Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Silentfrog válasza mdk01 (#15000) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Most elég sok kiló fa van az akváriumba ami a trutyisodó fázisba van.
Hetente 2 alkalommal kell a Tetratec 1200 csöveit és adapterét kitakarítani,mert harmadolódik a vízmozgatás a tiszta csövekhez képes. A szűrőt nem szedem szét csak az adaptert és a csöveket takarítom.
Eléggé frusztrál,hogy ennyire kevés nyálkás réteg a csövekben ennyire megfog egy ilyen szűrőt.
Van egy Fluval 203 is a medencébe az meg csak akkor lassul be látványosan ha a perlon vatta ami durván tömve van elkoszolódik feketére,a csövekben lévő biofilm réteg egyáltalán nem hatja meg.
Ha nem lenne macerás a tisztítás,és az elhelyezés akkor biztos 3 kisebb szűrővel szűrnék és nem egy naggyal.

(#15002) bringasisti válasza Silentfrog (#14999) üzenetére


bringasisti
őstag

Előre is bocsi a méret. Az a gennyes a dologban hogy aki csak akvarizál az azt látja hogy van két szűrő mindkét 600 L / óra de az egyik fele áramfelvétellel éri el tehát az a Márka, és a kereskedők erre rájátszanak! A gond az hogy egy szűrő nyomómagasságát az határozza meg hogy minél szűkebb nyilláson szívja be a vizet / lapátnál / mert ha a bacik keresztbe tesznek akkor a tengelynél nem tud a víz visszaáramolni! Viszont ezek a szűrők mindig hegymenetbe dolgoznak! És ezért nagyobb a fogyasztásuk nem azért mert olcsó konstrukciók. Nekem van egy állványom 3 medencével a középső és alsó medencét 440 L/ó hajtja. Értelemszerűen a középső medencének hosszabb a csővezetéke mivel mindkét szűrő a földön ül. A kipucolt csövű szűrők között szemre van teljesítmény különbség pedig a nyomómagassága jobb mint a EX600 nak. Most kezdek neki a szűrőpucolásnak majd csinálok egy képet a fent említett alkatrészről

BENEFON DELTA--------N8

(#15003) Silentfrog válasza bringasisti (#15002) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Linkelték lépet az Eheim 2217-ről. Azt is megfogja már ha gyengén koszolódik a csövei??
Eredetileg olyat akartam venni a Tetratec 1200 helyett.

(#15004) bringasisti válasza Silentfrog (#15003) üzenetére


bringasisti
őstag

.
A nagyobb lyukú már nem kapható 480 L /ó és 5 W és elbrunyál teljes 5 centit ! A kisebb lyukú 600 L / ó 10 W és mindössze máslél métert tud mejdnem vizszintesen bruzolni! Ezek az összefüggések sajnos nem jelennek meg a reklámban! Vedd meg és ha csalódtál vegyél még egyet! A 2217 es másfél magasra nyomja a vizet bár ott van egy UV C szűrő de azon csak átszalad a víz nagyon megfogja

BENEFON DELTA--------N8

(#15005) Silentfrog válasza bringasisti (#15004) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Most, hogy vettem az "új" szűrőmet próbáltam utána olvasni, hogy melyik is az igazán jó.
A tartály méret az adott,de a fogyasztás és a vízforgatásokban néha nagyot lódítanak a gyártók.
Miért írják rá egy szűrőre, hogy 1500 liter vizet tud megmozgatni,csövek és töltet nélkül.
Ki használja így?
Én mindíg rakok szűrőanyagot és csövet a szűrőre szűrőbe ha használni akarom! :DDD

(#15006) bringasisti válasza Silentfrog (#15005) üzenetére


bringasisti
őstag

A Görög Mitológiában a kereskedőknek és a tolvajoknak......)

BENEFON DELTA--------N8

(#15007) bringasisti válasza Silentfrog (#15005) üzenetére


bringasisti
őstag

Tudod mikor elmentem a fizetős szőkéhez én is azt mondtam hogy csak a nyolcadik után jön a meleg levegő, és a végén még az első is alig sikerűlt

BENEFON DELTA--------N8

(#15008) buci30


buci30
addikt

Ez micsoda ??? :Y :(((

Ilyen fátyolos valami lett a kavicson meg vakami feher pici.... Ami a halkra is ráragadt valamelyikre :(
S persze mínusz ketto neon ismét :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15009) Silentfrog válasza buci30 (#15008) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez a fehér nyálkaszerű valami az aljzaton vagy az üvegen van?

