Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) Silentfrog válasza SSJmeszes (#21950) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ők mindig ilyen nyugodtak? Olyan fura, hogy etetéskor csak néznek, alig marnak a kajára.

(#21952) SSJmeszes válasza Silentfrog (#21951) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Sajnos kezdetek óta félénkek.. Félnek, ijedeznek..:-/
Így nem is nagyon bátorkodnak odajönni.. Csak az első etetésnél jönnek oda óvatosan..
De akkor is sokszor meg ijednek, pedig meg sem mozdulok, de valamitől mégis.. Nagyon sajnálom egyébként.
Az előző garnitúra diszkoszok olyannyira kezesek voltak, hogy akár kézből etethettem volna őket.. Meg ha könyékig voltam az akvában jöttek oda okoskodni, hogy mit csinálok.:DD Egyszer véletlen az algakaparóval majdnem a fejét vettem egyszer, még szerencse, hogy épp időben észrevettem..:D Azokat nagyon bírtam, hogy egyből jöttek oda agyalni.:D

Plusz ugye írtam is, hogy nem ez volt az napi első kajájuk, ilyenkor kevésbé érdekeltek a kajálásban.

A videón is látszik, mikor nyúlok a csipeszért megijednek.. na ez sajnos nem ritkaság.. Van mikor annyira, hogy majd kiugrik..:-/

Itt látható: [link]

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21953) Silentfrog válasza SSJmeszes (#21952) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mi történt az előző generációval? Ők is 10 évig elélnek, ha jól tudom. Eladtad, vagy elpusztultak?

Nagyon érdekes ez a megijedés a halak részéről. Amit tenyésztőtől vettem azok nagyon kezesek mind, ki tudnám venni kézzel az akváriumból. Pedig ahonnan jöttek ott szinte napi szinten kergetik őket hálóval mikor kivesznek egy párat a neveldéből. Ezek sosem féltek.
Amik meg itt itt nőttek fel azok meg meg nagyon félnek. A franc sem érti.

Nálam a nevelde akváriumba ha kivettem halat akkor a második hálózás után úgy féltek, hogyha arra mentem majd kiugrottak az akváriumból. koppantak az üvegtetőn szegények.

[ Szerkesztve ]

(#21954) #90933760 válasza SSJmeszes (#21948) üzenetére


#90933760
törölt tag

Királyul néz ki. Azok a pirannyák elég félősek. :DDD

(#21955) SSJmeszes válasza Silentfrog (#21953) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Elajándékoztam, mert akkor amikor ők voltak, kényesebb növények mellett döntöttem, és a kettő nem mehetett egyszerre. Gondolom nem kell mondanom miért. Viszont a növényes akvába ekkora méretnél majd rámegy az ember gatyája. Tápozás, fénycsőcserélgetés stb.. Tehát nagyon költséges volt. Ezután döntöttem úgy, hogy csökkentem a költségeket és csinálok egy egyszerűen tartható növényes diszkoszos akvát.. amit most látsz. Itt ugye elég a legolcsóbb tápozás, ami messze nem olyan drága mint a kényes növények. És ugye a fénycsöveket se cseréltem azóta se.. Aminek szála legalább 6-8e. ft.. bár nem tudom mostanában nem követtem mi mennyi.

Baltoafarkas: Köszi.:D Hát ezek már csak ilyen piráják..!:D

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21956) Silentfrog válasza SSJmeszes (#21955) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem tetszik így is, nagyon szép! :K

Apropó fénycső!

Ha esetleg valakit érdekelne van két darab nem használt ODYSSEA / SYLVANIA T5 LUXLINE (6500K) 54 W fénycsöveim eladó.
Megvettem a lámpát és a csöveket, de nem használtam, leddel világítok.
Hódmezővásárhely, Szeged, Orosházára át tudom vinni.

