Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) Feri1977 válasza Silentfrog (#18000) üzenetére


Feri1977
senior tag

de aranyosak :D ;) :)

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#18002) Mercutio_ válasza Silentfrog (#18000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mik lesznek ha megnőnek, alien?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18003) Silentfrog válasza Mercutio_ (#18002) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha van a pokolnak kutyája akkor ők a pokol halai,félelmetesek a szemük! :) Amikor ikrázott a nőstény akkor fekete és acélkék volt és nem kék volt a szeme, hanem rikító fehér,ránézni is félelmetes volt. :)

Az anyuka jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#18004) havri1 válasza Silentfrog (#18003) üzenetére


havri1
félisten

Nincs meg valahol az az adat, amiben lemérted az 1 l siporaxot?
Szeretnék még venni, de kimérve, és le akarom csekkolni, nehogy átba.
Köszi!

havri

(#18005) Silentfrog válasza havri1 (#18004) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ott van még mindig a privát üzinkbe a kép. :)

290 gramm az egy liter.

Szerintem vegyél előtte egy tesztcsíkot,mert kizárt, hogy kevés lenne a biológiai szűrésed.
Most néztem, hogy nálam 3 liter Siporax van,legalul kidobtam a gyári kerámiagyűrűt és raktam helyette Aquanova szinterezett üveget. /egy ezres literje/

Nitrit szinte kimutathatatlan nitrát bőven a megengedett alatt van.
Pedig nálam összesen 5 méter hal van összesen! :DDD :D / 30 darab 8-14 centis sügér/

Purigent vettél már? Lehet, hogy azzal jobban járnál....

(#18006) havri1 válasza Silentfrog (#18005) üzenetére


havri1
félisten

50% vízcsere után 3-4 napig tiszta a víz, és onnantól kezd el fokozatosan opálosodni. 7 napon káosz.
Most így vagyunk.
Kivettem a SZAT-ot, és beletoltam a Nitrivec-et.
Megpróbálom először mindenféle kencefice nélkül belőni az aksit, ha ez már működik, akkor jöhetnek az extrák.
Megvan a Puri is igen, de még várok vele pár napot/hetet.
Köszi az infót!
Akvakertészen 2.2l / kosár írnak, a fagyasztott borsós teszt alapján. SZóval elvileg 2l bele kéne menjen 1 kosárba...hááát nemtom' , nekem soknak tűnik annyi.
Most alul 2 réteg gyári szivacs, felette 1 l siporax, felette 1-1l matrix, és egy vékony szivacs zárásnak.
Akván azt írják, 3l siporax, 1l matrix simán belefér :)

Tesztcsíkkal nitrátot vagy nitritet mérsz?

[ Szerkesztve ]

havri

(#18007) Silentfrog válasza havri1 (#18006) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én biztos vagyok abba, hogy nem a szűrőanyag probléma van.
Mielőtt vennél bármit is dobd be a Purigent a szűrőbe 1-2 nap alatt kiderül, hogy mit tud.. Nálam 250 ml van az akváriumba ,és most, hogy kivettem 5 kiló fát a vízből /zsúfoltnak éreztem/ így is maradt benne 10 kiló.
Egy nap alatt olyanná tette a vizet, hogy 120 centi hosszan is olyan mind ha nem lenne víz a medencébe.

Ha meg tényleg venni akarsz még szűrőanyagot akkor én a siporax helyett mást vennék. Vagy egy liter Ada bio rio-t vagy Eheim substrat pro-t.
Egy két plusz liter siporax nem fogja megoldani azt ami a mostani szűrőanyagod nem tud.

Ha vennél víztesztet és lemérnéd az értékeket akkor ide a bökőt, hogy jobb értéket mérnél mint ami a csapból kifolyik. :P

A teszt csíkkal mindent.

Klórt,nitritet nitrátot ,össz. keménységet,keménységet.

[ Szerkesztve ]

(#18008) havri1 válasza Silentfrog (#18007) üzenetére


havri1
félisten

Pedig valami odaver mindig a víznek:/
Nekem csepegtetős mérőim vannak, de csak PH és NK tesztem van.
Mást még nem is láttam :)
Nézek akkor komplexebb teszteket.

havri

(#18009) Silentfrog válasza havri1 (#18008) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Tetrának és JBL-nek biztos van. Hat az egyben tesztcsík, sok helyen adják darabonként is. 150 forintért/db

(#18010) havri1 válasza Silentfrog (#18009) üzenetére


havri1
félisten

Akvakertesz.hu - n olvasgatom, beleteszik többen is a 2l szűrőanyagot a kosarakba.
Igaz régen láttam már szetszedve, nem emlékszem, de gyanús nekem ez.
Májusban tervezem szetszedni, addig nem. De valószínűleg kicsit tuningolok rajta.
Mivel nincs előszűrő, így alulra egy gyári szivacs, az pont a kosár fele. Rá 1 l siporax.
Másodikba 2l siporax.
Harmadikba 2l siporax.
Negyedikbe 2l mátrix trop.