(#15010) buci30 válasza Silentfrog (#15009) üzenetére


buci30
addikt

Bocs pont szerkesztettem az aljzaton van :( :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15011) farkas26 válasza buci30 (#15010) üzenetére


farkas26
tag

Penésznek tűnik

"A jövő sem a régi"

(#15012) buci30 válasza farkas26 (#15011) üzenetére


buci30
addikt

De mitől?
Bent a szűrő eleg komoly is direkt :( mű növények raadasul :(
:(( :(((

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15013) farkas26 válasza buci30 (#15012) üzenetére


farkas26
tag

Túletetéstől is lehet.

"A jövő sem a régi"

(#15014) buci30 válasza farkas26 (#15013) üzenetére


buci30
addikt

Tehendo?
Mindent vegyek ki es mossak at s vissza? :Y

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15015) farkas26 válasza buci30 (#15014) üzenetére


farkas26
tag

Elsőként szívasd le,és kevesebb kaját adni a halaknak amit pár perc alatt elfogyasztanak.

"A jövő sem a régi"

(#15016) bringasisti válasza buci30 (#15014) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#15017) bringasisti válasza buci30 (#15012) üzenetére


bringasisti
őstag

A komoly szűrő a 4 hetes szűrő! Egyébként két gond van ; egyrészt nem fogadod meg amit az ember tanácsol, másrészt kész akváriumot akarsz építeni és nem lépcsőzetessen építed fel a medencét

BENEFON DELTA--------N8

(#15018) Zsombe


Zsombe
aktív tag

Nekem sajnos ma elhullott az egyik xifóm. :( Külső nyoma nem volt betegségnek, egyszerűen olyan, mintha elgyengült volna. Bántani nem bántotta egyik hal sem (a társaság: xifo, platti, neon, fekete razbóra).
A másfél hét alatt elhullott 2 plattim és egy xifóm. :( Sera bactopurt alkalmaztam a hét elején bármiféle bakteriális fertőzés megelőzése céljából (az egyik platti még előtte hullott el), de figyeltem az adagolásra. Vagy lehet az új vasfa még túlságosan lágyítja nekik a vizet? :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#15019) Silentfrog válasza Zsombe (#15018) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem vagy 15 kg vagy még több kiló szőlőtőke került az akváriumba és még most is azzal küzdök,hogy a víz ne legyen teaszínű
Mivel a z akvárium sügeres ezért a lágy víz nem jó nekik és állítólag ez a fafajta is lágyítja a vizet.
Mértünk vízkeménységet és számottevően nem lágyította a vizet ennyi fa sem , Van benne vasfa is,bár ez már nem nagyon színez.
Nem hinném, hogy az a problémád, hogy nagyon lágy lett a vized.
Ha a vízminőség nem megfelelő nekik akkor vagy pipálnak a víz tetején vagy letargikusan viselkednek.

(#15020) mdk01 válasza bringasisti (#15017) üzenetére


mdk01
addikt

Like...meg igen halpenész lehet, de a neten sok minden info megtalálható

[ Szerkesztve ]

(#15021) Silentfrog válasza bringasisti (#15016) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez egyébként egy átmatricázott ilyen üveg? :DDD

(#15022) bringasisti válasza mdk01 (#15020) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem ilyen súlyos fertőzésem még sosem volt, hogy mi az ami így elbassza a vizet rejtély Ez egy műanyag flakon anyagában színezve így hozza forgalomba a kotyvasztója

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15023) mdk01 válasza buci30 (#15012) üzenetére


mdk01
addikt

Vedd ki a műnövényeket ,a beteg halakat meg rakd a mélyhűtőbe.
Szerezz be élő növényt(anubias, cryptocoryne, valiznéria), ültesd el és várj 1 hónapot járatott szűrővel. Cserélj közben heti 30% vizet. Ha ez megvan utána térjünk vissza.
Meg addig is olvass sokat a neten.

[ Szerkesztve ]

(#15024) buci30 válasza mdk01 (#15023) üzenetére


buci30
addikt

S a halak kifogjak bírni a hűtőbe addig?
S utana siman tegyem vissza oket?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15025) Garold válasza buci30 (#15024) üzenetére


Garold
senior tag

Ez fájt!!! :DD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15026) Silentfrog válasza buci30 (#15024) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A beteg ,menthetetlen halakat jeges vízbe teszik és egyből elpusztulnak. Állítólag ez a legjobb és legkíméletesebb módszer.

