Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21651) mdk01 válasza Daywalker (#21650) üzenetére


mdk01
addikt

Kiirtottam a dzsungelt, sajna nincsen. :)
Kiszámoltam és az a növény mennyiség amit átvittem a boltba, ha boltban kell megvenni olyan 50-60k lett volna. Kaptam 10k-t értük, amit le is vásároltam.
Most nevelem a megmaradt növényeket, de elég volt a dzsungelből szigorúan vágom őket. :)

(#21652) flegga92


flegga92
senior tag

Lily pipeot hogy érdemes elhelyezni? Víz alá teljesen, vagy kicsit lógjon ki?

(#21653) mdk01 válasza flegga92 (#21652) üzenetére


mdk01
addikt

GA-ban láttam, hogy úgy ment benne a víz, hogy a felszínről belefordította a lilybe a levegőt.
Volt egy vízátfordulás a kiömlő közepén, sztem azt célozd meg.

(#21654) flegga92 válasza mdk01 (#21653) üzenetére


flegga92
senior tag

sajnos nekem egyből kifordítja a vizet. De szépen látszik, hogy a szembe levő oldalnak nekicsapja a vizet majd az ott megfordul.

(#21655) laspring válasza mdk01 (#21649) üzenetére


laspring
tag

Nekem nem volt felesleges a SZAT gyanta. A halaim tenyérnyi nagyságú ragadozó halak, igazi mulm gyárak! Abból sok ammónia lesz, amit a szűrő mégha sikeresen is lebont, a rengeteg nitrát már se halnak, de növénynek nem tesz jót. A SZAT gyanta viszont megköti azt.
Na most vagy sok növénnyel kötöm le a rengeteg nitrátot, vagy SZAT gyantával.
A sok növénnyel az a gondom, hogy az akváriumom ugyan 400liter, de az alapterülete elég kicsi (merthogy inkább magasabb az aksi) és ugye hetente kell mulmot porszívóznom, ezért az aljzatba nem nagyon tudok növényt ültetni. A dekorációkra meg csak korlátozott növényt tudok ránöveszteni. Nagyon, magas növényeket meg megint bajos telepítenem, mert a nagytestű és gyorsmozgású halaim összetörik a hajtásokat. A fodros vizikehely is csak addig volt jó amíg picik voltak a halak.

[ Szerkesztve ]

(#21656) mdk01 válasza laspring (#21655) üzenetére


mdk01
addikt

Kevesebb etetés nem megoldás? A talajban is zajlik a lebontás nem szokták javasolni a felkeverését, de persze van az a mennyiség amikor már szükséges, de akkor sem biztos hogy hetente. Nem tudom mit csinálj csak tippelek, de 50ppm nem katasztrófa. Növényt még bizzos raknék bele, vagy leállnék a tápozással szinte teljesen és a fényből is vissza vennék mert ennyi és ilyen növényekre feleslegesnek érzem.

(#21657) Osynho


Osynho
addikt

Hello!

Elkövettem azt a hibát, hogy a két középen lévő növényt rossz sorrendbe ültettem. Előre került a talán hortenzia és mögé a másik világos zöld levelű (egy azonosításnak örülnék :) ). 4-5 hete vannak így, de a hortenzia elég szépen erőre kapott és kinőtte az akváriumot, eltakarva a mögötte lévő növényeket. A kérdésem az, hogy mekkora kárt okozok azzal, ha kiszedem ezeket és megcserélem? Feltételezem elég szép gyökeret engedtek.
Sima apró kavics a talaj, Neptun táptablettákkal.

(#21658) mdk01 válasza Osynho (#21657) üzenetére


mdk01
addikt

Limnophila sessiliflora ha a felsőre gondolsz illetve a másiknak most nem jut eszembe a neve jobb oldalt ami olyan könnyen törik.
Átlehet ültetni, csak vissza kell vágni, mert így is úgy is megsínyli és eldobja a leveleit.

(#21659) Osynho válasza mdk01 (#21658) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi!

Igen, az a hínárféle brutálisan nő, ideje megint visszavágni, de nem arra gondoltam. A háttérben lévő szélesebb levelű növényre. Az jönne előre, a hortenzia meg hátra.

Meddig vágjam vissza? A gyökérét is kellene?

(#21660) mdk01 válasza Osynho (#21659) üzenetére


mdk01
addikt

Echinodorus bleheri

Második, harmadik elágazásnál vágd el és nyomd le a felső részt, majd húzd ki gyökerestől és kicsit megvagdosva a gyökerét azt is nyomd le. Ha gyökérvagdosás nélkül is eltudod szépen ültetni akkor nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#21661) Osynho válasza mdk01 (#21660) üzenetére


Osynho
addikt

Ohh, szóval a levágott rész is meg fog gyökeresedni?