Így már nyugodtan aludnék.

De szerintem nem fér bele.

Haveromnak az 5xx l-ben durva mennyiség van.
Eheim prof 3 szűrő a nagy, 4x4l töltettel.
A kicsi eheimbe is csak biológiai van, de nem tudom mennyi.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18011) Silentfrog válasza havri1 (#18010) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én úgy megkérdezném a nagyoktól de szégyenlem....
Ha egy szűrőben van X mennyiségű biológiai szűrőanyag amivel kifogástalan a vízminőség akkor miért kell 3X annyit belerakni?
Ugyebár az ammónia a nitrit mind a halak életfunkciójából kerül a medencébe,meg persze a az eleséggel. Egy nagyon megszűrt akváriumba meg ugyebár nincsenek bomló növényi részek.
A biológiai szűrőanyagokban bacik megtelepednek és a nitritet nitráttá alakítják,de nekik is szükségük van "élelemre" ha nincs akkor azok sem tudnak szaporodni,és akkor hiába a hatalmas mennyiségű és megfelelő méretű szűrőanyag ami a baciknak jó lenne.

Ami tény és ezeket nem tudom összerakni.

A hasznos baciknak,megfelelő szűrőanyag,hőmérséklet kell /25 fok az ideális, 0 alatt és 49 fölött elpusztulnak/
Minél jobb egy szűrőanyag annál ,több hely van nekik a szaporodásra.
"Élelem" kell nekik, hogy szaporodhassanak

És itt van amit nem értek,ha egy kis akváriumba amibe van 20 neonhal az hogy tud eltartani ekkora számú baktériumtenyészetet?
Nem ritka, hogy 4-5 liter jobbfajta szűrőanyagot raknak egy 50 literes medence szűréséhez használt külső szűrőbe.
Kíváncsi lennék,hogy ezekben a szűrőanyagokban mekkora a bacik telítettsége.
Vagy csak üresben van a fele,tehát nem lakja senki? :DDD

A régi halas tagok felhomályosítanának? Itt nem ég a pofám az Akvakertészen biztos égne,ha ezt megkérdezném! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18012) havri1 válasza Silentfrog (#18011) üzenetére


havri1
félisten

Én se értem, túlzásba viszik ebben biztos vagyok. Viszont nézd meg azokat az aksikat... Működik

havri

(#18013) farkas26 válasza jegenye77 (#17990) üzenetére


farkas26
tag

[link]

Szerintem ugyan azt tudja.

Szeretnék én is ilyet beszerezni majd.

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#18014) HTCX715 válasza bringasisti (#17998) üzenetére


HTCX715
tag

Most értem haza és láttam, hogy megdöglött a hal a karanténban. Lefotózom ha kiveszem. Ezt a tenyésztőt ajánlották egy páran, de nem gondoltam milyen körülmények lesznek. Ez csak egy puffer hely volt mert álítólag Pesten tenyésznek a halak csak itt is van ház és ide is hoz. Rettentő körülmények voltak, de reménykedtem, hogy mázlim lesz. Bánom.(mint fentebb írtam volt egy hatalmas vitorlása melynek a párját elvitte a patkány az akváriumból a víz meg olyan sárga volt, hogy nem lehetett átlátni rajta. Szűrés nem volt)

(#18015) bringasisti válasza HTCX715 (#18014) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt nézd meg hogy nem olyan mint amikor az ember bőrén egy kelés keletkezik, van egy piros duzzadt udvara és középen van a "szeme" ami kifakad?

