Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) claire78 válasza jegenye77 (#15974) üzenetére


claire78
senior tag

Tervben van egy Tetra EX 800 Plus beszerzése és úgy érzem nekem is kell egy ilyen UV sterilizáló.
Ez jó lehet nekem? [link]
Most belső szűrővel küzdök az algákkal, remélem ezek segítenek. A külső szűrőbe szeretnék még egy 100ml-es Purigent, ajánlott még valamit cserélni benne? Mondjuk a műanyag biolabdák se túl szimpatikusak. Van helyette valami jobb megoldás?

(#16002) jegenye77 válasza claire78 (#16001) üzenetére


jegenye77
addikt

Sajnos kezdő vagyok :B Én is most próbálom kiválasztani melyik is legyen.
De biztosan segítenek a többiek. :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16003) havri1 válasza tzimash (#15995) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem nem tudsz most mit csinálni, mivel nincs benne hal, nem lesz tápoanyag nekik, valamivel pótolni kell.

havri

(#16004) tzimash válasza havri1 (#16003) üzenetére


tzimash
őstag

Visszafordítható vajon ez az állapot? Ha lesz benne hal kb 1 hét múlva, helyre jön majd, vagy tápozzam addig?

(#16005) biomassza válasza Silentfrog (#15985) üzenetére


biomassza
csendes tag

Két boltban talán 4 nő :) de az újszegediben nagyon ritkán jártam. A másikba szinte hetente - ezért is furcsállottam, hogy éves szinten otthagyok náluk 80-100 ezer forintot és leállt egy szutyok műa. csatlakozón vitatkozni. A Petőfin levő boltban valóban van rajta kívül 2 lány, egy szőke és egy barna, azokkal semmi bajom a világon. Szerintem az idősebb hölgy vagy maga is résztulajdonos, vagy csak a fia és férje azok. Mindenesetre őt kerülöm. A boltról meg annyit, hogy azért szakértelmet is többet találsz, mint az egyéb szegedi boltokban, választékot meg bőven nagyobbat. Sajnos áraik is vannak, de valamiből meg kell élni... Szoktam alternatív forrásból vásárolni, csak élőlényt pl. körülményes. És ott van a polcról leemeled (vagy fonetikusan leírod és leemelik neked :DDD ) kényelme. Alapvetően kedvelem azt a helyet, kár azért a negatív élményért.

(#16006) biomassza válasza claire78 (#16001) üzenetére


biomassza
csendes tag

Szia - ez szerintem kevés lesz hozzá, én a helyedben minimum 5 de inkább 7 wattban gondolkodnék. Viszont azért meg lehet ám lenni nélküle is. Igaz, nem aquascape jellegű akváriumaim vannak, nekem az uv csak arra kell, ha esetleg valami csúfságot hirtelen ki kellene irtani. (De arra pl a Trópustól lehet kölcsönözni is itt nálunk. Felétek nem tudom, de rá lehet kérdezni. )

(#16007) jegenye77


jegenye77
addikt

Eztrendeltem meg.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16008) havri1 válasza tzimash (#16004) üzenetére


havri1
félisten

Idő kell neki, mire beáll az egész. Nekem is ilyenek a növények az első hónapban kb, utána kezdenek el nőni. Hogy mi a kevés, ezt én se tudom..

havri

(#16009) Jonesy84 válasza claire78 (#16001) üzenetére


Jonesy84
tag

Szia
Én is most vettem ilyen szűrőt. Én ki fogom cserélni a labdákat és a 3. tálcában levő szívacsot is Mátrix Tropra, elég jó véleménnyel vannak róla és nem is drága.

(#16010) havri1 válasza Jonesy84 (#16009) üzenetére


havri1
félisten

Én is rendeltem tegnap 2l mátrix trop-ot.
Mennyi idő, mire beall ez a töltet, és tényleg ér is valamit?

havri

(#16011) Silentfrog válasza havri1 (#16010) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jól emlékszek, hogy egy 15 ezer forintos szűrőn gondolkoztál elsőnek? Most meg mennyinél tartasz? :)
Kell egy pár hét mire teljesen elszaporodnak a bacik a szűrőanyagon.

