Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) jegenye77 válasza tajcsi (#13000) üzenetére


jegenye77
addikt

[Anentome helena]
Most ezek is szaporodtak. 2 kicsit láttam. Így elvileg 6 db van.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#13002) Grillo válasza jegenye77 (#13001) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem is ilyenek vannak, és tapasztalatom, hogy ahol van 2 kicsi, ott van több is. Csak be vannak ásva.
Érdekes egyébként, hogy nem eszik meg egymást, legalábbis ilyet eddig nem tapasztaltam.

(#13003) jegenye77 válasza Grillo (#13002) üzenetére


jegenye77
addikt

Valóban érdekes, hogy egymást nem bántják.
Azért remélem annyira nem szaporodnak el mint a barna csigák.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#13004) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Van egy pár elkényeztetett sera diszkoszgranulátumon nevelkedett közönséges algaevő harcsám 8 centi körüliek. Csak dísznek vannak algát nem esznek az etetéskor csak a sügérkaját lesik! :DDD
Ezeknek egy részét visszaviszem a kereskedésbe mert vettem helyettük egy pár algázó gébet,és egy aymonerit. Bár az utóbbinak idővel kicsi lesz a 200 liter ,de majd kiderül mekkorára nő.
Kíváncsi leszek,hogy az új állomány leszedi e hátteremről az algát.

[ Szerkesztve ]

(#13005) bringasisti válasza Silentfrog (#13004) üzenetére


bringasisti
őstag

Kb 30 cm max

BENEFON DELTA--------N8

(#13006) Silentfrog válasza bringasisti (#13005) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor majd visszaviszem ha 15 centis lesz,a 200 liter kevés neki.

(#13007) bringasisti válasza Silentfrog (#13006) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor nekem volt az volt a gondom hogy az általad említett méret köröl mindenkivel haragba volt. Mivel rendkivül jól úszik többszörös testömegű békésnek nem mondható halakat is állandóan zaklat. Mivel nálam a fő csapásirányban így is háború van mindig, úgy gondoltam nem kell még egy bajkeverő ezért nem sok kenyeret evett meg nálam. Persze az agresszív magatartás " egyén és szituáció" kérdése amiből következik hogy más medencében esetleg más a helyzet

BENEFON DELTA--------N8

(#13008) Silentfrog válasza bringasisti (#13007) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Neked mekkora ez a hal jelenleg?

(#13009) bringasisti válasza Silentfrog (#13008) üzenetére


bringasisti
őstag

20 éve volt kb

BENEFON DELTA--------N8

(#13010) bringasisti válasza bringasisti (#13009) üzenetére


bringasisti
őstag

Az az igazság hogy olyan halat ami esetenként dögöt is eszik persze algaevő a neve mert mégis jobban hangzik, kétszer is meggondolom hogy vegyek mert gondok forrása lehet

BENEFON DELTA--------N8

(#13011) Silentfrog válasza bringasisti (#13010) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az aranyhal is megeszi az elhullott társait,ha úgy alakul.

(#13012) bringasisti válasza Silentfrog (#13011) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez így igaz! De gondold el a nagykerben január közepén nem bíztos hogy primőr forrázott fejessalátával etetik mint ahogy a szentencia írja hanem bedobálják nekik a dögöket! Bocsi ha halas olvassa

BENEFON DELTA--------N8

(#13013) Silentfrog válasza bringasisti (#13012) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Spirulina tabletta nem olyan drága,szerintem azzal etetik őket,legalábbis amelyik algázó elfogadja.

