Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) flegga92 válasza Silentfrog (#21000) üzenetére


flegga92
senior tag

Valóban. Gondoltam hülye fejjel, hogy a tetra szóra keresve a TETRAtech is kijön de ezek szerint nem...

Más: Félbevágott kókuszdiót lehet rakni az akváriumba?

[ Szerkesztve ]

(#21002) Silentfrog válasza flegga92 (#21001) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen, lehet több helyen láttam már kókuszt az akváriumba. Bajt nem okoz!

(#21003) Daywalker válasza flegga92 (#21001) üzenetére


Daywalker
addikt

Pont tegnap csináltam egyet! Dremellel kivágtam, kiszedtem a belét, utána pedig jó alaposan kifőztem 3x - durván elszínezte a forrásban lévő vizet, így gondolom az akváriumba is szép lassan oldaná a színét. Utána kötöztem rá mohát és ment be a helyére. Érdemes régi kókuszt keresni, mert annak meg van száradva a bele és könnyen kijön.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21004) flegga92 válasza Daywalker (#21003) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem csak rezgőszerszámom, remélem az is elviszi.

(#21005) Daywalker válasza flegga92 (#21004) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó kérdés...rohadt vastag a héja. A flextől füstölt is rendesen :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21006) Skillet válasza Silentfrog (#20989) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem egyáltalán nem érte meg az 1500-at. De az egy dolog, az időnket, amit ennek áldoztunk.... Régen annyira jó volt a terraplaza, de sajnos ez is el lett cseszve.
Az aquadepo új boltot nyitott, most minden akciós? Azt hiszem körülnézek a weblapjukon :)

(#20991) bringasisti

Nem szándékozom ott halat venni. :) a halaimat kizárólag PASA (Pasaréti Gyula) úrtól szerzeményezem ;)

(#20992) Daywalker

+1
:R

(#20999) flegga92

A jófogás egy fos. Az olx király volt. Ez van.
Nekem volt kókusz az akváriumomban. Már nem tudom mennyi idő alatt, de gyakorlatilag papír vékonyságúra rohadt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21007) Daywalker válasza Skillet (#21006) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt most hallom tőled először....mmint h a kókusz héja szétment az akváriumban. Valami ott nem volt oké...lehet az alapanyaggal volt baj.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21008) Rivaul


Rivaul
addikt

Egy 80x40x40-es akváriumba milyen erős külső szűrőt lehet beletenni hogy ne szívjuk ki az állatokat? :D Tudnék egyet csinálni de a keringetőm max 800l/h-ig tudnám lecsavarni. Teknősök mellé kéne.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21009) bringasisti válasza Rivaul (#21008) üzenetére


bringasisti
őstag

800 l / óra tökéletes ha az esőztető az üvegre tolja a vizet

Esetleg egy ötlet

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21010) Shrimplandhu válasza Daywalker (#21007) üzenetére


Shrimplandhu
tag

A kókusz tökéletes az akváriumba, de pár év alatt tényleg elvékonyodik. Az ancik katalizálják e folyamatot. :)

http://shrimpland.hu/

(#21011) Rivaul válasza bringasisti (#21009) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi. Nézegettem neten a tartályokat és többnyire ilyesmit találtam mint amit mutatsz. A legfontosabb az volt hogy a keringetőm megfelelő-e. A teknősök marha sok piszkot termelnek így kell valami combos szűrő de azért nem akarom hogy a centrifugába érezzék magukat... A keringetőm 4500-at tud maxon, az sztem sok :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21012) bringasisti válasza Rivaul (#21011) üzenetére


bringasisti
őstag

A szívó csövet a lehető legalacsonyabbra kell tenni

BENEFON DELTA--------N8

(#21013) Skillet


Skillet
addikt

emag-ból szoktatok vásárolni? most az easycarbo 4310ft, ingyen postával. sajnos mást nem nagyon találtam. de víz teszt meg az aquadepo akció miatt, náluk olcsó.
KATT
KATT
pickpack pontos szállítást miért nem lehet kijelölni? jobban kedvelem, mint a futárt várni.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21014) Silentfrog válasza Skillet (#21013) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egyszer megkérdeztem a futárt, hogy miért éri meg az Emagnak ingyen kivinni a legkisebb dolgokat is. Azt mondta a tag, hogy csak azon a napon 30 helyre vitt csomagot tőlük egy városon belül. Gondolom kibérlik az autó teljes kapacitását és így pici pénzbe kijön egy egy termékre leosztva a fuvar díja. Gondolom a pickpack-os drágábba kerülne.

