Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Garold válasza mdk01 (#12000) üzenetére


Garold
senior tag

Ha elkészült szívesen látnék pár képet, technikai adatot, tapasztalatot. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#12002) mdk01 válasza Garold (#12001) üzenetére


mdk01
addikt

Ha nem felejtem el akkor persze viszont majd azért figyelmeztess később...tuti elfelejtem.

(#12003) sellerbuyer válasza mdk01 (#12000) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na ez nem kicsit érdekelne! :K

Igen, ez a fénycsővel a gondom nekem is, hogy körben világít, így gyakorlatice a hasznos fény döntő hányada egyszerűen elvész, ill. csak visszaverődő fény formájában hasznosul. Ennek kevés az értelme.

Nagyon várom a tapasztalatokat! Kezd izgalmas lenni a dolog, mivel az árak is kezdenek már elfogadható szinten járni, főként ha ezek a ledek tényleg bírják addig, ameddig a gyártók ígérik. Sokat lehet ezekkel spórolni. Már csak az a kérdés, a növények hogyan tolerálják ezeket, mivel a halaknak tökmindegy. Náluk ugye az lehet tényező, hogy a színvilágukat mennyire hozzák ki ezek a ledes megoldások. A terrarisztikán vasárnap azt láttam, hogy nagyon szépen kihozzák a halak eredeti színeit, felerősítik a megfelelő ledes csövek, szinte ragyognak a halovicsok. :D

(#12004) sellerbuyer válasza mdk01 (#12000) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát, elnézve, hogy 1m-hez 24W-os táp kell, az már nem akkora nagy spór sajnos, de persze még mindig jó. Ráadásul itt arra kell figyelni, hogy le kell teljesen áramtalanítani magát a tápot, mikor nem világít az ember, mert terhelés nélkül is fogyaszt. Valami olyan táp kellene, ami nagyon jó hatásfokkal dolgozik, 80%-nál jobbal. :U

(#12005) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Pár fokkal csökkentettem az akvárium vizét és a barna alga megszünt, helyette most picurka helyen ahol a napfény is éri zöld alga jelent meg.

(#12006) sellerbuyer válasza mdk01 (#12002) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Itt a PH-n két srác is árul 5630-as csíkot nagyon jó áron, 1.500 Ft - 1.800 Ft/m között! Sajnos nekem egyikük átvételi helye sem jó, mert messze van, bár bp-i mindkettő. :(

(#12007) mdk01 válasza sellerbuyer (#12006) üzenetére


mdk01
addikt

Hát postázzák el 1500,- ért elmegy.
Arra vigyázz hogy lehet nem az aminek árulják.Az hogy mit kaptál akkor derül ki mikor bekapcsolod.
A neonnal szemben még azért is jó a led amit már írtak is hogy nem vibrál(nekünk mindegy de a halak lehet érzékenyebbek erre), meg még azért van jópár jó tulajdonsága mint pl. élettartam.

(#12008) sellerbuyer válasza mdk01 (#12007) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nálam a fogyasztás és az alacsony hőtermelés a döntő tényező. A hidegség pedig direkt jó, mert én mindenképpen a hideg színeket részesítettem eddig is előnyben.

Jó ötlet a posta, miért is nem jutott eszembe? :) Rákérdezek náluk, hátha... Az mondjuk "érdekes", hogy nem azt kapom, amit ígérnek... Hát mondjuk el is gondolkodtam rajta, hogyan tudják ennyire olcsón adni, mikor még Kínából sem lehet ennyiért beszerezni... Azt mondod, lehetséges, hogy átvernek? :F

(#12009) mdk01 válasza sellerbuyer (#12008) üzenetére


mdk01
addikt

Minden lehetséges, ez akkor derül ki mikor megérkezik és bekapcsolod.
Ez benne van az olcsóságban, vmit vmiért sajnos.