(#13014) tajcsi válasza jegenye77 (#13001) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ilyenre nekem is igényem lenne, amjd megpróbálok beszerválni valahol ilyeneket. Azt olvastam, HA jól emlékszem, hogy ezek befúrják magukat a talajba így egy picit mozgatják a talajt? Ez igaz?

más:

giesman midday T5 lámpa mellé mit ajánlanátok egy kb 75 literes akksiba? annyit elmondanék, hogy szerintem nem elég fényes a cucc, lehetne jobb is, bár nem tudom miért, az akksim néha bealgásodik, mikor bekapcsolok mellé egy T8 gro lux égőt. Ezelőtt egy volt mellette egy giesmany plant pro cső is akkor nem algásodott annyira az aksi, sőtt nem is vettem észre, hogy algásodna. Viszont nem tetszett az összkép, valahogy még a midday egyedül is jobbat mutat...

még más:

60*30*40 az akksi mérete. Eheim 2211 szűrő van benne, esőztetővel, a 60cm-es oldalra szerelve. Szerintetek hogyan tudnám egoldani, hogy jobb legyen a szűrés/áramlás?

utolsó más:

ti milyen co2 keveréket használtok? sehogy nem tudom eltalálni az élesztő cukor mixet,. Amikor beindul, mivel diy rendszerről van szó, nem tudom leszabályozni - na jó, valameddig lehet, de néhány óra mulva a halak a víz tetején úszkálnak...
Gondolom az algásodás azért van, mert sok tápanyag van a vízben, ezért szeretnék kicsit rásegíteni a növényeknek...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#13015) jegenye77 válasza tajcsi (#13014) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen az írják, hogy a homokos részeken beássák magukat.
Nálam nincs homok és az aljzatot sűrűn benőtte a növény így nem látom, hogy bemenne a talajba. Inkább csúszkál minden felé.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#13016) farkas26 válasza tajcsi (#13014) üzenetére


farkas26
tag

Az aksi csak 72l,nekem is ekkora az aksi.Igaz én jbl e901-sel szűrőm,de nekem a rövid oldalra van felrakva az esőztető,szerintem így jó az áramlás.
Én is t5 2x24W világítom az egyik egy sima 6500k a másik meg egy plant color.
Mióta használod a fénycsövet?Mert már lehet,hogy öreg és azért nem olyan fényes.

Co2-röl meg nem tudok nyilatkozni,mert nekem nincsen még.

"A jövő sem a régi"

(#13017) tajcsi válasza farkas26 (#13016) üzenetére


tajcsi
senior tag

Masfele eve kb. mindenesetre erosebb a fenye mint mondjuk egy gro lux es egy philips 8 egonek.
A csererol nem akarok vitaba szalni. Van ketto eredeti sylvania gro lux t8 egom. 15 eve vilagitanak.

Jah, azert az picit komolyabb szuro mint az eheim 2211, meg ugye rovidebb is az esoztetoje, az eheime eleg nagy, ha rateszem a szilikoncsovet, a hajlattal egyutt majdnem 40 cm. Erre kellene valami megoldast talalnom, de nem DIYre gondoltam...szuksegem lenne uj, nomalis csovekre, meg tapadokorongokra is...meg ilyen tolcserszeru esoztetore is...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#13018) bringasisti válasza tajcsi (#13014) üzenetére


bringasisti
őstag

Tudom hogy mindenki a nyakamba fog szakadni de csak azért is elmondom! A növény kell a medencébe de ha sok van nem javul hanem romlik a víz minősége! A Co2 a tengerire van kitalálva édesvíznél kicsit más a történet. Ha olyan halat tartasz amelyik nem képes pipálásra mikor elszalad a Co2 megfekszenek!

BENEFON DELTA--------N8

(#13019) tajcsi válasza bringasisti (#13018) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem ertem ezt gondolom logikus, hogyha tobb a noveny kell a co2. Azt is gondolom, hogy ha nem lenne elegendo taplalek akkor az algak sem szaporodnanak...a szuromben van kb 3 eves keramiagyuru csomo (semmi bajuk nincsen), eheim kek szivacs, zold vatta, es van jo porozusos lavakozet, vagy valami hasonlo, a lenyeg, hogy a koveken sok apro lyukacska talalhato ez gondolom jo a bakteriumok megtelepedesere.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#13020) tajcsi


tajcsi
senior tag

Megvalami, ti az esozteto vagy inkabb a pipa hivei vagytok?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#13021) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ha már szó esett a spirulináról és egyéb alga etetéséről: a szusihoz való pörkölt alga lemezeket is lehet adni nekik, imádják a halacsok. :) Szépen szétázik percek alatt a vízben (ha marad addig). :)

