Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20301) bringasisti


bringasisti
őstag

A szögvas dolgot felejtsétek el!!! De ettől függetlenül mindenki úgy csinálj ahogy akarja.

BENEFON DELTA--------N8

(#20302) Daywalker válasza SSJmeszes (#20290) üzenetére


Daywalker
addikt

A nagyon algás leveleket lecsíptem róla.

60 cm magas. Át tudja világítani, de alul nincs olyan hű de nagy verőfény, ami nem is baj, mert a tarka páncélosharcsák (2 db) és a karmos békák (2 db) sem szeretik annyira az erős fényt. Ezen kívül egy közönséges anci van (de még egy hímet akarok) és mivel ezek szeretnek bujkálni és az árnyékos helyeket sem vetik meg, ezért lesz még bent egy nagy anubias, ami most a másik akváriumban van egy fára gyökereztetve. Az ott sem kap annyi fényt, mondhatni szinte tök mindegy neki, hogy van-e világítás vagy nincs, nő mint a bolond. Szóval lehet, hogy nem fogom túlzásba vinni a lumeneket...

Továbbá tervben van két cápamárna és valami színes csapathalból egy fél tucat max, de nem akarom, hogy tömve legyen. Aztán majd kialakul. Próbálok viszonylag egyszerűen tarthatóakból válogatni, nem a csúcson kezdeni :D

Tápra kaptam itt ötletet, de szerintem első körben elég lesz egy Tropica Premium, mert ezek nem annyira bonyolult növények (hangsúlyozom, véleményem szerint...).

Ami most felmerült bennem kérdésként, hogy ebbe az "új" akváriumba vízcserekor tegyek-e át vizet a másik jól működő akváriumból (amiben szintén vizet cserélek) most az elején? Így talán a növények és a halak áttelepítése is kevésbé sokkoló, plusz hamarabb beállhat az egyensúly a szűrőben? Vagy ez eretnekség?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20303) Sirandrish válasza bringasisti (#20301) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah erről beszéltem :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20304) ozsvar


ozsvar
tag

Helló!

Újabb kérdésem van: EasyCarbo.
A világításom jelenleg du.2-től 10-ig megy. A Carbo 6 órán át aktív, és csak "világítással együtt". Reggel fél 7-7 körül elmegyek otthonról, és csak 4-re, de esetenként 6-7-re érek haza. Adja magát a kérdés:
1. Adagoljam be reggel munka előtt, a világítás pedig menjen 7-től 11-ig, majd du.6-10-ig.
2. Adagoljam be reggel munka előtt, és ne törődjek semmivel, maradjon 2-től 10-ig a fény.
3. Adagoljam délután, amikor hazaérek, de
3./a) ha időbe érek haza, du.3-4-kor megy a Carbo, minden OK.
3./b) ha később érek haza (du.6-7), menjen a Carbo, vagy sem?
Ha 3./b) eset egy héten akár 3-4x is megtörténik, érdemes-e maradni a délutáni "hol van Carbo/hol nincs" mellett?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20305) villamos válasza mdk01 (#20293) üzenetére


villamos
őstag

Ezt mi így csináltuk. El volt rakva szépen egy csomó anyag, fedett helyen, leolajozva. Nem sokféle anyagot használtunk, leginkább 40x40 zártszelvényt, és 30 -as szögvasat. Ezekből volt jó sok. Ha valakinek dolgoztunk, általában vettünk (vetettünk) anyagot, majd a régi ugyanolyan anyagot használtuk fel, ha volt olyan. Persze szépen fel lett számolva.
Amikor új anyaggal kellett valamiért dolgozni, majdnem kétszer annyi munka volt, utáltam.
Nem volt görbe szál, vagy ha igen, akkor azt megfelelő eszközökkel ki lehet egyengetni, hegesztés után amúgy is elmozdul, görbül, egyengetni kell, derékszögbe hozni stb. Igaz, mi inkább kapukat, korlátokat, rácsokat, ilyesmiket csináltunk.

De ez nagyon off...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#20306) krisztyann válasza ozsvar (#20304) üzenetére


krisztyann
tag

És ha később kapcsolna be a világítás és tovább menne?