BENEFON DELTA--------N8

(#18016) jegenye77 válasza farkas26 (#18013) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem is.
99% hogy megrendelem.
Sajnos Németországba nincs szállítás ebay-ről így majd Magyarországra rendelem.Húsvétkor már meglesz!
Illetve találtam Németországba is de ott már 130 dodo az ára :Y Máshova pl. Magyarba meg 59!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18017) havri1 válasza jegenye77 (#18016) üzenetére


havri1
félisten

Ha gondolod atpostazom. De ha írsz az eladónak, lehet meg tudtok egyezni kedvező szállításban. Sokszor van ez, hogy egyedileg szállít, csak globálisan nem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18018) jegenye77 válasza havri1 (#18017) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm de szerintem húsvétig kibírom.Meg az aksi is a barkács TS-el.Hétvégén újra csinálom.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18019) HTCX715 válasza bringasisti (#18015) üzenetére


HTCX715
tag

Lefotóztam. Kemény volt mert akkor már közelebbről megtekintettem. A piros pontok bevérzések. Még a fejen is volt.(a szemen nem) Az egyik oldala kb.1/3-a be volt vérezve a pikkelyek alatt. A fehér csíkok rózsaszínesnek hatottak. A hasa dúrván fel volt dagadva és nagyon puha volt.(mint valami pép csak a feje és a gerince érződött keménynek a többi mintha egy zacskóban lenne tojás.) Volt az egyik oldala közepén egy kerek nagy nyílt seb ami egy lyuk volt a hal belső szerveihez. Húztam egy zacskót a kezemre, hogy megfogom és beleteszem. Ahogy a zacskós kezembe vettem először véres fehéres lé folyt ki a sebből majd (kicsit megnyomtam) és kijött egy véres sárgás püré. Gondolom ezek voltak a belső szervei csak valahogy pürésedtek.(nem ikra, hím egyedről van szó mert "fátyolos" a farka) Parazitát nem láttam a halon se a karantén vízében. Azért írtam le ennyire hosszan mert a képek nem százasok.
Azért itt vannak:


[ Szerkesztve ]

(#18020) bringasisti válasza HTCX715 (#18019) üzenetére


bringasisti
őstag


Esetleg?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18021) HTCX715 válasza bringasisti (#18020) üzenetére


HTCX715
tag

Nagyon úgy néz ki ez az. Ez emberre is veszélyes! Köszönöm, hogy segítettél én nem tudtam mit írjak a gugliba. Most átnézem az állományt ha látok ilyen beteget az azonnal kuka.

(#18022) bringasisti válasza HTCX715 (#18021) üzenetére


bringasisti
őstag

Én nem vagyok szakember, és csak tippeltem de szerintem az immunrendszer kicsit kuka mert ez olyan betegség ami még Benned is ott lakozik csak mivel egészséges vagy nem beteget meg. Ha rákeresel a kulin van néhány rémisztő fotó de nem veszélyes betegség, a halakat azonnal kuka.

BENEFON DELTA--------N8

(#18023) HTCX715 válasza bringasisti (#18022) üzenetére


HTCX715
tag

Igenaz immunrendszerük nem lehet valami erős mert ez a 7. beteg hal. Majd én felturbózom őket.

(#18024) bringasisti válasza HTCX715 (#18023) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy dolgot tudsz csinálni megírod hol nem szabad halat venni, és ezzel talán elgondolkodik érdemes e eladni néhány beteg halat és elbaszni a bizalmat.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18025) HTCX715 válasza bringasisti (#18024) üzenetére


HTCX715
tag

Holnap felhívom, megmondom neki, hogy ez így nem jó. Magán tenyésztőtől van, de, hogy boltoknak ad-e el halat azt nem tudom.(privátba megírom a nevét ha érdekel)
Itthon meg megy a harc, hogy betegek leszünk az akváriumtól. Elegem van belőle, hogy ferde szemmel néznek rám ha vízbe nyúlok pedig a másik kezembe mindig egy halas törülköző van és utánna fertőtlenítem a kezem. Ha lecsöppen egy csepp víz akkor harakiri. Mostmár vállig érő kesztyűt akarnak rám adni.

(#18026) krisztyann


krisztyann
tag

Az ilyen algával mit lehet kezdeni?Már van fél centis is.Ha egy pengével levágom az jó?

(#18027) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Szerintetek ez a csempe mehet akváriumba?

(#18028) havri1 válasza Silentfrog (#18011) üzenetére


havri1
félisten

Most hívott egyik srác, akitől vettem már többször halakat, hogy a Malawi állományt epasszolja, jönnek a tropheusok.
2 tenyeszpart tudnék elhozni tőle, pontosabban 2 nőstény 1 hím párosításban. Császársügerek, 2 fajta. Össz 6 kifejlett példány.