Ha túlélik az akváriumodba akkor akkor edzettek lesznek az tuti! :)

(#15027) Zsombe válasza Silentfrog (#15019) üzenetére


Zsombe
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Én sem tartom valószínűnek, hogy a vasfa lenne a gond, azon kívül, hogy egyelőre még kegyetlenül színezi a vizet. :DDD
Viszont a hsz-ed rávilágított egy eddig átsiklott jelenségre: az elevenszülőim egy része (kb. fele) tényleg pipál a víz tetején. Csak tudnám miért. Mert a másik 3-4 elevenszülő nem csinálja, illetve a neonok és razbórák vígan úszkálnak az akvárium gyakorlatilag teljes területén. Illetve ha jól tudom a xifónak, plattinak, neonnak és razbórának is szinte ugyanaz a vízigénye. Tehát akkor szinte az összes halamnak pipálnia kellene a víz tetején. Vagy rosszul gondolom?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#15028) Silentfrog válasza Zsombe (#15027) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nos ha pipálnak a víz felszínén az már olyan jelzés a halak részéről, hogy valami nincs rendben a vízzel.
Amikor nálam belekerült ez a sok fa az akváriumba akkor az afrikai és a közép amerikai sügérek pipáltak a felszínen a többiek nem
A vízfelszín fodrozódott de kevés volt.
Ez után felhúztam az egyik külső szűrő kifolyó ágát csobogóra. 2 óra múlva más jól érezték magukat.

Szerintem ez azért volt mert olyan anyag oldódott ki a fából ami miatt kevesebb lett az oxigén a vízben,és a csobogással eltávozott mint a friss csapvízből a klór.
Hártya nem volt a felszínen.
Ezt azért gondolom,mert elsőnek ázott fa illata volt az akváriumnak pár óra múlva teljesen megszűnt és erdő illata lett.

De ez csak tipp ilyet még sehol sem olvastam.

Egy dolog még esetleg. Nem meleg a medence vize nálad?
Rendszeres vízcsere meg szokott lenni,ugyanolyan hőmérsékletűvel mit az aksi vize?

[ Szerkesztve ]

(#15029) bringasisti válasza Silentfrog (#15028) üzenetére


bringasisti
őstag

Kêtfajta hal van : savas ês lúgos erről írtam már de nem olvassátok. A lágy vízben élők mivel értelemszerűen ott savas a víz bírják a vasfát! A kemény vízben élők ami mindig lúgos a vasfából kioldódó csersav kioldja a meszet a kopoltyúból és pipálnak esetleg padló. Ha növeled az oxigênt akkor azért nem pipál mert fél tüdővel is kivárja mig megírom hogy vízcsere ezerrel!!!! ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#15030) Grafiqs


Grafiqs
őstag

A meglévő 18W-os T8-as (10000kelvines) eléggé melegíti a vizet. 24-25 fokos szoba hőmérséklet mellett is 26,5-27 fokos a víz.
Arra gondoltam lecserélem egy ilyen LED-es világításra. Mi a véleményetek?
Az akvárium 90*35*45cm-es nettó 125l víz van benne.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#15031) bringasisti válasza Grafiqs (#15030) üzenetére


bringasisti
őstag

30 - 32 fok nem lehet gond

BENEFON DELTA--------N8

(#15032) Silentfrog válasza Grafiqs (#15030) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Led szalaggal akarod megoldani,vagy a meglévő cső helyére akarsz led fénycsövet venni,és ezt csak és kizárólag a 27 fok miatt?
A cső alig ad fényt ebben a méretben és drága is ,ezért gondolom a led szalag lenne az amit akarsz.
Én nem cserélném le,hanem vennék led szalagot és a meglévő fénycső mellé raknám.
Időkapcsolóval belőném, hogy melyik mikor kapcsoljon fel.

Most nincs semmi algád a 10.000 kelvines fénycsővel? Milyen fajta? Olyan régóta szeretnék,de nem mertem eddig venni egyik lámpámba sem.
Most 7500K-s Plant White-ot használok. /pedig növényem sincs csak 1 tő! :DDD /

[ Szerkesztve ]

(#15033) Silentfrog válasza bringasisti (#15029) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerinted a szőllőtőkében van csersav? Mert azt tudom,hogy a kérge színez legjobban ,ezért lett homokszórással eltávolítva teljesen.
Eddig 2 naponta volt 50 %-os vízcsere,de már jobb a helyzet, most 3 napnál vagyok és még nem teaszínű a víz.