(#21662) mdk01 válasza Osynho (#21661) üzenetére


mdk01
addikt

Igen.
Nagyjából az a lényeg, hogy annyi levelet hagyjál a levágott részeknek amivel túléli az ültetést és tud új levelet hozni.
A bleherit nem tudod vagdosni azt tő osztással lehet szaporítani,de a tiednek még kicsit kevés ehhez a levele.
Annál azt tudod csinálni, hogy felszeded és levágva a hosszabb gyökereket visszanyomod a talajba.

(#21663) Osynho válasza mdk01 (#21662) üzenetére


Osynho
addikt

Hálás köszönet! :R Holnap úgy is vízcsere, egyúttal ezt is megoldom. A neptun táptabiból hányat érdemes ekkora növények gyökeréhez benyomni?

A hínárt 2 hetente metszem, mert annyira megnő hogy beárnyékolja az egész akváriumot. További problémám a földben tartása. Kerámiagyűrűt fűztem kábelkötegelőre, majd ezt tettem 1-1 csokorra, de nem tartja a helyén. Ti hogy oldjátok meg, hogy ne szabaduljanak el a szálak?

(#21664) mdk01 válasza Osynho (#21663) üzenetére


mdk01
addikt

A bleheri gyökérről veszi fel a tápot annak egyet nyomjál mindenképpen és kb. 2 hónap múlva mehet a következő, de látni fogod raja ha szüksége van rá.

(#21665) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!
Átmostam a sima aljzatot. Ilyenkor teljesen ki kell szárítani mielőtt elkezdem próbálgatni a layoutot?

(#21666) mdk01 válasza mézespálinka (#21665) üzenetére


mdk01
addikt

Nem

(#21667) jegenye77


jegenye77
addikt

Az új projekt :B :
(természetesen a két nagy kő a fák tetejéről majd ki lesz véve amint lent akarnak maradni)




[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21668) noxon


noxon
őstag

Tudtok mondani olyan belső szűrőt, ami persze halk és olyan kialakítású aminél kivételkor nem megy vissza az összes trutyi amit összegyűjtött?

We live in a simulated world...

(#21669) SSJmeszes válasza jegenye77 (#21667) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Összefog csúszni a talaj, és a homok..:-/

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21670) Assimilator válasza jegenye77 (#21667) üzenetére


Assimilator
őstag

Tok jo. :)

(#21671) bringasisti válasza noxon (#21668) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha ügyes vagy egyiknél se csurog vissza a trutyi a medencébe.

BENEFON DELTA--------N8

(#21672) noxon válasza bringasisti (#21671) üzenetére


noxon
őstag

Na köszi :) és azt hogy? :D ha megmozdítom és húzom ki jön a dzsuva kifelé, olyan lassan nem tudom kiszedni, de ha lassan csinálom akkor is kijön a víz szintnél...

We live in a simulated world...

(#21673) SSJmeszes válasza noxon (#21672) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Akár egy műanyag tálat odaraksz alá és szépen húzod felfele, akkor nem sok folyik vissza.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21674) bringasisti válasza noxon (#21672) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem függőlegesen húzod ki a vízből hanem vízszintesen hogy a szívó rács az égnek álljon, de a szivacs egy hónap után kezd beállni és akkor már nyálkás lesz a felülete és jobban megtartja a koszt

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21675) noxon


noxon
őstag

Üdv, lehet hülye kérdés, de a powerhead és a vízpumpa között mi a különbség? Mindkettő nyomja a vizet nem? Nekem áramoltatáshoz kell csak.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21676) Sirandrish válasza noxon (#21675) üzenetére


Sirandrish
legenda

A vízpumpa az nem tud szűrni....ha jól tudom :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21677) havri1 válasza Sirandrish (#21676) üzenetére


havri1
félisten

Amikor én nézegettem régebben, akkor a pumpa alapvetően külső alkalmazása volt jellemző. Szűrőakvárium pl. Cső ki, cső be, 220, és csókolom.
A Powerhead meg belső keringető, amire opciósan tudsz tenni szivacsot is, szűrés miatt. Áramoltató belső keringető, amire nem lehet csatlakoztatni szivacsot.
Aztán ha nem így van, akkor passz.

havri

(#21678) Sirandrish válasza havri1 (#21677) üzenetére


Sirandrish
legenda

Valamiért légpumpát olvastam szóval maradjunk annál amit te mondasz :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21679) noxon válasza havri1 (#21677) üzenetére


noxon
őstag

Na igen jobban bele gondolva a víz pumba csak a vizet nyomja kívűlről csővel vagy a vizben keringtet, a powerhead meg szivacsos is lehet. Na akkor meg van válaszolva a kérdésem :) Közben amúgy rájöttem erre csak itt nem lehet törölni hozzászólást.

