Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20651) havri1 válasza Silentfrog (#20647) üzenetére


havri1
félisten

Te milyen szárazzal etetsz? Kezd kifogyni a Sera Flora meg a Tropical Spirulina lemezes, és kéne rendelnem..de annyira sok kaja van a piacon..
ABCZOO nekem is bejött, mint webshop, és onnan a legolcsóbb a kiszállítás is, de 1-2 doboz kajáért sok az 1k posta. Viszont kisboltokban meg másfélszer ennyibe kerül..a 100ml kerül annyiba mint itt a 250ml.

havri

(#20652) Silentfrog válasza havri1 (#20651) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szinte teljesen száműztem a Sera discus granulátumját, nagyon szennyezi a vizet, pedig nagyon gyorsan megeszik,nem úszkál 15 másodpercnél tovább a vízbe.
Helyette Tetra pro colour-t kapnak.

Színfokozó van benne és alig oldódik ki belőle az idő alatt amíg befalják. Összetörés nélkül a 4-5 centis halaknak nem okoz gondot a mérete.

Sera Flora és Vipan-t szoktam még adni nekik, de csak ritkán.

A Tetra discus colour-t még ki szeretném próbálni, állítólag az hozza ki legjobban a halak színét, és jó beltartalommal rendelkezik.

Sajnos nem sok helyen árulják kimérve,a dobozos meg baromi drága.

A Hikari meg nem az én pénztárcámnak való! :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#20653) Sirandrish válasza havri1 (#20651) üzenetére


Sirandrish
legenda

Innen vegyed
Én innen rendeltem kimérve 1liter Vipant és 1liter Tetra pro colourt..kb 3 nap alatt meg is érkezik és rettentő jó áron van :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20654) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Ott mennyi is a posta? Nem egyértelmű. Előre kell utalni nekik?

Ez meg, hogy a túróba lehet náluk? [link]

Az egy liter 160 gramm? Elcsalnak több mint 20%-ot? :DD

[ Szerkesztve ]

(#20655) Sirandrish válasza Silentfrog (#20654) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyértelmű az!:)
Ha utánvétellel kéred akkor 25K-ig bezárólag 1950ft a posta költség...felette ingyenes.
Előreutalás esetén 50K-ig 1100ft a posta, felette ingyenes.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20656) havri1 válasza Sirandrish (#20653) üzenetére


havri1
félisten

Én ilyen helyekről, kimérve meg főleg nem rendelek, nem bízom senkiben már.
Csak gyári, lezárt, friss terméket veszek.Sera flora nekem bevált, de kéne még mellé valami..:-)
A szinező kajákban sem bízom, nem természetes...inkább a természetes tápanyagoktól legyen szép a színük :-)
Ezért koncentrálok inkább a szigorú alapanyagokra. Spirulina és fagyasztott.
Na a fagyiból is van már nem kevés kérdésem..
Melyik a legjobb? Mindenki mást mond :D
Az alábbiakban egyenlő fehérjetartalom van?
Artemia, Cyclops, Mysis, Krill? Ezeket adom felváltva.
Viszont sügeres haver meg a fehérszúnyoglárvára esküszik..én azt sose adtam, félek, mert sok helyen írják, veszélyes, bélgyulladást okozhat. De talán az a vörösszúnyoglárva, a kitin miatt.

havri

(#20657) Silentfrog válasza havri1 (#20656) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A színező kajában természetes anyagok vannakm, és a Tetra nem csinál vacak tápokat.

Ugyanazokkal etetek mint te, a kedvencem a krill és az artemia.

Szerintem teljesen elég ennyi változatosság.

Néha adok nekik csirkemellet. Azt nagyon szeretik,de ritkán mert nagyon fehérjedús.