Gyönyörűek, de nekem már nem férnének el :(

havri

(#18029) Tarill


Tarill
őstag

na hál isten úgy néz ki el tűnt az utolsó pötty is a halakról, ma van 72 óraája a parakill a vízben(plusz minden nap tettem még egy kicsit hozzá pótlásként) lecseréltem a víz felét meg a hőfokot is visszavettem nem akarom h a harcsáknak baja legyen a réztartalom miatt, bár mikor kék volt a víz ha akkor nem lett bajuk akkor talán később se lett volna :)

van esetleg még valami teendő?

(#18030) havri1 válasza Tarill (#18029) üzenetére


havri1
félisten

Aktív szened nincs?

havri

(#18031) Tarill válasza havri1 (#18030) üzenetére


Tarill
őstag

nincs sajna :/ még nincs külső szűrőm

[ Szerkesztve ]

(#18032) HTCX715 válasza krisztyann (#18026) üzenetére


HTCX715
tag

Ha az üvegen lévőre gondolsz azt elég leszedni, de valamiért kijött ezért amíg az okot nem szünteted meg elő fog jönni. A kérdés, hogy mennyi idő alatt. Nekem is jött egy időben ezért vettem egy mágneses algakaparót.(emagon egy ezres volt ingyen szállítással) Az segített, de most már nem jön elő szerencsére.
(#18027) Yayoh: szerintem mehet csak főzd ki. Gondolom valamit kötözni akarsz rá. Én a jávait palára kötöm(nem a tetőfedő anyag hanem 1 közetféle) az természetesebb ha kilátszik.

[ Szerkesztve ]

(#18033) Silentfrog válasza havri1 (#18028) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A francba, hogy olyan messze vagy! :) A kifejlett hímek 15 centisek. Azoknak már tényleg kell a hely.

(#18034) Tarill


Tarill
őstag

tudnátok linkelni valami ebayes primitív belső szűrőt? teknősöknek akarnék valamit h ne kelljen hetente vizet cserélni... olyan kellene ami oldalára fordítva is üzemeltethető, kívül meg szivacsos v akármi

(#18035) HTCX715 válasza Tarill (#18034) üzenetére


HTCX715
tag

Nekem még kicsi a tekim, de én úgy oldottam meg, hogy leválasztottam egy 10x30x30-as részt a medencéból 3 centis veszett sűrű szivaccsal mögé tettem egy aquael belső szűrőt aminek a nyomó ága a szivecson kívülre nyomja a vizet. Így a víz átkényszerül haladni a szivacs táblán. 4 hete megy így a cucc vízcsere még nem volt csak utánpótlás.Alga nincs.(http://file1.npage.de/006191/27/bilder/img_0005.jpg ilyen az enyém is) Viszont ami sokat számít, hogy külön etetek így nem szennyezi a vízet a széttépet guppy. Te mivel etetsz? Szerintem egy egyszerű szivacsszűrő nem fog segíteni a problémádon.

(#18036) Yayoh válasza HTCX715 (#18032) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Már bent is van az akváriumban , igen mohát kötöttem rá , ha benövi úgyse fog már látszódni :D
Mondjuk azért még parázok hogy ne oldódjon be semmi , mert az agyagos hátoldalán ahol ilyen fehér festéknyomok vannak , annak neki estem köröm kefével , és lehozta , viszont maradt egy két folt ami nem akart lejönni ,de remélem a vízbe se fog.

[ Szerkesztve ]

(#18037) HTCX715 válasza Yayoh (#18036) üzenetére


HTCX715
tag

Nekem régen volt egy dísz az akváriumomban ami festve volt. Csak azt láttuk, hogy egyszer már alig volt rajta festék. Az ancit nem zavarta nyalogatta tovább. Nem lett belőle semmi gond(mondjuk olyan régen volt, hogy alig emlékszem).

(#18038) Tarill válasza HTCX715 (#18035) üzenetére


Tarill
őstag

de nem akarok túl sok pénzt ezért is kiadni... nálam száraz halat kap meg ilyen heti menü nevezetű mindenféle sz*rt meg vitamint :D eleinte én is külön etettem de már nem :D
szárazfölde nincs a tekidnek?

[ Szerkesztve ]

(#18039) HTCX715 válasza Tarill (#18038) üzenetére


HTCX715
tag

Van neki, a kép nem az én akváriumomról volt. Én élő guppyval etetem mert azt mondják az okosok, hogy másban nincs elég vitamin, csak a hal húsban. A linkelt szűréshez kellett 1,2m kábelcsatorna 1 szűrő és 1 szivacstábla és 30 centi valamilyen cső(én 5-ös benzincsövet használtam ez az amit a simsonokon használnak). Potom pénzból megvolt.(volt itthon minden csak a szivacsot vettem 70ft-ért) A teki jól érzi magát benne.