[ Szerkesztve ]

(#13022) Silentfrog válasza sellerbuyer (#13021) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

És ilyet hol lehet kapni,ilyenről még nem is hallottam. Pörkölt alga lemez? :)

(#13023) sellerbuyer válasza Silentfrog (#13022) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bárhol. Tesco, Metro, Spar, akármi. Szusihoz van. Ebbe csavarják a szusit. :)

(#13024) bringasisti válasza tajcsi (#13019) üzenetére


bringasisti
őstag

Nehéz bármit mondani főleg hogy nem tudni hogy halazol és vannak növények vagy növényezel és vannak halak, hol a hangsúly. Én a 2211- et csak szivaccsal használom és az esőztetőt felfúrtam kicsit. Nem hiszek az egy négyzet milliméteres porózus felületben aminek 8 focipálya felülete van

BENEFON DELTA--------N8

(#13025) mdk01 válasza bringasisti (#13024) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem is a fél világot szopatják a kerámia gyűrűs és hasonló anyagokkal, a mikroszkópos történettel együtt és már többször erre jutottam....de ez az én véleményem.

(#13026) bringasisti válasza mdk01 (#13025) üzenetére


bringasisti
őstag

Így igaz

BENEFON DELTA--------N8

(#13027) tajcsi válasza mdk01 (#13025) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nektek mi muzsikál a szűrőtökben?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#13028) Silentfrog válasza bringasisti (#13024) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Legfőképpen ki tudja ellenőrizni,hogy mekkora az a felület?
Mindenesetre én vettem egy liter Sera siporaxot,ennyi nem egy ökör ár /2-3 ezres kimérve/
Viszont egy biztos a sima kerámiagyűrű / az olcsó is / a durva szivacs előtt nagyon jó szolgálatot tesz a mechanikai szűrésben.

(#13029) mdk01 válasza tajcsi (#13027) üzenetére


mdk01
addikt

Alul az ülepítőnél kb.10liter gégecső darabokba, majd Ubbinkból 21kg legfelül meg egy 5cm vastag TM30-as szivacs.

(#13030) tajcsi válasza mdk01 (#13029) üzenetére


tajcsi
senior tag

:D en akksi szurore gondoltam :D nem adna el nekem ebbol a szubsztratumbol nehany kilot? Ennyit nem tudok megvenni sajnos...

mas:

spray bar-t kulon hol tudnek vasarolni, de olyat, ami mondjuk 25 cm hosszu?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#13031) mdk01 válasza tajcsi (#13030) üzenetére


mdk01
addikt

Akvárium alatt van egy 60literes hordóban.:)
Van ott kisebb kiszerelés is de egyébként lehet kapni barkács multiknál is, némelyiknél. Megtalálod ugyna ezt sétánykőként is még olcsóbban(szintén a multiba) mint az kiderült a vásárlás után, max. az a kerti tóhoz való le van kezelve vmivel.

(#13032) bringasisti válasza tajcsi (#13030) üzenetére


bringasisti
őstag

Zeolit ha már ragozni szeretnéd

BENEFON DELTA--------N8

(#13033) bringasisti válasza bringasisti (#13032) üzenetére


bringasisti
őstag

20 Kg 1 000 Ft

BENEFON DELTA--------N8

(#13034) mdk01 válasza bringasisti (#13032) üzenetére


mdk01
addikt

Növényesbe nem jó mert megköti némely mikro tápanyagot, ha nem az összeset, nem tudom pontosan.

(#13035) bringasisti válasza mdk01 (#13034) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért használok csak szivacsot

BENEFON DELTA--------N8

(#13036) bringasisti válasza mdk01 (#13034) üzenetére


bringasisti
őstag

Külső szűrőnek Eheim Classic szűrőcsaládot használok. Üresen veszem de adnak mutatóba kis vattát meg aktív szenes párnát. A szén ugyanúgy eltávolít hasznos dolgokat mint a zeolit! De van megoldás !! Kínálnak jó pénzért csodaszert amivel vissza lehet pótolni amit a szén kivett!!