(#20658) Daywalker


Daywalker
addikt

Tanácsot kérnék, mert most kissé tanácstalan vagyok. :F
Nálam is felbukkant a háttéren a barna alga, és az üvegen is van 1-2 helyen. Az üvegről a mágneses tisztítóval simán lejött, a háttérről kefével, persze utána csináltam vízcseré. Mondjuk utóbbiról nem jött le maradéktalanul...azaz barnás foltok maradtak, de akármennyire kefélem (:D) nem jön jobban le.
Namármost, nem tudom mi okozza pontosan. Tudom, hogy új aksinál előjön a barna, de ennyire?! Ráadásul 4 hetes az aksi, 2,5 hetes koráig nem nagyon láttam...szerintem akkor lett durvább, amikor átálltam heti egy vízcserére, de nem merek megesküdni, mert akkor ment fel a LED világítás is. Namost vagy ez a hiba, vagy a szűrő még mindig nem állt be teljesen és még mindig sok az ammónia...ez normális?
Most, hogy ez a helyzet, mit csináljak? Ideiglenesen végezzek gyakoribb vízcserét (akár kisebb mennyiséggel?). Easy Startot adagoljam továbbra is a biztonság kedvéért? Tropica Premium tápot használok, azt nyomjam továbbra is vagy álljak le? Világítással babráljak valamit?
Ezer hála előre is! :R (Holnap mérek ammóniát, nitrátot-nitritet laborban).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20659) Sirandrish válasza Silentfrog (#20654) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem csalnak el semmit..elírás. A dobozon már 210gramm szerepel és a konyhai mérleg szerint is annyi :K

havri1 Ebben Silentet kérdezd..nekem ő ezeket ajánlotta amiket te is használsz. Bár változatosság alatt nem nagyon értem a Mysis, Artemia és Krill kapcsolatát mert szerintem (kinézetre) ez a 3 kaja tök ugyanaz csak különböző méretben :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20660) bringasisti válasza Sirandrish (#20653) üzenetére


bringasisti
őstag

Miért nem álltok össze egy 10 literes erejéig?

BENEFON DELTA--------N8

(#20661) Silentfrog válasza Sirandrish (#20659) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha 210 gramm akkor ok! Az oldalon kevesebb szerepel.

bringasisti.: Messze vagyunk egymástól, a posta meg ugyebár drága... ;)

[ Szerkesztve ]

(#20662) bringasisti válasza Silentfrog (#20661) üzenetére


bringasisti
őstag

Majd én bringával széthordom

BENEFON DELTA--------N8

(#20663) krisztyann válasza Daywalker (#20658) üzenetére


krisztyann
tag

Hány órát világítasz mennyi fénnyel? Mennyi vizet cserélsz? Én nem állnék le a tápozással, tennék az aksiba algaevőket és egyelőre várnék.
Nekem is most jelent meg a barna alga pedig lassan 2 hónapos az aksi és már alapból beállt szűrővel indítottam. Nálam szerintem a fény kevés 7 óra 48W 105L úgy, hogy ezt fogom emelni fokozatosan.

[ Szerkesztve ]

(#20664) Silentfrog válasza bringasisti (#20662) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ilyen sportos vagy? :P

(#20665) Daywalker válasza krisztyann (#20663) üzenetére


Daywalker
addikt

120 literes az aksi, ebből kb. 100 a hasznos (háttér, mögötte két osztott tank a szűrőnek, mindegy, a 100 az irányadó).
Ezen van egy 18 wattos osram daywhite cső és 1 méter led (5500K) - ez utóbbi 2100 lumen. Osztva-szorozva megvan a 0,5w/liter, vagyis egy picivel több. Eddig 8 órát ment kb. most emeltem rajta, kb. 10-re. Hétvégente cserélek 36-40 liter vizet. Levegőztetés külön nincs, Lily van, rendesen fodrozza a felszínt.
Egyelőre hal nincs benne, még nem mertem beletenni...gondoltam a 6-8 hetet kivárom.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20666) bringasisti válasza Silentfrog (#20664) üzenetére


bringasisti
őstag

Volt mikor ment a 160 km.

BENEFON DELTA--------N8

(#20667) krisztyann válasza Daywalker (#20665) üzenetére


krisztyann
tag

Ha a szűrőben is van elég biológiai szűrőanyag akkor én várnék és tennék bele algaevőket. Más fórumon azt írják, hogy két hét múlva mehetnek bele a halak ha nem ammóniás a talaj. A Manado nem az.

(#20668) Silentfrog válasza Daywalker (#20665) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem, ha be fog állni a szűrésed akkor el fog tűnni a barna alga. Ennyi fény bőven elégnek kellene lenni, jelenleg nálam 0.2 watt/ liter körüli fény van napi 8 órába. /bár csak led van a 300 liter felett /

(#20669) Sirandrish válasza bringasisti (#20660) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én benne lennék..de majd csak később mivel most rendeltem 2x1litert így ez nekem elég egy darabig :)

Silentfrog Jaja..hát elírták szerintem :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20670) havri1 válasza Silentfrog (#20661) üzenetére


havri1
félisten

Webbox vagy mi a neve, az ingyenes az első alkalommal :)

havri

(#20671) farkas26


farkas26
tag

Üdv!