(#12010) sellerbuyer válasza mdk01 (#12009) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát nem túl biztató... :(

Na mindegy, elvileg egy-két nap és itt van, legkésőbb hétfőre várom. Néznem kell még hozzá vmi tápot, feltúrom a cuccaimat, rengeteg tápom van, de 12V-os viszonylag kevés... 2A szerintem szükségtelen, 6-7W-ot elfűteni az elég durva, de hát a hatásfok miatt (80% körül) lehet, hogy tényleg kelleni fog ekkora túlméretezés a teljes fényerőhöz. Minden esetre 2A, 24W tápot írnak hozzá a stabil működéshez. Meglátjuk, ha megérkezik. :U

(#12011) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Na most azért nem teljesen vagyok nyugodt a ledes témával kapcsolatosan, amíg meg nem nyugtat egy hozzáértő (villamossági).

Kezemben egy 12V 1.5A-es táp. Ennyi a kimenője, tehát 18W-os. A felvételhez (input) azt írja, hogy 220V, 0.5A max...

Tehát 110W a teljesítmény felvétele és lead 18W-ot belőle, a többit nyilván elfűti.....hmm..... :O

Na most akkor hogy is van ez? Örömködünk, hogy a ledünk csak 19W-os (1m), meg csak 24W-os táp elég hozzá, közben meg 110W-ot fogyasztunk?... :F

(#12012) Noddy válasza sellerbuyer (#12011) üzenetére


Noddy
senior tag

Ez csak azt jelenti, hogy arra a tápra még köthetnél 2-3 ilyen szalagot mert elbírja. Nem mindig 110W a fogyasztása, hanem annyira képes.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12013) sellerbuyer válasza Noddy (#12012) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Értem. Ez azt jelenti, hogy így nem is tudom meg soha (nem tudom kiszámolni), mennyit fogyaszt valójában egy 1m-es csíkkal, csak ha mérővel megmérem, mennyit vesz fel a konnektorból?

[ Szerkesztve ]

(#12014) mdk01 válasza sellerbuyer (#12010) üzenetére


mdk01
addikt

Stabil 12V kell az ilyen telefontöltő és társai nem játszanak.

(#12015) mdk01 válasza sellerbuyer (#12013) üzenetére


mdk01
addikt

Igen.

(#12016) sellerbuyer válasza mdk01 (#12014) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az nem probléma, most csak hirtelen ez akadt a kezembe, amiről eszembe jutottak a kérdések, de ez sem telefontöltő, hanem rendes táp. Switch-é, vagy routeré, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#12017) sellerbuyer válasza mdk01 (#12015) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát ez szomorú. :((

(#12018) Noddy válasza sellerbuyer (#12013) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha a tápnak van specifikációja ott fel lehet tüntetve a hatásfok azzal már ki lehet számolni a fogyasztást, de biztos eredményt csak mérővel kapsz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12019) mdk01 válasza sellerbuyer (#12016) üzenetére


mdk01
addikt

Tudtomaml az sem stabil 12V. Rendes ledhez való táp kell ha hosszú időn át szeretnéd üzemelni. Nem drágák annyira.
Az ismerősöm ezeket a 120W-osakat nézegeti nem egy drágaság és ez már ipari nem azok a bedugósak ez szellőzik is rendesen.

(#12020) sellerbuyer válasza mdk01 (#12019) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nincs olyan, hogy "rendes LED-hez való táp". :D (Ahogy egyébként nincs halas fénycső sem, de nem akarok megint értelmetlen flame-et indítani ez ügyben.)

Ezek sima univerzális tápok, az csak egy dolog, hogy a kereskedő odaírja, hogy LED-ekhez jók, mert a szájába akarja rágni a T. vevőnek, hogy eztvegyemereznekijúúú. ;) Ugyanezen(!) tápokat megtalálod pl. úgy is az ebay-en, hogy LED-es táp, meg úgy is, hogy HDD-hez való táp, meg még sokféleképpen, mert a laikus birkáknak meg kell vhogy mondani, hogy ezt vegyed ecsém, mert magától nem tudja a nyomorult, hogy mi jó neki! :DDD Tudom, mert én is kereskedő vagyok, csak más területen.

Ez a legolcsóbb táp, amit találtam és megfelel a "gyárilag" javasolt táp paramétereknek ehhez az újfajta LED-hez (1m-hez), de még most is úgy gondolom, hogy elég lehet a 1.5A-es is simán (19.2W helyett 18W nem egy nagy kaland, nálam fő az alacsony fogyasztás, vhogy megbékülök azzal a kis fényerő veszteséggel):
[link]
Természetesen csak azok között néztem, akik postáznak Mo-ra.

