Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20451) bringasisti válasza bringasisti (#20450) üzenetére


bringasisti
őstag

30 éve vettem két 2007- es szűrőt. Bár ennek még kedvezőtlenebb a szivacs hasznosítása mint a mai hasonló szűrőknek de a 180 / óra teljesítmény 30-60 literre van ajánlva most néztem meg a régi katalógust lényeg hogy 50 literre kevés

BENEFON DELTA--------N8

(#20452) Sirandrish válasza ozsvar (#20448) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ismerős a helyzet. Mondjuk én nem itt tapasztaltam ezt elsősorban hanem fb-s csoportokban. Ott nagyon durván lenezik azt aki eheim alatt mer vásárolni vagy ha kezdőként kérdezni mer valamit. Szerencsére azért ott is van bőven aki segít de sok mindent le kell nyelni ha infót akar az ember. Én is full kezdő vagyok szóval nekem is vannak érdekes kérdéseim. A PH ilyen téren jobb szerintem, mert ha itt valaki tud valamit azt el a s mondja. ..szerintem a te problémádal meg nem találkoztak, és ezért nem válaszoltak. Én konkrétan meg direkt rá is kerestem neked. ..nem azért hogy villogjak hanem hogy megkapd a segítséget. Viszont sajnos nem találtam választ a konkrét kérdésedre. ..olyan helyeket tudtam volna linkelni amik számodra nem mondtak volna Újat.

És őszintén remélem hogy maradsz és én személy szerint a videókat is nagyon várom :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20453) Sirandrish válasza bringasisti (#20451) üzenetére


Sirandrish
legenda

De itt 2010rol volt szó. Amúgy azt se tudom myké milyen :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20454) bringasisti válasza Sirandrish (#20452) üzenetére


bringasisti
őstag

Rosszul írtam a 2008 amire vonatkozik. Bocsi

BENEFON DELTA--------N8

(#20455) bringasisti válasza ozsvar (#20448) üzenetére


bringasisti
őstag

Most se és korábban mikor kérdeztél nem dobáltam sarat, most is azt mondom hogy vágass üveget 70 literes akváriumot elvisz a légpumpa amit írtál hogy van, ezzel el tudsz indulni ha Budapesten laksz megmondom hol tudsz ingyen növényt szerezni, és mivel minden évben van karácsony szépen tudod fejleszteni a rendszert. Vedd figyelembe hogy én egy 5 literes uborkás üveggel kezdtem és most másfél köbméternél tartok. Teljesen igazad van hogy vannak elvetemült emberek akiknek a gyerek tornacipője előbbre van ahelyett hogy a halkra költené a pénzét.

BENEFON DELTA--------N8

(#20456) Sirandrish válasza bringasisti (#20454) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah akkor megnyugodtam :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20457) Silentfrog válasza ozsvar (#20448) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha tudok valamit segíteni akkor írj nekem privátot, most nyaralok és sajnos nem nagyon ittvan net. Ha tudok szívesen segítek. / ha tudom a választ a kérdésedre és találok free wi-fi-t /

[ Szerkesztve ]

(#20458) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ismeri valaki ezt?
Ha jól számoltam akkor eszerint nekem 17 órát kéne világítanom majd 300litert 108wattal? Azt én kicsit sokallom.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20459) jegenye77 válasza Sirandrish (#20458) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is kiszámoltam vele és nekem meg alig kellene pár órát világítani.
Igazából ez szerintem növényes aksihoz lett kitalálva de ott se szent írás.
Fokozatosan kell egyre többet világítani indítás után és figyelni meddig lehet elmenni ahol már látszik, hogy sok és onnan visszavenni kicsit.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20460) myk74 válasza Sirandrish (#20458) üzenetére


myk74
senior tag

Szerintem nem lesz sok növényed a sügerek mellett, ezért borzasztó sok lenne a 17h szerintem. Milyen lámpát is vettél?
Szerk.:
Ja látom 108 watt lesz. Én kezdeném 6 h-val és hetente emelném 1 h-t nagyon nagyon max 9-10h-ig.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20461) Sirandrish válasza jegenye77 (#20459) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ugye vagy kis aki kell, vagy brutál világítás. Mármint eszerint a "kalkulátor" szerint. Ahhoz hogy elvileg nekem elég legyen a 8óra világítás, ahhoz kéne vagy 250w világítás?:)

myk74 Azért én majd megpróbálok becsempészni néhány tő Anubiast, meg egy kis vizikalászt, ilyesmit. Persze nem sokat, de némi zöld azért legyen. :K

Jut eszembe, nem sikerült még megtalálni a szűrőt? :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20462) myk74 válasza Sirandrish (#20461) üzenetére


myk74
senior tag

Rájöttem hol van. Keresztgyereknél van. Kérdeztem tőle milyen, mert nem emlékeztem a tipusára. Ő is csak annyit mondott hogy régi eheim, kerámia tengelyes, és 54 literesben van most neki. Találtam itthon még belső szűrőt, de az meg nano akihoz való :)