(#16012) havri1 válasza Silentfrog (#16011) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, hogy emlékeztetsz 😂
Sok. Ráadásul ma vettem egy eheim 600l/h powerheadet, bazi nagy szivaccsal (10x10x40). Kevés a tetra 1200 egyelőre.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16013) farkas26 válasza havri1 (#16010) üzenetére


farkas26
tag

Nekem 1l van a szűrőben,de kellet neki 2 hét kb mire beállt.

"A jövő sem a régi"

(#16014) claire78 válasza havri1 (#16010) üzenetére


claire78
senior tag

Szia!
Honnan rendelted? Tropicalfish.hu?

Mivel az abc-zoo.hu-ról fogom rendelni a szűrőt és a sterilizátort, onnan szeretnék szűrő töltetet is.
Sajna, matrix trop nincs nekik, helyette mi lehet még jó ami van náluk? pl: [link] ?

(#16015) Silentfrog válasza havri1 (#16012) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Eddig zártál a csapon most meg kevés? :DD

(#16016) havri1 válasza Silentfrog (#16015) üzenetére


havri1
félisten

Ha egyszer egy üzlet beindul 😂

Claire: igen, onnan. Sajnos abc-ben valóban nincs, a szűrőt én is ott vettem.
Nem értek a toltetekhez, innen minden infóm.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16017) Silentfrog válasza claire78 (#16014) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Olyat annyiért ne vegyél. Nem rossz,nálam szépen be van barnulva de szerintem drága annyiért 2000 ft több helyen a kimért.

(#16018) farkas26


farkas26
tag

Honnan lehet szép kőveket venni,olcsón?
Szikla hatásút.

"A jövő sem a régi"

(#16019) claire78 válasza Silentfrog (#16017) üzenetére


claire78
senior tag

Más esetleg az abc-ből? Az a baj, ha máshonnan rendelek, akkor a szállítási költséggel együtt ugyanott vagyok.

(#16020) havri1 válasza claire78 (#16019) üzenetére


havri1
félisten

Pont ebben a cipőben járok. 3 helyről tudtam, tudnám összeszedni a cuccokat..

havri

(#16021) Silentfrog válasza claire78 (#16019) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Onnan vettem anno AquaNova NGR kerámiagyűrűt benne van a szűrőbe viszonylag porózus az anyaga de korán sem annyira mint a Siporaxnak. Lövésem sincs mennyvel jobb vagy rosszabb mint bármi.
A Matrix tropot azért szoktam javasoni mert az Akvakertész.hu-n láttam a mikroszkóp alatti képét és a hozzászólásokban nagyon dicsérték!
1700 forintot megér.
Én se adnék többet biológiai szűrőanyagért.
A 300 literes medencémben 2 külső szűrő van az egyikben 3 liter siporax és 1liter AQUANOVA szinterezett üveg.
A másikban csak szivacs és 1 kiló aktív szén ami már biológiai szűrőanyagként van benne.

Ez 31 darab 8-12 centis sügérre.
Nitrit szinte nulla nitrát minimális. Ecsetalgám mindig is volt,ezzel nem tudok mit kezdeni! :(((

(#16022) havri1


havri1
félisten

Vasfa zöldesre is színezheti a vizet, vagy ez alga lesz?

[ Szerkesztve ]

havri

(#16023) tzimash


tzimash
őstag

Mattenfilteren gondolkozom. Az aksi egyik sarkát beáldoznám erre a célra. A belső szűrő a szivacsai nélkül elvileg jó lenne bele vízpumpának, ha jól számoltam. A kérdés, hogy megéri-e feladni a mechanikai szűrést a biológiai kedvéért. Valami más eszközzel tudom helyettesíteni a mechanikai szűrést?