(#15034) bringasisti válasza Silentfrog (#15033) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha már kiázott akkor nincs gond ha már nem festi a vizet. De azért egy PH mérés nem felesleges!

BENEFON DELTA--------N8

(#15035) Silentfrog válasza bringasisti (#15034) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Még festi a vizet. Egyre kevésbé de még mindig. Az aktív szén sem sokat segít.
Meglehet, hogy a mennyiség miatt törvényszerű ,hogy színezze a vizet.
Szép ez a szőllő de rengeteg baj van vele.

A bíborsügérek 13 centisek, a viszonyítás kedvéért. :)
/ a kép minősége meg Sz@r mint mindig! :)

[ Szerkesztve ]

(#15036) bringasisti válasza Silentfrog (#15035) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezzel a fa dologgal az a gond anélkül hogy ijesztgetnélek hogy ha kiáztatod hogy teljesen semleges legyen akkor nem tesz keresztbe azoknak a halaknak amiket tartasz de még a vasfa is a szűrőt belepi mert mindig " porlani " fog. Vagyis a dekornak ára van

BENEFON DELTA--------N8

(#15037) Silentfrog válasza bringasisti (#15036) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Vasfa,szavannafa,mangrove min. 2000 ft/ kg. Nálam csak ezekből bármelyik minimum 30.000 ft lenne ekkora mennyiség.. :Y

(#15038) mdk01 válasza buci30 (#15024) üzenetére


mdk01
addikt

Nem, mint írták szépen elalszanak. Földhöz is lehet őket vágni sztem az még kíméletesebb csak ahhoz meg lelki erő kell.....bár nekem lehet több kellene hogy hűtőbe rakjam, mert az lassabb.

(#15039) buci30 válasza mdk01 (#15038) üzenetére


buci30
addikt

Értettem persze, direkt írtam vissza hülyeséget... ;)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15040) Grafiqs válasza bringasisti (#15031) üzenetére


Grafiqs
őstag

Bocs, a link kimaradt. Ezt néztem ki.
Az akváriumot 2 hete indítottam. Egy hete lakik benne 10db kékneon, 6db páncélos harcsa, 2db flying fox. Napokon belül érkezik még 2 anci. Egyelőre ennyien lesznek. Növények is vannak benne.
Lekopogom egyelőre semmi alga. :)
Ilyen fénycsővet használok.

G

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#15041) Silentfrog válasza Grafiqs (#15040) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam minden led, a 40 nm-es nappaliban 17 gu 10-es led fényforrás van , a wc-ben, az éjszakai világítás,minden.
Aki jobban szereti nálam a ledeket az festi magát.
De ilyet amit linkeltél egyértelműen NEM kategoria.

Akkor inkább ilyenből ragasztgass! [link] 5200 mindennel együtt.
Vagy van itt [link] elég korrekt megoldások a te medencédre való olcsóbbért jobb.
Pl.:90cm 13 736 Ft 16,32 W 1785 lm de ez csak alacsony fényigényű növényeknek elég.

[ Szerkesztve ]

(#15042) Grafiqs válasza Silentfrog (#15041) üzenetére


Grafiqs
őstag

Köszi a linket!

Egyébként mi a baj azzal amit linkeltem? Komolyan érdekel mert csak most kezdtem beleásni magam az akváriumi világítás témába.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#15043) Silentfrog válasza Grafiqs (#15042) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha leddel akarsz világítani akkor nyugodtan számolhatsz annyi wattot mindha t8-as fénycsővel világítanál.
18 watt fénycső egy 100+ literesre elég kevés. Ledből ugyanúgy kevés ha növény van az akváriumba akkor főleg.
/bár itt vannak okosabb növényes akváriumban járatos fórumtársak majd ők megmondják mire elég ekkora fénycső. /
Amit linkeltél az 17 ezer.
Egy fénycső 6500k színhőmérsékletű 500 forint direkt akvárium fölé való Sera vagy Sylvania 3-4 ezer forint.
Egyszerűen nem éri meg az árát amit linkeltél,sem fényerőben,sem fogyasztásban.