Szerintem 4300-ért nem rossz árú literje a Carbonak.

(#21015) Skillet válasza Silentfrog (#21014) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor ezek szerint már vásároltál tőlük. Oké, akkor berendelem.
Szűrőanyagot a tropicalfish-től rendelem. Ott van siporax és matrix trop is, amit írtál. Mindkettő 2e ft/L körüli áron. Lemérem a szűrőkosarat, hogy mennyi kell (elméletileg 2,5l/kosár), aztán megrendelem.
A jbl teszt is gondolom jó vásár ennyiért. Darabra nem találok sehol.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21016) Silentfrog válasza Skillet (#21015) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én darabonként 150 ft ért szoktam venni ugyanezt a tesztcsíkot ,tehát egybe sokkal olcsóbb ott amit linkeltél.
/kisebb boltok kibontják és adják darabra/

Igen jött már cucc az emgról,2 nap alatt ideért minden, sőt vettem egyszer Carbot is, igaz, csak 250-eset, eredeti bontatlan csomagolású jött,tehát megbízható webshopnak tartom őket.

(#21017) Daywalker válasza Skillet (#21013) üzenetére


Daywalker
addikt

Semmi baj velük ilyen téren, egeret rendeltem, másnap itt volt. A DPD a partnerük. Inkább a futár hozza, ha már ingyé van, a tököm se szaladgál szívesen.
Ami baj van velük, hogy többnyire nem magyar forrásból vannak a cuccok, vagy ha igen, akkor szerintem meg vannak utaztatva külföldre majd vissza, így lehet olyan olcsó. Mert amúgy román a cég...a lényeg, hogy szerintem adózásilag valami nem kerek, de ugye ez a magyar embert általában nem érdekli, csak az ár.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21018) bringasisti válasza Daywalker (#21017) üzenetére


bringasisti
őstag

Tőlük vettem a Samu SM-T 235 ős tabot. Mikor behalt volt pengeváltás. Azt hitték hogy azért mert hülyén nézek, hülye is vagyok

BENEFON DELTA--------N8

(#21019) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

A Terraplázához:
A TP egy jól szervezett, sokakat érdeklő, régóta működő rendezvény. Az akvarisztika beépült a terrások mellé, de a kiállítók 80%-a nem köthető akvarisztikához. Ezért aki csak a halak miatt megy kevésnek érezheti. Sajnos magában akvarisztikai kiállítás "nem állt meg a lábán" így maradt a hozzácsapódás a rokon hobbihoz.

http://shrimpland.hu/

(#21020) Skillet válasza Shrimplandhu (#21019) üzenetére


Skillet
addikt

Ja, király... csak a gond az, hogy régebben jóval erősebb volt ez a hozzácsapódás, egy szép nagy szeletet kért magának. A legkevésbé sem volt az az érzés, hogy mostoha. Ez ma nincsen. A terraplaza, sajnos már tényleg csak TERRA.
Tehát, szó nem volt önálló akvarisztikai rendezvényről! De ez, amit vasárnap láttam, gyakorlatilag a nullával egyenlő.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21021) Shrimplandhu válasza Skillet (#21020) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Mikor voltál kinnt? Legalább 20 akvarisztikás kiállító volt (afrikai sügerek, délamerikaiak, ikrázó fogaspontyok, "kommersz" halak, rákok, garnélák, vizicsigák, növények stb.