[ Szerkesztve ]

(#12021) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#12020) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Most nézem, hülyeséget írtam, nem 18W lesz az, hanem kevesebb, átlagos 80%-os hatékonysággal számolva, de nem lényeges, mivel van ilyen tápom. Egyszerűen ki tudom tesztelni a fényerőt, ha rákötöm majd a ledekre. Ha elégségesnek ítéltetik, akkor marad egy 1.5A-es tápicsku. Olcsóbb maga a táp is, kevesebb is lesz a fogyasztás, ha meg elég így is a fényerő, akkor ezzel vége is a történetnek. :U

(#12022) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Megérkezett. A feliratok szerint 5630-as. :K

(#12023) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#12022) üzenetére


sellerbuyer
őstag

És világít is szépen. :K

(#12024) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

:D
Köszi a tippet mdk01-nek! :R




Mellette 8W-os normál T8-as cső fénye látható.

[ Szerkesztve ]

(#12025) v.attis


v.attis
őstag

Az átokhínárjaim elkezdtek vadul hajtani és minden hajtás tövében nagy bajuszok lógnak ki. Régebben is volt, de az hajtáskor nem csinált ilyet, lehet, hogy nem pont ugyanaz a fajta. Szóval mi lenne az a gyökérszerű nyúlvány, amelyik nagyobb, mint maga a hajtás, illetve gyorsabban nő, mint a hajtás?

(#12026) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

az akváriumomnál a vízfelszínen szivárványszínű a víz. olyan mintha olajos lenne. Ez mitől lehet?
köszi

(#12027) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Kijelenthetem, hogy semmit sem csináltam és eltűnt a barna alga, helyette bejött a zöld :D

(#12028) SSJmeszes válasza Pikkolo^^ (#12027) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Barna alga szinte természetes..
Legalábbis az új akiknál biztosan.
A zöld miben merül ki? Milyen fajta az a zöld alga?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#12029) farkas26 válasza smallmer (#12026) üzenetére


farkas26
tag

Nyitott az aki teteje?

"A jövő sem a régi"

(#12030) SSJmeszes válasza smallmer (#12026) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Idéznék egy leírásból.

Ez valójában nem alga, hanem egy vékony fehérjeréteg, ami a vízben található szerves anyagok bomlásából származik. Ebben elszaporodhatnak a lebegő algák, ami zöldes árnyalatot ad a rétegnek. Egy másik típusú réteg tisztán baktériumokból áll, ez opálos fényben játszik. A vízfelszín mozgatásával könnyen megszabadulhatunk mindegyik típustól, egy erős levegőztetés pár nap alatt eltünteti a problémát. Gyakori vízcserével, megfelelő mechanikai szűréssel, aktív szén rendszeres (de nem állandó) használatával lehet megelőzni. A gyors megoldást a konyhai papírtörlő jelenti. Fektessük a vízfelszínre, majd óvatosan húzzuk le, ez összegyűjti a lebegő anyagokat.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#12031) Pikkolo^^ válasza SSJmeszes (#12028) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Zöld pöttyök jelentek meg az akvárium azon részén ahol természetes fény is éri (nem szort fény).

A magas növényeim sajnos felkopaszodak úgy 10 centit és eléggé hülyén néz ki, hogy csak a szár látszik. Tudok ajánlani olyan növényt amelyik kb. 10 centi magas?

(#12032) SSJmeszes válasza Pikkolo^^ (#12031) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Annak mást nem tudsz mit csinálni minthogy akkor elsötétítesz..
Ezzel meg tudod oldani ezt.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#12033) Pikkolo^^ válasza SSJmeszes (#12032) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

2 órával kevesebbett fogok világítani naponta, minimális az alga mennyisége, valamit az anciknak is enni kell :)

(#12034) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

BP XV. kerületben tudtok olyan boltot ahol nem betegek a halak és széles választékban vannak növények? Egy fiú fekete molly kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12035) sellerbuyer válasza Pikkolo^^ (#12034) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A Pólus nem jó?

