Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) bringasisti válasza oszy (#33000) üzenetére


bringasisti
őstag

Kapcsold ki az áramot és a nyomó csövet meg kell szívni hogy a víz a rotorhoz menjen.

BENEFON DELTA--------N8

(#33002) oszy válasza bringasisti (#33001) üzenetére


oszy
veterán

Így szoktam csinálni takarítás után. De délután szerintem szétszedem és ki is takarítom megint az egészet plusz levágom a csövet, ahogy javasoltad. :) A tömítést egyébként szilikonzsírral szoktam bekenni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33003) bringasisti válasza oszy (#33002) üzenetére


bringasisti
őstag

A rövid cső azért előnyös mert amikor a szűrő üzemel a cső belseje baktérium tenyészet miatt "szőrös" lesz és a víz örvénylik áramlás közben ezért csökken a teljesítménye a szűrőnek.

BENEFON DELTA--------N8

(#33004) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen
UVC szűrőt. 3 bevezetése van, ezt hogyan kell bekötni?

(#33005) bringasisti válasza Csabesz666 (#33004) üzenetére


bringasisti
őstag

Megnéztem a videót nem lettem okosabb, szét kéne szedni és megnézni a víz útját. Én nem értem miért kell a szivattyú és a szűrő közé építeni ? Én szerintem ha használsz szűrőt utána kell kötni. Meg minek bele mágnes?

BENEFON DELTA--------N8

(#33006) ooloo válasza Csabesz666 (#33004) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Egy bemenet és két kimenet . Az ábra jól mutatja ( a minimális variálhatóságot is )

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#33007) bringasisti válasza ooloo (#33006) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom, én tanultam rajzot mi értelme az alsó képnek. (Mikor néztem nem is láttam a kék vonalat)

BENEFON DELTA--------N8

(#33008) ooloo válasza bringasisti (#33007) üzenetére


ooloo
őstag

Gondolom , ha üzemen kívül van akkor nem kell a lámpa alatt elhaladni víznek . Illetve egy "kémlelő" is felszerelhető abba a pozícióba . Ez csak feltételezés a részemről .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#33009) oszy válasza oszy (#33002) üzenetére


oszy
veterán

Tegnap megcsináltam a cső rövidítést. Sajnos egy picit megtörik a cső a szűrő csatlakozójánál.. Erre majd ki kell találni valami DIY megoldást.

És milyen jó, hogy szétszedtem... Rengeteg kis csiga volt a szűrő aljában + nem az a nagy tömítés volt a ludas, hanem az a kis kerek a kosárban. Picit el is deformálódott, de nagy nehezen sikerült helyesen beraknom. Legalábbis remélem, hogy ez okozta a levegősödést.
Be kentem minden tömítést vezelinnel.

A képet netről szedtem szemléltetésnek.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33010) twi452 válasza oszy (#33009) üzenetére


twi452
senior tag

A kosárban lévő tömítés csak azért felelős, hogy a bejövő víz abban a csatornában a szűrőház aljába menjen és ne szökjön be az illesztésnél a kosárba oldalt. Ez végig víz alatt van szóval itt nem szívhat levegőt 🙂
A megtört cső a csatlakozónál viszont csinálhat ilyet.

(#33011) oszy válasza twi452 (#33010) üzenetére


oszy
veterán

Már keresgélek és gondolkodom valami megoldáson, hogy ne törjön meg a cső.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33012) oszy válasza oszy (#33011) üzenetére


oszy
veterán

Plusz ezen (Eheim reeflex UV 350) gondolkodom még, de nem tudom megéri-e a befektetést. :) Pláne, hogy csak egy évig "él" a cső.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33013) bringasisti válasza oszy (#33012) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy cső nem pénz, ne ez határozza meg a döntésed