(#16024) Silentfrog válasza havri1 (#16022) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A vasfa barnára,mint a teafilter a vizet. Vagy jobban vagy kevésbé ,de semmikép nem zöldre.
Szerintem nálad még normális mert még nem állt be a biológiai szűrésed,így az algáknak gyorsan reagálnak a vízminőség romlására.

(#16025) havri1 válasza Silentfrog (#16024) üzenetére


havri1
félisten

Hm, köszi, akkor ez nem a vasfa, ez zöld, de a víz, nem az üveg.
10-es üveg van, annak is van egy kékes zöldes színe. Ez normális, vagy szar üvegből van az akvárium?

havri

(#16026) bringasisti válasza havri1 (#16022) üzenetére


bringasisti
őstag

A vasfával nem az a gond hogy színezi a vizet, hanem hogy a PH lezuhan tőle és a Te halaid csak lugos vízben élnek meg. Ha a PH megméred és lugos akkor tedd teli hallal és egy hónapig ne foglalkozz se a szinével se a szagával. Bocsi de kicsit túlbonyolítod a kérdést

BENEFON DELTA--------N8

(#16027) havri1 válasza bringasisti (#16026) üzenetére


havri1
félisten

Zöldül a víz. Ennek az okát keresem. Vasfa 2 hétig állt vízben, és forráztam is, szvsz az már nem sokat oszt/szoroz. Pesti kemény vízhez, amiből 3 naponta cserélek 20%-ot, nem hinném, hogy nagyon lágyítana.

havri

(#16028) bringasisti válasza havri1 (#16027) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez hogy lágyítja a vizet nem tudom hogy jött a köztudatba de egy / tudod nem szabad leírni /. A lényeg hogy azok a halak amik nem vulkáni kőzetü esőerdőben élnek hanem mészkő környezetű tavakban vagy folyókban csak lugos vízben tartható. Megbízható PH mérés és no para

BENEFON DELTA--------N8

(#16029) havri1 válasza bringasisti (#16028) üzenetére


havri1
félisten

Én is csak a neten olvasottakból hallottam, gyakorlatban még senki nem erősítette meg ezt a vízlágyítást. Kb semmit nem lágyult a haveromnál se a vasfától meg a gyökerektől.
Mészkővem van és még venni is szeretnék, most hátteret is ezt vadászok, lehet likvidálom a vasfát, és mészkő bar lagos, bújós lesz a project.

Háttér amiket kinéztem,:

Ez baromi jó, de baromi drága is:

[ Szerkesztve ]

havri

(#16030) Silentfrog válasza havri1 (#16025) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem is 10-es üvegből van a medencém és ugyebár ez nem opti white üvegből van. Nekem eddig sárgás volt a vizem a fától,most hogy vettem 250 ml purigent inkább fehéres a színe.
A medencét hosszanti oldalát átvilágítva egy hideg fehér fényű zseblámával a túlső felén egy fehér tányért vagy törölközőt megvilágítva láthatod a víz színét leginkább.
Az akvárium vize normális esetben enyhén sárgás színű,amit aktív szénnel vagy Seachem Purigennel vagy egyéb kémiai szűrőanyagokkal színtelenné lehet varázsolni.

Nálam zöld víz még sosem volt,de az ék akváriumom fával van tele.

(#16031) bringasisti válasza havri1 (#16029) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha van mész köved akkor nagy gond nem lehet. A nett az egy áldás mert mindent megtalálsz és egy átok mert mindeni megnyilvánul. Már nincs köztünk az a forumtárs ezért is hozom elő aki egy 3 literes medencét cserélt egy 3. 5 literesre és blogot irt róla.

BENEFON DELTA--------N8

(#16032) havri1 válasza Silentfrog (#16030) üzenetére


havri1
félisten

havri

(#16033) Silentfrog válasza havri1 (#16032) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ahol nincs víz a medence tetején ha átnézel rajta ott is ilyen?