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20463) Sirandrish válasza myk74 (#20462) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor biza biza jön az FB csoport aztán hátha. Tegnap pont volt egy, de lekéstem róla plusz posta se volt szóval :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20464) havri1 válasza Sirandrish (#20461) üzenetére


havri1
félisten

Anubias pont a félhomályt szereti.

havri

(#20465) Sirandrish válasza havri1 (#20464) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor neki pont ideális lesz a 108watt :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20466) myk74 válasza havri1 (#20464) üzenetére


myk74
senior tag

Igen nálam is ott érzi magát jól az anubias. Cryptocorin és a microsorum az sügér álló? Ezek is beérik szerényebb fénnyel.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20467) havri1 válasza Sirandrish (#20465) üzenetére


havri1
félisten

Nálam 30W volt, vagyis van, de ez pont elég sztem :)

(#20466) myk74: Nem tudom, nem értek a növényekhez, csak Anubiasom volt ami meg is maradt fél évnél tovább.. ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#20468) Sirandrish válasza havri1 (#20467) üzenetére


Sirandrish
legenda

30W? Az leér az aki aljáig? :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20469) havri1 válasza Sirandrish (#20468) üzenetére


havri1
félisten

Videón nem látszik? Múltkor tettem fel egyet az aksiról. Bár ott lehet mind a 2 cső világított, már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20470) Sirandrish válasza havri1 (#20469) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem rémlik hogy olyan kevés lenne az a fény. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20471) havri1 válasza Sirandrish (#20470) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a 60W már kiégeti a szemem ha full sötét van, zavaró. Halaknak sem tesz jót szerintem hosszú távon, nem mindegyik felszíni hal..hogy ennyire erős fény érje 1x órát.

havri

(#20472) Sirandrish válasza havri1 (#20471) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd megnézem. Még a végén bent hagyom a növényes csövet :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20473) Daywalker


Daywalker
addikt

Szombaton lesz három hete, hogy indítottam az akksit. Úgy tűnik az extra fény, a Tropica táp és az Easy Start meghozta a hatását, a víz kristálytiszta, ph jó, növények elindultak jól láthatóan, algának jele nincs (kopp-kopp). Mit gondoltok, átállhatok a jövő héttől heti egy vízcserére? Eddig olyan 3-4 naponta csináltam 40%-ot(legutóbb kicsit csaltam, 5 nap volt :D ). Tartsam a 40%-ot vagy lejjebb mehetek olyan 30% körülire? Vagy előbb mérjek kn-t, nitrit-nitrát szintet és egyebeket, majd ez alapján döntsek? :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20474) jegenye77 válasza Daywalker (#20473) üzenetére


jegenye77
addikt

Heti egy elég lesz most már.
Én 40%-ot szoktam cserélni de az enyém nincs 60 liter se.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20475) Daywalker válasza jegenye77 (#20474) üzenetére


Daywalker
addikt

Koszi. Igazabol 30% lenne a kenyelmes, az 40 liter, annyit tudok most kenyelmesen tarolni. De megprobalom megtoldani par literrel. Koszi!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20476) Osynho válasza Daywalker (#20475) üzenetére


Osynho
addikt

Hello!

Írtam korábban, hogy küzdök az algával. Ez a harc most is tart, de egyre jobb a helyzet. :) 112l, Jbl 901 szűrő, kerámia gyűrű, siporax, substrat pro-val. Nem tűnt el, de mérséklődött az algásodás. A víz mondjuk zöldes színű, ha hosszában nézem az akváriumot. Az anubiasok leveléről hogy tudom eltüntetni? Valahol olvastam, hogy kivették és valami hipós oldattal mosták át, aztán öblítés és vissza.

Tegnap vettem bele +halakat és profitot, felkerült a 2x18W T8 cső, figyelem, hogy alakul a helyzet. A profito adagolása érdekelne, most naponta 1,5ml-t teszek bele, fél liter vízzel összekeverve. Jó ez így, vagy mehet közvetlenül is? Vízcsere előtti nap ne tegyek bele? 21-22 litert cserélek hetente, érdemes a tápozás indítása után változtatni ezen a mennyiségen?