(#21957) Silentfrog válasza SSJmeszes (#21952) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam ennyire kezesek a sügérek! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21958) SSJmeszes válasza Silentfrog (#21957) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

:C Ők is nagyon aranyosak és szépek, nagyon csípem az ilyen halakat amiket meglehet fogni..
Nyomtam is egy tetsziket a vidire..:P
Azt elfelejtettem írni, hogy az én előzőimet is meglehetett kézzel fogni és simogatni.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21959) Silentfrog válasza SSJmeszes (#21958) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez egy esti videó, itt már csak kevés led világít. Annyira játékosak, hogy körbe körbe úszkálnak a kezembe. Gyanítom kaját tarhálnak inkább mint játszanak de nagyon jó pofák.

Este ha már semmi sem világít felettük akkor nem is megyek az akvárium közelébe, mert ha nem látnak akkor nagyon meg tudnak ijedni az árnyékoktól.

(#21960) Dell XPS válasza SSJmeszes (#21948) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szép nagyon az aksi! :K

Üdv, Dell XPS

(#21961) Dell XPS válasza Vampire Bat (#21946) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem folyamatosan "terheld" a vizet, főleg, hogy pár nap múlva lesz csak egy hónapos az indítás. Így látod a változást, a nővények pedig nőnek, erősödnek, ami a lényeg egy túltelepítésnél (is). 5db ? :)

Üdv, Dell XPS

(#21962) Sirandrish válasza SSJmeszes (#21952) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem is vettem észre elsőre, de tényleg eléggé megrémülnek

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21963) Vampire Bat válasza Dell XPS (#21961) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Oké,köszi a választ,akkor nem egyszerre fogom bővíteni őket.

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21964) Dell XPS válasza Vampire Bat (#21963) üzenetére


Dell XPS
veterán

Néztem a 100L -es akváriumodat, szintén nagyon rendben van. Nagyon szép és csodálatosak a növények (!). :K

Mivel tápozol és hogyan ? :)

Üdv, Dell XPS

(#21965) Vampire Bat válasza Dell XPS (#21964) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Köszi :B
Az a vicc az egészben,hogy semmivel :DDD
Használtam Easy life profitot,de amikor elfogyott,akkor azt vettem észre,hogy elkezdtek nőni a növények.Azt hiszem tudom,hogy miért van,de nem biztos.Szerintem azért van,mert nem központi vizünk van,tehát a vizünkben nincs klór.Viszont nagyon kemény.Egyszer próbáltam,hogy felforraltam a vizet,amitől azért szokott csökkenni a ph értéke a víznek,de ez maradt ugyan annyi,és egy másik fórumon azt írták,hogy akkor biztos nagy a víz nitrogén tartalma.Szerintem ezért nem kell tápoznom,vagy tudja a fene :N
:R :R :R

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21966) noxon


noxon
őstag

Sehogy nem vagyok elégedett az áramlással :( Tegnap felemeltem pár nagyobb sziklát és alatta állt a piszok :O

Most a külső szűrőn kívűl egy vízforgató pumpa van még, de az csak az aljzat elülső részét vagy a hátsó részét tudja rendesen mozgásban tartani, elől nincs is leüllepedve kosz, de hátúl a köveknél...

Most vagy teszek be még egy vízforgatót, hogy hátul is mozgásban legyen vagy nem tudom. :F

We live in a simulated world...

(#21967) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Atman 3338-as külső szűrő összeszerelésében tud nekem valaki segíteni? Kicsit elakadtam a sok cső meg műanyag legótengerben. :DD

Ha a fűtő szemből nézve bal hátsó üvegen van, akkor melyik oldalra kell tenni a szívó és melyik oldalra a nyomó ágat?

Köszi!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21968) havri1 válasza Dj Sügi (#21967) üzenetére


havri1
félisten

A szívó és a nyomó ugyanazon oldalon legyen.

havri

(#21969) noxon válasza Dj Sügi (#21967) üzenetére


noxon
őstag

Keress rá youtubon, biztos erről a szűrőről is van sok féle videó hogyan kell össze szerelni. Én is így raktam össze a sajátom.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21970) Dj Sügi válasza havri1 (#21968) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Itt vannak a legókészlet darabjai. Fogalmam sincs hogyan kellene összerakni, illetve, hogy minden darab kell-e belőle?

noxon: Már megvolt, nem sok mindent találni róla. Az is vicces, hogy leírást sem adtak hozzá, csak az oldalán találni pár képet, mit hogy, de az nekem semmit nem mond szinte.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21971) biomassza válasza Dj Sügi (#21970) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nem kell mind - a kifolyó oldalon vagy az esőztetőt teszed fel (a furulya) - és a medence hosszától függ, hogy mindkettőt vagy csak egyet, vagy a tölcsérszerű izét.