(#16034) havri1 válasza Silentfrog (#16033) üzenetére


havri1
félisten

Látod, erre nem is gondoltam. KIcsit kékes, de nem ilyen zöld! Csináltam képet, de természetesen lemerült a gép, nem tudom áttölteni a képet :)
A víz zöld, így már látszik.
Aktív szenet kivettem 3-4 napja kb, lehet az a baj? Alga vs aktívszén?
2x30W 6500k neon van benne, elég sokat mentek a napokban, az is baj lehet gondolom. Tegnap óta csak etetéskor megy.
(9 kis neon még benne van, 1 leopárd dánió, nem birtam elkapni őket) 6 maingano, 2 yellow van benne amúgy.
2 napja cseréltem 20% csapvizet. Só is került bele 2 evőkanál/100l, cichlids.hu olvasata alapján.
Levegőztetés nincs, fodroztatom erősen a vízfelszínt.
2 szűrő ugye, nem tudom mi kéne még bele. Vegyszer semmi.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16035) havri1


havri1
félisten

Ez milyen kő szerintetek? Ilyet vagy hasonlót szeretnék :

[link]
Akvarista.hu-n tették fel másfél hónapja, nem tartom valószínűnek, h megvan még..

[ Szerkesztve ]

havri

(#16036) bringasisti válasza havri1 (#16034) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyszer csütörtökön ragasztottam egy 150 literes medencét. Pénteken feltöltöttem vízzel meg egy kis talaj. Szombaton hoztam bele Bécsből vadon befogott halakat.

BENEFON DELTA--------N8

(#16037) mdk01 válasza jegenye77 (#16007) üzenetére


mdk01
addikt

Pervula-d hogy van?

(#16038) mdk01 válasza bringasisti (#16031) üzenetére


mdk01
addikt

A nett az egy áldás mert mindent megtalálsz és egy átok mert mindeni megnyilvánul. Már nincs köztünk az a forumtárs ezért is hozom elő aki egy 3 literes medencét cserélt egy 3. 5 literesre és blogot irt róla.

Ha valaki elhisz mindent amit a neten írnak elsőre és nem olvas utána még többet mint addig, az meg is érdemli, hogy hülyeséget csináljon. :) Pláne, hogy minden aksi más.

[ Szerkesztve ]

(#16039) bringasisti válasza mdk01 (#16038) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos az a helyzet mint amelyik írásra reagáltam hogy vannak akik írnak 5 oldalt hogy okosnak tűnjenek de nem írnak semmit. Hazánkba rengeteg hal érkezik másik földrészről. Alig vízben rengeteg hal. A nagykerben beleteszik egy másik földrész csapvizébe a természetes vízben érkező halakat motoros szűrő sehol, talaj egy nuku, ágymatracnak való szivacsból levegővel hajtott szűrő. Írnak mindent csak azt nem írják meg hogy nem előnyös lágy savas vizű halat kemény lúgossal egy medencében tartani mert a lágyvizű hal hamar megbetegszik esetleg a körülmények miatt és utána a többi hal is bánja

BENEFON DELTA--------N8

(#16040) havri1 válasza mdk01 (#16038) üzenetére


havri1
félisten

Már ne ia haragudj, de abban mi a hülyeség, hogy beleraktam 2 kisebb vasfát az akváriumba? (Mert egyértelműen rám céloztál)
Ha hiszek annak amit olvastam valahol, hogy lágyítja, akkor a vízcsere alkalmával pont kiegyenlítődik. Mihez képest lágyít? Más Békéscsabán, más Pesten a víz keménysége, eleve már más a vizsonyítási alap.
Ha hülyeség, mint ahogy valószínűleg kiderült, akkor meg nincs miről beszélni.
Nem azt írtam, hoyg szentírásként tekintek az internetre, de messziről jött ember ...
Mint ahogy itt is, sokan sokfélét mondanak. Vagy úgy van, vagy nincs.

