Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21101) Sirandrish válasza mdk01 (#21100) üzenetére


Sirandrish
legenda

A lényeg hogy jó legyen. Amúgy a csóka is rettentő kedves. Növényt/halat, bármit beszerez.
Most pl hozott magával üvegvágót hogy kérek-e etető lukat a tetőre, kértem aztán bele is vágta :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21102) Skillet válasza Sirandrish (#21101) üzenetére


Skillet
addikt

de jó lenne egy szép nagy aki. nekem az álmom egy 200x50x50-es :) azt hiszem, azzal már ellennék.
csinálnék hozzá egy csinos bútort... hmmm. csak előbb költözni kellene végre :D
neked milyen alatta a bútor? bírni fogja a strapát?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21103) Silentfrog válasza Skillet (#21102) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pont ekkora akváriumra kértem ár ajánlatot. Nem is drága 45 ezer forint. A 220X50X50-es meg 50 ezer lenne.
Nekem most ez van tervbe véve, csak nincs elég nagy falfelületem hozzá. :(

(#21104) Skillet válasza Silentfrog (#21103) üzenetére


Skillet
addikt

jaja. kertes ház van tervben, de... ki tudja mikor. már nagyon esedékes, csak nem találunk megfelelőt. lehet építkezni kellene. minden estre most nem férne el sehol, így is szűkösen vagyunk.
szóval igen. ezeket a hosszú akikat tartom igazán impozánsnak.
persze, nem túl drága az a félszáz pénz érte... csak a velejárói :) még egy raklap aljzat, új bútor...még akkor is, ha magam csinálom, okosabb szűrés és világítás, fűtés stb. szóval a vége azért csinos lenne :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21105) Silentfrog válasza Skillet (#21104) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én ytong téglaállványt gondoltam, egy vastag munkalappal a tetején. Az elejét meg le lehet fedni bútorlappal, vagy a téglát levakolni és lefesteni, és akkor olyan mintha oszlopokon volna az akvárium. Legalább is az elképzelés ez.
Viszont egy 570 literes 2.2 méter hosszú akváriumot már nem lehet szűrni kicsi külső szűrőkkel, ez a legdrágább tétel.
A világítás is kijönne 15 ezerből, ledszalagos megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#21106) bringasisti válasza Skillet (#21104) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy ekkora medencénél az üveg költség 20 %

BENEFON DELTA--------N8

(#21107) Sirandrish válasza Skillet (#21102) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát őszintén remélem.
Ilyen kivülről

Ilyen alulról a teteje

És itt van még 1-2 kép

A csóka mikor meglátta (aki hozta az akit) azt mondta hogy "nah ez stabil, aki ezt csinálta az profi"...ez picit megnyugtatott . :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21108) Skillet válasza Sirandrish (#21107) üzenetére


Skillet
addikt

hopp. :) igen, ezt nem tudtam. ez valóban eléggé masszív lenne még 3x ekkora akinak is. :D
de amúgy miért lett zártszelvényből, miért nem csak bútorlapból? bár, lehet így még talán olcsóbb is?
én még 500 liter alá is megcsinálnám kizárólag bútorlapból.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21109) Daywalker válasza Skillet (#21108) üzenetére


Daywalker
addikt

Sógoroméknál 550 liter van bútorlapból készített szekrényen és bőven elbírja. Atomtámadás ellen nem jó, de az ellen a zártszelvény sem véd :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21110) Sirandrish válasza Skillet (#21108) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem mindenki azt mondta hogy ekkora aki alá már nem érdemes bútorlapból.
Persze biztosan meg lehet csinálni, de emellett nyugodtabban alszom...
Ráadásul így burkolva még jól is néz ki :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21111) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Kérdés..
FB-n is kérdeztem de mindenki mást mond ahogy azt szokták ugye :D
Szóval a szűrő nyomó és szívó ágát hogy helyezzem el?
Azt tudom hogy az esőztetőt felfele forgassam majd hogy kicsit mozgassa a vízfelszínt, de egymáshoz képest hol helyezzem el?
Egymás alatt vagy egymással szemben?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21112) Skillet válasza Daywalker (#21109) üzenetére