Ha ezt megnézed a 3. oldalon jobbra lent van egy kép, az esőztetős verzióról. Annyi a különbség, hogy a 19. jelű cső nálad nem egy darab.

[ Szerkesztve ]

(#21972) Dj Sügi válasza biomassza (#21971) üzenetére


Dj Sügi
őstag

És melyiket célszerű feltenni az esőztetőt vagy a tölcsért? Itt a fórumon a tölcséreset láttam szinte mindenkinél. A rövidebb görbített csőre kell tenni a kis kosarat, ahonnan szívja a vizet vagy a hosszúra?
Fűtő másik oldalon legyen vagy mellette?

Mennyire legyen a szívó ágon a kosár az aljától? És tölcsér mennyire legyen hozzá közel és mennyire érjen bele a vízbe?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21973) bringasisti válasza Dj Sügi (#21972) üzenetére


bringasisti
őstag

Az esőztető akkor kell ha kis halak miatt nem szabad kavarni a vizet, a tölcsér nagy halaknál akik már tudnak úszni hogy legyen vízmozgás ami a kulát a szívócsonkhoz sodorja

BENEFON DELTA--------N8

(#21974) Sirandrish válasza bringasisti (#21973) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sügeres akinál is jobb a Lily? Illetve Sarokba is jó? Én a tető miatt nem tudnám középre rakni, csak a bal hátsó sarokba. Persze ott el tudnám forgatni hogy kb a szemben lévő fal közepére fújjon..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21975) bringasisti válasza Sirandrish (#21974) üzenetére


bringasisti
őstag

Tulajdonképp halak fajtájától szerintem mindegy lényeg hogy a kis halak ne kerüljenek centrifugába, a nagyoknál meg forogjon a víz hogy mindenhol legyen friss víz és a kula a helyére meneteljen.

BENEFON DELTA--------N8

(#21976) Sirandrish válasza bringasisti (#21975) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt a mostani "rendszerrel" is elérem szerencsére.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21977) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah megérte mostanáig várni, ugyanis ma kapott egy kis akciót a Purigen, így 6800 forint volt csak a 250milis :)
Oké hogy csak 500forint de így gyakorlatilag ingyen volt a zsák amit rendeltem hozzá.

Gondolkodtam még hogy lily-n is, de az még kimarad...ha már megvettem a powerheadet akkor használjam már :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21978) Dj Sügi válasza bringasisti (#21973) üzenetére


Dj Sügi
őstag

neon, guppi, zebradánió, stb? Akkor esőztető kell?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21979) Dj Sügi válasza Dj Sügi (#21978) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Csobogósra kell állítani, vagy elég ha a vizet fodrozza a tetején?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21980) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21979) üzenetére


jegenye77
addikt

Elég ha fodrozza.
Fotó lesz? (legyen ;) )

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21981) bringasisti válasza Dj Sügi (#21978) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát nem is tudom. 1200 az elég nagy teljesítmény, én megpórbálnám fokozatosan a furatokat felfúrni a cső hosszába esetleg még betenni + ba mert így átgondolva az egyik megoldás kicsit sok a másik kicsit túl lefojtott

BENEFON DELTA--------N8

(#21982) Skillet válasza bringasisti (#21981) üzenetére


Skillet
addikt

Nálam 120 literre van ugyanez a szűrő, annó esőztetővel, egy ideje lily-vel. Emellett megy egy 500-as juwel belső szűrő és egy eheim skim 350. Nem nagy az áramlás.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21983) Dj Sügi válasza bringasisti (#21981) üzenetére


Dj Sügi
őstag

A tölcsér alakúnak elég nagy "huzatja" van, még az aljában is áramlik rendesen. Kavarja az aljzatot is, egyelőre félek, hogy ne sodorja ki az 1 napja telepített kis növényeimet. Ha majd megkapaszkodnak a gyökerükkel, akkor nem lesz gond.

