Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20151) Daywalker válasza Sirandrish (#20150) üzenetére


Daywalker
addikt

Meg-meg, köszönöm!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20152) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Megjött az anyag :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20153) havri1 válasza Sirandrish (#20152) üzenetére


havri1
félisten

Hm, nekem a MatrixTrop sera zacskóban jött (kimérve) . De már nem tudom, honnan rendeltem :)
Fogok szelektálni halakat, nem jársz tényleg erre? Szentendre

[ Szerkesztve ]

havri

(#20154) Sirandrish válasza havri1 (#20153) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sajnos nem..és még hol az aki. Most egy bútort próbálok levadászni, tudod a tegnapi kis beszélgetés miatt.. 3 lakatossal is beszéltem, de egyik sem vállal ilyet. A fa meg rohadt drága...legalábbis én nem találtam 40 alatt.

Hja és kaptam tollat meg biostartot ajcsiba :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20155) havri1 válasza Sirandrish (#20154) üzenetére


havri1
félisten

Ytong is jó, az fix :)
Igen, sera toll, és azt hiszem neptun biostart volt nekem is :)

havri

(#20156) Sirandrish válasza havri1 (#20155) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az az..azt kaptam én is. De Ytongal hogy csináljam meg? Csináljak 4 lábat meg rá egy 2-3 centis bútorlapot és kész? Vagy középre még egy 5. lábat?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20157) Silentfrog válasza Sirandrish (#20156) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Úgy semmikép. Talán így jobb

[ Szerkesztve ]

(#20158) Sirandrish válasza Silentfrog (#20157) üzenetére


Sirandrish
legenda

Erről nincs valami leírás hogy pontosan mi hol mekkora és miért? csak mert az asszony is ezt mutogatja 2 napja :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20159) Silentfrog válasza Sirandrish (#20158) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Meg kel nézni az ytong tégla méretét és így nagyon könnyen ki lehet számolni , hogy miként tudod megoldani. Én egy 1000 literes akvárium alatt láttam hasonlót.

(#20160) Sirandrish válasza Silentfrog (#20159) üzenetére


Sirandrish
legenda

De a képen ez Ytong? Csak mert én 20as és 35ös láttam, ...végül is 3x20 már elég magas.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20161) Sirandrish válasza Silentfrog (#20159) üzenetére


Sirandrish
legenda

Viszont szerintem arra a polcra be se férne a szűrő..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20162) havri1 válasza Sirandrish (#20161) üzenetére


havri1
félisten

Én nem tennék polcot. Akksi hosszától függően 3 vagy 4 ytong oszlop, és rá erős lap, szűrő a földön.
Viszont a konyhai bútorlap nem olcsó, métere 7e körül megy.

havri

(#20163) Sirandrish válasza havri1 (#20162) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én sem teszek polcot mert felesleges..nem férne be a szűrő.
Viszont lehet rám mosolygott a szerencse..találtam egy emberkét aki szögvasból tudna nekem csinálni és elég jó áron is dolgozik. Bár gondolom bútorlap attól még kéne.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20164) Silentfrog válasza Sirandrish (#20163) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem a tégla az olcsóbb megoldás, és persze nem kell neked polc se, hisz akkor nem férne el a szűrőd alatta. Bútorlap mindenképp, kell de ha eléggé alá van támasztva akkor szerintem nem kell a munkalap, elég a bútorlap.

[ Szerkesztve ]

(#20165) bringasisti válasza Silentfrog (#20159) üzenetére


bringasisti
őstag

200*600 as és az 5 centi vastagnál indul

BENEFON DELTA--------N8

(#20166) bringasisti válasza Sirandrish (#20163) üzenetére


bringasisti
őstag

Nincs olyan szögvas ami jó lenne. Vastagfalú ZÁRTSZELVÉNY

BENEFON DELTA--------N8

(#20167) Sirandrish válasza Silentfrog (#20164) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem feltétlenül mondanám hogy olcsóbb. Mármint egy Ytong 60x20x20as 1100ft körül van..és ebből kell legalább 9. Az már 10K és akkor van 3 lábam :)

bringasisti Megírtam az emberkének..kíváncsi vagyok hogy hogyan befolyásolja az árat...de a végén megint az Ytong lesz a befutó :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20168) jegenye77 válasza Silentfrog (#20157) üzenetére


jegenye77
addikt

Jó ez az ytong - os megoldás.
Annyi, hogy én fabirkálnék rá ajtókat, hogy ne látszódjon a kábelköteg, szűrő, elosztó és egyéb dolgok.(nálam pl. : fűtés, co2 palack, uv sterilizáló, na meg ezer apró dolog)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20169) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Amúgy az ytongot mivel lehet festeni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20170) bringasisti válasza Sirandrish (#20169) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez egy szivacs szerű anyag, porlik ezért be kell vakolni

BENEFON DELTA--------N8

(#20171) Sirandrish válasza bringasisti (#20170) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont ezért kérdeztem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20172) bringasisti válasza Sirandrish (#20171) üzenetére


bringasisti
őstag

Este teszek fel képet hogy néz ki közelről maga tégla

BENEFON DELTA--------N8

(#20173) Sirandrish válasza bringasisti (#20172) üzenetére


Sirandrish
legenda

Rendben, köszönöm

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20174) havri1 válasza Sirandrish (#20173) üzenetére


havri1
félisten

Gyorsan le lehet "vakolni", gipsz vagy valami hasonló szivacsos szerkezetű, sima sűrű fogas fa fűrésszel nagyon könnyen formálható. Mondjuk a fűrész utána kuka, kimegy az éle. Én rigips cuccal vakoltam be (fürdőszoba). Mire végeztem, már lehetett is festeni, beszívja a nedvességet.
Nekem aksi alá nem tudom, hogyan lehetne megoldani, laminált parketta van, és nem fix, mozog. Súly alatt hihetetlenül deformálódik. Tehát ha leraknám, a vízszintes nem lenne mérvadó, aksi tuti megmozgatná. Meg azt se tudom, laminált lapra hogyan rögzítsem.

havri

(#20175) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Sirandrish: Csak hogy megkavarjalak :) Zártszelvény állvány rajta egy bútorlap: mindent kibír. Kívülről meg függönyszoknyával vagy bútorlappal be lehet takarni.