(#20307) SSJmeszes válasza Daywalker (#20302) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Első körben én lebeszélnélek a cápamárnákról.
Nem ekkora helyre való, és nagyra nő. Nekünk volt itthon a 430L ben pár darab. Egyik másik 25-30cm volt..
Tehát szerintem hanyagold..

Tápozásra én azt mondom, hogy még tropika sem kellene. Elég lenne a Profito.
Én is azzal tápozok. És megvannak vele a növények.

Azt, hogy a másik akváriumból raksz át vizet, szerintem nem biztos, hogy jó ötlet. Inkább hagyd, hogy érjen be a víz. Élőlényt ( halakat ) még ne tegyél bele..

A tápgolyót vagy kapszulát azért javasoltam a vallisneria tövéhez, mert ha jól tudom az a gyökerén veszi fel a tápanyagot. De erre tétet nem raknék. Viszont adok egy tippet növény téren.. Nézz szét a Cryptocoryne osztályon is.. Vannak rozsda, vöröstől, a zöld színekben. És aránylag igénytelennek is mondható.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20308) Daywalker válasza SSJmeszes (#20307) üzenetére


Daywalker
addikt

Volt másikban cápamárnám (sokkal kisebb helyen) de sajnos sikerült valamit becipelni és felfordult (szó szerint, 2 napig szenvedtem vele így, amúgy 4-5 éves volt - csak)...viszont nagyon szeretnék másikat. Még van egy hónapom eldönteni:DDD Köszi a tippeket!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20309) havri1


havri1
félisten

Hydor 300W 16/22 másfél éves külső fűtő megér 10e Ft-ot?
Semmi bajom a tetra 150W-ossal,csak előbb utóbb szeretnék egy ilyet.
Csökkenti a Flow-t? Egy 11W UV is van a tetra1200 mögött, és sokat visszafog..

havri

(#20310) Sirandrish válasza havri1 (#20309) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miaza flow? :B :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20311) havri1 válasza Sirandrish (#20310) üzenetére


havri1
félisten

A kiáramló víz, víznyomás, etc.. :)

havri

(#20312) Silentfrog válasza havri1 (#20309) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tuti fog a szűrőn valamit, és az új ára 15 ezer körül van.
Annyira nem bomba ajánlat! :N

(#20313) Sirandrish válasza havri1 (#20311) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszike :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20314) havri1 válasza Silentfrog (#20312) üzenetére


havri1
félisten

Valahogy én is így érzem.. Köszi

havri

(#20315) SSJmeszes válasza havri1 (#20309) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Én használtam ugyan ilyet.
Nem vettem észre, hogy hozzányúlt volna az áramláshoz. Ha hozzá is nyúl, az hanyagolandó..
Szerintem vedd nyugodtan.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20316) ozsvar válasza krisztyann (#20306) üzenetére


ozsvar
tag

Attól félek, akkor ugyanúgy nem hasznosulna a Carbo, mert már "aludnának" a növények. Reggel ugyanis kapnak fényt az ablakból is, és feltételezem akkor "fel is kelnek". (Azt olvastam, hogy a növényeknek is van periódusuk, ha 0-24 kapnak fényt, akkor is van "alvó" fázisuk.) A másik gond vele, hogy 10 után nekem is aludnom kellene, nem pedig fényárban úsznom.. :)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20317) Daywalker válasza havri1 (#20309) üzenetére


Daywalker
addikt

Én most vettem 200 wattosat újonnan. Nem hinném, hogy nagyon fogja az áramlás, hiszen kb. egy átmenő cső van benne, aminek azonos a keresztmetszete (vagy nagyon minimálisat a csatakozásnál). Amúgy teszi a dolgát.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20318) krisztyann válasza ozsvar (#20316) üzenetére


krisztyann
tag

Én ki nem hagynám, max kevesebbet adagolnék azokon a napokon amikor későn érsz haza. De hátha vki okosabb majd megmondja, hogy lenne a jó. Mennyit adsz amúgy hány literre?

(#20319) mdk01 válasza bringasisti (#20301) üzenetére


mdk01
addikt

Mi a gond vele?