Hát a kerületben nincs nagy választék halasból. Van a Pólusban, aztán a Nyírpalota-Drégelyvár kapcsolódásánál egy kicsit, meg a piacon egy kis üzlet. Ennyi. Kiegészítők kaphatóak még a piac melletti CBA-nál lévő boltban, de állatok ott nincsenek. Van még egy kis horgászból a kertvárosi részen, de ott nem tudom, vannak-e állatok...

[ Szerkesztve ]

(#12036) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#12035) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A legtöbb növény a Pólusban van, de nem olcsók... ellenben jó drágák. :)

(#12037) Pikkolo^^ válasza sellerbuyer (#12035) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A piacon betegek a halak. A Pólusból hozott halak közül mindig elhullott 1-2, drága is. A Zsókavár buszmegállónál is van egy halas, de ott sem tűntek túl egészségesnek a halak.

Növény ajánlás?

(#12038) sepsi0 válasza Pikkolo^^ (#12037) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Én még itt nem jártam eddig pórul. Esetleg növényekhez tudok egy megbízható olcsó eladòt de ő csak a budai részen árúl, én Budaörsön vettem át a növényeket, nagyon jók és olcsók voltak...

Növény

Itt garnélákat vettem, semmi bajuk és halakat is szokott árúlni....

[ Szerkesztve ]

(#12039) sellerbuyer válasza Pikkolo^^ (#12037) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nézd, ez olyan dolog, hogy alapvetően én is jobban szeretek tenyésztőktől vásárolni. Az akvarista.hu-n találtam is párat a XV-ben, és alapvetően tőlük vettem a halaimat anno.
Viszont a kereskedésekből is lehet venni jót is meg rosszat is. Ha minden hal beteg lenne ott, akkor senki sem vásárolna tőlük.

Én pl. mióta áttértem akvaterráriumra, nem akartam azért az egy-két halért elmenni tenyésztőkhöz, ezért a kereskedésekben vásároltam őket. Nekem jelenleg a piacról van három páncélosom (eladóak, v. cserélhetők jelenleg, mert akiköltözés előtt állok és az újat másképp szeretném megoldani), gyönyörű, egészségesek, elevenek, makulátlanok, semmi bajuk. A Pólusból vannak a gőtéim, rákom, gyönyörűek, semmi bajuk. Tenyésztőtől voltak garnéláim, mind elpusztultak nagyon gyorsan (tizen felül!). Pólusból van egy üveggarnim, él és virul, jó nagy és gyönyörű (már amikor látom ugye). Szóval ki hogyan fogja ki, innen is és onnan is ki lehet fogni életképtelen példányokat és fordítva.

Növény:
Én a XV-ben lakom, de megegyeztem még anno Ganeshával az akvaristán, hogy amikor tud motorozni, akkor nagyobb tételben elhoz nekem növényt a Népstadinál lévő Shell kúthoz (ez nekem sincs messze, meg neki sincs nagyon messze) :) . Én csakis tőle vettem eddig növényt, de rengetegszer. Nagyon olcsó és nagyon gyönyörű, nagyon egészséges, szép növények! Na őt tudom ajánlani. Ha privátban megkeresed akvaristán, lehet, hogy még te közelebb is laksz hozzá és meg tudtok egy jó találkozási pontot beszélni. Én min. 3000 Ft-ért szoktam egy alkalommal vásárolni tőle, de ennyi pénzért egy nagy halom csodálatos növényt lehet kapni tőle. Tényleg nem kapok tőle semmit azért, hogy "reklámozom", meg nekem aztán ő senkim, de ami jó az jó és megérdemli, hogy dicsérjék!

Most vettem két nagy növényt a Syma-ban, Terrarisztika Bp-en (ha már ott voltam), egy valisneria-t (nem is értem, hogy minek), meg egy nagyobb levelű, szintén közkedvelt, nemjuteszembenövényt. Előbbi már majdnem teljesen szétrohadt pár nap alatt, utóbbi is rothadásnak indult, de talán kibírja még az átköltöztetésig a nagyobb akiba és akkor talán hátha történik vmi nagy csoda vele, nemtom...