(#20477) Daywalker válasza Osynho (#20476) üzenetére


Daywalker
addikt

Én a múlt héten csináltam ezt a hipós dolgot, le is írtam hogyan (1:19 keverés, beáztat 10 mp, ledörzsöl finoman, tiszta víz, megint merítés stb, amíg nem lesz tiszta, de összesen nem hipóztam 1 percnél tovább). Annyi, hogy nem tettem vissza az akváriumba, hanem egy másikat töltöttem fel vízzel...azóta is köszöni, jól van, már új levélkezdemény is van rajta, alga nincs. Most már vissza merem rakni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20478) Osynho válasza Daywalker (#20477) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi! Megcsinálom én is. Domestos és társai is megfelelőek, vagy csak a sima hipó? Hínárféléket is lehet így kezelni? Ha már hínár: kövekhez gumizva tartottam eddig őket, de alul elgyöngültek és eltörtek, miközben felül szépen nőttek, nem győzöm visszavágni őket, sok az elágazás is rajtuk. Jobb lenne, ha simán a kavicsba tenném őket? Megmaradnak úgy?

(#20479) Daywalker válasza Osynho (#20478) üzenetére


Daywalker
addikt

Máson nem próbáltam, szerintem nem biztos, hogy kibírja, mert azok elég vékonyak...(sőt hozzáteszem, nem a jelenleg készülő aksiból vettem ki az algásat, hanem a régiből, az újban nincs alga).
Viszont én csak hipóval vagy valami fehérítővel próbálnám, domestos nem biztos, hogy jó, mintha azt olvastam volna valahol.
A hínárféle lekötése is érdekelne, mert nekem is tekereg egy a vízben a régi aksiban, nincs elültetve...de ha gumi nem jó, akkor oda kell kötni, az nem szorítja el biztosan. De hogy kigyökerezik-e valaha :F

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20480) Silentfrog válasza Osynho (#20476) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Teljesen jó a hipó is,de ez a kezelés csak erős,vastag levelű növényeknél lehet jó megoldás, a hipó a növényben is könnyen kárt tehet.
Ha az alga nem nem élő dolgon van /pl szikla/ akkor ecetes majd forró vizes öblítés azonnali eredményt hoz.

(#20481) Daywalker


Daywalker
addikt

"Aztat" (:D) olvastam valamelyik fb soportban, hogy valaki kivette a szűrőből a perlonvattát, mert "nagyon visszafogja". Hát ez eléggé érdekes gyakorlat...és mit rakott helyette? Beszívja a rotor szűrőanyagot, gondolom azt szereti. Vagy nagylyukú szivaccsal pótolta?! Van aki nem használ vattát?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20482) Sirandrish válasza Daywalker (#20481) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ezt a témát pont fel akartam, hozni én is.
Mert abban van igazság hogy rettentő hamar elkoszolódik a többi anyaghoz képest.
Talán a szivacs jobb választás lehet.
Persze nekem semmi tapasztalatom normális külső szűrővel...lehet az lesz*rja :)

Mikor rendeltem a Siporaxot meg a Matrixot, akkor is mondta a csóka hogy majd perlont rakjak a tetejére. Visszakérdeztem hogy nem koszolódik el az nagyon hamar? Válasz: Dehogynem! Kérdem és akkor nem fojtja le a szűrőt? Válasz : Dehogynem! Nah akkor most mi van?:D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20483) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Elég régen használok perlon vatta helyett hőkezelt vatelint. /úgy néz ki a felület mint a gofri :) /

Kicsit ritkább a szálszerkezete így nem koszolódik annyira, mosható, vágható, ocóóó! Az apró lebegő szemcséket ez is megfogja.

Mivel lassan egy éve van a szűrőkben így nyugodt szívvel ajánlom a jobb minőségű vatelint amit a rövidáru boltokban árulnak! ;)

(#20484) Sirandrish válasza Silentfrog (#20483) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oooh olyan vagy, akkor most mit kezdjek azzal a másfél négyzetméter perlonnal amit vettem ?:DD
Volt vagy 300ft! :W :DDD

Ez lenne az a vatelin?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20485) Silentfrog válasza Sirandrish (#20484) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen szerintem az lesz az de mindenképp a hőkezeltet érdemes venni mert az tényleg erős és nem jönnek ki belőle szálak, még ha téped akkor se.

300 pénzért vettél külső szűrőbe való perlont?

Használd el nyugodtan, az induló medencébe kevés még a mulm , nem koszolódik a perlon olyan gyorsan.

(#20486) Sirandrish válasza Silentfrog (#20485) üzenetére


Sirandrish
legenda

Dehogy is. Egy ilyen szabós akármi boltban vettem kb egy négyzetmétert :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20487) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Én sem leszek már ennél hülyébb, itt vagyok a tengerparton és köveket és fákat vadászok a parton,az akváriumomba. :)

Ime az eddigi szerzeményeim

(#20488) Silentfrog válasza Sirandrish (#20486) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor az nem perlon, hanem vatelin ;)

(#20489) Sirandrish válasza Silentfrog (#20487) üzenetére


Sirandrish
legenda

Olyasmi követ nekem is vadászhatnál. Ofc nem kéne ingyen.