(#20320) bringasisti válasza mdk01 (#20319) üzenetére


bringasisti
őstag

Mint írtam mikor össze van rakva a teherhordó része az állványnak rá szoktam állni és úgy kell meghegeszeteni a zárt szelvény egyik oldalát csak egy rövid heft, és a másik oldalt végig. Ha nincs leszorítva 3*3 méteres egyengető asztalra ( mert nincs minden műhelyben, ahol van ott vagy nem foglakoznak ilyen volumenű munkával vagy nem lehet megfizetni) és a hegesztő súlya nem nehezedik rá akkor olyan lesz mint a búrkifli! Mivel ahogy hűl a hegesztés zsugorodik. Van a TV csatornán egy sorozat ami bemutatja hogy készül például az autó. Meg kell nézni milyen rögzítéseket használnak. A szögvasnál nem lehet biztosítani a leszorítást csak célszerszámmal, és a rajzon látható szerkezetet se. Felejtős.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#20321) ozsvar válasza krisztyann (#20318) üzenetére


ozsvar
tag

1-2ml ~86 literre. Az ecsetalgám miatt szeretnék visszatérni a Carbo-ra, és szeretnék további növényeket is, mert jelenleg nincs olyan sok.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#20322) krisztyann válasza ozsvar (#20321) üzenetére


krisztyann
tag

Az ecsetre fecskendezzél Carbot leállított szűrő mellett. Pár percig hagyd így és csak aztán dugd vissza. Nekem így ~1 hét alatt eltünt. Persze vmennyire higítva. Én most 3ml Liqui Carbot adok 105 literre. Volt hogy én is estére adtam be, nem volt baj, a halak se pipáltak.

[ Szerkesztve ]

(#20323) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv. 20-25 l-es akváriumba belehet rendezni egy növényes akváriumot, esetleg 2-3 guppival? Szeretném majd valamikor újra betelepíteni az akváriumomat, de ezúttal már több utánaolvasás és tervezés után. Eddig még szűrő se volt benne csak a légpumpán volt egy szivacs az szűrt valamennyit. Élőnövényem se nagyon volt még csak egyszer, de az nem bírta sokáig. Guppiaim mindig voltak és azok elvoltak az akváriumban. Amúgy a mérete 20x40x25 cm. Persze tudom, hogy a kicsi akváriumok sose ajánlottak, ezt nem is én választottam még régen kiskoromban kaptam, de nagyobbra nem nagyon tudnék költeni a sok kellék mellett. Láttam itt a fórumon is kisebb akváriumokat, szóval gondolom megoldható egy kis szolid akvárium berendezése.

[ Szerkesztve ]

(#20324) bringasisti válasza Kovbob (#20323) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha nem akarsz sokat költeni akkor azt tudom javasolni hogy vegyél méretre üveget, ragaszd meg. Levegős szűréssel elmegy egy nagyobb medence is ezért nem kell invesztálni, viszont egy élmény ami gazdagít hogy létrehoztál valamit nem csak a kész cuccot vetted meg

BENEFON DELTA--------N8

(#20325) Sirandrish válasza Kovbob (#20323) üzenetére


Sirandrish
legenda

A technikai részét meghagyom a szakiknak, de ne aggódj. A 25 literes akit is meg lehet gyönyörűre csinálni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20326) Kovbob válasza Sirandrish (#20325) üzenetére


Kovbob
senior tag

Na ennek nagyon örülök, mert eddig mindig csak azt olvastam, hogy a 25 liter nem alkalmas haltartásra, meg csak kínozzák őket, nem alakul ki biológiai egyensúly meg egyebek. Örülök, hogy akkor mégis lehetséges :)

(#20327) havri1 válasza Kovbob (#20326) üzenetére


havri1
félisten

Halakról eddig nem volt szó. Rákokat max szvsz.
Guppi még talán (amit írtál), esetleg egy betta.
Azért az nagyon pici medence, Te le tudnád élni az életedet egy 3nm-es fürdőszobában pl?
Én úgy tudom, hogy a törvények szerint 30l aksi a minimum halaknak (Gerinces állat 30+L). Guppiknak is kellene a mozgástér..

[ Szerkesztve ]

havri

(#20328) havri1 válasza havri1 (#20327) üzenetére


havri1
félisten

(7) A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. § (5) bekezdés helyébe a következõ rendelkezés lép:
„(5) Tilos
a) kistestû ebet 10 m2-nél, közepes testû ebet 15 m2-nél, nagytestû ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,
b) kistestû ebet 4 m-nél, közepes testû ebet 6 m-nél, nagytestû ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,
c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,
d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben
tartani.”