(#15044) bringasisti válasza buci30 (#15039) üzenetére


bringasisti
őstag

Mielőtt a vasárnapi ebéd helyére beteszed a hűtőbe próbáld meg: Tiszta vödörbe / nem felmosó / fele csapvíz fele a medencéből, akazd rá a szűrőt tegyél bele olyan gyógyszert amit ajánlottam és a halakat telepítsd át és ne etesd. Fedd le üveggel. Medencénél talaj kuka, és olyan kis szemű zúzalékot szerez amin a szar el tud gurulni, és a rések közt nem marad meg! Mosd ki , irány a sütő a bacik szeretik a gőzt, és mehet a medencébe . kézzel időnként keverd a vizet! A hajóroncsot egy darabig míg nem rendeződik a helyzet áztasd külön. Három nap után mehet vissza a megmaradt hal, és kétnaponta kapnak kaját

BENEFON DELTA--------N8

(#15045) bringasisti válasza Grafiqs (#15040) üzenetére


bringasisti
őstag

A led világításhoz nem értek, ha csak a hőmérséklet miatt gondolsz a beruházásra nekem egyszer 32.4 fokra ment fel a vizem tizedes vegyszerhőmérővel méve! Nem idegesítettem magam, persze reggel és este etettem. Azt tudni kell hogy van két 10 000 K fénycsövem 3s teljesen más a színük. Mikor a Tugsram márkaboltban rákérdeztem a csóka hebegett-habogott össze vissza

BENEFON DELTA--------N8

(#15046) sepsi0 válasza Grafiqs (#15040) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Én tőle (reller) vettem egy éve ledszallagot (piros, kék és fehér SMD5630 akkori legerősebb ledet) távirányító, túlméretezett táp, 6*1m led szalag (2db fehér+2db kék+2db piros) fényerőszabályzó színenként, .... ez volt kb 12eft. Kérésemre teljesen összeszerelte ingyen, profin. Én egy teherautó alu platólemezre ragasztottam (nagyon jó lett!!!). Nem vízálló tipus van kb 20cm-re a víztől és semmi gond, bár 1m*15cm-en nyitott az aki, tud párologni.
Tapasztalat:
-az elején kb két hónap után barna és szakálalga.... mindent kipróbáltam és csak a világítás erejének visszavétele segített (hátterezett aksi) nagyjából eltűnt az alga (van még egy kicsi a háttéren) viszont a növények megsínylették. Pedig van gyökértáp easy life profito, co2 rendszer...

-egy hónapja felvettem fullra a fényerőt. Növények napközben bubiznak a majdnem kihalt növények újraéledtek és nem jött eddig plusz alga. A zöldet a penge meg az ancik elintézik.

Szóval szerintem nagyon jó a ledszalag és az eladót is ajánlom, saját tapasztalat alapján. Én is kipróbálnám az új ALU sínes ledeket, de majd ha ez elromlik.
Ja az akvárium 300l 120*50*50cm és ez a ledmennyiség elég neki...

[ Szerkesztve ]

(#15047) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Lenne egy SOS kérdésem:
El szeretnék ma ültetni egy pohár zselés green aquas marsilea hirsuta-t és egy pohár sagittaria subulata-t. A kérdésem az lenne, hogy a köveim olyan 3-4 hónapja lettek kompletten átmosva, de már ha bolygatom akkor kikeveredik belőle a kosz. Szerintetek kiporszívózzam ültetés előtt a köveket vagy a növények úgyis szeretik ha van közte egykis iszap? Valakinek valami tapasztalat ezekkel a növényekkel kaocsolatban? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15048) mdk01 válasza HTCX715 (#15047) üzenetére


mdk01
addikt

Ültesd el nyugodtan. Ha el lesz ültetve akkor is fog közé menni mulm, és gondolom ez miatt nem fogod újra ültetni.:)

(#15049) HTCX715 válasza mdk01 (#15048) üzenetére


HTCX715
tag

Köszi a választ, de az az igazság, hogy már kiporszívóztam.(nem tudok nyugton maradni: ) Úgy voltam vele, hogy nem ártok. A fent említett növényekről nem tudsz valami növekedési tapasztalatot mondani lowtech-be? Félek, hogy a harcsám kitúrja őket az éjszaka.

(#15050) HTCX715


HTCX715
tag

Hatalmas hülyeséget csináltam:
Van egy 5 centis gold ancim. Akvárium rendezéskor kivettem a szőlőtőkét mert meg akartam mosni. Kivettem letettem. 15 perc mulva megfogtam és jól lesuvickoltam a jég hideg őmlő csap alatt. Miközben mostam akkor vettem észre az egyik odúban valami sárgát. Akkor villant be az én kis ancim 5 perc mosás után. Gyorsan visszatettem fástól az akváriumba ami legalább 5-8°C-al melegebb volt. Az anci kb. egy órán át meg sem moccant, de azóta bőszen takarít. Lehet bármi baja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.