BENEFON DELTA--------N8

(#13037) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sziasztok van egy eladó Botiám!
Helyileg Berettyóújfaluban található!
Postázni elvinni nem tudom sehova kb 9-10cm 2 éves példány.
Nagyon szép :)

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#13038) mdk01 válasza DirtyFREE (#13037) üzenetére


mdk01
addikt

Engem a háttérben lévő Yeti érdekelne, eladó?
Tényleg mi az...mond hogy nem ecsetalga.

(#13039) mdk01 válasza bringasisti (#13036) üzenetére


mdk01
addikt

Igen a szivacs a legtutibb.
Amúgy ezt az aktívszenes témát megérdemli az aki nem olvas utána a dolgoknak.
Bár jó az aktívszén de tudni kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#13040) SSJmeszes válasza mdk01 (#13038) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

:DDD :DDD
Az bizony ecset alga!

Egyébként nekünk is van Botiánk... Nem is kevés és nem is akármekkorák. Bár nekem jobban tetszenek mikor csak 5-6cm esek! Ha akkora maradna, tennék a növényesembe is az már hét szentség!:)) Az még nem kapálná fel az egész alját!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#13041) bringasisti válasza mdk01 (#13039) üzenetére


bringasisti
őstag

Aki most vág bele rengeteg pénzt meg tud spórolni hála a kuglinak. Mi mikor kezdtünk két kézzel szórtuk a lét a faszságokra

BENEFON DELTA--------N8

(#13042) mdk01 válasza SSJmeszes (#13040) üzenetére


mdk01
addikt

Ha az a boti 10cm-es akkor az az ecsetlaga......aztaqrva.

(#13043) mdk01 válasza bringasisti (#13041) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor is volt Horn-Zsilinszky, de azért az internet Isten áldása ebből a szempontból, pláne ha vki kitartó és áldoz annyit hogy kiszűri a sok "megtévesztés" közül a lényeget....na az még nehéz.

(#13044) bringasisti válasza mdk01 (#13043) üzenetére


bringasisti
őstag

Az öteget nem akarom bántani de mikor a könyvet írta hűlőkkel foglalkozott. Multkor arra jártam mintha a neve alatt futó bolt is megszünt volna pedig azt a Pasa csinálta

BENEFON DELTA--------N8

(#13045) DirtyFREE válasza mdk01 (#13042) üzenetére


DirtyFREE
tag

Nah nem kell fikázni csak olyan a szög!
Adhatnátok tippeket hogy szabadulhatnék meg tőle... :F

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#13046) mdk01 válasza DirtyFREE (#13045) üzenetére


mdk01
addikt

Olyan a szög.:)
Nem fikázom de ez vhol igénytelenségre utal már ne haragudj.
A halat meg vidd be egy kereskedésbe ahol adnak érte vmit.

(#13047) jegenye77


jegenye77
addikt

Kis 20 Literesembe a Hemianthus callitrichoides Cuba ahogy sokan másoknál,nálam is felszakadt :(
Vissza se tudtam nyomkodni ezért felszedtem az egészet.Szinte egyben kijött.Ahogy felhúztam a táptalajt felkavarta a sima tetejére. :O
Csinálhatom újra az egész aksit.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#13048) mdk01 válasza jegenye77 (#13047) üzenetére


mdk01
addikt

Mi az hogy felszakadt?

(#13049) jegenye77 válasza mdk01 (#13048) üzenetére


jegenye77
addikt

Nagyon sűrű és egymásra nő, a gyökere meg elengedi.+ rengeteg oxigén szorul alá és így felszakad szinte egyben.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#13050) mdk01 válasza jegenye77 (#13049) üzenetére


mdk01
addikt

Jah értem hogy nem megy bele rendesen a gyökere a talajba hogy megkapaszkodjon?
Nem volt még ilyen növényem, de nem érdemes az elején sűrűbben visszavágni hogy ne nőjön egymásra és lefele menjen a gyökere?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.