Skillet
addikt

igen, okosan megkomponálva szerintem elég nagy medencéket rá lehet pakolni.
nálam a hátsó lap telibe bútorlap és 30 centinként van függőleges lap. ezt még lehet fokozni, ha szükség van rá, pl keresztmerevítőkkel.
persze bajt nem csinált a zártszelvényes megoldással sem, csak szerintem felesleges.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21113) Daywalker válasza Sirandrish (#21111) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem mindig azt mondták, hogy egy oldalon legyenek, hogy megforduljon a víz az akváriumban. De majd az okosak megmondják.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21114) Sirandrish válasza Daywalker (#21113) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is így tudom, de az FB-n már megint megkavartak rendesen..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21115) Skillet válasza Sirandrish (#21114) üzenetére


Skillet
addikt

ne fészbúúkkkozzáááááá! inkább nyarajjjjááá!
KATT
:DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21116) Sirandrish válasza Skillet (#21115) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ismerem..:D
A legfrissebb paródiájuk viszont mindent üt...egyszerűen zseniális :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21117) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#21111) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Ez "vallási" kérdés. Van aki komolyan veszi és áramlástechnikai ábrákkal modellezi van aki meg csak úgy berakja. És a kettő között rengeteg állomás :)
Próbáld ki az "egyoldalast" aztán ha valahol nagyon megül a mulm majd áthelyezed.

http://shrimpland.hu/

(#21118) Sirandrish válasza Shrimplandhu (#21117) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha egy ponton gyűlne az nem lenne rossz, mert azt pillanatok alatt kiporszívóznám :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21119) kcsa


kcsa
veterán

Sziasztok,

Felkavarnám az állóvizet (höhö), hogy egyformán utálhassatok a hozzá nem értésem miatt :D

Kicsi 60 literes akvárium, akasztós Eheim (Liberty 130) szűrővel, benne a gyári betétek (szivacs, bio és aktívszén cartridge).

Ha jó akarok lenni a halakkal (amik tíz darab neonok), akkor miféle szűrés-dolgozás kellhet még nekik?
Kellhet még valami spéci szűrés/anyag/tudás akármi? Igazából azért kérdezem, mert elkezdtem nézegetni a webshopok tartalmát, ugyanis kicsit drágállom a cartridge árát, és lehet érdemes lenne sima szűrőanyaggal feltölteni a szűrőt. Érdemes? Lehet?

Külső szűrőt azért nem vennék, mostanában nincs sok kedvem. Ha értitek.
Csendben hozzáteszem hogy túl nagy probléma nem lehet, egész jól bírják a halak az elmúlt pár hónapban :)

Bónusz kérdés: igaz, hogy aktívszenet ki kell venni ha már beállt a víz?

(#21120) havri1 válasza kcsa (#21119) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Nekem az 54l medencében belső szűrővel, és egy kis szat gyantával, heti kb 30% os vizcserenel nem volt gond. Bő egy évig ment, elhullás nélkül.
Most egy éve már faterom tolja vele, semmi hiba...

havri

(#21121) Silentfrog válasza kcsa (#21119) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha meg beállt a víz és régóta van bent a szűrőbe a szén és nem por akkor maradhat. Ha por és kis tasiban van akkor kiveheted,mert nem nincs haszna.

(#21122) Sirandrish


Sirandrish
legenda

ELINDULT!!!
A dekoráció egyelőre marad ilyen kezdetleges...télen másra megy el a pénz :B
Persze majd még növény kerül be, de saccperkábé ilyen lesz most néhány hónapig...csak tisztább vízzel remélhetőleg :D

Lehet savazni bírom :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21123) Silentfrog válasza Sirandrish (#21122) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha egy hét múlva letisztul a víz akkor máshogy fog kinézni! :) Jó lesz ez! :C

[ Szerkesztve ]

(#21124) Sirandrish válasza Silentfrog (#21123) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem bejön...persze tiszta vízzel biztos szebb lesz.:)
Amúgy a sarokban jó helyen van a szívó ág vagy középen jobb lenne?

Látod milyen fasza szőlőim vannak? :P

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21125) Silentfrog válasza Sirandrish (#21124) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bal oldalt hátul van a szívó és mellette hosszába az esőztető vízszintesen. Így tökéletes! :K

Ismerős, de hol a többi? :P

[ Szerkesztve ]

(#21126) Sirandrish válasza Silentfrog (#21125) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jaja pont ugy van elhelyezve.
Ez a full második adag..az első adag a 100asba maradt.
Még van egy hosszú a kövek mögött a homokba nyomva mert az még makacskodik és nem hajlandó lennt maradni :D

Van még? :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21127) Silentfrog válasza Sirandrish (#21126) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Van, én mondta, hogy vidd el azokat is! :DDD