Hja..a szőlő már nálam is ázik :))

Én perlont kértem..átvertek? :DD Amúgy a belső szűrőmben 2 nap alatt szinte fekete lesz :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20490) Silentfrog válasza Sirandrish (#20489) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Isten bizony vinnék többet de nem nagyon van ilyen lyukacsos. A méteráru boltba vatelint árulnak, nem perlont. Szerintem azt vettél amit én is mondok. Ja nem jönnek belőle a szálak akkor jó az is szerintem.

(#20491) Sirandrish válasza Silentfrog (#20490) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem jönnek belőle a szálak, de rohadt hamar koszolódik. A külső szűrőt nem szeretném 2 naponta szétszedni :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20492) bringasisti válasza Daywalker (#20481) üzenetére


bringasisti
őstag

Senki nem használ vattát a nőkön kívül. Szivacs a nyerő

BENEFON DELTA--------N8

(#20493) Silentfrog válasza bringasisti (#20492) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem két külső szűrőm van a kisebbikben van vatelin azt 3 hetente szoktam kimosni, a másik szűrőt csak több havonta. Mivel Afrikai sügereim vannak mint te is tudod azok mozgatják szépen az aljzatot. Vagy lebegő szemcsèket nézek vagy perlont használok. Patt helyzet:)

[ Szerkesztve ]

(#20494) Daywalker válasza bringasisti (#20492) üzenetére


Daywalker
addikt

Az alsó kosár tetején van szivacs, akkor a második tetejére is olyasmit rakjak majd? Mondjuk egyelőre induló akksi, van még egy perlonvattám pluszba, azt mindenképp elhasználom, utána akkor mi legyen? Vatelin, szivacs? Ha utóbbi, akkor milyen? :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20495) Osynho válasza Daywalker (#20494) üzenetére


Osynho
addikt

Gyárilag sincs vatta a külső szűrőben, a legfelső kosár nálam egy durvább, majd egy finomabb szivacsból áll. Ez talán megszűri a vizet. :U Persze lejjebb is van 2 réteg.

Silentfrog: Köszi a választ!

A csövek alá szeretnék fényvisszaverő réteget tenni, kerestem is öntapadós tükörfóliát, de nem találtam a környéken. Alufólia is megteszi? Gondolom több fény jutna így a víz irányába.

Profitos, vízcserés dologra tudnátok mondani valamit? Persze közben figyelem a változást, gondolom kell 1-2 hét, mire látható lesz a növényeken, algásodás mértékén a hatás.

[ Szerkesztve ]

(#20496) myk74 válasza Daywalker (#20494) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem az alsó kosárban kerámia gyűrű van, aminek a tetején szivacs van, a felső kosárban substrat pro van és egy nagy adag sera(sokat kipróbáltam ez vált be) perlon van felül. Fél évente takarítom a szűrőt nekem ez így jól működik. De kinek a pap.............

Nincs kéz Nincs csoki!

(#20497) Daywalker válasza Osynho (#20495) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt így nem lehet kijelenteni. Szűrője válogatja. Nekem az Eheim 2224-be ilyen szett kell. [link]
Ebből a kék a normál szivacs, a fehér a finom szűrőanyag, vattaszerű (a leírások szerint perlonvatta).

myk74: hasonló...de szerintem addig nem változtatok rajta, amíg nincs ezzel gond. Ha kell inkább havonta cserélem a finom szűrőt, nem tétel.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20498) bringasisti válasza Daywalker (#20494) üzenetére


bringasisti
őstag

Én kizárólag szivacsot használok, azokban a szűrőkben amiket ritkábban pucolok egy nagyon vékony kerámia gyűrű réteget hogy a kosz ne tömje el a szivacsot

BENEFON DELTA--------N8

(#20499) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Kezdőként egy tervet szeretnék felállítani magamnak, amihez a segítségeteket szeretném kérni.
Egy növényes, 180L-es akvárium a célom.
Tudnátok ajánlani egy belépő szintű szűrőt számomra?
Amit én eddig nézegettem:
-Fluval 6, Hydor újonan: ezeknek jobb az ára, de kevésbé ismert/kedvelt márkák itthon
-Eheim, Tetra, Atman használtan: ezek kedvelt márkák, viszont mire felújítom a használt szűrőt több lesz mint a fentiek újonan
-Eheim, Tetra, JBL, Atman újonan: nyilván ez a legoptimálisabb megoldás, viszont ez abszolút nem pénztárcabarát (a megfelelő méret a 180l-es akksihoz 40k körül indul, töltetek nélkül. E mellé kell még ugye világítás, co2 rendszer, stb így könnyen megszaladhatnak az árak)
Kicsit tanácstalan vagyok. Mit ajánlanátok? Milyen tippeket tudnátok adni?

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!

(#20500) bringasisti válasza mézespálinka (#20499) üzenetére


bringasisti
őstag

Az Eheim 30 évente szorul felújításra.

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.