Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) Silentfrog válasza Sirandrish (#20348) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha a Manado színe tetszik, akkor mi a kérdés? :DDD

(#20352) Sirandrish válasza Silentfrog (#20351) üzenetére


Sirandrish
legenda

Van benne valami...talán nem véletlen hogy tetszik a korall :)
Csak nem tudom hogy nem-e lenne sok ha az egész olyan lenne...
Hmm...ez eddig a legnehezebb döntés az aki témában :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20353) Silentfrog válasza Sirandrish (#20352) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor vegyél korallt és ha nem az igazi akkor veszel hozzá világosat. Nem olyan bonyolult ez. Sőt ha a halak benne vannak az akváriumba akkor is vehetsz még bele, óvatosan belerakod a sügérek meg majd összekeverik pár nap alatt! :DDD

(#20354) Sirandrish válasza Silentfrog (#20353) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah jól van..megyek meditálok..majd visszatérek ha megvan a "megoldás" :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20355) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah sikerült végső elhatározásra jutnom. Fehér kvarchomok :DD
Viszont a méretét illetően gondban vagyok.
0,2-0,6mm vagy 0,4-1mm? Segítség :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20356) Daywalker


Daywalker
addikt

Tennék pár követ az akváriumba, csak hogy 1-2 növény védve legyen a harcsáktól. Ha lehet, ne vennék rohadt drágán akváriumos boltból, így inkább alternatív forrásból szerezném be. Lehetőleg valami sötétebb kő érdekelne. Ki mit ajánl? (Persze olyan kéne amiből nem oldódik semmi, nem befolyásolja a vízminőséget). :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20357) Silentfrog válasza Daywalker (#20356) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kertépítő boltban vettem ilyet, pont azért amire neked kell, hogy ne ássák ki a növényeimet a sügéreim.
Talán még feketébb és még fényesebb mint a képen van de az alakja pont ilyen. Szép nagyon. ;)

Látszani nem is látszik mert az aljzat között van a növények gyökerénél. Néha előkerül mikor nekiállnak ásni de rájönnek, hogy ott nem boldogulnak a gödörásással , így hamar újra eltűnik a talajba.

[ Szerkesztve ]

(#20358) Daywalker


Daywalker
addikt

Mai szerzemény :)) Este megy be, aztán meglátjuk milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20359) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Sügérek és ancik mellé tartható Botia macracantha?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20360) jegenye77 válasza Daywalker (#20358) üzenetére


jegenye77
addikt

Tetszik,hogy lehet állítani merre nyomja a vizet.
Mondjuk nekem ennyiért az üveg ki-befolyó,szettben szebb.Viszont ott csak a magassággal lehet játszani.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20361) SzalaiG válasza Daywalker (#20358) üzenetére


SzalaiG
addikt

Arról is tégy majd fel képeket! Please! :)

(#20362) Daywalker válasza jegenye77 (#20360) üzenetére


Daywalker
addikt

Ennyiért?:D Ez 4500 huf, az üveg kicsit drágább, ha jól tudom. Egyébként nálam kacifántos lenne az üveg elhelyezése sajnos, mert hülye alakja van az aksinak, benne a háttér, tehát sok a szög...
Nem bírtam ki, betettem, de egyelőre nem a végleges helyér, randa még a csövezés. Eredetileg úgy akartam, hogy a frontüveg felé nyomja, most oldalra hajt, de így is sokkal jobb lett az áramlás, ami eddig nem mozdult, most az is mozog. Hétvégén megcsinálom rendesen, akkor úgyis megint vízcsere lesz, egyszerűbb amikor nincs fullon :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20363) jegenye77 válasza Daywalker (#20362) üzenetére


jegenye77
addikt

Még annyi sincs!
Kínai cucc. EBay ről rendeltem már 3 szettet.
De jó lesz az is. Főleg, hogy így lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20364) Daywalker válasza jegenye77 (#20363) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja a chinese...igen néztem, de a befolyó nekem egyrészt felesleges mert rejtve van, a másikat pedig sajnos nem tudom elhelyezni. Na meg arra várni kellett volna. Amúgy ezt is külön kellett rendelnem a GreenAquában (kedden rendeltem, ma ott is volt) de ott is csak nézték, hogy ez miféle, mert még nem látták :DDD Jó lesz ez, csak be kell rakni rendesen a csöveket, csak most nem volt kedvem már vagdosni...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20365) Daywalker