BENEFON DELTA--------N8

(#33014) djherby


djherby
tag

Sziasztok! Problémám: 54L-es gyári AquaEl aksi LED-es. Talaj JBL Manado, most vettem alá Aqua basis-t. Szűrés Eheim aquaball. Most vettem bele új növényeket, és ezek is pusztulnak. Hullanak a levelek, az echinodorus levele bomlik, voltak ilyen szálas növények, azok közül kb. az egyik él. Korábban is pusztultak, ezért vettem újakat. Van egy ilyen ágas-bogas úszó féle, azzal nincs gond szépen fejlődik. Na meg olyan mintha nem gyökeresednének. Tápozás van TF micro-macro + foly. carbo. Már több tíz éve halazok, de így még nem sz*ptam. Ezelőtt egy 300L is volt, abban sóderben az echinodorusnak akkora gyökere volt, hogy kijött a fél talaj. Már megfordult bennem, hogy kivágom a Manadot. De adtam még egy esélyt. A világításra gyanakszom még. Kinek mi az ötlete, Köszönöm!

(#33015) twi452 válasza djherby (#33014) üzenetére


twi452
senior tag

Ha jól láttam ebben valami 6 wattos led fénycső van a leírás szerint. Ez nem hangzik valami jól így elsőre növények szempontjából.
Nálam a 40 literes garnélás nem igazán tápozott akvárium felett is egy 20 wattos Samsung ledes vtac reflektor van és ezzel sincs alga problémám viszont nő benne rendesen a hm, rotala és még nagyon lassan de a montecarlo is futkos. Egyedül az igénytelen microsorum ami kicsit szenved tápanyaghiánytól.
Igaz vannak úszó növények amik árnyékolnak de úgy tűnik ez a 20 watt sem túl sok pedig fénye elég durván van.
Ja a szűrése pedig egy két szivacsos levegős szűrő úgyhogy nem mondanám high technek a rendszert 😄
Ebben garnéla wellness az elsődleges úgyhogy a többi utána jön, ezért sincs rendesen tápozva sem 🙂
Szerintem nálam a szűrést leginkább a növények és az agyagos talaj végzi.
Mondjuk nem szeretném felkeverni mert nagyon csúnya dolgok lehetnek az aljzatban már 😅

[ Szerkesztve ]

(#33016) djherby válasza twi452 (#33015) üzenetére


djherby
tag

Köszi! Közben én is kutakodtam, és erre jutottam én is, hogy kevés lesz a fény. Úgyhogy meg tuningolom. Vagy egy 55W-os powercompact lesz, vagy LED, de 3 sorban, teljes szélességben.

(#33017) twi452 válasza djherby (#33016) üzenetére


twi452
senior tag

Az 55wattos compact az már necces kicsit 54 literre szerintem és ugye azt nem tudod szabályozni egyszerűen mint a ledeket.
Ennyi fénnyel már erősen ajánlott a tisztességes és főleg egyenletes co2 beoldás különben tényleg csak alganevelő akvárium lesz amiben nem leled majd az örömöd 🙂

(#33018) djherby válasza twi452 (#33017) üzenetére


djherby
tag

Pedig elvileg ezt adják meg ugye 1W/ liter. De azért ez nekem is soknak tűnik. Még azt néztem, hogy 2 db 14W-os t5 fénycső is jó lenne. Egyébként Nigro egyik blogjában pont ezzel a power compacttal tuningolja meg az 54 literesét. [link]

(#33019) twi452 válasza djherby (#33018) üzenetére


twi452
senior tag

Igen 1w/litert szoktak számolni ha felpörgetett növényes akváriumot szeretnél csinálni.
Ehhez viszont nem elég csak a fényt megadni.
Utána kell menni 25-30 mg/l stabil co2 szinttel amit igazából normálisan csak palackos rendszerrel tudsz biztonságosan megoldani.
Illetve természetesen tápozni kell ehhez mérten mert ennek az a lényege, hogy mindent megadsz a növényeknek maximális szinten amit csak fel tudnak használni(kicsit többet is) különben nem igazán működik és jönnek az alga problémák ha valami megborul ebben.
Ezért szűrik ezeket a fajta akváriumokat nagy szűrőkkel mert az ad egy kis plusz helyet arra, hogy ha valami nem oké akkor még megoldja erőből/tartalékból a szűrés.