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#20176) Sirandrish válasza Shrimplandhu (#20175) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem kavartal be. ..én is inkább afelé hajlok. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20177) Sirandrish válasza havri1 (#20174) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez lesz a vész terv. Nem tudom meggyőzni magam hogy ezt csináljam. Persze függ meg az ártól :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20178) bringasisti válasza Shrimplandhu (#20175) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem miden medencém így van megcsinálva + még egy polifom egycentis a tetejére.

BENEFON DELTA--------N8

(#20179) bringasisti válasza Sirandrish (#20173) üzenetére


bringasisti
őstag

A külső szűrő ne kerüljön nagyon mélyre az akvárium alatt

BENEFON DELTA--------N8

(#20180) bringasisti


bringasisti
őstag

Az hogy be fogatta a rendszer a képet az még elmegy, de hogy ilyen életlen is lett....

BENEFON DELTA--------N8

(#20181) Sirandrish válasza bringasisti (#20179) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mi számít nagyon melynek?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20182) bringasisti válasza Sirandrish (#20181) üzenetére


bringasisti
őstag

A kép minősége nagyon leromlott, de a lényeg azért látszik.

BENEFON DELTA--------N8

(#20183) Sirandrish válasza bringasisti (#20182) üzenetére


Sirandrish
legenda

Otthon tudom majd csak meg nézni mert telon ugy se látok semmit

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20184) Daywalker


Daywalker
addikt

No, vegul vettem egy hydor kulso futot, igy az se foglalja a helyet az akiban. Remelem megerte a penzt..

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20185) jegenye77 válasza Daywalker (#20184) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem is az van. Nagyon jól teljesít.
Lemértem többször is és tartotta azt a hőmérsékletet ami be volt állítva elég pontosan. Így nincs mérő se az aksiba :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20186) myk74


myk74
senior tag

Egy ilyen diffit hogyan töltök fel vízzel?
[link]

Eltörtem az újat és olyat keresek amit nem lehet szétszedni,így a szorító gyűrűt sem tudom majd eltörni! :DDD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20187) Daywalker válasza jegenye77 (#20185) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

Holnap összerakom, hétfőn jönnek a növények, feltöltöm és indul a bejáratás. Már nagyon kíváncsi vagyok. Eddig """"szerencse"""" (bár ez a kifejezés jelen esetben szerencsétlen) hogy nem töltöttem fel, mert szegény vadászgörényünk ma költözött át az örök vadászmezőkre (11 éves volt, túlélte bőven a várható korát), így még most az utolsó pillanatba át kell rakni az egészet akváriumot és szekrényt máshova.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20188) turbulencia8 válasza jegenye77 (#20185) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem is tudtam eddig ilynerol, nagyon praktikusnak tunik. Telire fogok venni en is!

(#20189) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Újabb lépéssel közelebb :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20190) Silentfrog válasza Sirandrish (#20189) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szuper! ;) Milyen fénycsövek vannak benne?

[ Szerkesztve ]

(#20191) Sirandrish válasza Silentfrog (#20190) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát azt mondták hogy nem lehet cserélni amíg akciós így egy 6500K-s és egy Plant. De mint látod mellette a karton "hengert"...abba egy másik 6500K-s cső van. :K
Gondoltam a szikláknak annyira nem kell a plant :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20192) Silentfrog válasza Sirandrish (#20191) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kezdesz belejönni ebbe úgy látom! :DDD

(#20193) Sirandrish válasza Silentfrog (#20192) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szépen lassan tanulok...pl tőled :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20194) Silentfrog válasza Sirandrish (#20193) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Meg az okosabbaktól! :P ;]

(#20195) Sirandrish válasza Silentfrog (#20194) üzenetére


Sirandrish
legenda

De a többieket nem zaklattam több száz privin keresztül :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20196) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez milyen lehet?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20197) Silentfrog válasza Sirandrish (#20196) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem a színes márvány , vagy bazalt jobban tetszik.

(#20198) Sirandrish válasza Silentfrog (#20197) üzenetére


Sirandrish
legenda

Maradok is a korall márvány zúzaléknál...nekem is jobban tetszik..főleg a színe :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20199) havri1


havri1
félisten

Zöld pontalga mitől jön elő?

havri

(#20200) havri1


havri1
félisten

A 12/16 os EHEIM ECO-nak a csövét úgy döntöttem, kipucolom, nagyon barna volt, de ami a lényeg, a flow iszonyatosan leesett. Mivel a szűrőben a szivacsot ~2 hónapja kimostam (Siporaxot nem, ne dem is volt láthatóan szennyezett), nem történt érdemi változás, maradt a cső.
Valami iszonyat mennyiségű barna alga/baktérium mittudomén mi volt benne! Most, mintha új lenne a szűrő, tolja ezerrel a vizet. De..A csapokat is leszedve észrevettem, hogy a csap átmérője brutálisan kicsi.
Igaz nem az akvarisztikában, hanem autóknál (turbó) érvényesül, ha leszűkítjük valahol, fojtást teszünk bele, az kihat ugye az egész teljesítményre. Nos, itt ez nem érvényesül?
Hiába a 12mm belső átmérő a csőnél, ha a csapban a fele sincs.
Csapot kiiktatva jobb az átfolyás ?

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.