Daywalker
addikt

Bocs a hülye kérdésért, de most, hogy tettem be ezt az Eheim cuccot feltűnt, hogy csúszós a szűrő tömlője ami a vízben van...vajon az már valamiféle alga lenne?! Sehol nem látok semmi erre utalót egyébként. Lehet, hogy kevesebbet kéne világítanom (most 8-20-ig megy)? Vagy a biotopol teszi ilyenné? Vízcsere volt indítás után három nappal (40%) és megint lesz egy szombaton...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20366) mdk01 válasza Daywalker (#20365) üzenetére


mdk01
addikt

Az indításnál kevesebbet világíts míg be nem áll a szűrőd, mert minél több a fény annál kevesebb ammónia is elég hogy előjöjjön az alga. Én déltől 21:00-ig világítok mikor otthon vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#20367) Daywalker válasza mdk01 (#20366) üzenetére


Daywalker
addikt

És a növényeknek az nem lesz gond? A kevesebbet kb mit jelent? Amúgy most nem túl erős a fény így sem, csak egy 18 wattos cső megy, de ez egy 60 cm mély aksi.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20368) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah mi ez a punnyadás akvaristák? :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20369) Daywalker válasza Sirandrish (#20368) üzenetére


Daywalker
addikt

Én nem punnyadtam...csökkentettem a világítás időtartamán, kitaláltam holnap hova ültetem át a Monte Carlót, hogy mutatós legyen, a víz lehűtésén is agyaltam, plusz a beömlő csövének az elhelyezésén is gondolkodtam :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20370) Sirandrish válasza Daywalker (#20369) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mi vagy te? Elméleti Akvarista? :DDD
Bár az elmúlt 2 hónapban én is csak filózok :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20371) Daywalker válasza Sirandrish (#20370) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Én mindig tervezek, aztán csinálom csak :D Trust me, I'm an engineer :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20372) Sirandrish válasza Daywalker (#20371) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én most egy hónapja kerestem meg Silentet Sügéres kérdésekkel. Azóta elég sokat tanultam, és még több pénzt elköltöttem, de még akváriumom sincs nem hogy halaim :D
Jó hír (nekem) hogy TALÁN szeptember hónapban sikerül végre legyártatni az állványt és az akit is, így ingyombingyom talán októberbe már úszik is majd benne valami :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20373) Daywalker válasza Sirandrish (#20372) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, én is május vége-június óta tervezem, csinálom (aksit készen vettem), de már nem merem összeszámolni mennyi pénz ment el. És a halak még nincsenek benne. Azaz a másikban vannak, amit cserélek majd erre...
De hozzá teszem, én azért nem akarok high tech aksit, arra se pénzem, se időm. Túl sok hobbim van, és egyiket sem tudom rendesen csinálni idő és pénz hiányában. Na de nem offolok.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20374) Sirandrish válasza Daywalker (#20373) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem ez nem számít offnak..engem például érdekel hogy kinek mennyi idő telik el az álomtól a kész cuccig.
Hát sok pénzt én sem igen költök..amennyire csak lehet megpróbálom olcsón kihozni. Pl én háttérre sem költök...mondjuk lehet hogy sima kék posztert azért venni kéne..csak nem tudom hogy jobban nézne-e majd ki a végén vele. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20375) Silentfrog válasza Sirandrish (#20374) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sötét háttérrel kontrasztosabb az összkép, messziről nézve az akváriumot a halak színe sokkal jobban előjön./főleg az citromsárga, vörös és narancs színek/
Közelről nézve a sötét háttérnél sokkal jobban látszik a vízben lévő lebegő por és egyéb szennyeződések.
A sügéres medence vize csak akkor tűnik "sterilnek" ha nem etetsz egy napig, és a halak jó kedvükben vannak és nem bolygatják az aljzatot.