http://shrimpland.hu/

(#21022) Skillet válasza Shrimplandhu (#21021) üzenetére


Skillet
addikt

Fél 1-től kb 2-ig. Vagy nem láttad a terraplaza-t mondjuk 4 évvel ezelőtt, így nincsen összehasonlítási alapod, vagy láthatatlanná tévő köpenyt húztak a kiállítók.
Nagyon gyenge volt. Nem tudtam venni semmit, amit akartam (növény táp, szűrőanyag, vízteszt...). Növények? Láttam kb 2 féle csoffadt gázt.
Kezdem azt hinni, hogy nem ugyanazon a terraplaza-n voltunk. :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21023) Sirandrish válasza Skillet (#21022) üzenetére


Sirandrish
legenda

Vagy teljesen más igényekkel indultatok útra :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21024) Skillet válasza Sirandrish (#21023) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, lehet. Az igényem az volt, hogy legalább olyan legyen, mint anno, vagy jobb. Hiszen az évek alatt fejlődhetett volna. Nem jött be.
Szerintem, amikor én legutoljára voltam, akkor még a műegyetem rakparton a BME-ben volt a rendezvény.
Szerintem összeszedettebb és komolyabb volt.

(#21025) Shrimplandhu
Tudod mit? Akkor másképp fogalmazok. A régi terraplaza rendezvényhez képest volt akvarista szemmel iszonyat gyenge a mostani. Mivel évekig nem voltam, így nem tudom, közben milyen vittem, nekem a régivel van összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21025) Shrimplandhu válasza Skillet (#21022) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Növények: a "legbelső sarokban" lévő, csak akváriumi növényeket áruló asztalokon szokás szerint rengeteg volt, de máshol is volt hamarabb, csak mivel rengetegen voltak elkapkodták elég korán.
Abban igazad lehet, hogy felszerelési cikkekben nem volt nagy kínálat, de azért volt ez-az. Az akvarisztikai kiállítók nagy része élőlényt árul. Ennek szerintem a kereslet az oka: az érdeklődők nagy része ezt keresi.
Értem, hogy csalódott vagy, de azért szálltam vitába veled, mert az szerintem nem teljesen igaz, hogy akvarisztikai szempontból gyenge volt.

http://shrimpland.hu/

(#21026) mézespálinka válasza Shrimplandhu (#21025) üzenetére


mézespálinka
senior tag

kb 10:30tól kezdtem a bejárást. Mire beértem a belső terembe, 2 helyen az egyik helyen kb 4-5 kémcső + 2-3 műanyag doboz a másik helyen 3-4 műanyag dobozban kimerült az eladó növények száma :(
Én inkább fizetnék többet, akár jóval többet is, egy "nyugodtabb" rendezvényre, ahol eszmecsere, kérdezősködés, informálódás is megoldható a vásárlás mellett, mert ez így ebben a formában totál "lengyelpiac" feeling volt, mind az embertömeget nézve, mind az eladók egy részének hozzáállását valamint a rendezvény egészét tekintve. Igaz itt kb. du 1kor már igen észrevehető volt, hogy (bár a termékek rendelkezésre álltak) már pakoltak az eladók...-természetesen nem mind, de egy szemmel látható részük-

[ Szerkesztve ]

(#21027) claire78


claire78
senior tag

aquaz.hu boltnak tud valaki telefon elérhetőséget? Az oldalon lévőn kívül, mert az ma nem kapcsolható...
Tegnap utaltam, kíváncsi lettem volna sikerül-e ma feladni a cuccot.. :U
Ez remek.. :F

(#21028) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Épül a cca 295L-es akváriumunk és segítség kellene.

Találtam egy EHEIM szűrőt (nem írom le a típust, mert nem szeretnék, "gyengeszar", "nemelég hozzá" kommenteket...ennyire futotta, és így sem volt olcsó (20k))

Viszont gondban vagyok a világítással.

70(!) centi a vízoszlop!

