

BENEFON DELTA--------N8

(#20425) Sirandrish válasza bringasisti (#20424) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hja.
Reméltem is..Silent ajánlotta őket vagy egy hónapja :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20426) C_hris


C_hris
tag

Pár képet én is bátorkodom feltenni. Ez egy 126 literes Gyári Eheim akvárium, eredetileg low tech volt, de már szinte mindent kicseréltem benne. Már csak az akváriumot kell valami szebb Opti White-ra :)



[ Szerkesztve ]

(#20427) myk74 válasza C_hris (#20426) üzenetére


myk74
senior tag

Nagyon szép, tiszta rendezett akvárium!
Grat hozzá!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20428) bull84ghia válasza C_hris (#20426) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szép
Ott a bal oldalon az az ebay-es csoda kütyü van?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20429) C_hris válasza bull84ghia (#20428) üzenetére


C_hris
tag

Köszi!
Ha az akril be/kifolyó csövekre gondolsz, azokat az Aliexpress-ről rendeltem.
Most látom bal oldalt kérdezted, a Chihiros dr is onnan van.

[ Szerkesztve ]

(#20430) Silentfrog válasza C_hris (#20429) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem a Twinstarra gondolt.

(#20431) Sirandrish válasza C_hris (#20426) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hinnye. ..Ez nem semmi, grat :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20432) ozsvar


ozsvar
tag

Holnap lesz a 4. napja, hogy beleborítottam a malachitzöldet az akváriumba. Eddig nincs több fehér pötty egyik halon sem, az RC-k, és az almacsigák is jól vannak. 29 fokos víz, vasárnap mi legyen a menetrend?
30% vízcsere, majd a szűrő mehet vissza? Hőfokot visszavehetem azonnal 24-re? (Ha simán kihúzom a fűtőt, akkor is simán lesz 1-2 nap mire lehűl.)
A következő vízcsere ezek után mikor legyen, és mennyi?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20433) bull84ghia válasza C_hris (#20429) üzenetére


bull84ghia
őstag

Hasznos a cucc? Vagy inkább csak látványos?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20434) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Teljes a létszám
Már csak az a kérdés nem túl erőse az áramlás. A halaknak tetszik mert nagyon virgoncak.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20435) Sirandrish válasza bull84ghia (#20434) üzenetére


Sirandrish
legenda

A növényeket elnézve elég durva az áramlás :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20436) C_hris válasza bull84ghia (#20433) üzenetére


C_hris
tag

Még csak pár napja van az akváriumban, 1-2 hét múlva kiderül.

(#20437) bull84ghia válasza C_hris (#20436) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezzel ki lehet váltani pl az easy carbo-t? Vagy mire is jó pontosan?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20438) C_hris válasza bull84ghia (#20437) üzenetére


C_hris
tag

Nem a co2-t helyettesíti, hanem az alga spórákat és más kórokozókat pusztítja.

(#20439) myk74


myk74
senior tag

Friss video,
[link]

olyan amilyen!
Nincsen most sok időm rá :DDD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20440) ozsvar válasza ozsvar (#20432) üzenetére


ozsvar
tag

Valaki? :B

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20441) havri1


havri1
félisten

Múlt héten az egyik szép nagy hím Labidochromis sp. "Hongi"-t kikezdték, és ki is nyírták nap alatt.
Betudtam annak, hogy hímek közötti harcban alul maradt, és "feladta". Végül hűtőbe tettem, nem kínoztam..
Erre tegnap egy vélhetően nőstény Auratus is hasonló helyzetben van.
Nem tudom, hogy ez harcban elesett "katona" effekt, vagy azért kezdik ki, mert vaéamit összeszedtek, és elhullana?
Semmi nem látszik szemmel rajtuk. Talán egy kicsit többet adtam nekik fagyasztottat, így benne van a bélgyuszi is a pakliban..
Most az Auratust külön tettem egy 30 lityisbe, este óta úgy bedurrant a víz, azt hittem kifordul a gyomrom reggelre. Aksi vízzel töltöttem fel, egy légpumpás szivacsos bubizóval ment.
Mondjuk tele van a vízfelszín artemia petével, régebben ez volt a keltető akvárium (pontosabban a kis porcelánok laktak benne, és artemiaval etettem őket), lehet ettől durrant be...
Szóval ebben a karantén aksiban most tljesen jól elvan az Auratus, eszik is..passz :F