We live in a simulated world...

(#21680) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Sziasztok!

Olvasom folyamatosan a hsz-eket a topikban, mióta írtam ide. Nektek már van egy csomó tapasztalatotok, amit remélem meg is osztotok velem.

Most szeretném elkezdeni én is az akváriumépítést. Egy 160 literes aksiban gondolkozom, sok apró színes hallal és szép dús növényzettel, kicsi garnélákkal. Ebben kellene nekem segítenetek. ;)

Hol érdemes fedeles(üveglap jó rá?) akváriumot rendelni vagy helyben valami boltban kérdezzek rá és a többi cuccot rendeljem netről? Nyilván a helyi árak jóval drágábbak, mint a webshoposak.
Milyen külső vagy belső szűrőt ajánlotok ekkora mérethez, milyen világítást(fénycső. led szalag)? Hol érdemes ezeket rendelni? Milyen talajt érdemes bele venni? És hova kell elhelyezni a lakásban?

A halakat természetesen helyben vásárolnám meg, a növények még jöhetnének postával éppen!?

Jegenye77 akija nagyon tetszik, főleg a buborékozó sűrű növényzet és az egész elrendezése. :R

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21681) Assimilator válasza Dj Sügi (#21680) üzenetére


Assimilator
őstag

A garnelak eleg kenyesek. Rajuk nagyon figyelni kell.

(#21682) jegenye77 válasza Assimilator (#21681) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem Red cherry és amano van benne. Különösebben nem kell semmire figyelni velük kapcsolatban.
Csak nem olyan halak mellé kell rakni amelyikek csemegének nézik őket.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21683) Shrimplandhu válasza Dj Sügi (#21680) üzenetére


Shrimplandhu
tag

A legolcsobban (mint általában minden hobbinál) a használt "egybecucc" vásárlással jársz. Sokan árulnak korrekt áron megunt vagy nagyobbra váltás miatt eladósorba került teljesen felszerelt, működő akváriumokat.

http://shrimpland.hu/

(#21684) farkas26 válasza Dj Sügi (#21680) üzenetére


farkas26
tag

Pont ezt akartam én is ajánlani mint Shrimplandhu, jobban megéri használtan.
A facén is van ilyen oldal,ott van az akvarista,meg a akvakertész oldal ott kell szétnézni.

"A jövő sem a régi"

(#21685) Dell XPS válasza Dj Sügi (#21680) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem van egy 120l -es eladó (kompl.!), nagyon korrekt darab. 330l -re váltottam. :)

Üdv, Dell XPS

(#21686) noxon


noxon
őstag

Én 60 literről váltottam 160-ra, de már kicsinek érzem, biztos a halak is :D

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21687) Dj Sügi válasza Dell XPS (#21685) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Érdekelhet PÜ-ben jöhet egy ár meg hogy mid van.

De lehet, hogy inkább új cuccokat szeretnék venni. Csak nem tudom melyik webshopból lenne érdemes rendelni....? Ahogy láttam nem az akváriumnak van vészes ára, hanem a szűrőnek és a töltetnek bele.

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21688) Skillet válasza Dj Sügi (#21687) üzenetére


Skillet
addikt

Szűrő, egy jó világítás. Ha növényeket is akarsz, nem ártana kicsit tápozni őket. Aljzat. Felszín leszívó. Néhány gyökér, egyéb dekor.
Szerintem aquadepo, greenaqua pl jó választás lehet. Bár a fekete péntekről lecsúsztál :) pedig durva volt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21689) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21687) üzenetére


jegenye77
addikt

Webshop az mindegy.Nyilván ahol olcsóbb.
Inkább azt döntsd el,hogy milyen aksit szeretnél!Mondtad,hogy a növényes mint pl az enyém az tetszik.Tehát olyanba gondolkozol?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21690) Dj Sügi válasza jegenye77 (#21689) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Igen mindenképpen növényeset, de "ősdzsumbujt" nem akarok. Szép gyep szerű aljzatot szeretnék bele telepíteni.