Fotót majd teszek fel, egyelőre hal és garnéla még nincs benne, várok, hogy tisztuljon a víz egy kicsit.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21984) bringasisti válasza Dj Sügi (#21983) üzenetére


bringasisti
őstag

A talaj alatt ha van szúnyogháló nem árt

BENEFON DELTA--------N8

(#21985) Silentfrog válasza Sirandrish (#21977) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Merre akciós?

(#21986) Sirandrish válasza Silentfrog (#21985) üzenetére


Sirandrish
legenda

Greenaqua

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21987) noxon


noxon
őstag

Az ilyen és hasonló vízforgatókkal van valakinek tapasztalata? Vajon mennyire kavarja a vízet az aljzat közelében is? Mert nekem ez lenne a lényeg.

We live in a simulated world...

(#21988) Silentfrog válasza noxon (#21987) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ismerősnek 2000l/h áramoltatója van. Én egyáltalán nem látom rajta azt a hatalmas vízmozgatást.
Egy Atman cf1200 lily-vel használva egy 2000l/óra teljesítményű áramoltató és egy nagyobb méretű belső szűrő van egy sarokba rakva.300 valamennyi literre Ha arra úsznak a halak ahol a technikák vannak egyáltalán nem veri arrébb őket az áramlat.

Én ha vennék akkor inkább egy powerhead-et vennék. az Atman 203 egész jó, és még szűrést is végez ha tolsz rá egy szivacsot. Több haszna van mint egy sima áramoltatónak.

(#21989) havri1 válasza Silentfrog (#21988) üzenetére


havri1
félisten

Szubjektív, de..az a 203 nagyon csúnya, és hangos is. Nekem volt, örülök, h megszabadultam tőle.
Én tuti csak tengeri áramoltatót vennék ha vennék. 5 doboz cigivel több...

Pl

Tunze Turbelle Nanostream 6015 áramoltató (1800l/h)

[ Szerkesztve ]

havri

(#21990) Silentfrog válasza havri1 (#21989) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem meg egyik se tetszik ezért van két külső szűrőm! :DDD

(#21991) noxon


noxon
őstag

Na hát nem lettem okosabb, de azért köszi :D

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21992) Sirandrish válasza noxon (#21987) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tudtommal neked kisebb akid van mint nekem. Mármint nincs olyan hosszú.
És tudtommal az én példámra te is vettél egy Atman 203es Powerheadet..annak elégnek kell hogy legyen a külső szűrővel együtt. Ez ezer %!
Nekem full minimumon üzemel de az akvárium 70-80%ig ha belemegy az áramlatába bármelyik Sügér akkor igen komolyan kell úsznia hogy ne hátrafelé menjen :D

Egész egyszerűen gyakorolj hogy hova teszed vagy a köveket úgy rendezd hogy azok is segítsék az áramlást.
Nekem most sikerült a köveket is meg minden úgy elrendezni hogy csak és kizárólag az egyik kő mögött egy kb 3x3centis helyen gyűlik a kaka..de az is eltűnik csak az nem egyből.

havri1 Csúnya de hangtalan. A tied tuti hogy hibás volt. Ezt csak azért mondom hogy a hangja ne rettentsen el senkit a vásárlástól, mert gyakorlatilag az nincs neki :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21993) noxon válasza Sirandrish (#21992) üzenetére


noxon
őstag

Na hát ez az, rendezzem úgy a köveket.... ez nem egyszerű.

Nekem fontos, hogy jól nézzen ki az elrendezése, a halaknak legyen sok búvóhely, végig mind a négy üvegfal mellett legyen annyi rész, hogy alga kaparóval le tudjam szedni az algát. Szóval tuti, hogy a kövek sajna megtörik az áramlást. Bár igazából én csak a kövek alatt vagy tövében találok koszt...

Neked a képed szerint van 3 kő, azt nem nehéz úgy alakítani :D Na mindegy kisérletezgetek még.

Amúgy a sügéreim direkt a powerhead áramlatával szemben úsznak sokszor:D

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21994) Sirandrish válasza noxon (#21993) üzenetére


Sirandrish
legenda

Meglepődnél...órákig szórakoztam a kövekkel is meg a powerheaddel is hogy a ganét még elvigye, de az aljzatot még ne, illetve a kövekkel irányítom az áramlás nagy részét, és az egyik mögött még így is meg-meg áll kis időre.