[link]

havri

(#20329) Sirandrish válasza Kovbob (#20326) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát halakról nem beszéltem, bár 1 Betta nagyon szép lehet benne :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20330) Kovbob válasza Sirandrish (#20329) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ha nem lennének halak azt se bánnám, ha a növények szépen nőnének benne. De még úgyis messze vagyok a betelepítésétől.

(#20331) Sirandrish válasza Kovbob (#20330) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nézzél szét
Ezek mind kis akváriumok :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20332) bull84ghia


bull84ghia
őstag


Nagy nehezen elkészűlt az enyém is. Egyenlőre csak a régi lakókkal, de lassan jön a többi is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20333) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Jó ez a háttér. :K

A víz tetején mi úszkál?

(#20334) Daywalker válasza Silentfrog (#20333) üzenetére


Daywalker
addikt

Egy kis Manado, nem?:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20335) bull84ghia válasza Daywalker (#20334) üzenetére


bull84ghia
őstag

Igen, még le kell halászni a maradékot

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20336) Daywalker válasza bull84ghia (#20335) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem faszán sikerült kimosni, egy darab nem jött fel a tetejére...jónak tűnik ez az aljzat, remélem a halak is értékelik majd (még van 5 hetük rákészülni).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20337) bull84ghia válasza Daywalker (#20336) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én régiből vettem ki és tettem mellé újat. Lehet még át kellett volna még mosni. :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#20338) Daywalker válasza bull84ghia (#20337) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem még maradt 3-4 liter...hogy mit csinálok vele még nem tudom :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20339) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Sügerek nem komálják ezt a Manadot? Olyan szép színe van :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20340) Sirandrish válasza Sirandrish (#20339) üzenetére


Sirandrish
legenda

Viccen kívül. ..használt már valaki sügérek mellett Manadot?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20341) bringasisti válasza Sirandrish (#20340) üzenetére


bringasisti
őstag

Senki nem ellensége saját magának

BENEFON DELTA--------N8

(#20342) Sirandrish válasza bringasisti (#20341) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez mit jelent? Értem én hogy ezek szerint nem való sügérek alá, de érdekelne a miértje :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20343) bringasisti válasza Sirandrish (#20342) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel a sügérek túrnak fúrnak, ezért nincs értelme nagyot alkotni mert ugye marad meg a no végy a medencébe ezért minek a pénzt költeni

BENEFON DELTA--------N8

(#20344) Sirandrish válasza bringasisti (#20343) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem akarom én tele ültetni csak maga az aljzat színe tetszik :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20345) bringasisti válasza Sirandrish (#20344) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem használtam nem tudom milyen az állaga, egy esetleges gyógyszerezés esetén mit csinál

BENEFON DELTA--------N8

(#20346) Sirandrish válasza bringasisti (#20345) üzenetére


Sirandrish
legenda

Csak 1-2 anubiast szeretnék, tudtommal azt nem darálják majd le :)
Persze nem ezért a növény arzenálért érdeklődöm a Manado felől :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20347) Daywalker válasza Sirandrish (#20346) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, nekem van két tarka páncélosharcsám, azok is szeretnek túrni, de bevállaltam :DDD Még nem tudom milyen lesz, mert csak 3 napja megy az aksi, így messze van a betelepítés. Nem aggódom, max kicsit átrendezik a terepet :D Anubias fára van ültetve, a moha is, két-három növény lesz majd a szegletekben, de azokra rakok valami követ, hogy ne férjenek oda. Ha már gyökeret vernek sem túrják ki könnyen, mert 6-7 cm vastag az aljzat, abba bele fognak tudni kapaszkodni, ahogy néztem videón. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20348) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Szerintetek a Korall hogy nézne ki fullba? Vagy esetleg 2:1 arányba keverve dolomittal?

Tudom..ízlés kérdése csak közvéleménykutatok :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20349) bringasisti válasza Daywalker (#20347) üzenetére


bringasisti
őstag

Szúnyoghálót szoktak a medence aljára ragasztani, ott megkapaszkodik a növény és senki ki nem tudja húzni.

BENEFON DELTA--------N8

(#20350) Daywalker válasza bringasisti (#20349) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, ezzel most elkéstem :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.