Ha megkérdezed az emnbertől, hogy finom e a húsleves, és azt monndja igen, elhiszed? Nem, csak ha megkóstoltad..Pont ugyanez a net is. Vagyis a fórumozás.

Más: Megvannak a kis porcelánok, 25 db ivadék. Már megy a buborékoló a sórák ivadékoknak is.

havri

(#16041) jegenye77 válasza mdk01 (#16037) üzenetére


jegenye77
addikt

Sajnos nincs javulás :( R.mini nek megint lett szép színe mert adagolom pluszba a vasat de a parvula az nem javul.
Nem tudtam elfordítani a kiömlőt.
Most kezdek egy új aksit összerakni.Széles lapos lesz az aksi.Ebben a magas 20 literesben alig lehet valamit is csinálni.Jobban odafigyelek az elrendezésre és átgondoltabb lesz az egész.
Szűrőben is cserélem a töltetet komolyabbra és jön az uv sterilizáló is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16042) turbulencia8 válasza havri1 (#16040) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha meszkovet tartasz a medenceben, a vizlagyitassal amugy is felesleges foglalkoznod.

(#16043) havri1 válasza turbulencia8 (#16042) üzenetére


havri1
félisten

Mértem PH-t: 7,5 felett van, mert az a plafon, és kicsit kékebb az oldat.
Keménység : 19 nk°

havri

(#16044) jegenye77


jegenye77
addikt

Tetra 400-as szűrőmhöz mit mondtok mi a legnagyobb medence amit elbírna?Nem szeretnék másikat venni.Csak a töltetet cserélem.
40-50 literest még átforgatná rendesen?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16045) mdk01 válasza havri1 (#16040) üzenetére


mdk01
addikt

Vissza néztem miből gondoltad, hogy rád céloztam, de nem jöttem rá...hacsak nem abból, hogy neked válaszolt abban a hsz.-ban bringásisti.
Nem neked szántam amit írtam , hanem általánosságban.
Egyébként nem csak abból a szemszögből veszélyes a net, hogy sokan azt hiszik mindent tudnak és írnak egy blogot ami teljesen hülyeség, hanem azt is érdemes számításba venni, hogy valakinek valami beválik, de ugyanaz másnál nem. Pedig nem írt hülyeséget, csak neki más az akváriuma és annak körülményei.
Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor próbáld kicsit türelmesebben kezelni az akváriumot, mert bármit változtatsz, minimum egy hétnek el kell telnie, hogy egy kis jele is legyen a változásnak és még az sem biztos, hogy az amire gondol az ember. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16046) bringasisti válasza jegenye77 (#16044) üzenetére


bringasisti
őstag

100 - 120 literig megfelel

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#16047) mdk01 válasza turbulencia8 (#16042) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt a tévhitet jó lenne, ha már elfelejtené a köztudat.
Miért ne lehetne mészkövet tartani, ha úgy cserél az ember lágy vízzel vizet, hogy megtartson egy vízkeménységi szintet?
Nem fél évente cserélünk vizet, hogy pár kg mészkő valamit is tudjon csinálni pár száz liter vízzel...szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#16048) Silentfrog válasza jegenye77 (#16044) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A profi akvakertészek szerint nagyon kevés ,szerintem teljesen jó! 40 literre! :)

(#16049) bringasisti válasza Silentfrog (#16048) üzenetére


bringasisti
őstag

Nehéz eligazodni mert nekem a 620 / ó Eheim egy 130 literest szolgál 60 db bolti méretű hal számára. Viszont mint régebben megbeszéltük az emelőmagassága nagyobb így jobban leküzdi ha a szűrő kezd eldugulni

BENEFON DELTA--------N8

(#16050) Silentfrog válasza bringasisti (#16049) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

ATetratec 1200 is jó a ha a felét tudja a annak a vízforgatásnak ami rá van írva Tisztán, nem megtömve szűrőanyaggal 750 liter/h ,egy hónap után kb 500l/óra valós vízforgatást tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.