(#21128) Sirandrish válasza Silentfrog (#21127) üzenetére


Sirandrish
legenda

Komolyan van? :D Namááár...képet privátban..MOST! :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21129) Silentfrog válasza Sirandrish (#21128) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Volt is, azok az egyenes ágak. . Az ágas bogasokat már elvitted! :)

[ Szerkesztve ]

(#21130) Sirandrish válasza Silentfrog (#21129) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hjaaa...egyenest is vettem már tőled..mint mondottam, ott van a kövek mögött :)
Nah nem baj..akkor a kövi csomagban csak halucik lesznek :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21131) kcsa válasza kcsa (#21119) üzenetére


kcsa
veterán

És a szűrőanyag kérdésről mit gondoltok?

(#21132) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

200 Lityis akváriumhoz van egy külső ATMAN 3338-am (1200l/h). A szűrőnek éjjel nappal kell menni? Továbbá etetéskor sem kell kikapcsolni?

(#21133) havri1 válasza AndrewTdi (#21132) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Szűrőt sose kapcsolunk ki!!!
Természetesen állandóan kell mennie. Etetésnél sem szoktam már kikapcsolni, megtaláltam annak módját, hogy még a legapróbb cycloipsot is be tudom adni nekik úgy, hogy a 2 külső szűrő ellenére is megeszik a nagyrészét.
(Többször keveset, nem egyszerre).

Ha kikapcsolod a szűrőt, a bacik megfulladnak az áramlás hiánya miatt.
Meg ha sokat áll, induláskor olyan smötyit lök ki, hogy öröm nézni..:)
A rotornak sem tesz jót a ki be kapcsolgatás. (EHEIM és Tetra is csattan olyat induláskor, hogy csak na)

[ Szerkesztve ]

havri

(#21134) AndrewTdi válasza havri1 (#21133) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszi

(#21135) havri1 válasza AndrewTdi (#21134) üzenetére


havri1
félisten

Mivel etetsz, hogy gond az áramlás?

havri

(#21136) laspring


laspring
tag

Easy Carbo adagolására milyen ajánlás van?
Mármint pontosan arra vonatkozóan, hogy a nap melyik szakában legjobb beadagolni?
Világítás felkapcsolásától függően kell?

(#21137) claire78 válasza claire78 (#21027) üzenetére


claire78
senior tag

Valakinek van tapasztalata az aquaZ.hu-val??
Egy hét alatt még nem sikerült feladni a cuccot és nem is érem el őket telefonon, ki vannak kapcsolva.
Azt hiszem ez volt az első és utolsó rendelésem tőlük.. :W

(#21138) havri1 válasza claire78 (#21137) üzenetére


havri1
félisten

Előreutalással fizettél?

havri

(#21139) claire78 válasza havri1 (#21138) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, de csak 4E-t.
Komoly boltnak tűnt..

(#21140) Daywalker válasza claire78 (#21139) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha paypal akkor vissza tudod vonni, ha sima utalás, akkor ... :( Fel kell jelenteni...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21141) Osynho válasza laspring (#21136) üzenetére


Osynho
addikt

Világítás felkapcsolás előtt, vagy egy időben célszerű.

Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ennyi növényhez, 2x18W világításhoz, nem túl sok halhoz, 112l-be szükséges-e egyáltalán adagolni? Tudtommal főleg erősebb világításnál hatásos, hiszen ez eleve kell a növényeknek, hogy több tápanyagok vegyenek fel. Napi 2ml profito megy bele, kipróbáltam egy 40ml-es liqui carbot, egetverő változást nem tapasztaltam. Küzdök az algásodással, de most, hogy 7 órára csökkent a világítás, meg viszonylag sok a növény, javult a dolog, kérdés, hogy mekkora szerepe van ebben a carbonak? Lassan elfogy, kipróbálom, mi történik, ha nem öntök bele. :U

[ Szerkesztve ]

(#21142) bringasisti válasza claire78 (#21139) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom mit rendeltél de itt többször írtuk hogy az ABC-ZOO jó árakon dolgozik, és utólag kell csengetni mikor a portéka a kezedben van

BENEFON DELTA--------N8

(#21143) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Az uj akiba szerintetek rakhatok növendék Veliférákat?
Sajnos sügér eleség lesz belőlük, de ha beletehetném akkor nem kéne a nevelde akit és kerülgetnem.
Lényegében a kérdés arra irányul hogy a szűrő nem szívná be őket? Gondolom ez kicsit komolyabb szívóerővel rendelkezik mint a belsők..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21144) claire78 válasza bringasisti (#21142) üzenetére


claire78
senior tag

Ismerem az említett webshopot, de sajnos ott nincs Matrix Trop. :(
De úgy tűnik itt sincs...