Sokan azt mondták, hogy LED-el ne próbálkozzak, mert nem lesz elég..viszont amiket látok neonokat:

1) nagyon nagyon drága
2) nagyon nagyon sokat fogyaszt
3) éjszaka korom sötét lesz! :) (ez egy folyosón lesz akvárium fal..illetve helységek közötti térelválasztó)

Ezért úgy gondoltam, lehet megpróbálkoznék a LED-ekkel.....néztem 5m-es led-szalagot ebay-en, árban egész jó, és vízálló. Az akvin ugyan csúsztatható tető lesz, de felette tervben van egy átadópult jellegű bútorlap is...ami alá be tudok applikálni bármit!

Arra gondoltam hogy SMD 5050-el 5 x 1méteres (mert az akvi méretei 100x42.5x70!) csíkokat készítenék és kapna egy méteres csík kéket is (esetleg, ha találok RGB-ledet, és variálhatom a színt illetve a fényerőt, akkor a hatodik sor kéket kihagyom) ez lenne az éjszakai üzemmód. (sajnos szükséges, mert a helységben éjjel vak sötét van, viszont olykor ki-kijár az ember fia/lánya...lámpakapcsoló meg a túlsó falon van :D)

Szóval, szerintetek a 70cm vízoszlop 5x1méter SMD leddel elégségesen bevilágítható?

Üdv. Lacam

(#21029) Silentfrog válasza lacam (#21028) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nem éri víz akkor ne vegyél vízállót és ne vegyél RGB-t.

A vízálló szilikonosnak sokkal kisebb a fénye mint a normál verziójúnak, és ha nem minőségit veszel a szilikon borítás nagyon gyorsan besárgul.

Az RGB meg azért rossz mert ha fehér színt szeretnél akkor azt is kikeveri így nem is lesz igazán fehér,meg azonos fogyasztás mellett sokkal kisebb fényerőt biztosít mint a hagyományos 5050/60-as társaik.

Bármilyet is veszel akkor csak a minőségi szalagért szabad pénzt adni ellenkező esetbe 2-3 hónap után húzhatod le a szalagokat, mert elvesztik a fényük nagy részét, viszont a fogyasztásuk megmarad.

Az 5X1 méter 5050/60 as beltéri ledszalag / 6500k /ami 5x14.14 watt az elég a 300 literhez, ha nem kifejezetten növényes akváriumot akarsz, kis fényigényű növényeknek tökéletes ennyi fény !

(#21030) Daywalker válasza lacam (#21028) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem egészen értem a szűrőt miért írtad le, ha nem akarsz segítséget. Én se vettem tetra 1200-ast, és nem szóltak le:D Szintén Eheim b.zi vagyok.
Ami a LED-t illeti, nem vennék kínait ismeretlen helyről. Pusztán azért, mert gyakran nagyon rossz minőségűek: rövid élettartam, nem tudja ami rá van írva, a vízállónál pedig a vízálló réteg elszíneződik, tehát meg kell gondolni, mit és honnan vesz az ember. Tipikusan buy crap buy twice kategória.
Én az anrodiszlec-től vettem 2835-120-as LED-et, ami PureSilicone bevonatos, mert az állítólag nem sárgul meg, és egy méter 2100 lument tud, illetve valóban IP65. Namármost ehhez képest az 5050 sehol sincs. Egyetlen hátránya, hogy hűteni kell, tehát aluprofilba kell tenni és nem árt egy kisebb ventilátoros légmozgatás sem. Eddig nálam jó, nem csökkent a fényerő, és egy 60 cm mély medencét simán bevilágít úgy, hogy van mellette gy 18 wattos cső is (kb így 2500-3000 lument kap az aksi).
Ja és van rá magyar garancia, 1 nap alatt kézben volt, nem kellett a kínaiakkal vesződni. De nem akarom őket reklámozni, csak felsoroltam, mire számíts.

Az éjszakai világítást nem tudom, hogy mennyire jó ötlet, talán valami nagyon halovány kék világítás megteszi, de én nem zargatnám a halakat. Egyébként pedig éjjel is kitalálok a budira még bekötött szemmel is, ha éppen kell, szóval nem látom a problémát:D

Silentfrog: "A vízálló szilikonosnak sokkal kisebb a fénye mint a normál verziójúnak, és ha nem minőségit veszel a szilikon borítás nagyon gyorsan besárgul."