(#18040) bringasisti válasza HTCX715 (#18025) üzenetére


bringasisti
őstag

Nemrég volt a betegségről szó, és akkor rákerestem. Egy orvosi oldal írta hogy a klórozott csapvizben is van ilyen baci. Ha óvni akarod a családod igyatok sört a gyerekek még pálinkát mert abban több az alkohol, és jobban fertőtlenít, és nem lehet gond. Komolyra fordítva én már láttam hentesnél ilyen halat, ha problémás lenne akkor akik egész nap pancsolnak az akváriumban azok betegeknek meg. Mondod hogy sötét sárga volt a víz ahol vetted. Valszeg érzékelte a problémát a srác és festette a vizet.

BENEFON DELTA--------N8

(#18041) HTCX715 válasza bringasisti (#18040) üzenetére


HTCX715
tag

Én arra gondoltam, hogy szerintem a felhalmozódott méreganyagoktól sárga. A tenyésztő állította, hogy etetés után mindig ilyen.
Az élő guppy milyen humánus módon ölhetem meg? Tápállatnak használom, de órákig kergeti a teki. Ez így hatalmas stressz a halnak. Most egy erőteljes koppintást kapott a fejére attól kimult, de 1 enként nem akarom agyon ütögetni. Én 220-ra gondoltam. NEM VAGYOK SZADISTA, CSAK SZERETNÉK FRISS HALAT ADNI A TEKNŐSMNEK.

(#18042) bringasisti válasza HTCX715 (#18041) üzenetére


bringasisti
őstag

Teknősben nem vagyok jártas esetleg valaki

BENEFON DELTA--------N8

(#18043) krisztyann válasza HTCX715 (#18032) üzenetére


krisztyann
tag

Pengével leszedtem.Csökkentettem a világítást,meg a szűrésem se az igazi még.1 hete van benne az új powerhead.Remélem ha beáll minden nem jön ki többet mert tele volt vele az üveg.

(#18044) Tarill


Tarill
őstag

az mennyire normális, vagy minek lehet a jele hogy a törpeharcsák többet fekszenek a kavicsban mint korábban? sokat keresgetnek most is de többet látom őket h csak úgy fekszenek... vagy a gyógyszerezés miatt gondolom? mondjuk azt írták is h ezt a parakillt nem igen bírrják a harcsafajok...

(#18045) dugynok válasza HTCX715 (#18041) üzenetére


dugynok
senior tag

Turmixgép? :D

(#18046) HTCX715 válasza dugynok (#18045) üzenetére


HTCX715
tag

Nem jó a teknős nem ismeri a szívószálat.

(#18047) bringasisti válasza Tarill (#18044) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért írtam hogy először turbó nélkül kell rendezni a történetet. Várd meg míg regenerálódni fognak, reméljük nincs más gond

BENEFON DELTA--------N8

(#18048) HTCX715 válasza Tarill (#18044) üzenetére


HTCX715
tag

Színük is világosodott?

(#18049) laspring


laspring
tag

Sziasztok!

Növény gonddal fordulnék hozzátok :)
Csak két növényem van, melyek alacsony igényű, strapabíró növények hírében állnak.
Anubia nana kép1 kép2
Fodros vizikehely kép1 kép2
Szerintem látszik mi a bajom: az a csúnya barna lerakódás, amit lekaparni sem lehet egyébként a levelekről.
400 literes akvárium, 6x13W T5-ös fénycsövekkel amik kb 10 órát mennek naponta. Vízcsere 1-2 hetente, kb 40-50%-os.
Egyébként mikor átálltam erre a sűrűbb vízcserére, az Anubia szép tiszta leveleket kezdett el hozni, de a vizikehely friss hajtásai nagyon hamar bebarnultak ahogy a fotókon látszik.
Trágyázást beszüntettem kb 1 hónapja, mert a vizikehely levelei rohadtak tőle
Mit tehetnék hogy szépek legyenek a növényeim?

[ Szerkesztve ]

(#18050) Tarill válasza bringasisti (#18047) üzenetére


Tarill
őstag

nem a turbós verziót vettem (sima szívót :D ) ma már lecseréltem a víz több mint felét...

HTCX715: nem a színük nem változott csak kicsit kevésbé aktívabbak, legalább is szerintem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.