(#20376) Sirandrish válasza Silentfrog (#20375) üzenetére


Sirandrish
legenda

Amúgy meg olyan mint valami háborús övezet? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20377) mdk01 válasza Daywalker (#20367) üzenetére


mdk01
addikt

Jah az nem túl sok.:)
Akkor hagyd úgy vagy esetleg leveheted 10órára. Nem az időtartam számít igazán hanem az ereje.

(#20378) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! a hal gyógyszerek leírásában írják hogy alkalmazás közben ne használjunk aktív szenet a szűrőbe, viszont az eheim külsőbe van egy vékony fekete párna (gondolom aktívszenes) ez bezavarhat? vagy csak a liternyi direkt aktívszén használat a szűrőbe?

(#20379) bringasisti válasza Tarill (#20378) üzenetére


bringasisti
őstag

Az aktív szén mint a gázálarcban kiszed mindent ezért használják a háborúban. Más kérdés hogy egy medencét amit tele szarnak a halak naponta egy vékony réteg csak szemfényvesztés. De mindenképp vedd ki

BENEFON DELTA--------N8

(#20380) Silentfrog válasza Tarill (#20378) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha egy hónapnál régebben van a szűrőbe az aktív szén akkor kár megbontani a szűrőt, az aktív szén mennyiségtől függően gyorsan telítődik, és utána már nem végez kémiai szűrét. ;)

(#20381) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Elvileg holnap megjön az aljzatom és a fűtőm.
Illetve most volt itt a faszi aki csinálja az állványomat..megvette a zárt szelvényt, szóval lassan elindul valami :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20382) Tarill válasza Silentfrog (#20380) üzenetére


Tarill
őstag

fél éve... :D

(#20383) Silentfrog válasza Tarill (#20382) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Hozzá se nyúlj az már nem csinál semmit. Ha legközelebb szétszeded a szűrőt akkor dobd ki, semmi haszna. ;)

Sirandrish.: Előbb utóbb csak meglesz az az akvárium! :)

[ Szerkesztve ]

(#20384) Tarill válasza Silentfrog (#20383) üzenetére


Tarill
őstag

oké :)

(#20385) Sirandrish válasza Silentfrog (#20383) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ha elkészül az állvány akkor jön az is. De hogy hal mikor lesz benne azt még nem tudom :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20386) Silentfrog válasza Sirandrish (#20385) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Majd találsz azt is! :K

(#20387) Sirandrish válasza Silentfrog (#20386) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20388) SzalaiG válasza Sirandrish (#20385) üzenetére


SzalaiG
addikt

Karira meglegyen és akkor feldobja a hangulatot. :)

(#20389) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Másfél hete vettem 2 kicsi ancit, és egy fodros vízi kalászt. Utóbbit híg fehérítős oldatba mártottam 1 percig miután csapvíz alatt átmostam. Tegnap az egyik ancin, és még 3 kisebb guppimon fehér pöttyök jelentek meg. Azt hittem rosszul látok. :W (Nem tudom, hogy mivel hordoztam be, még életemben nem volt darakórom.)
Vettem reggel malachitzöldet, de annyi áll rajta, hogy 10ml/50 liter. 86 literes az akváriumom, hogyan adagoljam? Egyszerre a kimért mennyiséget, vagy napról-napra növeljem? Van 3 almacsigám is, ők is bírni fogják? 28 fokig elég megemelni a hőmérsékletet? (Most éjjel 24, nappal max 25 fok körül alakul.) Írják, hogy a szűrőt lehetőleg állítsam le. Tetra EX-800-am van, 1liter substrat pro-val és 2 liter Seachem Matrix-szal, szivacsokkal, Purigennel, most nyírjam ki az egészet, valóban állítsam le? (Levegőztetőm van, az nem gond, most is megy.)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20390) Sirandrish válasza SzalaiG (#20388) üzenetére


Sirandrish
legenda

Fel is kötöm magam ha nem lesz meg...már elvertem vagy 100K-t :DDD

Amúgy ma érkezett a következő lépcső :K

40kiló kvarchomok és egy 300W-s Atman fűtő :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20391) bringasisti válasza ozsvar (#20389) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos sokszor mindenről van szó csak a karanténról nem!? Parakill turbó a Te barátod, rá van írva mit kell tenni. A szűrőt 3 napig ne használd, ha veszel halat zöldet ne tedd be a medencébe míg az ellenség éhen nem hal!