Mellesleg azzal nem tudok mit kezdeni hogy neked sok a búvóhelyed.
De az tuti hogy elégnek kell lennie.
Persze tőlem aztán vehetsz még 3-4 áramoltatót minden falra 20 centinként ha szerinted az a megoldás :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21995) Skillet


Skillet
addikt

Megjött a korábban említett Ocean Free SurfClear felszínleszívó. Ha érdekel valakit, leírom majd a tapasztalatokat. Holnap rápróbálok.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21996) Sirandrish válasza Skillet (#21995) üzenetére


Sirandrish
legenda

Leírhatod, bár én az Eheimen sem találok fogást. Persze nálam a Sügérek már rég nem férnének bele...lehet a kis akiba nekem is daráló lenne :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21997) Skillet válasza Sirandrish (#21996) üzenetére


Skillet
addikt

Én szinte mást sem találtam rajta, csak fogást :)
De itt van addig is újra a youtube link. KATT
Aztán majd írok róla saját beszámolót is :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21998) Sirandrish válasza Skillet (#21997) üzenetére


Sirandrish
legenda

Komolyan? Mi volt a baj vele konkrétan? Nekem gyönyörűen teszi a dolgát, néma csendben, és még a halak is élnek mellette :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21999) Skillet válasza Sirandrish (#21998) üzenetére


Skillet
addikt

Talán a 21850-es hozzászólásommal kezdődött.

De itt van a véleményem.

én is megpróbálom leírni a véleményemet. amikor először megláttam a neten, nagyon megtetszett. youtube-on is találtam róla pár videót. rögtön az első gondolatom az volt, hogy ezekre a hatalmas nyílásokra valamit mellékel az eheim, hogy az apróbb halak/garnélák ne essenek csapdába?
végül csak rávettem magam és akcióban vettem én is egyet. eddig egy kissé átalakított ISTA felszínleszívóm volt.
nagyjából meg voltam vele elégedve. ezt ugye a külső szűrő szívóágára kell kötni.
fel akartam szabadítani a külső szűrőt, hogy csak a szűrőkosáron szívja a szutykot, így jött az eheim skim 350.
szerintem sokat fogyaszt. tudom, csak 5watt, de azért akad bőven olyan szűrő, amelyik ezt a 300L/órát meg tudja oldani kevesebből is. én olyan 2-3 wattal lennék kibékülve. de ezt tegyük félre...
pancsolni kell a vízben rendesen, mondjuk ha az áramlás erősségén akarok állítani. ráadásul nekem baloldalon van, így pont nem látom a csúszkát. nehézkes.
ha ki kell pucolni a szivacsot, az is vidám. nagyon meg kell bontani ahhoz, hogy ki lehessen venni.
az áramlatot nem lehet állítani, hogy melyik irányba menjen. ez sem túl jó, mert így nagyon nem mindegy, hogy az ember hová teszi az akváriumban, hogy ne dolgozzon a többi szűrő ellen. tudom, lehet külön venni hozzá valami készletet... de azt nem is ehhez találta ki az eheim. mindegy.
de szerintem a legnagyobb baklövés akkor is a felszínleszívó lelke... vagyis a teteje, ahol a víz ömlik bele.
nem értem. a neten rákeresve azonnal rengeteg barkács megoldást találtam rá.
a háló bevált, de azért nem mondhatnám tetszetősnek. fura, hogy egy kész megoldással még otthon kelljen trükközni.
összességében nekem nem jött be a szűrő, nem ájultam el tőle. kissé átgondolatlannak tűnik az egész. a kinézete sokakat zavar, engem pont nem. de ezek az "apróságok" viszont nagyon.
ezek mellett én hangosnak is érzem. amennyire tudom, az eheim liberty szűrői is eléggé hangosak már... a régiek még hangtalanok voltak.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22000) bringasisti válasza Skillet (#21999) üzenetére


bringasisti
őstag

300 L/óra 2-3 W az kivitelezhetetlen több szempontból

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.