Ez így konkrétan nem igaz. Az ip65-ös abból amit én vettem ugyanannyit tud, mint az ip20-as.
Az 5050 meg nem valami combos, 2835 több mint a dupláját tudja.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21031) lacam válasza Silentfrog (#21029) üzenetére


lacam
aktív tag

Szia
Azt mondod ne ebay-ről rendeljek?
Hol lehetne venni minőségi extra fényes LEDet lehetőleg Dunaújváros vagy Székesfehérvár környékén?

Annak örülök hogy azt mondod hogy 5x1m már elég. .. Nagyon jó.
Neonhal, harcsa lesz benne. ..nem növényes.

Köszi a segítséget.

(#21032) lacam válasza Daywalker (#21030) üzenetére


lacam
aktív tag

Eheim 2324... sokan azt mondták kevés. .hallgattam eleget miatta...

Na Szóval. ..macskát tartunk...tele a placc játékokkal. .nem jó éjszaka tök sötétben kijárni..hidd el.
Csak épp annyi fény kell hogy kicsit lássak.
Sajnos nagyon nagyon ár érzékeny vagyok ezért home made megoldást keresek. .olcsóbb.
Valami jó hely kell és olcsó a szalag vasarlasára.

Akkor nézek más típust is.
Köszönöm szépen a válaszodat...gyorsban válaszoltam csak sajnos nincs most sok időm. .. később kivesézem jobban azt amit szeretnék.

Köszi.

(#21033) Daywalker válasza lacam (#21032) üzenetére


Daywalker
addikt

Én 19-ért vettem 2224-et (ugyanaz, csak nem fűtős) szűrőanyagokkal, szóval az jó ár volt érte. Igaz nekem 120 literre kellett. Ha kevés lesz az majd kiderül...

És igen, van macskánk, kettő is, nem tudsz újat mondani :P :D
LED: Ha árérzékeny vagy ne vegyél szart, mert ahogy előttem is mondták, 1-2 hónap után vehetsz újat, és akkor már drágábban, tehát rosszabbul jársz, mintha megvetted volna a jobbat. Szóval én nem vennék bizonytalant. Sajnos sok helyen ugyanazt árulják, amit te is meg tudsz venni az ebayen. Én itt vettem: [link] Megbízható bolt, régóta vannak, és tesztelik a saját termékeiket, plusz van rájuk garancia.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21034) Silentfrog válasza lacam (#21031) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amit Daywalker írt arról a webshopról én is csak jót olvastam. :K

Nekem csak az a gondom az extra fényes 5630, 2835 és a hasonló szalagokkal, hogy irtózatosan melegednek.
Hiába rakod őket alu profilra ha nincs direkt szellőzés akkor irtózatosan forrók és ez az üzemidő rovására megy.

Ilyet vettem én [link] 20 watt/ méter.
Ez egy 10 centi széles fém profilra van téve. 2.2 méter Az alja plexivel van védve a víztől. Egyik végén egy venti fújja át a levegőt a profilon.
És még is 45-50 fokos a profil külseje.
Az 5050/60 is melegszik de közel se annyira.
A lednek a meleg az ellensége. :P

(#21035) gears27


gears27
aktív tag

sziasztok. nincs valakinek eladó úszó májmohája? vagy esetleg boltot nem tud valaki ajánlani Bp-en hol lehet vásárolni?

Seggsztézis

(#21036) lacam válasza Daywalker (#21033) üzenetére


lacam
aktív tag

No..akkor tudod, milyen átesni mindenféle játékon..