Az AquaDepo jó választás lehet egyébként és nagyon közel van a XV-höz: [link] A parkolás ott sajnos valami botrányosan rossz autóval, saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#12040) Pikkolo^^ válasza sellerbuyer (#12039) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kösz a tanácsot. Az aquadepo közel van a munkahelyemhez, szerintem holnap benézek oda.

(#12041) aldebaran


aldebaran
őstag

Akinek algája van nekem ezek a tanácsaim:

Barna/fekete alga: kevés fény, csináljon több fényt, vagy világos talajt kell!
Zöld alga: változtatni kell a víz minőségén: tápozás, co2, több növény, vízcsere...

Még biztos jönnek jó páran, hogy barna alga, fekete alga így úgy. Ha 0,1 - 0,5 W / l -el világítanak az emberek, nem tudom, mit is gondolnak.

Most kísérlet képen van egy netto 50l-es aksim, egyetlen T8 Fénycső 15W/54-765 világítással, az 0,3W / l . Raktam bele világos talajt, sok növényt, aminek a kevés fény is elég, kábé 20 pici halat. Nitrivec-cel és Aquatannal kezelem a vizet cserénél. Valamiért nincs algám... Nem is értem...

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#12042) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Úgy néz ki betegek a guppijaim. A farkuk nem feszes hanem egy kicsi össze van állva, egy a lány guppikra is érvényes. Ezen tünet mellett csak fent uszkálnak a víz tetején. Ez milyen betegségre utal?

(#12043) _seth_


_seth_
veterán

Úgy tűnik az egyik amano garnélám vedlett, látható helyen van a régi "bőre", kiszedjem az akváriumból vagy hagyjam benne?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12044) Grillo válasza _seth_ (#12043) üzenetére


Grillo
senior tag

Hagyd, majd megeszik.

(#12045) sellerbuyer válasza _seth_ (#12043) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem szükséges, az állatok jóízűen el fogják fogyasztani.

(#12046) v.attis


v.attis
őstag

Milyen kaját lehet még adni a halaknak? Vitorlás, molli, zöld szumátrai és neon. Elpatkolt egy szép nagy anci és majdnem teljes egészében megzabálták mire észrevettem. Lehet valami konyhai kaját adni nekik? Csak a változatosság kedvéért...

(#12047) farkas26 válasza Pikkolo^^ (#12042) üzenetére


farkas26
tag

[link]

Itt nézd meg, Valószínű,hogy bakteriális betegség lesz.

"A jövő sem a régi"

(#12048) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
szeretnék kérni egy kis segítséget. Nem tudom miért de az akváriumom üvege lassan bebarnul, vagyis ilyen halvány barna színe van. Leírom, hogy milyen a világítás,szűrés,fűtés meg a többi adatot és ha valakinek van valami ötlete akkor légyszi írja le, hogy mi lehet a baj.

Aksi: 20 Liter üveg fedlappal
Szűrés [link]
Lámpa: [link]
se nem túl sötét, se nem túl világos a talaj.
3 növény van benne.
5sakura garnéla és 6 zöld neon.

köszi

(#12049) sellerbuyer válasza v.attis (#12046) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A szumi és a viti papíron mindenevők ugyan, valójában vérmes ragadozók és kötekedősek is általában (bár a vitire ez nem annyira jellemző, de a szumi brutális), úgyhogy nem meglepő, ha széttépik a legyengült, elhullott egyedeket.

Akár fagyasztott halat is vehetsz nekik, bár nem biztos, hogy jó ötlet rászoktatni őket a halhúsra (én soha sem tettem). Forrázott zöldségek, kígyóubi, cukkini, répa, ilyesmi mehet nekik bátran. Van, aki a főtt csirkemellre, csirkesonkára is esküszik, én ezt a vonalat sem követtem soha, tehát nem tudom ajánlani.

Élő szúnyoglárva, élő tubi, élő sórák, élő akármi, amit a halasnál kapsz, mehet nekik.

(#12050) v.attis válasza sellerbuyer (#12049) üzenetére


v.attis
őstag

Na, ilyesmire gondoltam, a zöldségek is jó tipp, az sűrűn van itthon párolt formában. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.