Ha nem használsz co2 rendszert akkor én 0.5-0.7 w/l körül lőném be a fényt vagy ha ledet építesz akkor dimmeléssel tudsz kísérletezni a fényerővel úgyhogy ott lehet erősebbet építeni.

(#33020) spyduck


spyduck
nagyúr

Túl sokan vagyunk :) Kell a hely a Xinguknak :D
9 db (nagyok) parazitamentes zöld diszkosz elúszna.

https://www.youtube.com/watch?v=-8_1bIgis64&feature=youtu.be

(#33021) Silentfrog válasza spyduck (#33020) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szépek! :K

(#33022) oszy válasza spyduck (#33020) üzenetére


oszy
veterán

Hű de szépek. Ezeknek aztán kell hely! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33023) pjen válasza spyduck (#33020) üzenetére


pjen
félisten

Nem eszik meg a neonokat,vagy az az élő eleség?

(#33024) stifi82


stifi82
aktív tag

Sziasztok!
Nem vagyok profi akváriumos.
Bemegyek a boltba veszek halat ami tetszik.
De azt veszem észre hogy mindenki csak el akar adni.
Van ilyen olyan hal az akváriumomban aztán egyre csak fogynak.
Azt vettem észre hogy elfogyott a jávai moha mert gondolom növény evők a halak mert a díszhal tápot ha bedobom nekik oda sem mennek rá a moha meg szépen elfogyott előtte meg adtam el belőle.
Kérnék segítséget út mutatást merre tovább. Milyen szempontokat figyeljek hogy félre ne vezessenek?

(#33025) oszy válasza stifi82 (#33024) üzenetére


oszy
veterán

Olvass is. ;) https://diszhal.info/

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33026) spyduck válasza pjen (#33023) üzenetére


spyduck
nagyúr

Neonokat nem bánták. Viszont a csigákat és a rákokat megették.

(#33027) Bridgeman


Bridgeman
csendes tag

Sziasztok!
Egy erősen elhanyagolt akváriumot szeretnék újra indítani.Az alján világosbarna Manado kavics van,amin már annyira megtelepedett az alga,hogy szinte fekete.Mit javasoltok,mivel tudnám hatásosan megtisztítani?(És ez vonatkozna a külső és belső szűrőkre is.)

[ Szerkesztve ]

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33028) Eugene Roe válasza Bridgeman (#33027) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ki kell dobni és venni újat, 2-3 év ezek élettartama :) manado

Szűrőt is tisztítani akarsz? :P mert vásárlási tanácshoz több infó kellene.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33029) Bridgeman válasza Eugene Roe (#33028) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Köszi a választ,bár reméltem,hogy létezik vm eljárás,ami ledobja az algát a manado-ról.
Ezt hogy értsem,hogy 2-3 év az élettartam?
Nem vásárolgatni szeretnék,csak egy nagy takarítást csinálni.
A szűrők,amiket szintén tisztítani szeretnék: AQUAEL FAN-2 és TETRATEC EX600.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33030) oszy válasza Bridgeman (#33029) üzenetére


oszy
veterán

Azt nem tudod takarítani. Újat kell venni!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33031) twi452


twi452
senior tag

Mondjuk a hypo lekapja szerintem arról is az algát. Kérdés, hogy akar-e az ember a mosogatásával bajlódni 😄(én tuti nem állnék neki)

(#33032) villamos


villamos
őstag

Buta 5let. Belevarrni egy párnahuzatba, és bedobni mosógépbe valamilyen kímélő programon... ;]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#33033) djherby válasza Bridgeman (#33029) üzenetére


djherby
tag

Kérdés mekkora mennyiségről van szó. Ha egy kicsi akvárium 54L akkor bevállalhatod a mosását. Én is jártam így nemrég egy kis felületen. Azt kiszedtem, és valóban egy kicsi hypo a vízbe, és lehozta. De az egészet nem vállaltam volna. A szűrőket is meg lehet szépen takarítani. Ajánlom: dörzsi szivacs, fogkefe.