Néztem a szalagokat..te boga uristen... 24w!! 1 méter ledszalag? Milyen fénye van annak. .. ilyenből nem tudom mennyire lenne szükségem. 2-3m? 2100lm...
Jónak tűnik az üzlet. .. vízálló és nem fog elszíneződni? Majd felapplikálom valahogy az akvi feletti pult alá. Alu csíkot szerzek...hogy tudjon hőt leadni... venti tervben volt. .bár nem a led miatt inkább a vizpárát nyomatnám ki a butorlap alól :-)
2324et most vettem használtan, azt sem tudom mi járna hozzá gyárilag. .nagyon új számomra ez a project eddig egy aquael mini zötykölődött egy 80L-esben. Elvileg gyári maximum 250L.. mivel a tank nem lesz tele igy felülről de karcoljuk a 250et. Úgy hallottam hogy a legtöbb gyártó kozmetikázza ezt az adatot. .de az eheim nem, ezért vettük.
Egy LowCost világitás kell és kész. (Nojó, még be kell rendezni. ..80asbol atmentünk mindent amit lehet...jó lesz. .csak elég legyen a szűrés és a fény. . Hány csik 2835ös kellhet 70 centi bevilágitásához 1 méter hosszan? Illetve a 15w (60 led/m) vagy a 24w (120led/m)? ...és kellene az az irányfény is :-)

Üdv

(#21037) Daywalker válasza lacam (#21036) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez ugye elég fogós kérdés, nincs rá jó válasz. Úgy szoktak számolni, hogy 0,5-1 watt/liter. Ez marha jó csak az vele a baj, hogy fénycsőre igaz, LED-ből odaraksz 250 wattot a halak szeme kisül :DDD Szóval a gyári adatok szerint egy 18 wattos osram cső azt hiszem kb. 900 lument tud (új korában ugyebár) onnan vissza lehet számolni lumen/wattra, és kiszámolod LED-re. Én is tartottam tőle, hogy a nagy vízoszlop miatt kevés lesz, és tulajdonképpen azt kell mondjam, hogy a fénycsővel együtt van jó világítás, ami az aljáig megfelelő mértékben világít, legalábbis én így ítélem meg. Kell az a szórt fény, amit a cső előállít, vagy nagyon sűrűn kell rakni a LED-eket, hogy egyenletes legyen, tekintve, hogy a sugárzási szög gyengébb. Mivel nekem már volt egy cső a tetőben, amit nem akartam kukázni, ezért csak 2x0,5 méter csíkot kapott mellé kiegészítésnek.

Ha az vesszük, hogy nekem 60 cm magashoz van durván 3000 lumenem 120 literre, akkor ~240-re neked ennek a duplája nem árt. Viszont ha nem lesz cső, úgy válassz LED-et, hogy sűrűn tudd tenni, azaz befedje a tetőt, és ez a 3000 szét legyen osztva rendesen. Tehát lehet, hogy 2835-ból elég a gyengébb, a 2835-60, vagy az 5050, attól függően hány méter kell. Jó számolgatást.

Amúgy meg az Eheim dolog olyan, hogy hit kérdése. Igazából jó kérdés ki mond igazat, hiszen ha megnézed, vízmozgatásban és szűrőanyag mennyiségében a megbízható konkurens gyártók sincsenek elmaradva semmivel papíron, és hasonló adatokat adnak meg. A kérdés inkább az, hogy a megadott vízforgatást ki hogy méri: szárazon vagy töltettel, utóbbi azért lefogja rendesen (ahogy a szűrő koszolódása is), így simán lehet, hogy 700 liter/órából marad 400 liter/óra.
Összességében hinném, hogy csak az Eheim ad meg jó adatot, csak kérdés ki hogy méri. Mindenki másra esküszik. Valaki szereti 10x megforgatni óránként a vizet az akváriumban (növényesek), más azt mondja elég 4x (társas akvárium). Esetedben ez legfeljebb 2-2,5x lesz. És hát ugye a flow sem mindegy...de ne menjünk bele. Próbáld ki...max idővel beteszel még egyet, ha lesz rá keret :)) Így legalább van backup, ha az egyik leáll :D Bár...mivel Eheimről beszélünk, ez ugye nem történhet meg :DDD (Ha karban van tartva, nem árt pót tömítést tartani otthon).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21038) lacam válasza Silentfrog (#21034) üzenetére


lacam
aktív tag

Hát magam is tartok a melegedéstől, főleg úgy, hogy vagy 3-4-5 sornyi méteres szalagok kellenének.
Alu sínre teszem (bár nem tudom, hogy a ragasztó-mert ugye kétoldalú 3M ragaccsal lehet felapplikálni a helyére, nemde?!-, amivel felragasztom mennyire jól adja át a hőt az alusínnek...feltételezem, nem jól.
A venti, amit terveztem, valószínüleg nem lesz jó hűtésre, mert csak a légmozgásra -bútorlap alatt megállt párás levegő ellen- szeretném használni.