A webshopot meg azért kérdeztem, hogy esetleg nektek van-e bejáratott webshop, ahol a minőségre sincs panaszotok meg az árak is jók. Nem tudom, hogy pl egy 160-as aksit, hogyan szállítanak ki pestről?

A 160l aksinak amúgy mi a megfelelő elosztás és milyen vastag üvegből kell, hogy készüljön? (6mm-est láttam több helyen 2merevítővel, és 100x40x40 vagy 80x40x50)

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21691) bringasisti válasza Dj Sügi (#21690) üzenetére


bringasisti
őstag

ABC-ZOO
Az üveg vastagsága függ az alátámasztás sík felületétől. A 6 milliméter határeset

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21692) Skillet válasza Dj Sügi (#21690) üzenetére


Skillet
addikt

Én a 100-as hosszból nem engednék! Szerintem a 100x40x40 jó lehet, ha 160 literben gondolkodsz.
8-as üvegből talán még merevítés sem kell, de inkább majd aki készíti, vele beszéld meg, mire van igényed.
Én biztosan merevítés nélkül próbálnám megoldani. Sokkal szebb! Akkor lehet egy szép nyitott aki, valami függesztett világítással.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21693) jegenye77 válasza Dj Sügi (#21690) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor az iwagumi stílus a neked való.(nekem is a kedvencem) bár most az új elrendezés nem az lett.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21694) noxon válasza Dj Sügi (#21690) üzenetére


noxon
őstag

Aquadepo meg aquafauna, én az aquafaunától rendeltem, mondjuk ezek pestiek. A webshop oldalokon mindenhol le van szépen írva a rendelés és szállítás menete. Én is sokat olvasgattam ezeket az oldalakat mire eldöntöttem.

Én 160 literest vettem, 6 mm üveggel, 100x40x40, de nincs merevítő nem tudom az milyen, remélem emiatt nem lesz gond majd a jövőben. Vagy az elülső és hátsó hosszanti üvegcsík lenne a merevítés? :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21695) noxon


noxon
őstag

Ezek a sügerek egyre vadabbak amikor benyúlok az akváriumba igazítani valamit... jól meg tudnak harapni, kis piros folt is lett a karomon :Y nem tudom mi lesz így.

We live in a simulated world...

(#21696) Dj Sügi válasza jegenye77 (#21693) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ezek nagyon tetszenek, akkor a stílus már megvan. :) Köszi!

Akváriumot mindenképpen venni szeretnék, nem készíttetni. A 160-asokra szinte mindenhol 6mm-es üveget írnak, 2 merevítővel, pedig az szerintem is vékony. (Amúgy azért választottam a 160-ast, mert a 200-asnál láttam egy olyan ugrást árban, amit már nem biztos, hogy kifizetnék 40l+ért. Az opti-white is nagyon tetszik, de bitang áron mérik)

Nem tudom mennyire macerás a ragasztása, vagy üvegesek mennyire profin csinálnák meg a ragasztást, vagy egyáltalán vállalnák-e. Nem tudok helyben senkit, aki foglalkozna vele.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21697) havri1 válasza noxon (#21695) üzenetére


havri1
félisten

Hozzászoksz idővel :D
Főleg akkor izgalmas, ha területet védenek, és oda téved a kezed :)

havri

(#21698) Dj Sügi válasza Dj Sügi (#21696) üzenetére


Dj Sügi
őstag

100x40x40x6
100X40X40X6
100X40X40X6
100x40x40x6
80x40x50x8
80x40x50x8

Holnap szétnézek helyben is milyen árak vannak több helyen...
Ezeket találtam, viszont jó lenne tudni a világítás, szűrés, fűtés triót is, hogy egyszerre megrendeljem az egészet, vagy szinte mindent máshonnan érdemes beszerezni?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#21699) havri1 válasza Dj Sügi (#21698) üzenetére


havri1
félisten

Pénteken voltak jó áron emagon..
Én 6-osból tuti nem csináltatnék ekkora akváriumot. Enyém 80x40x40 8-as és merevítéssel. Csak hossz, kereszt nincs. Én szeretek nyugodtan aludni, és több napra itthagyni :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#21700) Assimilator válasza noxon (#21695) üzenetére


Assimilator
őstag

Kend be a kezed ricinussal. Egy het fosas utan nem lesz energiajuk harapdalni. :DDD (csak poen volt, mielott valaki a ricinus halakra gyakorolt elettani hatasait kezdene el nekem oktato stilusban fejtegetni :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.