BENEFON DELTA--------N8

(#20392) ozsvar válasza bringasisti (#20391) üzenetére


ozsvar
tag

De malachitzöldet vettem, úton vagyok haza, ebből kell megoldanom, hogyan adagoljam? A szűrőt állítsam le, és sikáljam ki és kezdhetem elölről? Ha így van, úgy gondolom van egy eladó Ex-800-asom, én még egyszer nem indítom újra, inkább kivágom az egészet.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20393) bringasisti válasza ozsvar (#20392) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom a malachitzöldet hogy kell adni, csak rá van írva. Általában másnap fél adag szokott lenni. A szűrővel ne legyen gond, ha nagyon oda akarsz figyelni akkor egy vödör vizet tegyél megfelelő magasságba lógasd bele a ki-be csövet és mehet a nagyüzem

BENEFON DELTA--------N8

(#20394) Silentfrog válasza ozsvar (#20392) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én nem használtam még sosem malachitzöldet,de állítólag jó darakor ellen.
Első lépcsőfok, meg kell emelni a medence hőmérsékletét. 26 fok kell minimum, 27-28 a legjobb. Úgy adagold ahogy rá van írva. HA nem éri el a 26 fokot a vízhőmérséklete akkor semmit sem ér a malachitzöld, hisz nem a halakon lévő élősködőt pusztítjuk el, hanem amikor lehullik a halról,és újra el nem kezd fertőzni.

Ez mekkora medence?

Megoldás lehet, hogy ha van bármi más szűrő akár egy powerhead amin szivacs van azt rakod az akváriumba.
Kiveszed a külső szűrőt és egy nagy vödör akvárium vízbe teszed, a ki és beömlő száraités azt a vödör vizet keringteted. Persze a kivett víz még a vegyszermentes víz legyen.

A szűrőben és a vízben gazdaállat hiányában elpusztul az élősködő és mire vége a kúrának a vízcserék után ha visszarakod a szűrőt az akváriumba akkor nem kell elölről kezdened semmit.

[ Szerkesztve ]

(#20395) Daywalker


Daywalker
addikt

Tegnap csináltam egy kis tesztet. Felfedeztem, hogy a megszüntetésre váró Anubiasokon van ecsetalga...na ennek ugye a fele sem tréfa, mert át akartam tenni az újba. Szóval megnyírtam őket (amúgy is ideje volt már) és az egyiket kivettem, majd ahogy olvasgattam itt is, máshol is, csináltam egy 1:19-es hipós-vizes fürdőt neki (19 víz, 1 hipó, mielőtt vki megkérdi :D) és lemostam. Nem sokáig szarakodtam vele, nehogy baja legyen, elmerítettem 15 mp-re majd kivettem és mindenét finoman átmostam ezzel a vízzel, a végén jól leöblítettem, átmostam tiszta vízzel is. Csináltam egy kis aksit biotopollal kezelt vízzel és betettem abba. Úgy tűnik túlélte és az alga is lejött. Mi a vélemény erről a módszerről? Ha nem jelentkezik megint, akkor mehet az új aksiba? Mennyit várjak vele?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20396) Capricornus


Capricornus
aktív tag

kicsit off
ha valaki kocka és még akváriuma is van, akkor ez egy jó kis projekt lehet :-)
Raspberry Pi fishtank probe

Per aspera ad astra!

(#20397) havri1


havri1
félisten

Közel egy éve kezdtem el összerakni az aksit, csináltam egy videót róla:

[link]

havri

(#20398) Sirandrish válasza havri1 (#20397) üzenetére


Sirandrish
legenda

Zsear :K :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20399) Daywalker válasza havri1 (#20397) üzenetére


Daywalker
addikt

Fantasztikus, ahogy azok ott 1:30-2:00 környékén kerülgetik egymást, el tudnám nézni egész álló nap :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20400) havri1 válasza Daywalker (#20399) üzenetére


havri1
félisten

Ma reggeli felvétel, ennek a nősténynek ez az első ikrázása, látszik is..szanaszét szórta őket, auratus örült neki utána.. :DDD

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.