Újból, itt vok a fórumon némi kihagyás után,látom elég sok beszélgetés információ volt,most már próbálok napi szinten lenni,és segíteni tanácsot adni.

Nekem,most érkezett meg az uvé szűrőm,elsőként napi 2órát megy,és figyelem a változást,utána majd csökkentem az idejét. :)

"A jövő sem a régi"

(#20672) bringasisti válasza farkas26 (#20671) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem kötekedés részemről, de a napi 2 órát még tovább csökkented? Miért vettél UV-C szűrőt? ( azon kívül hogy mindenkinek van)

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20673) farkas26 válasza bringasisti (#20672) üzenetére


farkas26
tag

Lehet,hogy 2-órán marad.
A vásárlás oka pedig az alga elleni küzdelembe vettem be,meg a víz még szebbé tétele.

Mert sajnos a volt a szűrőn tömítés hiba és felett bolygatva a mire meg lett a tömítés csere(vagyis mire megérkezett a tömítés) ,és addigra egy kicsit felborult az egyensúly,azóta nem tudok megszabadulni az algáktól rendesen.

"A jövő sem a régi"

(#20674) Silentfrog válasza farkas26 (#20671) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Milyet vettél? Mennyi volt az ára?

(#20675) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Fényforrásra visszatérve: növényes akksihoz a LED-es világítás jobb/rosszabb? A LED-es technológia van már olyan jó/jobb mint a T5 fénycső? (neten azt olvastam pár helyen, hogy korábban a LED-es világítás a növényes akváriumokhoz még nem volt kielégítő)

[ Szerkesztve ]

(#20676) Silentfrog válasza mézespálinka (#20675) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A T5-ös fénycsövek és a jobb ledes megoldások nagyon hasonló lumen/watt értékkel rendelkeznek, tehát a fényerővel nem lehet baj.

Komolyabb növényes akváriumokhoz szerintem még mindig jobb a csöves megoldás. hisz a csöveket direkt a növények igényének megfelelő fényspektrumra lövik be.
Ha te építed a ledes világítást akkor kísérletezni kell a gyári " kész" ledes fényforrások meg horror áron vannak.

Én led szalaggal világítok és szépek a növények. De ugyebár egy hólyagos vízikehely szinte sötétben is jól elvan. :P

Konkrétan milyen ledes világításra gondoltál?

(#20677) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Hmm értem. Ezt az oldalt találtam, fórumokat böngészve:
[link]
Igazából innen amit ajánlottak a t5 helyett az AM-LD4, 90cm (akváriumom mérete).
Csak arra nem találtam megbízható ajánlást, hogy T5 vagy LED a jobb. Külföldi fórumokat böngészve, úgy írták még nincs ott technológiailag a LED, hogy jobb legyen a T5-nél. (én ehhez nem értek, ezért csak a netes/írott infókra, a ti tapasztalataitokra tudok támaszkodni)

(#20678) Silentfrog válasza mézespálinka (#20677) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A T5-ös csövek fényhasznosítása 90 lumen/watt körül van és a ledeknél is ez a helyzet.
Bár ennyire nem egyértelmű a helyzet, hisz a fénycsövek nem csak egy irányba szórják a fényt, hanem a lámpatest belseje fele is ami visszatükröződik és így azért van veszteség is, meg a speciális direkt akváriumi fénycsöveknél sokkal kisebb a lumen száma mint a hagyományos fénycsöveknek.
Így hiába a watt/lumen ha az nem jut az akváriumbaba bele teljes mértékbe.

A led meg folyamatosan amortizálódik így a fényerő folyamatosan csökken. Ha jól tudom a fényerő 70% -ra való visszaesése az eredeti fényerőhöz képest számít elamortizáltnak, így a feltüntetett üzemidő az nem a teljes fényvesztésre vonatkozik hanem arra, ha egy led egy bizonyos fényerőnél kevesebb fényáramot biztosít.

Én ezért használok led szalagokat, mert azoknak a cseréje viszonylag gyors és olcsó.

Egy időbe néztem a Aquamorf ledes lámpáit, de se a használt ledek típusa se volt feltüntetve, se az élettartam.
Plusz elég drágák, és ha szép lassan csökken a fényerő akkor nem tudom, hogy lehet e cserélni a ledeket a lámpatestbe.

[ Szerkesztve ]

(#20679) mézespálinka válasza Silentfrog (#20678) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Köszi a felvilágosítást!
Azt hiszem, maradok a T5-nél.