(#33034) Bridgeman válasza djherby (#33033) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

120 literes az akvárium,30x90cm alapterületen 3-4cm vastagságban van benne a manado.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33035) Bridgeman válasza villamos (#33032) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Köszi,akkor odaadom Náncsi néninek,hogy a patak parton vegye kezelésbe a mángorló fával.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33036) pjen válasza Bridgeman (#33034) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem dobd ki.Akár a homok is jobb lenne.

(#33037) djherby válasza Bridgeman (#33034) üzenetére


djherby
tag

De nem csak a felső réteg olyan? Én azt hálóval szedtem ki, és csak azt kellett átmosni.

(#33038) Bridgeman válasza djherby (#33037) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

De,pontosan!Ez talán jó ötlet!

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33039) Bridgeman válasza pjen (#33036) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Apró szemcsés homokot nem szívja fel könnyen a külső szűrő?

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33040) djherby válasza Bridgeman (#33039) üzenetére


djherby
tag

Egyszer volt homokom, úgy vágtam ki mint a szél. Sokkal jobb a nagyob szemcseméret. De ha szeretnéd, rakd kellően távol a szívóágat, vagy tegyél oda köveket.

(#33041) Bridgeman


Bridgeman
csendes tag

Volt egy halvány sejtésem emiatt.És a talajlakó munkások erre a problémára még rá is tesznek egy lapáttal...(gondolom)

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33042) pjen válasza Bridgeman (#33039) üzenetére


pjen
félisten

Sosem volt külső szűrőm.Talajlakóm is csak egy 3 centis házmester hal van.áá

[ Szerkesztve ]

(#33043) djherby


djherby
tag

Jó híreim vannak! Beindult az élet. 2 hete kaptam a kollégámtól maradék LED szalagot, 3 x 50 cm-t raktam a tető alá. Most már új levelet hozott az anubias. A többi is biztos, de rajta látni legjobban. Azért az siralmas, hogy a gyári szettek ennyire alkalmatlanok. A szűrő sem elégséges, és a világítás sem.

(#33044) -juc- válasza djherby (#33043) üzenetére


-juc-
aktív tag

Sajnos mindig az jön ki, hogy a gyári szettből az üveg ér valamit... :(

(#33045) djherby válasza -juc- (#33044) üzenetére


djherby
tag

Meg a tető :DD

(#33046) bringasisti válasza djherby (#33043) üzenetére


bringasisti
őstag

Ott az a gond hogy egy tételben nem tud mindenki egy komplett profi felszerelést megvenni, ezért adnak valamit ami valami mert az ára alapján van rá kereslet.

BENEFON DELTA--------N8

(#33047) Bridgeman válasza djherby (#33043) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Esetleg tudnál írni paramétereket a szalaggal kapcsolatban?Régóta tervezem lecserélni a hagyományos csöveket energia takarékossági szempontból..Jelenleg ilyen szalagom van feleslegben: 600Lm/m 7,2W/m 120LEDs/m Daywhite(4000K)
Ez a fajta megfelelne a növényeknek is?

Nekem a Balaton a Riviéra

(#33048) Silentfrog válasza Bridgeman (#33047) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha csak energiatakarékossági célból cserélnél szalagra akkor csak akkor éri meg beruházni ha t8-as csöveid vannak. A T5-ös csövek watt/ lumen fényererő nagyon hasonló.
Ha mégis a csere mellett döntesz érdemes olyan szalagot választanod amire több év garanciát ad a gyártó, úgy pár évig nem lesz vele bajod. A 600Lm/ 7,7 watt sem nevezhető energiatakarékosnak, hisz egy SMD5730 18 wattal már 3000 Lm fényerőt biztosít. Sajnos melegszik tisztességesen.

Erre pl 2 évet adnak és az ára sem vészes. [link]

[ Szerkesztve ]

(#33049) bringasisti válasza Silentfrog (#33048) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt nem ismerem konkrétan, de általában csak akkor van gari ha ipari a táp. Rá kell kérdezni.

BENEFON DELTA--------N8

(#33050) Silentfrog válasza bringasisti (#33049) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajátmárkás táppal használom, bár még szalag nem döglött be, de e 27-est, gu 10-eset vittem már többet vissza, szó nélkül cserélték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.