[ Szerkesztve ]

havri

(#20442) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nincs valamelyikőtöknek elfekvőbe egy olyan belső szűrője ami elbír egy 100as akit?
Hja és ne RESUN legyen. Eddig is az idegeimre ment hogy állandóan "eldugult" 1 nap alatt, de mára betelt a pohár. Mindenképp használt és olcsó kéne, ezért kezdek itt. Sajnos a nagy Sügéres aki project mellett erre már tényleg nem tudok sokat áldozni. :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20443) myk74 válasza Sirandrish (#20442) üzenetére


myk74
senior tag

Ha megtalálom, akkor nekem van egy régi eheim. Azt viheted akkor egy köszönömért! :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20444) Sirandrish válasza myk74 (#20443) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már most megköszönöm hogy egyáltalán időt szánsz a keresésre. :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20445) Sirandrish válasza myk74 (#20443) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyébként hanyas? 2010 vagy feletti? Mert most tudnék venni egy 2008asat olcsón, bár ahogy nézem az kicsi lenne nekem.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20446) bringasisti válasza Sirandrish (#20445) üzenetére


bringasisti
őstag

A 2010- es kiváló szűrő. ( 50 literhez)

BENEFON DELTA--------N8

(#20447) Sirandrish válasza bringasisti (#20446) üzenetére


Sirandrish
legenda

Itt 160literig ajánlják.
De több helyen is néztem és mindenhol 100+t írnak róla.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20448) ozsvar válasza ozsvar (#20440) üzenetére


ozsvar
tag

Köszönöm a rengeteg választ, megoldottam magam, úgy tűnik eredményesen. Baromira bírom, hogy ugyanaz az 5-8 ember elcseverészik egymással, hogy ki mire szórta a pénzét (remélem ájfón is van otthon), de ha valami földönfutónak kell segítség, akkor 1-2 ember böfög oda valamit. Persze akkor is süt a lenézés a hozzászólásból, mert (a lista kombinálható)
- hülye vagy
- csóró vagy
- én nem úgy szoktam, tehát hülye vagy
- nekem 10x drágább van, tehát csóró vagy.
(Nem, szó szerint ez így nem hangzott el, de azért lehet a sorok közt olvasni.)
Ha felteszek 5 kérdést, akkor 2-re válaszolnak, abból az egyik válasz nem releváns, csak "megírom nekem mennyire megy a szekér". Köszönöm azoknak, akik eddig reagáltak 1-1 hozzászólásomra, ők legalább vették a fáradtságot... Úgy gondolom Silentfrog megérdemelte a topikgazda címet, talán ő segített a legtöbbet. A többiek meg elvannak a saját játszóterükkel/egójukkal foglalva.

Kicsit elegem van, hogy manapság az akvarizálás úri huncutságnak számít, ezért lett elegem a GA fórumából is. Röpködtek a húszezresek, és aki nem fél millából dobott össze egy akváriumot, az már csóró, gagyi. Örülök, hogy néhányan skype helyett használják a fórumot, és beszélgetésüket megosztják másokkal is. Nem zavar, komolyan. Csak ha egy mód van rá, másokkal is törődjetek!

Az ember ellátogat egy helyi halas boltba, és hülyének nézik, átverik. Eladnak mindent, mert ez a dolguk, tanácsokat nem adnak, ha mégis, ordas baromságokat. Próbálok tájékozódni. Igen, sajnos a diszhal.info sem egy Wikipedia, ott is sok a baromság, de ezért kérdezek itt, ahol több a hozzáértő. De ha az embert levegőnek nézik, vagy lerendezik ("haggyá már a hülyeségeddel, nem látod, hogy több ezer forintos porcelánsügérekről értekezünk") 2 mondatban, akkor úgy gondolom inkább továbbállok. Nem kívánom a feszkót generálni, és annak sincs értelme, hogy kérdezek, majd napokig azt csekkolom, hogy ugyan kaptam-e választ. Biztos vagyok benne, hogy nektek más a véleményetek, aminek majd hangot is adtok, én ezekre nem fogok válaszolni, eme topik látogatását befejeztem.

Nagyon sajnálom, mert lelkes kezdő vagyok, nagyon sokat olvasok a témában, és érdekel mások véleménye. Szerettem volna én is videókat posztolni a többi akváriumomról és lakóiról, szerettem volna aktívan fórumozni, de így és itt nem fogok.

Köszönöm, hogy végigolvastátok, jöhet a sárdobálás!

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20449) Daywalker válasza ozsvar (#20448) üzenetére


Daywalker
addikt

Kissé átérzem a helyzeted, már nem úgy, hogy nem válaszolnak, bár tény, hogy én nekem is volt olyan kérdésem azt hiszem, amire nem jött válasz, de hát megesik.
Sajnos az akváriumozás bizony luxus hobbi lett. Ismerős hátterekkel foglalkozik és azt mondja, hogy a válság óta nem megy a bolt, egyszerűen alig van megrendelés, nagyon megnézik az emberek mire költenek.
Amúgy FB csoportokban megy az igazi szánalom, ott aztán sokszor megy a bunkózás. Bár ahhoz képes, hogy luxus lett, valaki 5 nagy aksit tart fent... :Y

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20450) bringasisti válasza Sirandrish (#20447) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor elmentem a fizetős szőkéhez azt mondtam hogy csak a nyolcadik után jön a meleg levegő. Az első is alig sikerült.

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.