(#21145) Silentfrog válasza Sirandrish (#21143) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amikor takarítottam egyszer régen a Tetratec szűrőmet a szívó csonkra elfelejtettem visszatenni a végét. Egy 6 centis nyasszai karcsúsügért szívott be a szűrő Egyből szétszedtem, mert fél szemmel láttam, hogy valami megy a csőbe ,de szegényen már nem lehetett segíteni.

Ami befér a rácsos végen azt előbb utóbb be fogja szívni. Bár a kisebb halak megúszhatják a szűrőben.

(#21146) Skillet válasza claire78 (#21144) üzenetére


Skillet
addikt

Én a tropicalfish-től rendeltem.
KATT
Már jelezték, hogy a héten postázzák.
Ma pedig megjött emag-tól az easycarbo. Nem rossz ez az emag az ingyen postával. Tényleg csak a pickpack pont hiányzik. Ez ma újra megerősítést nyert. 10 körül jött sms, hogy 12-13 óra között jön a futár. 3-kor még mindig őt vártuk. Hívtuk telefonon a központot is, de csak várakoztatott a roboribi, pár perc után inkább leraktam a telefont és asszonnyal elindultunk savoya-parkba. Aztán persze hívott a futár 1/4 5-kor, úgyhogy hazaugrottunk.... nyűg. Pickpack pont nagy találmány!
Sajnos sok helyen nincs. Mindegy. Kicsit nyűg, de ingyen postával megérte, maga a carbo szintén nagyon jó áron volt.
A héten még green aqua-ba akarunk eljutni.
Skacok. Növényeket honnan, kitől lehetne beszerezni, venni, cserélni? Akvarista.hu eléggé kis halott.
Persze boltból is lehet, de mindig jobban favorizáltam a más akvaristáktól való beszerzést. Beszélgetés, eszmecsere :) meg amúgy is, emlékszem, amikor toppon volt az akim, szinte hetente adtam oda ingyen a növényeket, demersumból annyi volt, hogy csak...
Sokan ritkítanak max pár hetente.
:)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21147) Silentfrog válasza Skillet (#21146) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Fb-on vannak akvarista csoportok ott szoktak növényeket, halat és szinte bármit árulni ami az akvarisztikával kapcsolatos.

/ Az Akvaristák, és a Magyar akvaristák talán a két legtöbb és legaktívabb FB. csoport. Jelentkezni kell a csoportba mert zárt,de egy napon belül felvesznek bárkit/

(#21148) Skillet válasza Silentfrog (#21147) üzenetére


Skillet
addikt

A frászbúk nem nagy kedvencem, de autózás miatt is el kellett fogadjam. Szóval azt hiszem ez is menni fog :)
Rengeteg fórumot megölt a fb. Változnak az idők, ez van.
nagyon köszönöm a tippet :R
KATT
Ez az egyik? A másikat nem találom... be tudod linkelni?
Köszi
Asszem a másik is megkerült
KATT
Vidám lesz ennyi felé lenni :) jó lenne minden egy helyen :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21149) Sirandrish válasza Silentfrog (#21145) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nekem most néhány hónapig nem áll szándékomban szétszedni a szűrőt, szóval majd akkor kerülnek át ha van ami levadássza őket :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21150) Daywalker válasza Skillet (#21146) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem akarok igazságot tenni, mert látom ez a pickpackpont a vesszőparipád. Én csak azért szeretem, mert olcsóbb min a posta, de az ingyen futárnál nincs jobb. Késik...és? Pickpackpontnál sem tudod mikor jön. Persze kapsz SMS-t, ami marha jó, ha ott van a szomszédban. Ha nincs, akkor el kell mászni érte...ja és volt már, hogy fél órát szobroztam a pickpackponton, mert valamiért az istennek sem akarta a rendszer fogadni a fizetést és az adatokat. Szóval én maradok a kényelmes megoldásnál és otthon várok, addig tudok mit csinálni. Ha jön a futár, akkor eszemben sincs elmenni a sehova. Szóval a hazarohanást magadnak köszönheted:) Látom te sem vagy egy türelmes ember... ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.