Basszus....nincs jó választás.... aránylag erős fény kellene, aránylag alacsony fogyasztással, aránylag kevés hőtermeléssel, párás környezetbe....a legolcsóbban! :D

Marad az 5x1m SMD 5050? :U

(#21039) bringasisti válasza Daywalker (#21037) üzenetére


bringasisti
őstag

"Bár...mivel Eheimről beszélünk, ez ugye nem történhet meg :DDD (Ha karban van tartva, nem árt pót tömítést tartani otthon)."
Mint már sokszor írtam az Eheim 30 évenként igényel karbantartást.

BENEFON DELTA--------N8

(#21040) lacam válasza Daywalker (#21037) üzenetére


lacam
aktív tag

Szia,

neon csövet nem tervezek, neon halat annál inkább! :)

Számolgatok egy sort, köszönöm az ötleteket!

Nem vagyok EHEIM fanatikus, sőőőt, kerültem volna, mint a rossz pénzt - pusztán az ÁRA miatt - de rá kellett jönnöm, hogy vagy minőségit, vagy semmit....így bele mertem ugrani egy használt szűrőbe.....A tömítésekben igazad van...márcsak arra kell rájönnöm, hogy milyenek kellenek bele, illetve hol lehet őket beszerezni :D (mint mondtam, nagyon nem értek a külső szűrőhőz....sosem láttam még, mégcsak messziről sem. Képek alapján jóféle...de hagy a 2-2.5-es óránkénti forgatás elég lesz-e, nemtudom. Nem lesz sok növény....a halak számát még becsülni sem tudom.... :D

Töltetekről is csak olvastam, nem tudom, hogyan, hová, mennyit azokba a kosárkákba. :D Szóval teljesen kezdő vagyok... :B

Amikor beköltöztünk a házunkba, megláttuk a lehetőséget és párommal szinte egyszerre mondtuk: "ide akvárium kerül."...és most jött el az ideje...szépet szeretnénk, 0 tapasztalattal! :Y

(#21041) lacam


lacam
aktív tag

Úgy számoltam hogy alsó hangon talán 10.000lm kellene?! :O

50lm jön ki 1 W-ra (ha az osram csőre 900-at írtál és 18W-os)...mivel 0.5-1W/ litert emlegettél, ezért én olyan 40lm / literrel számoltam...250literes tankra az: 10.000lm ...ami jó sok :D

kb 4 darab 1méteres csík a fényesebb (24W, 120db LED /méter) fajtából...debakter...majd' 100W-nyi ledfény :D Jesszum pepi...