(#20680) Silentfrog válasza mézespálinka (#20679) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nem akarsz led szalagozni, kísérletezni, akkor lehet, hogy jobban jársz. Kész csöveket tudsz venni amik biztosan megfelelnek ha nővényes akváriumot akarsz. ;)

(#20681) WunderKinder válasza mézespálinka (#20677) üzenetére


WunderKinder
tag

Most váltottam LED szalagról T5-re. 250l felett volt 10m 5630 és 2m RGB szalag. Január óta 2 garnitúra LED szalagot használtam el, kb. 2 hónap után látványos volt a fényerő veszteség. Saját készítésű PWM-es vezérlőn voltak, 60%-ról indulva folyamatosan kellett emelni a teljesítményen hogy ugyanazon a szinten maradjon. Pedig hűtve voltak, 2 db 100*15*1,5 cm-es bordára voltak szerelve.
Most beraktam 4*39w T5 fénycsövet, a fényerő lényegesen nagyobb és a színek is (főleg a piros) jobban kijönnek.
A fogyasztás 115w-ról 168w-ra nőtt, algákról még nem tudom mit szólnak mert csak 1 hete megy. A vizet észrevehetően jobban fűti.
Úgy érzem pár évet még kell adni a led szalagoknak, addig nálam marad a T5.

(#20682) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Köszi az infókat mindenkinek!

(#20683) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Visszakerült az akváriumba a vízmelegítő, de még nem dugtam be a konnektorba. Feltűnt , hogy páralecsapódás van a belsejébe.
Szerintetek lehet valami gond vele? Lehet így használni? Ilyet még nem láttam.

(#20684) bringasisti válasza Silentfrog (#20683) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem valami biztató.

BENEFON DELTA--------N8

(#20685) Daywalker válasza Silentfrog (#20683) üzenetére


Daywalker
addikt

A kis akváriumban lévő Jagerben nekem is van...de működik.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20687) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Szerintetek használhatom? A halakat nem tudja megrázni de én elég sokat matatok az akváriumba.

(#20688) bringasisti válasza Silentfrog (#20687) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy nem kevés Viz lehet benne ha 20 fokon kicsapódik. Az a veszély áll fent hogy lebassza az órát nem megy a szűrő és a verebek elköszönnek.

BENEFON DELTA--------N8

(#20689) farkas26 válasza Silentfrog (#20674) üzenetére


farkas26
tag

12500Ft ebayről 13w-os.

[link]

"A jövő sem a régi"

(#20690) farkas26 válasza Silentfrog (#20687) üzenetére


farkas26
tag

Én a helyedben elsőként kipróbálnám valami másban pl. egy vödörben.

"A jövő sem a régi"

(#20691) havri1 válasza farkas26 (#20689) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is ilyen van, csak 11W, szuperül működik.

havri

(#20692) farkas26 válasza havri1 (#20691) üzenetére


farkas26
tag

Azt akartam én is de nem volt akkor, így lett a 13W-os

"A jövő sem a régi"

(#20693) farkas26


farkas26
tag

Valaki régen írta, hogy tud olyan helyett ahol csinálnak tömítést minta alapján.
Egy címet tudna dobni.

"A jövő sem a régi"

(#20694) bringasisti válasza farkas26 (#20693) üzenetére


bringasisti
őstag

Hidraulika cégeket keres

BENEFON DELTA--------N8

(#20695) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Lehet, hogy visszaviszem és megkérdezem mi az álláspontjuk a cserével kapcsolatba. :P

(#20696) havri1


havri1
félisten

- Vigyél egy pár Bíbort, szelíd állat, hülyeség amit mondanak sokan róla!
- Biztos?
- Persze!

[link]

havri

(#20697) Silentfrog válasza havri1 (#20696) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mit falt be? :U

(#20698) havri1 válasza Silentfrog (#20697) üzenetére


havri1
félisten

3 db porcelánt, kb 3 cm-esek voltak, gondoltam hátha..

havri

(#20699) Silentfrog válasza havri1 (#20698) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

:(((

Nálam egyszer a békésnek mondott aranysügér falt be egy 3-4 centis csigasügért. 10 percig nyammogta, mondtam neki, hogy remélem megfulladsz tőle. :P

(#20700) havri1 válasza Silentfrog (#20699) üzenetére


havri1
félisten

Na, a többit se kell ám félteni..Maingano, Auratus, Yellow..mint a cápák, mikor vérszagot éreznek.
El se merem képzelni, mit csinálnak a ragadozók, mert ezek a fajok ~ növényevők..

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.