Lehet hogy valahol vétettem valami logikai csavart, de ez :Y

(#21042) Daywalker válasza lacam (#21040) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is majdnem így kezdtem. Ahogy bringasisti mondta, 30 évenként kell hozzá nyúlni. De mivel használtról beszélünk, bármi lehet. Remélem kipróbáltad, ha máshol nem, hát vödörből felszívva és ugyanoda visszatolva, hogy nem-e csöpög-zörög. Ez a szűrő szinte néma működés közben! Alkatrész és robbantott ábra a fisch.hu-n van, ők a hivatalos beszállítók, szerviz stb. Olvasd el a használatit is...a tömítéseket kened rendszeresen szétszedésnél (félévente kb) nem lesz baja. Még az elzáró vagy csat vagy micsoda szeret eltörni állítólag. Nem olcsó, van aki abból is tart otthon.
Szűrőanyagra itt adnak tanácsot, de beleteheted a gyárit is. Ha jól értem, most nincs benne semmi? Mert a gyári ajánlás alulról felfele: eheim mech/mech pro, kékszivacs, eheim substrat/substrat pro, majd felülre perlon. Én így használom, de neked szerintem jobb lenne alsóba kerámiacső helyett is biológiai töltetet tenni (ez lehet eheim substrat/substrat pro, matrix trop, sera siporax - főleg az utóbbi kettőt szokták itt használni) mert nem lesz akkora a forgatás.
Én is kezdő vagyok, a többiek kijavítanak...
A világítást meg csak te tudod eldönteni. Azért nagy fényről beszélünk, se nem olcsó, se nem fogyaszt keveset, de a LED egy gazdaságos megoldás még így is, pláne egy HQI-hoz vagy a drága csövekhez képest.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21043) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Lenne egy kérdésem.
Az oké hogy az Eheim a csúcs meg hogy 30 évenként kell róla a port letörölni és megy még 30 évet, de mi a helyzet a többivel?
Első sorban nyilván a Tetra érdekelne, de persze szívesen vennék ugyanilyen infót pl az Atmanokról vagy másról.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21044) bringasisti válasza Daywalker (#21042) üzenetére


bringasisti
őstag

Tényleg nem kötözködöm, ne értsd félre de a vödör azért nem jó mert nincs vízoszop nyomás a szűrőn, ezért ha hibás a gond akkor se jelentkezik

BENEFON DELTA--------N8

(#21045) havri1 válasza Daywalker (#21042) üzenetére


havri1
félisten

Én legalulra legalább egy réteg szivacsot tennék, ami a nagy részét a mulmnak megfogja, ezzel is kímélve a biológiai szűrőanyagot.
Pár hónap után a szivacsban is lesz annyi lebontó baktérium, hogy az ott megerekedt mulmot lebontsa. Legalábbis nálam bevált. Fél év működés után sem volt eltömődve az alsó szivacs, a biológiai szűrőanyag meg teljesen tiszta volt.
Perlon-t én meggondolnám, ha sok az apró lebegő szennyeződés, hamar megtelik, és erősen vissza tudja fojtani az áramlást.
Természetesen ez függ az akvárium kialakitasatol, meg a jellegétől (mekkora halak, mekkorát szennyeznek, stb)

[ Szerkesztve ]

havri

(#21046) Daywalker válasza bringasisti (#21044) üzenetére


Daywalker
addikt

Lehet azt a vödröt magasra is tenni a szűrőt meg a földre, innen már mindenkinek a fantáziájára bízom.

havri1: igen, abban az esetben ha alulra nem kerámiacső kerül, akkor érdemes lehet. Én a gyári felállást vázoltam csak, de ezt jó tudni, nekem is új infó, ha esetleg változtatni szeretnék. :R
Én két hónap után szedtem ki a perlont kíváncsiságból, tiszta volt. Eléggé vékony anyagú a gyári, arra elég, hogy megfogja a szennyeződést, de ha tiszta akkor sokat nem fog az áramláson. Mindenesetre én tapasztalat híján nem akarok okosabb lenni a gyártónál, követem az előírásokat, inkább benne hagyom.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21047) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#21043) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nem biztos hogy teljesen jó a példa, de autóra levetítve: Eheim - Mercedes C osztály Tetra - VW Passat Atman - Opel Astra G Nem méretre gondolok hanem minőségre. A G Astra is elvisz mindenhova, ha baja van olcsón javítható. A Mercedes jobb, szebb, gyorsabb, megbízhatóbb, de ha baja van akkor pénztárca kinyit...

http://shrimpland.hu/

(#21048) Sirandrish válasza Shrimplandhu (#21047) üzenetére


Sirandrish
legenda

Még jó hogy Tetrat vettem...mert egy passat a családi verda :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21049) bringasisti válasza Shrimplandhu (#21047) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen, be nincs baja

BENEFON DELTA--------N8

(#21050) Daywalker válasza Sirandrish (#21048) üzenetére


Daywalker
addikt

És ha nem dízel :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.